Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: advertentien Woensdag 12 Sept. 1928. zierikzeesche courant. Inzending Advertentiën buitenland. FEUILLETO M. Verbroken banden. binnenland. Uit Stad en Provincie. per 3 maanden f 1,50, franoo per poet ƒ1,80. Voor bet buitenland per jaar f 10, Afionderljjke nummers 5 cent. Vernohjjnt Mnd., Wnsd. en Vrijd. Postchèque- en Giron. 137677. •an 13 regel» 60 ots., Tan 4 regels en daarboven 20 ota. pa regel. Reclames 80 et», p. regel, B# oontraot belangrijke korting. uiterlijk 10 uur op den dap v. ultpaaf ZIJ, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 Oct. a.s. verschijnende nummers GRATIS. SCHEEPSONG0LUK. Nabij Blankenese op de Elbe is Zon dag een scheepsramp voorgekomen, die betrekkelijk goed afliep en waarover wij in ons Maandagnummer reeds het een en ander hebben vermeld. De oevers van de Elbe waren feestelijk verlicht, en ook werd er een vuurwerk afgestoken. .Met het mooie weer waren honderden motor en roeibiooten ook groptere schepen niet belangstellenden uit Hamburg en elders naar Blankenese gekomen. Even voor hallf tien kwam een groote Engelsche kolen boot, de Cornwood, een schip van 8000 torn, uit zee de Elbe op, en ramde vï(ak voor Blankenese de plezierboot Koningin Luise, die ongeveer 300 personen aan boord had. De schok was zoio hevig, dat verschillende personen overboord werden geslagen. Ook hier ontstond een onbe schrijfelijke paniek. De Königin Luise heïj- de naar bakboord over en dreigde te zin ken. Het schip was gelukkig Slechts 150 mater uit den oever. De kapitein van de Cornwood schoof met den boeg de Kö nigin Luise naar het strand toe. Van alk kanten daagde intusschen hulp op. Op de Königin Luise werden in het gedrang dat op de botsing volgde, verschillende personen ernstig gewond. De Cornwood schijnt verantwoordelijk voor deze ramp te zijn. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK. In 't station Saitz (Tsjechow-Sloiwa- kije) bij LundenbUrg is Zondagmicjiiag 2 uur de sneltrein uit Weenen in volle vaart op een goederentrein gereden. Beide locomotieven werden zwaar beschadigd, drie personenwagens vernield. Zeventien personen werden gedood, o.w. die machi nist en de stoker van sneltrein en de sto ker van den goederentrein, 25 personen zwaar en 20 lichter gewond. De machinist van den goederentrein kon op het laat ste oogenblik van de Üooomitief springen, doch werd zwaar gekwetst. Het identifi- ceeren der dooden is zeer moeilijk, daar eenige lijken zijn verkoolld en bij velen geen papieren zijn gevonden. Vele zwaar gekwetsten zijn, zonder dat hun identi teit was vastgesteld, zoo spoedig moge lijk naar de ziekenhuizen te Brünn en L/undenburg overgebracht. Enkele zwaar gewonden moesten met bijlen en zagen uit hun benarde positie worden bevrijd. Na de botsing heerschte begrijpelijker wijze een verschrikkelijk ppaniek. De wis selwachter, die voor het ongeluk verant woordelijk is, probeerde zich na de ont vettende ramp van het leven te beroo- ven, doch spoorwegpersoneel slaagde er in hem in dit voornemen te verhinderen. De man gedroeg zich als een waanzin nige. Hiji kon eerst geruimen tijd later én ■met veel moeite tot kalmte gebracht worden, waarna hij aan de gendarmerie werd overgeleverd. BRIAND'S REDE. De verkiezing van de nieuwe leden van den Volkenbondsraad is Maandag ge heel op den achtergrond gedrongen door de rede, welke de Fransche Minister Bri- and in de Vergadering van den Volken bond hield, eh die in zOo pijnlijke tegen stelling stond tot de geestdriftige rede, waarmee deze zelfde heer Briand juist twee jaren geleden Duitschland als lid van den Volkenbond verwelkomde. Van Na»r 't Engelsch van F. C. ARMSTRONG. 17 „Ik weet er alles van", antwoordde Winifred. „Geld had er al vast niets mee te maken; het meisje ging toch niet ten onder; integendeel; ze is steedis gerezön; gerezen, zóó hoog, dat z!e bijna met u gelijk staat, Lady Rookesley! En, als Lancelot Garden haar nog nielt ge vonden heeft, dan is dit ook niet, om dat..'.." Toen hield zie ineens op: Als ze dezie vrouw nu eens heel de waarheid vertel de, zOu ze haar dan begrijpen? „Dank u wel, dat u mij dit alles zioo meegedeeld heeft", sprak Winifred, met straienden blik tot Haar Ladyschap. „Daardoor is kapitein Carden dan ook! Zeer in mijn achting gestegen. Ik be wonder, wat u Zijln „dwaasheid" noemt. Een dergelijke trouw is dan wel ver te zoeken in dezen tijd! Ik geloof, dat er niet veel mannen meer zijn, die later nog zullen omkijken naar het meisje, waar ze in vroegere jaren dan ook nog Zoozeer aan gehecht waren. Ik vraag u Zelf, of een van de heeren hier uit dezen kring in staat Zou zfijin tot zulk! een „dwaasheid?" ,?Neen, dat geloof ik ook niet", ant- het vertrouwen, waarvan Briand toen, in 1926, getuigde, was er in deze nieuwe rede slechts weinig overgebleven. Men hoorde weer den toon van het oude wan trouwen, ein van den geest van Locarno, waarover we indertijd zioo schoone woor den van allen kant te hooren hebben ge kregen, was er in de vergaderzaal te Genève niets te bespeuren. Opmerkelijk was het wel, dat de Fran sche Minister zich herhaaldelijk vrijlwel persoonlijk togen den Duitschen rijkskan selier richtte, wiens uiteenzettingen hem blijkbaar ten zeerste hadden geprikkeld en wiens aandringen oip bewapeningsbe- iperking hem al bijzonder ongelegen scheen te komen en onbehaaglijk bleek te zijn. (Rijnland ontruiming?) Briand achtte het dan ook noodig nog weer eens duidelijk te doen uitkomen,, dat noch de verdragen van Locarno, noch het anti-oorlogsverdrag reden kunnen Zijln voor een algemeene ontwapening. MaaT in Zijn betoog moest het wel de Duit- schers en niet alleen dezen, onaangenaam1 treffen, dat hiji ter verdediging vian zlijtn standpunt het noodig achtte nog eens weer terug te komen op de Duitsche tekortkomingen inzake de „ontwapening", die, naar men kon meenen, nu zoo lang zamerhand tot de afgedane zaken kwa men te behooren. Dat de heer Briand heeft ingezien, wat al te hard van stal te Zijn geloopen, blijkt wel hieruit, dat hiji later in een oonferelntie met de persvertegenwoordi gers Zijn woorden nader toelichtte en eenigszins trachtte te verzachten. STENHUIS EN DE S.D.A.P. Uit een verslag in „Het Volk" van een verg. van den Partijraaa der S.D.A-F. blijkt, dat het partijbestuur in Juni Sten huis heeft verzocht zijn Kamerlidmaat schap neer ie leggen, en dat deze gewei gerd heeft. De Partijraad noodigde nu die Kamerfractie uit om, als Stenhuis blijft weigeren, hem niet meer te beschouwen als vertegenwoordiger der S.D.A.P- R'DAMSCH NIEUWE BURGEMEESTER. Naar de N. R. Ct. verneemt, staat het vast, dat mr. P. Drooglever Fortuiijn met ingang van 15 October benoemd zal wor den tof burgemeester van Rotterdam. Tot 1929 zal de nieuwe (magistraat l'jd dier Tweede Kamer blijven. HET NEPL-BEfLG. VERDRAG. De minister van buitenl. zaken, jhr. Beelaerts van Blokland en de Belg/sche minister van 'buitenl andsche zaken dhr. Hijmans hebben Ma a nd agnami d d|9 g te Ge nève een langdurig onderhoud gehad, over het Nederlanasch-Bejigische vraagstuk. Zij hebben de oplossing besproken, die m aanmerking zou kunnen komen en kwa men overeen het onderzoek daarvan voort te zetten. ZIERIKZEE'. Morgen Donderdag 13 September, worden door 'het Ver. Rotter. darnsch Hofstad-Toon eel, Directeur Cor v. d. Lugt Melsert in de Concertzaal al hier twee vertooningen gegeven. Namid dags twee uur wordt het amusante blij spel Ki'eeren vnaken cle vmuutf' gespeel'dl „Rofcina Fleming, een zeer ge" schrijfster, is op 30-jarigen leeftijd finan- tieel" binnen. Maar ze zou zoo graag eens iets beleven van Wat ze dagelijks beschrijft; ze zou zoo graag eens „wuft" wilïlen zijn, eens willen voelen, hoe het is, als een man je zijn Bliefde bekent, W|ilL len hooren, hoe een aanzoek klinkt. He laas heeft ze daar zoo weinig kans op in haar voorwereld Blijken rok en dito blouse, haar zolderschuiten van pantofL fels. het armelijk haardotje en den uilen- Wöordde Lady Rookesley, niet weinig ver wonderd, dat haar onderneming zoo heel anders afliep, dan ze zich voorgesteld had! „Maar je schijnt dat meisje! te ken nen? Hoe eigenaardig dan toch, dat gehebl tot onzen stand is oipgeklomlmien! Het lijkt wel een geschiedenis uit een (boek!" „Ja, djaar heeft u wöl gelijk in", ant woordde Winifred. „Dan zal het ook wel goed( afloopen, want diat gaat altijd zoo met de lief desgeschiedenissen in bOeken. Ken je het meisje dus?" „Ja, en u kent haar ook", antwoordde Winifred. Lady Rookesley ging overeind zitten in haar stoel. „Kom', je vertelt mlij: maar wat", lachte Zijl. „Neen, z'eker niet". Winnie verlus tigde er Zich in die vrouw nu eens ver steld te zien staan. „Het meisje kreeg een onmetelijk fortuin", ging Zijl voort, en verdween toen op eenmaal van het tooneel, om1 zich te bekwamen voor de Verplichtingen, die haar nieuwe positie haar oplegden. Een paar jaar verbleef Ze zoo buitenslands Cn nu heeft z© weer ©en jaar, heel rustig op haar bezitting gewoond. Nadat ze toen aan het Hof was voorgesteld, heeft ze zélf ook ontvangen» En de melnschen z'ijtn heel vriendelijk voor haar geweest; daar kan ze wel voor in staan". De blik, waar Haar Ladyschap Winifred meel aankeek, was dan wol zóó verbaasd, bril. Een harer vrienden raadt haar een maand vacantia aan en nu komt een rijke vriend op het idéé, dat ze, als gast op haar landgoed, in moderner gewaad, ook eens 't werkelijke leven moet leeren ken nen. Dit gebeurt en zoo zien we haar nadat ze voor de som van 300 pond van mooie costumes, haar, poeder en blos middel voorzien is, hoofd en hart van oude „vrienden" en anderen op hol djoen slaan. Het slottafereel, niet het minste van de vier, geeft in zeer origjineete vondst deze oplossing, dat Robina en Dr. Lomax een naar alle waarschijnlijkheid gelukkig paar zullen worden". Op Donderdag- en Vrij dagavond, 13 en 14 September, wordt de voorstelüngenr reeks afgesloten niet twee opvoeringen van Madame Sams-Géne, het boeiende, in humor en ernst afwisselende tooneettjspel van Victoriên Sardoiu, waarin Annie v. d. Lugt Melsert-v. Ees en Cor van der Lugt Melsert de hoofdrollen vervuilen. Het eerste bedrijf speelt tijdens de groote Fransche revolutie op den dag, dat het volk het paleis van Lodewijk XVI be stormde om er de Zwitsersche garde en vele andeten te vermoorden. De volgende bedrijven spelen vele jaren later aan het hof van Keizer Napoleon I, den groeten heerscher en overweldiger die hierin te genover leden zijner familie en de man nen die met hun uit de onderste rangen van het republikeinsche leger tot de hopg- ste waardigheid zijn opgeklommen. Het is er eene schittering van kostbare ge waden en schitterende uniformen, fel af stekend tegen de havelooze massa der Sans-culotten, uit 'het eerste bedrijf. Hoofdrol is het waschmeisje, Catharine Hubscher, door Annie van der Lugt Mel sert—v. Ees pp onnavolgbare wijze ver tolkt, die met haar gemaal, de vroegere sergeant, later Maarschalk Lefébvre in eene smettelooze eenvoud en deugdzaam heid, alle wisselvalligheden van den har dien veroveringsoorlog heeft medegemaakt en die haar onvergankelijke liefde en trouw aan den eens gekozen man ten slotte ook door den Keizer gewaardeerd 'en beloond ziet. Het stuk wordt hier ge speeld in de volledige mointeerjng zooals Idie in de 'groote steden te zien is geweest, zoodat zi| aan deze vertooningen volkot- men gelijkwaardig zijn zal. De eerste opvoering van Boiuwlnees- ter's revue Dat is t tcppunt" mocht zich Dinsdagavond xn groote belangstel ling verheugen. De Zaal Was bijina geheel bezet. In de finales der Bouwmeester revue's is een climax te bespeuren. Kant, veeren, en diamanten parade overtreffen 't vroe- hier gebodene, terwijl het overige op even hoog plan staat. Revues zijn kijkspelen en deze is er een van de mooiste, die we ooit igezijen heb'b'en. 's Mensehen oog gaat te gast aan de kku enweclde d|er costumes bij de fraaie lichteffecten, wordt geboeid dpoi de gracieuze girls, het oor wordt ge- stree.d door den we'.luidendsn zang van de artisten, terwijl de geest verfrischt wordt door de grappen en slagvaardige ant woorden van Siem en Henrietta, die hier langzamerhand ouie bekenden gaan wor den en wier optreden altijd gewaardeerd wordt. Siem' is de ras-komiek, dó meest verstokte Nurks doet lachen, ter wijl Henriëtte ei' de slag van heeft haar auditorium tot „medewerken" te dwin gen. Het is een vroolijke avond geworden, waarop luid en hartelijk is gelachen. In „Siem leert eu orijden" schaterde heel de zaal om deze dolle klucht, even als in de scène van de „kaash,anldel"(, welke laatste ons minder bekoorde dan „Siem als advocaat". Hierin Wias hij uit stekend. Tijdens de uitvoering werd een riugby-match gespeeld, waarbij de heeren hun best deden den bal te houden om; den uitgeloofden prijs te bemachtigen. De uit reiking werd ypor den winnaar een teleur stelling en voor 't publiek een bron van vreugde. De feeërieke tmJonteering van verschillen de scènes, de buitengewoon rijke aanklee ding en de weelde aan costumes en ge waden stempelen deze revue tot een schouwspel, waarop de titel volkomen van toepassing is. In de sehouwburgloge aan de BaJLe gaat Zaterdag en Zondag a.s. „Duiven- liefde en MensChenlieed" (Trouwen is Houwen) de nieuwste schets van Her man Bouber. de schrijver van De Jantjes I en II, Ronde Ka, Ploert enzt welkte e stukken hier ter stede met veel succes werden opgevoerd. De heer A. C. J. Buijze. Nobelstraat alhier, heeft zijn zaak in optiek, waarin hij1 de nieuwste modellen exposeert, uit gebreid met den verkoop van uurwerken, barometers enz., waarvan er eenige in de etalage worden tentoongesteld. Het koperwerk dezer fraaie etalage werd ge leverd door die firma Lokker alhier. DREISCHOR. Dinsdagavond 1.1'. hield ook hier de heer Boumian vanwege de P.Z.E.M- een causerie over de aanstaande electrificatie. Van het stellen van vragen werd door de talrijke aanwezigen, een matig gebruik gemaakt. Ook hier werd weder geprotesteerd djoor de bewoners van den Boogerdweg, Papenblok en Stoof- weg, tegen de willekeur van de P.Z.E.M. waarbij zij' blij' verlangde aansluiting, ver plicht worden gesteld strooimgarantie te storten eh 't net te betalen. De aanwe zige 'wethouders sloten zich hieTbdj aan; zij noemden het plan der electrifkjatie der zoo klein genomen bebouwde kom een teleurstelling en de onderhandelingen met de P.Z.E.M- van onaangenamen paral- BRUINISSE. Zaterdagmiddag 1.1. hield die Afd. Bruinisse van den Bij'z. Vrij'w. Landstorm een Onderling© schietwedstrijd!. Na het beëindigen van den wedstrijd wer(d een vergadering gehouden onder presi dium van den heer F. D. v. Vessem- Tot den eere-voorzitter de heer S. Hage, werd het verzoek gericht, het uitreiken der pr'ijizen op zich te willen nemen, waaraan deze gaarne voldeed en met een toepas selijk Woord de gelukkige winnaars het voorwerp hunner keuze uit ide beschik baar gestelde prijzen Het uitzoeken. Als punt twee op de agenda en wel het voor naamste, aldus de voorzitter, stond de uitreiking van het vaandel, waaronder de afd. „Bruinisse" Olp den aanstaanden LpndL stormdag te 's_Gravenhage hoopt op te trekken om mede te defileeren voor H.M. de Koningin. De voorzitter hield een kern achtige toespraak tot de afd., terwijl hij tevens het woord richtte tot den heer Joh. Wemmers, die hier zijln dochter, de vervaardigster van de sierlijke vlag ver tegenwoordigde. Die voorz. verzocht den heer Wemmers den oprechten dank der Afd. aan Zijn dochter mej. L. Wemmers wel te willen overbrengen voor het fijne, kunstige borduurwerk door haar verricht en voor hare gewaardeerde welwillend heid in deze betoond. De voorz. overhan- ie daarna het vaandel aan den leider der afd. den heer C. Hoogerwerf, die het onder dank aanvaardde, w]aeirbij die le den door het zingen van het „Wilhelmus" van hunne instemming blijk gaven. ST.-PHILIPSLAND. Zondagavond werd in de weide een paard, van djhr. J. van Strien te A.J.-Pold-er door den bliksem gedood. Zondag had tusschen A.J.-Pioldar en SL-Philipsüland een ongeluk plaats, dat bijzonder goed is afgeloopen. Een luxe auto. van idhr. v. W., landbouwer te OudJ Vosmeer, reed aan het eind van den „La gen Weg", op den draai naar den zee dijk, eerst tegen den d'ijk op en kwam daarna in d© langs djen weg loiopende sloot terecht. Met een span paarden werd hij: op 't droge gebracht. De inzittenden bekwamen geen letsel, terwijl aan de ajuto slechts fweinig schade was aangericht. De bietencampagne zal in onze ge- Imieente, vooral voor de schippers, dit jaar een groote verandering brengen. Waar in de voorgaande jaren bijn|a alle suikerbieten, dj© hier aan de haven werden aangevoerd, dpor FlipflJandsche schippers werden verscheept, zal dit nu voor een belangrijk deel' door vreemde schippers gebeuren, daar al de aandeelen van de fabriek Dinteloord zijn overge daan aan de fabriek te Zevenbergen. THOLEN. De eerstdaags te houden Ba zar, ten bate van het Bewaarschoolfonds, belooft een succes te worden voor het Damescomité. Waar van verschillende zijl- den medewerking is verleend en ook de jongedames p achtïg brei-, naai- en bor duurwerk hebben klaar gemaakt, kan het ook niet anders, of een en ander moet veel publiek trekken. Ook zal getracht worden, de) bazardagen aantrekkelijk te maken door de verschillende stands zoo sierlijk mogelijk in te richten, terwijl verschillende jongedames, het publiek tot koopen zullen trachten te bewegen. Waar bewaarschool een zeer nuttige inrich ting is, wenseheh wiji het comité veel succes toel Maandagmiddag viel de schilder H. Schipper, van BCr gen-op-Zoom', werk zaam1 aan de brug alhier, door het kan telen van een balk, plotseling in de Een dracht. Waar het brugdek meer dan 6 M. boven het water ligt, kan men zich wel voorstellen, dat de drenkeling in het daar ter plaatse meer dan 10 M. diepe water, een aaTdige duikeling maakte. Na dat hij] reeds 2 maal onder water was geweest, sprong C. Zandijk alhier ge- kleeül te Water, doch moest doordat Schip pers niet kon zwemmen en zich aan hem vastklemde, dit zelf bijna met het leven bekoopen, daar beiden naar de diepte werdön getrokken. Gelukkig werd een en ander opgemerkt door eenige schippers, die het genoegen smaakten, hen met een roeiboot te bereiken en aan den wal brachten. Bewusteloos is Schippers naar de woning van schilder van Dullemen gebracht, waar hij door 2 doktoren bijl kennis 'werd gebracht. Naar wij. verne men, 'moet hiji niets gebroken of be zeerd hebben. De opening van de Thoolsche brug Zal, indien er geen verdere stagnatie kom't, begin October plaats hebben. In verband hiermede vormde zich Maandag avond ten stadhuize een comité bestaan de uit 14 leden. Het dagelijksch bestuur zal worden gevormd door de heeren C. A. Stoutjesdijk, eere-voorzitter, Amsing, voorz., Jonk, secr. en D|. H. v. d. Velde, penningm. Tot eere-leden werden be noemd Bi. en W. dezer gemeente en het statenlid, de heer W. Moelker. Indien de burgerij mee wil werken en hun ga ven niet onthoudt, belooft een en ander goed van stapel te loopen. Het gemeen tebestuur zorgt voor het muzikale ge- deëlte en zal des avonds de inwoners verrassen op een aardige attractie (men fluistert van vuurwerk of een geïllumi neerde brug). Verder zull'en volks- en kin derspelen plaats hebben, gardes te paard en versierde optocht voor Tij'wielen en ambachtswagens, een tentoonstelling van het oester- en mosselbedrijf, étalagewed- strijd, stTaat versiering, motorwedstrijd; ringrijderïj en des avonds fakkel- en lam pion-optocht. In verband hiermede zullen cieze week lijsten 'Mji de ingezetenen cir- culeeren. Waar ieder vooruitstrevend miensch blij zal! zijn, dat Tholen ein,u delijk uit dijn isolement zal worden ver lost, twijfelen Wijl niet of elk zal het zijne bijdragen voor het welslagen van dit feest en dit mede toonen, door dien dag de vlag te willen uitsteken. dat het jonge meisje haar lachen ook niet langer bedwingen kon. „Maar je meent toch niet...?" dat ze hier vóór u staat?....; Ja zekör, Lady Rookesley". „Jiji bent het zelf?.,. Maar dat is toch niet zoo?" „Of het Zoo is. Ik 'ben dé Winifred Bat- hurst, die jaren geleden haar romance beleefde daar ginds op de heide van Hampshire. Ik gCioof niet, dat ik in meer dere bizonderheden hoef te treden. U weet niet, hoe u mijizelve den nog mis- senden schakel van mijin verhaal aan de hand hebt gedaan. Daar dank ik u voor uit den grond van mijn hart". Lady Rookesley stond op: ,,'t Lijkt iets onmogelijks", sprak zij. „Toch is het volströkt niet onmogelijk en ik dacht, dat een ieder wel wistf hoe ik door puur toeval aan m'ijln for tuin gekomeln 'ben, dat het eerst mijn plan was geweest oml aan het tooneel te gaan en op die manier in mijn onderhoud te voorzien. Ik geloof, dat ik er mij over hoorde te schamen, dat ik arm ben geweest; maar dat doe ik toch niet. De vrienden, waar ik het meest op gesteld ben, zijn degenen, waar ik al omgang Imiee' (had, toen ik nog daarginds in Hamps hire w'as. En nu, Lady Rookesley, weet u alles van kapitein Carden en van m'ij. U heeft mliij iets verteld', waar ik dan al heel blijf om ben, dot ik het weet, en waar ik u nogmaals voor bedank". „Maar stel je nu eens voor, dat hij al wist, boo het meisje oen groot for tuin had gekregen, eer hiiji uit Indië te rug kwam?" opperde Haar Ladyschap. „Laten we zoo iets nu 'maar niet veronderstellen", antwoordde Winifred. „Gaat u mliji nu verlaten? Wel te ruste dan, Lady Rookesley, en nogmaals har telijk dank voor uw inlichtingen!" Op den ochtend van den volgenden dag ging het .gezelschap weg. Daar Winifred er beslist van af zag, oimi haar rol nog te vervullen in het bewuste tooneelstuk nam Lady Rookesley haar p'aats in, en Carden werd nu vervangen door York. „Daar is nu niets aardigs in, om' die twee samen te zien", sprak Mrs. Guy tot Winifred1, met een tikje verwijlt in den toon. „Viva e!n Eddy flirten al noeg; daar is geen ontmoeting op de planken voor noodig!" Winifred bleef echter onverbiddelijk. Z: Verlangde nu meer dan ooit naar haar vriendin, die Ziji immers wilde raadple gen over de voor haar, zoo hoogstbe- langrijike vraag, of ze Lancelot nu schrij ven zou, of niet. Want, hoe zij; ook peins de en zon, met zichzelve werd ze het toch niet eens, en, toen ze dus op Ri'Ckerstead-station uitstapte, was ze nog net zoo ver. HOOFDSTUK IX. Toen Winifred Toto's armen öm' Zich heen voelde, en Toto's stem haar in de ooren klodk was ze op eenmaal weer de oude. De rust en kalmte op, Bickers- tead dCed haar toch ook aangenaam aan, na al die drukte en dat gewoel om' zich heCn in dat huis vol gasten. Ze hadden elkaar heel wat te ver tellen, maar Winifred 'wias toch 't meeste aan het woord'. Miss Savory zat maar stil toe te luisteren en natuurlijk voel den de meisjes zich nog meer op haar gemak, toCn de chaperonne eindelijk ver dween. ill I lil 9 Na afloop van dit eerste onderhoud schreef Toto enkel aan Lancelot: „Ik geloof, dat het heel goed zou zijn, als je maar eens een dagje overkwam. Een elnkel woord zou alles in orde kun nen makeh, en nu is de tijd gekomen voor dit enkde woord!" Hij' liet zich niet lang wachten: dade lijk, den volgenden ochtend al, kwam! hij van Castle Guard gereden, met een zoo heörlijk licht en luchtig gevoel over zich, of hiji Zijn zaak al gewonnen had. Toto was in de wolken over het wel slagen van haar list en ze sloot haar vriendin in de armen, terwijl ze Wini fred haar eigen eenvoudige romance toe vertrouwde. I „Maar, zie je, er kan nog in geen jaren iets van komen", besloot Zijs „want Fred heeft geen cent buiten zijn klein salaris. Hij] is elektrotechnisch ingenieur zie je, en hij] begint nog pas carrière te maken; maar is er net zoo een als Lan celot; neit zoo eenvoudig oprecht en trouw! O, kind, ik heb' hem zoo lief!" (WpixN vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1