Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Woensdag 14 Nov. 1928. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën Openbare Aanbesteding. ing van de Voetpaden. buitenland. feuilleton^ Aan de oevers van deBerwen Bij Scheren binnenland. Uit Stad en Provlnoia. Frfl» pet 8 maanden f 1,80, fnuioo pet poet 1,80.' Voot het bnitenland pet jont f 10, Afeonderlijke nnmmere 8 eent. Vericbjjnt Hnd., 'Wned. en Vrjjd. Po.tohèque- en Giron. 137677. 85ste JAARQANQ. - No. 11774. Dir. A. J. DE LOOZE. Ultf,IMict»r M. J. KOSTEN ton 18 regel. 60 et.., ru 4 tegel» en daarboven 20 ota. pet regel. Reclame. 30 ete. p. regel. Bjj eontraot belangrjjke korting. Iiuending op den dag ran nil- gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Zikrikzh lullen in het openbaar aanbaataden het navolgende over 1929 te leveren Drukwerk voor deze gemeente, en wel in drie per- oeelen, t. w. le perceel: het Gemeenteblad. 2e perceel: de Memorie van Toe lichting op de Ge- meentebegrooting. 3e perceel: het Gemeenteverslag. In.ohrij ringebiljetten bij den Burge meester in te leveren v£6r 23 Novem ber li. De voorwaarden der aanbesteding liggen ter Qemeenteseeretarie ter lezing. ZiïRiKznn, 13 November 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER TAN CR AYE8TEYN TAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITTERMANS, Seoretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemetnte Zikrikzbe brengen ter kennis Tan belanghebbenden, dat op Vrijdag 23 No vember a.s. van wege de gemeente eene Algemeen© Opneming zal worden gehouden van de Voetpaden met de Kunstwerken. Zibbikzib, den 13 November 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS. Secretaris. SCHEEPSRAMP AAN DE AMERIKAANSCHE KUST. Het Engelsche stoomschip „Vestris", dat Zaterdag naar Barbados vertrokken was met pl.m. 340 passagiers aan Woord, is oip 300 mijl afstand van de Amerikaiansche kust gezonken. Zaterdagavond was het schip in een hevigen storm geraakt, waarbij de lading jging werken. 2 Op het S.O.S.-sein snelden van alle Zijden booten toe. Nog voor de te hulp snellende schepen de „Vestris" bereikten, was 't schip reeds in de golven verdwe nen, echter niet voor dat de passagiers en bemanning in de reddingsbooten hadden plaats genomen. Toen de hulpverleenende schepen pp de plaats des onheils aankwamen, was er van de reddingsbooten geen spoor te be kennen, hetgeen de reederij' wijt aan 't feit, dat die booten van motoren waren voorzien en zich dus vrij vlug van de plaats des onheils hadden verwijderd. Veertien schepen namen aan 't zoeken naar de reddingsbooten deel. Achtereen volgens werden 16 sloepen en een groo- tfire motorbOot door de zoekende groote stoomschepen opgepikt en de schipbreu kelingen aan boord genomen. Honderd- Vijf-en-twintig opvarenden worden nog vermist. De oorzaken van de ramp rijn tot nu toe geheel onbekend. Slechts staat vast, dat het schip tinnen vier ,uur gezonken is. De kapitein trachtte eerst door te varen totdat het water in de ma chinekamer drong en pok de marconist niet meer in staat was berichten uit te zenden. Voorts schijnt vast te staan, dat de marconist met de kapitein als* laatsten het schip verlieten, nadat te voren alle (andere opvarenden sirih in de sloepen had den begeven. De zee was ruw en het zicht slecht. De plaat waar de „Vestris" is vergaan, staat bij de scheepvaart als zeer gevaarlijk bekend. De „Vestris" is eigendom van de ree- derij Lampost Holt te Liverpool, mat 10,494 ton bruto en is in 1912 gebouwd. Het was den lOen No veml er van New- York naar Barbados en de La Plata- rivier vertrokken en aan tioord bevonden zich 62 passagiers le klas, 19 passagiers 2e klas en 45 passagiers 3e klas. (Zie verder onder Telegrammen). DE UITBARSTING VAN DE „ETNA". De snelheid, waarmee de lavastroom zich voortbeweegt, is ten zeerste vermin derd enj IwieÜ Ivajn 7 a 10 M. per uur (Zon- <dag) tot npg geen meter per uur (Maan dag). De directeur van het observatorium is over Ide kraters gevlogen en heeft ver klaard, dat de uitgeworpen vulcanisohe stoffen zeer verminderd zijn. Hij waar schuwt er echteer voor pp dezen grond te groote, verwachtingen te bdseeren, daan phasen van verminderde werkzaamheid^ gevolgd door phasen van heviger werken bij alle viulcanische uitbarstingen v|oo(rkio- men. Een ander gunstig teeken is, dat ejr groote hoeveelheden rook ,uit den hoofd- 'krater van de Etna opstegen, een ver schijnsel, dat bijna (altijd het einde van een uitbarsting aankonigt. Men SS echter van meening, dat het nog wei twee tot (drie weken zal diujren vppr de eruptie vpiledig uitgestorven is. De toestand van Nunziata en Carrafbbja sindsi Zpndag onveranderd. Ongeveer die helft} van. het eerste dppp is Verwoest, ter- Iwijh de rest, die op hpoger gelegen terrein gtebbuwd is, tot dusver weird gespaard. Toch wordt nog aan niemand toegestaan heil dorp „weer in te trekken, daar de toee stand nog ais uiterst gevaarlijk wordt aangezien, omdat de opgestapelde lava), die hoog o'ptorent bloven de gebtouwen ieder moment neer kan vallen, waardoor (binnen enkele uren het overblijvende deel van Nunziata verwoest kan worden. In Carralblbla heeft de lava echter eerst den zjooml van de plaats bereikt en eenige de® buitenste huizen)(vernietigd. Tpemj het 'blijde nieuws van het vtermin- idereni van) de uitbarsting te Rome ontvan gen werd; besloot het kabinet onmiddel- p verte gaan tot het 'houwen Van per manente onderkomens voor de dakLoozen. TerzeJfde|rtijid| is een millioen lire gedepo neerd bijl hiet ministerie van bjmneniand» Bche zlajken ten 'behoeve van de dringend ste hulilpverleening. Volgens in 't kabinet voorgelezen Cijfers zijn er in totaal 700 huizen verwoest, 5000 mensChen dakloojs ien 1200 H.A. belbiouwd land onder de lava bedolven. géén Pijn en na«chrijnen of stuk gaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardopperrlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ot PUROL anders nergens om, want moeilijkheden in mijn partij zijn er gelukkig niet". BELASTING BETALEN OP ALLE POSTKANTOREN. De post- en telegraaf-, bij- wijk- en hulpkantoren, poststations, en agentschap pen, voor zooveel deze thans nog niet voor den belastingdienst zijn geopend, zullen, naar „De Msb." meldt, met in gang, Van 1 Januari a.s. voor betaling van belasting opengesteld worden. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 13 Nonentber. De voorzitter, de heer J. H. Schaper, spreekt bij de opening van de vergadering zijn beste wenschen uit voor het herstel van den heer Ruijs de Beerentlrouck. De algemeene beschouwingen over de rijksbégrooting worden voortgezet. D© heer Veraart (r.k.) ziet het parlemen tair herstel in de vorming van een parle mentair programhia-ministerie en wijst op de belangrijke sociale paragraaf van het katholieke programma, dat vele punten bevat', waarop, een combinatie te vinden zou zijn. De heer van Rappard (lib.) wijst pip dien ongelukkigen toestand van den land- fciouiW en dringt aan op verbetering door internationale regeling, bestrijding van be smettelijke veeziekten, verbetering van de voorlichting en het zoeken van nieuwe Uit het Engelsch van ALLEN RAINE. 11 Dominee Wynne kwam naar buiten, ge volgd door Betto. Op, zJijh gewone, kalme manier heette hij' zijn gast welkom; maar B<etto was Zeer uitbundig in haar begroe tingen en draafde heen en weer, om op die manier haar gastvrijheid te toonen. Onder de maaltifd raakten de drie man- hen al spoedig met elkaar op dreef. We Zijn eenvoudige mensehen, zei dominee Wynne. Ik hoop maar, dat U wennen kunt aan onze levensgewoonten. Mij! kan het niet te eenvoudig Zijn, meneer, antwoordde de 'bezoeker met zijh hooge stem; hij! praatte wat door den neus. Wat kan men idyllischer verlan gen! dan een rijtoer 'bij zonsondergang en eenj maaltijd Zooals nu voor me staat: ge bakhen viseh, room en honing! Meurigl Wynne was wat 'blij, dat al die heerlijkheden hem weinig kostten. Ik hoop, dat U hier flink zult aan sterken, zei hij. U kunt zooveel rond dwalen als U wilt in de zuivere, opwek kende lucht. Voor paardrijden kunt U altijd beschikken pver Captain of Jim. DR. J. TH. DE VISSER. Qud-minister De Visser heeft besloten, 2irih in 1929 niet meer verkiesbaar te stellen voor de Tweede Kamer. Aan een medewerker van het „Vad." heeft hij' o.m'. verklaard „Mijn besluit is onherroepelijk. Ik neem afscheid van het politieke leven. Ik ga heen als Kamerlid en ik ga heen hoofdredacteur van „De Nederlander". Ik heb er twee redenen vpor: In de eerste plaats: mijn boeken. Ik ga weer lezen. Ik ga mijn lievelingsvakken studeeren, theologie en historie. Tegenwoordig mpet ik vrijwel alles laten liggen ter wille van de parlementaire stukken. Daarom ga ik wieg. Zoo juist heeft een uitgever mij ge vraagd om een biografie in Da Costa te schrijven bij een nieuwe uitgaaf van zijn gedichten! En zoo is er meer. .....Ik heb' nog een reden. Mijn leeftijd. Het is niet goed, als de ouderen te lang Mijden, Ik wil den jongeren elementen niét in den weg loopen. Straks worden vermoedelijk De Geer en Slotemaker toch ook weer candidaat. Neen, ik maak pil Om mijn studie en om mijn leeftijd, en Ik Zou Jim wel willen verkoopen, maar als ik er geen veertig pond vloor kan krijgen, houd ik hem tot de paardemarktJ in September. Gwynne Ellis legde mes en vork neer en staarde zwijgend naar het landschap, dat zich voor hem uitstrekte. Wat is er? vroeg Car do. O, wat schitterend! Dit uitzMit ai- leen is al waard om hierheen te komen. Kijik eens naar die purperen schaduwen en| die gouden glans op de 'bremstruiken. Mijnheer Wynne stond op en zei: Zjezöo, nu moet ik weer naar mijn mer, eet jullie maar samen verder. Car dot vond 2öjn logé wel wat sentimen teel, maar ook wel sympathiek. - Och, het is heelemaal geen kwade kerel, dacht hij, toen ze elkaar goeden- nacht gewenscht hadden; hij is eigen lijk heel geschikt en hij dóet er je heele maal niet aan denken, dat Kijl een 'krajan is. Neen, verwaand is hij niet. Andelrs had ik hem ook uit de dogcart gewipt of in zee gegooid! En Cardjo ging tevreden naar bed en tsiiep den slaap der rechtvaardigen pf al thans die van een mpegewerkten boer. De heer Kersten (st.-geref.) bestrijdt de coalitie, die, naar hij hoopt, nooit zal te rugkomen. Evenzoio bestrijdt hij het pau selijk gezantschap. Dit gezantschap kome nooit terug! Nimmer meer tuige Neder land de Calvinistische knie voor den ge zant van den Paus. Ook de Coalitie kome nooit terug. Spr. bestrijdt de anti-revolu- tionnaire beginselen, volgens welke de overheid niet het recht heeft den anti christ ten gronde te werpen. Men ver minkt art. 36 der geloofsbelijdenis. De heer Bulten (r.-k.) bèspreekt het sa. larisvraagstuk. Hij betwijfelt of er een oplossing gevonden is. Hij gelooft niet, dot de ambtenaren zullen aflaten voordat die oude toestand herkregen is. De cen trale commissie van georganiseerd over- moest werken onder grooten dwang; zij' moest een eenstemmig advies uitblren- jgen. Het advies is voor de gehuwde amb tenaren allerongunstigst, vooral voor hen, (die met een flink gezin gezegend zijn. De heer J. ter Laan (s.d.a.p.) merkt op, dat de regeering slechts een technische herziening der salarissen tot een matig biedrag toelaatbaar heeft geacht. De be- vorderingsschalen zijn thans uitgerekt als een harmonica. Deze toestand is onhoud baar. Vertegenwoordigers der burgerlijke partijen spraken voor de ambtenarenorga- nisaties op congressen mooie woorden, la ten zij hier met daden komen. De heer Schouten (a.r.) meent, dat thains op te ruime schaal personeel op arbeids contract is en wordt aangesteld. Hij hoopt het Georganiseerd Overleg in deze vruchtdragend zal rijn. In afwachting daarvan geve de regeering geen uitbrei ding aan de aanstelling van zlulk perso neel. Spr. maakt vervolgens opmerkingen naar aanleiding van de redevoeringen der heeren Kersten en Lingbeek. De heer Langman (c.-h.) zegt, dat volk en kerk onlosmakelijk zijn veTb'onden. Evangelie en kerk zijn geen tegenstellin gen. Maar de taak van de kerk dient on derscheiden van de taak van de over heid. Dit is ook opgemerkt door sprekers fractie-voorzitter, dr. de Visser, wiens [heengaan straks uit de Kamer zal (fctetreurd worden. In de avondzitting kwam de begroeting voor btuitenl. zaken aan de orde, welke z.h.st. werd aangenomen. De minister ant woordde op* de gemaakte opmerkingen over den Volkenbond, dat er wel een communis opinio bestaat, dat de Volken bond tot dusver niet voldaan heeft aan de verwachtingen, maar toch is men er van overtuigd, dat er ook wel degelijk iets bereikt is en dat men met de arbeid 'in Genève op den goeden weg is. Zoo als de zaken thans staan, is er geen reden, om de toekomst van den Volkenbond te pessimistisch in te zien. Wij moeten niet moedeloos worden, wanneer de zaken niet zoo vlug gaan als we ze wel zouden wen schen en daartij moeten we bedenken dat wij de verschillende kwesties rijp moeten laten worden voor de behandeling, willen we geen teleurstellingen onder vinden. ZIERIKZEE. In de Maandag alhier ge houden vergadering Van de centrale kies- vereeniging van de Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond op Schouwen, waarin aanwezig waren de afgevaardigden vjan de afdeelingen Burgh-Haamstede, Renesse, Noordweile, Brouwershaven, ZjierikZee, El- iemeet, Nieuwerkerk, Oosterland en Brui- nisse, werd met algemeene stemmen be sloten op de aanstaande vergadering te Middelburg voor te stellen en te verdedi gen een samengaan van den kieskring Zeeland met Arnhem, Nijtnegen, enZ. Als ho. 1 op ide liijlst zal men dan voorstellen J. Ridder van Rapipafrd en als no. 2 jbr. de Murallt. DREISCHOR. Zondag 1.1. herdacht het echtpaar Braai—Kloet alhier 'hun 60-jari- bruiloft. Hoewel ook de vele jaren, die over hun hoofd zijn gegaan, niet zonder invloed Zijn gebleven, mogen zij zich nog in .een tamelijke gezondheid verheugen. Maandagavond bracht, najaarsweer en duisternis ten spijt, Harmonie „Crescendo" onder groote belangstelling de beide oudjes een serenade. BRUINISSE. Zaterdagavond j.l. werd een openbare vergadering gehouden in het vergaderlokaal voor de leden van de afd. Bruinisse van den Bond van Zeeuw- sche mosselkweekers, welke vergadering ook toegankelijk was voor mossselkwee- kers buiten den bond. De vergadering, >&:x druk was bèzocht, werd geleid door den voorzitter der afd., den heer W. van den Berge Dz„ die allen welkom heette, in het bijzonder den voorzitter Van het hoofdbestuur, de heer S. Hage en de heer Krijger, lid der Tweede Kamer. Dezje vergadering, aldus de voorzitter, is be legd om de mosselkweekers in te lichten over de aanhangige distribiutieregeling van het mosselzaad uit de Zuiderzee en 'de Waddenzee. Daar de heer Krijger een groot aandeel in de samenstelling dezer regeling heeft gehad is hij hier om deze zaak uiteen te zetten. Het woord was nu aan den heer Krijger. Spr. memoreerde de vergadering door hem bijgewoond in het begin van dit jaar van de Bondsafd. alhier ©n in welke vergadering hij diep onder den indruk kwam van den nood toestand waarin de mossselkweekers zich bevonden. Gedreven door de gedachte, dat hier hulp moest worden verleend, heelt spr. zich gewend tot den Min. van Binnenl. Zaken en Landbouw', onder wiens ministerie de visscherij ressorteert en op zijn verzoek heeft de minister in den loop des jaars deze streek bezocht om zich persoonlijk van de nooden der Zeeuwsche mossselkweekers te overtui gen. Het kwam den minister voojr, dat hier drie voorname punten moesten wor den vooropgesteld wil de zaak in banen worden geleid, n.l. doelbewuste productieregeling, doelbewuste verruimlhg van het afzetgebied en samenwerking der Zeeuwsche visssc'hers. Het bleek den mi nister, dat het Zuiderzee-mosselzaad een voorname factor is in het bestaan der Zeeuwsche mossselkweekers en daar de Tegeering, onder de wet, de beschikking heeft over dat zaad was het zijn weinsch, dat het in handen zou worden gesteld van alle visschers, zoowel de meer ge- fortuneerden, als de allerarmste visschers moeten hun rechtmatig deel worden toe gekend, terwijl hij de distributie van het z!aad in handen heeft gesteld van deskun digen en belanghebbenden. De belangheb benden achtte de minister vereenigd ïn den Bond van Zeeuwsche mosseikwee- kers, doch ook kweekers buiten den Bond moeten gelijkrechtelijk worden fclehandeld. Het hoofdbestuur van den Bond waaraan als buitengewoon lid is toegevoegd een regeringscommissaris, en door verschil lende commissies, wier ledesn worden ge kozen voor den tijd van een jaar door de mosselkweekers zelf, wordt de alge- heele regeling opgedragen. Artikelsgewij- z6 wordt nu door den heer Krijger het regelingsontwerp' voorgelezen en toege licht. Wij merken hieruit op, dat men bij den Bond als kweeker in een register moet zijn ingeschreven. De gelegenheid daartoe blijft doorloopend opengesteld, met dien verstande, dat zij die nu kwee ker zijn en in de termen willen vallen voor het volgend jaar om mosselzaad uit de Zuiderzee te verkrijgen, ongeveer 15 Maart '29 in het register moeten zijn in geschreven. De ingeschreven kweekers zlijn verplicht opgave te doen van de lig ging hunner perceelen, de oppervlakte en 'tevens opgave van het reeds door hen uit gezaaide z.g. Zeeuwsche mosselzaad, op welke perceelen enz- Deze opgaven moeten voor 15 Maart a.s. worden verstrekt- Art. 4 bepaalt de hoeveelheid mosselzaad die iedere kweeker wordt toegewezen. Deze hoeveelheid is uitgedrukt in een formule Pt X! h X o X w. x stelt voor de jgrootte rvan het zaald. Dit is onderverdeeld in drie sporten. i/3 is klein, 2/3 is middel en 1 is groot zaad, uitgedrukt in millimeters, h is de hoeveelheid die door den minister •ter beschikking wordt gesteld in verband met de productie; o is de oppervlakte der perceelen en w is de cultuurwaarde van de gronden, welke zijh onderver- faieeld in 1 jgtoisd, IV2 mjddel en' 2 slecht. De voor i©deren kweeker bepaalde hoe veelheid zaad wordt ingeschreven en het register hiervan 14 dagen ter visie gelegd. Het beroep op bezwaren berust bij den regeeringscommissaris. Het hoofdbestuur is bevoegd controle uit te oefenen op de opgegeven oppervlakte en de hoeveelheid uitgezaaid Zeeuwsch zaad. Bij onjuiste opgave kan men van de verdeeling wor den uitgesloten. Ook met vuil .zaad is nog rekening gehouden, daar de korting hier- pp 10 0/0 kan bedragen, terwijl hen die zelf niet in staat rijn hun zaad te halen, hierin bij tijdelijke mededeeling, met gel dige redenen worden tegemoet gekomen. {De kosten van een en ander worden door de visschers gedragen. Aan het hoofdbe stuur van den Bond is nog de bCvoegkf- heid verleend kweekers als lid af te voe ren als de bepalingen door hen niet wor den nagekomen. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd nog gebriiik ge maakt door den heer L. Otte te Zierik- zee. Deze vroeg of de vrijheid om groote mosselen te halen bloven de lijn blijft ge handhaafd. Het antwoord van den heer Krijger luidde bevestigend. De heer Joh. Padmos vroeg of er aandacht is geschon ken aan den termijn van openstelling en of deze lang genoeg zal duren, dat ook rij die geen motor hebben het hun toe gewezen kwantum kunnen halen. Ook vroeg deze of er gedacht is aan het zaad van de zeeweringen. Op de eerste vragen antwoordde dhr. Krijger Ictat een ieder in de gelegenheid zal worden gesteld him zaad te 'halen of te doen halen, terwijl ook over het halen van het zaad van de zeeweringen gesprokén is bij de behande ling van de begrooting van Waterstaat. De heer Vijverberg, voorzitter van Alge meen Schippers- en Vissdhersbelang, las een brief voor, waarin de mededeeling was vervat, dat van bevoegde rijde was Hoofdstuk VI. Cprwen en Valmai. Gwynne Ellis vojelde zich al spoedig heelemaal thuis op Bryndetryn en genoot van züjin vrijheid en het leven völ af wisseling in de schjilderachtige omgeving. Vpor CairdiO', die veel alleen wias, was zijh tegenwoordigheid een prettige ver andering. Hij! mocht hem wel lijden, al was Gwlyne heel anders dan ha." Vooral 's avonds was de tijd hem vaak lang gevallen. Zjijh vader Zat dan in zijn eigen kamer en de huiskamer was maar flauw verlicht. Uit vterveling gkhg hij! dan meestal naar de keuken, waar hij' Zijn eigen rieten stpel had. Dan praatte hij met de knechts en speelde- een spelletje met hen. Maar nu ven-maakte hijl zich met de geestrift en de dweepegrijCn van '""ra/ nieuwen vriend, die gewend was een rumoejrig stadsleven verrukt was over de eenvoudige levenswij'ze op het land. lederen morgen na het ont'bïjt trok, GWyne er op uit met penseel, palet en verdere schildersbrinoodigdheden, dwaalde rondl over strand en klip en keerde huis waarts! met het een of andere mooie land schap uit de omgeving, dat Zijh vaardige 'hand! had neergetooverd. H'ijl was een goed schilder en beZat de goede) eigenschap welke den minderen go- jdenj in het vak meestal ontbreekt beschei denheid. En, ais hij Cardo een mooie schets voorhield .van Zee en lucht en strand, wachtte h!i| angstig Cardo's oor deel af, want hSjl had al gauw ontdekt, dat Cardo's opmerkingen altijd getuigden van goeden smaak en juisten blik. Is dat Nance's huisje? vroeg Cardo, toen hij in Zijn rieten stoei bij het keu kenvuur zat. EUis zat naast hem op de b'ank en liet hem Zijh nieuwste schepping Zien. Wat een aardig, schilderaöhtölg huisje toch, die paarse tinten over de zee, en de lucht, die blauwe rook uit den. schoorsteen! En dan de maan, die daair opikomt achter de heuvels. Deze keer heb1 je werkelijk iets héél moois gemaakt, Ellis! Waafrom is het beter dan anders? vroeg Ellis en zette zijn goud geranden biril op. Wel door die teedere gevoeligheid] en lieflijkheid erin. Kijk zoo zie ik het nu. Maar jij blent blind door al die schoonheid om je heen. Hoe zou jij dat landschap hebben ge maakt? Cardo lachte. Precies als jij, Ellas, als ik schilderen kon. Maar ik pc.aag je graag een beetje, ik zie al die pracht ook wel, jongen, maar ik kan het niet schil deren. Ja Cardo, maar I toch twijfel ik of je wel ten volle waardeert dat je in deze schitterende omgeving woont. Ik zou het (een voorrecht vinden om God. op je knieën voor te dianken. Ik denk dat ik ©r evenveel voor voel als jij, Ellis al kan ik het niet zoo onder woorden brengen. Dit weet ik wel, dat ik liever hier woon met vijf gulden in de week dan ergens anders met vijftig. Je tent een prozaïsche baas met je vijf en vijftig gulden. Als je niet zooveel grooter en sterker was dan ik, zou ik je een flink pak ransel geven. Kom, laten we maar wat gaan wandelen in de mane schijn. Terwijl ze wandelden vlogen Cardo's gedachten naar den overkant van het dal (en zijh pogen tuurden naar het oude grijze huis op de heuvelhelling dat hel verlicht Werd door de maan. Waar zou Valmai zijn? Vanmiddag had hij haar even gezien, toen hij van Abfersethin terugkwam langs het pad dat door Essec Powell's land) voerde. In de verte maar, want toen hij den hoek omkwam, was zij' ongelukkig Het bij het hek aan den anderen kant. Er bestaan wel is waar veel meisjes die een wit japonnetje en een strooien houd dra gen, maar zijn hart zei hem dat dit nie mand anders dan Valmai kon zijn. Hij hoorde haar zingen, ze had een krans van madeliefjes om haar hoed. Ze dee 'het hek open en.... weg was ze. Maar hij kon toch nog zien dat ze er geweest was, wiant Corwen, de mooiste van de koeien, was ook met madeliefjes getooid. Het was een mooi beest, met krullig haar tussdhen de horens en met fluweelige ooren. Cardo ging naar Corwen toe er klopte haar Op den nek en ze keek zacht moedig naar hem opi met haar geduldige fctruine oogen, overschaduwd door lange zachte wimpers» {W^dt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1