Zierikzeesche Nieuwsbode Uw verwerkte zenuwen ABONNEMENT: Maandag 10 Sept. 1928. zierikzeesche courant. ADVERTENTIEN EERSTE BLAD. Inzending Advertentiën BUITENLAND. JtynfuciAdtb 7mmMfetipn. BINNÊNL AN d. Uit Stad en Provinoie. sfl&MX' 't vofxLoei iedje/iewv Frfja per 3 maanden f 1)50, franco per poet ƒ1,80. Yoor bet buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 oent. Verschijnt Mnd., Wnsd. en Vrjjd. Poatchèque- en Giron. 137677. 18 tegel» 80 eta., Tam 8 regels en daarboTen 20 eta. pei regel. Reclames 80 ets. p. regel. Bij eontraot belangrijke korting. Inaending op den dag ram ail- gaTe vóór 10 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf Govonden voorwerpen Een drinkensbus; een duimstok; een aardappelriek; een tabakspijp; een pior- tennonnaie met geld; een paardenstrengj een broche toet portret; een jas; een sciha- kelLanmbandeen vulpotloodeen kin- dertaschje toet inhoud; een rijwielplaatj'e. De Commissaris van Politie: R. P. BRONS. EEN DRANKSCHANDAAL. Philadelphia heeft kans de slechte re putatie van Chicago als stad' va» mis daden en omikooperij' te zullen overtref fen. Er is daar n.ll. een schandaal aan het licht gekomen, waaruit blijkt, dat in de cp drie na grootste stad der Ver. Staten, de misdaad als een handelszaak wordt 'beschouwd. Blijikens een rapport der Grand Jury, zoo vertelt dé „Daily News", telt Phila delphia niet möer of minder dan 10.000 kroegen, welke de politie bekend zijtn en welker bedrijtf oogluikend wordt toe gelaten. Voorts is er een opslagplaats ontdekt van wapenen, machinegeweren, en de eigenaar, die zich thans in arrest bevindt, hééft verklaard te meenen, dat zijl waren gekocht vooir de bescherming der groote banken. Dit alles blijikt onder beheer te staan van een voortreffelijk georganiseerde bende, die niet slechts de kroegen be heert e'n een arsenaal bezit, doch een bedrag van twee millioen pd. st. onder verschillende namen op de voornaamste banken hééft gezet bijl wijtóe van ver zekering tegen een ongeval of arrestatie harer leiders. De leden dezer bende leven in groo- ten stijl en hun winst gedurende de laat ste zes jaren wordt op tien millioen pd. geschat. Dergelijke transacties waren na tuurlijk alleen mogélijlk met toestemming der politie. Men is er dan ook achter gekomen, dat de leiders der bende jaar in jaar uit bedragen aan de politie uit betalen om haar hét zwijgen op te leg gen; bedragén, die variëeren tusschen 50 en 500 dollars per maand en tot 200,000 per jaar oploopen. De politie werd om gekocht om oogluikend toé te staan, dat vrachtauto's met sterkén drank door de straten konden rijden en dat de drank huizen geopend konden blijven. De zaak is aan het rollen gebracht door de uitlating van een rechter, dat een van dé voornaamste straten der stad sedert jaTen het hoofdterrein der drank smokkelaars is, doch dat hij in de laat ste vier jaren slechts één dranksmokke laar te berechten heeft gehad. Hoe ver dé corruptie onder de politie reeds is gevorderd blijkt uit het feit, dat Woensdagavond de verordening werd gepubliceerd, dat .alle kroegen moesten worden gesloten, doch dat tal van poli- tie-ambtenarén den avond doorbrachten in de gelegenheden, die Zijl hadden moe ten sluiten! LEO TOLSTOJ. Den öen September was 't honderd jaar geleden, dat de beroemde Russische schrijver graaf Tolstoj te Jasna ja-Pol- jana, in 't gouvernement Toela, geboren werd. Na te Kazian en te Petersburg studeerd te hebben in de Oostersche ta len en rechten, trad hijl in 1851 in mili tairen dienst en nam deel in den Kern oorlog, aan de bestorming van Sebasto- pol- Sinds 1861 leefde' hijl op 'zijln landgoed, waar hij' zijn inmiddels gewijzigde ge dachten in geschriften propageerde, en in de practijk trachtte té brengen. Hij viel de Russische kerk af en wilde een Christendom op den grondslag van de Bergrede, waarvan de „weerloosheid" wel een der belangrijkste leeringen werd. Hij geloofde in 't goede in den mensch en in een ideëele, anarchistische satoenülev|ing. Zelf zocht hij; daarnaar te léven., waar door hij' in conflict kwam' (mét tóijh vrouw en Zijne familie. Maar behalve hervor mer, Was hij als schrijh/er een voortref felijk psycholoog, die dé menschelijkle Ziel tot in de uiterste schuilhoeken wist te döorvorschen. Eenzaam' en verlaten stierf de taart, nadat hij 't klooster, waarin hijl 'rust had gezocht, weer was ontvlucht, te Astaipovo. op 20 Nov. 1910. De invloed van dé persoon van Tol stoj was groot in Rusland. Wiant ofschoon de kerk hem in den b'an deed en er zich tegen verzette, dat Zijn gebeente in gewijden grond Zou begraven worden, bleef Tolstoj in de oogen van 't volk, tié heilige. De beteekenis van Tolstoj voor de ontwikkeling van de' Russische maat schappij is zeer groot. Door Zijn per soonlijk voorbeeld leerde hijl den Russen, eerlijk té Zijta tegenover zichzelf, 't vootóe in te Zien van véle dingen, die verheer lijkt worden, voortdurend naar een hoo- gere waarheid te streven en deze waar heid te verdedigen bereid te zijp offers te 'brengén voor hetgeen men als de kalmeercn fn worden feiterkt door Suuje 75et Bij ApriH tn Dro^rttm hoogste waarheid beschouwt, niet te miar- chandeerén met zichzelf en met Zijn ge speten. DE ZILVERVLOOT. Dezer dagen heTdenkt men all'erwege in den lande het feit, dat Pieter PlieJtersr zoon Hein, in Sept. 1628, in de basji van Matanzas, de SpajansChe Zilvervloot veroverde en twaaf millioen gulden bij' de heeren bewindhebbers van de West- Indische Compagnie thujs bracht. De ver overing van de Spaansehe Zilvervloot is ons allien nit de geschiedenis bekend, ter- Wijl de burgers van Zierikzee, jeder half uur aan dit roemruchte feit worden her innerd. We zullen er dus niet over uitwij den, (maar er aan herinneren, dat, hoewel Piet Hein de zilveren vllpot zonder slag of stoot in handen viel, toch oto de buit een gevecht is geleverd, niet op den Oceaan, maar te Amsterdam'. Witte de With, een der onder-bevelhebbers, had in zijln scheepsjournaal den 'buit op 130 a 140 ton gouds geraamddus op 113 a 14 millioen .gulden. In Amsterdam ;s echter ongeveer 11,500,000 gulden aangekomen. Piet Hein had het restant zeer con sciëntieus afgedragen en hij: kreegl f 7000 wat niet bepaald een rijke ballooning was. Witte kreeg heelemaali niets, al had hij zeker wat verdiend; aan het bootsvolk was een deel van den buit toegezegd). Of nu dé heeren van de West-Indische Compagnie van oordeel waren, dat de zeelieden dat aandeel! zichzelve al hadden tjoégeëindigd een onderstelling, welke niet zoo gek was of dat zij' moeilijk afstand van het geld konden dioen, zeker is wel, dat een aantal matrozen niet ter- vreden was met het bedrag, diat was be loofd. Zij schoolden te samen, met op 'buit beluste jongens, voor het West-Indi sche Huis, „eisehten" eerst, maar kwa men den volgenden dag terug om te „nemen". Maar de stedelijke overheid was gewaarschuwd en een vendel van 't ste delijke garnizoen joeg de saimensch,clllers uiteen en..... de bewindhebbers deelden eendrachtelijk den buit, die f 11,5 to:fl| lioen gulden bedroeg, terwijl het tfrutor bedrag 13 a 14 millioen was. Trekt men daar nu 111/2 millioen af, dan komt men er zoo wat achter, wat „achter den mast gedraaid" 'was door Janmaat, zonder djat hiji in 't register van aandeelhouders was ingeschreven. ZIERIKZEE! Zoo druk als Voorheen, en dan bedoelen we een tiental jaren ge leden, is de kermis Zaterdags niet meer. Allerlei oorzaken waren daarvoor mis schien aan te voeren, maar we zullen hier niet naar voren halen en gaan ont leden, maar constateeren dat de eerste kermisdag van eenige beteekeniüs ivrijl goed. vooral in de avonduren, beZoéht is ge worden. Dat „vrij. goed" kan ook van toepassing Zijn op 'het bezoek aan de scho/uwblurg'loge aan de Eallüe, waarin Biart Elf rink's variété optrad. „Matig" was wel licht nog een betere kwalifioeex'ing wat 't bezoek betrof, hetgeen jatomer mag heeten, als men weet, dat er werkelijk wat aardigs en goeds gegeven werd. In een tweetal aankondigingen, vorige week, hebben over 't ensemle all 't een en ander geschreven, o.a. over de heer Elfrink zelf, die een uitstekend conferencier is ©n 't publiek weet te boeien. In zijn „dans door de eeuwen heen" was hij bijzonder goed op dreef, terwijl pok de liedjes in den smaak vielen. De Chineesche goochelaar gaf werkelijk verbluffende staaltjes van zijn magische kunst, terwijl de salon-acrobaten hun be kwaamheid niet alleen toonden op de viool, imaar ook uitblonken in gym, stan den en oefeningen. De „groote" toer van dien avond was Hellers „Dpodenrjt". Met belangstelling en spanning werd deze rit in den vurigen Cirkel gevolgd, die geluk kig zonder ongelukken afliep, De leeren valhelm' had de koene rijder niet voor niets op! Een gul applaus klonk na deze krachttoer. Na de .pauze trad allereerst Terley voor het voetlicht, welke men zonder overdrijving „de man met de won derhanden" zou kunne'n noemen. Op waar lijk geniale wijze toioverde hij achtereen volgens dieren, menschen en pantomines op het witte doek. Ook dit nummer werd zeer op prijs gesteld. Tenslotte vermei den we nog „Les Dinands", als acroba tische dansers en „The Rackets" in hun acrobatische werkzaamheden. Kortom, het geheel vormde een programma dat in all© opzichten „af" was en diat een groot bezoek aan den schouwburg ten volli verdient. Ook de kapelmeester Theunisse komt een woord van lof toe vg(dt z'n uit stekende begeleiding. De dancing is tegenwoordig „het", zooa dat in de groote zaal van „Juliana" en den in een danszaal herschapen tuin van „Corcordia" velen offers brachten voor 't altaar van TerpsiChoré. De café's waren over 't algemeen diruk bezocht en behalve een vrij onbeduidende gelukkig vechtpartij, waarbij' een vreemdeling een klap met een bierglas op z'n hoofd kreeg, die flink aankwam!, maar slechts ©en kleine wond veroor zaakte, verliep de kermis Zaterdag rustig. Aan de nieuwe losplaats aan het Sas, waar het Zaterdagmiddag juist koopf- dag was, geraakte bij het spelen, de 5_j. S. in 'de haven. W. K. Schot, die imet 'n fiets kwam aangereden, sprong zon der zich te bedenken gekleed te water en slaagde erin de kleine spoedig op 't droge te brengen. Aan S., die deze moe dige redding venriehttte, dankt het meisje zeer zeker het leven. Huilde! Nog drie maal dook S. in de diepe haven, omdat toen aanvankelijk meende, dat ook een speelgenootje van het kind in 't water was gevallen, d,oCh dit bleek gelukkig even later onjuist te zijn. Voor een stampvolle zaal ging Zon dagavond in 't Goncertgebbuw: „De Trein duivel", 'Comisch spoorwegdrama van Rid ley (de auteur van „De Spooktrein") en Merivale, welk stuk toet volle Ibielan'gf- stelling en huivering werd gevolgd. De kijkwaarde van „De Treinduivel" moge gelijk staan met „De Spooktrein", de be klemming en spanning itn 't laatste is, dunkt ons, toch grooter. De nacht in het seinhuis komt het meest de spanning van „De Spooktrein", nahijg vooral wanneer men er om giaat „tossen" welke van de wissejlis, die de treinduivel bij- een overval heeft neergehaald, men zal ophadjen. Het was iaan 't sliot vopr velen een verrassing wie eigenlijk de treinduivel was, want het eersite en 't tweede bedrijf gaf 10 ogenschijnlijk heel andere aanwijzingen. Het wias een mys- terie-'drama, even oorspronkelijk ails sen sationeel! Heden (Maandag)avond wordt „Het Politieraadsel", een detective-tooneelsipeH van Wallace opgevoerd. Het suclces van dit tooneelsepl is overal groot geweest en het raadsel den geheelen avond een bron van 'genoeglijke spanning. NlEUWEiRKEpRK. Toen de zoon van den heer G. alhier Zaterdagavond om streeks 10 uur met de auto van Ouw'ed- kerk huiswaarts, keerde, raakte hij- door het aanrijden van een hoop mac-,ad!am', die langs den weg lag, het stuur kwijt en kwam daardoor aan de andere zijde in de sloot terecht. Daar de auto Imiet de wielen naar hoven lag, was bet geen 1 makkelijk werk voor de vier inzittenden uit dezen neteligen toestand bevrijid te worden en te verwonderen valt het, dat er igeen persoonlijke ongelukken, hierbij plaats vonden. Zij kwamen er gelukkig allen toet een nat p'ak -af. Zondagmorgen, werd 'de gehavende auto met veel moeite op het droge gebracht. ST-PHELIPSLAND'. Mej^ M. V. alhier had' hét ongeluk pér fiets tegen een tele foondraad te rijden, die door op den Sluisblok werkende telefoonbeambten. al daar wias gespannen. Ziiji kwam daarbij! te vallen én met haar hand terecht in het langs het pad loopende prikkeldraafJ. Hand en arm werden 'bloedend verwond. Geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Zondagmiddag had dhr. C. V., land- bbuwer in den Prins Hendrikpolder al hier, het ongeluk met zijn fiets in het losse zand terecht te komen, waardoor hiji uitgleed! en in de naast den weg loo pende sloot viel. Hijl kwam daarb'iji zoo ongelukkig terecht, dat een arm uit het lid werd getrokken en geheel werd ver draaid. Vermoedelijk was er ook nog iets gebroken. Geneeskundige hulp was Spoedig ter p'laatsé. De verongelukte leed verbazend veel pijn. schillende inzendingen in oogenschouw genomen. OOSTERLAND. Bij' de Zaterdag j.l. ge houden besteding der landb.ver. „D. E. S." alhier, werd de levering van zwavelzure ammoniak a f 111,23 opgedragen aan Cen traal Bureau te Rotterdam; kalizout 20 a f 3,0011/igI kalizout 4 o/0. g 6,322/ioaan maatschappij tot verkoop van hulpmeststoffen te Rotterdam; super f 2.46 en ma|is f 10,46 aan J. v. d. Weeleb Eikerzee; alles per 100 k.g.; franco op voertuig. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Aüto-onfjeluK. Te Amersfoort is Zater dagavond nabij! hotel Birkhoven 'n auto, afkomstig uit Deventer en gaande in de richting Amsterdam!, tegen een boom ge reden, waarbij alle vijf inzittenden, offi cieren en reserve-officieren, min of taleer ernstig gewond werden. Omtrent dé oor- Zaak is nog niets met zekerheid uitge maakt. De b'estuurdér v&n de auto zegt, dat hijl 'plotseling moest wijken voor een groentenwagen, die zonder reflector te ver links op den weg voor hem reed. Vast staat, dat de auto groote snelheid heeft gehad, hetgeen blijkt uit den aard van de beschadigingen iaian den wagen. Verdronken. Zaterdagmiddag is aan het ScheveningscJhe strand een man van 30 jaar, die zich te ver in zee had gewaagd', verdronken. Het slachtoffer laat een vrouw en 2 kinderen achter. - Een meikauto reed onder Nieuwe Brug biji Woerden 'door onbekende oor zaak in het water. Het elfjarig zoontje van den veehouder Bi. geraakte tusschen de bussen bekneld'. Voordat de auto ge licht kon worden, is het jongetje over leden. Dé chauffeur kon gered worden. - Te Tiel is de jongste matroos van het opwaarts gesleept wordende Rijn schip „Wijkdienst 12" overboord gen en in de Waal verdronken. Ongelukken. Aan de Haar te Veenen- daal speelde het 11/2-jarige meisje van den heer N'. tusschen de spoorrails. Zij werd door den trein omver geworpen en een eindweegs meegesleurd, waarbij zij een groote hoofdwonde bekwami. Het kind is later aan de gevolgen overleden. LANDBOUW ÉN VEETEELT» TUINBOUWSCHOOL IN 21-VLAANDEREN. Zaterdagmorgen vertrok Minister Kan. die Vrijdag eön tocht door Walcheren en over de Zeeuwsche Stroomen had ge maakt, per motorveérboot van Vlissingen naar Breskens. Hier was de minister met andere auto riteiten, oma er wie de 'commissaris der Koningin in Zeeland', jhr. tor. J. W>. Quair- les van Uffondl, de gast van den burge mieester, den heer D. H. van Zuijien, om na dé Lunch naar Schoondijke te vertrek ken voor de opening deT tuinbouwschool aldaar. Het geZélsehapl kwam tegen 2 uur blij de Landbouwschool aan, Waar onder lei ding van het bestuur én den directeur der school de verschillende Lokaliteiten werden bezichtigd; daarna werd door de lange dorpstraat naar het gemeentehuis op de Markt gewandeld. Hier werden de autoriteiten ontvangen door den burge meester, den heer M. A. Bleiker, die allen welkom heette. Na deze ontvangst werd pp het ten toonstellingsterrein de school geopend Het was de alg. voorz. der Maatschap! pij tot bevordering van Ooft- -en tuin bouw, de heer D. H. van Zuijen, die een kort woord ter inleiding sprak, waarna minister Kan met een rede het gebouw voor geopend verklaarde. Na de opening werden door de auto riteiten met groote belangstelling de ver- AANBESTEDINGEN, KERKNIEUWS. Chr. Geref. Kerk. ZIERIKZEE. Donderdagavond 6 ure, (oi.t.), ds. Riekel van SJiedreCht. VAN HEINDE EN VEE. Een ernstiger 'blrand dan sedert vele jaren te Londen is voorgekomen, blrak Vrijdagnacht lom één uur in een opslag plaats voor hout in Lambleth (Londen) uit. De vlamtoen wéren mijlen ver in het rond te zien en eenige honderden ge) zinnen moesten in nachtgewaad hun hui zen ontruimen. In Augustus zijin in Mos kou's straten een duizend daktooze kinderen opgepakt en in asylen ondergebracht. Verreweg het grootste gedeelte was al vroeger in der gelijke inrichtingen opgenomen geweest, maar daaruit weggeloopen. In het Russische gouvernement Wla- dimir hebben hevige regens groote over- stroomingen veroorzaakt. De aan de ri vieren gelegen dorpen staan onder water. Het aantal slachtoffers, d,at het plotse ling opkomende water geëiseht heeft, is nog niet vastgesteld. Bij' de Zondag te Mantóa (Italië) gehouden autorennen, reed een der deel nemers in vliegende vaart o,pi de eere- tribune in, waardoor 18 personen gedood en 26 gewond werden. De renner kwam eveneens om 't leven. (Zie voorts onder Telegrammen). Te B erlijn is op 59-jarigen leef tij aan hartverlamming plotseling overleden graaf van Brockdorff Ranzau, de Duit' sche ambassadeur te Moskou. De onbeschaamdheid, waarmede de leden der misdadigarsbeniden hun daden bedrijven, is wederom in den avond van 7 Sept. gebleken in een van de drukste Wijken van Chicago. Daar werd Tony Loimb'ardo, de leider 'der „Unione Sicilia- not", gedood door drie ledten eener co|n- curreerende bande na een strijd tot het uiterste. Een politje-beamlbte slaagde er in een der moordenaars te vatten. Naast het lijk van Lomb'ardo werden vier auto matische revolvers gevonden. Uit Genève wordt gemeld, dat Hy- mans, de Belgische minister van buitenl zaken. Maandag in den middag of 'des avonds een eerste onderhoud met min. Beelaerts van Blokland zat hebban over de hervatting' van de onderhandelingen tot regeling van de tusschen beide Janden hangende kwesties. TELEGRAMMEN. BEURSOVERZI CHT, AMSTERDAM (V.D.) De efftaten- beurs had heden een gedrukt voorkomen Terwijl de handel van beioheiden af metingen wa§, had het aanbod vrijwel alleiwege de overhand. Voor industrie* wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten indien gij het des morgens inwrijft met een weinig Purol papieren werd tamelijk groote belang- atelling aan den d*g gelegd. In de Philipaaandeelen vonden ruime omzetten plaats, waarbij zioh tegelijkertijd een inzinking voltrok. Kunstzjjdeaandeelen liepen onder beurstijd langzaam aan naar beneden. Zwak in de markt lagen de rubber aandeelen. Amsterdam rubbers moesten opnieuw enkele procenten van bun koers afstaan. Verschillende minder courante soorten leden een vrij gevoelig verlies. Petroleumaandeelen hadden een beperkte markt, hetgeen eohter niet verhinderde, dat Koninklijken op een eenigszins verlaagd niveau tereoht kwamen. Suikerwaarden bewogen zioh op den achtergrond en vertoonden niets bijzon ders. Scheepvaarten veronachtzaamd. De buitenlandsohe iuduatriëelen vermochten zioh slechts in matige aandacht ver. heugen. Evenwel vormde zich een groote hoek in Montecattim's, die gevraagd waren. Op de Yankeemarkt vonden de gebruikelijke omzetten in Milwaukee's plaats. Prol. 4} N.W.S. 3 78^. HAARLEM (V.D.). Zondagavond om streeks 12 uur, is de 22-jarige J F. Roodenburg, uit Santpoort, die te Haar- If-m op den Rijksstraatweg reed, op het midden van den weg in aanraking ge komen met een auto, die hem aohterop kwam rjjden. De aanrijding was zoo hevig, dat de man 2 minuten na zijn overbrenging naar het St.-Elizabeths- gesticht overleed. LEIDEN. (V.D.) Hedenmorgen om streeks half 8 is de schippersknecht L. ten H. door tot dusverre onbekende oorzaak van het dek van het motor scheepje „Catharina" geslagen en te water geraakt. De sohipper met wien hij voer merkte niets van het ongeval en werd door het publiek op den wal gewaarschuwd. Eerst na geruimen tijd gelukte het de man op te halen. Te vergeefs heeft men getraoht de levens geesten weer op te wekken. De over ledene, afkomstig nit Den Haag, was 34 jaar oud, gehuwd en vader van 3 kinderen. DEN HAAG. (V.D.) Naar vernomen wordt is bij K. B. met ingang van 20 September benoemd tot Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Brabant Mr. A. B. G. M. van Rijckevorsel, lid van de 2e Kamer der Staten Generaal. ROTTERDAM (V.D.) Hedenmiddag om 1 uur is H. M. de K ningin aan het Maasstation alhier aangekomen voor een bezoek aan de havens en aan de Nenyto. Op het perron waren aan wezig de loco-burgemeester Mr. A. de long, Jhr. van Karnebeek, de gemeente secretaris en vele andere autoriteiten. H. M. werd bloemen aangeboden, waar na het gezelschap zioh aan boord van de „Stad Rotterdam" begaf, om de tocht te maken door de havens. Allereerst werd gevaren naar de Rijnhaven, de Maashaven en de Waalhaven, waarna koers gezet werd naar de werf ran de firma Wilton om de „Statendam" te beziohtigen. Na het nuttigen van opgewarmde soep, deden zich Zaterdagnacht in het gezin van den heer B. Biersehenk io de Slaghekstraat vergiftigingsverschijnselen voor. Een 5-jarig jongentje is in den loop van de Zondag overleden. De vrouw en 4 andere kinderen werden in ernstigen toestand in het ziekenhuis opgenomen. Vermoedelijk hebben zioh in de soep, die in een gesloten pan werd bewaard, te veel bacteriën ontwikkeld. De toestand van de moeder en de 4 kinderen was heden middag bevredigend. Een onder zoek wordt ingesteld. GOES (V.D) Hedennacht even na twaalven werd brand ontdekt in de garage van den heer Corn, van Strien aan het Jacob Valokoplein. De brand weer van Goes kon echter niets tegen het vuur uitrichten. De garage is geh«el een prooi der vlammen geworden. Zes luxe auto's, 5 motorrijwielen en een 35-tal huurrijwielsn, benevens tal van

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1