Zierikzeescne 0 Nieuwsbode ïsh Purol bij Ruwe Huid en Schrale Lippen MING VAN VORDERINGEN. ABONNEMENT: M" IN ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën HINDERWET. BINNENLAND, Uw Zenuwen Uit Stad en Provinole. KINKHOEST ABDIJSIROOP Ahonderlglco anmmera 6 cent. B{j beUagrJk. korkng. MnJ., W»id.«n Vijd. MüSndSO 7 hn 1Q9Q ZIERIKZEESCHE COURANT 85«t6 JAARQAN6. - No. 11796. blending op den dag iu nit Poatohègue- en Suon. 1378TT. IVIddllUdy Jdll. 1319. ZltR.KZtEbCHt COURANT. Dir. A. J. DE LOOZE. Ultt-RdMtnr H. J. KOSTEN, g«e vóór 10 are. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf Postkantoor te Zierikzee. Lijst van onbestelbare en geweigerd terugontvangen brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn, gedurende de 2e helft van de maand December '1928. Brieven 1. P. Goudswaard, Steenbergen. 2. Fredirik Lorée, Tiel. 3. M. Padmos, Miodelburg. 4. P. Schroder, Rotterdam. 5. Th, Niemeijer, Groningen. Briefkaarten: 1. Mme. Pauwels, Antwerpen. 2. P. Steur, Re nesse. 3. Briefkaart zonder adres. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Zierikzee brengen belanghebben den m herinnering, dat alle rechtsvorderingen ter zake van geldschulden ten laste van het Rijir, een Provincie, een Gemeente of een Waterschap, Veenschap of Veenpolder, in elk geval verjaren door verloop van 5 jaren na den 31sten December van het jaar, waarin de schuld opvorderbaar is geworden, tenzij zjj reeds ingevolge de bepaling n van het Burgerlyk Wetboek aan een kortere verjaring onderworpen zijn. Het vorenstaande is niet van toepassing op vorderingen wegens rente en aRóssing van geldleeoingen en wegens pensioenen. Belanghebbenden worden ve zocht niet den uitersten termij o af te wachten, maar de Indiening hunner vorderingen zooveel mogelijk te bespoedigen. Met betrekking tot den dienst 1928 worden de vorderingen ten laste der gemeente gaarne Ingewacht ter Gemeente-Secretarie vóór 15 Febr. a s, Zibrikzbb, den 4 Januari 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE Burgem. P. F. WITTERMANS Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bpl. van de N V. BATAAFSCHE IMPORT MAATSCHAPPIJ te 's Gravenhage, schriftelijk gemachtigde van de N V. BA- TAAFSC.BE PETROLEÜM-MAATSCHAPPIJ aldaar om VERGUNNING tot het oprichten van eene inrichting voor het opslaan van aardolie-productenop het perceel aan het Sas, kadastraal bekend in sectie F no. 522. Op Zaterdag 19 Januari a.s., des namid dags 2 uur, zal ten Stadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mon deling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaan de jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor hetGemeentebestuurzljn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, den 5 Januari 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Bargem. P F. WITTERMANS, Secretaris. H.M. DE KONINGIN-MOEDER. Drie jaren na zijn zilveren regeerings- jÜbileum, dat in Mei 1874 werd gevierd verloor Koning Willem III Zijn edht- genoote, Koningin So-phie, die zich in zoo vele opzichten 'bij haar Volk bemind had wieten te maken. In het laatst van 1878 ging het gerucht, dat de Koning weldra weer |in het huwelijk zou treden, een gerucht, (dat spoedig waarheid 'Wleek te zijn. De nieuwe Vorstin zou zijn Adelheid Emma Wilhelmina Theresia, Prinses van Waldeek-Pyrmont. Reeds spoedig werden maatregelen genomen lOimi de aanstaande Koningin vertrouwd' te maken met de taal, de geschiedenis en de gébruiken van het land, dat haar wachtte. In verband hiermede werden door Dr. L. R. Beynen eenige maanden doorgebracht op het slot te Arolsen. Den 7en Januari 1879 was het dat de toenmalige Prinses in het huwelijk trad met Koning Willem III. De hofpre diker ScipiOi die het huwelijk inzegende in het slotkapel te Arolsen, wenschte de jonggehuwde Vorstin o. m. toe, dat Gods liefde haar deel mocht zijn en dat zij aan die zijde van haar Gemaal ten zegen zou mogen zijn voor zijn waardig en edel Volk, opdat zij1 met geheel haar gemoed zou mogen zeggen: Uw Volk is mijn Volk. Of den wensch van den pre diker in M er vulling zou gaan? 't Was toen nog niet te zeggen. Nederland kreeg een Vorstin, die het niet of weinig kende en 't was niet te voorspellen of en zoo ja, .in welke mate het Nederlandsche volk zijn hart voor de nieuwe Koningin zou ontsluiten, noch of de Vorstin er in sla gen zou de harten van dat Volk te ver overen. Of de woorden van den prediker Scipio in vervulling gegaan zijn? Een lange periode, een tijd van vijftig jaar, is daar om het antwoord op deze vraag te doen, geven niet alleen, maar om dat antwoord heel gemakkelijk te maken. Het Nederlandsche Volk heeft in de afgeloopen periode van een halve eeuw genoeg ge had om Koningin Emma te leeren lief hebben en waardeeren. En als Koningin, èn (als moeder van onze tegenwoordige Vorstin heeft Koningin Emma getoond, dat zij de warme hulde verdiende, welke Haar bijt zoovele gelegenheden gebracht werd. We herinneren aan het nationaal huldeblijk, dat haar werd aangebieden toen Zij na een achtjarig regentschap aftrad en Koningin Wilhelmina den troon be klom. Het Nederlandsche Volk gaf een tastbaar bewijs van zijn groote dankbaar heid in den vorm van een 'bedrag van driehonderd (duizend gulden. Koningin Em ma gaf haar landgoed Oranje Nassauoord bij Renkum) ten geschenke en het nationaal huldéblijk stelde haar in staiat op) (dat land goed het eerste Nederlandsche Sanatori um te stichten, het Sanatorium1, dat als een blijvende herinnering te beschouwen 5s van de banden van genegenheid en ge hechtheid welke tusschen Koningin Emma en ons Volk waren ontstaan. Op veel en velerlei wijzen is Koningin Emma tijdens de periode van het Regentschap zoowel als na dat Koningin Wilhelmina den troon had 'beklommen er in geslaagd de liefdé van het Volk te verwerven. Meegeleefd heeft Ze met Haar Volk in dagen van voor- en tegenspoed. Als Moeder van de toekomstige Vorstin heeft zij haar taak ernstig opgenomen. „Mijn dieibaarste wensch is vervuld'*, zoo sprak Koningin Einma het uit in een tot hef Nederland sche Volk gerichte proclamatie op «den SOen Augustus van het jaar 1898, aan het eind dus van het Regentschap. Koningin Emma heeft piiet het volk mee geleefd, 'belangstelling getoond in zijn voorspoed', lin zijn no)oden. Die belangstel ling blijkt o.a. uit hare milddadigheid, waarop zoo dikwijls en met succes een beroep gedaan mócht worden. Heden, den 7en Januari, herdenken wij den dag, waarop Koningin Emma in het huwelijk trad met wijlen Koning Willem III, en Donderdag 10 Jan. a.s. den dag, waarop zij voor 't eerst den voet.op onzen 'bodem zette en bij Oldenzaal haren in tocht begon. Allerwege in den lande heeft men zich opgemaakt deze herinneringsda- gen op eenigerlei wijze feestelijk te her denken door tentoonstellingen, uitvoerin gen enz. In stad en land zal het Neder landsche Volk uiting geven aan zijn waar deering, aan zijn dankbaarheid voor en ten opzichte van Haar, die in een langdu rige periode getoond heeft te willen en te kunnen Zijn de Landsvrouwe, die zeker (heeft mogen Zeggen wat haar bij de in zegening van Haar huwelijk werd' toege- wenscht: Uw volk ,is mijn Volk". Moge zij' nog vele jaren in die Hollandsche har ten de plaaits blijven innemen, die Zij zich sinds het oogenblik dat zij Nederlandsche werd', wist te verwerven! HULDEBLIJK AAN DE KON. MOEDER. Heden, Maandag, zullen behalve het ge- heele comité, nog drie dames uit elke provincie tegenwoordig zijn bij1 de aan- 'bieding aan de Koningin-Moeder van het huldeblijk van Nederlandsche vrouwen. De dames, die met de echtgenoot© van den commissaris der Koningin de provincies zullen vertegenwoordigen, Zijn: voor Zee land: 'mevr. Viemings—De Vries, Clinge; mevr. Jac. Van de Velde—Bruinooge, Elle- woutsdijk, en mevr. De Bmijne—Steen- dam, Brouwershaven. Zooals bekend, be staat in verschillende plaatsen het voor nemen, door middel van luidsprekers in kerken ien andere gebouwen te doen hoe ren de 'muziekuitvoering ter eere van 'het gouden feest van de Kon-Moeder, welke vanwege 'het Haagséh Comité 1929 a.s. Donderdag, aanvangende half negen des avonds, wordt gegeven. OPENING TELEFOONVERKEER MET indie; Nadat hedenmiddag te pl.m. 2 uur H.M. de Koningin-Moeder de hulde der Indische vrouwen bij mionde van mevrouw De Graeff in ontvangst had genomen en be antwoord, vond in de studio van het ge bouw van het Hoofdbestuutr der Poste rijen en Telegrafie te 's-Gravenhag© de officieel© opening van het telefoonver keer 'met jDndië te ongeveer 8 uur plaats. De Min. van Waterstaat opende de ver binding met het uitspreken van een rede voering, waarin Z.Ex. een kort overzicht gaf van de totstandkoming van de radio- telefonische verbinding tusschen moeder land en koloniën en 'hulde bracht aan de mannen van den radio-dienst in Koot wijk en Bandoeng, die door hun voort varendheid en kennis de totstandkoming van deze verbinding hebben bevorderd. De gouverneur-generaal van Ned.-Indië antwoordde hierop, waarna de Minister v. 'Koloniën de nieuwe verbinding inwijdde 'met een toespraak tot den gouverneur- generaal, die ook op deze speech ant woordde. komen tot mat en worden gesterkt door Mijnhardl's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 et. Bij Apoth en Drrgisten. ZIERIKZEE. De minister van financiën maakt bekend, jfcat ten behoeve van >s Rijks'schatkist is ontvangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastin gen naar inkomen en/of vermogen (ge- metensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Brouwershaven f 4,10 en f 1,75; te weinig 'betaalde wegenbelasting.: bij den ontvanger der directe belastingen enz. te St.-Maartensdijik f 1,50; te Nieu- Iwerkerk f6. Zaterdagmiddag is alhier op den Grachtweg, ter plaatse waar aan de over zijde in de Tweede Wandeling de water toren wiordt gebouwd, de auto v,an den heer St., die, komende uit Schouwen, 'moest uitwijken voor een uit Zierikzee komende auto te water gereden. Bij het passeeren raakte een der achterwielen van de open v autoi, waarin vier personen gezeten waren, een der paaltjes langs het voetpad, waardoor de auto pmzw.aaide en van den steilen kant Üer gracht in 't water reed. Gelukkig kan telde de auto niet en konden de inzitten den zich zonder een nat pak in veilig heid stellen. Van de Nat. Levensverzekeringsbaiik te Rotterdam ontvingen wij een verjaar dagkalender, volgens een ontwerp van Rie Gramer en vervaardigd door de firma L. van Leer Co. te Amsterdam. KERKWERVE. Openbare raadsvergade ring op Maandag 31 December 1928. Aan wezig alle leden, behalve de heer J. Boot. Vootz. de burgemeester. Bij het lezen der notulen maakt de heer Fonds© een opmerking, die door den voorzitter wordt beantwoord. Omtrent de toetreding tot de vereeniging van Nederlandsche ge meenten; subsidie politiehondenvereen. het bekende raadsbesluit Axel en de Ned. Ver. voor onvolwaardige arbeidskrachten hebben B. en W. geen voorstellen te doen. De heer v. d. Sluis meent dat de eerste toch Wel voordeelig voor kleine gemeen ten kan werken; B. en W. niet. De heer Fondse zou met Axel wel mee willen werken, maar vreest toch dat het niet helpen zal. De heer Hsnse stelt voor ad- haesie te 'betuigen, maar trekt, na toe lichting door een voorzitter, het voor stel weer in. Vereen. „Soh. en Duiv.ff van de landarbeiderswet. De voorz. wil de circulaire rondzenden. De heer v. d. Sluis veelt er niets voor, niet voor toetre den, niet voor subhidie. De heeren Fondse en Hamse ook niet. De heer Fondse vindt dat voor de plaatsjes te veel wordt be taald. Het is te duur helpen. Weth. v. d. Cingel zou er voor kunnen zijn, ,om Zonnemaire uit den brand te helpen. De voorzitter zet, om verkeerd begrij pen te voorkomen, het doel der land arbeiderswet uiteen, en als men niet vol doende wil bijdragen of subsidieeren wordt Zonnemaire de dupe. Het doel der wet is goed. De heer v. j. Sluis: „Doel is goed, maa,r de werking niet". Z.h. st. wordt besloten het schrijven te laten circuleeren en de zaak aan te houden tot een volgende vergadering. Herstel haven Flauwers. De voorzitter stelt eerst de vraag of herstelling moet plaats hebben, hoe dan ook? Daarover is men het eens. Voor het 'bespreken der kosten wordt de openbare vergadering een oogenblik ge schorst. Na opening worden de te treffen maatregelen (nog eens in den breede be sproken. De heer Fondse is voor ge deeltelijk herstel in hout. Als dat goed geschiedt, is het voldoende. De heer v. d. Sluis is het daarmee eens. Weth. v. d. Cingel vraagt den heer Fondse, of ge deeltelijk herstel geen bezwaar oplevert, voor later herstel van het andere gedeel te? Het antwoord is ontkennend. Z.h.st. wordt nu 'besloten: 1. Gedeeltelijk te her stellen; 2. In hout; 3. B. en W. opdracht te geven voor op te maken bestek dopr des kundige; 4. Aanstelling van een dagelijk- schen opzichter; 5. Half Mei opleveren en 'met deskundige bespreken het begin en den duur van het werk. Bij de rond vraag brengt dhr. Fondse ter sprake de premiebetaling v.an pensioen door de amb tenaren zelve. De heer Hanse is, zooals hij reedis( eenmaal heeft voorgesteld er ook voor. De voorzitter stelt in het licht dat de gemeente door de Rijksuitkeering er op vooruit zal gaan en reeds besluit ge nomen is om niet geheel t© verhalen. De heer Fondse zou er toch een voorstel van willen maken. Daar het nu niet op de agenda staat, zegt de voorzitter, dat dit dan zal komen voor de volgende vergar dering. Vervolgens sluiting. BURGH. De 'bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Januari 1928 584 inwoners; vermeerdering in 1928 door geboorte en vestiging 'met 43, vermindering door over lijden en vertrek met 22, alzoo een to tale vermeerdering van 21 en een bevol kingsstand op 31 Dec. 1928 van 608 in woners. Te Haamstede wias de stand op 1 Januari 1928 1251 inwoners; vermeer dering in11928 door geboorte en vestiging met 73, vermindering door overlijden en vertrek met 63, alzoo een totale ver meerdering van 10 en een bevo] kings- stand op 31 Dec. 1928 van 7261 inwoners. In de goed bezette zaal van hotel van der Moer hield de rederijkerska mer „Vooruitgang zij ons streven", Vrij dagavond j.l. een uitvoering. Opgevoerd werden: „Zijn speelgoed", tooneelspel in •3 bedrijven, en „Het Goudvischje", blij spel in één bedrijf. Beide stukken, waar van de rollen als naar gewoonte in goede handen waren, werden door het publiek met aandacht gevolgd. Bij het einde bracht de burgem1., dhr. W. G. Boot Wz. een algemeen woord van dank. Een gezellig bal besloot den goed geslaagden avond. BROUWERSHAVEN. Op 1 Jm. 1928 be stond' de bevolking uit 593 hi. en 672 vr., totaal 1265 personen. Door geboorte en vestiging vermeerderde dit aantal met resp. 4 m. en 13 vr., (17) en 26 m. en 27 vr. (53) totaal 70 personen. Door over lijden verminderde de 'bevolking met 3 'm. en 7 vr„ door vertrek met 34 m. en 43 vr., totaal 37 m. en 50 vr. of 87 per sonen. Op 1 Jan- 1929 'bestond de be volking uit 586 m. en 662 vr. of 1248 personen. OUWERKERK. De bevolking dezer ge meente bedroeg 1 Jan. 1928 691 zielen, ingekomen 20, géboren 21, vertrokken 26, "overleden geen, zoodat de vermeerdering bedroeg 15 personen en de bevolking oip 31 Dec. 1.1. 'bedroeg 706, waarvan 342 m. en 364 vr. Als blij zonderheid geldt zeker wel, 'dat over het afgeloopen jaar .geen enkel overlijden is ingeschreven. ST.PHILIPSLAND. Aan de Commissie van arbitrage voor georganiseerde werk gevers alhier zijn toegevoegd: voor de werknemers dhr. J. Neele Cz. en voor de werkgevers dhr. A. van Strien SCHERPENISSE. De 'bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Jap. 1928 717 vr. en 697 vt., totaal 1414 personen. Door geboorte en vestiging vermeerderde het aantal inwoners resp. met 16 en. 27, to taal 43, terwijl door overlijden en ver trek het inwonertal resp. met 16 en 67, totaal 83 verminderde, zoodat op 1 Jan. 1929 de bevolking bestond uit 708 m. en 666 vr., totaal 1374 personen, of 40 min der dan 1 Jap. 1928. Er werden 11 huwe lijken gesloten. THOLEN. Vrijdag 4 Jan- j.l. trad als spr. op voor het departement tot Nut van 't Algemeen, in de zaal van hotel Hoek, dhr. JaC. van Elsacker te Rotterdam. Na ingeleid te zijn door den voorz., dhr. W. Moelker, vertolkte de spr. de tragedie uit „het leven en sterven van „Oom Anghel" van Ranait Istrati". No. 2 „Een weerloos Schepsel", vrooüijke novelle van Tsjechon Na de pauze werden vertolkt: „De twee grootvaders", door F. de Sinclair; „Van Oseaar en den does", id.; „Ambi;souise", door Felix Timmermans. „Vaarwel aan ZeeuwSch-Vlaanderen", door F. de Sin clair. Op de hem bekende en boeiende wijze, schilderde spr. de verschillende personen, zoodat men in den geest mede leefde en meevoelde met die tragiek, doch niet het minst na de pauze, toen alles tintelde van humor. Een herhaald applaus bewees, dat het publiek genoot. RBC&T24KElt> ZIERIKZEE, 4 Jan. Door den Kanton rechter zlijn op 2 Jan. j.l. veroordeeld we gens overtreding van: de metor- en rij wiel wet: J. M. d. H., 17 j., landb.kbeoht te Zierikzjee, f 5 b. s. 5 d. hj; B. J. b. d. V., 32 j., broodbakker te ElkerZee, f 0,50 tb1, s. 1 d. hi.; J. Mi- L., 23 j., landb. knecht te Nieuwerkerk, bij venst, f 2 (b- s. 2 d. h.; J. v. d'. W., 27 j., metselaars knecht te Burgh, bij verst., f 1 b'. s. 1 d. h.; J. F., 20 j., landb-knecht te ZZee, bij vensitf., f 1 bi. s. 1 d. h.; T. v. i. H., 34 j., vrachtrijder te Oosterl.and, f 5 b. s. '5 d. h.; de Algemeene Politievercrde ning: H. P., 47 j., vr. v. J. V. té Em- men, bij vertsüt, f 5 jetnj- f 15 h. s. 5 en 15 d. h!.; W. J. B., 32 j., landb. te Duiven- dijk©, bij verst, f 15 b'. s. 8 d. h.; K- H., 54 j., metselaar te Zzee, bij verst., ff 6 bl si. 2d. h.; M. C. R., 46 j„ koop man t© Zzee, bij veitstj f 1 'bt s. 1 d. h.; S. v. d. Wi, 20 j., veldarb. te Duivendijke, T 1 b. s. 1 d. h.; het Provinciaal reglê- nient: M. C. v. O., 55 j(, landb.knedht' te Duivendijke, b'ij verst., f 2 b- s. 2 tf. h.; alsvoren, f 1 (b- s. 1 d. h.; de vercr. wordt verzacht Verzacht de hoestbuien, waaraan de kinkhoest de ver zwakte lichaampjes Uwer kinderen blootstelt, ver kort den duur der sloopende ziekte en vermijd het gevaar voor ergere ge volgen met de steeds lekker smakende AKKER'S Voorde Borst dening op de Winkelsluiting: A. I. L., 27 j., broodbakker te Haamstede, bij verst, jf 2 b. s. 2 d. h.; het Tramwegreglement: M. C'. R., 47 j.. veedrijver te Zzee, geen straf; C. Ri, 24 j., veedrijver te Zzee, geen straf; D. B„ 44 j., landb. te Capelle, geen straf; de Jachtwet: C. P. M-, 22 j., ar beider te Nieuwer klerk, f 5 b. s. 5 fdi (hl. 'Wegens baldadigheid: S. L. S., 19 j., vis- séher te Zzee, bij verst, f 10 b. s. 10 d. h.; J. v. d. M., 17 j., landarb. te Drei- Ischor, f 5 'b. s. 1 fw'. t.s.; Wegens dron kenschap: B. W. S., 24 j., vissdher te Zzee, bij verst., f 25' bi. s. 7 d. h.; A- P. d. L., 62 j., los werkman te Zzee, 3 d. h.; J'. d. V., 37 j., koopman te Noord- welle, bij verst., f 10 b. s. 10 d. h.; We gens loepen over eens anders grond: J. K. V., 21 j., dienstbode te Renesse, geen straf; E. B., 20 j., dienstbode te Renesse, hij verst, f 0,50 b. s. 1 d. h.; C. J. de V., 19 j., zonder 'beroep te Noordwellie, geen straf; Ontslagen van rechtsuertszl- ging: P. Wl N., 39 j., landbouwer te Burgh. Vrijgesproken: A. G. K., 84 j., landb. te Zzee; P. W. N., 39 j., landbouwer te Burgh. LUTDBOUW EN VEETEELTo BESPUITING MET CARBOLINEUM. De Inspecteur, hoofd van den Planten- ziektenkundigen Dienst", vestigt de aan dacht van alle belanghebbenden pp de groote waarde van vruchtboom-darboli- neum als bestrijdingsmiddel tegen aller lei, in den toestand van ei, larve, poip of volledig i nseet op houtige gewassen over winterende insecten. Een 'bespuiting met vTuehttooom-cJarbolineum ter sterkte van 71/2 is het beste bestrijdingsmiddel te gen bladluizen op' allerlei houtige sierge wassen en vruchtbommen, tegen spint in kruLsbessenstruiken, roode worm' in fram bozen, spruitvreter en andere insecten op aalbessen. Ook op sierstruiken, als rozen, Buxus, Coniferen (sparren) kan deze be spuiting 'met zeer veel succies worden toe gepast. Perziken in kassen moeten om streeks het midden van Januari 'bespoten zijn. Kruisbessen en pruimen kunnen tot midden van Februari, aalbessen* frambo zen en druiven in kassen kunnen tot het einde van die maand bespoten worden. De bespuiting van appel, peer, sneeuwbal, Meidoorn, kan nog in de maand Maart plaats hebben, maar het verdient aanbe veling Van gunstig weer, ook als dit vroe ger valt, gebruik te maken, om de Zoo nuttige bespuiting in elk geval te doen plaats vinden. Men gebruike in het algemeen een 71/2 oplossing van een goede in water op losbare oarbolineumsoort, die bewezen heeft voldoende insectendoodende eigen schappen te bezitten. Voor perzik mag men echter niet sterker oplossing ge bruiken dan 5 0/0. Orbolineum' kan als een der mfeest werkzame 'bestrijdings middelen, speciaal tegen insecten, be schouwd worden. ST-PHILIPSLAND Onder den veesta pel van dhr. J. Wisse te AnnarJacobapol- der is mond- en klauwzeer geconstateerd. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt: Voor St.-Maartensdijk, W. L. Mulder te Voorthuizen. BROUWERSHAVEN. De Kerkvoogdij deelt, onder dankzegging aan de gever(s) mede, dat op Oudejaarsavond werden ge collecteerd, 2 bankbiljetten ven f 25. ST.PHILIPSLAND. De predikant der Ned. Herv. Kerk alhier, de Eerw. heer P. C. van Doorn, die wegens ongesteld heid igeruimen tijd zijn am!bt niet kon ver vullen, (is Oudejaarsavond voor zijn ge meente opgetreden. Hoewel van een ge regeld leiaen aer godsdienstoefeningen npg geen sprake kan zijn, wijst dit toch gelukkig op eenige beterschap. Geref. Gem. De Particuliere Synode (Zuid) der Ger. Kerken in Nederland zal D.V. op Woens dag 16 Januari aanstaande gehouden wor den, des morgens te 9 uur in het kerk gebouw der Geref. Gemeente te Ierseke. Aan den vooravond der Synode hoopt in de ure des gebeds voor te gaan ds. A. Verhagen van Middelburg (voorzitter der vorige Synode) aanvang" half 8. Onder de vele punten, die opi de agenda voorko men, is ook het verzoek der classis Mid delburg, waarin zij vraagt: Het oordeel der Part. Synode inzske de toenemende wereldgelijkvormigheid onr tier de leden en doopleden der Gemeente,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1