DRENKELING ADVERTENTIE N. Leden van de Z. L. M. Oosterland's Kolenfonds -aA Met het oog op £§51 de Tentoonstel ling wordt „CESAR" niet meer rondgeleid. HET BESTUUR. 500 a 1000 bos Kanthooi. Een CHEVROLET AUTO. te hebben verloren. Zonder veel moeite kon hij in .zijn" kluis tereoht en hij haalde er f 10,000 en vier obligaties van ieder 1000 dollar uit. Eenige waarde- looze papieren heeft hij in eon snfo van de Standaardbank gedeponeerd De erfgenamen vonden in de nalaten- aohap van Hendriks een sleuteltje van een safe, maar in die safe was geen geld. De zaak is onderzoeht en weldra viel de verdenking op den vriend van Hendriks. Het onderzoek wees uit dat in de safe van Mees nog een orderbriefje lag, waaruit bleek dat de obligaties waren verkoeht. Donderdag heeft de vriend ran den overledene, een 48-jar»ge landbouwer, zich voor de Rotterdamsohe reohtbank te verantwoorden gehad. Hij zei het geld noodig te hebben gehad om sohul- den te kunnen aanzuiveren, terwijl hij later zou terugbetalen. Er is evenwel gebleken, dat er door den verdachte f 5000 zijn betaald. Waar de rest van het geld gebleven is, is niet bekend. Na getuigenverhoor requireerde de vertegenwoordiger van het O. M. een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar en zes maanden. DE YEENDAMMER. De Amsterdamsche reohtbank heeft in den loop van de Donderdag gehouden zitting van de Yeendammer Hyp. Bank naar aanleiding van de door den getuige mr. Yan Gigh opgelegde verklaring omtrent het door dezen genoten salaris, op grond van vermoeden van meineed, een nader onderzoek gelast. ONDERWIJS. ZIERIKZEE. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen van de Ned. ver- eeniging voor gemeentebelangen, slaagde o. a. voor het examen gemeente admini stratie, de heer B. C. de Mul, adj - commies ter gem.-secretarie alhier. MARINE EN LEGER. Yan heden af tot 26 September a,s. kunnen jongelieden, geboren in 1910, zich verbinden bij het vooroefenings- instituut om door het behalen van het bewijs van voorgeoefendheid verkorting van eerste oefening te krijgen indien zij later bestemd worden voor gewoon dienstplichtige. Dit bewijs geeft volgens de wet recht op een verkorting van vier maanden diensttijd. RKRKNIEIJW& Ned. Herv. Kerk ELKERZEE. Cand. Jan Koopman te 'a-Graveland hoopt hier Zondag 1 Juli intree te doen, na bevestigd te zijn door ds. E. Groene veld, van Dalfaen. YERKOOPINGEN, ENZ. Juni. 25 en 26. Afbraak, De Regt. 26. Woonhuis, BrouwershKorteweg. 29. Hoefje, Sirjansland, Woonhuis, St.-Annaland, Bierens. Juli. 4. Molen, Krabbendijke, v. Dyke. 5. Bouwland, Stavenisse, Meulenberg. SCHERPENISSE. Ten overstaan van notaris Meulenberg te St -Maartensdijk en ten verzoeke van den heer A. West maas te Bergen op Zoom, werd Woensdag avond in het hotel „De Gouden Leeuw" geveild en verkooht: een woonhuis, erf en steenen schuurtje, staande en gelegen op de Hooge markt alhier, voor de som van f 2530,aan K. Hansens alhier. LUCHTVAART. DE OPSPORING VAN NOBILE. Dank zij de radio is men er Woens dag in geslaagd de plaats te bereiken, waar de commandant van de „Italia" en de zijnen zich bevindt. Majoor Mad- dalena, die op onderzoek was uitgetrok ken, zag op de opgegeven breedte de roode tent, waarin de schipbreukelingen verblijven en nam ook een vijftal wui vende mannen waar. Men kan dus per vliegtuig inderdaad contact krijgen met Nobile, iets waaraan men bijna was beginnen te twijfelen Tot dusver is dit contact echter een zijdig. Men kan demeuBohen wat brengen, maar ze niet afhalen. De ijstoestanden zijn van dien aard, dat men ook met ijsbrekers wel niet tot de schipbreuke lingen zal kunnen doordringen. Open water, waarop de watervliegtuigen neer zouden kunnen dalen, schijnt er in No- bile's nabijheid niet te zijn. Ook voor de slede-expedities wordt de taak moeilijk, daar het nieuwe ijo, dat de drijvende jjsvelden met elkaar en met de kust verbond, gesmolten is. Men begint zioh dan ook ongerust te maken over het lot van Mariano, Zappi en Malmgreen, de drie mannen, die zioh van Nobile afgescheiden hadden om te trachten de Noordkaap te bereiken. Intussohen zal men goed doen de er varingen van kapitein Sora met zijn slede-expeditie af te wachten alvorens definitieve eonolusies te trekkon. Men begint zioh thans ook ooge- rust te maken over het lot van Amund sen, Dietrioh'on, Guilbaud en de drie anderen, die Maandagmiddag van Tromt met het vliegtuig Latham 47 naar het Noorden vertrokken zijn, doch vau wie men niets meer gehoord heeft. Do vrees, dat zij in zee gestort zijn, is groot, al bestaat de mogelijkheid, dat zij dadelijk koers gezet hebben op het Noordoostland van Spitsbergen en daar ergeiis op of tussohen het ijs geland zijn. In dat geval zouden zij zioh in een soortgelijke positie kunnen bevinden als de beide vliegtuigen van Amundsen's Poolexpeditie van 1925. Toen zijn de vliegers tenslotte, nadat men hen al vrijwel opgegeven had, behouden weer gekeerd. Ook thans kan men dus nog hoop koesteren, al is de kans groot, dat de groote Poolreiziger in zijn menachlievend streven om zijn metgezel van two9 jaar her te hulp te komen, den dood gevonden zou hebben en met hem een drietal bekwame en vermaarde vliegers. De Italiaansche majoor Maddalena heeft opdracht ontvangen Amundsen op te sporen. ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week. 24 Juni'. 1795. Plechtige viering te Middelburg van de alliantie met Frankrijk'. 25 Juni. ,1786. Plrins Willem' V met gemalin en drie 'kinderen bezoeken de buitenr iplaats Rijnsburg ,op Walcheren, van Mr. Willem van Citters, oudr-raad- pensiionaris van Zeeland. 26 Juni. 1672. Aanval van 40.00 FransChen op Aar- den'burg afgeslagen. 27 Juni. 1572. Laatste processie te Zierikzee ge houden, genaamd St.-Lievens om megang. 28 Juni. 1857. Hevige brand te Middelburg, waar door 4 huizen geheel en 13 min of meer 'beschadigd worden. 29 Juni. 1576. De onderhandelingen tot overgaaf van Zierikzee aan de Spanjaarden beëindigd. 30 Juni. 1473. Karei van Bourgiondië geeft aan de ingezetenen van Haamstede en Wes terns chou, wen een privilegie ter ver meerdering van hun koophandel. VAN HEINDE EN VER» In de Zuid-Slavische volksvertegien- woordigirag loste, tijdens een debat over agrarische kwesties, de radicale afgevaar digde Punisa-Racis, onverhoeds eenige re volverschoten naar de banken der boe renpartij. De jonge Radsitsj werd opi slag! gedood eni 2 andere afgevaardigden zwaar gewond. De zonderlinge debater werd idoor de politie gearresteerd. Uit Mexico (stad) wordt .gemeld, dat in een der voorsteden aldaar in een bad inrichting. een ketelontploffingheeft plaats gevonden. Er zijn 30 dtooden en 32 ge wonden. Twee gebouwen zijn totaal veir nield, terwijl in de huurt van de ont ploffing vele andere gebouwen schade hebben gekregen. Het hof van appèl te Boekarest heeft die echtscheiding uitgesproken tusscben •de gewezen troonopvolger, Karei, jen.' de KbningimMoeder Heflenai. Het vonnis werd uitgesproken op grond van kwaad willig of trouweloos verlaten en onbe- hoorlijken levenswandel in het buitenland. De verdedigers spraken zich tegen de scheiding uit, omdat Karei een verzoening heeft beproefd. Karei kan tegen het von nis binnen vijf dagen bij het Hof' van cassatie in beroep komen. Uit Peking wo(Pdt gemeld, dat de zloon van Tsjangl-tso lin te Moekden nu zelf erkend heeft, dat zijn vader reeds den avond na den aanslag pip zijn trein overleden its'. Dit was op 4 Juni. De zoon deelt in een manifest mee, dat het vermogen zijns vaders, dat hij' geërfd heeft en dat ongeveer 10 millioen dollar bedraagt, zal besteed worden om. het on derwijs in Mantsjoerije te verbeteren. Bij het MexicaansChe parlement is een wetsontwerp ingediend, waardoor het mogelijk wojrclt gemaakt dat men een hu welijk aangaat vooir den tijd van 1, 2 of 3 jaren. Na afloop van dezen termijn kan het huwelijk worden veranderd in een definitief huwelijk. VERSCHILLENDE BERICHTEN» Een 10O-jarige. Heden (Vrijdag) her denkt de heer Judocus Burm te Kloos!- terzande, gem. Hontenisse (Zeeuwsch-Vl.) zijn lOOsten geboortedag. Ongelukken. Diinsdafgimiddag is een li/2- jiairig Imleisje Ibijl waichtpost vijf te Djorst onder (de gelmleente Oosterhout spelen derwijs onder trein 311 giekomen leni on- tmlidicleQ Ilijik gedpod. Uit het Prins Hen- drikkainaal 'te| Katwijk a. Zee is leven loos opgehaald het 3i/j&jjarig kindje vani Bi. V. Dl laildaiari; Men yeroioedt, dat het Speflerudeirwüjs in het wtafter is terecht gekomen. Biijl 't Josmlaiken Van een- staaldraad voor het verhalen Van een stppimischip, is in de Kanaal haven te Nep- zfen ide 42-jairige ongehuwde bootwerker C. S. te wlaiter geraakt en verdrohkem Te Wialddinxveen is het 8-jarig doch tertje Va(n de arbeider J. H. in een sloot genaakt en verdronken. Een 17-jarig jongmesisCh. (ii.it Amsterdam, die onder Landsmeer twias gaan zwemmen, ,is daar verdronken. Zijn lijk werd later opge haald. Zekere van H, uit Zevenaar is Donderdag tijdens een kort, imaar hevig onweer op de steenfabriek ^De Spijk" bij Lobith, door den bliksem1 getroffen en gedood. TELEGRAMMEN. BEURS0VER2ICHT. AMSTERDAM. (V.D.) Do Beurs kenmerkte zioh heden door een groot gebrek aan affaire, doch de algemeene bourstendenz was niet onbehagelijk Industrieëlen geringe belangstelling. In Kunstzij de-aandeelen ging weinig om Enca's, Maoubee's op eenigszins verhoogd niveau ingezetmaakten daarna nog nieuwe kleine nuances mee. Philipa- aandeelen vaat. Oliewaarden goed ge disponeerd. Y.n 1. bleek dit uit het koersverloop van Koninklijken Rubbers goed pijshoudend. Tabakken zser be perkte markt. Scheepvaarten geheel ver waarloosd. H. V. A.'s vast. Buitenl Bank-aandeelen meerendeels goed van toon. Yankee's'regelden zich naar New York Prolongatie 4 °/0. AMSTERDAM (V. D.) Met het Zweodsche toestel, dat Woemdag, bij wijze van proef, een nachtvlucht uit oefende van Londen naar Stockholm, heeft op verzoek der K. L. M. de firma A. Eveleens te Aalsmeer twee prachtige bouqetfcen rozen medegegeven, het eene bestemd voor H. M. de Koningin der Nederlanden, het andere voor Z. K. H. den kroonprins van Zweden, welke beiden op het oogenblik in Stockholm vertoe nn. De bloemen vertrokken om 1 uur 20 min. hedennacht van Schiphol en waren hedenmorgen te 8 uur 25 min. te Stockholm. De Zweedsche Maatschappij Airo-transport droeg voor onmiddellijke bestelling zorg. LONDEN (Y.D.) Yolgenö berichten uit Athene, wordt heden hot uitbreken van de algemeene staking in geheel Griekenland verwacht. 2500 tabaksbe werkers in Piraeus hebben den arbeid neergelegd. In Athene patrouilleeren militaire afdeelingen door de straten Ook alle spoorwegstations en openbare gebouwen zijn door militairen bezet. De regeering heeft maatregelen genomen tegen de mogelijke deelneming der spoor wegbeambten aan de staking. Ook voor de electrische oentrales zijn maatregelen genomen. OSLO (Y. D.) Naar uit Kingsbay gemeld wordt, is majoor Maddalena Donderdagmiddag opnieuw opgestegen om naar het Foydeiland te vliegen. Hij heeft rookbommen voor Nobile mede genomen, waarmede deze een geschikt landingsterrein op het ijs moet aan duiden. Maddalena is voornemens, wan neer het gelukt op het ijs te landen, Nobile en drie van zijn metgezellen aan boord te nemen en hen naar Kings bay te brengen en daarna de over- blijvenden te halen. Daar het ijs steeds meer begint te smelten vreest men, dat de Zweedsohe meteoroloog Malingr ren en de beide Italianen, die zich 17 dagen geleden van Nobile gescheiden hebben, niet meer te redden zijn. Het wordt uitgesloten geacht dat enkele personen uit een vliegtuig op het ijs kunnen worden opgemerkt. Tot Donderdagavond laat was geen bericht omtrent het lot van Amundsen ontvangen. Er werden maatregelen ge nomen om het vermiste Fransohe vlieg tuig te zoeken. Larsen heeft Donderdag opnieuw een vergeefsohe vlucht onder nomen. Daar het ijB volgens de rap porten van Larsen en Holm overal nog zeer sterk is, kan de „Braganza" niet vorder naar de Noordkaap komen. OSLO (V. D.) Gemeld wordt, dat het Fransche vliegtuig, waarmede Amund sen ia vertrokken, voor 14 dagen levens middelen heeft. Het vliegtuig verkeerde bij het vertrek in goeden toestand en was niet overbelast. Uit Kingsbay wordt gemeld dat thans, na het mooie we9r van de laatste dagon weer koude is ingetreden. De „Citta di Milano" heeft Donderdag op nieuw verbinding gehad met Nobile. Deze zou een belangrijke mededeeling hebben gedaan, welke evenwel nog niet wordt gepubliceerd, STOCKHOLM (V.D.) In Bollnaes (Noord Zweden) heeft een ernstig spoor wegongeluk plaats gehad. Er zijn 15 dooden en 50 gewonden Nadere bizon- derheden ontbreken nog. Bollnaes ligt aan den spoorweg StockholmAnge. BERLIJN. (Y.D.) De onderhandelin gen over de vorming van een nieuwe rjjksregeering, op den grondslag van de zoogenaamde groote coalitie, zijn mislukt. Muller Franken is thans in overleg getreden met de fracties van het Centrum, de Democraten en de Beiersohe Volk?- partg, om te trachten een nieuwe regee ring te vormen op den grondslag van de coalitie van Weimsr. BELGRADO (Y.D.) Naar uit Agram gemeld wordt, hebben de demonstraties aldaar een ernstiger omvang gehad dan aanvankelijk werd gemeld. Volgens de laatste berichten zjjn bij de botsingen tusechen politie en demonstranten 4 personen gedood en 30 gewond, onder wie velen ernotig. 150 personen, meeat arbeiders, werden gearresteerd. BELGRADO (V.D.) De Kroatische boerenparty hield gisterenavond met de zelfstandige democraten, onder leiding van den party leider Pribitschewitsch, eon vergadering, in welke belangryke beslissingen werden genomen. Na de vergadering werd een communiqué ge publiceerd, waarin de party haar ver wondering te keanen geeft over het feit, dat de regeering nog niet is af getreden, daar zulks ter geruststelling van het geheele volk en in het bizonder van het Kroatische volk noodzakelyk ie. De party heeft besloten, dat zy met doze regeeriDg in geen enkele-relatie meer wil staan en dat zy niet naar de Skup?jina zal terugkeeren voordat vol doening is gegeven voor het vergoten bloed der gevallen martelaren. Op de zelfde gronden wyzen de boeren-demo- craten alle schadeloosstelling voor het niet te vervangen leven van de gevallen afgevaardigden van de hand, daar het zelfbawuste volk voor haar vertegen woordigers zelf zal zorgen. BELGRADO. (Y.D.) In den laten avond van Donderdag is het te Belgrado tot ernstige botsingen tueschen de politie en demonstranten gekomen. De demon stranten bestonden uit studenten en com munisten en vormden in den laten avond nog een optocht, waar by luide protesten tegen do regeering werden geuit. De politie en de gendarmerie trachtten de demonstranten to verstrooien, doch deze richtten op verschillende punten barri caden op en vielen de politie met steenen aan. Deze moest van de vuurwapenen gebruik maken, waardoor 4 personen gedood on 12 gewond werden. Te mid dernacht gelukte het de gendarmerie en politie de orde in Belgrado te her stellen 70 demonstranten werden ge arresteerd. De studenten werden na vaststelling van hun identiteit weer op vrye voeten gesteld, do oh de gearres teerde communisten bleven in hechtenis. BOEDAPEST (V.D.) Volgens be richten uit Belgrado wordt het aftreden der regeering Zaterdag a s. verwacht. Zeer waarechijnlyk zal iemand, die buiten de politiek staat, wellicht uit militaire kringen, met de vorming van een concentratiekabinet worden belast. Het nieuwe kabinet zou reeds Zondag worden beëeligd. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren! IS Joni. Jacobus Marinus en Marinus, zoons van J. M. in den Bosch en L. M Bal. 20 Adriaan Simon, zoon van L. den Boer en P. van Almkerk. Gehuwd: 15 Juni. C J. Manni, 24 j., jm. en J. P. Berrevoets, 23 j., jd. 15 G. Moermond, 53 j. jm. en W. A. Kloet. 85 j jd. MARKTBERICHTEN. 3EUB8NOTEEBING VAN 21 JUNI. 6% N.W.8. 1928 A. f 600, f 1000, 6 N.W.S. 1918 f 100 f 500, f 1000, 1023,108XV, 102J J; 6 N. W. S. 1919 f 100, f 600, f 1000, 100TS„ 101J, 101,»,; 4} NWS. 1916, f 100, f 500, f 1000, 100}, 101,100|; 41 7„ N.W.8. 1917 f 100, f 500, f 1000, 100}, 101|, 100}4 "4 N.W.S. 191», f 100, f600, f1000, 97 ,'j, 97}, 96^ Ned. Handele-M.jj A. 176}; Koninkl. Petr. A. 391}; H.V.A. A. 682-689; Java Cult. A. 356—359Deli-Bat A. 528}; Senembah A. 489; Amsterdam Rubber A 239}; Nederl. Schespv.- Unie A. 200; Kon. Nederl. Stoomboot- Maatsohappij A. 84}Philips A. 733J; Jurgena A. Anaeonda 128} Steels 197}. Corporatieve Velling Zierikzee. Veiling vail 20 Juni. Aairdbeien 2830 ct. per nr., id- 31 40, id. II 21—24, snïjböonen 70—73, dop. drwten 46, postelein 16 ct, per K.G.; kropsla f 1,50—f2, 'bloemkool f7—f31 (p. 100 st.; asperges 43, id. II 30 ct. p|. bos. Veiling vtajrl 21 Juni. Aairdbeien 30—32 et. per inn, id. 30—42; id. Ill 13—19 et. per K.G.; Prinoesseb'oo- nen 75, doperwten 34—37, pleulen 43 ct. postelein 10—11 et. pier K.G.kropsla f 1,92, bloemkool f 14—f27 per 100 st.,; wortels f 12, sjalotten f2,75—f3,50, ra dijs f 1,40—f2, rabarber f9—flo, asper ges II f 11,25-f 12,60 per 100 bos. WEERBERICHT. Hoogste barom.st. 767,8 te Karleruhe. Laagste 746,4 Storaowsy. Verwaoht tot den avond vau 23 Juai: zwakke woateiijke tot zuidelijke wind, meeBt half bewolkt, waarschijnlijk droog weer behoudens geringe kans op onweer, warmer over dag. Fietsers lieht op Van 22—29 Juni van 9,54 a. 4,10 23—24 9.54 - 4 10 24-25 9,54 4,11 ONDERTROUWD; P. VAN HATTEM en C EIJKE Drïjbchor, 20 Juni 1928. Huwelijksvoltrekking 4 Juli a s. Heden overleed, na een kort stondig lyden, zacht en kalm, onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, CORNELIA VAN FELIUS, in den ouderdom van 59 jaar en 10 maanden. Duivrndijke, 21 Juai 1928 Uit aller naam, Familie G. DE MEULMEE8TER en Kinderen. B— Yoor de vele blijken van deel noming, ontvangen by het overly den van onze geliefde Echtgenoot-^Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster en Behuwdzuster, MARTINA ZEGERINA DE VRIEZÉbetuigen wij onzen hartelïjken dank. Haamstede, 22 Juni 1928. Uit aller naam, J. SMALLEGANGE. Stroohalm nutteloos; 'n Likdoorn geen Gedézalf, Radeloos Gedézalf, doos 45 ets.; bij alle drog. KUNSTTANDEN. f 2,per tand, f50,per heel gebit. 10 jaar sohriftelyke garantie. Behande ling pynlooa. Spreekuren 94. Dt. R. P. OFFRIMGA, Tandarts, Stationsweg 25, Rot'dam. Spreekuur in Numansdorp des Vrydags middags van half vyf tot half zeven by brievenbesteller Beekman, Haven straat 132. kunnen met een Dame op 11 Juli a.s. deelnemen aan het gemeenschappelijk diner in de Concertzaal te Zierikzee tegen betaling van f 5,per persoon. Dit bedrag gelijktijdig met de opgave vóór 3 Juli a.s. te zenden per postwissel aan het Secretariaat der Z. L. M. Land- bouwhuis te Goes of te storten op postrekening 58998 ten name van J. SIEBENGA te Goes. Opgaven «onder betaling worden ter zyde gelegd. Op postwissel of girobiljet plaatsen „voor diner". Na 3 Juli worden geen opgaven meer can genomen. zal trachten AAN TE BESTEDENop Vrijdag 29 Juni a.a.'s avonds 8 uur 90 ton KACHELKOLEN (of moor) Rhein Pruisen 70/80 grof 145 EIERKOLEN (of meer) stofvrij Alstaden. 8 SMEEN00TJES (of meer) No. IV. franoo voor den wal Sirjansland vóór of op 20 Juli a.s. Inschrijvingen worden ingewaoht voor of op het uur van aanbesteding, bij den Voorzitter J. H. VIERÖEVER, bij wien nadere inliobtingen zijn te be komen. HET BESTUUR. BnMPhk LANDBOUW-VEREENIGING „C. ET C." te Bur ff h wenscht acn te besteden onder A.H.V., de ie sering van minetens: 170,000 K.G. Belgische Kluit-Kalk, levering 1 Sept. a.s.; 97,000 K.Q. Kalkmergel, levering 1 Aug. a.s. Alles franco vóór den wal haven Burghsluis. Biljetten vóór Zaterdag 30 Juni san don Secretaris T. L. JONKER, Burghsluis, Tel. 505. TE KOOP GEVRAAGD: Adres H. VAN DIJKE, Nieuwe Haven, Zierikzee. TE KOOP: Adres: Hulppostkantoor, Nieuwer- kerk (Z.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 2