Zierikzeesche 0 Nieuwsbode abonnement: Maandag 14 Jan. 1929. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën Bekendmaking. Aan de oevers van de Berwen Wintervoeten rrjji pet 3 maanden f 1,60, franco pet poet ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,-. Afaonderlijke nummer» 5 cent Yerachjjnt Mnd., Wnsd. en Vrfld. Poatohbque- en öiron. 137677. ral 18 regel. 60 etm, TM 4 regel, en daar boren 20 et*, per regel. Reclamoe 30 et», p. regel. By contract belangrijke korting, 85ste JAARQANQ. No, 11799. Inaending op den dag tm «II- Dlr, k. J. DE IQOff, Ullt.-Rrtteltlf H. J. tOSTEII. gare vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dag uitgaaf De BUR EATEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat er op Woensdag 16 Januari a.s des avonds om half acht ure. in Bötel „Juliana" alhier, een Vergadering zal wor den gehouden, waarin de HeerVAN LIER, Referendaris by den Rijksdienst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling, een bespreking zal houden over emigratie in het algemeen, (waarby ook de werk gelegenheid in hret buitenland, b v. in Frank rijk, België en Duit-cbland ter sprake kan komen) en de Heer HART LAND, Directeur der Emigratie-Centrale Holland, zal sprtken over: em gratle naar Canada, (dit laatste toegelicht met lichtbeelden). Oadergeteekende noodigt Arbeiders, Ver tegenwoordigers van Arbeidsorganisaties, met name in den landbouw, Werkgeversor ganisaties, enz., enz. zoomede alle andere Ïerionen, di-» daarin belangstellen namens en Directeur van genoemden Di nst uit, om deze vergadering by te woner, Zibrikzeb, den 8 Januari 1929. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. BUITENLAND. DE GEVOLGEN VAN EEN FILM DRAMA? - EEN GESTOORD CON CERT. Donderdag1 "heeft de strafrechtelr in de Old Bailey (London) een adit-en-twintig jarigen man, Robfert Wiiliams, ter dood veroordeeld, die in October van het vorig jaar, zonder 'bepaald motief een vrouw vermoordde,, door ha air den hals af te snij- snijden. De rechter moest hier de moei lijke vraag 'beslechten, of de moordenaar zijn daad had 'begaan in een aanval van epilepsie (vallende ziekte), of alleen maar onder den invloed van een dramatische film, die de man in de bioscoop had ge- ziien. De verdediging voerde aan, dat Willi ams zich niets van de misdaad herinnerde en dat hij in een soort visie verschrikt was door het gezicht van Lon Chaney, den filmacteur. De rechter wees er op, dat alle doctoren hef er over eens waren, dat, indien de verklaring door Williams afgelegd, er op wees, dat hij zich herin nerde of hij zichzelf dan wel de vrouT den hals had afgesneden, hij zijn daad niet kon hébben gepleegd in een toestand van epileptische werktuigelijkheid. Een der aanvaarde 'bewijzen voor deze werktuige lijkheid was, dat de patient, als hij her- steld was, zich volstrekt niets herinnerde vaw wat er was gebeurd. De rechter, die zelf een der dramatische creaties van Lon Chaney op 't (doek had gezien meende, dat zij voldoende in staat waren om iedereen van de wijs te 'brengen. Hij kon niet aannemen, dat die moordenaar een epilepticus was. Williams hoorde het doodvonnis onbe wogen aan. In de groot© zaal van Philharmonie te Berlijn werd Vrijdagavond een concert gegeven met mevr. Mayer uit Weenen als 'dirigente. Nadat het orkest de vierde Sym- phonie van Beethoven had gespeeld, leid de mevrouw Mayer de uitvoering van haar eigen werk Cocaïn. In de pauze klom plotseling een jongeman in smoking op een stoel en richtte het woord tot het publiek. Hij vertelde het volgende: Enkele dagen geleden verscheen in een FEUILLETON. Uit het Engelsch van ALLEN RAINE. 25 Nou, heeft hij het naar zijn zin? vroeg de oude man, toen Valmai binnen kwam. O, zeker, oom. Er is niet veel' kip overgebleven; wel een bewijs, dat 't hem heeft gesmaakt. Dat is goed, beste meid, dat is gloed. Maak het hem nu Zoo gezellig moge lijk. Mijn tabaksziak is ergens beneden en er staat een flesch whiskey in den hoek. En stoor mij1 nu niet meer en zeg aan meneer Gwyn, dat ik hem morgen hoop te zien. En denk er om, geen ge flirt beneden. Ik zal er om denken, oom. Wel te rusten t Cardo stond haar 'beneden aan de trap bp te wachten. Kom dan toch, Valmai, wat ben je langzaam. Ik sta hier op je te wachten, waarom loop je zoo ka'.m de trap af? zei hij, haar tegemoet loopend, je had eraf moeten vliegen! Ik dacht na;, .antwoordde Valmai. En waarover? Ik dacht er over na, of ik mijn oom niet heb voorgejokt. Hij zei: „geen geflirt", en Ik antwoordde: ik zal er om denken", en nu vraag ik me af: kun nen man en vrouw wel flirten? Berlijnseh dagblad een huwelijks-adverten tie. Een groot aanfal jongelieden schreef er op en allen kregen daarop een geuri ge n brief met het verzoek Vrijdag 11 Januari het concert van mevrouw Llse Maria Mayer in de Philharmonie bij te I wonen. In dit concert zou de dame, die I de advertentie had .geplaatst, te herkennen zijn aan een groot bouquet witte rozen, 't welk zij in de hand zou dragen. Eik keek ini de zaal rond naar een dame met een ruiker witte rozen en ontdekte nu spoedig, dat hij niet de eenige was. Men begreep weldra het slachtoffer van een grappenmaker te zijn. Terwijl de jongeman zijn -toespraak hield, zwaaiden ongeveer twee honderd jongelieden met een door hen ontvangen brief, zoodat men .ongeveer kon zien hoe veel slachtoffers waren gemaakt. Het pu ibliek vond het geval eerst natuurlijk niet onaardig. Er ontstond een groot kalbaal, waaraan mevr. Mayer een einde hoopte te maken door het teeken voor het begin van de Ouverture Euriamtte te geven. Mevrouw Mayer was echter door het in cident zoo opgewonden dat ze reeds na de eerste maten bewusteloos in elkaar zakte en weggedragen moest worden. Het publiek richtte zich nu tegen de rustver- schen ontboden politie buiten de deur tusschen ontboden politie buiten de deur werden gezet. Een groot aantal hunner begaf zich in opto-cht naar het nabijgele gen politieJbureau, alwaar ze de door hen ontvangen brieven deponeerden. De politie stelt een onderzoek in. Uit Stad en Provinoie. ZIERIKZEE. Bij de Ned. fabriek vrm Muziekinstrumenten M. J. H. Kessels to Tilburg is vers/Lemen de Mujziekkalemder 1929. Het boekje met z'n vierkleurig titel plaatje ziet er goed uit- Het telt 48 blad zijden en heeft voor muziekliefhebbers een interessanten inhoud. Behalve het ka lender-gedeelte, met vermelding 'der ge boortedagen van alle bekende componis ten, vinat men er aardige muzikale ver haaltjes en annecioten in, en portretten van bekende componisten. Verder worden er verschillende bladzijden gewijd ,can nuttige wenken en raadgevingen aan nrij- ziekcorpsen en solisten, aie aan de mu ziekconcoursen deelnemen. Op 1 Jan. 1928 telde onze gemeente 6864 inwoners, n.l. 3840 mannelijke en 3524 vrouwelijke. Gedurende het jaar 1928 vermeerder de de bevolking dioor geboorte met 6£ m. en 55 vr. (124) en door vestiging met 176 -ml en 183 vr. (359) of totaal personen, 245 m. en 238 vr. In 1928 ging het inwonertal achteruit door overlijden met 41 m. en 31 vr. (75) en door vertrek met 227 m. en 248 vr. (475) of totaal 550 personen, n.l. 268 m. en 282 vr. Gedurende het afgeloopen jaar vermin derde de bevolking met 23 m. en 44 vr., of 67 personen, zoodat op 1 Jan- 1929 de bevolking dezer stad 6797 bedroeg, n.l. 3317 m. en 348Ö vr. Er werden 57 hulwe- lijken gesloten. Almanak- en maanprofoten ten spijt, i in den nacht van Zaterdag op Zondag plotseling de dooi ingetreden, waardoor de ijspret Zondag werd vergald Wel werd nog schaatsen gereden op grachten, vaar ten en slooten, maar door de plotselinge dooi en 't vrij zachte weer, was de toe stand van 't ijs spoedig minder goed en stonden overal plassen water op 't ijs. 't Was een korte vreugde,.... maar niet gewanhoopt; we zit/en nog midden in 't seizoen en de Bildt voorspelt weer vorst! Vrijdag 18 Januari a.s. wordt hier in de Concertzaal de bekende zendings- film ,.Java en Soemba" vertoond voor kinderen en volwassenen. Daar moest Cardo hartelijk om lachen. Kom naast me zitten, Valmai, en vertel ime nu, hoe het komt, dat je hier zit rnlet je hoofd op mijn schouder, in plaats, id at je van me gescheiden bent door wind, en golven. iLuister dan, Cardo. Toen je Vrij,- dag (O, die ellendige Vrijdag! Ze huiver de nog 'bij de gedachte aan 't afscheid), voorbij ide brugleuning ging, stond ik daar, om ji© voor het laatst te zien. Maar ik was 'bang, dat de „Zwarte dominéé" me zou (ontdekken en daarom verschool ik me achter de haag tot je voorbij was Toen kwam ik voor den dag en wuifde met mijn zakdoek en toen jullie weg wa ren, viel ik huilend op het mos. O, Car do, ik voelde me toch zoo verlaten. Ik doolde ;den hee'.en dag zoo>n beetje rond, maar ik kon mijn ellende niet van tm'ij afzetten. En toen ik den volgenden mor gen de huiskamer 'binnen kwam, Was oom juist bezig een brief te lezen. Die brief was van Jim Horris, den zeeman, die zoom beetje oom John's oppasser is, en hij schreef, dat oom Zijn been had ge broken en vroeg of ik kon kpmen om te helpen. Ik was Werkelijk heel blij om wat te doen te hebben en ging dus direct. Oom Essec bracht me naar Gear Madoo en ik vond Forsea een somber, grauw stadje tot vanmorgen de dokter vertelde, dat de „Burrawalla" terug was gekomen voor reparatie. De zon straalde, toen ik naar de markt ging; ik begreep niet, dat ik me zoo in Forsea had vergist. Het is een stralend-lief stadje! Voor bijzonderheden zie men de ad vertentie in dit nujnmer. DREISCHOR. Op 1 Jap. 1928 telde deze gemeente 1252 inwoners. Door geboorte en vestiging vermeeraerde dit aantal met resp. 17 en 58, totaal 75; door overlijden en vertrek verminderde de bevolking met resp. 14 en 103 personen, totaal 117; zoo dat in 1928 deze gemeente met 42 zielen achteruitgang en op 31 Deo. j.l. 1210 be droeg. NOORDGOUWE, De bevolking der gom', bedroeg op 1 Jap. '28 447 m. en 451 vr., totaal 898 inwoners. Ingekomen zijn 36 m. en 47 vr., totaal t>3. Geboren zijn 5 mi en 10 vr., totaal 15. Vertrokken zijn 35 m. en 41 vr., totaal 76. Overleden zijn 4 m. |en 6 vr., totaal 10. De bevolking is dus vermeerderd imet 2 m. en 10 vr. en bedroeg per 31 Dec. 1928 449 vr. en 461 vr. of totaal 910 inwoners. OOSTERLAND. Donderdagavond werd in de Conferentiekamer alhier de film' „Li beralisme" vertoond. Het publiek Was in grooten getale opgekomen. Beginnende met Prins Willem de Zwijger, "de Vader des Vaderlands, voerde hij óns door de historie heen, ons voorstellende, verschil lende groote mannen, dragers der liberale 'gedachte, die ons land hebben geregeerd. Door sectarismè en klassenstrijd is de afval gekomen in de liberale gelederen. De liberale partij' is in 1921 opgelost in den Vrijheidsbond en onder de bezielende leiding van den toen maligen voorzitter, Mr. H. C. Dressel'huis, opgewekt en tot bloei gekomen. Prachtige beelden uit onze 12 provincies werden ons vertoond; zo|o- wel natuurschoon als nijverheid toonden ons de welvaart van ons land op allerlei gebied, waarbij onze landbouwende be volking, die ook het zijne er toe bijdraagt, niet werd vergeten. Ook onze 13e Pro vincie, de drooglegging der Zuiderzee, word in beeld gebracht; waarbij de foto van Mr. Lely, de liberale staatsman, de ontwerper van dat machtige wérk, werd vertoond, terwijl voorts onze kploniën en (hun cultures, waammede het bestuur van mr. D. Foclc als gouverneur-generaal, de tegenwoordige voorzitter van den Vrij- reicisfcond, naar voren werden gebracht. Ook de eenzijdige ontwapening en wat die voor on& land zou, kinnen beteeke- nen, vulden het mooie programma. Alle vraagstukken der landen en volken, heen leidende naar dén Volkenbond', zetelen de te Genève, het doel van den Vrijheids bond, werd ons getoond. De heer Zeijler, voorzitter der afd. ;,Ooster- en Sirjans- land" dankte vertooner en vergadering met een opwekkend woord. BRjJINISSE. Zaterdagavond j.l. verga- dierdè de afd. „Brujpisse" van den Bond van Mosselkwekkérs in Zeeland in 'het hotel „Storm". Deze vergadering was drujk bezocht en werd geleid door den voor zitter, dhr. W. v. d- Berg Dz. Deze zette in'het kort het doel dezer bijeenkomst u|iteen, n.l. om den leden de gelegenheid te geven huh stem uit te brengen voor of tegen de dis tr ibufderegel ing van het mos selzaad. De uitslag der stemming zal, winterhanden en .pijnlijke kloven vemcht man direct en gfneest men enel door dezo goed in fe wrijven met Doos 30-60-90 ot. Tube 80 ot, PUR0L Nu zal ik vertéllen, wat er gebeurd is, zei Cardo. Laat ik eerst het theegerei opruimen, Cardo. I If Op voorwaarde, dat je dadelijk terug komt.' Nee, laat mij 'hét vóór je weg brengen, liefste, ik 'zal je niet laten wachten. Ze lachte vroolijk over Cardo's onhan dige pogingen om den boel te helpen op ruimen. Toen ze de gangdeur open deed, klonk een geweldig! gebrom en gegrom tot hen dopr. Wat is dat in 'shemelsnaam? vroeg Cardo. Dat is mijn oom, die snorkt. En al liet je dat blad vallen, (waar ik eigen lijk wel bang voor ben), dan zou het gekletter hem nog niet wakker maken. Goeie ouwe man, we zullen hem met fust laten. Ga je die kopjes nog afwas- schen? i - Nee, dat doet vrouw Finch morgen ochtend. En nu, Cardo, moet ik doen, wat mijn oom me heeft opgedragen, zei ze, toen ze terug kwam in de gezellige kamer, waar het haardvuur een rossey gloed verspreidde. Ze hield (haar japon met een bevallig gebaar op, maakte een révérence 'en zij: Ik hoop, dat de thee U gesmaakt heeft, méneer? En nu moet Ik ook nog mijn verdere plichten vervul len. Hier is de tabakszak, op den haard 'Staat 'dje ketel water en daar de flesch whiskey en de pantoffels, die ik voor U heb klaargezet. Dat had ik ook niet kunnen denken, Valmai, dat JIJ het was, die alles 200 ge- zooals de voorz, heeft voorgesteld op de vergadering van Donderdag 3 Jan. 1.1. aan het Kamerlid Ds. Kersten worden toegezonden. Daar het kamerlid de heer Krijger op een vergadering de zaak vol doende heeft uiteengezet, acht hij het niet noodig hierover nog verder te spre ken. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd nog een ruim gebruik gemaakt. Bij de gehouden stemming wer den 85 stemmen vóór en 10 stemmen legen de distributieregeling uitgebracht en wel volgens het meervoudig stemrecht, zoodat het meerendeel der visschers zich vóór distributie heeft uitgesproken. Vrijdagavond j.l. hield alhier de vereeniging „Algemeen Schippers- en Vis- schersbelang" de jaarvergadering in het „Veerhuis", welke door 33 leden was be zocht. De voorz., de heer M. Vijverberg, opende deze vergadering met een korte inleiding, waarna voorlezing der notulen door :Öen secretaris, de heer W. Otte, en versjag van den penningmeester, dhr. Joh. de Koning. Uit dit verslag bleek, dat de toestand van de kas nog steeds van dien aard is, dat den leden op den avond der jaarvergadering vrije vertering kan worden aangeboden. De heer Joh. de Koning heeft 25 jaar de functie, van pen ningmeester der vereen, waargenomen. Als blijk van waardeering werd 'hem1 bij deze gelegenheid onder algemeen© instemming een met pluche bekleede leuningstoel aan geboden, Onder gezellige kouit werd den avond verder doorgebracht, waarbij voor al de komende distributieregeling van mosselzaad werd bbsproken. Sommige le den zagen in deze regeling slechts on overkomelijke moeilijkheden en zwaar dere financieele lasten, en meenden, dat een verzoekschrift aan den minister om' Ide ontworpen regeling niet in werking te stellen, doch de Zuiderzee ypor dien tijd van 3 maanden vrij te geven, nog wel eenige kans van slagen zou hebben. Het meerendeel der leden twijfelde evenwel of hier nog iets mee zoui worden bereikt, en gezien de houfding van den Inspecteur der visscherijen in het 2de en 3de district verleden jaar, zouiden zij liever de nieuwe regeling aanvaarden, dan met een ter mijn van hoogstens 5 weken te worden toegewezen om het btenoodigde mossel zaad op de Zuiderzee te halen. Een op gesteld verzoekschrift, behelzende intrek king der regeling en in de plaats daar voor een openstellingstermijn van drie maanden werd slechts door enkelen on derteekend. Gedurende 1928 hébben van de tram- weghavems te Zijpe gebruik gemaakt en wel van de Stoof pol derhaven 11976 sche pen met een inhoud van 1886940 ton en van de Willemspoiderhaven 8160 schepen inhoudende 962952 ton. Op 1 Januari 1928 bedroeg hét aantal inwoners in deze gemeente 2508. Vermeerdering door geboorte met 44 en door vestiging met 78. Totale vermeer dering 122. Vermindering door overlij'- den met 24 en door vertrek met 102; totale vermindering 126. De bevolking ver minderde dus in 1928 met 4 en bedroeg op 31 Dec. '28, 2504 personen. ST.-PHILIPSLAND. In de op 9 Januari alhier gehouden gemeenteraad waren alle leden aanwezig. Voorzitter de burgem. Deze opent de vergadering op de gebrui kelijke wijze, er aan toevoegende, dat 1929 voor de h h. raadsleden een gelukkig j,aar moge zijn. Vervolgens doet spr. enkele mededeelmgen over den loop der bevol king in 1928, waaruit blijkt o.a. dat het inwonertal met 14 is toegenomen en nu 2210 bedraagt. In behandeling komt een schrijven van B. en W. van Goes, waarbij zij toezenden een afdruk van de door den raad dier gemeente vastgestelde be grooting van den keuringsdienst ven wa ren, voor hot dienstjaar 1929. Dhr. van Dijke vraagt of dé controle van dezen keuringsdienst in orde is? De voorzitter antwoordt bevestigend. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. Volgt een schrijven van het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid, in houdende wijziging van de concept-ver ordening ingevolge de warenwet. B. en W. stellen naar aanleiding hiervan voor aè bestaande vérordening in te trekken ein een nieuwe vast te stellen. Aldus wordt besloten. De voorzitter loet daarna me- dedeeling van de mondelinge toezegging van mej. de wed. A. v. Dijke, betreffende rioleering van de sloot, loopende van den dam bij dhr. Gapelie tot bij mej. Ver hoeven. Dhr. Neele wenseht stemming over de rioleering. De voorzitter zegt dat hiertoe reeds in de vorige vergade ring is besloten. Dhr. A. A- v. Nieuwen- huizen vraagt en verkrijgt inlichtingen omtrent de leening, noodig voor de rip- leering. Van Ged. Staten is ingekomen een schrijven, waarbij zij meedeèleri, dat zij1 hun beslissing over de gemeentebe- groofing voor het dienstjaar 1929 ver daagd hebben tot 1 April as. en tevens dat Zij het gemeentebestuur machtiging geven te beschikken over de helft van de op die begrooting voor gewone uit gaven gebrachte sommen. Volgt een schrij ven van het Prov. besfuiur, betreffende het besluit van den Raad dezer gemeente op 29 Nov. 1.1. genomen, inzake wijziging der Bouwverordening. Dit wordt na eenige tespréking aangehouden tot een volgende vergadering. Ingekomen is een schrijven van dhr. Bossers, volontair op het ge meentehuis alhier, met verzoek om een toelage daar hij wegens ziekte van den ambtenaar, diens werkzaamheden van 2 tot 20 Nov. heeft moeten verrichten. B. en W. stellen voor dhr. Bossers f 45 toe lage te geven. Dit wordt met alg. stem men goedgevonden. Dhr. J. Koóman te A.-J.-Pplder krijgt over 1928 leen sub sidie, groot f 75, wegens buitengewone diensten als rijksveldwachter. Daarna volgt vaststelling van den pensioengrond slag van dhr. J. P. Roozemond, onder wijzer aan de o.l. school no. 1 alhier, zulks noodig zijnde wegens het ingaan eener periodieke verhooging in jaarwedde. Vervolgens dienen B- en W: de -volgendé voordracht in voor een te„ benoemen lid van Jt burg. armbestuur, én wel: 1. C.. den Braber, 2. J. v. d- Ree, beide te A.J.- Polder. Deze benoeming was op de vo rige zitting aangehouden. Na eenige be spreking wordt met 6 stemmen gekozen dhr. C. den Braber. Een stem wordt uit gebracht op het aftredende lid, de heer A. van' Strien. Bij de rondvraag wijst dhr. A. A. v. Niemvenhuizen er nog op, dat hij gaarne zal zien, dat het volgend jaar het overschot van de sloot langs de Sta tionstraat gedempt zal worden. Daarna sluiting. OUD-VOSSEMEER. Donderdagavond j.l. vergaderde ten huize van den heer Ram paart de vereeniging het Groene Kruis; door ongesteldheid waren afwezig de voorzitter en de vice-voorzitter, waarom de vergadering werd geleid door het 'be stuurslid, M. Daane. Nadat rekening en zellig en prettig voor me had gemaakt. Ik herkende dadelijk de klank van je stem, Cardo, zei ze. O, ik zou die overal uit duizenden herkennen. Ze deden elkaar tallooze vragen, ter wijl ze daar samen in den gloed van het haardvuur ziaten. Hij vertelde haar nu pok wat aan het schip van kapitein Owen moest worden hersteld- Ik zegen die reparatie Vallmai, zei hij, en ook de Voorzienigheid die de „Ariadne" tegen de „Burrawalla" deed botsen en bovenal dat dat schip juist zoo werd beschadigd, dat alleen de kooien van Cardo en zijn drie hutgenooten ontruimd' moesten wiorden voor de herstelling. Kapitein Owen veronderstelt dat we over drie dagen weer onder zeil kunnen gaan; het is dus de moeite niet waard om mijn vac'ier te schrijven, vervolgde Cardo. Valmai had een poosje zwijgend in het vuu'r zitten staren en eindelijk zei ze: Luister eens, Cardo, we moeten voorzichtig zijn en (geheimzinnig doen, meer dan ik ooit in mijn leven geweest ben en meer dan me lief was. Dat kon niet anders, maar hier, laten we hier nu openhartig zijn. Geef mij toestemming pm mijn oom de waarheid te vertellen. Maar Valmail Hij zal het dadelijk aan zijn broer schrijven; dan zal mijn vader ihet hooren en zijn hart zal breken aIjs hij weet, dat ik hem heb bedrogen. Neen, laat mij' de eerste zijn, die het hem vertelt. Ik aal geen oogenblik aar zelen het hem te zeggen, als ik het vol gende jaar terug kom. Och Cardo, oom John is een heel andersman als «oom Essec of als je vader. Ik weet zeker, dat hij ons geheim nooit pij nimmer zou verklappen; hij is de vrien delijkheid in persoon en zal zeker met Ons meeleven. En ik vind .het zoo prettig Dm'izooveel mogelijk openhartig en "eerlijk te zijn. Toe, zeg ja, Cardo! Ja, ja, lieveling, ik voel dat je gelifk hebt; vertel hem dan (meer de heele waarheid. O, wiat 'zou ik het graag de heele wereld vertellen en wat zal ik blij zijn bij iriijtn terugkomst, mijn geluk te kunnen rondbazuinen. M5Ur tot zoolang moet je je belofte van geheimhouding houden, Valmai. Want Ik zou mezelf nooit vergeven als mijn vader van een en ander dan van mij' zelf van ons huwelijk hoorde. Belopf je me dat, lieve kind? I .Ik beloof het je, Cardo, antwoordde Valmai, terwijl ze peinzend in 't vuur keek- Een jaar duurt zoo lang, maar eens is het todh voorbij, zei ze als in zichzelf. Het is misschien niet eens een jaar. Ik zie niet in, waarom ik niet al binnen b of 9 maanden, terug zou zijn. De ketel zong, het vuur knapte vroolijk, de oude kapitein snorkte boven en zoo begonnen voor Valmai en Cardo uren van gelukzaligheid. Bij nader onderzoek was gebleken, dat de „Burrawalla" meer schade had dan eerst was vermoed en de twee of drie dageiv oponthoud, die kapitein Owen voor speld had, dijden uit tot volle veertien dagén tót groot verdriet van den kap> tein en tof onuitsprekelijk ge'.uk van Val mai en Cardo. (Wordt vtrïolQd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1