Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Woensdag 27 Juni 1928. zierikzeesche courant. l4[s%ej{0jz?aaukw") advertentien Inzending Advertentiën JACHTWET 1923. Uit Stad en Provincie. Uw Haar per 3 maanden f 1,50, franco per poet ƒ1,80. Voor het bnitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nainmere 5 cent. Verechijnt Mnd., Wnsd. en Vrijd. Poatohèque- en Qiron. 137677. tu 1—3 regel» 80 et.., tu 4 regels en daarboven 20 et», per regel. Reolamee 30 ota. p. regel. Bjj oontraot belangrijke korting. No. 11714. Inzending op den dng tu nit- If.-Rldicllir M, J, KOSTEN, gnve vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 iull a.s. verschijnende nummers GRATIS. De Jachtakten zijn in voorraad. De Commiuari» van Politie: R. P. BRONS. ZIERIKZEE. Sommige werkgeversorga nisaties in het landbouwbedrijf hebben beu sloten op een der tentoenstellLngsdagen, 12 en 13 Juli, hun personeel een dig vrijaf te geven rniet behoud van het volle loon, teneinde hen in de gelegenheid te stellen een bezoek aan de ïandbouwe®- positie te brengen. Dit besluit kunnen we niet anders dan toejuichen en het zal, naar /wij1 vertrouwen, door de andere werkgevers op ons eiland worden ge- volgd. Teneinde deelnemers van het diner van het landbouwfeest, afkomstig uit St_ Philipsland en West Noords-Brabant dien zelfden avond nog in de gelegenheid te stellen huiswaarts te kunnen keeren, heeft 'het krmgbestuur er voor gezorgd, dot den 11 Juli, 's avonds 12 uur, een extrar veerdienst Zijipe—A.J.-Polder wordt inge legd. De bevolking v.an Zeelaiid bestond op 31 Dec. 1926 uit 125153 m. en 1211838 va*., totaal 249991 op 31 Dec. 1927 was dit 124884 en 124579, samen 249.463. De totalle getallen waren vioor do ge nieenten op Walcheren 66244 in 1926 en 66187 in 1927; voor die op Zuid-Beveland 50438 en 50650; voor die op N.-Beveland 7701 en 7576, voor die op Thoien en St.- Fhilipsland 15412 en 15421; voot die op Schi en Duiv. 23640 en 23476; voor die in O.-Zeeuwsch-Vlaanderen 55518 en 55208 en voor die in West-Zeeuwsch-Vlaanderen 27645 en 27690. Donderdag 5 Juli rijdt een goedi- fcoope trein, 2e en 3e klasse, van de sta tions aan de lijn Vlissingen—RoojsenJdaal naar Rotterdam en Den Haag en terug. Vertrek van Goes 6,32. Terug van Rot terdam! 1959. Aiajnkopist te Goes 22,24. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, wordt Zondag 1 Juli a.s. hier de 3de Provinciale landdag van Vrijz. Godsdienstigen gehouden. Des namiddags heeft op een terrein aan de Platteweg een olpenluchtsamenkomst plaats, waar een 3- tai sprekers het woord zullen voeren, terwijl een zangkoor en een muziekgezel schap de samenkomst zullen opluisteren. Indien het weer ongunstig mocht zijn, wordt de samenkomst in de Groiote KeTk gehouden. De A.N.W.R., toeristenbond voor Ne derland, heeft bi} de firma L. van Leer Go. te Amsterdam een fraaie reclame plaat in kleurendruk laten vervaardigen en op' groote schaal verspreiden, bij het begin van 't vacantieseizoen, teneinde het nonchalant wegwerpen ven doozen, schil len en andere afval bij bezoek aan bosch, park of duin, tegen te gaan. Op een Maandag j.l. gehouden ver gadering, is opgericht een m'annenzang1 koor, dat den naam draagt van „Zierik- zee's Vrijzinnig Mannenkoor" onder voor zitterschap van ds. Hoekstra, en onder leiding van den heer v. Bergen. Het doel dezer vereeniging is, dienst te doen als kerkkoor. Het bestuur vraagt daarom steun van allen, die daarmede sympiathi- seeren, omi als lid, donateur of donatrice dezer vereeniging toe te treden. In verband met de voorstellen, van wege de provinciale afdeel'mg va,n het Groene Kruis! tot Ged. Staten van Zeeland, gericht betreffende invoering van het in stituut schoolarts, hebben Gedep. Staitein zich tot de (gemeentebesturen gewend, op dat de raden zich zullen uitspreken over de vraag, of zij bereid zijh, in beginsel het instituut schoolarts te aanvaarden en of zijl een evenredig aandeel in de kosten voor rekening van de gemeente zullen nemen. Tevens wenschen Gedep. Staten via de gemeentebesturen te vernemen, hoe de besturen der bijzondere scholen te genover dit vraagstuk staan en of ook zij in de lasten wenschen bij te dragen. •BROUWERSHAVEN. Die heer J. J. W d. Velde herdacht Maandag het feit, dat hij 25 jaar lid Was van het muziekgezjel- Schiaip „Aplpollio", waarbij' hij tevens ge durende een kwart eeuw het oimbl van penningmeester waarnam. Hij' werd door zfijln eorps gehuldigd door 't laanfbiedem van een souvenir, terwijl het jongste lid (7 jaiar) den jubilaris een bouquet aan bood. Die zamgvereetiiging „Euphónia", die met hiaiair nieuw vaandel aan de huldiging deelinaim!, verhoogde de plechtigheid, die veel belangstelling trok, OOSTERLAND- De alhier gehouden col lecte vqpr den gewaipenden dienst heeft ppgéh'nachit te Oosterland f 10,18; te Sir- jansland f5,80, totaal f 15,98. BRUINISSE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op 21 Juni. Voorz. de heer S. Hage, burgemeester. Tegen woordig alle leden. Na opening der ver gadering deelt de voorz. mede, dat het bouwen van een schuilhuisje op het ha venplateau is opgedragen aan J. Deurloo; de kosten zullejh f 225 bedragen. Verder dat de tweede verkoop van een partij oude schoolbanken heeft opgebracht f 57,50; een 8-tal zijn geplaatst bij den havendam ehl 2 stuks bij het gesticht „den Bal". Ingekomen is een mededeeUinig van den Insp. der dir. belastingen, dat de opbrengst van de R.I.B- dienst 1928-'29 is geraamd ojp f 19000. Van de GezondL heidscommissie de begrooting voor 1929; het aandeel voor deze gemeente bedraagt f 62,70. Een schrijven van Ged. Staten houdende terugzending van het besluit tot wijziging der verordening op de hef fing van weeggeld met de mededeelijng dat de Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw de Konink?. goedkeuring niet Wil bevorderen, omdat blijkens overgelegd- den staat, een behoorlijke winst wordt gemaakt. Verhooging van het tarief acht de Minister op grond van het bepaalde in art. 254 der gemeentewet niet igeimbiti^ veetd. Ged. St. adviseeren den raad de verordening in te trekken, waartoe z.h.s. •wojrdt besloten. Een schrijven van de P.Z.E.M. houdende verzoek om vergun ning tot het plaatsen van palen ihl - en het spannen van draden boven de open bare straten. Naar aanleiding van dit schrijven zegt de voorzitter, hebben B. en W. zich tot de P.Z.E.M. gewend met het verzoek te willen mededeelen, hoe veel een londergrondsche ka'bel méér kost; aan zoodanige kabel toch wordt de vojor- keur gegeven boven een bovengromdseh net, omdat een 150-tal hooge palen de gemeente niet zullen verfraaien. De maat schappij heeft daarop geantwoord en de meerdere kosten) genoemd.fwaar deze ech- tejr te bezwarend zijïn voor de gemeente, stellen B. en W. den Raad voor daarop niet in te gaan en de gevraagde vergun ning te verleenen. Uit de hierover giet volgde besprekingen blijkt echter dat ten op'zichte van enkele straten in de gem1., o.a. Korte- en Lange Ring hef wiel ge- wenscht is met het oog op de passage, aldaar geen palen te plaatsen. Besloten wordt dan ook, alvorens de vergunning te verleenen, een onderhoud te verzoe ken met een der Ingenieurs der Electri- citeits-Mpiij1. Een adres van P. J. Okkerse, onderwijzer aan de o.l. school 'houdende verzoek om eervol ontslag met ingang van 1 ,Sep,t B>. en W- stellen den raad voor het gevraagde ontslag top de m'eest eervolle wijze te' verleenen en den heer Okkerse dank te Zeggen voor de zeer vele en uitnemende diensten door hem aan de gemeente en haar ingezetenen be wezen. Het voorstel wordt z.h.st. aan genomen. D(e voorzitter deelt (méde, ülat de vaca ture jh vettend' mlet (het leerlingenaantal piet iwordt vervuld. Een circulaire vian Ged-. St. inZake instelling Van het insti tuut schoolartsen. Burgem1. en Weth. stel len den Ratad voor, voor Öiait 'doel 'geen gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen, waartoe z.hi.st wordt be slaten. Aan de orde as thans een voorste1 vain B. en W. fam 'intrekking Van het door den Raaidi in Zijn vergadering van 7 Mei 1926 genomlen besluit, Waarbij iy bepaald; dat door de gemeente garantie woirdt verleend ten laanzien Van de in komsten die de N.V. Waterleiding-Mij', in de gemeente uit hoofde van waterievering geniet, en derhalve de verplichte aan sluiting in te voeren. Na breedvoerige be sprekingen Wordt het Voorstel aangeno men met 6 stemmen; (die heer 'de Koning bleef buiten stemming. 'Die in verhand daarmede voorgestelde Wijziging der Bouwverordening Wordt eveneens mlet 6 stemmen en 1 stem (onthouding, die van den heer ide Koning, (aangenomen. Ten slotte stelt 'de voorzitter fvoor om! afge vaardigden te benoemen naar eventueele in dit jaar nog te houden vergaderingen van aandeelhouders der Waterleiding-Mij. Benoemd1 worden de 'heeren van Vessem en Pladmlos; tot hun (plaatsvervangers de heeren van 'den Berg letn ide Koning. Daar na sluiting. ST.-PHILIPSLAND. Donderdag 21 Juni vergaderde alhier de gemeenteraad. Af wezig weth. v. Strien. De voorz., dhr. burgemeester, opent op de gebruikelijke wijze. Ingekomen zijn o.a. de volgende stukken: 1. Een verzoek van S. Wage- maker e.a., waarin medegedeeld wordt dat op de naast hun wOni'ng liggende (mestvaalt van J. v. Oeveren allerlei vuil enz. wordt neergeworpen, wat voortdu rend stank veroorzaakt, terwijl de wai- terleiding voor de schuur aldaar veelal verstopt zit en adressanten daarvan de ongemakken ondervinden. Redenen waar om zij den Raad om verbetering vragen. De voorzitter zegt dat de mesthoop op voldoende afstand van de woningen ge legen is. Hij stelt voor aan adres&antein mee te deelen, dat zij den eigenaar moe ten verzoeken een bord te plaatsen, waar bij het neerwerpen van vuilnis wordt verboden. Aldus wordt besloten. 2. De bewoners van den Sluisblok verzoeken de verlaatputten van gemeentewege te doen ledigen. Aldus wordt besloten. 3. Aan mej. H. Jansen wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijze res aan de OjUS- no|- 1 alhier. Zulks met ingang van 15* Augustus a.s. en met alg. stemmen. Dhr. L. Neele vraagt of er 15 Augustus reeds een nieuwe leerkracht kan zijn? De voorzitter zegt er zooveel m> gelijk voor te zullen zorgen. Hij geeft tevens verlag van de gedane oproeping en deelt mede, dat de wachtgeldsters zijn aangeschreven. Een daarvan heeft reeds gesolliciteerd. Dhr. A- M. v;. Dijke vraagt of de raad verplicht is een wachtgeldister te benoemen? De voorzitter antwoordt bevestigend. 4. Medegedeeld wordt de begrooting voor 1929-van de gezondheidsr oommissie te Zierikzee. Onze gemeente komt daarop voor met een bedrag v,an f 54,90. 5. Bij' ministerieel schrijven wordt meegedeeld dat het bedrag aen voorschot, ten over 1928, voor de Rijksvergoeding der salarissen, ingevolge Wet 1920, voor deze gemeente bedraagt f 13640. 6. Een verzoek van 'de Oudercommissie der O.L.S.. oio. 1 alhier, meedeelendie, dat, wegens het voorkomen van levend-hoofdjonrein bij schoolgaande kinderen, zij het gewensoht acht, dat b.v. ééns per maand door den gemeentegeneesheer alhier op de school daarnaar een onderzoek wordt ingesteld. Redenen wparom zij den raad verzoekt aldus te besluiten. De voorzitter, die zelf op de ouderavond aanwezig geweest is, licht het verzoek toe. Dè gemeentegenees heer, waarmee geconfereerd is, is bereid tegen vergoeding van f 150 per jaar lom de 3 maanden de 3 scholen te in- specteeren, en dit onderzoek dan niet alleen te bepalen tot bovengenoemd feit, maar meer in den zin als schoolarts. Het bestuur der bijz. school te Anna- Jacobapolder heeft echter medegedeeld, dat zij zulks niet wenscht. Voor de res tende 2 sCholen zouden de kosten dus maak f 100 bedragen. B. en W-, die het verzoek in hun vergaderingen behandeld hebben, hebben gemeend gieen voorstel te (moeten doen. Weth. L- J. V. Nieuweiv huizen is tegen het onderzoek door den dokter. Is deze o.]< geweest, dan zal ide onderwijzer todi niet gemakkelijk kun" nen ingrijpen, terwijl (het dan toch nog wel zal voorkomen. Namens weth. van Strien kan hij meedeelen, dat ook dezen het verzoek niet sympathiek is; Dhr. A. A. v. Nieuwenhuizen verklaart het met dhr. L. J. v. Nieuwenhuizen eens te zijn. Dhr. A. M. v. Dijke is vóór het verzoek. Hij* acht voor zulk onderzoek de onder wijzers niet de aangewezen personen. Daarvoor is de dokter. Hij' stelt voor het verzoek voorloopig viooir 1 jaar in te wil ligen. De voorzitter zegt dat het verzoek hem sympathiek is. Hij' heeft gesproken met de hoofden der scholen en deze zou den inwilliging "zeer toejuichen. Dhr. L. Neele zegt dat alle ouders voor het on derzoek zijn. In de ouderavond is het besluit met alg. st. genomen- Het voort stel van dhr. v. Dijke wordt met 4—2 st. verworpen. Vóór de heeren A. M- van Dijke en L. Neele. Vervolgens komt in behandeling de circulaire van Ged. Sta ten, inzake schoolartsen. Geboem'd col lege verzoekt, niet verwijding naar een door hen Ontvangen schrijven van het Frov. Groene Kruis, mededeeling van het oordeel van den raad hierover. (In gep noemd schrijven wbrdt een plan mee gedeeld, voor het aanstellen van een schoolarts voor Zuid-Beveland (Oostelijk deel), Thoien en St.-Philipöland gezamen lijk. De kosten Zouden vooir onze gem. pl.mi. f 540 bedragen)- De voorz. zegt, dat naar .aanleiding van de zöoeven ge houden besprekingen^ een antwoord zal worden ingezonden. Aan W. Faasse wordt toegestaan bij' het bouwen van een smidsi. werkplaats van de rooilijn ,af te wijken. Volgt het in de vorige vergadering aan gehouden verzoek der winkeliers en ne ringdoenden. Besloten wordt in de po litieverordening de volgende Wijzigingen aan te brengen: le. Het is verboden, (uit gezonderd voor ingezetenen, waren langs de huizen! te venten of op of langs wegen, straten of pleinen ten verkoop aan te bieden of uit te stallen zonder voorzie/n te zijn van een bewijs van vergunning af gegeven door B', en W. Dit verbod is niet van toepassing voor het te koop aan bieden of venten vóii gedrukte stukken. Het is verboden vergezeld van kinderen beneden den leeftijd van 14 jaar te ven ten of die alleen te laten of te doen venten. 2e. Wijziging in de leges verorde ning. Ventvergunningen worden verstrekt f Of,25 per dag, f 1 per maand; f 3 (per 3 (maanden), f 10 per jaar. Hieronder valt ook vleesch en brood verkoop. Inge- lascht wordt een nieuw artikel, luidende: Niemand mag bekendmakingen, reclame-, prdpagandabiljetten en dergelijke aanplak ken of bevestigen op of aan gebouwen, schuttingen, palen, heiningen of andere voorwerpen, staande o.pi of aan den open baren weg of vanaf den openbaren weg zichtbaar, zonder vergunning van R en W. Ingekomen is een verzoek van de P.Z.E.M., om de straatverlichting te Anna- Jacobapolder bij' 'haar aan te sluiten. Bt en W. stellen voor hierop in te gaan. De voorzitter deelt mede dat de olielan taarns per jaajr 'f 245 kosten en dat de elec. verlichting slechts pl.m- f 170 zal kosten, bij 800 liohturen per jaar en 50 kaarslamp. Dhr. de Ruijter vraagt of B- en W. het besluit van 15 Juli 1927 zijln ve|rgeten. (Dit besluit hield in, dat de raad geen overeenkomst met de P.Z.E-M. zou aangaan, vóór een overeenkomst was getroffen met de bestaande C.E.M.) Hij1 is tegen het voorstel en wil eerst oven- name van de C.E.M. Dhr. L. J. van Nieu. wenhuizen zegt dat de P.Z.E-M. heeft ge probeerd tot overeenstemming te komen. Dhr. de Rurijter zegt dat de P.Z.E.M. op het schrijven der C.E.M- niet eens intp woord heeft gestuurd. De voorzitter licht een en ander toe. Zijn inziens is uit de besprekingen tussehen de C.E.M- en de P.Z.E.M. wel een conclusie te trekken en meent hij dat de A.J.-Polder niet uitge schakeld mag worden. Dhr. de Ruijter zou nieuwe onderhandeling met de C.E.M- toe juichen. Drh. L- Neele acht het niet de tijd nu een protesi tegen de P.Z.E-M. uit te brengen. Weth. L- J. van Nieuwenhui zen wljlst op- het voordeel dat verkregen wordt bijt aansluiting der straatverlichting. Zijn inziens is de gemeente verplicht er toe over te gaan. Het voorstel wordt me(t alg. st. aangenomen. Tot lid der comm. van toez. op het lager onderw. wordt benoemd dhr. B. de Jong te Anna Jacoba- polder- Volgt een verzoek van de los werklui alhier, inhoudende dat door het lossen van grint enz. aan de haven met mechanische kracht zij' gevaar loopen broodeloos te worden. Redenen waanom rij' den raad verzoeken hiertegen maat regelen te treffen. B. en W- stellen voor het verzoek niet in te willigen, daar Zij meenen niet te moeten treden tussehen werkgever en werknemer. Beter is dat adressanten zich wenden tot polderbestu ren enz. om lossen met mechanische kracht door hen te doen verbieden. Dhr. van Dijke had liever een voorstel van B. en W. 'gezien. Z.i. kan in de verordening heel goed ingelascht worden, dat lossen van kunstmest, grint, keislag enz. met mechanische kracht is verboden. Dhr. de Ruijter zegt dat het bestuur van den Prins Hendrikpolder reeds aldus heeft besloten. Dhr. A- A. v. Nieuwenhuizen zegt dat het bestuur van den Ouden Polder geen desbetreffend verzoek heeft ontvangen. De voorzitter zegt dat het 'gemeentebestuur is voorgegaan door er tekening mee te houden bij' haar aanbe stedingen. Bij1 verzoek zullen z.i. polder besturen enz. dit eveneens doen. Dhr- L. J. van' Nieuwenhuizen meent, dat het tref fen van een bepaling in de verordening niet op den weg van den raad ligt. Dhr. Neele is van tegengestelde meening. Dhr- (U J. van Nieuwenhuizen acht het niet (noo- dig, daar alle lichamen meewerken om aan het bezwaar tegemoet te komen. Dhr. Neele wij'st er op, dat adressanten de be scherming van het gemeentebestuur in roepen. Dhr. L. J. van Nieuwenhuizen zegt dat overleg veel kan tot stand brengen. De voorz. meent, dat een bepaling nadeeu lig zou Zijln voor werkgevers en werk nemers. Het vgorstel van B. en W-, om adressanten medé te deelen, dat zij zich eerst dienen te wenden tot de polder besturen enz., wordt met alg. st- aange nomen. De voorz. deelt daarna mee de besprekingen van B. en W. met inwoners van de Stationstraat, Noordiweg en Lange weg, inzake rioleering. Tevens wordt me degedeeld, dat de weg langs de Sluis blok verbeterd is voor rekening de be woners. Ieders aandeel is verhoudingjs- gewijze berekend. Alleen door M. den Engelsman is geweigerd zijn aandeel a f 3,16 te betalen. Door B. en W- zal hem nogmaals nota worden gezonden. Van C. Slols Jz. is een verzoek ingekomen om de aan de gemeente behoorende stort- steen te omogen koopen. Besloten wordt dat genoemde steen te koop zal zijh a f 4,25 per last. hetwelk adressant zal wotden medegedeeld'. Daarna rondvraag. Dhr. Neele bespreekt een aanrijding tus sehen auto en motor bij het pakhuis op den Oostdijk. Hij' acht het plaatsen van Waarschuwingsborden daar noodzakelijk. Besloten wordt hierover te schrijven naar de A.N.W.B.. en de K,N.A.C. Dhr. L. J. van Nieuwenhuizen zegt het vreemd te vinden, dat door dhr. L. Neele niet gesproken wordt over de schoolgeld regeling. Hiji zegt dat de nieuwe regeling is vastgesteld door den raad en dat het de plicht van Bu en W. is, hieraan de hand te houden. Dit hebben zij dan ook en wel zoo soepel mogelijk, gedaan. Spr. zegt dit, omdat hij vernomen (heeft dat dhr. Neele gezegd heeft, dat de verhoa- ging in schoolgeld door de nieuwe wet houders geschied' was. Dhr. ,L. Neele zegt dat het hem verwondert, dat dhr. van Nieuwenhuizen die 'het van anderen ge hoord heeft, niet er eerst met hem over gesproken heeft. Bovendien is hij' niét verantwoordelijk voor de Fliplandsche praatjes. Dhr. L. J. van Nieuwenhuizen achtte het zijn plicht in de openbare Taadsverg. hierpver te spreken. Hij! heeft het gezegd, zooals het hem is meegedeeld. De voorzitter zegt dat door verschillende personen op, herziening der regeling is aangedrongen. Wat de regeling zelf be treft, er rijn er verhoogd en verlaagd, opgevoerd en afgevoerd. B. en W- willen de regeling voor den raad ter inzage leggen. Zij' die méenen te hoog aange slagen te zijn kunnen reclameeren. Daarna sluiting. De collecte voor den Gewapendein dienst heeft alhier f 3,— opgebracht. ST.- A N N ALAN D, D© werkzaamheden (aan, 't haventerrein alhier Vorderen slechts ljamgzlaahi1. Nadat reeds een flink; gedeelte van den hekteedingsmuur klaar (was, en (men bereids begonnen was met opvuL liimg tussehen oude en. (nieuwe imdur, met behulp van slijk, vertoond© genoemde mhur plotseling een leeJijke scheur. Reeds twcenilaal ltiwam de Raad in (besloten Zit ting bijleen oim de zaak te bespreken. Men is nu bozig het ireeds gestorte slijk weg te hallen, waarna men leerst zal opvullen [met een laag van 2 plaatz&nd. Vol- wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten het valt niet meer uit als gij zoo nu en dan een weinig Purol tüsschen de handen wrijft en daarna door de haren uitstrijkt. Doos 30 en 60. tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten gens somïmigen (moet de oorzaak echter gezocht worden in de ïundeering en niet in het opvullmgsfnlateriaal. ONDERWIJS, BRUINISSE. De heer P. J- Okkerse, onderwijzer aan' de o.l. school alhier, heeft met ingang van 1 Sept. eervol ontslag ST.-ANNALAND. Mej. Sofonderwijf- zleres laian de b&jz. school alhier, is mét ingang van 16 Sept. in gelijke bétrekking benoemd te Buiksloot AANBESTEDINGEN* Door de P.Z.E.M. is aanbesteed het bouwen van een transformatorhuisje te A.J.-Polder. Laagste inschrijver was de heer L. Capelle alhier voor f 1075, aan wien het werk is gegund. MARINE EN LEGER. In den nacht van 4 op 5 Juli a.s. zal een groote nachtoefening worden gehou den door het Landstormkorps Motprdienst in de omstreken van Breda. De afmlarsch van de colonne begint te 3 uur in dein namiddag vanaf Kapelle. De sectie's Zie rikzee en Thoien voegen zich te Bergen op Zoom bij: de afdeeling. Voor de pefe- ning aanvangt, zial een wedstrijd worden gehouden in het juist overbrengen van beirichten door bestuurders van auto's, motoren en rijwielen, waaronder mooie prijzen beschikbaar gesteld worden. De oefening staat onder commando van den afdeelingsoom!mandant. RERKNJLEUW& Geref. Gem. NIEUWERKERK. Vrijdag 29 Juni, des Avonds 7 ure, ds. Vreugdenhil van Brui- ViO)0|rlbér. H. AiJ LANDBOUW EN VEETEELT, ZIERIKZEE. Bij' 'de vorige week gehou den Juni-Premiekeu ringen voor Merries 1928 Werden goedgekeurd in de Cat. 2- jarige Imérries, geboTen in 1926: Tweejarige merrie's: 1. Elza van Groenh hil, S. J. Gast, Duivendijke; 2- Bonna, J. J. v. d- Zande, Nieuwerkerk; 3. Lora, J. J. Geluk, Schuddebeurs4- Louise v. Bettewaerde, J. C. V- Oeveren, Zierik zee; 5. Nora, N. A- Deïst, Dreischor; 6. Meta v. Bettewaerde, J. C- v. Oeveren, Zierikzee; 7. Vera, N. A- Deïst, Dreischor. 3-jarige merrie's (kleine maat): 1- Lion- ne, L, J. Kosten, Dreischor; 2- Mirza de Moustic, C. v. Oeveren, Capelle bij Zzee; 3. Flora, N. A- Deïst, Dreischor; 4, Olga, Jaé. Romeijn—Krepel, Ouwerkerk; 5. Hera dé Bantum, J. J- Geluk, Schuddebeuijs; 6. Flora, N. A- Deïst, Dreiséhor; 7. Anna v. Bettewaerde, J. C- v. Oeveren, Zzee; 8. Mirza de Lion, L. J- Kosten, Dreischor. 3-jarige (merries (gtropto maat)1. Her- tha v. Groenhjil, S. J. Gast, Diuivétidij'ke; 2. Cora, J. A- de Rijke, Sirjansland; 3. Bertha, G. J. Klompe, Dreischor; 4- Nelie v. Nieuiwland, M. C- Steendijk, Nieuwep- kerk. 4—10-jarige merries (kleine maat): 1. Binai, J. C. v. Oeveren, 'Zierikzfee; 2(. Elvire den Hemd, J. Dpeleman Jz., Dreischor; 3. Beauty de Bantum, Geluk, Schudde- béurs; 4. Ceres v. Roztegaiard, Wl JL ten Haaf, Noordgouwe; 5. Eva, G. J» Klom pe, Dreischor6. Klaiartje, C. Steendijk, Nieuwerkerk; 7. Vera, A. J. Steendijk» Nieuwerkerk!; 8. Idea, G. J. Klompe, Drei schor; 9. iTlona van Tempora Mutantur, R A. Steendijk, Nieuwerkerk; 10- Folly de (Batmtum, Gehik, Schuddefoéiuns; 11. Rjozla v. Buitenzorg, v. d. 'Zande, Nieuwéjr- kerk; 12. EmVma, A. J. Steendijk, Nieuwer kerk. 4—10 jarige merries groote mbat): 1. Julie, C. v. Oeveren, Capelle bij! Zzeé; 2. Grada de Bantum, Geluk, Schudde- beuirs; 3. Dora, G. J- Klompe, Dreischor; 4. Geirda v. Rozegaard, W- J. ten Hdaf, Nooirdgouwe; 5. Madamioiselle, J. Doeler man Jr., Dreischor; 6. Mirza dé Rose, M. K. Krepel, Nieuwerkerk; 7- Ada de Weijde Line, C. Steendijk, Nieuwerkerk; 8. Gloi're de Brutes, Geluk, Schuddebeurs; 9. Gusta v. Tempora Mutantur, B- A. Steendijk, Nieuwerkerk; 10, Ziga v. Roze-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1