K.G. "willen mesten, dan lukt dat meestal niet gemakkelijk. D.vv.z. men kan ze wel tot 100 K.G. krijgen, maar dan zijn ze nog niet slachtrijp. Alleen wanneer er een kruising wordt toegepast, dan is het eerste kruisingsproduct ook het beste mestproduct. Dit was voor ons land al Igeruimen tijd bekend, daar reeds ver scheidene jaren terug de heer Zwager man, de veeteeltconsulent voor Zeeland, de Zeeuwsche mesters aanraadde, haast zuivere Cadzandsöhe zeugen en zuivere Yorkshire beeren te houden. En het krui singsproduct voor den mest te bestemmen. Gaat men zoo te werk, dan krijgt men niet alleen een vroegrijp varken, maar bovendien meer vleesch in 't varken. En dat is immers juist, wat men t egenwoor- dig wil: mager spek en niet al te groote hammen. In Denemarken is men op de- ze/fde wijze te weik gegaan, door naast het Deensche landvarken, Yorkshire bee ren te houden en.... de kruisingsproduc ten voor het mesten te bestemmen. Daar door heeft men er het beroemde „bacon varken" gekregen, dat in Engeland meer opbracht dan het Hollandsehe. De in zender in bovengenoemd Duitsch blad wil nu ongeveer hetzelfde. Hij' schrijft, dat hij kruiste het Veredeld Duitsöhland var ken met een Berkshire beer. De Berkshire varkens zijn nog meer vleeschvarkens dan de Yorkshire varkens. Het bleek hem nu, dat de biggen, die uit deze kruising ont stonden in 4V2! a 5 maanden tot 100 a 110 K.G. slachtrijpe varkens te krijgen waren, terwijl de niet-gekruiste biggen jen 6 7 maanden voor noodig hadden onder overigens gelijke omstandigheden. Hij liet de biggen 8 a 10 weken bij de zeug, al naar hun groei. Terwijl ze nog bij de zeug waren verstrekte hij ze al vast voedsel, n.l. gebroken gerst met wat afgeslibde krijt en 'houtskoolpoeder. Waren ze van de zeug af, dan kregen ze nog wat ondermelk en verder per dier 5 pond meelmengsel, bestaande uit mais, meel, gerstemeel en havermeel, elk voor een derde. Overigens kregen ze zoo veel aardappels te eten als ze lustten. Door dte< aardappels werd een beetje Walnichmeel gedaan om stijfheid in de pooten te voorkomen. Aan de stalling der dieren was goede zorg besteed. Om 't teveel stroogebruik te voorkomen, was een stevige houten vloer in 't hok aan gebracht. Met een steenen of bétonnen vloer gaat meestal veel stroo verloren, 's Winters werd het water en dan voor al dat van de hoogdrachtige zeugen ver warmd. Ook voor goede luChtverversching was zorg gedragen. Hieruit zien we wel, dat het voornaamste is, het werken met een kruisingsproduct. Zal er ook in ons land iets aan de varkensmesterij te ver dienen zijn, dan zal het ook dien kant uitmoeten. Niet meer het mesten van zuivere Yorkshire of Veredeld Duitsche landvarkens dus, maar van het kruisings product van die twee. En dan wel het eerste kruisingsproduct. Want daar dient nog tegen gewaarschuwd, dat men met die kruisingsproducten niet verder door fokt. Gebeurt dit wel, dan vervallen die voordeelen en bederft men zijn eigen zaak. DE TEELT VAN CONSUMPTIE AARDAPPELEN. Volgens de voorloopige gegevens over 1927 waren in dat jaar in ons land met consumptie-aardappelen beteeld 135,813 h.a-, waarvan in Zeeland 13,347 h.a. Het resultaat van een onlangs gedane voor loopige schatting is, volgens de mede deel ing van de directie van den land bouw, dat de met consumptie-aardappelen beteelde oppervlakte in Zeeland dit jaar is toegenomen met e.a. 71/2 pCt AANBESTEDINGEN, OOSTERLAND. Bij de gehouden be steding der landb.ver. „D. Et S." alhier, werd de levering chili, afgepaste balen van 100 k.g., opgedragen aan C. v. d. Berge, Sirjansland, a f 11,72; kalksalpe- ter, id. a f 11,90; la plata taais, id. a f 11,97; zaaiwikken firma Romeijn, Zie- Irikzee a f 1;9; Engelsche sproeiptoeder M. Mol, Oosterland, a 27; alles per 100 kg.franco op den wagen. VERKOOPINGBN, ENZ, ZIERIKZEE, 5 Juni. Heden werden al hier, ten overstaan van notaris Biermasz, publiek verkocht, de volgende onroeren de goederen: Voor de 'erfgenamen van den heer F. W. Plaum: een wocm-, win kelhuis en erf aan de Poststraat met magazijn, schuur en erf aan de Korte St.-Janstraat, santen gro(o(t 2 Aren 64 c.A. voor f 6035. Voor de erfgenamen van niej. J. Rijmsma, een woonhuis en erf aan de Minnebroerstraat, groot 1 Are 10 c.A. voojr f 3600. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. OOSTERLAND. Onze vroegere dorps genoot, de heer W. G. de Jonge1, thans godsdienstonderwijzer te Boskoop, is als zoodanig benoemd te Nieuw-Vennep, voor de Buurtschap Abbenes (Haarlemmermeer) POORTVLIET. Benoemd tolt kerkvoogd de heer E. C. W. A. Geuze, in de va cature ontstaan door het overlijden yin zijn vader M. A. Geuze. Spoedelschende vergadering van den Raad der gemeente Zlerlkzee, gehouden op Dinsdag 5 Juni 1928, des namiddags 2 uur. Voorzitter de burgemeester, mr. A. J. Fokker van Crayesteyn van Rengers- kerke. Afwezig wethouder .Timmerman. De tooil-zitter deelt medet (dat deze ver gadering is belegd op verzoek van eenige leden van den raad, met als eerste on derteekenaar, de heer Gerritsen, in ver band met de benoemde wachtgeldsier, mej. E. C. Kok te 's-Gravenhagd. De voorzitter geeft hierop het woord aan den heer Gerritsen, welke begint met te zeggen, dat de hoop in de vorige ver gadering geuit, dat de benoemde onder wijzeres-wachtgeldster wel zou bedanken, den bodem is ingeslagen, nu bedoelde de benoeming naar Zierikzee' heeft aan genomen, hoewel, zooals spr. er dadelijk bijvoegde, niet vrijwillig, maar onder druk en pressie van het ministerie van onderwijs. Niettegenstaande de genees kundige verklaring, dat bedoelde onder wijzeres voor hare gezondheid beter op de hooge zandgronden in betrekking moest zijn, is ze toch naar hier gestuurd. Bovendien is de onderwijzeres Ro.omsch- Katholiek, hetgeen ze zelf een bezwaar vindit, daar ze onderwijs moet jgeyen aan protestsntsche kinderen. Maar het ergst van al vindt spr. het, dat ze 71/2 jaar lang 'buiten het onderwijs is geweest. Hieruit blijkt z.i. niet, dat er bij' haar groote liefde voor het Yak Iblestjond, want dan zou ze niet zoo lang buiten het on derwijs zijn gebleven. Spr. vindt dat van den raad een krachtig protest tegen deze gedwongen benoeming moet uitgaan en het departement onder het oog gebracht dient te woeden dat hier de liefde voor het openbaar onderwijs girooter schijnt te zijn als bij dat departement en dat gebleken is, dat hier een verkeerde keuze is gedaan. Spr. herinnert eraan, dat de inspecteur alle mogelijke moeite zou heb ben gedaan om! voor Zierikzee de beste candidate uit te zoeken en wanneer de door hem als not 1 op; de lijst geplaatste, de beste zou zijn, dan is de rest zeker niet veel zaaks, SpT. wenscht dat ui,t dezen raad een deputatie naar den minis ter wordt afgevaardigd, teneinde te ver zoeken de benoemde' als wachtgeldster terug te nemen en; Zierikzee te machti gen een vrije benoeming te mogen doen. MoCht de minister dat niet willen, dan bestaat er altijd nog de mogelijkheid, het raadsbesluit in te trekken en af te wach ten wat er verder gebeuren gaat. Het heeft den n:\zrzitter verbaasd, toen hij Maandag het verzoek ontving om deze vergadering te beleggen, maar nog meer was hij verbaasd, toen hij' de toelichting hoorde, die prematuur is, want men is nu nog niet op de hoogte van den toe stand en men kan evenmin voorzien wat de toekomst te dien opzichte brengen zal. De heer Gerritsen spreekt alsof vast staat dat ze niet geschikt is, doch dat kan men nu niet zeggen, daar ze pias 11/2 dag les heeft gegeven. Wanneer men be weert, dat ze lang buiten het onderwijs was en de nieuwste methodes niet kent, dan zegt spr., dat die methodes kunnen worden aangeleerd. We kunnen alleen zeggen, dat er geen gelukkige keuze ?s gedaan, maar het is even goed mogelijk, dat over eenigen tijd blijkt, dat de juf frouw' heel geschikt is. Het argument van Roomlsch-Katholiek vindt spr. belachelijk. Wanneer een deputatie wordt 'benoemd, en deze kotat bij den minister, dan. zal deze zeggen, dat bij de benoeming van het hoofd van school A als conditie is gesteld, dat in de vrijkomende plaats van den onderwijzer, een onderwijzeres- wachtgeldster zou worden benoemd1. Spr. vindt de geheele beweging prematuur; de raad kan er niet over oordeelen. Mocht over eenige weken blijken, dat ze on geschikt is, dan verdient het overweging middelen te beramen op welke wijze w'ij1 van haar afkomen, met in achtneming van haar eigen belang. Ook het hoofd van school A heeft een rapport samen gesteld, dat van veronderstellingen ^an elkaar hangt. Dr. 'vwi 'fier Rwttst heeft bedenkingen vain algemeenen (aard. Hij' constateert, dat de openbare isdhool tegenover ide secte- sdholen de (wachtgelders moet slikken; dat heel ide wachtgeldersgeschiiedenis ©en aanslag is top de (autonomie der gemeen tebesturen en (dat deze methode boven dien het (vertrouwen schokt .der school hoofden. daar fdeze niet worden gehoord bij' de benoemingen. De heer Doeleman heeft (met genoegen het verzoek om deze (vergadering te ber ïeggen, onderteekend1. Indietn wij een grootere gemeente Vormden, daU 'gelooft spr. dat Ier al lang tegen geprotesteerd zou iZijh, maar nu Wiordt het z. i. tijd tegen deze marnier van handelen proest aan te teCkenen en dat Zierikze in dit geval van 'Zich moet laten hooreh. Op het ooigenblik kunnen we (niet oordeelen oveir de al dan niet geschiktheid, maar alle gegevens 'zijn er toch; ook van het hoofd. En zeker mag er ernstige twijfel b'estaan of Iwij' hier (behandeld zijn gewor den zo,o ails Imen ons (diende te behande- len. Niet voorbarig vindt ispr. het, idat Wij' mogen verlangen dat men ztorgt dat wij' een goede onderwijskracht krijgen. Krijigen we (verandering dan Ibleter thans dan over (eenigen tijd, (wanneer er al ved bedorvCn 'kan (zijln. Spr. (ondersteunt het voorstek-Gerritsen, dat (er van (hier ^en klacht uitgaat naar het (ministerie. De heer Gerritsen informeert naar het ovlerleg van jBi. en jW|. en de inspecteur'. De voorzitter (antwoordt, dat een lijstje wlerd ingezonden met oandidaten ,in volg orde van bruikbaarheid1. No. '1 w'ajs dus de beste. De (heer .Gerritsen gelooft niet, daf het (de (beste was, (te 'meer niet, omdat wanneer iemand 71/2 iaar lang wachtgel der blijft en in (dien tijd ruimschoots de gelegenheid heeft gehad een betrekking te krijgen, diens liefde (Voor 't onderwijs niet groot blijkt te izljn. De voorzitter repliceert, dat men niet de Zekerheid heeft, dat |ze niet geschikt is. Wanneer een deputatie Iwprd/t afge vaardigd; Idan krijigt dezebehalve het bekende argument omtrent de be noeming van 'het hoofd Ider isChop], de vraag: hoe weet U (dat ze ongeschikt is? Dhr. Koopm'ftn betoogt, dat 'de school hoofden bijl de benoeming van (wacht gelders (moeilijk gehoord kunnen worden, dajar de betrokken personen idikwijis lang uit de sdhool Zijn. .De inspecteur 'kaïn beter informaties geven. Maar daar de betrok kene Zelf heeft verklaard met tegenzin hier in ide school te staan, daar vraagt spr. W'ajt (wijl van deze onderwijskracht kunnen verwachten? Intrekking van het raadsbesluit acht hij niet mo,gelijk. De voord. memoreert de punten dopr den heer Gerritsen naar voren gebracht en (wel le de ongeschiktheid on 2e de geloofskwestie. (Deze laatste wensefht bij uit te schakelen. Rest dus de ongeschikt heid. Waar de benoemde slechts heel kort 'in dienst is, is men niet gerechtigd een positieve meening daarover uit te spreken. 'Laten we, zoo adviseert hij, 6 weken wachten, dan het .advies van het hoofd der school vragen, daln heeft men ten minste een vaste basis, iwiaarop men lean protesteeren. Die heeren Versteeg en Doeleman >wenr schen, het betoog van den heer Gerritsen ondersteunend! nu te protesteeren. \De heer A. den Bper heeft de aanVrag© tiot het 'beleggen dezer vergadering Imlede onderteekend, omdat gebleken is, vol gens de geneeskundige verklaring, da|t de juffrouw niet gezond' is. In stemming gebracht, wordt het voor- stel-Gerritsen, om een cbeputatie naar den- minister te Zenden, aangenomen, met de stem van den heer Guinee tegen en de heeren Gerritsen en Doeleman door 'dien voorzitter aangewezen de belangen van deze stad, wat deze onderwijskwestie be treft, te gaan verdedigen. De heer de Broekert vestigt de aan dacht van F.abraioage op' een (bieter pnder- ho.ud (Van de Beurs. j Dr. pan der K\Wasé vraagt den voörz. of B. en W|. (het Sliet gewenseht achten een fdotafmissie voor gemeentelijke gasf- Verdediging te benoemen vpoir event u- eele gasaanvallen uit die lucht ;in oor logstijd? Die v\ooré. zegt itjoe deze kwestie bijl B. en Wl. (ter Sprake te zullen bren gen. Hierna sluiting. VAN HEINDE EN VER. De Chineesche generaal TSang-tso- Lin, die thans te Moekden vertoeft, is bijna het slachtoffer geworden van een bomaanslag, die igepleegd werd' op den trein, 'waarmede hij naar het Noorden reisde. Enkele leden van Zijn gevolg wer den gedopd of gewond. Het Ameirikaansche vliegtuig „Zui derkruis", dat een vlucht onderneemt van Amerika naar Australië, is, na eerst te Hoinioloeloe te Zijn geland, thans weer neergestreken op de Fidsji-eilanden. De volgende etappe is Suva—Bisbane'; een afstand van 1550 K.M. Uit de plaats Boyce in Louisiana (V.-S.) komt het bericht, dat twee negers, die broers waren van een man, die een commissaris van politie had vermoord, door een verwoede menigte waren ont weldigd aan de politie, die hen in hech tenis had. De beide ongelukkigen Zijn doodgeschoten. Dr. Eckstein, tandarts te Aken, heeft een „vlucht in de openbaarheid" onder nomen met de mededeeling dat hij! een Uitvinding, heeft gedaan, waardoor het mogelijk is tanden en kiezen te plpm- beeren zonder dat van de boor, waar voor de vrees velen terughoudt hun gebit te laten verzorgen, gebruik (behoeft ge maakt te worden. De centrale commissie voor de op sporing van Nofcile en de „Italia" te Oslo heeft bekend gemaakt, dat zij een draad- looize mededeeling heeft ontvangen, die misschien van Nobile zelf afkomstig is, en waarin gevraagd wordt cm hulp te zenden naar 'Frans Jozef-land, waar de „Italia" zou geland zijn. Er zal zoo spoe dig mogelijk een hulp-expeditie .uitgezon den worden, die zich langs de Noord kust van Nova Zembla naar Frans Jozef- land zal begeven. Het Amierikaansche departement van financiën, waaronder de douanedienst res sorteert, heeft 14 New-Yorksche douane ambtenaren geschorst en 'hein formeel in staat van beschuldiging gesteld wegens medeplichtigheid wat betreft het binnen smokkelen van sterken drank van trans atlantische passagiers. Te Atlantic City, in Newl Jersey, heb ben een 65-jarig taan, weduwnaar en grootvader, en een 20-jarig man die don gen naar de hand van hetzelfde jonge meisje, met elkaar op het jachtgeweer geduelleerd. Op honderd pas afstands schoten zij tegelijk hun jachtgeweer af. De 20-jarige viel in arm en maag ge troffen neer en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. De 65-jarige werd' ge arresteerd. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Ongelukken. Zaterdagavond heeft op den weg naar Axelsche Sassing de hen delsreiziger J. F. N. van Terneuzen met zijn motorrijwiel de 59-jarige vrouw van A. D. aangereden. Met een hersenschud ding werd zij1 binnengedragen bij haar juist ter plaatse wonende dochter, waar Zij Zondagavond is overleden. - De 7- jairige F. G. te Dordrecht is Zaterdag avond spelenderwijze bij de Taankade aldaar te water geraakt en verdronken. Een motorrijder uit Stavenisse is te Kruisland (N.-B.) bij het nemen van een bocht in de sloot langs den weg terecht gekomen. Met een gebroken been werd de man opgenomen en naar het zieken huis te Oud-Gastel vervoerd. Een café houder uit Alphen aan den Rijn is te Rijpwetering, toen hij op zijn motorrij wiel wilde uitwijken voor een meisje, tengevolge van het krachtige remmen over den kop geslagen, waardoor hij een ern stige schedelfractuur opliep In hel Elisa- bethgesticht le Leiden, waarheen h'ij werd ve;rvoerd, is hij aan de gevolgen over leden. Inbreker gewondIn den nacht van Zaterdag op Zondag te ongeveer half 3 bemerkte de portier van de gemeente bedrijven te Delft, bij het doen van de gëblriuikelijke ronde, dat er wanorde in de kantoorgebouwen heerschte. Toen hij in de localiteiten zelf niemand bemerkte' ging hij naar buiten en zag een man wegloopen. De portier sommeerde 'hem te blijven staan, doch de man voldeed hieraan niet, waarop de portier een schot ter schrikaanjaging loste. Toen de mah daarna over een hek klom loste hij een tweede schot, dat den ongenooden gast in het been trof. De kogel bleek hem dwars doe de rechterknie te zijn ge gaan. De portier maakte alarm, waarna de politie den inbfreker per auto naar •het Ziekenhuis vervoerde. De man bleek een Duitscher te zijn die noig slechts vier dagen in ons land was eo gaf voor zekere J. en 28 jaar oud te zijn. Zijn toestand is niet zorgwekkend. 'Gelukkige gemeente Aan de gemeente Dirksland is door wijlen mev'r. P. M. van Weel igelegateerd, alles vrij van suc cessierechten en kostenf 50,000 voor oprichting en exploitatie van een badhuis voor te Dirksland schoolgaande kinde ken; f 35,000 om uit de rente ieder jaar de kinderen van alle scholen op St.- Nicolaas te onthalen en een geschenk aan te bieden; aan de gemeente en aan de Diaconie der Ned. Herv. Kerk aldaar ge zamenlijk: f 100,000 voor oprichting en exploitatie van een naai- en breiscbool, toegankelijk voor meisjes uil Dirksland en Melissant's en Somtaelsdijk's Rralin- 'gen, bij' Dirksland .gelegen, en f 1,000,000 voor oprichting en exploitatie van een talrichting ter ooneming en verpleging van arme en minvermogende zieken uit Dirksland en Melissant's en Sommelsdijk's Kralingen bij Dirksland gelegen. De nad en breisehool en de zieken inrichting te stichten op eveneens gelegateerd terrein. TELEGRAMMEN. AMSTERDAM (V.D.) Het secretariaat van de Nederlandsche yereeniging voor Internationaal Radio amateurisme deelt mede, dat de heer G. Werkema te Huizum op 3 Juni j.l. 2 S.OS. tele grammen heeft opgevangenwelke mogelijk van de „Italia" afkomstig zija, n.l, een te 16 uur 50 en een te 17 uur 9 Greenwich tijd. De telegrammen waren uitgezonden op een golflengte van 45 a 43 meter. PARIJS (V.D.) Naar de New York Herald uit New York meldt, ia Mabel Boll voornemens heden met de Columbia, het vliegtuig van Levine en Chamberlin, naar Europa te starten. Het vliegtuig is gereed voor den start. Een Ameri- kaansche vlieger, die zich op het oogen- blik te Parijs bevindt, bereidt een vlucht van Le Bourget naar New York voor. De vlucht zal in het begin van Juli plaats vinden en zoo mogelijk over Mitchellfield (bij New York) naar Phila delphia gaan. LONDEN (V.D.) Uit Moskou wordt gemeld, dat het Russisohe Poolsohip „Maligin" Zaterdag van Arohangel zal vertrekken in verband met de onder zoekingen naar de „Italia". Het ligt in de bedoeling op de Noordwestkust van Nova Zembla een basis voor vlieg tuigen te vestigen en van daaruit te trachten Nobile en zijn metgezellen op te sporen. De expeditie staat onder leiding van Prof. Viza, die zijn eerste pogingen zal aanwenden in do richtiDg van Frans Jozefsland. Verder wordt uit Moskou geseind dat de pogingen om met Nobile in verbinding te komen worden voortgezet. TOKIO. (V.D) Naar uit Peking gemeld wordt, heeft de cavalerie van generaal Yen Dinsdagavond de Chinee sche wijk van Peking bezet. Generaal Yen wordt zeer spoedig te Peking verwacht. De vertegenwoordiger van generaal Feng heeft het Japaneche ge zantschap officieol per brief in kennis gesteld van de bezetting van Peking. De Japanners verzetten zich niet tegen het binnenrukken der Zuidelijke Chi neesche troepen. Tijd van hoogwater en van laagwater. Over de maand Juni. Hoogwater 1 Laagwater D 7 v.m. 5.07 n.m. 5,17 v.m. 10,31 nm 11,01 V 8 5,42 5 54 11,18 11,40 Z. 9 6,24 6,36 0,04 Z 10 7,08 >f 7,24 0,29 1,05 M. 11 8,05 8,21 1,27 2,06 D 12 9,09 9,29 2,32 3,08 W 13 10,17 10,43 3,34 4,11 Tijd van H.W. te Dordrecht 3,15 nar lato; L.W. 5,80 Met het oog op den ingevoerden Zomer tijd, gelieve men bjj bovenstaande cjjfers één uur bjj te tellen. SPORT. K[orfbkil 2 Juni. OuwerkerkH.D.S. II—Excelsior II: 0-01. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 4 Juni. f 1000: 7810, 5238, 14709, 15745. f400: 3166, 5501, 14403. f200: 10276, 16298, 18433. f 100: 3580, 5407, 7290, 7643, 7646 9479, 9783, 11207, 12412, 15798, 17341. Trekking van Dinsdag 5 Juni. 11000: 236, 1243, 15696. f 400: 4497, 5897, 10351, 15372, 17375. 1 200: 1046, 4020, 4889, 7766. 7904, 16037, 17423, 18409. f 100: 331, 367, 3446, 7473, 9198, 12460, 12785, 13779, 13961, 14008, 16700. Trekking 'kan WpensdaO 6 Julni. 1 1000 2820, 2051, 4285, 8286, 12092, 14950. f400: 18, 8812, 10887, 11620, 16190. f200: 1072, 8054 8786, 12531, 17422, 16664, 20210, 20328. f 100 947, 4018, 5022, 5874, 6521, 6826, 12370. 14131, 15590, 15914, 16882, 17711, 17989, 18729, 18872, 18952. MARKTBERICHTEN, BEURSNOTEERÏNG VAN 5 JUNI. 6% K.W.8. 1923 A. f 500, f 1000, 5 N. V.8. 1SI8 f 100 f 600, f 1000,102T7fi, 103^, H 2J5 N. W. S. 191? f 100, f 500, f 1000, ïooj, 102, 101,9,; 4^ 7 Nwe.me, f 100,f 500,f 100Ü, 100^,1011,1001; 4jf N/W.8. 1917 f 100, f 500, f 1000, lOYg, 1011 100|4 N.W.S, 1918, f 100, f500, flOOO, 97}, 97,9e, 96f. Ned. Hand«ie-M.k. I84£; Koninkl. Petr. A. 390; F.VA. A. 717—724; ^ev& Cultuur A. 382Deli-Batavia A. 554; Senembah A. 519; A>?tetcrdam Rubber A 236; Neder 1 Scheepv.- ürie A. 217} Kon. Nederl Stoomboot- Maatóch.ij A. 86}Philips A. 777; Jurgens A. 285; Anaconda 143 J Steels 143f. ROTTERjDAM, 5 Juni. Ter veemarkt waren 'heden aangeveerd: 243 'paarden, 6 vieulens, 779 magere runderen, 868 vette runderen, 230 vette kalveren, 963 ïiu dij tere 'kalveren, 85 igraskalveren, 142 scha pen of lammeren, 113 biggen, 5 bok ken of geiten en 13 ©verloop^rs. PirijZen per y2 K.G. Koeien 35—39 tot., 47—50 öt., 53—57 Ct., ossen 43 üt., 46—49 ct., 51— 53 telt., stieren 38 lot., 43 dt., 47—48 ct., 'kal veren 421/2—471/2 ct., 571/2—621/2 lot., 67;i/2 —721/2 et. Prijzen per stuk van mager vee: Melkkoeien f200—420, stieren f115 —650, paarden f200—300, slachtpaarden f 100—f150, hitten f125—175, veulens f75 f 100-150, hitten f 125-175, véulens f75- 120, kalfkoeien f205—405, pinken f 100- 140, Vaarzen f 160—210, biggen f9—18, overloopers |f 18—26, fok- en nuchtere kalveren f 15—24, slacht nuchtere kalveren f l'O16j; biggen fl,501,70 per 'w<eek. Eieren, Rotterdamsche veiling War- mloezierstraat: Kippeneieren f 4,85—6,75, eendeneieren f4,50—5,60 de 100 stuks. Aanvoeir 260.000 stu'ks. ZIERIKZEE, 6 Juni. Op de heden ge houden jaarlijksche paardenmarkt waren aangfevoerd 56 paarden, 7 veulens en 1 hit. De prijzen varieerden van f 160— f 240. Handel traag. Voor de loterij wer den aangekocht 17 paarden. De prijzen liepen van f 100—f 537,50. GOES, 5 Juni. Opgaaf Van de LandU- Commissie: Boter 75 et. 'per 1/2 K.G. Eie- iren f4,60. Veiling V.RZl Aanvoer 36,280 stpte, Iprijis f5 de 100 stuks. PLUIMVEE-NOTEERING V. P. Z. 1 Juni. Jonge hanen f 0,45—f 2; oude kippen f 0,65—f 2,35; jonge hennen' f 1,65 f 2,35; oude eenden f 1; per stuk le vend. Zwaar pluimvee goed gevraagd met goede prijzen, verwachting prijshoudend, voor lichter sooirten lager. Coöperatieve Veiling Zierikzee, Veiling van 1 Juni. Aardbeien 95 et. per k.g.; idj 83 ct. per mandje; postelein 30—31 ot.; spinazie 16 ct.; peulen 50 öt.; pote|rs 6I/2 öt.; per k.g.; wortels f 13—f 15; rapen f 4— f 6; rabarbier f 10—f 10,75; selderij f6; asperges f 12—f 50; per 100 bos; krop sla f 0,75—f 3,20; bloemkool f 20—f 32; per 100 stuks. Veiling van 2 Juni- Aardbeien 78—89 ct. per mandje; krop sla f 2—f 2,10; bloemkool f 20,25—f 30; per 100 stuks; asperges 31—45 ct. p. bos. Veiling van 4 Juni. Aardbeien 50—67 ct. per mandje; id. 56—69 ct.; peulen 56 ct.; postelein 26 ct; per k.g.; wortels f 8>—10; Irapen f 1,80 f 3,20; asperges f 28—f 43; per 100 bbs; bloemkool f 16—i 18; kropsla f 1,50 f 1,70 per iOO stuks. Veiling Van 5 Jiuni. Aardbeien 31—43 ct. per mandje; id. 56—61 ct.; stamlsnijbtoonen 75 ct.; pos telein 28—29 ct.; spinazie 14 ct.; pejr, k.g.sla 4—65 ct.; b'loemikool f 15,25 f 32; per 100; rabarber f 2,80—f 6; wor- jtels f 15; raipejnl f 2,20—f 3; asperges 3e f 8; per 100 bos. WEERBERICHT. Hoogste barom.st 767,2 te Jan Mayen. Laagsie 746,1 Stockholm. Verwaoht tot den avond van 7 Juni: Zwakke tot matige, aanvankelijk nog veranderlijke, later meest Zuidoostelijke wind, meest zwaarbewolkt, mogelijk nog eenige regen, geleidelijke stijging in temperatuur. Fietsers licht op. Van 6—7 Juni van 9,35 a. 4,12*. 7-8 „9,36,-4,11,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 2