abonnement: "y'It' mrët uw?: Woensdag 3 Oct. 1928. zierikzeesche courant. ®r5 *1,® DEJfoozf 0Au!,0f advertentien Inzending Advertentiën BERICHT. Uit Stad en Provincie. Beëindiging Zomertijd. HINDERWET. BINNENLAND. Bij kleine Kinderen Pr#« per U maanden f 1,50, frweo per poet f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afionderlijke nnmmere 5 eent. Nieuwsbode No. 11756. Ultf.-Rtfictnr M. J. KOSTEN, «aa 18 regel. 60 ete., val 4 regels en daarboren 20 ete. pat regel. Beolamea 30 ote. p. regel, Bij oontract belangrijke korting. Intending op den dag vat nil- gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf Door te late inzending moesten eecige Advertentiën tot een volgend nummer worden uitgesteld. DE DIRECTEUR in dit at laatste woord van den heer De Geer, dat elk oogenblik kan worden tegemoet ge zien. Het Bureau van dit blad, hoek Schuitliaven, is van af heden verplaatst van beneden naar boven* DE DIRECTEUR V-. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van zlerikzee Gelet op de circulaire van den Minister van Binneolandsche Zaken en Landbouw van 19 September 1928, no. 8729, afd BB.; Brengen ter kennis van de ingezetenen, dat de Zomertijd zal eindigen op den ZEVENDEN OCTOBER a.s., te drie uur In den voormiddag, en dat op dat tijdstip wederom wordt ingesteld de tjjdregeling van den middelbaren zonnetijd van Amsterdam, wel ie tjjdregeling alsdan aanwijst twee uur in den voormiddag. Zibbikzbe, den 1 October 1928. Burgemeester en Wethouders van Zierikz.ee, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat A. ANKER, aldaar, bp diens schrijven van 28 September j 1aan hun college heeft kennis gegeven, dat hij zijn verzoek om vergunning tot het plaatsen van een gasmotor van 8 P.K., voor het drijven van een dynamo voor electrische verlichting, in den kelder van het perceel aan de Oude Haven, wjjk A 825, kadastraal bekend in sectie A, no. 2520 INTREKT. Zierikzee, 2 October 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. EINDE ZOMERTIJD. De Zomertijd in ons land eindigt in den nacht van 6 op| 7 dezer. We raden onze lezers aan, voorzopver ze den Zjp- msrtijd volgen de klok Zaterdagavond een uur terug te zetten. VAN HET BINNEiNIHOF. Zoo is dan de parlementaire vacantie definitief afgeloopen, en de „geachte af gevaardigden" hebben tot aan de a?ji- staande jaarwisseling weder hun winter verblijf in de Residentie*betrokken. De Tweede Kamer benoemde den heer Ruijs de Beerenbrouck opnieuw tot haar president, terwijl ook de Senaat zij'n goe den, aartsvaderlijken voorizitter wieder herbenoemd zag door de Kroon. Aan het einde van het vorige zittingsjaar heette het, dat de heer van Voorst tot Voprst voor het laatst het voorzitterschap uit oefende, ja reeds kon men hier en daar hooren fluisteren, dat zijn opvolger niet uit de Katholieke gelederen zou voort komen; zelfs noemde men in dit verband den naam van den Chr.-Hist. senator De Vos van Steenwijk. Doch de huidige pre sident heeft van dergelijke voornemens naar biuiten niets laten blijken, en voor- lo.opig zal er dus wel geen kansje Zijn- voor den heer De Vos van Steenwijk, die al zoo buitengewoon onfortuinlijk is ge weest met zijn houding ten aanzien van het veelomstreden wetsontwerp oip de naamlootze vennootschappen. Want dezelf de „men" weet te vertellen, dat de Chr.- Hist. fractie had bepaald, haar stem en bloc tegen dit wetsontwerp te zullen uit brengen. doch dat de heer de Vos van Steenwijk tijdens de debatten zóiózeer on der de bekoring was gekomen van de verdediging van den levendigen heer Men- dels, dat hij de geheele afspraak negeer de en.... voorstemde, een houding welke vele vooraanstaanden met Dr. van Aalst aan het hoofd, uit protest de Chr.-Hisit Partij heeft dioen verlaten. Hoe dit zij' de aanneming van dit van alle zijden becritiseerde wetsontwerp vormt zeker niet een der schoonste bladzijden in het geschiedboek der Eerste Kamer. Men had van ion',zen Senaat, waarheen meer dan naar de Tweede Kamer menschen. Won den afgevaardigd, die de algemeen^ lands»- belangen behartigen Zonder het contact met het werkelijke leven te verliepen, zeker anders mogen verwachten! MUIDiENS TOL GAAT VERDWIJNEN. Naar de Tel. verneemt, staat het thans wel vast, dat de Muider tol binnen en kele dagen zal zijn afgeschaft. Maandje middag heeft n.l. een laatste bijeenkomst plaats gevonden tusschen den minister van Waterstaat, den heer Van der Vegte, en het bestuur van het hoogheemraad schap van den zeedijk beoosten Mui den. In die bijeenkomst zijn beide partijén tot definitieve overeenstemming gekomien Waar echter deze Zaak een financieel!© aangelegenheid betreft, behoeft zij1 de goedkeuring van den minister van finain ciën. Het wachten is dus slechts op het ZIERIKZEE. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van Rijk§ schatkist, wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen of vermogen (gewetensgeld) is ontvangen tij den inspecteur der directe belastingen alhier f1w387~77. .3, RURGH. Naai' wij 'yeVhéirfen z'el de zen- 'dingsfilm „WartajSarrx die den vorigen winter, op verschillende pfeaiaen in onsf land vertoo.nd en overal met enthousias me ontvangen: werd. m dé- week ;van 21— 27 Oei, ook'" m).Vörschj]lende !p(aatisen van ons eiland konten. Gaarne wékken wij op tot 'het bijwonen' der vertooning dezer zeer bezienswaardige film! Maandag 1 October j.l. herdacht onze blurgem., de heer W. G. Boot W!z- den waarop hij 30 jaar geleden in func- 'tie trad als secretaris dezer gemeente. De heer Boot, volijverig ambtenaar en doorkneed in de gem-administratie, is al dien tijd de vraagbaak der gemeentenaj- ren geweest, en do.or zijn welwillendheid algemeen geacht, 's Middags werd de schooljeugd door Z.Ed.A. in het mooi versierde schoollokaal ruimschoots ont haald, terwijl hem door de kinderen een feestlied werd toegezongen. In de pauze werd met de schoolkinderen een wande ling door het dorp gemaakt, welke met oranje- en nationale vlaggen getooiden stoet een vroolijken aanblik opleverde. Daartoe luitgenoodigd vervoegden zich 's avonds ten Zijnen 'huize de leden van den gemeenteraad, gemeend-ambtenaren, en oud-gemeentenaren met hunne dames, waar men in den familiekring langen tij:d gezellig bijeen bleef en den jubilaris me nig hartelijk woord werd toegesproken. Wij hopen, diat dhr. Boot', .die van ver schillende zijden blijken van belangstel ling ontving, nog menig jaar in 't belang der gemeente werkzaam moge zij'n. ST.-ANNALAND. Verge der ing van den read dezer gemeente, op' 29 Sept. Aan wezig alle leden. Voorzitter dhr. C. M. P. W. Ranssens;. Secretaris dhr. F. M- Boogaard. Mededeeling van den ontvan ger der dir. bel. te Stj.-Maartensdijk, dat over Augustus aan opicenten der dir. en tant. bel. is ontvangen f 17,82. Mededee ling van Ged. St. dat niet langer bezwaar bestaat tegen eenigen vorm van buiten wettelijk vervolgonderwijs. Naar aanlei ding hiervan zegt de voorz. dat hier dus weeT (met 1 Nov. zal begonnen worden, daarbij' de hoop uitsprekende dat er druk gebiruik van zal worden gemaakt. Door het bestuur der W.A. wordt voor 1929 een extra-bijdrage ad f 300 beschikbaar gesteld ten behoeve der algemeen© armen. Wordt in dank aanvaard. Mededeeling van het testuur der Bij;z. school dat het heeft besloten in beroep te gaan voor alles waarop in de jongste raadszitting afwijzend werd beschikt, en dat het te- vens niet in bruikleen wensoht aan te nemen de vlag met stok en het laddertje, otodat de wet spreekt van de beschik baarstelling van gelden voor leermidde len enz. Wordt voor kennisgeving aan genomen. De Philips' Fabrieken te Ein'dr hoven doen het aanbod radio-ontvangtoe stellen met bijbeho.orende apparaten te leveren aan scholen voor halven prijs. Hoewel de kosten (f 97,25) zeer laag vin dende, mieenen B. en W- te moeten voor stellen niet tot aanschaffing over te gaan. Wordt zonder eenig commentaar goed gevonden. Het verzoek van Arneimluiden omtrent a dhaesiebé tuiging op het adres aan den min. van fin. over toepassing van artikei 104 der L.O.-wet, wordt voor kennisgeving aangenomen. De Texas Comp'. te Rotterdam vraagt vergunning voor het plaatsen van een benzinepomp- installatie aan de gar,age vatn dhr. F. Rijnberg. B. en WL stellen voor tegen een vergoeding van f 7,50 per jaar de ge vraagde vergunning, tot wederopzegfgings toe, te verleenen. De gemeentébégiroo ting wordt vastgesteld in ontv. en uitg. op f 64026.95 (gewone dienst) en die der Weezen-Armen op f 10089.89. Na voor lezing worden zonder discussie vastge steld de instructies voor havenmeester en ontvanger kaai- en havengeld. Alsnu wordt met algemeene stemmen tot haven meester benoemd de eenige sollicitant, dhr. Chr. Schipper. Tot ontvanger Voor kaaigeld wordt benoemd dhr. M. Scher pen isse met 6 stemmen tegen 1 op dhr. A. Weijler en tot onderhouder der brandt bkischimiddelen dhr. M. Scherpenisse met 4 tegen 2 op dhr. A. Weijler en 1 op dhr. L. Goedegebluure Ez. Besloten wordt w'eer voor 2 jaar ontheffing te vragen van invoering van het vak lichamelijke oefeningen op' de school. Na een Wijziging van de begrooting 1928 wordt de ver gadering gesloten. ST.-ANNALAND. Opbrengst collecte voor 'het Tehuis voor alleenstaande blin den van alle gezindten te Wolfhezen f 65,10. THOLEN. Bij de stemming over het door B. en W:. van Bergen op Zopm in gediende voorstel om aan het feestcomité alhier f 250,— beschikbaar te stellen, als bijdrage in de te maken onkosten ter ge legenheid van de feestelijke opening van die brug over de Eendracht op Woens dag 10 October, staakten volgens de Tel. de stemmen, zoodat in een vol gende vergadering hierover opnieuw zal moeten worden gestemd. Het btrugfeest zal, indien het weer gunstig is, van zoodanigen omvang wor den, dat nog nooit in Tholen een feest van dergelijken opzet, zal hebben plaats gehad. Reeds des morgens 8 uur vangen de feestelijkheden aan. Om lOtya uur is het officieelc ontvangst ten stadhuize; 12 uur opening der bTug door minister v. Vegte en om 1 uur zal de gemeente een lunch aanbieden voor de genoodigr den, waarna in 30 auto's dit gezelschap het geheele eiland zal doortoeren. In verband hiermede, dat zoovele hoogge plaatste personen alle gemeenten zullen passeer en en nog meer, dat ons eiland, nu eindelijk uit zijn isolement zal zijn verlost, laten nu alle eilandbewoners met dit heugelijk feit hun ingenomenheid en blijdschap toonen, do,oir eenparig de na tionale driekleur uit te steken, 's Voor- middags hebben verschillende volkssper ïeai op ide markt plaats, daarna, een prach tige verkeersoptocht, waarbij' dingen zuL len worden vertoond, die velen nog nooit zullen hebben gezien. 's Avonds een fak kel- en lamp'ionop'tocht en om 10 uur een schitterend vuurwerk, aangeboden door Bergen op Zoom. terwijl de brug zal worden geïllumineerd. Reeds z'ijn tal van jongemeisjes bezig met het maken van bloemen en guirlandes. In de café's zal muziek mogen worden gegeven. Even wel is er geen openbare vergunning ge geven voor dansmuziek, temeer daar de enorme drukte die in de stad zal heer- sc'hen, toch geen gelegenheid zal geven, om in de café's z'ijn hart aan dansen op te halen. Wel hebben wij vernomen, dat verschillende café's des avonds, nai 8 uur, als de grootste drukte zal Zijin afgeloo- pen, gelegenheid zullen geven voor be sloten bals, zoodat de jongelui die gaar ne Willen dansen, hiertoe toch in de ge legenheid zullen z'ijn. Voor de verkeers- tentoonstelling zijn door de Ned. Lloyd en Mpij. de Schelde en K.L.M- verschil lende prachtige voorwerpen toegezonden. VLUCHTHA'VEN TE ZIJPiE. Naar aanleiding van een verzoek om verbetering van de gelegenheid om aan wal te kunnen komen in den N.O. hoek van de tramhaven te Zijpe, ontving het Hoofdbestuur van de schippersvereenigimg „Schuttevaer" bericht van den HoofcLing.- djrecteur van den Rijkswaterstaat in Zee land, dat geen voldoende termen aan wezig zijn om' deze voorzieningen te ma ken, waar vermoedelijk binnenkort zal worden overgegaan tot den aanleg van een nieuwe vluchthaven. PROV. STATEN VAN ZEELAND- De leden der Prov. Staten z'ijn bijeen geroepen tot bijwoning van de tweede gewone zitting der Staten, waarvan de opening door Ged. Staten is vastgesteld op Dinsdag 30 October a.s., des avonds te half acht. Het ligt in de tiedoeling om de verslagen der afdeelingen betreffende de ingediende voorstellen zooveel moge lijk te behandelen in eene vergadering op Maandag 19- Nov., 's nam. te half 2. Hierna ging mr. Dieletnan over tot de uitreiking der diploma's van den 2-jari- g& cursus. Daarvoor kwamen in aanmer king Antoinette W. Houtkamp, Zierik zee, Hubrina P. M. Goemans, Dreischor, Lena J. van Nieuwenhuize, Brouwersha ven, Pieternelia A. H. Zeijler, Oosterland, Tona P. van der Wekken, Duivendijke, Martina W. Dalebout, KerkWerve, Do- trothéa M. Ketz, Zierikzee, Johanna E. Kloote, Zierikzee, Anna P. Peute, Z.zee, Maria J. van de Stolpe, Haiamlstede, Maat je der Weduwen, Kerkwerve, Johanna Th. Flohil, Brouwershaven, Maatje J. Boogerd, Zierikzee, Fansina C. Hamse, Ei kerzee, Leentje van Leersum, Zonne- maire, Adriana M. Beije, Oosterland, Cor nelia M. van der Maas, Oosterland, Pie ternelia A. Kesteloo, Nieuwerkerk, Nelly M. Blom', Haamistede, Adriana M. C. Ver- jaal, Zierikzee, Janke D. P. vatn de Griend!, Dreischor, Lijntje K. A. Freeke, Brou wershaven. De voorzitter wenschte de leerlingen geiuk niet het behaalde succes en wekte de aanwezigen, inzonderheid die pers op, om! propaganda te imiaken voor de land- b:ouwhuishoudsohoolhet groote belang en de beteekenis daarvan te verkondigen. Twee-en-twintig meisjes gaan de school verlaten; 36 nieuwe leerlingen staan ge reed voor den nieuwen cursus. Ongeveer 80 leerlingen, over 4 klassen verdeeld, bezoeken de school, terwijl nog tal van biZondere cursussen gegeven worden. Met kiem1 vroeg de voorzitter steun en sympa thie voor de school, leeraressen en leera ren, aan wien door de gediplomeerden souvenirs werden aangeboden. De hee/r J. W. v. Oeveren wees de meis jes, die de school gaan verlaten op hare verantwoordelijkheid. Zij im'mers züjh dé pionnieirs, dij mOeten laten Zien wat van deze school uitgaat. Spir. hoopte, dat van haar nog veel goeds Zal worden gehoord. Nadat thee en zelf vervaardig^ gebak was rond gediend, sprak de alg. secreta ris, Ir. Siebenga, de meisjes toe. Spr. hoopte', dat bij de vertrekkende' cursis ten de band tusschen leeraar en leerling niet verloren zal gaan, maar intact zal blijven door oprichting van een bond Van oud-leerlingen. DeZe Wijze raad werd door directrice en leeraren onderstreept, ©n hierméde W,as de plechtigheid' af geloop- pen. meet men de ontstoken of smettende deelen met Purol inwrijven en de huidplooien droog houden door ze te bepoederen met Purol-poeder. [Purol in doozen van 30 en 60 et., tube 80 ct. Purol-poeder in bussen van 60 ot. en 1 gld. Yerkrjjgbaar bij Apoth. en Drogisten. YISSCHERIJBERICHTEN. iiAJtfDROUW ffl VEETEELT* LANDBOUWHUISHOUDKUNDIG ONDERWIJS. In een der ruime lokalen van de latid- bonwhuishoiudschool had Zaterdagmiddag da overgang naar een hoogere klasse, 'be nevens de uitreiking der diploma's pla De alg. voorzitter der Z. L. M., de heer mr- P- Dieleiman, opende deze bijeenkomst met een hartelijk welkom tot de ver schillende aanwezigen, die in hun kwa liteit van hoofdbestuurslid of kringbe stuurslid der Z.L.M. tegenwoordig wa ren, de commissie van toezicht, burge meesters, het bestuur van het Nutsde- partement Zierikzee, leeraressen en lee raren der school, en verdere belangstel lenden, o-W. enkele ouders der leerlingen. Persoonlijk deelde de voorzitter de rap porten uit aan de leerlingen, die alle tot een hoogere klasse werden bevorderd. Daarna had een openbare les plaats, waarnaar met belangstelling door de ouderen geluisterd werd, die er kennis van namen wat de leerlingen was bijge bracht. De voorzitter wenschte de leerlingen geluk met hunne bevordering, wees op de groote 'beteekenis van den cursus, waarop ze hébben leeren nadenken walt gedaan en vermJeden moet worden om alles in huis te verbeteren. Opheffing tot ©en hooger peil is 't doel ook van dit onderwijs, opdat aangenamer en geluk kiger kan worden geleefd en aansluiting gézocht wordt bij de moderne eischen. Spr. hoopte evenwel, dat de leerlingenbé- houdend zouden blijven wat betreft, die deugden van hart en gemoed, die van oudsher de Hollandsche huisvrouw sie ren, terwijl Ze later de verworven ken nis zullen kunnen aanwenden ten nutte van een gelukkig huiselijk leven en in ruimen kring welvaart verspreiden. Dit doei zal op uitmuntende wijze bereikt worden door hen, die deze school hebben gevolgd. Spr. bracht dank aan allen, die aan de school hun klachten gegeven heb ben, terwijl hij de hoop .uitsprak, dat dé school zich zoo zal gaan uitbreiden, dait we hier een eigen gebouw' met tuin krij gen. Dat ideaal moge spoedig verwezen lijkt wörde'n, evenals het andere: een lagere landbouwschool voor de jongens! BOND VAN MOSSELKWEEKERS. In verband met de belangrijke beslis sing van Z.E. den Minister van Binnenf. Zaken en Landbouw, in zake het halen van mosselzaad van de Zuiderzee, werd Maandag te Roosendaal in hotel „Central" 'een 'buitengewone vergadering gehouden van hét hoofdbestuur van den Bond Van Mosselkweekers in Zeeland. In de verga ring, die door alle leden werd 'bijge woond, was ooik aanwie|zig de heer J. M. Krijger, lid der Tweede Kamer, die ook in deze aangelegenheid een niet genoeg te waardeeren aandeel heeft gehad. Na afdoening van de igewöne formaliteiten las de voorzitter, de heer S. Hage, bur gemeester van Bruinisse, de missive van den Minister van Binnenl. Zaken en Land bouw van 25 September j.l., waarbij mededeeling werd gedaan, dat van af heden de Bond van Mosselkweekers de regeling van het visschen van mosselzaad in de Zuiderzee werd- opgedragen. In hoofdzaak iweirden de volgende bepalin gen vastgelegd. 1. De Bond regelt het visschen van een vooraf Vast te stellen hoeveelheid mosselzaad en de verdeeling van dié hoeveelheid onder de leden van dén Bond en onder de niet-leden binnen een door het Departement van Binnenl Zaken en Landbouw vast te stellen ter mijn. 2. De Bond bepaalt en verdeelt die hoeveelheid onder de leden en niet-leden naar een maatstaf, welke verband houdt met de oppervlakte der in Zeeland te bezaaien mosseiperceelen en de cultuur waarde daarvan. 3. Bij eventueele be zwaren van leden en niet-leden tegen de getroffen regeling mét betrekking tot de aan ieder toe te wijlzen hoeveelheid mos selzaad, 'beslist namens den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw een door dézen aan te wijzen regeeringsvertegen woordiger, die in het hoofdbestuur van den Bond zitting zal krijgen als advisee rend lid. 4. Het hoofdbestuur van den Bond houdt controle o'p de hoeveelheid mosselzaad, die ieder mosselkweeker voor heit bezaaien van zijne perceeien heeft ontvangen. Indien de vooraf vastgestelde totale hoeveelheid mosselzaad is bereikt, volgt sluiting ven de gelegenheid om mosselzaad in de Zuiderzee te visschen, ook al is dé einddatum van den termijn, waar binnen 'mOsseliZaad in de Zuiderzee mag worden gevischt, nog niet verstreken. 5. De hoeveelheid gewonnen paalzaad en Zeéuwsch mosselzaad komt in minde ring van de totale hoeveelheid benoodigd mOsséiizaad. De voorzitter meent uit naam dér geheele vergadering te spreken wanneer hij van deze plaats Z.Exc. den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw1 hartelijk dank zegt vpor zijn genomen beslissing. De zeer moeilijke taak, die hét hoofdbestuur heeft, om de malaise van het mosselbédrijf in Zeeland op te heffen, is door déze béschikking in hoo- ge mate verlicht. Nu de verdeeling van het mosselzaad in handen is gelegd van de'n Bond, zal dit in de toekomst leiden tot een betere productie-verdeeling en dé overproiductie, waaraan de mosselcul tuur in de laatste jaren te gronde ging, kunnen voorkomen. Dat wij dit resultaat mOgén boeken, is voor een niet gering déél te danken aan de onvermoeide po- gingén van den heer Krijger. Hij brengt daarom Z.H. Ed.gestr. den welgemeenden dank der vergadering, mede uit naam van alle Zeeuwsche mosselvisschers en spréékt den wensch uit, dat ook in de toekomst de Bond bij vooirtduur op de hulp van dén heer Kri|ger zal mogen rékenen. Spr. stélt voor de aanbieding van Z.Exc. dén Minister van Binnenlaind- sche Zaken ongewijzigd te aanvaarden. Nadat dé leden uiting hebben gegeven van hunne voldoening en waardeering, wojrdt met algemeene stemmén bésloten de opdracht zonder restrictie aan te némen. Dé heer Krijger dankt de vergadering voor zijg genomen besluit en stelt zich gaarne beschikbaar om' den Bond in het vervolg weder te dienen. Dé vergadering bénoemt hierop ,uit zij|n midden een commissie om een ooncept- régeling daar te stellen, waarnaar de vérdeeling van het mosselzaad in den vervolge zal kunnen geschieden. In die comteissie worden benoemd de heeren Mr. A. J. van dér Hoeven, burgemeester van Tholén, W. van den Berg Dz., lid van dé Kamér van Koophandel, tevens mbsséischlpper te Bruinisse, en F. Dhooge, voorzitter van de Coöperatieve Mossel verkoop vereen i ging te Philippine, ter- wijll de heer Krijger zich méde beschik baar stélt de regeling tot stand te helpen bréngen. Dé voorzitter mémbreert, dat dank Zijl de organisatie van verleden jaar, op het oogénblik de mosselvisschers goeden af trek vinden in het buitenland en hoewel op verschillend gebied nog veel te wen- schen overblijvend, een tamelijke prijs wordt gemaakt- Hij» vraagt of men onder deze omstandigheid het opgenblik ige- wenscht acht, om de organisatie in be weging te brengen. Algemeen is men overtuigd, dat thans dit oogénblik niet aangebroken, doch besluit, dat, in dien binnen recenten tijid blijken mocht, dat de pxijlzen belangrijk inzinken, dade lijk door het uitvoerend bestuur maat regelen worden getrofSfen om de orga nisatie te doen werken. De voorzitter dankt de vergadering voor de1 genomen bésluiten en hoopt, dat de Bond in de toekomst nog veel in het belang van de mosselvisschers vian ons gewest zal kunnen doen. Hiji gedenkt hierbij nog dankbaar de hulp van den Schrijver in de Nieuwe Rotterd. Courant van „Onder de Menschen" over-de Mos- seiaers van Bruinisse. RECHTZAKEN. POGING TO,T MOORD- Voor de 4de Kamer der Amsterdam- sche rechtbank heeft terecht gestaan de 48-jarige koopman J. H. te Diemen, die in den nacht van 11 op 12 Mei j.l. ge tracht heeft A. M. S. door verdrinking van het leven te fcérooven, door haar in de Weespertrekvaart te duwen. De vrouw die niet kon zwemmen J. H. wist dit heeft, toen ze in het water viel, zich vastgegrepen aan een ducdalf. Op haar hulpgeroep kwamen menschen toeloopen. die haar op het droge brachten. De Off. van Justitie eisehte 12 jaar gev.str. DE VEENDAMM'ER HYPOTHEEKBANK. Het Gerechtshof te Amsterdam zal Dinsdag 23 dezer de strafzaak betreffen de de Veendammex Hypotheekbank in be handeling nemen. Gedagvaard zijn een groot aantal getuigen en deskundigen. VERKOOPINGEN, ENZ. HAAMSTEDE, 2 Oct. Ten overstaan van notaris J. C. Dalebout te Renesse werden heden voor den heer A. Hanse M.Oz., alhier publiek verkocht: kalfvaar- feen voofr f 865. f 36ifl,- f 350(, f 27fy f 200. f 250, f f 27ff f 240, f M7 eij f 270. 2 Oct. Ten overstaan van notairis J. C. Dalebout voornoemd werd vofor mej. wed. W. Kosten-Hanse alhier pu bliek verkocht: een woonhuis en erf aan de Noordstraat alhier voor f 1010,—. KHSXNIBUW8. Vrije Ger. Geim. Beroepen: Te Rotterdam (Infirmerie straat), W. Baaij te Tholen. LUCHTVAART. DE POSTVLUCHT NAAR INDlË. Hét derde Nederiandsche postvliegtuig mét bestemming Batavia, is Dinsdag tégetn zonsondergang te Cawlnpore (Britsch-Iti- dië) gedaald. De bemanning kon geen goed landingsterrein vinden en landde daarom op de renbaan, waardoor het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1