Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Woensdag 2 Jan. 1929. zierikzeesche courant. aóvertentien Inzending Advertentiën i nnenlanpT Uit Stad en Provincie rifli per 8 maanden f 1,50, franco per poet f 1,80. Voor hei buitenland per jaar f 10,-—. Afzonderlijke nummer» 5 cent Verschijnt Mnd., Wnsd. en Vrjjd. Poatohèque- en Giron. 187677. T»a 1S regel. 90 ets., t«s i regels en daarboven 20 et», pr> regel. Reclame» 30 ets. p. regel. S(j cuntraot belangrijke korting. 85ste JAARQANQ. - No. 11794. Inxending op den dag vaa «11- Dl'. A. J. DE L08ZF. Ulti.-Rliictttr U. i. KOSTER, gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf BUITENLAND." DONKER BERLIJN. In den laten avond vam Zaterdag op Zondag heeft een misdadigersbende, die den mooien naam „Immer treu" voert* een aanval gedaan op het verenigingslo kaal van de „Hamlburgsche timmerlieden", een bond van rondtrekkende gezellen in het timmervak, die over het geheele rijk vertakkingen heeft. Naar 't heet hadden Vrijdag1 twee dezer timmerlieden, die door hun eigenaardge, aan den gildetijd herinnerende kleeder dracht in de groote stad nogal eens de aandacht trekken, op straat ruzie gekre gen met twee leden van „Immer treu" en deze illustre bond, waarvan slechts zij lid kunnen worden, die een vonnis achter den rug hebben, besloot zich te wreken. Zaterdagavond bestormde een groote troep met revolvers en messen gewapend gespuisi het vereeniginjgsgebouw bij het Silezische station en begon in het wilde weg op de vergaderde timmerlie den te schieten. De aangevallenen stelden zich te weer en telefoneerden de politie, (die ook weldra opdaagde en de aanvallers 'die in» auto's gekomen waren, op de vlucht joeg. Na een uur, toen de politie weer verdwenen was, Nverd de aanval herhaald en die tweede maal is een timmerman doodgeschoten era een Zeer zwaar gewond. In het geheel waren er een doode en zeven zwaar gewpnden. HET VERKEER TE PARIJS. De prefect van politie te Parijs, de heer Chiappe, heeft in den gemeenteraad, bij de behandeling v,en de begroeting der po litie enkele sprekende cijfers gegeven over de toeneming van het verkeer in ae laat ste jaren. Acht jaar geleden, in 1920, wa ren er in het departement v.en de Seine 32,400 automobielen en motorrijwielen in geschreven; thans zijn er zeven maal zoo veel, n.l. meer dan 200,000. Hierbij ko men dan nog de e.uto's uit den omtrek en de toeristenauto's. In het voorjaar van 1914 bedroeg 'het aantal voertuigen dat 's middags tusschen drieën en zessen de vier voornaamste kruispunten passeer de 290,000. Thans is het 450,000. Voor de regeling van dit verkeer zijn er eiken dag op den openbaren weg 500 verkeersagen. ten aanwezig en bovendien 800 a 1000 andere agenten. Dit jaar zijn er 700 ge kwetst, waarvan 30 ernstig. Het centrum van Parijs zal van nu af vainl 2 uuir tot 7 uur het langzame verkeer verboden zijn. Ook zal een begin worden gemaakt met een verbod van stilstaan op drukke verkeerswegen. En het centrum van Pa ir ijs is met het oog hierop garage-gelegen heid voor 4000 voertuigen en ook wordt gedacht aan openbare autoparken. De prefect kantte zich tegen het denkbeeld om het huidige aspect v,an Parijs aan het verkeer op1 te offeren, waarbij hij zich be ducht verklaarde over het denkbeeld „de wonderbaarlijkste stad der wereld" te veranderen. KONINGIN EMMA. Dank Ziji de medewerking van verschil lende dijden, zal ter geegenheid van het gouden feest van H. M. de Koningin_M0e- der, te 's-Gravenhage, op Donderdag 10 Januari u.s. gebruik worden gemaakt van de nieuwste middelen, om een zooi groot mogelijken kring daarbij te betrekken. Door middel van geluidversterkers, plaatst in den toren van de Groote Kerk, zal in den loop van den dag telkens pas-< send© muziek ten gehoor© worden bracht en des avonds zullen de nummers van de muziekuitvoering in de kerk, wel ke zich daartoe leenen, worden uitgezon den. Behalve te Den Haag Zullen in meer jdan honderd] verschillende plaatsen in alle deelen van het land samenkomsten plaats hebben in kerken of verenigingsgebou wen. Het comité geeft een dertigduizend programma's ter beschikking gesteld. Ten slotte zal dank Zij Radio-Indië, de muziek uitvoering kunnen worden gevolgd in de Oost en de West, dus feitelijk o,ver de geheele wereld. ZIERIKZEE. Hedenmiddag heeft bij de tramwegovergang op den Biokweg, nabij het<Station alhier, een auto-ongeluk plaats gehad, dat goed is afgeloopen. Uit de rich ting Schuddebeurs kwam een auto, waar in gezeten waren de heer J. uit Brou wershaven en diens zwager v. B., welke auto een zich ter plaatse bevin dende wagen voorbijreed. Terwijl de auto passeerde, wilde de bestuurder van links naar rechts van den weg rijden, maar, in plaats van op den weg, kwam de auto op zijn kop in de sloot, ter hoogte van den heer Deurlo, terecht, vermoedelijk we gens het onklaar raken vari de stuurin richting. De heer J. kwam met den schrik vrij, terwijl zijn medepassagier, tengevol ge van 't breken der voorruit, eenige snij- wonden in 't gezicht opliep. RENESSE. Zaterdagavond 29 Dec. 1928 gaf de Rederijkerskamer „De Watergeus' alhier in de zaal van mej. wed. Kappers «en uitvoering voor donateurs en geïn- trodueeerden. Opgevoerd werd „Aan Fl=.r- I den", tooneelspel in 3 bedrijven, door Top Naeff, 'hetwelk goed en vlot werd ge speeld en waardoor de aanwezigen een kijkje kregen op huwelijken uit bere kening gesloten. Jam'mer, dat er blijkbaar zoo weinig aandicht was geschonken aan 't grimeeren, zoodat niet alle leden in overeenstemming waren gebracht met de rol welke zij hadden te vertolken. Bij het naspel „Muurbloempjes", kwam zulks beter tot zijn recht, en daardoor, als mede door de leuke wijze van voordracht, viel dat zeer in den smaak. De burgemees ter 'was zeker de tolk van de 'weinige aan wezigen, toen hij de leden van „De Wa tergeus" bedankte voor den aangenamen avond door hen verschaft, waarbij hij het betreurde, dat de zaal niet beter was bezet. OÖSTERLAND. Op 1 Januari 1928 be droeg de bevolking 1991 inwoners. Dit getal vermeerderde door geboorte en ves tiging met 78, en verminderde door over lijden en vertrek met 78 personen, zoo- 'dat op! 1 Januari 1929 het aantal inwoners bestond uit 1982. Er werden 23 huwe lijken voltrokken. ST.-PHILIPSLAND. Donderdag 27 Dec. hield de afd. „Schuttevaer" alhier haar jaarvergadering, in hotel „De Druiven- Aanwezig waren 18 leden. De voor- >r, dhr. J. P. Roozemond, opende met woord van welkom tot de (aanwezigen, In behandeling komt een schrijven van de ver. „Schoolfcn s voo Schipperskin deren Schuttevaer", met verzoek pm steun. Besloten wordt f 5 spbisioie toe te staan voor 1929. Ontvangen is een schrijven van het gemeentebestuur alhier, waarin gemeld wordt dat overgegaan zal wor den tot het opwerken van den havendam in de a.s. wintermaanden. Voor het weg werpen van. afval zijn maatregelen ge troffen. Op het verzoek om lantaarns langs en paden tegen den dijk is geen re sultaat verkregen. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen, terwijl be. sloten wordt over een verbetering op len dijk 'met het Pol der'bestuur te zufflen spre ken. Medegedeeld wordt de ontvangst van een schrijven van den heer Burgemeester alhier, dat hij het eere_voorzitterschap aanvaardt. Daarna volgt rekening en ver antwoording van den penmingm. Over 1928 is ontvangen f 122,45; uitjg. f 46,17; alzoo. sluit de kas met een goed slot vin f 76,28. Alles wordt in orde bevonden. De voorz. idanbt den penningm. voor zijn ziuinig beheer. Daarna vogtt bestuursver kiezing (wegens periodiek aftreden van de heeren P. Aarnoudse, I. Aarnoudse en J. J. Quist. Alle drie worden herko zen en nemen hun herbenoeming aap. Vervolgens worden, na uitvoerige bfespre- l'king, de voorstellen ingediend voor de volgende algemeen© vergadering, en wel O. a. eem verztoek tot 'heter naleving van de wettelijke voorschriften, regelende het be mannen der schepen; een verzoek tot betere bediening van de bruggen te bei den, te trachten verbetering te krijgen in het red dings wezien te Biruinisse; een ver- Zoek pm te komen tot vermindering van havengeld op Noord-Beveland; het aan brengen van sterker licht op de Steen- bergsche Vliet en betere betonning onder het Slaakvrijstelling van haven en 'brug geld 'door beiden biji buitengewone om standigheden; het vervangen van alle ba- klemtonnen door de ouderwetsche gewone tonnen; betere doorvaart te verkrijgen door de Steebbergsche brug; het verkrij gen van- een bepaling, waarb'ijl aan de sui kerfabrieken het draaien met kranen over den roef| der sohepen wordt verboden; het aanbrengen van verbetering aan de Steen- blergsche Vliet, met verzoek aldaar een remmingswerk te willen aan'brengen; het wegnemen van zandruggen in de Eem bij Amersfoort. Alsnog wordt gesproken ovier een aan te brengen verbetering bij Vianen, waarvoor geadresseerd 'zal wor den 'bij het gemeentebestuur van Ouwer- kerk. Tot afgevaardigde naar de eerstvol gende plig. verg. wordt gekozen dhr. J. Aarnoudse; tot plaatsvervanger dhr. J!. P. Roozemond. De voorz. c'[o(et daarna en kele mede deel ingen over 't innen van het dijkgeld. Dit gaat niet in het tempo zoo als het eigenlijk Zou moeten.. (Bovendien Zijn er nog een paar onwillige», die wel van |d'e door de schippers aangebrachte en 'betaalde, verbetering willen profiteeren, doch dan /Zonder de kosten te helpen dra gen. Op voorstel van dhr. J. J. Quist wordt met algemeene stemmen besloten in 't vervolg op de jaarvergadering, die steeds in December gehouden wordt, te beginnen met het innen van het dijkgeld over het komende jaar. Dhr. W. Mol, waterverkooper, wordt een gratificatie toebedacht van f5, benevens een vergoe- Iding van f3 voor geleden verlies. Na nog enkele, meer hui houdelijke besprekingen sluit de voorzitter c'e vergadering, de hoop uitsprekende, dat 1929 voor de leden een goed jaar moge Zijn. STAVENISSE. Vergadering van den ge meenteraad, van Vrijdag 28 Dec. Voor zitter de burgemeester. Afwezig wegens ongesteldheid dhr. van IJsseldijk (weth.) De voorzitter deelt mede, dat bij den laatsten stormvloed is komen vast te staan, dat ten aanzien der plaatsing van vloedplanken eenige meerdere voorziening noodig is. B. en W. hebben terzake over leg gepleegd met het bestuur van het wa terschap' Stavenisse, dat belast is met het plaatsen der planken. Zij meenen te mogen aannemen, dat intijds het nocdige Zal worden gedaan, waarmede de alge meen© veiligheid ten zeerste zal zijn ge baat. Verder wordt medegedeeld, dat voor 2 jaren ontheffing is verleend van de ver plichting tot het geven van onderwijs in „lichamelijke oefening". De bekende „adres sen van Axel, van IJsselmonde, van de Ned. Vereeniging tot bevordering van den Arbeid voor onvolwaardige arbeidskrach ten .en van de Kon. Ned. Politiehondenver. worden voor kennisgeving aangenomen. Wordt besloten toe te treaen als lid der afd. Zeeland van de vereen, van Nederl. gemeenten. Ter tafel komt voorts een besluit van den Pensioenraad, inzake in koop van diensttijd, ten behoeve vpn dhr. J. L. Bernhardi, gemeentegeneesheer, te vens 'belast met de armenpraktijk, ae vaccinatie en de aoodsschouw. Inkoop- som1 f 776. Deze zal worden gecontro leerd, waarna bij accoordbevinding voor stel tot voldoening zal volgen. De jaar rekening 1927 en de begroeting 1929 van den Keuringsdienst van waren, Zullen met P.B. 84 van dit jaar, inzake het verleenen van steun uit de Provinciale fondsen voor de verbetering van z.g. tertiaire wegen, bij de leden ter lezing worden gezonden. Mej. Suurland, periodiek aftredend als lid der Commissie van Toezicht op het L.O. wordt met algem. stemmen herbenoelmd. Z.h.st. worden daarna vastgesteld een nieuwe verordening, betreffende de afkon diging van plaatselijke verordeningen en het suppl. kohier van de belasting op Te bonden voor het loopend ja ar, terwijl op nieuw pensioensgrondslagen 'worden vast stel d voor den veldwachter, den haven meester en den ontvanger van het kade- geld. Bij de omvraag informeert dhr. Leune, of B. en W. reeds spoiedig met plannen zullen komen ten aanzien van de vroeger besproken verbetering van de Voorstraat? De voorz. antwoordt hierfop toestemmend. Dhr. D. Stoutjesdijk hoor de opnieuw van klachten, wegens het niet waarschuwen, wanneer de waterleiding voor eenigen duur moest worden afgeslo ten. De voorzitter zegt toe terzake de medewerking van den Directeur nog eens te 'zullen inroepen. Weth. Potappel deelt mede, dait in ver band met het Statenbesluit tot den bbuw van een nieuwen steiger hier, bij hem de vraag ,is opgekomen of in! dezen een nog niet imeer afdoende oplossing van het verkeersvraagstuk kan) .bevorderd worden? Waar het nu biji stormweer nogal eens voorkomt, idatïde 'bjooten niet kunnen aan leggen, 'daan zou Z. i. het „klein-poldertje'*, waarin geenj.bouwland: van bbteekenis ligt, best te bestemmen zijn voor haven, welke den schippers dan. tevens tot vluchthaven kan dienen. Ook het tot stand brengen van een vaste verbinding met Zierikzee, welke Ged. Si nog overwegen!, zou daar door veel gemakkelijker worden en. van bleteekenis Zijn, nu de weg Stavenisse— Borgen-op-Zoom', blijkens verkregen in lichtingen, spoedig voor dporgaand ver keer igereed gemaakt Zal worden. Met het maken van de haven, waarvan de kosten niet; zoo buitengewoon hlo(og behoe ven te zijn en waarin derden toch ook zullen 'bijdragen, zal de aangelegenheid naar (Zijn meening zeer gioedkoop te ma ken Zijn. De geraamde kosten van den bouw van een nieuw1 steiger, 106 mille, kunnen dan op een andere Z. i. bétere mar nier worden aangewend, terwijl! de jiaar- lijksch© su'Wsidie, ten behoeve van de ver binding Zijpe—Stavenisse, welke dan niet meer noodigf.zou zijn, gekapitaliseerd, nog een bijdTage van f 100.000 zeer wettigen. Spr. vtraagt, of het niet gewenscht is, deze opmerkingen te(r kennis te brengen van autoriteiten, met verzoek te willen overwegen of in dien zin niet een betere oplossing is te verkrijgen? Dhr. D. Stout jesdijk steunt ,in met het uitgesproken ge voelen van dhr. Potappel, terwijl dhr. .Deun© ook van oordeel is, dat een derge lijk plan waard is eens overwogen te worden. Z. i. zou men door een haven wat Noordelijker aan te leggen evenwel heelemaail geen bouwland) verliezen. De voorzitter verklaart het te waardeeren, dat men de opgekomen vragen heef+ uit gesproken. Hiji vindt ook, dat het goed zou zijn, dézle ter kennis van Ged. St. te brengen. Een betrekkelijk voorstel wordt met alg. stemmlen aangenomen. Daarna sluiting. THOLEN. Oudejaarsavond werd de auto waarin gezeten was de zoon van den Thoolschen wethouder, dhr. Wagemaker, toen deze een gerage verliet aan de Bergscheweg, plotseling gegrepen door den tram'. De auto wera een 15-tal me ters medegesleuri en vrijwel geheel ver pletterd. De nieuwe wagen moet geheel vernietigd zijn. De heer Wagemaker be- kwam geen letsel, wat- wel zeer te ver. «jonderen is, gezien de ruïne van den wagen, zoodat een en ander betrekke lijk nog gunstig is afgeloopen. Ook de echtgenoote van den 29 Dec', zooi zwaar gewonde landbouwer de Rijcke, is, daar zij klaagde over inwendige pij nen, opgenomen in het ziekenhuis te Ber gen-op-Zoom'. De toestand van de Rijcke moet ernstig zijn. KERKNIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. ONDERWIJS. Bij het dezer dagen te Amsterdam van wege de vereeniging van leeraren ge houden examen in het Boekhouden, slaag de o.a. mej. D. Romeijn te Noordgouwe, leerlinge van mejuffrouw A. C. de Koning, leerares M.O. Boekhouden te Bruinisse. KERK EN GODSDIENST IN 1928. Het afgeloopen ja,ar is over de geheele linie van het kerkelijk gemeenschapsle ven bizonder rustig verloopen. Gerucht makende gebeurtenissen v,an algemeene beteekenis kwamen zoo goed als niet voor. De ontwikkeling der dingen vol trok zich in de richting, welke het evo lutieproces sinds den oorlog heeft aan gewezen. De onkerksehheid van de massa neemt toe, maar in betrekkelijk kleine groepen der trouwgeblevenen versterkt zich het gezindtelijk en groepsbewust zijn. De geestelijke en maatschappelijke stroomingen, welke het tijdsgewricht ken merken, erkennen den invloed der religie ook in haar kerkelijke gestalte gereede. lijker dan vroeger, al dient men mis schien het verzwakken van verzet en ge- dachtenwisseling ook ,als een teeken van aanvaarding uit vermoeidheid en niet al leen als een uit .aandacht en geestdrift geboren instemming te beschouwen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De 'moord te Oostburg. Betreffende de aanhouding van den moordenaar van het 18-jarig meisje, dat op Zaterdag 15 Dee. in het gehucht „Klein Brabant" onder Oostburg, met afgesneden hals in een sloot liggende werd gevonden, vernemen wij nader, dat deze man is de 28-jarige gehuwde J. ae R., een buurman van de vermoorde. Reeds direct na het misdrijf werd op hem de aandacht gevestigd, maar aanvankelijk waren geen bew'ij'zen te vin den. Thans zijn 'bloedspo'ren aangetroffen op ©en klomp van de R., terwijl ook kon worden vastgesteld, dat 'het scheermes, dat bij het lijk van de verslagene werd aangetroffen, eigendom van de R. was. Na een streng verhoor heeft de R. nu bekend met voorbedachten rade het meisje uit den weg te hebben geruimd. De man is thans in het Huis van Bewaring te Mid. delburg opgesloten. Moordaanslag. Op den Vughterdijk in Den Boeoh heeft een moordaaanslag plaats gehad. De 60-jarige commissionair in groenten on aardappelen van B. leefde in onmin met zijn vrouw (zijn derde) en had haar herhaaldelijk gedreigd Zondagavond bedreigde hij haar opnieuw met een bijl, dooh de politie voorkwam erger. Maandagochtend half elf heeft hg met een revolver op haar geeohoten, waardoor zij in de linkerborst getroffen weid. Spoedig snelde hulp toe, waarna de vrouw in ernBtigen toestand naar het ziekenhuis werd vervoerd. Een buurman wist den dader, die gevlucht was, te vatten en aan de politie over te leveren. HJJ heeft een volledige be kentenis afgelegd. Gestikt. Zaterdagavond is in het gehucht Einighausen nabij Sittard, de 31-jarige Maria Stevens, vermoedeljjk door de duisternis misleid, op het erf in den beerput geraakt en verdronken, De ongelukkige heeft zioh nog willen redden door den rand vast te houden, dooh spoedig waren haar de kraohten ontnomen en zonk zjj langzaam in den put. VAN HEINDE EN TER, Reuter seint nit Detroit, dat Ford esn nieuw systeem voor zijn fa brieken heeft aangekondigd, volgens het welk de week van zes dagen in da fa brieken weliswaar wordt gehandhaafd, doch voor de arbeiders een werkweek van vijf dagen wordt ingevoerd, in ver band waarmede er 80,000 extra-arbeiders worden aangesteld. De productie van automobielen en vrachtauto's zal met 20 pet. worden uitgebreid. Ford heeft verklaard, dat de dageljjkeohe productie Maart a,«. tot 8750 automobielen per dag zal knnnen stijgen. In een vuurwerk fabriekje in de nabjjbeid van het plaatsje Arambuja in Portugal is een ontploffing voorgekomen van raketten en ander uurwerk, ten gevolge waarvan twee mannen en twee vrouwen werden gedood. De fabriek zelf en eenige op 40 meter afstand ge legen bijgebouwen werden totaal vernield, - De Sovjetregeering heeft een nota aan de Poolsohe regeering gezonden, waarin de Sovjetregeering voorstelt, onder verwijzing naar het feit, «dat Polen en Rusland beiden tot het verdrag van Kellogg zijn toegetreden, onafhankelijk van de ratifioeering van dit verdrag door andere staten, een bij «onder protocol te onderteekenen over het onmiddellijk in werking treden van de bepalingen van het verdrag van Kellogg, die ver band houden met de Poolsoh-Russische betrekkingen. De politie te Fraustadt in Silezië heeft een werklooze, die als een dronk aard bokend stond, met zijn vrouw ge arresteerd, onder beeohuldiging dat zg den Zondag voor Kerstmis hun 11-jarig zoontje hebben vermoord. Het kind werd opgehangen aan een deurknop gevonden WOENSDAG 2 JANUARI. HILVERSUM: 6.15 Concert; 7.15 Een praatje over btuinb'rood en witteblrood; 7.45 Politiebericht; 8.— Concert en decla matie; 10—10.15 Concert. HUIZEN: 6.30 Zang; 8.— Concert en toespraak. DONDERDAG 3 JANUARI. HILVERSUM: 10. Morgenwijding; 12. Politiebericht; 12.15 Lunchconcert; 2. Electrieiteit"; 3. Causerie mevrouw de Leeuw-v. Rees; 4. Ziekenuurtje; 5. Sport; 5.30 Concert7. Les; 7.45 Politiebericht; 8. Aansluiting Concertgebouw10.15 uj Nieuws. HUIZEN: 11. Ziekendienst; 12.30 Mid dagconcert; 2. Schooluitzending6. bloek- bfespreking; 6.30 Goncfert; 8. Leger des Heils. VRIJDAG 4 JANUARI. HILVERSUM: 10. Morgenwijding; 12. Politieberichten; 12.15 Lunchmuziek; 4. Voor de huisvrouw; 5.20 Radiodokter; 6. Dinermuziek. HUIZEN: 12.30 K.R.O. trio; 3. Huisvrou wenuurtje; 4. Gramophoonplaten; 5. Con cert. D ar zelfmoord volgens het oordeel der politie niet in aanmerking komt, werd tot arrestatie van de ouders overgegaan. Uit Kaboel (Afghanistan), wordt gemeld, dat de aan baide zijden in den loop van den burgeroorlog geleden ver liezen in totaal geschat worden op 400 dooden en 1000 gewonden. De materieele schade wordt op 1.800000 gld. gssohat. De regimenten, die geweigerd hebben tegen de opstandelingen te vechten, zijn ontbonden. Op bevel van dea koning is een Hooggerechtshof opgericht, waarvoor de opstandelingen terecht zullen staan. De Afghaansche opstandelingen hebben het onderspit moeten delven. Naar thans bekend wordt zijn 40 vissohers, die met achttien paarden bezig waren met sleepnetten te visschen op rand-ijs in het meer van Peipus (Estland) en door het plotseling breken van een jjsechots tot in het midden van het meer weggedreven, er in geslaagd zich op den Sovj at-Rusaischen oever te redden. Een andere ijsschots met 20 man, die eveneens afgedreven was, heeft men in- tussohen in zicht gekregen, zoodat een vliegtuig ter hulpverleening kon worden uitgezonden. Totdusver is nog niet alle bezorgd heid geweken, daar zioh oorspronkelijk 200 personen op het ijs zouden hebben bevonden. In den naoht van Zaterdag op Zondag tegen drie uur, drongen dieven binnen in het postkantoor Kattern-Bres- lan (Duitsohland)deden de brandkast met dynamiet springen en roofden het daarin aanwezige contante geld. Den inbrekers viel esn bedrag van ongeveer 15000 mark in handen. Dsn verderen inhoud van de brandkast lieten zij on aangeroerd. Yan de daders ontbreekt tot op dit oogenblik elk spoor. Te Oostende is een auto, waarin aehtticn mensohen waren gezeten, die een voetbalwedstrijd hadden bijgewoond, in de haven tereoht gekomen, door een totdusver onbekende oorzaak. Er zijn twee mensohen omgekomen, onder wie de chauffeur, die onder den wagen was gekomen. Een der inzittenden is zwaar gekwetst. TELEGRAMMEN. BUSSUM (Y.D.) Onder zeer groote belangstelling heeft de heer O. J. A. van Dishoeck Dinsdag zijn 40-jarig jubileum als uitgever gevierd. Er waren zeer vele telegrammen en bloemstukken van vereenigiBgen en personen binnen gekomen. De heer Maurits Sabbe liet schriftelijk weten namens de Ylaamsohe schrijvers, dat een huldiging hunnerzijds in voorbereiding is en binnenkort zal plaats hebben. NIJMEGEN (Y.D.) Dinsdagmiddag is te Wijchen bij Nijmegen de 59-jarige landbouwer J. N. bij het soheppen van water uit een sloot voorover gevallen en verdronken. COBLENZ (V. D.) In versohillende deelen van de stad hebben in den Nieuwjaarsnacht ernstige botsingen plaats gehad. Yerscheidene personen werden door messteken ernstig gewond en moesten in het ziekenhuis worden op genomen. DUISBURG (Y.D.) Hedenmorgen is het 5e slachtoffer van de gasvergiftiging te Duisburg, de zoon van den bij het ongeval overleden arbeider W., tenge volge van de vergiftiging bezweken. De toestand van de andere slaohtoffers is eenigszins verbeterd en levensgevaar bestaat voor geen hunner meer. De

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1