Zierikzeesche Nieuwsbode 0 0 R P E E L Verbroken banden. B IJ VOEGSEL bahoortndi bij d« «in Vrijdag 31 Aug 1928, no. 11742 We moeten zachtheid nooit als een teeken van zwakte beschou- wen, zooals we grofheid of ruw heid nooit moeten zien als ean be wijs van moed. W, L. WATKINSON. Niets heeft zulk een macht om den geest te verruimen, als de 'bé* kw'aamheid om systematisch en eer lijk te onderzoeken, al datgene wat in het leven onder Uw aandacht komt. MARCUS AURELtUS. Men hoort wél eens de gedachte uiten, ja'sof (het een blijk zou zijn van een groote geest en van een opmerkelijke scherp zinnigheid en bekwaamheid, wanneer iemland vlug met een oordeel klaar staat en dan dikwijls nog een scherp, afkeu rend oordeel. Over dingen en menschen, over motieven van anderen, over alles, wat maar cmder zijn aandacht komt. Doch daarbij ziet men één ding over 'het hoofd. Namelijk, dat dit oordeel meestal geen „oordeel" is, doch niets anders dan een „voor-.oordeeien". En dat is werke lijk toch heel iets anders en niet zoo'n prijzenswaardige eigenschap, als som'mii- gen het vlugge oordeel wel vinden. Men schen van rijipe ervaring, wijsgeeren door alle tijden heen, zijn tot het wijze inzicht gekomen, dat hét een bewijs is van .ruim heid van geest, rijp verstand en ook, van eerbied voor de gevoelens en gedachten van anderen, en dus van naastenliefde, wanneer men zich niet door den schijn der dingen of door een impuls laat ver leiden tot het uitsipreken van een snel, en daardoor meestal onjuist oordeel. Dat de menschen om ons heen, recht hébben op respect voor hun motieven en ge dachten, op een eerlijk en onbevooroor deeld onderzoek daarvan. En dat hier door de verhouding der menschen onder ling heel wat harmonischer en aangena mer zou zijn, dan dikwijls het geval is, juist tengevolge van het snelle nordee-' Iets, het miskennen van bedoelingen en motieven van den ander. Dr. Kerr Boyce Tapper ziet in de be kwaamheid tot onbevooroordeeldheid zeeüJ terecht een „aristocratie van den geest", en zegt in dit verband: Ware aristocratie op aarde is niet die 'welke voortkomt uit voorgeslacht of uit geleerdheid, uit sociale verheffing of uit weelde, maar eerder die welke voortspruit uit de ge dachten en het leven. We moeten de aristocratie van het denken hebben, als voorwaarde voor aristocratisch leveneen denken, (dat gekenmerkt wordt door recht- schapenhedd... zonder openheid van geest zal er altijd' een hardnekkig en hopeloos vóór-oordeeil zijn, en zonder den onder zoekenden geest kan oppervlakkigheid van begrijpen met uitblijven.... ILaat ieder miensch zelf durven te denken. Laat nie mand iets aanvaarden, omdat het oud is, of het verwerpen omdat het nieuw is. Laat ieder elke beproefde en onderzochte waarheid aannemen, of die nu oud of nieu;w is..." Nietwaar? Marcus Aurelius zegt het in één van zijn vertoogen: Niets heeft zulk een iriacht Om den geest te verrui men, als de 'bekwaamheid om systema tisch en eerlijk te onderzoeken, al dat gene wat/ in het leven onder Uwe aan dacht komlt... Het zou goed zijn, indien ouders, de waarheid hiervan inziende, er een ge FEUILLETON. wöonte van maakten, bij hun kinderen de eigenschap aan te kweeken, om' niet te snel te oordeelen, om achter daden fen handelingen van anderen eerder een „goed mlotief" te willen vermoeden, dan een kwaad. En ze zouden dit kunnen doen, door bij elke gelegenheid die zich daar maar voor leent, de kinderen attent te maken op de goede, hulpvaardige, vriendelijke bedoelingen, die bij die ge legenheid door een bepaalde persoon of- groep van personen tot uiting werd ge bracht. Dat leidt de gedachten der kin deren in een opbouwende richting. J. C. Penney zei: „Indien een kind. vroeg het belang (geleerd wordt van oprechtheid, gehoorzaamheidrechtschapenheiden wanneer het geleid wordt tot gewoonten van spaarzaamheid, zuinigheid en vlijt, zal het, wanneer het zijn meerderjarig heid 'bereikt heeft, een goede grondslag hebben, om óp te bouwen". Wanneer we den langen weg van de toekomst afzien en het goede daar zien, (dat er voor ieder van ons te doen is, dan beseffen we ten slotte, wat een mooi ding het is, te werken, zei Steven, son. Dit konden we wel eens bedenken, naar aanleiding van dit „leggen van een grondslag" voor de kinderen. rm F. C. ARMSTRONG. IB „Nu moeten we verder maar naar huis loopen", riep zij' eb volgde 'Zijn voorbeeld, Hij zag wel, dat de schade aan Zijn machine niet zoo licht te herstellen w'as en dus sprak hij verontwaardigd: „Dat is nu toch wei ai te erg! Z. o iets is mij nog nooit overkomen! Naar Longlands lóóipen?... Weet je wel, hoe> ver dat is?" „Is dat niet Cornchester, dat ik daar zie liggen?" vroeg zij. „Ja, dat is Cornchester". „D|U|S we zijn meer dan tien mijlen van (Longlandls af?" vroeg zij, nu toch wel m!et eenige verrassing in den toon, Hij scheen.zich ©enigszins te schamen, althans hij sprak: „Het spijt imÜjl; ik had nooit gedacht, dat Imlijn machine zulk een schade zou belpopen". ,En ik héb nooit den indruk gekregen, dat auto's zulke betrouwbare machines zijn!" meende zij. „Ik zal eenvoudig naar Cornchester loopen en daar den trein terug nemen". „Ook naar Cornchester is 't nog een heel eind", zei hij. ,,'t Spijt mij erg!" „Mij ook", antwoordde zij kalm. „Maar, je kunt niet alleen gaan", riep hij weer. „En jij kunt niet weg om je auto!" her nam zij. „Maar ik zal onderweg wei BINNENLAND. Mr. D. FOCK. Bij Kon. besluit van 24 Aug. is benoemd tot minister van staat, mr. D. Fock, oud minister van koloniën, oud-gouverneur- generaal van Ned.-Indië te 's-Gravenhag3. JAANDBOITW EN VEETEELT. DE RUI DER KIPPEN. Dit is een jaarlijks terugkeerend ver schijnsel. Van Juli tot October kan men aannemen, dat de kip'pen bezig z'ijb zich een nieuw pakje te maken, 't Is nogal eenvoudig voor ze'. Naar den kleermaker behoeven ze niet. 't Groeit vanzelf en het zit als gegoten. Maar m'et dat ial loopt de kippenhouder met niet al te veel eitjes naar de markt. Want ruitijd is geen ©itijd'l En wanneer dat zoo tus- schen de 7 e!n 14 wekten diiurt, dan 'is het geen wonder, dat men wel eens de ver zuchting slaakt: Zou er nu niets aan te doen zijn om de rui een beetje vlugiger te laten vérloopen? Om die vraag te be antwoorden willen we' eerst eens zien, wiat de rui is en wiat of ze Imlet (zich brengt. Elke veer is, evenals elk haartje op ons hoofd', gezet in een zakje. Onder in zoo'n Zakje zit de veler wortel. Die veer- wortel gaat nu in J,uli-Aug. een nieuw veertje maken. Dit dingetje groeit lang zaam1 omhoog in het zakje en du'w't de oude veér naar boven, totdat die er hee- Iem'aal uit geduwd is en valt. NatuurSijk is dan dat kleine dingetje nog niet zoo groot, dat het de huid 'bedekt! 't Komt nog maar een kléin puntje boven het vleesch uitkijken. Er is dan een heele piek ontstaan, waardoor warmteverlies bij1 de kippen grooter wordt, 't Dier voelt zich daardoor erg onprettig, is er eigelijk een beetje ziek van. Dit zich ziek gevoelen, zal natuurlijk 'bij Zwakke kippen veel erger zijn, dan Wij sterkere dieren, 't Ge volg is daarvan, dat bij de eerste de' irui veel langer duurt, 't Gevolg van dit zich onwel voelen is ook, dat het eileggen oip houdt. En een kip, dié niet legt, behoeft ook imin'der voer! Zoo zei men vroeger en nu soms nog. Maar dit is een verkeer de redeneering. Ik ken zoo ook een 'boer, die zegt: „Zondags werken 'm'ijn paarden niet', dbs hoevén ze ook geen vreten", duist nu de beéstjes zich niet lekker iwe ten, inbeten ze een extra hapje hebben. Het meerdere warmteverlies k-am goed gemaakt worden irneft door het hard' voer wat' zonnebloempitten, hennepzaad en ka- nariezaad te doen. Dit bevat vet en die heeft een hooge verb'randingswaarde. De nieuw te vormen veeTen 'bestaan groo ten- deels uit eiwit. We kunnen dat wel rui ken, als we een veer verbranden. J>aai stinkt dat, zooals het stinkt bij het ver branden van fosfor en zwavel. En alleen in eiwit komen deze twee stoffen voor. We moeten dat dan geven in den vorn van dierlijk eiwit, dus vischmeel, dier meel of vleeschmeel. Wanneer we daar van wat door het gewone hoendermeel mengen, heeft het goede resultaten. Ook het geven van w'at zwavelb'loem door het meelvoer heen, werken gunstig op de veervorfning. Vooral als de' rui wat laat invalt, m'ag de kippenhouder wel een extra-schepje toevoegen. Het is een der kritieke tijden uit het hoenderleven. Zorg dan, dat de dier én met zorg behandeld worden, ze zullen dan spoedig door den rui heen zijn en de leg kan beginnen, waardoor geprofiteerd kan worden van de dure wintéreiers. iemand tegenkomen, die je kan komen helpen". Ofschoon ze zich ten hoogste veront wiaardigd voelde, wlas ze zich toch Vol komen imieester. „Ik zal je dan wel achterop komen met den auto", sprak hij. „Maar als ik nu liever alleen ga?. Je zult mlij je gezelschap toch niet op dringen?" „Je 'bent anders uit eigen vrije bewe ging met miij gegaan ook!" bromde' hij. „Ik bracht mijzelve in een valsche po sitie, in de hoop een andere, nog onaan genamer te ontgaan. Nu dat ik. zoo op recht tegenover je geweest 'ben, denk ik ook, dat je mij ongehinderd zult laten gaan". „Maair alleen denk je e:r toch niet aan?" riep hij bbos, terwijl hij ihaar vlak in den weg trad. „Dat verkies ik niet". Zij liet echter een verachtelijk laclhje hiGioren en keek toe-n met groote inspan viing naar een ander voertuig, dat zij naderbij zag komen, waarop ze) zei: „Ik zal toch anders niet om permissie vragen. A'.s je je auto durft verlaten en ook naar de stad gaat, dan moet je dit zelf Iwétön; m'aar ik verkies je gezel schap niet!" Op 't onverwachts gleed ze langs hem heen, én, toen hij haar met den 'blik volgde, zag hij, dat zij op de kar toe trad, die daar naderbij gereden kwairb. Het bleek een broodwagen te zijn, en met eön fooi was de Imam makkelijk ge noeg overgehaald, om naar het station te rijden. Zijn eigen plaats ruimde hij heel 'bereidwillig voor haar in en zoo reden ze langs den beschadigden .auto „Jamlmer, dat er geen plaats voor je is", riep ze helm toe. ,,'t Is wiel geen weelderig voertuig, maar zop zie ilk kans VERSCHILLENDE BERICHTEN. Vergiftiging? In het gezin van den heer V. aan 1de Dpuwelerstraat te Deventer'heb ben zich plotseling ernstige ziektever. schijnse]en voorgedaan, die veel overeen komst vertoonen met vergiftiging. V/er kinderen uit het gezin zijn daarvan het slachtoffer geworden. Een 18-jarige zoon is reeds overleden, terwijl 3 andere kin deren in het ziekenhuis zijn opgenomen. iMedici en ontsmettingsdienst hebben de noodige voorzorgsmaatregelen genofmen. !Men weet nog niet de oorzaak der ver- scbij'nseien. De derde :nlsnaptè gevat. Het was aan de Arhhemsche recherche bekend gewon den, dat J. Kraayenhof, die uit de Sche- veniixgsche gevangenis was ontsnapt, zich in de omgeving van Arnhem ophield. Zij is er in geslaagd den ujitbreker te arres tee ren in een boerenwoning, waar hij onderdak 'had gevonden. Hij kenid(e dp bewoners van vroeger. Te voren had hij zich opgehouden te Ede, waar zijn vrouw woont, maar Waar hij' zich -niet veilig- acht te. Hiji is daarom doorgetrokken naair Schaars'bergen, waar hij nu is gea.rreisf teerd. Sedert zijn ontsnapping heeft hij voortdurend gezworven. Hij is naar Den Haag overgebracht, teneinde ter beschik king te worden gesteld van de Haagsche justitie. Ongelukken. Door tot nu toe onbekende oorzaak is de arbeider J. K. te Borne in een sloot geraakt en verdronken. Toén de scholier K. te Eibergen zijin fietsbel welke gevalïien was, wilde oprapen, werd hij; door een auto-, dien hij! niet had zien aank-qmen, overreden en onmiddellijk ge dood. J. K'. uit Neder-Assejt, die o,p de kermis te Over-Asselt als knecht dienst deed bij' een luchtschommel, ontving zulk een s]ag van èen der schuitjes, dat hij een gapende 'hoofdwonde kreeg en be wusteloos bleef liggen. Na verbonden te zijn is hij naar zijn woning vervoerd. VAN HEINDE EN TER. Bij'een vliegramp aan de Canadeesch- Amerikaanse'he grens zijn 7 personen om het leven gekomen. Volgens een rapport van den presi dent van Haïti worden daar, na den or kaan, duizenden menschen door honger snood 'bedreigd, daar die geheele oogst is vernield, terwijl tengevolge van de over. stroiO'mingen ook de levende have van de boerderijen verloren is gegaan. Naar uit New-York wordt gemeld, is in den mist een kleine sleepboot bij Hel'l Gate (haven van New-York) overvaren door het sis. „Chester Chapin". De sleep boot zonk, en de bemanning van 5 perso nen vond den dood in die golven. Het hoogtepunt 'in de koortsepidenve te Athene schijnt voorbij te zijln hoewel Dinsdag te Athene nog 208 nieuwe ge vallen met doodeülijken afloop gemald werden. Door de plotselinge verfaging van temperatuur verwacht men evenwel een spoedige vermindering van het aantal ge vallen. nog pp tijd het station te bereiken. Deze goede mian zal ook zOo vriendelijk we zen, om je hullp te zenden voor je auto, 't Is geen succes ge vleest, deze tocht! Hemeltjelief, wat zul(!ien ze lachen o:p Longlands, als ze er van hooren!" Ze wist, hoe gevoelig ze hem hiermee griefde, want, gelijk de meeste wannen, was er niets, wat hij zoozeer duchtte, als zich belachelijk tel maken in die oogen van die wereld. En toch nam zij zieh voor oip Long lands niet anders te zeggen, dan dat ze tegenslag hadden gehad. Het feit op zich zelve, dat zij allben thuis kw'aurn, was reeds voldoende om' hem te vernederen Zij, voor zich, zou hem dan toch sparen, hoe wéinig hij dit nu ook verdiende! HOOFDSTUK VIII. Winifred had nog ruim den tijd, want de trein, dién zij op het oog had, vertrok eerst twintig mlinutén later, dan ze wel meende. Dus verbleef' ze zoo lang in de wachtkamer, terwijl hét 'besluit al inteer bij haar ging vaststaan, dat ze den vol genden dag naar Bickerstead zou teru-g- keerön. In haar eigen huis wlas ze al thans vrij, om om' te 'gaian met wie ze verkoos; en dan zou Tpto ér waarschijn lijk wezen! O, die allerliefste Toojt Het levén was immers niets waard zon der haar! Daar kwam de trein van Lo-ndén en Winnie kéék eens rond naar een plaatsje, toen ze zich o(p eenmaal hoorde aanspre ken door een langen men, in wijde over jas gehuld, die verrast riep: „Hoe nu?" Het was Lancelot Carden. Zij keek éveneens verbaasd op, reikte hem de hand en riep: De Chase National Bank te New- York heeft nieuwe kantoren betrokken ten heeft al haar geldswaarde overgebracht naar haar nieuwe kantoren. Drie weken Zijin voor dit vervoer noodig geweest, hoe wel de afstand naar het nieuwe gebouw niet meer dan 5 minuten was. De ver voerde waarde bedroeg 7200 millioen gulden. -- Het geboortecijfer in Palestina is het 'hoogste van de wereld. Het aantal ge boorten op dc 10,000 inwoners was in 1925 428, in 1926 534 en in 1927 504. Het geboortecijfer der Joden in Palestina »s het hoogste van alle Joodsche gemeenten. In Tej. Aviv worden per jaar evenveel Joden geboren als in Weenen, dat een 5 imiaal grootere Joodsche gemeente heeft. ZEEUWSCHE KALENDER. H«rlnn«rln|tn d«r wnk. 2 September. 1617. De godgeleerde Joannes de Meij wordt te Middelburg geboren. 3 September. 1783. Verkoop tot afbraak van het kas teel Aldegonde te West-Souburgl 4 September. 168SJ. Mr. Justus de Huybert, secretaris der Staten van Zeeland, overlijdt'. 5 September. 1805. Keizer Napoleon geeft aan generaal van Damme concessie tot het doen indijken van uitgestrekte gronden of slikken onder Cadzand. 6 September. 1770. De bekwame landmeter Biartholdus Renou overlijdt te Zierikzee. 7 September. 15401. Ad-olf van Bojurgondië, heer van Veere, Vlissingen, Brouwershaven, enz., overlijdt op zijn kasteel te Beveren. 8 September. 1394, Graaf Willem verzoent zich met Zijn vader Albrecht van Beijeren en teekent met dezen te Reimerswaal den zoenbrief. VOOR DE HUISVROUW. In het najaar, wanneer verschillende vruöhten op tafel komen, kan het nut tig zijn, nog eens na te gaan, hoe we vruehtenvlekken op die beste manier uit tafellinnen enz. kunnen verwijderen. In de eerste plaats moet men den algemee- nen regel bij' het uitmaken van alle vlek ken in acht nemen, dat men, indien men chemicaliën daartoe gebruikt, dat vóór het wasschen van het linnengoed doet. Immers, waschte men het goed eerst, dan zetten de vlekken zich soms nog sterker in 'het goed vast. Vruehtenvlekken moet men nooit met zeep insmeren. Is de vlek nog nat, verwijder hem dan met gewoon koud water. Is de vlek al ge droogd, span de stof dan over een kom en giet fer heet water doorheen, van eenige hoogte. Blijven er dan nog sporen van de vlek achter, bet die dan met citroen sap en leg hem daarna in de zon. Ten slotte naspoelen, om het citroensap te verwijderen. Voor het verwijderen van verschillende vltekken uit tafellinnen oi van teere stoffen als crêpe georgette, ni non enz., is glycerine een uitstekend med- dei, daar het de stof absoluut niet aan tast. [Men druppelt de glycerine op öe vlek met behulp van een schoon sponsje. Een paar minuten laten intrekken, en dan de vlek uitwasschen in schoon water. Niet wrijven. Is de vlek hardnekkig of oud, dan kan het noodig zijn de glycerine eerst te verwarmen. Een nuttige lurnk, is een nattig geschenk Terpentijn, vermengd met warme melk, is een prachtig middel, om wasdoek te wrijven en aldus weer heolemadi nieuw te maken. Een stukje aluin, bij cl. azijn, die men gebruikt voor het inmaken „Ik had1 ook niet verwacht, je hier te ontmoeten!" „Ben je alleen?" vroeg hij weer. „En waar ga je heed?" „Ja, ik ben alleen en ik ga terug naar Longlands.... Maor moeten wij niet plaats nemen; ténzij je dan den trein voor je neus wilt laten wegrijden!" „Neen, neen, dat zou ik niet graag zien", lachte hij, haar in een coupé hel ipend. „Ik was toch al graag gisteren avond [op. Longlands voor het b<al gewéest, maar ik liep net in dé fui'k b'ij im-ijin *a- der". Winifred dacht, aan wat zij ge hoord had: dat dance'ot zooveel met spelen verloren had en zeker zijn vader om geldelijkem bijstand was gaan vragen, „Die goedé oude heer zwierf alleen in de stad rond en hij had m'ij heel Walt Fe verteliep „Jij hem zeker ook?" vroeg Winnie. „Nu, ik hoop, dat alles naar genoegen is afgelooipen". „Ja, dat gaat nogal", antwoordde Lan celot. De trein reed nu het station uit, maar er ontstond een kleine opschudding: een heer, die in een in-'beweging-zijnden wa gon wilde springen, wérd met kracht en geweld1 teruggehouden. „Zag je dat?... Dat was York!" ricpr Carden. „Ja zeker^ Ik vat nog niét, hoe hij hier kwam. Drie mijlen van Cornche&ter met zijn auto; daar héb ik hem 't laatst ge zien". „Was je dian met hém' samen?" vroeg Carden vermast. „Hij had! mij gevraagd voor eön ritje daar 'ben ik altijd wel voor té vinden. Maar hier had1 ik toch echt spijt van, want er kwam een defect aan de ma chine. Zoo heFl erg Wias het nu geluk- van augurken, komkommers enz., zal de „pickles" lekker hard maken. Gras- vlekken kan men dikwijls uit witte stof fen verwijderen, door afsponzen mei am monia en water. Als omen wollen de kens gewasschen en gedroogd heeft, is het igoed ze in de buitenlucht op een lijn te hangen en goed uit te kloppen met den mattenklopper. Dat maakt de wol weer los en luchtig. Hard water kan men zacht maken - en daardoor heeft men veel minder zeep noodig, terwijl de zeep ook veel beter oplost door, bij het wasschen van kleeren enz., een paar klimop-bladen in het water te doen. Als men kinderkleertjes naspoelt in wa ter, waarin een half ons aluin is opge lost op elke 5 liter water, worden ze in hooge mate onbrandbaar gemaakt, tot del ze opnieuw gewas6chen worden. TimatenaoepL JJ Daarvoor neemt men op 1 poind toma ten, 1 liter water, zout, 3 lepels boter, 3 lepels bloem, wat kruiden, (selderij, stukje ui, laurierblaadje), een paar maggir blokjes en ten slotte een lepeltje maggi's aroma of een beetje citroensap. De ge- wesschen tomaten kookt men met water, zout en kruiden. Waarna men alles door een zeef wrijft en het vocht afbindt met boter en bloem. Desgewenscht maakt men de soep af met een lepeltje maggi's arom« of een beetje citroensap. In plaats van bloem kan men ook vermicelli, sago, ma caroni, enz. nemen. HUISVROUW. MARKTBERICHTEN. ZIERIKZEE, 30 Aug. Tarwe f 10,50 a f. 11,50; éhevaliergerst f 11 a f 11,50; haver f 10,50 a f 11; schokkers f 19,50 f 23; eigenheimers, wlltïtie} f 2 a f 2425(; bonte f 2j,?5 a :f 3; blauwfc f 2J.80 a f PLUIMVEE-NOTBERING Y.P.Z. 24 Aug. Jonge hanen f 0,35—f 1,80; oude kippen f 0,50—f 1,85; jonge woerden 40 bt; kon'ijhen f 1,30—f 2,45. EIERVEILING V. P. Z. 25 Aug. Prijs per 100 st f 6,75-f 7,40. Coffperatfer# Teil lag Zfariksea. Veiling van 28 Aug. Peren: clapp's favorite 5—20 ct.; pré- coce de trévoux 10—19 ct.; heurr.é de mérode 2e 6—10 ct.; beurré d'amanlis 15 ct.; triomph de vienne 13 ct.; willam diuchesse 6—7 ct.; N.-H. suikerpeer 5—6 ct.; diversen 3—10 ct,; valperen 29 et. appels: oodlin keswick 5—12 ctt.the queen 8—9 ct.; manks codlin 7 ét.; Jacq. Lebel 2e 5 ct.; transp;. 2e 3 ct'.; valappels 1—5 et.; pruimen: reine net 18—34 ct.; prince pruimen JJ6—30 ct.; eierpruimen 19—33 ct.; diversen 20—25 ct.; princesseboonen 17—30 ct.; snijboonen 29—40 ct.; groene boonen 14 ct.; augurken 12—38 ct.; to maten 1—13 ct.; postelein 8 ct.; aard appels 3—51/2 ct.; poters 21/231/2 ct.; kriel 1—11/2 ct.; allies per k.gibloem kool f 1,20—f 9; savoije kool f 6,40 f 9,50; ifpjode kool f 6—f 10; andijvie f 0,56—f 3; komkommers f 0,75—f 4|,65; per 100 stuks; wortels f 4; kroteJ< f 8— f 4; per 100 bos. Tailiag vai 30 Aig. «ROOT! VEILING. KIPEIEREN f 6,30. Dito BarmeralAar f 6,75. Kleima f 5,85. KLEINE VEILING. KIPEIEREN f 6,40 k i 6,70. EENDEIERENf 6,90. PARELHOENDEREIEREN f 3,70 AUm par 100 «take. ▲anvoar 7500 «tuks aiaran. BOTER f 1,13 l f 1,81. Idem afw. f 0,53 i f 0,70. Aaavoar 200 pond. kig niet, want ik hoefdé niet te loopen naar Cornchester: ik heb1 mij toen maar beholpen mét een btroodkar". „Met een 'biroodlkar?" hernam hij. Hoe heb' je diat ge'daan? „Wei, de mian, die er op zat, wtas zoo vriendelijk, mij zijn plaats te willen (nruimen en mij ook te beloven, dat hij hulp zou Zenden voor de auto. Nu denk ik, dat York wel eerst voor zijn machine czal hébben gezorgd en toen gezien zal hebben, dat hij zélf naiar het staion ging: Zoo zal hij zeker met den volgenden trein komen". Ze sprak zoo luchtig mogelijk, terwijl fdus niets in haar blik, of iin den toon van haiar stern, de ontroering verraadde, die zijte voren had uitgestaan. „Ik heb1 gisteren Miss Fane gespro- ken", zei Lancelot, die voelde, dat hij deze gelegenheid voor een vertrouwelijk gesprek niét verloren moest laten gaan. „Heb' je Toto gesproken?" vroeg Wini fred dringend. „Tot m'ijn grpote voldoening kan ik zeggen, diat zlij weer op Bickers tead kiomt. fcn ik zelf ga morgen terug". „Ja?" Hij had er graag nog bijgevoegd, hoe aangenaam ham dit wasmaar toch durf- jde hij niet goéd, omdat zJij den vorigetn Leer iinlmérs zoo koel tegen hem was gewéést. „Thuis héb' ik ook m'ijn plichten", ging zij voort. „Ik héb de Fane's tc logceren gevraagd1, zoo gauw als die na Kerstmis maar een tijdje uit Londen weg kunnen". „Maar nu vergeet je toch, dat je oqk andere plichten hebt, wat betreft bet vervullen van je rol". (WorïB oeruzlgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 5