Zierikzeesche ANieuwsbode PUROL bij Brand- en Snijwonden. ABONNEMENT: ADVERTENTIEN Woensdag 12 Dec. 1928. zierikzeesche courant. ïftvïtf'v&i.ïiïïs ïtsj,v Inzending Advertentiën Nieuwjaarswenschen. Nieuwjaarswenschen. BUITENLAND," Uit Stad en Provincie. Ipurol ÏTQ» por naudadijB f 1,50, frasco por poat ƒ1,80. Voor het ^aitenland por jaar f 10, Afzonderlijke nummer* 5 een;. Vewchijnt Mnd., Waad. «n Vrf/d. Poatohèque- en Giron. 137677. 13 regel* 60 ets., 4 regels on daarboven 20 ot*. per regel. Reclames 30 ota. p. regel. 3$ oontruct belangrijke korting. uiterlijk 10 uur op dan dag v. uitgaaf Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 Jan. a.s. verschijnende nummers GRATIS. In het met 1 Jan. a.s. verschijnend nummer van one blad worden evenals vorige jaren opgenomen De prijs hiervan is van 15 regels 75 cent, elke regel meer 15 oent. De inzending kan gepebieden tot en met Vrijdag 28 December, uiterlijk 'e voormiddags 11 ure. Gevonden voorwerpen Een kinderboutje; een alpinemuts; een kinderhandschoen; een portemonmie met geld; een kindertaschje met inhoud; een gouden broche; een eleotrische zaklan taarn; een zakdoekje; een zilveren broche; een zegelring. De Commissaris van Politie: R. P. BRONS, Dr. BORMS BELGISCH KAjMERLID? De bekende Vlaamsche activist dr. Aug. Borms, die te Leuven in de centrale ge vangenis zijn dagen slijt, is Zondag bij een tusschentijdsdhe verkiezing tot lid der Ka mer voor Antwerpen gekozen. De groiote bitterheid onder de Vlamingen, waarvan thaJis te Antwerpen een scherp beeld is gegeven, heeft vooral tot oorzaak het feit, dat ook na verloop van zooveel ja- ren 's konings belofte van gelijkheid in feite en in rechte, nog niet in vervulling is gegaan, dat de bestaande wetten tot regeling van het gebruik der Vlaamsche tóal in bestuursaangelegenheden en on derwijszaken feitelijk niet in overeenstem ming met die wetten worden toegepast en eigenlijk waar maar kon worden gesabo teerd, en tenslotte dat de stem der Vi?am- sche bevolking ten opzichte der amnestie telkens is genegeerd door de regeering, waarop men meent, de Brusselsehe ver- franschte kringen, een overwegenden in vloed hebben. Daarom is de verkiezing van Borms, waarbij 50,000 Vlamingen liever voor den verrader hebben gestemd, dan zich van stemming te onthouden, in den grond te beschouwen als een slag en dan een zeer gevoelige slag door de Vlaamsche bevol king aan de kleine leidende kringen uit Brussel toegebracht. Uit de verkiezing is de les te trekken dat de meerderheid der Vlamingen den heerschenden toestand beu zijn en besloten zijn zich desnoods liever met de extremistische Frontpartij solidair te verklaren, dan zich nog langer de heerschappij der Brusselsehe verfransclhlte bourgeoisie te laten welgevallen. Of die les zal worden gehoord, moet worden af gewacht, al moet wel uit den toon der Brusselsehe pers worden opgemaakt dat de tijd voor een beter begrijpen der Vlaamsche quaestie nog niet aangebroken is. Wat zal nu in het geval-Borms gebeu ren? Binnen vijf dagen moet hel rapport der verkiezing aan de Kamer worden voorgelegd, die haar zonder twijfel on geldig zal verklaren. De al den niet geldigverklaring van het mandaat-Borms zal Donderdag in de Ka mer worden behandeld. ZIERIKZEE. Nadat men in de Tweede Wandeling eenigen tijd geleden, op de plaats, waar eenmaal de watertoren zal verrijzen, eenige proefpalen had geheid, is men Maandag met het definitieve heien der lange palen begonnen. Ongeveer 300 palen moeten in den grond geslagen wor den om steun te verleenen aan fundament en toren, en aan de masfea leidingwater, die 't volgend jaar in den 50 M. hoogen toren in voorraad zal worden gehouden. HAAMSTEDE. In de flin'k bezette zaal van hotel Bom, werd Maandagavond j.l. een propaganda-avond gehouden van de af deeling „Burgh-Haamstede" der vereen. „Het Mobilisatiekruis". Na opening door den voorzitter, dhr. A. F. K. Brandes, die de aanwezigen een hartelijk welkom toe riep", verkreeg' dhr. J. E. v. d. Broek uit Zierikzee het woord voor het onderwerp „De weg naar den Vrede", waarin als onderdeelen door hem werden behandeld1: „Persoonlijke dienstweigering", „Massale dienstweigering" en „Het vredesverdrag". Spr. werd met volle aandacht door het publiek gevolgd. Na de pauze werden door de dames J. Brandes, P. J- de Rijke en een achttal heerenleden opgevoerd de tooneelstukjes „Op grenswacht" en „Als 't moet", beide betrekking hebbende op de mobilisatie. Deze stukjes vielen, ge tuige het krachtig applaus, zeer in den smaak. Daarna werden door de heeren A. Visser en J. D. v. Nieuwenhuize eenige voordrachten ten beste gegeven. De eere- 'I voorzitter, Jhr. L. van Citters, dankte allen, die meegewerkt hebben om dezen avond zoo goed te doen stegen en spoorde de aanwezigen aan als lid of donateur deze vereeniging. die zoo'n mooi doel voor oogen heeft, te steunen. Dhr. Bran des sloot den avond met dank aan den eere-voorzitter, medewerkers en belang stellenden. ST.-MAARTENSDIJK. Door den Min. v. Onderwijs is aan het gemeentebestuur il- hier ontheffing verleend van de verplich ting tot benoeming van een hoofd der school uit de lijst van wachtgelders. Door de kommiezen, bijgestaan door rijks- en gemeentepolitie, is bij den kletn- landbouwer D. M. H?ge in deze gemeente, een onderzoek ingesteld naar het voor handen zijn van een geheime distilleer derij. Het resultaat was maiar poo ver. want er werd niets gevonden. THOLEN. In de Vrijdagavond gehouden vergadering Van het Dep. Tholen vian Tot N«t van 't Algemeen, werd besloten een subsidie van f 25 te verleenen aan de school voor bouwk. en hand teekenen alhier. Daarna trad voor de vereeniging als spreker op, nc ingeleid te zijn door den voorzitter, de heer Amsing, dhr. W. van Cappellen uit Den Haag. Spr. deei ons een blik slaan in de verschillende werken van H. Heijtermans, o.a. Droom koninkje, 't Ghetto, Op Hoop van Zegen, Aller Zielen (pastoor Hansen) waarna hij op treffende wijze vertolkte een gedeelte uit zijn 'beroemd werk „Ahasverus". Daar na gaf hij eenige stukjes humor, o.a.: Een angstige droom, Eatav.us Droogstoppel, uit Max Ha velaar van Multatuli en ten laat ste, Een vroolijke St.-Nicolaasavond. Dat een en ander bizonder in den smaak viel, bewees het herhaalde applaus. De voorz. dankte den heer V,?n Cappellen en riep hem een tot weerziens toe. De boven zaal van hotel Hoek was tjokvol. PROV. STATEN VAN ZEELAND- In de Maandagmiddag gehouden ver gadering van de Staten heeft de voorz., de Commissaris der Koningin, het bedan ken van den heer Fruijtier herdacht. De geloofsbrieven van dhr. J. W. Vienings werden goedgekeurd. Hij' werd als Staten lid «beëedigd. De reeds gepubliceerde voor stellen tot eleotrifioatie van de midden groep door overname van de Centrale enz. te Vlissingen, tot het aangaan van een geldleening van f 5,280,000 en tot wijzi ging van de begrooting 1929 werden naar de afdeelingen overgebracht. Ditzelfde ge schiedde met drie nieuwe voorstellen. Het eerste: om in het belang van het verkeer o.a. met automobielen aan den steiger te Walsoorden neerklapbare uiteinden aan te brengen en daarvoor f 40,000 beschik baar te stellen. Het tweede: om gezien de groote schade, die de storm aan den steiger te Stavenisse heeft aangebracht terug te komen op het besluit tot aanhou ding van de beslissing over het voorstel tot het uittrekken van f 100,000 voor ver nieuwing van dezen steiger en dit bedrag te verhoogen tot f 106,000 om ook da'r neerklaptere uiteinden te maken. Deze verbetering zal ook' goed zijn bij een eventueelen veerdienst Zierikzee—Stave nisse, waarvan Ged. Staten de mogelijk heid nog niet hebben kunnen onderzoeken. Het derde: om de subsidie aan ide Rot- terdamsche Trarn.wegmaatsdhappij voor 't mogelijk maken voor meer diensten op haar stoombootdienst Zijpe-Anna-Jaooba- polder te verlengen tot 1 Juli 1929, omdat men met den minister van waterstaat nog iniet tot overeenstemming is gekomen over de verbetering van dien dienst. Hierna zijn de Staten in afdeelingen overgegaan en is de openbare vergadering geschorst tot Vrijdag 21 December i?.s. RECHTZAKEN* Ter openbare terechtzitting van den po litierechter te Middelburg van 11 Decem ber 1928, werden o.m. behandeld de na volgende zaken en wel tegen: A. D„ 26 j„ landbouwer, wonende te Duivendijk'e verdachtvan eenvoudige beleediging van K. van der Linde, op 7 October 1928 te Duivendijke. Eisch f 10 b. s. 10 d. h.; uitspraak: idem. C. K., 21 j., werkman, wonende te Zierikzee, verdacht ven dief stal v?n een konijn, ten nadeele van W. ten Haaf, in den nacht van 20 op 21 Oct. 1928 te Zierikzee. E's«ch f 20 b. s. 20 d. h. Uitspraak1 f 15 b. s. 10 d. h. «STEEKPENNINGEN. Voor de rechtbank te Leeuwarden heb- blen terecht gestaan de directeur van de gasfabriek te Huizum en Hemmen, de chef-fitter der gasfabriek te Sint-Anna- parochie en de directeuren van de gas fabrieken te Joure, Drachten, Franeker en Gorredijk. Hun was ten. laste gelegd, dat Ziji in hun hoedanigheid van o'ïirecteur, boekhouder (of chef-fitter) der gemeen telijke licht/bedrijven, van de N.V. Gasr meterfabriek v.h. George Wilson te 's-Gra venhagen of Vlan de N.V. Gautzsdh Industri- eele Mij. verschillende 'bedragen olf althans een geldbedrag hébben aangenomen, we tende, althans 'begrijpende, dat deze hun gedaan werden teneinde hen te bewegen zonder daardoor in strijd met hun plicht te handelen in hunne bedienig de zaken relaties met de gevers te onderhouden, deze bij eventueele bestellingen de Voor keur te geven en blij eventueele moeilijk heden ter wille te zijn, gepleegd op on derscheiden tijdstippen in de jaren 1923, 1924, 1925, 1926 en 1927. De officier van justice eischte tegen ieder der verdachten f 200 boete of 1 maand hechtenis. De verdedigers plejtten Vrijspraak, subs, de uiterste clementie. «ËkraiEum Ned. Herv. Kerk. BRUINISSE. Zondag jll. werd bij de avond-godsdienstoefeningi voor 't eerst het eleclrisch licht in géblruftk genomen. Ds. Waarden'bbrg hield bij deze gelegenheid een rede, 'waarbij hij tot tekstwoord had gekozen II Korinthen 4, vers 6. In zijn voorrede dankte ids. W,aardenburg na mens de gemeente, allen, door wier be middeling de installatie is tot stand ge- fbracht, o. a. het kerkbestuur, den installa teur, dhr. M. Elenb'aas, den aannemer van de eleotrisehe werken en den ver tegenwoordiger der P.Z.E.M- De nieuwe verlichting beteekent natuurlijk een flin ke verbetering. Aan dien ingang van de kerk is een. licht aangebracht 't welk het kerkplein helder verlicht. Het ge bouw van binnen wordt afdoende Ver licht door een zevental groote lampen, 'benevens eenige kleinere onder de gale rij', Het kerkgebouw was> bij* deze ge legenheid geheel gevuld en zoo. wij ter loops konden opmerken, 'waren allen vol lof over de nieuwe Varlichting. KERKWERVE. Bij! de Zondag j.l. gehou den verkiezing van een notabel is ge kozen de heer B. Fondse, in de «plaats van dhr. J. Evertse, die bedankt heeft. Geref. Kerk. Beroepen: Te Nieuwerkerk, dhr. H. W. Engelbes, cand. te Amsterdam. LUCHTVAART. DE KERSTVLUCHT NAAR INDIE. Dinsdagmorgen om half acht, toen het nog schemerde is het drie-motorig Fok kervliegtuig P.H.—A.E.N. van Schiphol vertrokken ter aanvaarding van zijn moei zame reis na.ar Batavia. Ondajiks het koude «winterweer werd het vertrek door vele personen bijge woond, o.a. door den dir.-gen. der P.T.Tf., ir. Damme. Niet nr'nder den 2481/2 k.g. post zijn in het Kerstvliegtuig ingeladen. Bij de Kon. Luchtvaart-Mij. is 'be richt ontvangen, dat het naar Indië Ver trokken vliegtuig nabij Gotha op 30 K.M- van Erfurth, een noodlanding heeft ge daan. De noodlanding «was noo<dzakelijik wegens de ijsvioirming op de vleugels van het vliegtuig. De landing had een vlot Verloop. RADIONIEUWS. RADIO N.S.F. Kon aan het eind van 1927 worden me degedeeld, dat bij de Nederl. Seintoestei- ten Fabriek (Radio N.S.F.) te Hilversum de duizendste arbeider was aangenomen, thans wordt ons bericht, dat een dezer dagen reeds da vij'ftienhonderdste zijn in trede heeft gedaan. In één jaar tijds is het aantal arbeiders (beambten meegere kend) dus met 50 pCt, gestegen. VOOR DE HUISVROUW. Decembermaand - baktijd! Wanneer nu één maand in het ja^r bij uitstek geschikt is voor het maken van eigen baksel voor diverse min of meer feestelijke en gezellige gelegenhe den, dan is het de Decembermaand. Daar om1 is het niet kwaad, op eenige nuttige wenken ten aanzien van het bakken te Wijzen, teneinde ertoe mede te werken, dat zoo min mogelijk werk en 'koste lijke ingrediënten als meel en boter enz. verloren gaan. Over het geheel genomen hebben de gelukkige bezitsters van een gasfornuis iets voor, boven de eigenares sen van kolenfornuizen, namelijk dit: dat men bij een gasfornuis met een korter baktijd toe kan, omdat de hitte voortdu rend gelijkmatig blijft, wat bij een kolen- fornuis lang niet altijd het geval is. Vóór het bakken moet de oven altijd voorge- warmd worden, gedurende een minuut of tien. Men kan nagaan, of de hitte in den oven voldoende js, door even de hand er in te houden. Kan men de hitte nog net uithouden, zonder dat het pijh- lijk wordt en de huid gaat steken, den is de temperatuur goed voor het meeste bakiverk, namelijk dat, waarvan in de recepten staat aangegeven, dat het in een „matig warmen oven" gebakken moet worden. Heeft men deze hitte eenmaal verkregen, dan kan de kraan (van het gasfornuis) op „klein" gezet worden en de vorm in den oven gezet worden. Voor de nieuwelingen in de bakkunst is de verleiding in den beginne groot, om tel kens even den klep open te maken, pm te zien, of de koek nog niet gaar is of niet te bruin wordt of iets dergelijks. Maar men vergeet dan, dat de meeste mislukkingen juist daarvan het gevolg zijn. Indien men zich precies aan de voorschriften en den baktijd in het re cept aangegeven houdt, zal de boel niet verbranden. Nog moet men bedenken, wanneer men koeken enz. bakt, van groo- ter of kleiner formaat, dan het oorspron kelijke recept aangeeft, dat men in ver houding den aangegeven baktijd dan ver lengt of verkort. Terwijl nog in het o.og gehouden moet worden, dat deeg, waarin veel boter zit, wat meer verhit moet worden, dan licht deeg zonder boter er in. Er is een uitweg.... uit elke moeilijkheid! Om te voorkomen, dat blikken trom meltjes, en andere blikken voorwerpen gaan roesten, moet men ze met reuzel inwrijven en daarna in den oven flink verhitten. Dan blijft alles roestvrij en glimmend. Wanneer u een groc maakt of om andere redenen heet water in een glas moet gieten, zet dan een lepeltje in het glas, en zet het glas op tafel (niet op steen). Het glas zal dan niet bar sten. Vuile peau de suède handschoe nen trekke men aan en wrijft ze dan met een stukje «wit flanel, dat men in heet, droog meel heeft gedoopt. Een heerlijk hapje. Neem 1 ons zachte biscuits en be strijk die met een weinig jam. Maak een oustardvla en leg de besmeerde bis cuits, laag om laag met de vla, in een schaaltje, waarbij' men ervoor moet zor gen, dat de bovenste laag uit vla be staat De tafelgenooten zullen hun oogen uitkijken en..... smullen! HUISVROUW.. VERSCHILLENDE BERICHTEN- Ondeugdelijke vleeschwaren. Dezer di- gen heeft zich in een gezin aan den Til- burgsChen weg te Oosterhout een verdacht geval van vergiftiging voorgedaan, na het gebruik van een soort vleeschwaren, meldt het „D. v. N.-B." Een kleine jongen van ongeveer vijf jaar is, nadat hij van die vleeschwaren 'had gegeten, ernstig onge steld geworden. Het kreeg hevige pijnen in de ingewanden, het hoofdje zwol op en reeds een uur nadat de eerste ver schijnselen zich hadden voorgedaan, is het ventje gestorven. De politie heeft het lijkje in beslag genomen. Motorrijder verongelukt. Zondagochtend had de 38-jarige motorrijder I. S. uit Dan Haag het ongeluk op den Utrechtschen weg te Heelsum in een bosch tegen een boom te rijden, tengevolge waarvan hij zoodanige verwondingen bekwam, dat de dood onmiddellijk intrad. De duorijder werd eraf geslingerd. Hij' had slechts dichte kwetsuren bekomen. Mail gestoten? Door het personeel van het spoorwegpostkantoor, ingericht in den trein, die 9 dezer te 8,15 ,uur van Ant werpen naar Rotterdam is vertrokken, is bijl de opening van de brievenmail van Genu a-sta.ion voor genoemd spoorweg postkantoor geconstateerd, dat de inhoud ervan slechts uit oud papier bestond. De brievenmail behoorde uitsluitend tirieven met aangegeven waarde ,uit Ned.-Indlë te bevatten, welke met het s.s. „Johan de Witt" te Genua zijn aangebracht. Nog vanuit Antwerpen kon de Italia ansche postadministratie telegrafisch met de ver missing in kennis worden gesteld. Ook verder heeft de NederLandsche postdienst de voor een dergelijk geval noodige maat regelen getroffen. Het onderzoek duurt voort. In den regel bevat deze wekelijksche postzak gemiddeld een honderdtal stuk ken met aangegeven waarde. Het totaal bedrag van dergelijke zendingen beloopt gemiddeld 15.000 gulden, al kan dit na tuurlijk afwijkingen vertonnen. De juiste aangegeven waarde van den leeggeroof- den postzak kan dus eerst worden op gegeven na ontvangst van het antwoord uit Genua, dat spoedig wordt verwacht. Na den storm. Bij Holiurn, op Ame land, is het verminkte en in staat van ontbinding verkeerende lijkje van een on geveer 7-jarig meisje aangespoeld. Zeer waarschijnlijk is dit kind een dochtertje van schipper J. Versteegen, van de Noord ster, welk vaartuig in den eersten Novem berstorm bij, Terschelling met alle 12 op varenden is vergaan. Uit de kleeding van dit kind: een hemd en een wollen truitje blijkt, dat het in den slaap is verrast. Te Noordwijk aan Zee is een lijk aange spoeld, dat vermoedelijk is van den ka pitein van het Itaüaansche s.s. „Salsnto", dat tijdens den hevj'gen storm van 25—26 Nov. j.l. op de kust voor IJmuiden verging. De tjalk „De Nieuwe Zorg", welke in den stormnacht van 23 op 24 NoV. op 't Volkerak was gezonken, is Dins dag gelicht. Aan 'boord werden de lijken van de schippersvrouw en de3 kinde ren gevonden. Zangvogels. Er schijnt zich, zoo wordt aan „Het Volk" geschreven, de laatste jaren een internationale handel in Nedar- landsche zangvogels te ontwikkelen. Al leen in de maand October j.l., werden via de douanekantoren Beek, Kranenburg en Venlo meer dan 12,000 in ons land ge vangen zangvogels naar Duitschland uit gevoerd, w.o. bijna 6000 vinken. Voorts leeuweriken, sijsjes, goudvinken, geelgor- zen en merels. Afzenders waren enkele handelaren te Apeldoorn, Heerenveen, Hel- Ruwe Huid en Dooien J0-60 en 90 cl. Tube 80 ct. Bl| Apoth. en Drogisten mond en Tilburg. De vogeltjes worden in massa op de vinkenbean onder netten ge vangen, waarbij de wijfjes, die geen han delswaarde hebben, gemeenlijk dood ge knepen worden. Wild-West avontuur. In den gemeente raad van Swalmen (Limburg) deelde het raadslid, de heer Luyten, mede, dat hij een avontuur beleefd had, dat deed den ken aan die in Wild West. In de Kroppe- straat werd spr. onlangs, toen hij van zijn kaartclub huiswaarts keerde, plotseling door eenige handen vastgegrepen, geblind doekt en gedwongen zijn aanvallers te volgen. Toen ze hem een eind meege troond hadden, werd hem de vraag ge steld, of hij' kon raden, waar hij zich be vond. „Bij Cabolet",. was mijn antwoord, aldus spr., want ik merkte het aan de modder, waarin ik bleef steken. Men vroeg mijl toen, in den Raed er op aan te dringen, dat de wegen op de Boekoel onder handen genomen zouden worden. Ik beloofde zulks te zullen doen, waarna ik van de blinddoeken ontdaan werd en mij' zoo spoedig mogelijk uit de voeten maak te. Tot belooning kreeg ik een kistje si garen, aldus eindigde spr. het verhaal van zijn avontuur, dat in de raadszaal groote vroolijkheid verwekt heeft. De overstrooming in Z.-Holland. A n de slachtoffers van den watersnood in Ba- rendrecht en Ridderkerk, zal finantieel hulp worden verleend. De plaatselijke wa tersnoodcommissie taxeert de schade op pl.m. f 75000. Het zijn v.n.l. de kleine tuinders en pachtboertjes, die zwaar ge troffen zijn. Verdronken. Zondagavond is de 18-j. dochter van den heer M. te Burum per fiets van haar ouderlijk huis vertrokken naar den landbouwer v. D„ waar zij diende. Zij is daar niet aangekomen. Zij is verdronken. Maandagmorgen vroeg heeft haar broer het lijk in een sloot gevonden. Ongelukken. Dinsdagavond was men aan de Eomkade te Dordrecht bezig een vrachtwagen met cylinders koolzuur te lossen onder toezicht van een expeditie baas, terwijl zijn knecht, de 19-j. C. B- aan de andere zijde van den wagen stond. Plotseling klonk een hevige knal; de knecht werd ongeveer 15 meter wegge slingerd en werd geheel verminkt en dood aangetroffen. Waar de spoorlijn Olden- zaal—Losser den straatweg Oldenzaai Enschede snijdt, in de nabijheid van Ol denzaai, zijn Dinsdagavond een man en een vrouw uit een woonwagen, die te fiets waren, door den trein gegrepen. De man was onmiddellijk dood; de vrouw 'werd een Jbeen en een, voet afgereden. Vol gens verklaring Van de vrouw hadden zij' het waarschuwingssein gehoord, maar gedacht, nog voor de locomotief te kun nen passeeren. VAN HEINDE EN VER» Het s.s. „Celtic" van de White St r Line is nabij Queenstown (Ierland) mid scheeps op de rotsen geloopen. De po sitie van 't schip is gevaarlijk. De passa giers zijn met een tender van boord ge haald. Uit Londen wordt gemeld, dat een vloot van reusachtige geheel metalen vliegbooten met 3 motoren voor de nieu we Britsche vliegboolbasis te Basra ge reed Zijn gekomen. Zij zullen in het nieu we jaar daarheen vliegen om hulp te verleenen bij! het patrouilleeren in de Perzische Golf. Zij zijn groot genoeg om een jol mee te kunnen voeren, die vijf personen voor verbinding met den wal op kan nemen. In Zuid-Frankrijk is een boeren gezin, bestaande uit vader, moeder, twee kinderen en een knecht, geheel uitge moord. De moordenaars zijn gepakt en hebben bekend. Het zijn 2 jongens van 18 jaar. Het oonficlt tusschen de Zuid-Ameri- kaansche staten Bolivia en Paraguay wordt in de kringen van de leden van den Raad van den Volkenbond, welke thans te Lu gano bijeen is, druk besproken. Men is editor algemeen van oordeel dat een in terventie van den Volkenbond cp het o«ogenblik nog niet gewenscht is. Men wil thans eerst het resultaat (afwachten van de bemiddelingspogingen van Argentinië. In den Franschen Senaat is een voor stel ingediend, om over te gaan tot ver volging van den voorm8ligen minister v. financiën Klotz, die zich heeft schuldig gemaakt aan het plegen van fin. fraude en zich momenteel in een zenuwinrichting bevindt, ZEETIJDINGEN» ZIERIKZEE, 8 Dec. Aangekomen: mo torschip „Prowesse, Engelsche vlag, kapt. W. Coker, geladen met suikermeiasse .van Yarmouth.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1