abonnement: Maandag 13 Aug. 1928. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën BUITENLAND. Uit Stad en Provincie. PUROL *rtj« per 8 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Mnd., Wnsd. en Vrijd. Postchèque- en Qiron. 137677. Zierikzeesche Nieuwsbode ran 13 regels 60 ets., ran i regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel, contract belangrijke korting, b 5 sta JAARGANG. - No. 11734. Inzending op den dag van uit- Dir. J. DE LOOZE. Ultg.-Ridicfaar M J. KOSTEN, gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op dan dag v. uitgaaf Gevonden voorwerpen: Een rijwielplaatje; een paar dameshand schoenen een hondenhalsbandeen zakje kippenvoer; een portemonnaie met zegels; een portemonnaie met geld; een dasje. De Commissaris van Politie: R. P. BRONS. DRAMA IN EEN PARIJSCHE JUWELIERSZAAK. Vrijdagmiddag bleef een jongeman voor de etalage van een juwelier in den Fau bourg du Temple te Parijs staain. Even later ging hij den winkel binnen. Plotse ling 'hoorden de voorbijgangers een schot. Zij stormden naar de winkeldeur, doch werden met nieuwe revolverschoten ont vangen. Een verschrikte vrouw' riep uit een der ramen van de eerste verdieping „Moord, moord", waarna zij! (omlaag Sprong. Zij werd echter doioir 2 mannen opgevangen, zoodat zij geen letsel be kwam. Op 2 politie_agenten die trachtten den -winkel binnen te dringen, werd ge schoten, welk vuur door hen werd be antwoord. Spoedig rukten nu versterkin. gen aan, waarna het huis werd omsin- Igeid. Intusschen had de indringer de deur van den Winkel met meubelen gebarri cadeerd en door de vensters van het huiis opende hij een snelvuur op de politie agenten. Brandweerlieden voorzien van traangasbommen kwamen thans ook (op 't tOiOneel van den strijd. Uit de vensters van een tegenover den winkel gelegen huis begonnen de politieagenten nu op den man te schieten, dien zij tenslotte in den arm Wisten te treffen. Spoedig daar. na werd hij opnieuw door twee kogels getroffen en zonk ineen. De politie drong thans den winkel binnen. Daar vonden zij den juwelier dood liggen. Ook de moordenaar was overleden en werd pp de eerste verdieping aangetroffen: men heeft zijn identiteit nog niet kunnen vast stellen. NOODLOTTIGE BRAND. Een 'brand die Vrijdagmorgen vroeg is uitgebroken in de Golden Cross-herberg in de Londensche voorstad No.ttinghill heeft den dood van vier personen tengevolge gehad. Een weduwe, drie van haar zonen, de verloofde van een der zonen en een neef sliepen op de bovenste verdieping van het gebouw. De vlammen tastten de trap aan voor zij daarlangs konden ont vluchtten. Alleen de neef zag kans met lichte brandwonden, aan het (gelaat te ont komen. Hij vertelde, dat 's nachts om halfdrie alarm werd gemaakt, doch toen -was de rook reeds zoo dik, dat aan ont. vluchten langs de trap niet meer te den ken viel- De moeder werd door den rook gestikt in haar kamer gevonden. Een der zonen sprong uit het raam, doch miste het voor hem gespannen laken; hij was op slag dood. De twee andere zoons en het meisje werden in ernstigen toestand door de brandweer gevonden, doch in het ziekenhuis zijn het meisje en een der jongens spoedig overleden, terwijl de an. dere in zorgwekkenden toestand verkeert. MODERNE STRUIKROpVERS. Donderdagnacht werd een Berlijnsch koopman, die in gezelschap van een dame met zijn auto van Spandau naar Potsdpm reed, onderweg door twee roovers aan. gevallen. Bij een slecht verlichte bpciht van dien. Weg ;had de automobilist het tem' po vertraagd. Plotseling sprongen 2 man nen gewapend' met revolvers uit 't struik gewas en poogden den auto tot stilstand te brengen. Eén hunner sprong op de treeplank en trachtte den koopman van het sluur te verdringen. De koopman moest de vaart nog meer verminderen om niet tegen een 'boom te rijden en slaagde er daarna in den aanrander v,an den wa gen af te W:erpen. Op hetzelfde opgenblik bemerkte hij echter, dat de tweede man zich achter op den auto aan het reserve wiel had vastgeklampt en hem m'et zijn revolver door de achterruit bedreigde. Zonder aarzelen trok de koopman nu zelf Zijn revolver en schoot door de ruit pjp zijn aanrander. Daarna keerde hij1 zoo snel mogelijk naar Spandau terug, waar hij de politie alarmeerde. Toen Vrijidaigr ochtend de plaats werd afgezocht, voniü men 'bloedsporen. Men vermoedt, dat het schot vani den koopman den eenen roever beeft getroffen en deze door zijn kame- 1 raad in den bijwagen van de motorfiets in veiligheid is gebracht. Een van' de beide struikroovers is reeds in handen der ipolitie. De man legde vrij spoedig een bekentenis af. Hij beweerde zijn medeplichtige niet te kennen. ZlERIKZEE. Op de Internationale Bak kerij Tentoonstelling te Arnhem werd de „Zeelandia"-stand bekroond met de hoog ste onderscheiding: Gouden me(daille. Alle eer aan de ontwerpers de heeren G. H. Rreetvelt en N. J. Visser alhier, die iets wisten te scheppen wat boven alles uit blonk1. Geld'. Staten van Zeeland hebben bij Weefluit van 27 Nov. '27 de 'wegen Van deze provincie in klassen ingedeeld. Daar- j bij w'erd1 één weg geplaatst in de eerste klasse, één in de tweede en de overige de derde. Voorts W'erden sommige wegen voor auto's boven een .zeker ge wicht en zekere afmeting gesloten ver klaard. Dat 'besluit van Ged. Staten waar tegen de Bond van Bedrijfsautohouders 'beroep had ingesteld1 is bij Kon Besluit vernietigd op grond dat voor de indeeling in klassen, geen voldoende moitiveering in het 'besluit is vermeld; en voorts om- tot voor die sluiting van wegen voor soibmige auto's, volgens iart. 47 van het Motor- en Rijwielreglement wel het ffe- wicht maar niet de afmeting in aanmer king mag Wprden gebracht. WESTELIJK SCHOUWEN. Het vreem delingenseizoen is in dezJe omgeving in vollen gang. Liet Ide ongunstige voor zomer ons in onzekerheid omtrent een druk vreem'delingenbezoek, het schitte rende weer der laatste weken trok van heinde en ver een massa vreemdelingen, die in pensions, huurwoningen en kam pementen zijn ondergebracht. Den ge- heelen dag heerscht langs wegen en aan bet strand een prettige drukte vain hen, 'die genieten van de mooie landelijke om geving, de frissche zeelucht en de ver sterkende zeeb'aden. Trams, auto's en fietsen voeren voortdurend bezoekers aan, Id'ie, al is het dan ook maar voor een (dag, zich hier komen vermeien. Tel ken jare is in deze streek een 'beduidende toename van vreemdelingenbezoek te eon- stateeren HAAMSTEDE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Vrijdag 11 Aug. Aanwezig alle leden. Na opening dioor den voorzitter, jhr. L. v..u Citers, wordt dhr- A. Blom' Pz. beëedigd als waarnemend ge meentesecretaris ter vervanging van dhr. d. Velde, die voor het tijdvak 30 Aug. tot en met Sept. voor herhalingsoefenin gen onder de wapenen geroepen is. Ver der vindt bespreking plaats vain een schrij- van der P.Z.E.M. betreffende het verhoog de erediet door Prov. Staten toegestaan voor meer uitgebreide elektrificatie der Noiordergroep en garantiestelling voor aanleg buiten de kom der gemeente. Dhr. Galen vraagt of deze omgeving spoe dige elektrificatie m uitzicht krijgt, waar op Wordt geantwoord', dat door de uitge breide werkzaamheden vpior aanleg van bet net, dit nog wel eenigen tijd duren zal. Met intrekking van een besluit der vorige vergadering wordt besloten een stukje grond ter grootte van 2 Are aan de vereeniging voor tuinbouwenderwijs, gevestigd te Haamstede, vpor een tijdvak van 75 jaar in erlpiacht af te stajam met (opzegging van! 1 jaar te voren, als dit uit een oogpunt van dienstbelang wenschelijk is. Ten opzichte der gevraagde subsidies aan omliggende gemeenten ten behoeve van het onderhoud der te stichten tuin bouwschool, deelt de voorzitter mede, dat deze zaak 'na gehouden conferentie wel kans van slagen heeft. Op een ver. zoek van het personeel van den vuurtoren om tegemoetkoming van gemeentewege voor de verleende inkwartiering aan miliL tairen over het tijdvak 2 tot en met 11 Juni j.l. wlordt 'besloten een toeslag te verieenen van f 0,,50 per dag en per per soon, mits betrokkenen weer een binnen kort de verwachten inkwartiering veir- leenen. Dhr. Blom zag uit een oogpunt van dwang liever deze beperkende bepa. ling niet. De begrooting 1929 van den vleesdhkeuringsdienst in den kring Brou wershaven in ontv. en uitg. met f 3700, wordt op voorstel van B. en W. z.h. st. goedgekeurd. Daarna vindt verrekening plaats ingevolge art. 101, 2de lid der la ger onderwijswet over 1925, '26 en '27 voor het bijzonder lager onderwijs in deze gemeente en wordt besloten alsnog uit te keeren een bedrag van f 242,83. De ge meenterekening1 1927, in ontv. en uitg. resp, inet f 46600,30 'en f 36204.96 wordt den raad aangeboden. Als commissieleden tot nazien dezer rekening worden benoemd de heeren Vis, Bolle, v. Galen, Goudr Zwaard en Braam. Op. een verzoek van (het bestuur der bijzondere school wordt tot 'wederopzegging gunstig beschikt. Een verzoek van dien gem.-werkman J. Verton Cz. om verhooging zijner jaarwedde wordt in handen gesteld van B'. en W. om .prae- advies. Bij de omvraag bespreekt dihr. Bolle den z.i. ongunstigen toestand der sloot aan het 'ha ven wekken, die naar zijn meening een last zal worden voor de rto- leering te Burghsluis; dhr. Goudzwaard zegt, dat het bij die sloot een moeras gelijkt. Besloten wordt het bestuur van 't Waterschap Schouwen te vragen deze sloot door de aangelanden te doen delven. Dhr. Goudzwaard klaagt verder over de nauwe passage voor voertuigen in den 2en sluis- w'eg; gaarne zag hij daarin een paa,r wis selplaatsen aangelegd; ook wil hij af neming van grond bij de voormalige weegbrug. Wat de Sluisweg betreft, zegt dhr. Bolle, dat daar een voldoende wis selplaats is, die echter op 't oogenblik in gebruik genomen is als bergplaats voor macadam. Aan deze zaken zal door B, en W. de noodige aandacht geschonken worden. Daarna sluiting. DREISCHOR. De Zaterdagavond 1.1. ken merkte zichj Ihier doior een ongewone idpUk- te. Het miondharmOnicauorchest van Scb|uid- de'beurs nj. gaf een uitvoering pp de muziektent. Iets nieuws hier ter plaatse. De opwekkende melodietjes brachten er vooral bij de jongelui de stemming in, dank zij mede den miooien zomeravond. ST.-PHILIPSLAND. Voor de dochtertjes van dhr. J. R. alhier, kinderen van resp. 3 en 5 jaar, moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. De bij de ongesteld heid voorkomende verschijnselen, wezen lop vergiftiging- Zeer waarschijnlijk is dez ontstaan door liet eten van braambessen. Het .geval is geliukkiig niet van ernstigen aard. Bij.' Kjon. besluit is benoemd tot d:ijik_ graaf van den „Henriëtte-Polder", dhr. J. A. Stols Jr., (in de vacature J. A. Stols Sr.) en tot plaatsvervangend dijkgraaf herbenoemd dhr. C. van Bendegom'. Als 'bijzonderheid kan gemeld wor den, dat deze week door dhr. Abr. dien Braber alhier, elf Zeehonden Zijn geschjo_ 'ten. Waar voor het vangen of diooden Van een zeehond f 3 premie wiordt 'betaald, is dit een aardig buitenkansje. Tot ontvanger-griffier van het Wa- terschap „Rumoirt" te Anna-Jaoobapolder benoemd dhr. Hoogeweg, hoofd dier bijzondere school aldaar. KiaarblijkeHlijk is uit het laatste ronds- verslag door velen een verkeerde con clusie getrokken, 'wat betreft het berijden van Anthoniestraat. Voor- en Achterstraat (klinkerpad) en Karreveld. Genoemde voetpaden blijven bij' vportduring voor het verkeer met motorrijtuigen en ir'ijlwielen, hand- en kruiwagens verboden. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onreg«lmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 et. hierin niet aan taak voor de landbouw organisaties? KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te St.-Maartensdijk, P. de Looze te Renkum. Geref. Kerk. Bedankt: Voor A.J.-Polder, cand. A. Dragt J.Hz., te Rotterdam. Doorzitten StuJcloopen luchtvaart. „DE ITALIA". No'biilé Wil naar het Poolgebied terug- kaeren om deel te ne'men aan het op sporen van Zijn metgezellen, die mtet het hulsel van de Italia zijn 'weggedreven, de 'groep Allessandlrini, zioo genaamd tnaair den man. die (belast Was m)et het onder houd van bet hulsel tijdens de vaart en die het bést in staat moet zijn geweest om! >een geleidelijke neerdaling 'te be werken. Nobilé schijnt van meening te Zij'ni, dat de 'Zes tm'annen nog in leven Zijn, of dat de mogelijkheid (daarvan ten minste bestaat. immmiïm stukken, (Buiten verantwoord elfjkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. jlandbouw «n veeteelto VERZEKERING VAN DEN BOER? Eenigen tijd geleden kon men in het Zeeuwsch Landbouwblad een artikel lezen van „Jong Boer", Waarin de inzen der de aandacht vestigde pp een vooir de bberen misschien nadeeligen achter stand vergeleken bij' de arbeiders, n.l. de verzorging voor den ouden dag. Voor de arbeiders is het verplichtend, dat zoo lang zei 'werken zegeltjes geplakt worden opdat wanneer ze den 65-jarigen leeftijd biereikt hebben, een-uitkeer:ng van ouder- dotmlspienisioen kan plaats vinden. Inder daad is daarvoor veel ite zeggen, im mers. wanneer de boer de laatste jaren, die hij op Zijn bedrijf denkt door te brengen eens erg ongelukkig is met het boeren, dan zou hij daardoor gedwongen •wórden, langer dan hem lief is op Zijn boerderij te 'blijven. Nu bestaat er sinds ■enkele jaren in Friesland' een Onderlin ge Boerenverzekering die hierin althans een beetje te hulp (wil komen op een zeer eenvoudige en vrij goedkoope ma nier. De 'boeren aangesloten bij' die ver zekering betalen elke week 15 cent per koe aan premie. Dit bedrag wörd't dó.or (den directeur van die Zuivelfabriek van het imelkgeld' ingehouden. Zooveel koei en als men heeft, zooveel maal 15 cent wlordt dus gekort, terwijl voor elk H.A. 'bouwland dat men heeft eveneens een koe 'kan gerekend1 'worden. Men krijgt dan op 65-jarigen leeftijd ineens een be paald bedrag uitgekeerd, dat natuurlijk afhankelijk is van den tijd dat men pre mie heeft betaald. Mocht m'en eerder komen te overlijden, dan wordt aan de nabestaanden datzelfde 'bedrag uitge keerd. Het laagste verzekerde bedrag is f' 1500 an het hoogste f15000. Die premie is, ook (al doordat' m'en coöperatief werkt, zeer laag, als men 'bedenkt, dat wordt uitbetaald 'per 15 ct. prem'ie per week, indien men op 25 jaar is opgenomen in de verzekering f 440, indien men op 30 jaar is opgenomen f346, indien imen op' 35 jaar is opgeno,- men f291, enz. Wlanneer we deze ge tallen vergelijken met die van overigens goede andere verzekeringsmaatschappijen dan behoeft het geen 'betoog, dat m'en hier wel zeer goedkoop uit is en dat is 'weer mogelijk gemaakt doordat de Coöp. Zuivelfabrieken hun medewerking veriee nen, waardoor op een zeer eenvoudige en goedkoope manier de premiën geïnd warden. Al is het loon dat anders aan agenten e. d. uitbetaald moet worden, houdt men Ihier in kas. Het is geen won der dat in andere provinciën deze zekering navolging heeft gevonden. Zoo is men ook in Overijsel op dezelfde wijze begonnen den ouden dag van vooral den kleinen boer wat lichter te maken. Na tuurlijk Zijn er tal van vaagstukken aan verbonden, maar de practijk heeft 'wel uitgewezen dat de moeilijkheden, die Zich voordoen., niet onoverkomelijk Zijn. In elk geval is deze wijze van verzekeren zeer sympatiek, daar 'de boer Zoo goed als de arbeider uit het bedrijf den ouden dag 'moeten kunnen verzorgen. D|at 'het nog niet mogelijk 'is een pensioen te 'beuren, dat (maandelijks of in elk' geval periodiek kan worden geïnd, is nog wel te 'betreuren, maar hoe grooter de deel name is, hoe grooter pok de mogelijk heid wordt daaraan te denken. Het alleen wel een beetje onbegrijpelijk, dat ook in de andere provincies niet op een diergelijke manier getracht wordt zooi jets nuttigs in het leven te roepen. Ligt Mijnheel* de Redacteur' In 'het numlmler van Vrijdag 25 Juli komt voor een stuk van iemand, die het zoogenaamd wèl meent met den airbeh der. Verschillende onjuistheden imoet ik recht zetten. Hij' 'begint met op te mér ken, dat hij' geen socialist is, maar geen socialist Zijnde Zou hij 'dat toonen door het algemeen 'beliang te behartigen. Dit is 'de eerste onjuistheid ijn zijn stuk. Het komt er in het leven op aan o'm naast den- arbeider op (te komten voor den landbouwer; krijgt deze ook 'altijd loom naar verdienste? Hoe dikwijls moet een landbouwer mat verlies werken, en woirdt daar door 'denj arbeider niet naar ge vraagd? Dan een tweede verkeerde voorstelling. Hij noemt f22 voor een geniet bieten te wieden, m!aar hij' dient rekening te hou den met de grootte van een geniet, om- d|at een Schouw'sch of' Blooisch gem'et veel verschillen, en imoet rekening ge houden worden m'et de manier van wie den. Bovendien is mij 'bekend, dat f24 voor een gemiet (bieten 'te wieden, dit jaar geen zeldzaamheid is. Een 'mij be kend' landbouwer gaf ter inzage, wa't zijn personeel verdiend heeft. Deze land bouwer had boven dë f 3 uitbetaald per dag. Er Zijin ook) landbouwers die voor bleten boven; de f24 hebben uitbetaald en verdienden deze arbeiders méér dan f 3.50 per dag. Wie het ééne zegt moet heit andere niet verzwijgen; het is dus alweer -een onjuistheid van den schrijver van bedoeld stukje, om f2,55 pier d'ag als het hoogste loon te noemen. Dat voor aardappelland huur wlordt betaald, is 'billijk, omdat de arbeider meestal van zijd aardappelen verkoopt, en dus ruimschoots er uitspringen kan, en 'behalve zelf eetaardappelen, nog geld over ho,udt. Wat aangaat de f 1.50 huishuur, alweer een onjuistheid, omdat de meeste arbei ders een huishuur 'betalen van f 0,80 tot fl. Wanneer verder uitgerekend wordt, dat het loon overal op het moment f2,25 vergist de schrijver zich, omdat het dagloon op vele plaatsen f2,50 is. Ook hier blijkt dus een verkeerde voor stelling gegeven te Zijn. Mocht de schrij ver zich nog eens Willen wagen, d'a'n behoorlijk 'beslagen ten ijs komen, opdat het publiek niet meer éénzijdig word't ingelicht. Zijn laatste op'm'erking over het feit, dat God heer en knecht beiden heeft ge maakt om' door en met elkander een bej staan te vinden, is alléén goed, wanneer de schrijver dan óók beiden gelijk be handelt. Dus niet de knecht stellen boven den heer. maar over beiden denken Het is "niet christelijk om de één 'boven den ander te bevooirdeelen, en het is óók niet christelijk om God te gebruiken om knecht tegen heeir pp te zetten, door onjuiste voorstellingen te geven. Die schrijver moet dus voortaan pro beeren 'te bereiken, dat de Landbouwer in het algemeen een behoorlijk 'bestaan heeft, èn dat de arbeider een behoorlijk loon 'krijgt, dat is christelijk. Van zelf keert de schrijver Zich dan vooiral naar die landbouwers, die door hooge pach ten en lasten zwoegen moeten om het hoofd boven water te houden, gelijk hij nu heeft getracht op te komen voor de niet verdienende arbeiders. Met klimmende verbazing naim ik ook kennis van het stuki van X. in uw num mer van Woensdag 8 Augustus. Hoe kan X. dj0 arbeiders toch opzetten om lid te gaan worden van een 'bond? Wie gpedj op de hoogte is, 'weet dat Zierik- zee Zulk een 'bond is rijk geweest, maar ontbonden is moeten worden, door 'm'ee- ningsverschillen onderling en gebrek aan leden. De leden kregen in de gaten, dat er zonder een 'bond meer -te verdienen viel, en ze bedankten. Te Ouwerkerk -en te Dreischor is er óók een bond en juist ook daar zijn de loonen het laagst. Voor de bieten is dil jaar f21 per gemët 'betaald, en het dag loon is op het moment f2,25. Zonder op- zetterij van X. en vlan iemand die het 'io\el meent met den arbeider" zijn de lopnen het hoogst waar geen blond is^ Arbeiders meest dus voorzichtig met uibe zoogenaamde vrienden en helpers. Met viriendel ijken dank voor de op name, Een uit velen Schutje, Augustus 1928. VAN HEINDE EN VER. In de Ver. Staten is er een Z.g. „Sia_ meesche tweeling", bij welke de vergroei ing aan den benedenkant van de rugge ngraat zit. Deze tweeling is 17 jaar oud. Maar thans zal getracht worden door een operatie de beiden te scheiden. Dit schijnt volgens de doktoren vrijwel geen kans op succes te hebben, wijl de beide we zentjes het zijn meisjes een gemeen schappelijke bloedsomloop hebben. Maar toch schijnt het te zullen gebeuren, om. dat een der beide arme kinderen verliefd is en wil trouwen. In de buurt van New-York (stad) zijn 3 menschen door den bliksem ge-, dood. Het hevige onweer was met on geduld verbeid' wijl men er een zeer noo. dige temperaluursverlaging van verwacht te. Maar de hitte was na het onweer al even drukkend als ervoor. Bij Etaples. aan de F.ransehe West kust, zijn twee kinderen van een vacam- tiekolonie 'bij het baden verdronken. Een geestelijke, die het toezicht had, heeft bij' zijn 'poging om Ide kinderen te redden, het leven, verloren. Vrijdag heeft te Pola (Italië) de 'be grafenis plaats gehad' van de menschen, die zoo noodlottig om' het leven Zijn ge- komjen door gasvergiftiging 'bij 't zin ken van de duikboot F 14. In alle steden van Italië werden rouwdiensten gehouden. Op! het Templmerm'eer bij Potsdam (Duitsehland) vloog op een gegeven mo- m'ent 'de motor van een nieuwe vliegb'oot in brand, waardoor de aanwezige ben zinevoorraad: lowtpiofte. Djoor de gewel digen luchtdruk werden twee mannen uil 'de boo;t geslingerd. Zij' verdronken jam merlijk. Twee kia'm!era|den kregen ernstige brandwonden. Aan da begrafenis op Zondag, te Zagrel. vain den gestorven Zuid-Slavi- schen 'boerenleider Radiitsj, namen naar schatting een half millioen menschen deel, d!a heele natie vertegenwoordigend30.000 kransen, waaronder een martelaarskrans uit doörnen, werden door de boeren voot den lijkstoet uitgedragen. Bij het Curia-station (Portugal) is een auto op) een overweg door een trein verpletterd. De 5 inzittenden werden ge. dood. De baanwachter had vergeten, den afsluitboom neer te laten bij het naderen van den trein. - De opvolger van den Zuid-Slavischen politicus Raditsj, Troembitsj, zal een staatsinrichting verlangen, die aan heil Kroatische volk, binnen z'ijn historische grenzen, autonomie op wetgevend, uitvoe rend en financieel gebied verschaft. Naar de Engelsche bladen meiliden, (heeft de op| 4 Juli uit zijn vliegtuig ge vallen en omgekomen bankier Alfred Loe. wienstein in totaal 51/y miKLlioen pid. si. (66 millioen gulden) nagelaten. Vóór de débacle zijner Internationaal Holding and Investment Cy. (moet Zijn bezit echter nog 12 millioen pond hebben bedragen. verschillende berichten* Het gevaarlijke, baden. Van teen in Eg- mond aan Zee badende groep kinderen der Christelijke Vaoantiekolonie zijn twee kinderen, die zich te ver in Zee gewaagd hadden, door den stroom meegetrokken. De begeleidende juffrouw en een bad knecht begaven zich dadelijk te water, spoedig gevolgd door een lid van de reddingsbrigade. Laatstgenoemde mocht heit genoegen smaken, een der in nood verkeerende kinderen, alsmede de juf frouw, die zelf in levensgevaar verkeerde, op het strand te 'brengen. Dadelijk Zijn pogingen aangewend om bij het kind, een jongen, de levensgeesten op te wek ken. Naar het andere kind. dat zoo goed zeker verdronken is, wplrdt thans gezocht. Een mijn in het net. De van ,de visisCherij, te IJmuiden 'teruggekomen stoomtreiler 1JM. 232 (Westiand) heeft tijdens het visschen op de Noordzee een mijn in hel net opgehaald. Met veel beleid heeft do 'bemanning 'het gevaarlijke monster u',t het net weten te verwijderen, waarna 'het aan de zee werd teruggegeven. Redder verdronken. Een kapitein dei'r genie van het Oost-Indische leger, mei verlof hier te lande, is bij Kijkduin, bij een poging om een dame die zich te ver in zee 'had'begeven, te redden, verdronken Ongelukken. Zaterdagmorgen zij'n te Egmond aan Zee twee kinderen van tië Chr. Vacautiekolonies verdronken. Toen het echtpaar H. te Beek (Limburg) aan het korenmlaaien Was, was het 3-jarig Zoontje, diait mee Wais genomen, onge merkt in het korenveld gekropen, met heit ongelukkig gevolg, diat de kleine door die maaimiachine werd gegrepen en hem

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1