poot gebreken. Wanneer jonge kuikens op stok gaan, dan rust het heele lichaams gewicht op het blorstbteen. Het beender- gestel van jonge vogels nu, is nog niet, zooals dat Wij1 de zoogdieren het geval is, verbfee^vd, maair kraakbeenachtig en dus week. Het valt nu gemakkelijk te begrijpen, dat, en vooral Wij de middel zware en zwaire soorten, door het er op drukkende lichaamsgewicht, 'hjet horst- Ween gaat vergroeien in een verkberfcte stand. Het kromt op, de borstkas wordt te klein, de longen nemen een te geringe ruimte in, en 'we krijgen zwakke stak kers van kippen, die buitengewoon ge voelig zijn voor allerlei 'ziekten. Dit is het ergste bëzWaar, dat tegen het te vroeg roesten kan worden ingebracht en het is inderdaad ernstig genoeg! Maar wanneer nu de voopstiainders van het vroeg roesten aan het Woord komen, dan antwoorden ze onmiddellijk: „Ja, m'aar jullie zitstokken deugen niet!" En daar mede is werkelijk de kern der zaak aan getast. Van het ad of niet gebruiken van goede zitstokken hangt ad les af. Moeten de kuikens komen ,op dezelfde .stokken als de volwassen kippen, die vaak rond zijn, dan lijdt het geen twijfel, of de genoemde euvels doen zich voor. De stokken voor de kuikens moeten breeder zijn. Ze kunnen gerukt 5 a 6 'c|.M. breed zijn. De ruim'te tusschen de stokken be draagt 21/2 c.M. De kuikens komen dus op een sjootrt rooster te zitten. Dat is zopéira ze de kunstmöéder verlaten kun nen. Dan 'went m'en ze op die m'anier al vroeg aan het zitten op stok. Bij een te smialle stok of een ronde stok, is het zitvlak te klein. De teenen moeten voluit kjuimen worden uitgespreid. Is dit Ihet geval, dan heeft men van vergroeide bOrstbeenen geen last. Later komen de kuikens jojp de gewone kippemstokken. Een ander voordeel is, dat de kuikens ruim' genoeg komen te zitten. Wianneer we zien, hoe clë uit de kunstmloeder geko men kuikens opeengehoopt kunnen zit ten in het opÜokhok, pf kippenhok, dan kunnen we ons voorstellen, hoe dit de oorzaak van de vele bleeke heimetjjes is, die ze te zien geven. Door die opeen- hopping verbroeien ze des nachts. CHRYSANTENTEELT, Onder de geliefde najaarsbloemen moet zeker in de allereerste plaats de chry sant genoemd! worden. De laatste drie maanden van het jaar neemt deze bloem jde grootste plaats in de bloemenwinkels In en tevens versieren ze dan serre en kamer. We zouden kunnen zeggen: wat de roos in het voorjaar en den zomler pis, is de chrysant in herfst en winter. Men treft er vele variëteiten pnder aan, die opk in 'bloeitijd aanmerkelijk uiteen loo- ipen. In tuinen voor hordesbeplanting treft mten ze in heestervorm aan, maar ook als snijbloem' is ze 'bijzonder geliefd. Daar komt 'bij, dat de plant een vrij strenge vorst kan verdragen, «m vrij ge makkelijk is voor te kweeken door scheu ren of stek. De Chrysant is geen Hollandsehe van origine. HaaT vaderland ligt in Japan of China, vaiidaar haar Lat'ijnsdhe naam1: Chrysantemdm chinensis, ook wel Cfhjd. injdioum. Het scheuren van de plant vindt het best in het voorjaar plaats. Ze kan dan al reeds in het najaar bloeien. Met het stekken is het wat meer oppassen'. We kunnen dan onderscheiden de zomer- stek en de winterstek. Die eerste in Juli en Augustus, de laatste van November tot Maart. W-aar de laatste door ama teurs zelden wordt toegepast bij gebrek aan een w'arm'e kas, Wespreken we thans alleen het stekken in 'den zomer. Waar toe worden genomten de in dat jaar ge- mba-kte jonge kopscheuten, die van de plaats worden afgescheurd. Wil men er zeer weinig omlslag van Waken, dan steekt men ze eenvoudig in Wiat vochtig zand. Gaan de ktnopjes in de oksels der bladeren uitloopen, dan is daarmede aan getoond, dat de stek heeft aangesflagen. Ze kan dan verplant en 'begoten worden. Tijfdens het aanslaan m'ag dit niet plaats vinden. De jonggewiortelde plant komt nu in een klein potje, dat gevuld is niet zeer vruchtbare grond, n.l. een meng sel van bladaarde, oude koemest, gras zoden, aarde en zand. Men doet hei beste dit bij een bloemist te halen, daar dé bereiding ervan minstens een jaar vordert. In het najaar en in den winter worden de plantjes flink in het licht ge plaatst, vprstvrij, mlaar niet wairim', d'aar anders een te groot schot op het jonge plantje köm't en dit daardoor verzwakt. Wil mfen een 'beetje precieser te Werk gaan, dan zet men de stekjes in vochtig zaagsel in stekpotjes in een koude b'ak. De potjes w'orderi zoo diep ingegraven, dat de toppen dar takjes het glas niet raken. Na 4 tjoÉ 6 Weken zijn de stekken geworteld1. Men pot ze dan over in met vruchtbaren gtrondi !gev,ulde po.tjes en laat ze in 'dien b'ak' st'aan. B,ij gunstig wëer, di.w.z. niet kpud, kan sterk gelucht wor den. 'Zoo nu en dan, wanneer de heele pot met Wortels gevuld is verpiot Imtei. Men zorg|fe echter niet in eens van een kleine pot over te gaan op een- groote. Dit mloet zeer geleidelijk plaats vinden. In Maart kunnen die planten buiten ko- mlen. Ze worden in den zolm'er nog eens goed gegierd. Dit is' van. veel 'b'eteekfems voor de ontwikkeling Van bloem en blad. LUCHTVAART. 1929. ï«n den tusschen tijd zal ten behoe ve van den heer Van Laer Black een ge heel nieuw vliegtuig worden gebouwd dat, hoewel uiterlijk geheel gelijk aan de driemiotoTige Fokker, waarmee hij thans reist, ingericht zal worden vol gens de bijzondere wenschen van den heer Van Laer Black, Waarbij rekening zal worden gehouden met de ervaringen, welke op lange afstandsvluchten tot nu toe 2ijn verkregen. VAN HEINDE ES VER, VAN LAER BLACK. Daar de heer Van Laer Black de vol gende week naar de Vereenigie Staten vertrekt in velband met de aanstaande presidentsverkiezingen en niet naar Euro pa zal terugkeeren alvorens deZe ver kiezing heeft plaats gehad1, d.w.z. einde November, zijn de groote vluchten naar Kaapstad1 en Tokio uitgesteld tot Januari Zondag zijn in een Iersch dorpje vier menschen omgekomen 'blij een auto mobiel-ongeluk. De auto verloor ploltse- lmg zijn richting en reed tegen een muur. Daarbij werd een politieagent, die het verkeer regelde, doodgereden. In de auto zaten een verpleegster en twee and men. De verpleegster was op slag dood; de 'beide andere personen overleden na over brenging naar het ziekenhuis. Volgens een bericht uit Oslo (Noor wegen) is een mo.torblopt, waarin zich drie mannen en 3 Imteisjes bevonden, die vertrokken waren voor de krabbemv.angst, «nabij Flek'kfefjord op een rots geloopen en gezonken. Een der mannen kon ge red worden. De vijf overige inzittenden verdronken. De werking van de Vesuvius is de laatste dagen weer toegenomen. Die gloeiende lava vormt thans een under in den central en krater en er wordt een nieuwe krater gevormd. Ook werpt de krater, thans1 ,asch uit, wat de vorige dagen niet het geval was. Men 'begint den toestand min of meer gevaarlijk te achten. Te Baden, bij Weenen, is aan de gevolgen van de bitterste armoede de vrou'w van een vroegereai vjoorzitter van de Russische Doema, 'biarones Fersen, ge storven. In de Cajindeeische provincie Al berta is een auto door een trein ge grepen en vernield. Die inzittenden, een echtpaar en hun drie kinderen, werden allen (gedood. Zondagavond is de Amerik. staat Minnesota door een wervelstorm geteis terd. Voor zoover men tot dusver weet. zijn er 4 docden, 40 gewonden en een zeer gr.oote materieeie schade. Men spreekt van een millioen dollar. De Atheensche correspondent van de „Daily Telegraph" heeft een onder houd gehad met Venizelos, waarin deze verklaarde, dat hij met 'dë resultaten van de .algem'eene verkiezingen imeer dan te vreden is en groote verwachtingen voor de toekomst v,an- Griekenland koestert. Het Grieksche volk heeft bij de verkie zingen hem en het republikeimsclhie stel sel van zijn vertrouwen d|oen 'blijken. Het aantal ongelukken met doode- 1 ijken afloop in verband met den hevi- gen wervelstorm, die iop Haïti gewoed heeft, bedraagt ruim' 300, daaronder be vinden zich ook de 'bemanjning van ide vergane visschersvaartuigen. Het aantal gewonden wordt op 1000 geschat. Een -tiental plaatsen' werd door den storm zoo goed als geheel vernield. De Oceaanvliegers Hassell en Cra mer, die van Amerika via Groenland inaar Scandinavië zouden vliegen, wjordën :als verloTen beschouwd. Alle schepen, die zich in het betreffende gebied bevonden, hebben draadloos bericht gezonden, dat zij' geen spoor van de vliegers .ontdekt hebben. Bijna alle inwoners van 64 dorpen in Noord-China zijn gestorven tengevolge van longziekten, die tot dusver alleen in den winter voorkwamen. Men vreest voor uitbreiding. Naar uit Moskou gemeljd wö'rdt, heeft de 'bbschblrand, die sinds eenigen tijd in het gebied van het Baikal-Meer wöëdt, zich uitgebreid tot een reusachtig vpurfront van 100 K.M. Aa'n de bestrij ding van het vuur nemen vele duizenden bewoners dier streek' deel. 1 De Amerikaansche minister van Han del, Hoover, die candidjaat is gesteijd. voor het presidentschap, heeft zijn ontslag ge vraagd en gekregen. Hij wordt als min. opgevolgd door William Whiting. Te Panama is het s.s. William Mc Kiniey. aangekomen, dat door een storm zware averij had gekregen en 14 koppen van de bemanning verloren had. De 14 matrozen waren op het dek 'bezig de losgeraakte deklading weer eenigszins in orde te brengen, toen zïj' door een hoogc golf getroffen werden, die hen allen van het dek wegspoelde. Het was onmoge lijk een boot uit te zetten, zoodart zij allen verdronken z'ijln. VERSCHILLENDE BERICHTEN, Té 'iüat&r geworpen. Zaterdagavond heeft een Imian, naar schatting 65 jaar ou'djj een 47-jarige vrouw in het water van de Ranonkel ka de te Amsterdam gegooid. De vrouw' If. de J., staat in de 'b'uuirt het IJ bekend als een spiritusdriinkster, die zich in- den regel op straat niet 'behoor lijk gedraagt. Van den ouden man, die haar Zaterdagavond aansprak, klaarblij kelijk met minder edele bedoelingen, was de tapiritusdrinkster idezen keer echter niet gediend. De man greep de vrouw beet en Wierp haar in het water. Een bloe- imlenikoiopman uit de 'buurt wist echter 'de vrouw te redden. Dp:r een stier aangevallen. Maandag avond viel een uit het land van den land bouwer H. te Hoek-van-Hplland, losge broken stier, de 'beide arbeiders van D., vader en zoon, aan. De zoon kreeg een steekwond in het 'been; de vader werd in zorgWekkenden toestand naar het zie kenhuis te Rotterdam veTvoerd. Ongelukkm. Aan 't strand te Bergen aan Zee is een 17-jarige jongen uit Alk maar bij 't baden door ondergrondsehe stroömingen imfedegetrokken en verdron ken. Do 22-jarige E- L. is te IJmui- den bij hot zwemmen in Zee verdronken. L., afkomstig uit Winterswijk, was on gehuwd en werkzaam bij den sluisbouw te IJmluidien. De 12-jarige A. B. te Capelle 'a. tij. IJsei is 'b'ij het zwemmlen in de rivier verdronken. Zondagmid dag geraakten twee kinderen van den arbeider M. de R. te Otterlek te watery De moeder wist beide kinderen te red den, doch het 1-jarig meisje bleek reeds loverleden. De 69-jarige C. te Groot- Amlmers, die slecht ter been was, is Zondagavond op onverklaarbare wijze in de achter de 'boerderij van zijin broeder, waar hij thuis was, gelegen sloot ge raakt en levenloos daaruit opgehaald. Op' de werf van de firma Rij'kee Zoen te Rotterdam is de 26-jarige ongehuwde arbeider J. G., getroffen door eein val lenden klep'ketting. De man was vrijwel' Onmiddellijk dood'. Bij die oefeningen van de athletiekclub in Eibergen werd de 15-jarige ten P. door een speer zeer ernstig im den rug verwond. Te Nieuw- Lekkeriand is een 5-jarig jongetje van den rietdekker G. G. in een sloot ge raakt en verdronken. Aan den Frie- schen Straatweg te Groningen is het 6-j. meisje A. V. d. L., wonende aldaar, dpor een vrachtauto overreden en gedood. Het nies. Tijdens het volksfeest te Blij- ham (Kerkhorn) is Zondagavond een der toëzoekers met een mes levensgevaarlijk in een der Iongen gtestphen en in het ziekenhuis te Winschoten lopgenio'm'en. Die dader js gearresteerd. INGEZONDEN STUKKEN» (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Gopy wordt niet teruggezonden, 't Is verkeerd tot merrege te wachten As je V vandaege al om zit te smachten zei Pieteree op 't leste tegen m'n, toen ie rood van kwae&'eid, in zonder m'n 'n and ie geven, de deure uutstapte. Wat waa 'k blie, dat ie weg was, zo'n zenuwpeeze. A zeg ik 't zelf ik kan andera goed mit 'm opsohiete. Mar zenuwachtig da ventje gewoon bar. In as ie dan in furie is, schreeuwt ie zo ard, dat iederendeen vor 'm bluuf etilstae, Oewel da'k nie op dat ge schreeuw gesteld bin, vind ik 't in ge wone gevallen nie zo erg. Mar bie 'n zaek as deze, die zo geëim mogelik mot blnve, ia 't beter te fluusteren. Want je weet de kraoien zouen 't uutbrienge. In noe we 't tot nog toe stil ebbe kunne ouwe, omda m'n de vorzichtigheid bienae zelf binne, ia 't dubbel zaek op te passen. Daerom zou 't zo jammer weze, as Pietersa met z'n grooten bek 't uutbrooht. Ik m'n al afgevrargd, waerom toch mot die vent zich noe zo druk maeke? Wat komt 't er op an al ebbe we van de winter geen elektriekslicht, in buute wèl? We k zhlang zonder gedae, da we as 't mot nog wè 'n- paer jaertjes zonder kunne. Ma we motte oak 'n beetje slim te werk gae, in d'n sohien ontwieke da we gaerne eleotriceteit wille Ze motte in Middelburg, wair ze gelukkig niks van ons afwete, dienke da we gewoon lak an eleotriceteit. In dan za je zie, da ze 't ons anprieze vor'n sobappelik priesje. Van 1928 af ebbe we da foefje toegepast, in mit sukses. Aol de papperassen die we van de P.ZE.M. krege, emmen gewoon naest ons geleid, omda m'n er den tied mee ebbe. In as ter menschen nae vroege, zeie we, we stae in krespendentie of we waohte naedere beriohten af, k nae gelang 't iH ons kraem te pas kwam. In dair gae m'n mee deur, tot ze van de Provincie komme bedele of we asje blieft eleotrioeteit wille betrekke, zie je, da's koapmansehap. Pieterse, waervan 'k deur z'n rooie kop in z'n lange tonge geschrokke bin, zei tegen m'n: „Jullie binne van 1926 af al an 't wachten. In om de menschen noe voor eletriceteit af te sohrikken, ebbe je gesohermd mit 'n oage gaspries De eene keer zegge je, 't gas za vuuf cent dierder worre bie invoering van eletrioeteit, d' andere keer komme je mit de boo'sohap, 't is nie noodig dat 't dierder oort. Ik gloave, dat er bie jullie 'n paer an den ael binne. Verbeel je, dat je 't gas vuuf cent dierder maekt, omdat er eletrioeteit naest geleverd oort, man, dan verkoape je ommers g'n metertje meer. Noemen ze dat bie jullie soms konkereere? Ma waoht mar, jullie zulle van 'n vule kerremiflse thuus komme en net zolang waohte, tot de Previnoie gewoon 't net in de stad kom legge. In dan is Leien in last. Je ebbe noe de zelfdisterbusie k verbie je neuze laete gae, in binne k vuuf cent dierder uut dan de stad Goes. Ja, in Goes binne ze beter uutgesïaepe. Daer binne ze daolijk op de ketting gespronge bie de P. Z E. M. In 't mooiste ie, dat er in Goes nog van eletriceteit g'n spraeke is. Eerst mot daer 'n centrale gebouwd worre. Mar tooh ze daer van te vore gezurgd, dat ze we te wair ze an toe binne. d' Oagste pries die ze dair zulle motte betaele is 80 oent vor 'n K.W.U, In ier, waer de zaek in 'n veel verdere staet van voorbereiding ii, wete we nog niks. We waohte mar af. 't Is gewoon om 'n broerte van op je lief te kriegen. Ia omdat jullie noe in de mezaire zitte, ebbe je 'n rapport op laete stelle, dat oak a 'n tegenvoaler mot weze, want je durven ur «chienbaer nie mee vor den dag te kommen Ik za noe nie zegge, dat Pieterse vervelend is, maar lastig vin 'k 'm wè. Bie aole zaeken verdient 't aanbeveling je oot koel te ouwen, zelf bie 't wachten, in mot je de feiten an de werkelik'eid toetse, Oe stae noe eigelik de zaeken ier in de gemeen te? De burgemrèater, dat wete m'n, is ziek, in die ei g'n kans gezie in die twee jaer, mit meewerking van de twee wetouers, om dat zaek je van die eletricoteit af te doen. In noe stae die twee wetouers aleenig voor dat zaekje. Is 't noe te verwonderen, da geen van beië 'n vergaederieng bie me- kaore durft te roepen? De menschen wete ommers van toeten of blaezen 't Is daerom ma 't beste, da we waohte tot de burgemeèster eelemaele beter mag weze. Oe lang dat nog za dure, yaolt nie te zeggen, da'n iesr, wa m'n an de Voorzienig'eid ebbe over te laeten. Mar ik kan nie zegge, da m'n mit wachten geld verdiene, vor de gemeentekas wel te verstaen. Want ze zegge oor je vee zegge, dan oor je ok vee liego dat deur 't wachten juust de gemeènte- like garansie is vecfaole, in dat noe de burgerie persoonlik die mot betaele. In oe dierder noe de eletriceteit ooit, oe minder ansluutingen, in oe merr gas d'r verkocht wort. As ik 't vor 't zeggen ad, zou 'k zegge tegen de menschen: Je motte nie zo gebrand weze op electrioeteit, want 't ia nie zonder gevaer. Terecht binne d'r vee ouwe dames benauwd vor kort- sluuting. D'r zulle dan oak mar enkele menschen weze, die daalijk wille anslute. 'k Zou op 't oagenblik g'n mensoh kunne noeme. Laet de P.Z.E.M. dat noe mar is in d'r oore knoape. Laet ze tooh in 'shemelsnaem begriepe dat ze op die praetjes van Pieterse eelemaele g'n staet kan maeke, in da ze d'r electriese stroam vor 'n eel licht priesje za motte afatae, wil Zierikzee er gebruuk van maeke. Anders as Pieterse die mit 't klim men van z'n jaer en oe langer oe lastiger oort, kan 'k nie begriepe, wa voor be lang de burgerie d'r bie zou ebbe of ze van de winter goed gaB of eleotriceteit kriege. De P.Z.E.M. eit er wel belang bie, in daerom Laete we nog ma wat wachte TELEGRAMMEN. SNEEK. (V.D.) Hedenmorgen is de 14-jarige J. H, wonende te Bakhuizen, gemeente Gaasterland (Friesland), in het Kruiswater alhier gevallen en verdronken. ZUTPHEN. (V.D.) Voor de reohtbank te Zi'tphen stond heden terecht de 20-jarige boerenarbeider R. J. B uit Welsum, gem. Olst, die in den nacht van 14 op 15 Juli te Heerde, tijden* een bruiloft, zekeren ten Velde, zoodanig met een stok op het hoofd heeft ge slagen, dat deze den anderen dag aan de gevolgen is overleden. De officier van justitie eischte 8 maanden gevange nisstraf. Uitspraak over 14 dagen. MIDDELBURG. De heeren W. Kake- beeke, I. P. v. d, Weele en Jr. J. van Poelgeest, resp. voorzitter, secretaris en plaatsvervangend seoretaris van den Raad van Advies der Prov. Zeeuwache Eleotri- oiteitB-Mftatsobappij en dë heer Jac. Welleman, lid van dien Baad, hebben allen ontslag genomen als lid, zulks in verband met de opvatting ïan den Raad van Bestuur en Ged. Staten, omtrent de Raad van Advies en de beoordeeling, van de wijze waarop deze heeft gemeend, zijn taak te moeten vervullen. Ook de voorzitter, de heer C. Boude- wijnse, die tooh reeds om partiouliere redenen van plan was zijn functie neer te leggen, heeft eveneens in de opvat tingen van den Raad van Bestuur en de uitlatiugen by de behandeling van het voorstel van de Eleotrifioatie aan de Middengroep, aanleiding gevonden om zijn ontelag als lid van den Raad van Advies aan te kondigen, dooh is voornemens toch nog een vergadering van dien Baad te leiden. LÜIK (V.D.) In den nacht van Dins dag op Woensdag heeft een bomaanslag plaats gehad op 't ItaliaanBch consulaat te Luik. De bom besobadigde de voor gevel van het huis De consul zelf was afwezig. De concierge werd gewond. Het onderzoek naar de daders duurt nog voort. Ongetwijfeld heeft men hier met een anti-fasoistische aanslag te doen. POTSDAM (V.DHet aantal typhus- govallen te Potsdam en omstreken heeft z:oh zoo goed als niet uitgebreid. In totaal waren er Dinsdagavond te Pot»- dam 23 en daarbuiten 19 gevallen. Intussohen is men er in geslaagd de haard te ontdekken. PARIJS (V.D.) Naar de bladen mel den, worden in de haven van Santo Theresa Rallinaaan de kust van Sardinië, waar een duikbootbasis sobijnt (0 zjjit gevestigd, groote verdedigings werken aangelegd. Deze militaire werken strekken zioh uit tot kaap ToBta. GENÈVE (V.D.) Tusschen den Vol kenbond en de Zwitsersche regeering is overeenstemming bereikt betreffende het uitzenden van dr&adlooze mededeelingen door den Volkenbond. Zwitserland aal e?n speciaal station hiervoor oprichten, dat onder beheer van Zwitserland blijft. De Volkenbond krijgt evenwel het recht dit station zoo vaak te gebruiken, als het zulks noodig acht. SPORT. ZIERIKZEE, 19 Aug. Wedvlucht der postduiven ver. „Prins Hendrik", van Noijon (afstand 242 K.M.). In de vlucht 57 stuks jonge vogels'wind zuid, gelost 7 uur. Ie, 5e en 9e rp'r. Wl K- Schqt; 2e en 3e pr, J. v. d- Kasteele, 4e en (life L. Tuinder, 6e P. Hille'b'rand, 7e en 8e B. A. Post, 10e J. Schot, 12e R. Eikema, 13e |Wi. F. v. 'dl. Ende, 14e M. Schoonakkerv le |prij{3, 1 wissellb'eker, tevens een ver guld zilveren medaille; aankolmist 9.43.25 uur. 'Laatste prijswinnende duif aankomst 11.11.30® uur. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking, van 21 Augustus. f1500: 15605. f 1000: 2321, 3980. f400: 1814. f200 2740, 19891. f 100 7054, 12433, 13894, 14327, 14518, 20567. Trektang van 22 Augustus. f 2000: 11072. f 1000: 4801, 16529. f400: 20169. f200: 5610, 13738, 13925. f 100 991, 6485, 1074, 17937, 19055. Tijd van hoogwater an van laagwatar. Over de maand Augustus. Hoogwater; Laagwater; D 23 v m. 7 26 d.a. 7.37 0,53 na. 1,14 V 24 8,16 8 37 1,42 2.16 Z 25 9,22 9,54 2,47 3,26 Z 26 10,40 11,13 4,03 4,45 M 27 11,55 5,17 5,51 D 28 0,25 0,52 616 6 43 W 29 1,21 1,43 6,58 7,29 Tftd ran H.W. te Dordrecht 3,15 nnx later, L.W. 5,30 Met het oog op den ingevoerden Zomer tijd, gelieve men b(j bovenstaande cjjfers één uur by te tellen. MARKTBERICHTEN. MEÜRSNOTEERING VAN 21 AUG. 6% N.W.8. 1928 A. f 500, f 1000, 5 N. W.R 1918 f 100 f 500, f 1000, 102tV, 102^, 102}; 5 N. W. 8. 1919 f 100, f 500, f 1000, 101 A, 101ft, 102; 4} N.W.8.1916, f 100, f 500, f 1000,100(1,100ft, 101J; 4} N.W.8. 1917 f 100, f 500, f 1000, 100) I, 100A, 100J 4 NW8.1919 f 100, f 500, f1000, 9798 ft, 97J{. Ned. Handels-M.ij A. 177; Roninhd. Petroleum A. 443 H.V.A. A. 712-716 Java Oult. A. 398—401Deli-Bat. A. 548; Senembah A. 586; Amsterdam Rubber A. 240}; Nederl. Soheepvaart- Unie A. 200; Kon, Ned. Stoomboot.- Maatsohappij A. 87Philips A. 760 Jurgen8 A. Anaconda 1871; Steels 148#. ROTTERDAM, 20 Aug. Binnenl. granen en peulvruchten. Tarwe, nieuwe oogst met ruim] aan!b!odl verklocht vajn f 11,50— 12,25; Rogge fll—11,'50; Gerst, Cheva lier, f 11,150-12,25, Haver f 11,2511,75; Erwten, ki. groene, van f20—22, Schok kérs van f20—25; het aaai'böd hiervan w!as ruim1. Alles per 100 K.G. 21 Aug. Ter veemarkt waren heden .aangevoerd: 231 paarden, 29 veulens, 1047 miagere runderen, 594 vette runderen, 183 vette kalveren, 261 nuchtere kalveren, 440 graskalveren, 273 schapen of 'lamlmërem; 98 'biiggen, 14 hokken oif geiten, 20 over- loioipers. Prijzen per half K.G.: koeien 34 a 37 ct., 4(6 a 4S| cit.^ 52 a \55- -ett, ossen 41 ct., 45 a 471/2 dt., 50 a 52 (pt& ^tieren 37 dt., 421/2 'ct., 46 a 471/2 tri, kalveren 571/2 a 60 ct., 70 a 721/2! dt.j j80 a 82 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien f205—f430, kalf koeien f 210415, stieren f120—500, pinken f 100 —160, graskalveren f40—75, vaarzen f175 —220, paarden f 200—300, slaehtpaarden f 100-175, hitten f 120-175, veulens f75 —120, 'biggen T' 1218, biggen per 'week f 1,75—2, overhopp&rs f23—35, fok nuch tere kalveren f 18—27, slacht nuchtere kalveren f 1220. Rotterd. veiling Warmloezierstraat kippeneieren f5—7,95, eendeneieren f5,50 —7,40, aanvoer 155.000 stuks. GOES, 21 Aug. Opgaaf vian de iLandb1.- oo'mimlissieEieren f' 6!,90, bbter f 1,05. Eierenveiling V.P.2. Aanvoer 20-900 st, f 7,20 de 100 st. WEERBERICHT. Hoogste barom.at. 768,1 te Jan Maijen. Laags e 751,2 Blaksod. Verwacht tot den ayond van 23 Aug. r matige westelijke tot zuidelijke wind, meest zwaar bewolkt tot betrokken, aanvankelijk kans op opklaringen, later opnieuw regen, weinig verandering in temperatuur. Fietsers licht op: Van 2223 Aug. van 8,89 a. 5 27 m. 23-24 8,37 - 5,28

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 2