Zierikzeesche Nieuwsbode DERDE BLAD ^BINNENLAND," Uit Stad en Provincie. bshoorenda bl] da van Vrijdag 2 Nov. 1928, no. 11769 EEN BELANGRIJK WETSONTWE1RP. Ei* is over de financieele verhouding tusr- schen Rijk en Gemeenten al heel wat te doen geweest en in zooverre was men het met elkaar eens, dat men algemeen toe gaf, dat de tegenwoordige regeling niet kon worden gehandhaafd. Deze toch da~ teert reeds van 1897 en is door de gewij zigde omstandigheden in vele gemeenten geheel verouderd. Daardoor komt het, dat de eene ge meente per inwoner veel grooter bedrag van het Rijk ontvangt dan de andere en dat het juist niet de armste gemeenten zijn, die het meeste ontvangen. Inplaats van een vaste onveranderlijke bijdrage, had men in 1897 een systeem moeten vol gen, waarbij de uitkeeringen zich wijzig den naar de veranderde "omstandigheden, thans wreekt zich deze fout door een al- gemeene ontevredenheid. Want terwijl vroeger de bezwaren in hoofdzaak kwa men uit de igxoote steden, speciaal uit Am sterdam en Rotterdam, beginnen in den laatsten tijd steeds meer plattelandsge meenten, die door verschillende oorzaken in moeilijke omstartdigheden zijn gekomen, aan te dringen op wetswijziging, waar door zij een grootere Rijksuitkeering ho pen te krijgen. Tot zoover is er dus weinig meenings. verschil, doch wanneer men komt mut denkbeelden over de wijze, waarop deze misstand kan worden weggenomen, dan loopt het dadelijk mis. Dan staan onmid dellijk de groote gemeenten tegenover de kleine. Dan betoogen de groote steden dat zij speciale uitgaven hebben, waar door zij op een grootere uitkeer2ng aan spraak kunnen maken, omdait die uitgas- ven ook aan de kleinere gemeenten ten goede komen, doch de inwoners der klei nere gemeenten gevoelen weinig lust be lasting te betalen, die moet dienen om de huishouding der groote steden te ont lasten, terwijl ze zelf nauwelijks kans zien de gemeentelijke begroeting sluitend te maken. Daar echter de vertegenwoordigers der groote steden steeds veel dichter tij het vuur zaten en een veel grooteren invloed hadden dan die van het platteland, hiel den voorstellen, die we tot n,u toe hebben gehad, steeds veel meer rekening met de wenschen der groote stadsbewoners, dan door de andere partij was te aanvaarden. Nog de voorstellen van de zeer eenzijdige samengestelde Staatscommissie, die het vorig jaar haar rapport publiceerde, le verde daarvan het duidelijkste bewijsge lukkig zijn zij door de werking der cri- tiek in de prullemand terecht gekomen. Thans is door de Ministers van Finan_ ciën en van Binn. Zaken en Landbbuw een wetsontwerp ingediend, waarvan de be windslieden hopen, dat hef nog in het loopende zittingsjaar zal kunnen worden behandeld. Of dit mogelijk zal zijn is moeilijk te teoordeelen; het ontwerp is echter zeer ingrijpend en haalt veel over hoop; daardoor worden zijn kansen op een spoedige behandeling natuurlijk niet grooter. Dat ook dit wetsontwerp, pi verband met de opgedane ervaring, door de klei nere gemeenten met eenig wantrouwen dient te worden bekeken, spreekt vanzelf. Zij zullen goed doen eens een potlood en een vel papier te nemen, om precies uit te rekenen, welke de gevolgen van deze min of meer ingewikkelde voorstellen zul len zijd. Al dadelijk valt het op, dat de forensen- belasting zal worden afgeschaft, wat zeer zeker algemeen zal worden toegejuicht. Daar staat tegenover, dat de afschaffing der grondbelasting op de oinjgebeuwde eigendommen veel minder kans zal krij gen. Verder zijn allerlei vragen van al- gemeenen aard omtrent de beperking der bewegingsvrijheid der gemeenten en om trent moeilijkhedeh tij de invoering van gemeentelijke verteringsbelastingen, om maar een paar voorteelden te noemen. Hoofdzaak blijft echter de financieele uitkomst en vooral ook of men genoegen kan nemen met de in art. 4 der wet op genomen formule volgens welke de in het gemeentefonds gestorte 'gelden zul len wiorden verdeeld. De groote gemeenten zijn reeds met de tjecijifering begonnen; de kleinere zullen dit voorbeeld zoo spoedig mogelijk die- fnen te volgen. ZIERIKZEE. „Zte Machinist van den mailtrein", de film die Zaterdag- en Zon dagavond in de Concertzaal gegeven wordt, is ongetwijfeld een van de span nendste en sensationeelste spoorwegdra'- ma's, in den laatsten tijd uitgebracht en Warner Bros, zal met dit filmwerk zeker buitengewoon succes oogsten. Schitterend zijn de opnamen in het woeste CoLorado- Bergland, adembenemend is de weergave van de ontzettende treinramp, waarbij wij wagens zien versplinteren, omver gewor pen of in elkaar gedrukt worden. Wij booren als het ware het gejammer der 'gewonden. Door al deze sensaties loopt steeds de romantische draad van de lief desidylle lusschen de beide hoofdper sonen van het drama. Bob' Wilson en Ca roline Dale, rollen, die vervuld worden door de geliefde acteurs Monte Blue en Vera Reynolds. Deze twee namen reeds zijn ©en 'waarborg voor een (prachtig, diep gevoeld spel en beide acteurs hebben hier een van hun mooiste creaties gegeven. Voor de afdeeling Zierikzee der Chr. Hist. Unie trad Maandagavond in „Hötel Juliana" op, de heer H. W. Tilanus, lid van de Tweede Kamer. Nadat gezongen was Psalm 100 1 en 2, ging de voorz. der afd., de heer G. van Duin, voor in gebed, en sprak daarna een woord van welkom tot den spreker en de in ma tigen getale opjgekomen aanwezigen. Hier op ving de heer Tilanus zijn rede aan over: „De Christelijk-Historisehen en het militaire vraagstuk", speciaal wat het ont- wapeningsvraagstuk betreft. Spr. noemde dit vraagstuk een probleem van groote politieke t'eteekenis, die bij de meeste volken een onderwerp van warme belang stelling genoemd mag worden, een feit waaraan de groote wereldoorlog natuur lijk niet vreemd is. Achtereenvolgens be handelde spr. het beginsel waar het om gaat; de fceteekenis van den Volkenbond en internationale verdragen; tenslotte de politieke beteekenis van het vraagstuk en die houding, die de C.-H. er tegenover aanneemt. Sprekende over diverse po litieke groepen, die uit verschillende oog merken voor ontwapening ijveren, w'as spreker van oordeel dat het de Heilige Schrift is, die de bron van alle oorlog aangeeft, n.l. de 2Jonde en dat er daar om steeds oorlog zal moeten zijn, wijl de zonde bij deze aardsche verdeeling ó|ók zal blijven. Maar daarom behoeft men geen fatalist te zijn en den oorlog zoo maar voetstoots te aanvaarden. Spreker noemde het de plicht van lederen Chris ten om den vrede 200 veel mogelijk te bevorderen, iets waaraan o.m. kerk en pers hun beste krachten moeten geven. Met betrekking tot den Volkenbond en de internationale verdragen behandel ie spr. resp. het protocol van Genève, het verdrag van Locarno en het verdrag van Parijs, het z-g. Kellogpact. Hierbij merk te spr. op, dat de tegenwoordige verdra gen, in tegenstelling met de vroegere, een openlijke erkenning van God's sou- vereinrteit missen en ook dat zij' niet van „ontwapening", maar van „beperkte be wapening" spreken, terwijl arbitrage en veiligheid wel de voornaamste punten er van zijtn. De nuchtere werkelijkheid mag men echter niet uit het oog verliezen. Ne derland neemt door zijn Iiggmjg een ge vaarlijk© plaats in en is ook daardoor zeer begeerd. De plichten tegenover voor- en nageslacht mogen daarbij' niet uit het oog worden verloren. De C.-H. Unie zal van haar zfijde elke poging steunen om geschillen tusschen de volkeren langs den weg van arbitrage of bemiddeling op te lossen. Zij1 vraagt van de regeering steun om het rechtsidée te versterken: de krijgs lasten tot het noodzakelijkste te beperken, Maar, in onze zondige maatschappij achtte Spr. de instandhouding van een lefëer nood zakelijk. Wanneer men principieel tegen- pvar de kwestie van bewapening staat, zoo eindigde spr., dan heeft de Heilige Schrift hierin wat te zegjgen en door haar willen de Christelijk-Historisehen zich dan ook bij dezo kwestie laten leiden. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen werd gebruik gemaakt door de hee- ren L. I, van As en den voorzitter. De eerste wilde wel eens hooren of er be halve den Volkenbond nog andere mid delen zijn om tot den vrede te geraken, terwijl de voorzitter nadere inlichtingen wenschte omtrent het kanaal van Ant werpen naar den Rijn en de pogirjgen van Jhr. Loudon om alles zooveel mo gelijk ongedaan te maken wat naiar oor log lijkt. Nadat spr. beide heeren geant woord had, richtte de voorzitter een woord van dank tot den spr. en de aan wezigen en wekte op tot aansluiting bij de kiesvereeniginjg en den Bond van Vol kenblond en Vred e. Hij! deelde .voorts imade, dat voor de afd. waarschijnlijk binnenkort nog zullen optreden de Kamerleden Dr. de Visser, Mej. Frida Katz en de heer Bakker. Hierna werd door de aanwezigen gezongen psalm 89 7, waarna de heer Tilanus met dankzegging sloot. OUD-VOSSEMEER. Openbare Raadsver gadering, gehouden op Maandag 29 Oct. Aan het bekende adres van Arnemuiden Zal adhaesie worden betuigd. Aan de orde is het voorstel van B- en W. tot goedkeuring van de begroeting van de Gezondheidscommissie. De heer Daane wil dit voorstel even toelichten en zegt, dat B. en W. oml betere toelichting hebben gevraagd. Toen is er 'wat gekomen. Wij waren daarmede wel niet tevreden, doch schreven aan Ged. St., dat als hun col lege het nu goed vond, w'ijl het ook hou den goed vinden en. aan den Raad voor stellen. Ged. Staten nemen er nu genoe gen mede en wij ook. Alsnu wordt de fc'egrootjng 'mbt algemeene stemmen goed gekeurd. Op verzoek van Ged. Staten WördlJ wljlziging gebracht in de aanwijzing van de bebouwde kom, wat betreft de mtotor- en rijWielwet. Aan de orde is een verzoek van den heer F. W. O. Wis- kerke, om) ontslag als onderwijzer aan de openbare lagere school. De voorzitter deelt 'mlede, dat B. en W. voorstellen het ontslag opi de meest eervolle wijlze te verleenen, met ingang van 1 November, waartoe wordt btesloten. Besloten wordt het kind van van Dealen ook over 1929 nog te doen verplegen te Efrm'elo," en tevens een kind van C. v. Dijfce ter Ver pleging te 'doen opnemen. Het algemeen en weezen-armtestuur zullen in deze uit gaven tegemoet komen. In behandeling komt de gemeente-begroeting 1929 m!et het rapport van de commissie tot het na zien van de bbgrootingen. De commissie zag gaarne wat scherper toezicht, maar bbdoeltl geen jacht naar processen-verbaal. De voorzitter zegt, dit in zjijn ooren te Zullen knoopenj 'maar hij! vindt dat de veldwachter nogal veel dienst doet des avonds. Overdag is de man wel eens thuis, maar hij' kart niet altijd op, straalt zijn. De heer Heijbloer wijst er op, dat toen onlangs op een Zondagavond de oud-Gereformeerden hun oefenlokaal ver lieten, zij bij den Thoolschen dijk wer den uitgescholden en met steenen gegooid. In een wagentje bij de schuur van Rijs- teribil was rommel geworpen. De heer de Wilde vindt het niet goed, dat men in de eene vergadering de Witte neer haalt en in een andere ophemelt. De voorzitter zeide laatst in een weth.-vei4- gadering zelf, dat de Witte weinig dienst deed. De heer Daane gaat accoord1 met den heer Heijboer. Kerkgangers en Bede huizen moeten niet lastig gevallen wor den." De jeugd heeft wel eens uitspattin gen. Hij heeft dat aan den lijve onder vonden. Een scherper toezicht acht Mj noodig.- De heer Heijboer houdt een plei dooi! voor afschaffing van de kermis. Sprv zegt, dat de Raad er toch ook is oml de zedelijke belangen van de ingezete nen te behartigen. Hiji wijst qp de recht- sche meerderheid en zegt, dat ook de heer de Wilde wel eens de afschaffing (heeft voorgesteld. De heer de Wilde zegt, fdat hiji den heer Heij'bOer al meer gezegd heeft, dat hiji zijn lich# niet onder de korenmaat moet plaatsen, 't Is weer De Wilde. Ik heb U al gezegd, als iu voor stelt, dan steun ik. De heer Daane wil niet treden i n het principe van den heer Heijboer. De heer Heijboer is daarin vrij en in zoover laat het hem! koud, maar de heer Heij'bOer moet er rekening mede houden, dat we wel als raadsleden zit ten, maar toch ook voor verschillende groepen. Met die verschillende groepen moet ook rekening gehouden worden. De meerderheid van |de gemeente wil nu een maal kermis. De heer Vermet geeft toe, dat de kermis niet om de mbrktgelden te verdedigen is. Betreffende een voor genomen riolee;ring van den Dorps- of Kerkweg Zegt de heer Heijboer, dat me vrouw1 de wed. Staal zelf buizen heeft moeten koopen; de héeren van Dordt en Jobse ook} in den Dorpsweg, Romb|oiuts eveneensGaat het nu aan een poldersloot voor rekening van de gemeente te rior leeren? De voorzitter zegt, dat het een verbetering is. Het is nimmer gewoonte geweest voor één of twee woningen bui zen te geven, wel voor een geheele sloot, of een groot gedeelte. De heer Daane wijfst er op, dat dit punt in de weth.-vef- gadering ook bekeken is als de heer Heijbloer deed. Tpen is aangetoond', dat de heer Jobse, noch mevrouw Staal om fcluiZen hebben gevraagd, maar wel bui- Zen Zijn 'gegeven voor groote gedeelten. De heer Heijbloer zegt niet maar zoo iets te willen beweren, maar hij heeft het uit den 'mlond van JobSe en mevr. Staal gehoord, dat oml 'buizen is gevraagd aan den burgemeester. Uit het archief kan dat dan niet blijken als het mondeling is Igedaanj De heer Daan© geeft dit toe, mlaa|r zij als Wethouders weten daar niets van en zeggen dus; .dat de buizen niet ge vraagd Zijn. Hierop wordt de vergade ring gesloten. De prijs van de melk is dopr som mige melfcslijlers verhoogd van 12 op 14 et. per L. SCHERPENISSE. De dezer dagen ge houden collecte voor het Ropde Kruis heeft opgebracht f 29,51. THOLEN. Vergadering Van den raad dezer gemeente, op Maandag 29 October. Voorzitter Mr. A. J. van der Hoeven. Af wezig met kennisgeving, de heeren Quist en Oveibeeke. Van L. M. Schot, oud- veerknecht, was een verzoek ingekomen, hem de kosten van verhuizing (f75) te willen vergoeden, daar hij door "het op heffen van het veerbedrijf werkeloos is geworden en. zoodoende genoodzaakt werd naar Rotterdam te verhuizen. Op voorstel van B. en W. werd dit verzoek met algemeene stemmen afgewezen, daar men van meening was, dat het geen nood zaak was voor Schot naar Rotterdam te verhuizen. Aan mej. J. Vis, werd wegens huwelijk, tegen 1 Dec. a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzeres der openbare school. Opi een verzoek van. de firma Die- leman, om ook in aanmerking te komen voor 't leveren van drukwerken en schóól- behoeften, werd goedgunstig beschikt. De voorzitter brengt daarna de commissie tot nazien der begrootpig, dank voor hun uitgebreid Werk. Uit het rapport der com missie merken wij op: dat verschillende leden bezwaar hebben tegen een post voor pensioenbijdrage voor de brugwach ters. Niet dat zij deze menschen geen (goeden ouden dag gunnen, maar zij heb ben indertijd B. en W. gemachtigd, deze menschen te benoemen, omdat bij hen de meening voorzat, dat dit de gemeente goedkooper zou uitkomen, daar dan al leen zegels zouden moeten worden ge plakt. De voorz- meent, dat de heeren zich dan pidertijd moeten hebben vergist. Ook hebben eenigc leden 'bezwaar tegen het verhoogen van den post schrijfloon van f 500 op) f 650, terwijl anderen dezen te laag vinden. De heer Dekker o.a. acht dit bedrag veel te laag voor een 2de amb tenaar. De voorzitter zegt dat dit bedrag niet is bedoeld als volledig salaris voor Schot, want dan was f 1000 nog te laag, doch als een tegemoetkoming voor het werk, dat hij verricht, terwijl hij een ambfc tenaar zal worden. Dat zal hem helpen bij sollicitatie en tevens voor later pen sioen bevorderlijk zijin. Ook de post onderhoud „ambtswoning" werd veel tc hoog gevonden, daar deze woning voor eenige jaren grondig was gerepareerd, zoodat er geen kosten meer hadden moe ten zijn gemaakt. De voorz. noodigt naar aanleiding hiervan de leden uit, deze wo ning te gaan bezien, dan zouden zij op merken, dat vloer en dak in slechten staat zijn. Bij de post nachtwacht, weri opgemerkt, dat met 2 nachtwachts, de dienst nu goed marcheert. Gevraagd werd jof de f 125 belooning politie, bedoeld is De Willemsbrug over de Maas te Rotterdam Tiert deze maand een jubileum. 50 jaar is het geleden, .dat deze verbinding tussohen de beide Roiterdsmsohe stadsdeelen tot stand kwam. De gouden jubilaresse in haar tegenwoordigen toestand. als fooi, of dat hiervoor wat wordt ge daan? Do voorz. merkt op, dat hier voor werk wordt verricht. Bezwaar werd gemaakt tegen de post „marktmeester", daar nu tohji het opheffen der kermis, deze functie kan vervallen. Op voorstel van den voorz. werd deze post voor 1929 alsnog gehandhaafd. Eenige leden hadden blezwaar, dat geen post was uitgetrokken voor „werkverschaffing3'. De voorz. 1® van meenimg, dat bij werkeloosheid, gauw ge noeg hieromtrent voorstellen kunnen wor den gedaan, terwijl plannen in bewerking zijn, voor het uitdiepen der haven en dempen van een gedeelte der vest. Bij de post „btrugbedrijf" stelt de heer Dek ker voor, het loon der brugwachters te brengen van f 20 op f 24 per week, daar hij de meening is toegedaan, dat hun werk zeer verantwoordelijk is en althans niet minder mag worden geacht dan dat der stokers aan de gasfabriek'. Daar niemand dit voorstel steunt, komt het niet pi stemming. De begrooting werd vervolgens met algem. st. vastgesteld op een bedrag, gewone dienst ven f 170347,50s feu onvoorzielni f 2344,78s; kapitaaldienst pjp f 7329,56, uibgj. f 84B0.75, tekort f 1241,30. De begrooting „algemeen armbestuur" Wierd vastgesteld en aan de school op Igeref. grondslag een vergoeding voor 1929 toegekend van f 645,44 en; f 8,52s en aan de school met den Bijbel f 478,30 en f 75,065. Behoudens goedkeuring van den Inspecteur werd voor aanschaffing nieu we leermiddelen volgens art. 72 aan de geref. schooi toegekend een bedrag van f 71,50. Aan B. en W. werd machtiging verleend tot liquidatie over te gaan van het veeTbedrijf, terwijl tevens besloten werd, het veermateriaal, als ponten en tboten, ten spoedigste op te ruimen, met dien verstande, dat dit een voldoende te- drag zal opleveren. B'. en W. werden ook gemachtigd, tot het sluiten van een over eenkomst omtrent contröle van de boek houding gem-ontvanger en gemeentereke ning. B. en W. stellen voor over te gaan tot onderhandsche aanbesteding van het vrachtrijden voor de gemeente aan L. v. 0. Zande voor den tijldi vanl 3 jaar. De hee ren van den Berge en Moelker, zagen gaarne, dat meerderen in de gelegenheid worden gesteld, hiernaar jri te schrijven. Hierna ging de raad in comité-generaal, waarna besloten werd, dit werk voor 3 jaar te gunnen aan L. v. d. Sande. Beslo ten werd den heer L. van Dijk dank te brengen voor de prachtige, doior hem ver vaardigde schilderij, voorstellende de bbug en Eendracht, door hem geschonken aan de gemeente. Bij de rondvraag informeert de heer Baaij, wanneer de directiekieiet kan worden opgeruimd en of de basalt- steenen welke bij1 den brugpijler zijn ge stort, niet kunnen worden opgeruimd, daar deze bezwaar opleveren voor de scheepvaart? De voorzitter merkt op, dat voor een en ander reeds opdracht is ge geven. De heer van den Berge, zag gaarne, dat een eenvoudiger systeem voor de ttug- kaarten werd toegepast, waarop de voor zitter hem mededeelt, dat bij nieuwe be stelling hierop reeds is gerekend. Hierna sluiting. De slager C. Slager, kwam Woens dagmorgen, terwijl hij: een rund haalde |op de hoeve van dhr. Daleböiut, zoodanig te vailen, dat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het been was ter hoogte van 't kniegewricht zoodanig gehavend, dat het gewrichtsvodht uit de wonde vloeide- De wonde is op 3 plaatsen gehecht moeten worden. ONDERWIJS. OUD-VOSMEER. Het 25-jarig bjestaan der school met den bijbel werd hier Dins dag eu Woensdag feestelijk herdacht, ter- Wijl tevens de heer Z. B. Goedhart als hoofd dier school mocht herdenken, dat hij daaraan 25 jaar verbonden was. Van verschillende zijden werd hem hulde ge bracht. Dinsdag op den dag werden de kinderen feestelijk onthaald en volop ge- tracteerd op chocolademelk en broodjes, terwijl alle kinderen cadeautjes ontvin gen. Des avonds werd ouderavond gehou den en op feestelijke wij2e béide feesten 'herdacht, waarbij, behalve ouders van scholieren en geestverwanten, B« en W. waren vertegenwoordigd, bénevens de hoofden van de bijzondere schplen te Poortvliet en Tholen, de heeren van der Spek en van den Berg, tienevens afge vaardigden uit bieide genoemde gemeen ten. Nadat de voorzitter van het school bestuur, de heer J. Witte, de vergadering had geopend, sprak de nieuwe predikant, ds. Vreugdehhil, de openingsrede uit, ter wijl daarna verschillende sprekers het woord voerden, p.m. de genoemde hoof den van scholen, b!urg. en weth., de af gevaardigden, waarna de heer Goedhart de slotrede hield. In het bijzonder werd nog herdacht de heer M. Kunst, die al leen als een der oprichters nog m leven is en deel uitmaakt van het bestuur. Aan den heer Goedhart werden geschenken, o.m. een boekenkast, crapeau, spiegel en van de oud-leerlingen een dressoir aan geboden. De oud-leerlingen herdachten een en ander op Woensdagavond. DE LAGERE LANDBOUWSCHOOL. Zooals bekend worden in Schpluwen.- Dniveland ernstige pogingen in 't werk gesteld om een lagere landbouwschool, op te richten. In onze provincie bestaan reeds 2 dergelijke inrichtingen van onderwijs, n.l. te Axel, voor Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren en te Schopndijke voor W.-Zeeuwsdh-* Vlaanderen. Het behoeft wel geen nader betoog, dat naast deugdelijke practisdhe kennis van het landbouwbedrijf, een degelijke theo retische kennis niet gemist kan worde 0. We willen hopen, dat de landbouwers in 't algemeen daarvan wel overtuigd zullen zijn. Om tot oprichting eener lagere land bouwschool voor ons eiland te komen, is te Zierikzee eene vereeniging ter be vordering van het landbouwonderwijs op gericht. Deze vereeniging, die zich tot taak heeft gesteld het exploiteeren Van een lagere landbouwschool, moet zooveel geld bijeen brengen, dat het bouwen van een school hieruit kan worden bestreden, alsmede de zorg voor 't onderhoud. Het Rijk, dat op de landbOuwbegrooting geL den Uittrok voor een 10-tal scholen, steunt het lager landbouwonderwijs in ruime mate, terwijl de vereeniging rekent op den steun van Provincie en Gemeenten. Maar de belanghebbenden en daarna de belangstellenden dienen in de allereerste plaats blijken van offervaardigheid te ge ven. Naast de op ruime schaal verspreide circlulaire van bovengenoemde verêeniging, wekken we de landbouwers op lid te worden van de vereen, tot bevordering van het landbouwonderwijs in Schouwen., Duiveland, of zich als begunstiger of do nateur op te geven bij den heer P. Hanse te Eikerzee. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt: Voor St.-Maartensdijk, W. Deur te Schoonhoven. SCHERPENISSE. Bij de gehouden her stemming voor een lid van het kiescollege verkreeg de heer J. H. Hage 36 stemmen en den heer L. C. van Doorn 17, zoodat de eerstgenoemde is gekozen. KORT EN BONDIG. Wanneer gij1 strijd Voert met ,uw ge kweten en ge krijgt een pak slaag, hebt ge overwonnen. Benijden beteekent gewopnlijk prijzen. In een Werkelijk goede organisatie mag er niemand Zijn, die onmisbaar is. In een interview met een persman, heeft Hugo Stinnes Jr. gezegd: „De reden van mijn val is Waarschijnlijk geweest, dat ik! op den top begonnen ben. Een ver standig vader zal zijn zoon leeren op den grond te beginnen". Gekochte vrienden zijn slechte koopjes, Dwazen en oppervlakkigen grijnzen om het succes van anderen. Maar een ver standig man béstudeert het s.uccies van anderen. Die beste man is diegene, die van alles iets afweet en een heelebbel van ziijn eigen vak1. WEEfT GIJ..... dat er vele dingen zijn dj© nu als -nieu we uitvindingen worden beschouwd, doch die reeds vele jaren geleden, z3i bet dan

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 9