Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Maandag 2 Juli 1928. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën HINDERWET. buitenland. feuilleton. Uit het land der Hanums binnenland. Uit Stad en Provineie. Bij Scheren Prfja per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Mnd., Wned. en Vrgd. Poatohèque- en GHron. 137677. tm 18 regels 60 eta., ran 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reolames 80 ets. p. regel. Bij eon tract belangrijke korting. Intending op den dag ran uit gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf ZIJ, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 Juli a.s. verschijnende nummers GRATIS. Gevonden voorwerpen: Een rijwielplaatje; een knijptang; een paar zwarte sokken; een mesje; een stuk dekkleed; een zweep; een motorkap (hoofddeksel)- een breiwerk. De Commissaris van Politie: R. P. BRONS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzrb maken bekend, dat het verzoek van W. STEENDAM Schoenhandelaar te Zierik- zee, om in het perceel, kadastraal bekend in Sectie A, no. 145, een benzinemotor van Vf4 P.K, tot bet drjjven van een uitpoets machine te mogen plaatsen door hen is INGEWILLIGD. Ziekikzee, den 29 Juni 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. HET SPOORWEGONGELUK BIJ DARLINGTON. De Fngelsche blalden bevatten uitvoe rige verhalen over het schrikkelijke spoorwegongeluk, dat Donderdag bij Diair- lington heeft plaats gehad. Van, de 25 reizigers, die 'werden ge dooid, zijn 19 vrouwen, idTie Imlatnjien en een jongen. Bovendien liggen er thans 46 gewonden in het hospitaal. Twaalf van de gedoode vrouwen waren lid van ide Mothers Union uit het dorpje Hettom- Ie-Hole in het graafschap Durham, die van een bijeenkomst kwamen. Dit dorpje is in Idiepen rouw gedom peld, want alle vrouwen waren gehuwd en imöeder. Zes-en-veertig kinderen zijd met één slag moederloos geworden. Drie kinderen hebben hun vader en moeder tegelijk verloren. De vrouwen hadden van den goedkoo- pen vacantietrein gebruik gemaakt om haiar uitstapje te maken en omstreeks twaalf uur begaven de echtgénooten der vrouwen zich naar het station om deze laatsten af te halen. Zij1 Wachtten veertig minuten totdat hun werd medegedeeld, dat er een spoorwegongeluk bij Darling ton Wals geschied. Zij' hadden toen echter nog niet het minste vermoeden, dat de verongelukte trein die was, waarin zich hun vrouwen bevonden. Later snelden ze naar Darlington, waar zij lmet moeite die lijken konden indentificeeren. De „Diaily Mail", die züj'n lezters in de gelegenheid' stelt bijl hun abonnement zich vrij! tegen ongelukken te verzekeren, heeft reeds 50.000 pd. st. uitgekeerd. EEN ONGEGENEERDE AFTOCHT. De groote brand in de zweminrichting aan de Lido-baa; voor Venetië, waarvan wij melding maakten, zal velen interes seeren, die deze schoone plek eens hebben bezocht. Veel is er niet meer overgeble ven van het genoegelijke etablissement met zijn pier en terras. Toen Donderdag 1.1. eenige honderden baders in het koele water rondspartelden, ontdekte een der badknechts, dat er rook opsteeg uit een Wederwaardigheden uit Kotistantinopel, door IB. Mouradian-Anspaoh. (Slot.) Dloch reeds na weinige jaren, kort na dat Mustapha Kem'al Pascha de regie ring) (aanvaardde, veranderde zich look hier het beeld. De Hanums kregen namelijk toestemming, ook andere bioscopen, zelfs des avonds te bezoeken, want Mustapha Kiemlal Pascha ontdekte, dat het niet zede loos was, als bijv. een Hanum haar man Vergezelde. Hoe ongewoon dit voor ons Europeanen Was, bemerkte men aan de Vele blikken, waaraan 't bij'zionder in den eersten tijd, zulk een moderne Hanum blootgesteld 'was, wanneer mén haar des avonds, hier en daar ontmoette, welis waar nooit alleen, steeds onder geleide Maar zoover ging toen de emancipatie nog niet, dat men ook in de electrische trams tesamen zou hebben Imogen zitten. Djaair Was nog een strenge scheiding der geslachten door een dik, rood gordijn, dat, verschuifbaar, nu eens ee(n vierde, dan weer een dejrde deel van den wagen Voor Turkscbe vrouwen, die alleen van voren instapten, reserveerde. Doch1, Zoo nis ,ik hoorde, heeft ook dit gordijh voor den nieuwen tijd plaats moeten maken. Ook op de schepen Was een Haremlik, Waaronder men een vrouwenvertrek ver staat (niet, Zooals dit bij vergissing ver* bireid is, alleen de vele vrouwen van een Overwerkte lenuwerj der badkamertjes. Een oogenblik later •reeds sloegen de vlammen op' de andere hokjes over. Onder de baders brak een paniek uit Zij snelden uit het water pm hun kleeren in veiligheid te brengen en meer dan 150 personen bereikten in zeer plrimitieve kleedij hun hotels. Anderen waren zoo de kluts kwijt, dat ze zich snel te water begaven om aldus voor de vlammen gevrijwaard te zijn! Weer an deren, de laconiekeh, bleven rustig in het water, om' aldus beter van 't schouw spel te genieten. Intusschen haalde het badpersoneel de kamertjes leeg, w-aarin zich vele kostbaarheden bevonden. Hoe achteloos de eigenaars met hun eigendomL men vaak omspringen, bleek uit het feit dat de badknechts in het kamertje van den vermaarden Poolschen tenor Wesso-- lowsky juweelen ter waarde van 100,000 lire vonden. De geheeje badgelegenheid brandde af. VERKEERSTOESTANDEN ZBEUWSCHE EN Z.-HOLL. EILANDEN. Het bestuur van den Bond van Bedrijfs autohouders in Nederland is van meening, dat de verkeerstoestanden op> de Zuid- Hollandsche en ZeeuwsChe eilanden in het algemeen en voor de eilanden Schouwen en Duiveland, met hun veer Anna Jaooba- Zijpe in het bijzonder, in dezen tijd van snelle ontwikkeling van de autotransport- middelen ontoelaatbaar moeten worden geacht. Daar thans mede in verband met de wegenbelasting het moment daartoe gunstig schijnt, 'heeft het bestuur allen, aan wier oordeel het in dezen gewicht hecht en -wier belangen in hooge mate bij' een snelle verbetering Zijin betrokken, uitgenoodigd tot het bijwonen van een vergadering op 4 Juli te Zierikzee te 2 uur in de soc. „Concordia" ZIERIKZEE. Zaterd.agavo.nd vergaderde in de kleine voorzaal van hotel „Juliana" de vereeniging voor vreemdelingenverkeer, op welke vergadering de festiviteiten voor de as. landbouwtentoonstelling (zie om|s berichtje in het j.l. Vrijdagnummer) nog eens nader worden besproken. Ter ver gadering waren mede aanwezig afgevaar digden van verschillende vereenigingen, welke hun medewerking zullen verleénenj- De voorzitter, de heer R. Gerritsen, begon met de aangename mededeeling dat dank Zij de welwillendheid van de gemeente en verschillende corporaties, mien over voldoende contanten kon beschikken om alles wel te doen slagen. Na het verdeden der commissarissen voor het plaats be preken voor de beide zalen werden de programma's nog eens nader onder de oogen gezien. Woensdagavond o'mf 8 uur vindt een turnmarsch „D.O.KOlympia" plaats. Voor den avond in „Juliana" was het programma reeds gereed, terwijl aan een commissie, bestaande uit de heeren L. Doeleman, N. J. Visser en C- O. Ji. Hen driks© was opgedragen voor het program ma in de Concertzaal te zorgen, waarbij behalve de heer Willem van Capellen, „Rust Roest", Olympia" en „DuO.K-" af wisselend zullen optreden. Voor de niet- Concertzaal-bezoekers zal „Kunst en Eer" (oml 8 tuur Donderdagavond een uitvoering P|atsctoa), waarin alleen de Hanums, dik wijls ook Europeesclhe vrouwen met kin deren plaats nemén, die de overtocht naair 'den Aziiatischen oever maken, waar een zeer groot gedeelte van Konstamtinor pels bevolking woont. Hier is men sams gêne, en ik heb daar dikwijls tooneel- tjes vatn ongedwongenheid beleefd', zoto ets Idit onder Euro'peesohie vrouwen nooit mogelijk zou zijn. Diaar worden kimderetn gezoogd en geholpen, daar maakt een schoone haar kousenband in orde, daar Wordt (gegeten, gedronken, gebiabbfeld zon der eind en gerookt volgens /alle regelen Idier kunst. Zelfs de eenvoudige Hanum draagt vast en zeker in 'haar blouse een blikken doosje met gcedkoope tabak, en een boekje cdgarettenpapiier, en in een paar seconden beeft ze op de mleest pri mitieve manier een cigaret gedraaid, die ik |niet in staat 'zou zijn te irooken, zonder tabak te kauwen. De Haremlik is haast ails een groot gezin, want de Turksohe Vrouw is spraakzaam', mededeelzaam1, en beeft, Speciaal voor kleine kinderen steeds een 'goed woord. Zie zal zeidien iets snoe pen, zonder het dicht jb'ij! haar zittende kind! 'iets laan te (bieden. N'aair ieen 'Café ging een Turkscbe Vrouw nooit, wel Zoo nu ein dan naar enkele bepaalde banketbakkerswinkels, die een aparte kamer voor Hanums ingericht had den. Of ook dear Veranderingen hebben plaats gevonden, daartoe ontbreekt 't Imlij aan gegevens; ik meent echter aan, tifift de imbderne Turksche vrpuw oiok daar baar recht zal handhaven. Zelfs bij1 den doikter waren er geschei den kamérs, en wannéér er maar één ten dienste stond, ten (minste een scherm, Waarachter 'zich een bijzonder schuchtere. in de tent geven, na afloop waarvan de muzikale wandeling een aanvang neemt. Zooals -reeds gemeld worden Havenplein, Zuidhavenpoortbrug en de weg naar het terrein met fraaie bloembakken versierd. Dat al deze versieringen in de welwil lendheid van het publiek worden aanbe volen hoeft geen betoog, hpewel in den laatsten tijd, vooral ook de jeugd, een steeds grooter liefde en belangstelling! vooir bloemen en planten aan den dag gaat leggen, zoodat een aanwijzing hierop, bijna overbodig kan geacht worden. Bij de gein. zullen pogingen in het werk gesteld wor den om de bloembakken op de 4 boeken van het Havenplein daar een blijvende plaats te verzekeren. Uit den boezem der vergadering werd voorts het denkbeeld geopperd om den carillonnist te verzoe ken om' Donderdag van 8—8,30, 10—10,30 en 12—1 uur het carl:.,on te willen bespe- (len. Na 't bespreken van nog enkele (onder, geschikte punten werd de vergadering ge sloten. Men verzoekt ons verder mede te deelen dat aan leerlingen van de H.B.S. 50 o/o reductie op. de prijs, voor een be zoek aan het tentoonstellingsterrein is toe gestaan, terwijl den leerlingen van de Ambachtsschool de gelegenheid is gebo- jden onder leiding van bun leeraren de ten toonstelling gratis te bezoeken. De wel willendheid van de Prov. Stoombojotdienst om' de 1-dag-retours i.p.v. 15 op 12 Jul' te doen aanvangen wordt zeer op prijs gesteld. RENESSE. Zaterdagvoormiddag ont waarde (mej. S. van der Zande alhier, dat twee kinderhandjes uitstaken boven het Water in den vijver vóór de woning van den landbouwer L. Hanse in de Laan. Een behendige sprong van de fiets, een koene sprong in het water, een vast grijpen der twee handjes en.... de dienst bode had het geluk het 2-jarig zoontje van bovengenoemden landbouwer van een wissen dood te redden. Zij smaakte het genoegen door haar moedige daad het kindje terug te kunnen geven aan de moeder, die angstig liep te zoeken naar haar afgedw aalden lieveling. Bravo Sientje! DREISCHOR. „Den ouden Pelle plotse ling! overleden". Die mare klonk Zater dagavond door onze gemeente en was het onderwerp der gesprekken. Ben zeer po pulaire dorpsfiguur is hiermee uit ons midden heengegaan, zonder ziekte, zonder lijden. De nog zoo krasse 74-jarige was veel op de baan, had. voor ieder een goed woord en, Was de verpersoonlijkte beleefd heid. Als liefhebber van muziek, tooneel en zang, was geen uitvoering of concert zonder hem compleet, waarbij hij meestal als tolk van het publiek het woord voerde en een graag geziene persoon was. Vele ouden van dagen, met wien hij dagelijks omging, zullen hem zeer missen. NlEUWERKERK. Zaterdagmiddag bad hier een autouongeluk plaats. De heer Bolu- terse van Sirjansland, die mét Zij'n vracht auto voor J. v. d- R. bouwmaterialen had aangevoierd op] een terrein aan hetMolen- weegje, wilde achterwaarts den dam pas- seeren, die 't terrein van den weg scheidt. Aanvankelijk ging dit goed, doch. doordat hij op een gegeven oogenblik teveel gas gaf, kwam' de auto aan de overzijde van den weg in de sloot terecht, waar zé met veel moeite werd uitgehe&chen. Per soonlijke ongelukken hadden gelukkig niet ST.-ANNALAND. Zaterdagmiddag brak plotseling brand uit in de boerenschuur van dhr. Akkermans, een hölf uur buiten het dorp gelegen. In een oogenblik stond alles in lichtelaaie. De brandspuiten waren heel vlug (de eerste al een kwartier na 't bekend worden) ter plaatse, doch er viel niets mee,r te redden. Binnen het uur was de geheele schuur met inhoud, een nieuwe auto, drie wagens, een dorsoh|- machine, wat hooi enz., een ptnooi der vlammen. Vee bevond zich niet in d.e stallen, uitgezonderd 2 stieren, die tijdig, konden worden losgesneden. Dank zij de gunstige windrichting bleef het woonhuis, dat slechtsi een (meter of zes va|n fde schuur verwijderd stond, behouden. Alles was verzekerd, behalve de splinternieuwe auto, die eenige uren voor bet uitbreken van den brand eerst op de hofstede -was ge>- leverd. Toen de brand -bemerkt was, heeft dhr. Akkermans de auto nog op' gang gebracht, is nog achter 't stuur gespronr gen, doch kon hem' in zijn verbouw ereerd'- heid niet meer wegrijden. Onmiddellijk m'oest hij vluchten v^pr den robk. Ver moedelijk is de ooirzaC-k hoioibroei. THOLEN. Met\ de brugwerken schiet het ..i hard op. Dag en nacht is men bezig met het storten van beton. Ook liggen reeds de trottoirs en maakt men de be strating voor de nieuwe EendrachtsWeg. die men echter ook destijds zelden aan. trof, voor mannelijke blikken kon vér- bergen. Een zeer interessant hoofdstuk van om- gegeneejrdheiid leveren ook de Turksche baden, de 'Z.g. Haimlams. Het Turksöhéj blad bestaat uit een groot vertrek, geh Van marmer, dat als gelegenheid tot zit ten in het middeln leen geweldig groot blok miarmer heeft. Aan beide Zijden loopt er omheen een breede steep, waar op men gaat zitten dn vanwaar 't water in een goot afloopt- Op kleine afstanden züjh waschbiakken aangebracht, waarbo ven ziéb telkens twee kranen bévinden, Vooir Wartnl en koud wiater. Naar de bad^- iinriohtiing gaan, bfeteeikent voor de Turk sohe vrouw een halven rdag erifn door brengen. Zijl néémt zelfs haar eten mee (daarheen. In één esnké'e ruiimtey afzbn- lijke bokjes Zlijh er (maar zéér weinige, en sfledhts Zij, (die ee|n jflinke prijs betaalt, mlag daajrop rekenen, ontkleedt men zich op niet geheél onberispelijke Sofa's, slaat een cloek om, en stapt in het warme bad, dat op een stoombiad gelijkt. De geheel* miarmeren vloer is onderaardsdh ver warmd- Toon ik voor het éérst zulk een bfac bezocht, voelde ik me gekwetst door Zoo veel naaktheid. Ongedwongen zaten (de Hainuhils daajr, sponsden zich af, of lie ten zich door b'advrouwen iwasschen, lie pen naakt mond, dedien daar ook nieuwe kennissen op, aten, rookten en dronken. Ten slotte zou ik nog een Turkscbe huwelijksplechtigheid1 willen vermelden, en wel die van Suleiman Hal id Bey, den bfroer vlajn Mahmut Schefket Pascha, die iin de geschiedenis der Jong-Turken een groote rol speelde, en Iblij de bestorming LUCHTVAART. DE ITALrA". Blijkens een [bericht van de Citta di Miilano is dé gtroep Viglieri 16 K.M. in Oostelijke richting (afgedreven en bevindt zich nu ongeveer 16 K.M. benoorden het groote eiland, beoosten kaap ILieigh Smith De ijstoestanden bij het kamp zijin ver ergerd. Het wéér wordt (béter. Zoo dra er bericht komt, dat het mogelijk zal zïjln bij 'de groep Viglieri -neer te strij ken, zal het Finsebe vliegtuig, dat op de Citta di Milano van slede-ijzers is voorzien, daartoe een poging ondernemen. De groote Russische ijsbrekem Krassin is in de Virgobaai, lop het Deenscbe eiland, waar zich ook de Citta di Mi lano (bévindt, aangekomen. De Braganza ('Zit |nog steeds vast in het ijs bij de N'oórd- kaap van- Noordoostlamd. Kapitein Soma mét zip Alpenjagers en 'de leden van de Alpenélub, 'die met de Spitslberger gidsen samenwerken, zetten hun opsporingen naar de groep Mariano voort. Sinds een maand -zijn zij nu on vermoeid en rusteloos bezig mi&t het 'afzoeken- van de streek, Waar deze groep verdwenen [moet Zijin. géén Pijn en n&uclirijiien of stuk gaan der huid, indien men vóór het inkepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ot. PUROL VERKOOPDïHEN, ENZ. SIRJANSLAND, 29 Juni. Ten overstaan van notaris Kprteweg werden heden al hier publiek verkocht: Een woonhuis, sdhuur en erf op het dorp, vo,or f 2825, den hoop; 37.80 A., bouwland, aan Dil- iingsweg, voor f1240; 45.50 A. bouwland1, aldaar, voor f1810; 49.50 A. bouwland, aan den Hoogenweg, voor f2100; 57 A. bouwland, aan KUnksweegje, voor f1825; 54.25 A.l bouwland bij' de Staart, voor f 910; 43.90 A.. bouwland in Piotenbcsch, aan den Breeden weg, voor f 2036,48; 1.49.BO H.A. bouwland, aan het Padje bij' den Breedenwég, voor f 500. Alles per Gemlet. ST.-ANNALAND. Door notaris A- J. Bie- rens werd krachtens Art. 1223 B.W- ver kocht een woonhuis en erf aan de 'haven jgroOft 2 8 c.A., bewoond dloor dhr. C. Theunisse. Kooper werd dhr. Joh. Heij'- vam Kotistantinopel doodgeschoten werd; deze huwelijksplechtigheid heb ik zelf meegevierd. Hier ging het nog geheel oud-Turksch toe, en alleen Vrouwen hadu Iden ttpegang. De eenigé mannen, die eraan deelnalmén, waren vanzelfsprekend de bruidegom' en een haremopzichter. 'De vrouwen waren alien in galai, zéér ge- idecoUebeerd paar de nieuwste Parijsdhe mode gekleed. Voor deze huwelijksplech tigheid stonden de deuren twij'd open en élke Vrouw had toegang- Diatgéne, Wat Wijl pns (wel het (mflnst aan vreemde blik ken Wordt prijlsgegevén, de Slaapkamer mét het (bruidsbed, is Idaar het 'belangrijk ste vooirwerp vor de beschouwing der gasten, ,en fd)e bruid 'zelf leidde eiken nieuw (aangekomene (binnen en toonde met trots (de pronkerig ingerichte kamer, zelfs haar jpachtkleeding. Dan 'ging Ze op een (mét bloemen Ver. sierden stoel 'zitten, alleen, Want Ze ken de baar bruidegom nog niet, en alle damés (gingen- tnaar haar toe, felioitéer- den en kusten haar. Nadat !ze eenige uren lang de felicitaties ovér zich had laten 'heen gaan, werd zé, natuurlijk geschei den van baar bruidegom!, getrouwd, en dain ,in leen ander vertrek geleid, waar Ze (mét den sluier Ibèdekt wérd, die steeds door een Ibrilianten diadeem' wordt vast gehouden, ze(e(r diltwijls door een geleen- den. Toen Werd de bruidegom gehaald, hij ging paar haar toe, ide deur werd ge sloten een paar spannende minuten verliepen voor de buiten wachtenden hij' hief den isluier op' en zag voor de eerste jmlaal Zijn jonge vrouw en zij haar man!, wiens pbotografie Zij' reeds menig maal (had (gezien/ Na eenige minuten afleen-Zijn kwamen ze na,ar buiten, en fe t LAAT UW MAM IT GERUIT ROOKEN v/ Tl maar geef hem TABLETTEN boer Wz., vooir f 5250, plus betaling van de achterstallige rente. POST EN TEL7 J02APHIE. Zondag 1 Jjuli, vierde de heer S. ;L. v. d. Velde, conducteur der brievenmalen te Zierikzee, Zijn 25-jarig ambtsjubileum. Door zijn postale vrienden en andere be kenden werd dezen dag eenigszins feeste lijk gevierd ten huize van den jubilaris. Bloemstukken, vele tri getal, sierden zijn kamer, waar o.a. een geschenk ten toon stond, pendule met bim-bam slagwerk, hem' aangeboden door het postpersjpneel van Schouwen-Duiveland en SL-Filipsland. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk- ZIERIKZEE. De 3e landdag van Vrijz. Godsdiienstigem in Zeeland, welke giste ren hier gehouden wéird, kan niet anders dan bizonder goed geslaagd genoemd worden en heel vrijzinnig Zierikzee zal steeds met genoegen aan dezen len Juli dag terugdenken. Na aankomst van de „Sjfcad' Zierikzeo" en een motorboot van Betrgen-op-Zoom, Welke booten pl.m. 200 deelnemers 'aanvoerden, ving om half elf in de Groote Kerk een godsdienstoefe ning aan, welke geleid werd door Ds. Hoekstra. Deze sprak over het onderwerp „Aanbidding", naar aanleiding van 1 Kron. 16, vers 29. Tijdens dezen dienst zongen de aanwezige V.CJ-B.'ers hun wer- kerslied', terwijl de Zangvereniging der Vrijzinnig Godisdienstigen uit Middelburg, onder leiding van mej. L Guiot, eènige gewijde zangen ten gehoore bracht, wel ke door de talrijke aanwezigen mlet stille aandacht werden gevolgd- Otnu half één ving in hotel „Juliana" de gemeenschap pelijke koffiemaaltijd' aan, waaraan door ruim 150 personen werd deelgenomen. Dfapk zSji de goede Zorgen van den 'hötelier begaven allen zich na afloop versterkt en opgewekt naar het landdagterrein, waardoor den heer W. ten Haaf zijin weide in de Plastteweg bereidwillig had jestaan. Begunstigd door goed- Weer werd om1 2 uur begonnen en spraken achtereenvolgens Dr. H. de Nooi, als vcpr- zjitter van het plaatselijk «comité, een openingswoord, Ds. de Jonge uit Ber- gen-op-Zopm, over „De gevouwen hand'" en Ds. van der Wissel uit Aardenburg, over „De Werkende Hand". Ter afwis seling z»ng het Middelburgsche Zang koor eenige liederen uit den Heldor bundel en den bundel van de N.P.B-, en kele begeleid door het muziekgezelschap „Nieuw Leven" van Ouwerkérk, dat oak zelf eenige gewijde nummers ten beste gaf. Na de pauze (was het woord aan Ühr. Jan de Koning uit Utrecht, secre taris van de V.C.J.Bt, die in een gloed volle red© over „Onze Jongerenbeweging" doel en streven van de V.C.J.B. uiteen zette en wees op de noodzakelijkheid ziOh vast aaneen te sluiten ter bereiking van het gemeenschappelijk ideaal. Het slotwoord werd gesproken door Ds. Hoekstra, die aan allen een woord van dank bracht, voar hetgeen zij' voor het Öoen welslagen van dezen dag hadden de bruidegom' wierp, Zooais 't gebruik dit (voorschrijft, geld onder 'de bezoekers, waarvan iieder een geldstuk poogde te blemlatchitigen, Want (dit moet geluk aan brengen 'als het Kismet het tenminste niet anders wil. Van de bruid probeerde men dian nog (zilverdraden* Idie zij onder dem sluier gebonden droeg, te veroveren, die men Idian zoovéél mogelijk zichtbaar mOest dragen, want pok 'dit moet geluk aanbrengen, en Wie nog ongehuwd is, rnéef nog in hetzelfde jaar een echtge noot zoeken als het Kismet het niet einders heeft bepaald. Er werden dain mog allerlei verversdlungen aangeboden, de Vreemdelingen gingen langzamerhand heen, en (alleen de familie bleef nog bij elkaar. Ondertussdhen Was de bruidegom bon der te groeten heengegaan, Want 'hij vier de de bruiloft tot diep in den nacht in ziijh Vriendenkring, wat zeker wel niet naar den smlaaik Van ©en bruid hier te Iminda zon zijin. Ik héb1 idlan nog verscheidene huwelijks plechtigheden meegemaakt, waarbij' het al 'méér ,ya la franda" toeging, Waarmee d© oosterling, /al het imOderne aanduidt, waarbij' 'zelfs de bruid zelf haar echtge noot heeft uitgiezlocht. En (het zal niet! liang duren, of men Bal partijen en bals meemaken, zondér daaraan iets bijzonders ie vinden- Het is te betreuren, dat de bekorjjng viam bet oude Turkije (weg is, en ik ben blij, nog een brok van (het ons zoo sprook jesachtig toeschijnende Tu,rkije te hebben ieeren kennen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1