Zierikzeesche til Nieuwsbode abonnement: Maandag 3 Sept. 1928. zierikzeesche courant. advertentien EERSTE BLAD. Inzending Advertentiën Gemaente-Begrooting. binnenland. Uit Stad en Provincie. Transpireerende Voeten frigi per 8 maanden f 1,50, franco per poat f 1,80. Yoor het buitenland per jaar f 10, Afaonderlgke nummers 5 cent. Yerechgnt Mnd., Wncd. en Vrfc'd. Poatohèque- en Qiron. 137677. 85ste JAARQANQ. No. 11743. Dir. A. J DF LOnZE Ultt fliriictur U j KOSTEN tu 13 tegel. SO ota., ra 4 regel, en daarboren 20 et*, pa regel. Reclame. 30 et*, p. regel. Bij eontraet belangrijke korting. Inzending op den dag raa ui gare vóór lO urs. Dit nummer beatait uit 2 bladen. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennis dat de begrooting van inkomsten en uitgaveD der gemeente, voor het dienstjaar 19 9 van beden tot den dag der behandeling in den Raud, ter Gemeente-Secietane voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der koeten algemeen verk jjgbaar ge.-teld Zierikzee, 1 September 19^8 Burgemeester en Wethouders voornoemd, A J. F FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERS kERKE Burgemeester. P. F. WITTERMaNS. Secretaris. SJEF VAN DONGEN. Sjef van Dongen is op het oogeriblik bezig aan de samenstelling van een hoek, waarin hij, 'behalve natuurlijk zijn laatste avonturen op de expeditie ter Tedding van generaal Ndbile's gezellen, ook zijn ervaringen in het hooge Noorden, gedu rende zijn 5-jarig verblijf op, Spitsbergen, uitvoerig zal beschrijven. Sjef van Dongen heeft talrijke foto's gedurende dien tijd gemaakt, welke, met vele andere, in het boek zullen worden opgenomen, dat in den loop van dit jaar zal verschijnen, SCHATTEN DER ZEE. De 'berging^maatschappij Firma Doek- sen en Diros te Terschelling, heeft m|et Lloyds te Londen een contract gesloten, waarbij haar voor den tijd van vijf jaar het alleenrecht wordt verleend om) de „lading" van de Lutine, 'bestaande juit gouden en zilveren munten en goud- en zilverstaven te bergen. (De „Lutine" strandde in het jaar 1799 oip de Noorder- gronden van Terschelling). De maatschappij is in het bezit van de nieuwste werktuigen op het gebied van bergingswerk, o. a. speciale zandzuig-in- richtingen, waarmee ook roestbrokken en kogels kunnen worden verwerkt. Voorts duikerinstallaties met telefoon,- electrisch licht, luchtketels enz. Verondersteld mag worden, dat er nu een goede kans bestaat, dat de goudstan ven en verdiere schatten, die nu reeds langer dan een eeuw op den bodem' der zee) rusten te voorschijn worden ge bracht. De lading werd indertijd geschat op een waarde van 20 millioen gulden. In den loop dör jaren werd voor f 1.200.000 geborgen, n.l. 1 millioen aan goud- en zilverstaven en voor f200.000 aan gou den eii zilveren munten. Er zou dus nog voor een waarde van ruim: 18 millioen gulden in t wrak moe ten zijn. ONTDOKEN BELASTINGEN. Nog steeds schijnen er personen te zijn, die, nadat zij in vroegere jaren vermogens- of inkomstenbelasting heb ben ontdoken, blijven voortgaan met jaar in jaar uit onjuiste aangiften in te leve ren, hoewel zij gaarne hun verhouding tot den fiscus zouden willen zuiveren. De vrees voor strafvervolging, of wei de onzekerheid nopens de te betalen ont doken 'belasting, weerhoudt hen hun be lastingzaken in hef reine te brengen en voor het vervolg juiste aangiften te doen. Naar wij van bevoegde zijde hebben vernomen, wordt et hier in gevallen, waar in de belastingschuldige geheel uit eigen beweging den inspecteur met de ontdui kingen in kennis stelt, volstaan met vor dering van te weinig betaalde belasting over de jaren, waarvoor de termijn voor navordering nog niet is verstreken, dus over ten hoogste drie jaien, zonder eeni- ge verhooging. Strafvervolging zal tegen zulk een belastingschuldige niet worden ingesteld. Bovendien kan aan hen, die de te weinig betaalde belasting niet dade lijk en ineens kan voldoen, gelegenheid worden gegeven het verschuldigde op eenigszins langen termijn aan te zuiveren. ZIERIKZEE. Op: Dinsdag 11 September bezoekt de Commissaris der Koningin de gemeenten Renesse, Noordwelle, Seroos- kerke en Ouwertoerk. De Concertzaal vestigt de aandacht er op, dat er eene kleine wlj'zigiing i!n haar 'programma moet plaats vinden. Door ziekte van mej. Carla de Raet en van den heer Piet Bron, beide hoofdpersonen in „Het Kraaiennest", zal de opvoeningj van dit stuk ditmaal met plaats kunnen hebben. In de plaats hiervan zal nu Zon dag de „Treinduivel" gespeeld worden en zal Dinsdag eene herhaling plaats vin den van „Overschotje". De andere dagen blijft het programma ongewijzigd. Waar deze verandering een extra avond medebrengt voor de heer en mevrouw van der Lugt Melsert—van Ees, zal 2ij door het publiek eerder met bijval dan met leedwezen begroet worden. Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, Ir. J. C. Lokker, onder directeur der N.V. Philips Gloeilampen fabrieken te Eindhoven. Trouw aan haar plicht, sedert on heugelijke jaren, verkondigde hedenmor gen de zware klok van den Stadhuisto ren ook nu weer, dat de kermis was begonnen en de eigenaren van kramen en spellen konden beginnen met het op slaan. Met belkwaimen spoed is imen be gonnen om zoodra mogelijk onderdak to komen en de meegebrachte waren te kunnen uitstallen. Wat er dit jaar komt? Ongeveer pre cies 't zelfde alls 't vorig jaar; a keen zijn er meer aanvragen om plaatsruimte gekomen voor kramen als de laatste ja ren het geval is geweest. Op 't Kraan plein komen een paar spellen; op de Oude Haven, 'behalve de gewone suiker- koek-, galanterie-, wafel- en poffertjes kramen, een lunapark, danstent, bioscoop, schommel, zweefmolen en draaimolen; op de Balie komt de Schouwburgtent van van Kinkbergen, doeh wie daarin zal op treden, is nu nog niet 'bekend. Bij het te Arnhem gehouden examen voor kommies der belasting en aceijhsen slaagde de 'heer Chr. Deurloo te ThoJien.' RENESSE. Vergadering van den ge meenteraad, op Donderdag 30 Aug. Aan wezig alle leuen, behalve de heer Fasol «net kennisgeving. Voorz. de burgemees ter. Na lezing der notulen komt ter tafel' een schrijven, inhoudende een dankbetui ging voor de verleende subsidje ten be hoeve voor de te stichten lagere tuin bouwschool te Haamstede. Op voorstel van Bi. en W. wordt de ingediende gewij zigde begrooting van het Burg. Armbe stuur, vastgesteld tot een bedrag van f 2004,69 in ontv. en uitg. met een ge meentesubsidie van f 500 goedgekeurd! Ingekomen is een verzoek van mevr. B>m- der-BSunders om kwijtschelding van 11/, toaand huur, wegens vertrek. B. en W|. stellen voor om haar vop|i> 1 maand huur te ontheffen. Aangenomen met algem. st Weder is aan de orde het punt: Aanslui ting bij de Waterleiding. De voorzitter zegt, dat dit het belangrijkste punt is, waarom' deze vergadering is belegd. Hij acht het pro- en contra daarover genoeg- zaam' besproken en stelt het punt direct aan de orde van behandeling. Hiji stipt nog even aan dat de heer J. J. Vriesen- dorp te kennen heeft gegeven desnoods voor eigen rekening zich bij de wate|r- leiding aan te sluiten, waardoor een. nfeuw gezichtspunt wordt geopend. De heer Franken vreest dat een grooter bedrag dan wordt voorgesteld uit die gemeente kas zal moeten komen. Dit wordt weer- legd, daar de lijist van inteekening het juiste van de voorstelling van het te kort bevestigt. De voorzitter wijst ,op het steeds toenemend vreemdelingenverkeer, wat voor deze gemeente een belangrijke' fmantieele factor is. De heer Verboom merkt op, dat het gemak voor de vpeem- deiingen niet zoo, bijster groot is, daaT er toch voor hen wordt 'gezorgd. De vreemdelingen komen toch wel zonder waterleiding. De heer Steur vraagt of de raadscommissie zich heeft vergewist dat het Rijksbureau hun reeds gedaan voorstel kan goedkeuren? De voorzitter zegt dat daarvoor geen tijid is geweest. Wanneer tot toetreding besloten wordt ligt de zaak voor den Raad van Beheer. De heer Hoogenboom zegt dat de hou ding van den heer Vriesendorp tot een nieuw idéé aanleiding kan geven. Hij' verwacht daartoe te geraken door een mogelijk voorstel van de tegenstemmers, daar de voorstemmers zich reeds vol doende hebben uitgesproken en hij' mits- °,e" zeIf geen voorstel heeft. De heer Verboom zegt geen nieuw gezichtspunt te hebben. De heer SteuT wil in het oude plan Wijziging voorstellen, en wel. in dien zin, dat er reductie gegeven wordt bij een zeker inkomen en Zij die een inkomen hebben Van f 1500-f 2500 geacht kunnen worden geen tegemoetkoming van de ge meente noodig te hebben. Hoogere in komens met goede progressie. De heer Hoogenboom juicht toe, dat dc(or dhr ur een nieuw idéé is geopperd, waar over wel te spreken valt. De heer Ver boom beschouwt de waterleiding als een luxe en acht een uitgave voor de ge meente altijd te veel en niet gerechtvaar digd. Hoogstens zcu hij, ais het bleek liret een uitg- van f 500 ten behoeve van de waterleiding kunnen mee gaan Ge ïnformeerd wordt of het zeker is voor welk bedragde gemeente garant is? Daar op kan geen bepaald antwoord worden gegeven. De heer Steur motiveert nader wat hij gaarne gewijzigd zag en zegt dat degenen die voordeel heWben.van de vreem delingen geen reductie mogen genieten, ook niet die flinke wonjingen hebben, komen daarvoor in aanmerking. De heer de Roo, zegt met het laatste niet gWieel te hunnen meegaan; daar sommige dier bewoners nog wel meer zulten moeten betalen en het kamersysteem ook moei lijk ais maatstaf kan worden gebezigd daar dit zeer wisselvallig is. De heer bteur meent dat het met het nu ontwor pen gewijzigde plan niemand in de ge meente te zwaar zal won-den belast. De „fc Verb?°'n Wl1 "og eens de aandacht 'S31'.1dal het 41,61 d6 waterleiding in den Hoekschen waard niet zoo rooskleu rig gaat in tegenstelling met het gegeven 06 heer PadnTOS kan zich, ofschoon hij- voorstander is van verplichte aansluiting, toch goed vereenigen met het nieuwe plan ter wille van de totstand koming der leiding. Hij wijst op het slechte water zoowel voor mensen als dier, en zegt dat de keuringsdienst in den komenden tijd wel aanmerking zal ma ken. Als gevolg van de besprekingen zegt de raadscommissie toe wederom de werk zaamheden te zullen doen, teneinde met de gegeven aanwijzingen een bevredigend voorstel in te dienen. De beer Verboom vraagt en krijgt ontslag als lid van de raadscommissie. Daarna sluiting. Vergadering van den gemeenteraad, op Vrijdag 31 Aug. Afwezig met kennis geving de heeren Fasol en Verboom. De burgemeester opent de vergadering. Hij deelt mede, dat het hem genoegen doet, dat twee leden dié anders tegen dje wa terleiding waren, volgens het eerste p'lan, door de gisteren gehouden besprekingen van het gewijzigd, voorstel, nu als voor standers dor 'n' stand te komen wa terleiding kunnen, worden aangemerkt. Hij' verzoekt de heeren Steur en Franken hun stom even te motiveeren. De heer Steur zegt, dat het gewijzigd voorstel zijn instemming heeft, omdat daardoor een niet te groote opoffering van de gemeente wordt gevorderd. Op dezelfde gronden verklaart de heer Franken aan het plan eveneens zijn stem te kunnen geven Na nog enkele besprekingen wordt een des betreffende vraag van den voorz. met algemeen© stemlmen besloten tot de Wa- terleidingmpij. toe te treden, volgens ta rief „Renesse". Hierna sluiting. SIRJANSLAND. Bij het dezer dagen ge houden examen voor assistent der Dir. Belastingen, deel B, slaagde pia. vroegere .plaatsgenoot, i.de heer J. [Stuik Lz. kommies 1ste kl. dienstgeleider te Fij naart. BRUINISSE. Vrijdagmiddag kwam het vijfjarig zoontje van Chr. v. d|. B|. uit het slop naast hun woning gele,op en en geraakte hiji pnder de paarden die voor een voorbijrijdende wagen waren gespan nen. De voerman kon gelukkig de paar den terstond inhouden, doch toen men het knaapje opnam bleek het ernstig ge blesseerd te zijn. De spoedig aanwezige geneesheer, dr. De Koek, constateerde, dat het linkerdijbeen gebroken was. ST.-MAARTENSDIJK. In de alhier ge houden openbare vergadering van den ge meenteraad weren alle leden tegenwoor dig. Na lezing en goedkeuring der no tulen informeert de heer Koopman 01 het hoofd der school nu het huurcontract heeft geteekend voor den tijd dat hij hier aan school is 7 Ddt was naar hij meent de bedoeling van den raad'. De heer Ne- lisse bevestigt dit. Men zou anders bin nenkort weer voor het geval kunnen ko men te staan dut de woning vrij' kwam'. De heer Quakkelaar deelt -mede, dat het hoofd der school bereid is het huur contract te teekenen, doch^ net als ieder ander van éen huis voor één jaar tege lijk. De heer Hage gelooft niet dat het hoofd der school plannen heeft een andere woning te betrekken. De voorz. vestigt er de aandacht pp dit alles niet in het rjads>- besluit kan worden opgenomen. Dit be hoort verder aan B. en W. te worden overgelaten. Ingekomen is een dankbe tuiging van de Kont-Moeder voor ontvan gen gelukwenschen bij Hoogstderzelver laardag. De raad vereenigt zich met het voorstel van Ged. Staten inzake kosten- verdeeling voorbereidingsplannen weg ver betering Scherpenisse-Stavenjsse. De raad besluit tot pnbewopnblaarverklaring van het perceel wijk A hioj. 85. Ingevolge schnj- van van den Pensioenraad worden voor den heer A. van Nieuwenhuij-ze, pensioens grondslagen vastgesteld alUs seor. van het Weczen Algem. Armbestuur. Voorloopig vastgesteld wordt de gemeentere kening, dienstjaar 1927, bedragende in ontvang f 89009,095, in uitgaaf f 91600,50, nadee- lig slot alzoo van f 2591,405; kapitaal- dienst inkomsten en uitgaven f 879,49. De 'begrooting voor 't Woningbedrijf wijst aan voor baten en lasten een bedrag van f 8672,18, met een gemeentelijke bijdrage van f 1043,76kapitaalinkomsten en uit gaven nihil. Over deze rekeningen is door den heer Geluk rapport uitgebracht, waar_ bij hij adviseerde de rekeningen goed, te keuren, doch tevens B. en W. verzocht er naar te streven, dat de uitgaven zich regelen naar de inkomsten, zoodat de nadeelige saldi komen te verdwijnen. De rekening voor het Armbestuur werd goed gekeurd in ontvang op f 29176,35, in uit gaaf f 24502.165, goed slot alzoo van f 4674,18°. De heer Quakkelaar deelde jmede dat mede B. en W. gebleken was dat de inkomsten behoorlijk waren ver antwoord en de uitgaven door kwitaju- ties gedekt. Aangeboden worden de be- grootingen voor 1929. Woningbedrijf. Ba ten en lasten f 8850; gemeentelijke bijdra ge f 1451,50; kapitaalsinkomsten en uit gaven f 1101,63. Gem.-begrooting inkom sten en uitgaven voor den gewonen dienst f 83645 59°; kapitaaldienst memorieposteaï. De begroeting voor het Weezen-Armbe stuur geeft aan inkomsten en uiitgaven f 2/535 88®. Bij de aanbieding der laatste begroeting deelde de heer Koopman mede dat het stfbsidie voor de electiysche cen trale door het airmbestuur is geschrapt, daar men er reeds toe had moeten komen enkele armlastigen in bedeettfcng te ver minderen. De voorz. licht dut punt nader toe, alsmede nog enkele andere bogroo- ttngsposten. Daarna sluiting. OUD-VOSSEMEER. Openbare Raads vergadering, gehouden op Donderdag 30 HET KELLOGG-PACT. Voor tot de onderteekening werd overgegaan, hield Ie Fran«ohfl mini t*»r B'iand eerat e#»n openingsrede. Aug. Aan de orde is het verzoek om ontslag van den heer G. M. v. d. Ende als hoofd der openbare lagere school, met voorstel van B. en W., om dit ont slag eervol te verleenen met ingang van 1 Dec. a.a, of zooveel vroeger of later als het nieuw te benoemen hoofd in func tie zal treden. Met algemeene stemmen wordt overeenkomstig het voorstel van Bi en W. besloten. In behandeling komt het rapport van de commissie tot het nazien van de gemeente-rekening dienst 1927 en andere rekeningen. Bij de op merking, wat 'betreft het verminderde ba tig slot en de minder gedane uitgaven aan onderhoud, deelt de voorzitter mede, dat het noodig© wordt gedaan. De heer Daane meent met de commissie, dat de daling van het slot moet toegeschreven worden aan de verminderde inkomsten der ingezetenen; hoe minder inkomen, hoe minder belasting. Ook de landbou wers klaagden. Dit j,aar kan de opbtrengst beter zijn, daarom is er in de nieuwe begroeting voor 1929 rekening mede ge houden. De voorzitter zegt, dat dit straks aan de orde komt. De heer de Wilde meent eveneens dat de zuinigheid be tracht moet worden. Men moet meer let ten op nuttig en noodig, dan op ver fraaiing. Betreffende het waterverbruik aan het slachthuis is men het er over eens, dat iwel van eenige beperking sprake is, maar he't verbruikte kwan tum nog te groot is. De voorzitter zegt, dat ook op de reinheid ge.et moet wor den. De heer Daane geeft dit toe, doch meent, dat reinheid niet altijd bestaat in het verbruik van een groot kwantum water. Goed toezicht is op zijn plaats. De heer de Wilde beaamt dit; men mag dan ook wel eens letten op de kinderen, die het water, uit de kranen laten loo- pen als de slagers even weg zijn. Kinde ren niet toelaten acht hij gewensclht. De heer Heijboer vraagt of een rege.ing mo gelijk is. De heer Daane meent, dat er voor toezicht betaald wordt, en dan moe ten de slagers ook mede werken. De commissie merkt op, dat het benoodigde voor de nuttige handwerken te veel in één winkel wordt gehaald. Weth. De Wilde is het daarmede eens, maar daar is al zoo dikwijls op gewezen, dat hij gelooft, dat er van hier uit weinig aan gedaan is om tot een betere verdeeling te geraken. De voorzitter zegt, dat het hoofd thans zal worden aangeschreven. De voorzitter geeft toe, dat de opbrengst van de mestvaalt ad f9 gering is. Dit jaar is het nog minder geweest. De heer de Wilde verklaart, dat het mogelijke is gedaan om verbetering te brengen. Ook is op toezicht aangedrongen. Nu zegt de voorzitter wel, dat de veldwach ter mij niet gezien heeft, imaar hij heeft ongeveer 3 weken ter p'.aatse gewerkt en hij heeft den veldwachter niet ge zien. De heer Mees prijst de wethoudiers voor de genomen moeite en ver'be.©ringen. Bij goed toezicht 'moet het beter wor den. De heer Daane zegt, dat het tot vorig jaar een rommel was. Het bord was rot en lag op den grond. Wij heb ben een nieuw' bord laten maken, en ook een schutting om' daar achter het vuilnis te werpen, de mestvaalt lag aan den 'weg, 'bijna op den weg. Er is nu een regeling voor de faecaliën en voor het vuilnis. Goed' toezicht is noodig, maar daarnaast doet hij ook een 'befoep op de medewerking van het publiek, om niet alles zoo maar neer te werpen. Gaat alles goed dan is er een broeinest voor vliegen en andere insecten verdwenen. De voorz. meent, dat de heer Daane spreelkt in zijn geest en in diie van den Raad. Niets meer over de rekening te verhandelen zijnde, zegt de heer die Wil de nog even op het eerste punt te willen terug komen. De voorzitter zeide, dat er over 1927 niet meer te doen was en er daarom weinig is gedaan. Hij is het daarmede niet geheel eens. Te vorigen jare is er in den Raad eenige actie ge weest over de aanwijzing van J. L. Eind hout als timmerman, die feitelijk hout handelaar was. De Raad was het daarmee eens, maar de voorzitter zeide toen, dat er niet veel moest gebeuren aan onder houd. Dit jaar is er wel veel, waaronder ook, dat het vorig jaar had kunnen ge beuren. Een betere verdeeling is goed en hij gelooft dat Lindhout er tusschen zat voor 1927. De heer Daane gaat accoord met den heer de Wilde. Als hij ziet, hoeveel er nu reeds is gebeurd, dan ge looft hij ook wel, dat door de aanwijzing van Lindhout en de daarop gedane op merkingen een en ander is nagelaten; de minder gedane uitgaven omdat er min der te doen was, volgens den voorzitter, acht Jiij niet juist. De heer Heijboer vraagt waarom de heer de Wilde voor de gang in de school stemde? De heer de Wilde zegt, niet gewieten te hebben wat er te dioen was over 1928. De voorz. stelde de gang voor. Toen dat aangenomen was» riep hij ons bij de rotte kozijnen aan de school. Daarna kwam er nog een rot schuurtje te herstellen. Dat alles was verleden jaar dan toch ook al niet goed. Had hij dit alles geweten, dan had hij tegen gestemd. Hierop wordt de reke ning voorloopig vastgesteld. Alsnu wordt aangeboden de gemeente-begroeting voor den dienst 1929 in ontvang en uitgaaf op f65375, waarna sluiting. THOLEN. Door B. en WL dezer ge meente zijn benoemd tot brugwachter, M. v. d. Linde, Jan Schot en Mar. Schot, zijn de het veerpersoneel dat de meeste dienstjaren heeft. Voor controle is aan gewezen, de heer B. Krijger. en transpireerende handen en oksels moet men behand len met Purol-Strooi- poeder, zijnde da meest afdoende poeder daarvoor. In bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Ap^th. en Drogisten. ONDERWIJS. Benoemd tot onderwijzeres aan de bij zondere school te Nieuwerkerk, mej. J. A. Vink te Noordgtcuwe. Bij het dezer dagen gehouden examen voor commies der dir. belastingen slaagde o.a. de heer L. Hoek Mz. te Stavenisse. Vrijdag 1.1. slaagde te Utrecht voor de acte Fransch L. O., dhr. J. J- Speel man, hoofd der O. L. S. te St.-Philipsiandj. BRUINISSE. Vrijdagmiddag l.l nam die heer P. J. Okkerse, onderwijzer aan de O.L. School alhier, afscheid van het on derwijzend personeel en de leerlingen der school, na een volbrach en oiensttijd van 46 jaar. Bij1 deze plechtigheid waren be nevens de familie van den heer Okkerse mede tegenwoordig het dagelijksch be stuur der gemeente, n.l. de heer burge meester S. Hage en de wethouders oe heeren F. D. v'. Vessem en Joh. Padmosj. De heer S. Hage, het woord nemendet, dankte den heer Okkerse namens het ge meentebestuur, maar meer nog uit naam der burgerij, voor al hetgeen hij in het belang van het onderwijs aan de school jeugd van Bruinisse heeft gedaan en me moreerde verder, aat velen dioor die voor treffelijke opleiding van den heer Okker se een mooie maatschappelijke positie hebben verkregen. Het mag wel als een bijzonderheid worden aangemerkt, aldius de heer Hage, dat u als geboren Bruinis- senaar uit een oud Bruinissisch geslacht, vanaf 1 Juli 1882 tot op heden aan de zelfde school zijt werkzaam geweest en met groote toewijding de staf voor de klasse heeft gevoerd. Spr. schetste te vens nog de verdiensten van den heer Okkerse in het burgerlijk leven, waarna hij' besloot met don wensch, het den schei denden meester moge beschoren zijn tal van jaren van zljln welverdiende rust te imogen genieten. Het hoofd der school, de heer Minderhoud, dpnkle mede na mens de collega's den heer Okkerse koirt maar hartelijk voor de kameraadschap pelijke samenwerking ten alten tijde be toond, waarna hij hem mede uit naaim van het personeel een fraaie ets over handigde. Zeer onder den indtuk diamkte de heer Okkerse beide sprekers voor de hartelijke woorden en de collega's vooir de vriendschap en het waardevolle ca deau. De jongejuffrouw J. Gt V. d. Berge Md., bood meester Okkerse uit naam der leerlingen een prachtigen kapstok met bij-*

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1