ADAMAS GRATIS L GESCHENKEN! L O Persil B IJ VOEGSEL Zierikzeesche Nieuwsbode Uit Stad en Provlnoie. FEUILLETON. LIEFDE EN HAAT. .PDAT mijn geachte begunstigers de groote waarde J zullen waardeeren van de gratis geschenken, die ik geef voor de bij mijn ADAM AS Sigaretten verpakte icoupons, doe ik de volgende belangrijke aanbieding: Na ontvangst van den door U ingevulden bon, welke hieronder is afgedrukt, zal ik U mijn geïllustreerden gratis catalogus van ge schenken en tevens vijf vrije Coupons doen toekomen. tegenwoordig de fijnste en mildste Egyptische sigaret 10 stuks met één heele coupon 11 2 20 stuks met twee heele coupons BON (te posten in open enveloppe, porto 1cent) Aan de FIRMA ALEX. S. MAVRIDES, Postbus 716, AMSTERDAM Gelieve mij gratis en franco toe te zenden Uw catalogus van geschenken met VIJF "VRIJE COUPONS*. Van éénzelfde adres zal slechts één van deze bons geaccepteerd wordenT betering verdienen daarom' aanbeveling. Het gem'eentebestuur van Stavejiisse juich/ de voorgenomen verbetering ten zeerste toe. De heer Dorst 'meent, dat de kosten foor het Waterschap* Stavenisse gering tullen zijln, het betreft hier nog een weg va a 815 M. De gemeente St.-Maartensdijk a/ht de verbetering uitstekend en zal echter weinig of geen kosten hebben, daar het onderhoud van den weg voor het waterschap ,is. Het gemeentebestuur van Söherpenisse is bereid alle kosten te dragen daar het slechts een lengte van 14 M. weg betreft. Voorts werd bespro ken op welke wijze men zieh de wegs- verbeterjng dacht, klinkers of steenslag? Nadat verschillende sprekers hierover het woord hebben gevoerd, meent men dat thans het moest geschikt lijkt een gefundeerde klinkerweg zonder voögvul- ling. De kruinbreedte van den weg zal 20 M. zijn, de wegenbaan 4,5 iM., rij wielpaden 2 Imiaal 0,60 M. Over de rich ting van den weg bestaat eenige moei lijkheid bij1 den Derden Dijk van het Waterschap St.-Maartensdijk. Bij „Biouw- manslust" zou de wegencommlssie een bocht uit den bestaanden weg willen ne men; het waterschap wil den weg be houden en verbroeden. Men acht het njet gewenscht, kostbaar bouwland af te staan als «Ut niet hoogst noodzakelijk is. Verbetering van den bestaanden weg of nieuwe aanleg volgens den geprojecteer- den weg zal weinig in kosten verschil maken. Het gemeentebestuur stelt prijls op 'doorgang van den weg door de kom' der gemeente. Indien ae weg werd ge legd buiten die gemteente onn, zou men hier niet op instemming Imogen rekenen. Met betrekking tot de kostenverdeeling zou, gevonden kunnen worden, dat de meest belanghebbende besturen de 25 pCt. totale kosten betaalden, elk in verband met de lengte van den weg binnen zijh gebied, en dat overige belanghebbende be sturen aan1 deze corporaties subsidie ga ven ter bestrijding Van deze kosten. Naar wijl vernemen zal [gestreefd worden de plannen nog dit jaar gereed te krijgen, zoodat jmet de feitelijke uitvoering in 1929 een aanvang zou kunnen worden gemaakt. i OUD-VOSSEMEER. Er wordt ter ge meente-secretarie gelegenheid gegeven tot het teekenen voor aansluiting bij eventu eel tot stand' korntng van electrische ver lichting te dezer plaatse, evenwel zoo, dat men vrij"1 blijft en de Voorwaarden van de P.2.E.M. niet bezwarend woraen geacht. SCHERPENISSE. De gehouden Emma- bloemeollecte heeft alhier opgebracht "4,55. f1681). Naar het oordeel van B>. en W was dhr. Hanssens geen ambtenaar in den zin der Pensioenwet. Hij"1 was alleen gedurende enkele jaren belast toet- de schatting van het vergunningsrecht, waar aan slechts eene totale belooning van pi. jm). f 100 as verbonden geweest. Het verslag der Gezondheidscommissie wordt aangeboden en zal bij' de leden worden rondgezonden. Een adres van iRollutoer- land c.a., inzake herziening van de be lastbare opbrengst der gebouwde en on gebouwde eigendomimlen, Werd vraoir ken nisgeving aangenomen. B. en W. ver wachten van 'dergelijke adressen geen succes. H. i. imtoet naar lailgemeene op lossing van het vraagstuk gestreefd wor den, welke het beste is te verkrijgen in en door de Vereeniging van Nederl. ge meenten. Volgens opgaaf van den Insp. der D. Bi. bedragen over 1927 de kwade posten op 'de G. I. B. f 145,88, die op de Pers. belasting f30,60. Een verzoek van C. de Vos oto verhooging van jaarwed de als gemeentebode wordt in handen van B. en W. gesteld. Het heffingsper- centage voor de G.I.E. 1928/29 wordt, evenals het vorig jaar, bepaald op 0,8. De heer D. Stoutjesdijk vroeg bïf dit punt of deze heffing voldoende is, wan neer eventueel overgegaan wordt tot den bouw van de nieuwe rioleeiring. De voor zitter antwoordt, dat voor het genoem de werk eerst in 1929 gelden vloer aflos sing en rentebetaling mondig zullen zijn. Maar Wanneer de inkomsten niet achter uitgaan, 'zal naar het Oordeel van B. en W. ook voor dat jaar geen verhooging van beteekenis noodig izijtn. Het gemeente verslag wordt vervolgens aangeboden, terwijl de aanlwij'zjng van J. N. Notorland. voor het onderhoud van 't gemeentehuis, welke 1 Mei a.s. afloopt, 'met een jaar wordt verlengd onder de tegenwoordige voorwaarden. Daarna sluiting 'der ver gadering. ST.-MAARTENSDIJK. Na [opnamie vain het bericht omtrent de alhier gehouden conferentie ter bespreking van «ie plan nen intake de verbetering vapre den weg Scherpenisse—Stavenisse-veer, ontvingen wij (Red.) van onzen correspondent nog een verslag, waarvan we het volgende plaatsen. De heer Mr. Dielehi'an, waarnemend voorzitter der wegencommissiedeeloe mede, «lat Geo, Staten verbetering van den genoemden weg noodzakelijk vonden. Wat betreft de kostenverdeeltag, zou 75 pCt. gevonden worden uit het wegenfonds en ide resteerende kosten door onder houdsplichtigen moeten betaald Worden. De Pnov. zou hoogstens f200 per R.M. bijdragen. Het waterschap St.-Maartems- dijk acht de aangegeven weg ook niet in een goede conditie -- ae plannen itjoit ver Bets, houd dan toch op met dat wrijven en boenen I Het vele wrijven van het wasch' goed is niet raadzaam en onverstan* alg; niets schaadt meer dan die krachtige bewerking met waschbord en boender I Zoowel de meest voor# aanstaande vakgeleerden, ais Uw eigen verstand zeggen U: De elsch des tijd» is Zelfwerkend Waschmiddel. Zonder omslachtigen handarbeid, een» voudig door koken wordt het wasch» goed sneeuwwit, geurig gn frisch I Waagt gratis brochure „Dc Reiniging der Wasch" b/d.Een/ge Imp.'E. Oster» - mann 6. Co. Amsterdam. Fabrlkanle: Henkel Cie., A. G., Düsseldorf. ONDERWIJS. Bijl het te Deventer gehouden examen voor analist (practisch gedeelte) slaagde o.m'. mej. J. E. de Rijke te Zierikzee. OUD-VOSSEMER. Tot de 22 geslaagde leerlingen hij' het eind-examen der R.-K. Landbouwschool te Roosendaal, waarvan 3 met lof werden vermeld, behoort ook de leerling J. vain Tilbeurgh alhier, <$'e tot deze 3 behooirt. RIJKSLANDBOUWSCHOOL TE GOES. Het einddiploma van die Lamdbouwwin- terschool te Goes is o. a. uitgereikt aan H. van Gorsel, Oud-Vossetoeer en C. H. A. Stoutjesdijk Tholen. LANDBOUW EN YEETERLT* NATIONALE TENTOONSTELLING VAN RUNDVEE, PAARDEN EN KLEINVEE. Op' Dinsdag 24, Woensdag 25 en Don derdag 2/5 Juli zal in Den Haag, weder een groote Nationale Tentoonstelling van rundvee, paarden en kleinvee worden ge houden. Behoudens één enkele uitzonde ring doen alle organisaties op het gebied van de rundvee-, paarden- en klein vee fokkerij in Nederland aan de tentoon stelling mee. Waar door deze vereenigingen een mi nimum-inzending van 440 stuks rundvee, 380 paarden, 100 varkens, 150 schapen en 100 geiten is gegarandeerd, zal dit een tentoonstelling worden, zoooals er na 1913 in Nederland geen meer geweest is. Het doel van deze tentoonstelling is, een beeld te geven van den tegenwoordi- gen stand' van de fokkerij van rundvee, paarden en kleinvee in Nederland, welk doel, gezien de vrijwel algemeene deel name, ongetwijfeld zal worden b"ereikt. Teneinde meerdere belangstelling voor de tentoonstelling te wekken, wordt een mooie brochure verspreid, waarin ta>l van gegevens over de deelnemende organisa ties zijn verwerkt- Deze brochure heeft een oplaag van 30,000 exemplaren. Verder worden vertalingen van de brochure (Fransch, Duitsch en Engelsch) in het bui tenland' verspreid. ZEEUWSCHE KALENDER. Htrlnntrlngan der week. 22 April. 1590. De Gasthuiskerk te Middelburg wordt voor den Hervormden eere- dienst geopend. I 28 April. 1584. Hans Janssen, een rijk koopman te Vlissingen, aldaar onthoofd, wegens den ontdekten, door hem beraam den aanslag tegen het leven van Prins Willem' van Oranje. 24 April. 1810. Zeeland met Frankrijk vereenigd. 25 April. 1810. Sluis door de Franschen bezet. 26 April. 1796. Het Qomité van Algemeen Welzijn enz. in Zeeland, vervangen door een Uitvoerend Departement van den Provincialen Raad. 27 April. 1572. Zeven schepen met krijgsvolk, door den Prins van Orenje afgezonden, komen te Vlissingen. 28 April. 1496. De nieuwe keur van Zeeland, ver leend door Philips den Schoone, te Zierikzee van het stadhuis afge kondigd. FINANCIEEL NIEUWS. ZEEUWSCHE HYPOTHEEKBANK- Aan die a.s. vergadering; van aandeel houders der Zeeuwsche Hypotheekbank te Middelburg zal worden voorgesteld over het boekjaar 1927-'28 20 pCt- divi dend uit te keer en, evenals over 1926'-'27. TAN HEINDE EN VER. Maandag zij1"- Warschau en andere behoorende bij d« van Vrijdag 20 April 1928, no. 11686. ZIERIKZEE. Blijkens achterstaande ad vertentie zal er alhier op Maandag 23 April a.s. eene rundveekeuring worden gehouden, op eene weide aen de Platte- weg, daartoe door den heer W. ten Haaf Hz. welwillend beschikbaar gesteld. Aan gezien het aanvankelijk vastgestelde aan- vangsuur (half zeven) te laat geacht werd, is dit thans bepaald op half vijf. Alle soorten rundvee kan worden ingezonden, zoowel stieren, koeien als jongvee. Geld prijzen worden beschikbaar gesteld voor de beste dieren in de verschillende klas sen. Ieder veehouder kan vrij inzenden. Gezorgd moet worden dat het vee tijdig aanwezig is. De dieren worden door de keurings commissie op deskundige wijze bespro ken, waardoor de veehouders in de ge legenheid1 worden gesteld de eigenschap pen van hun vee beter te leeren kennen. Gaarne wekken wij' hiermede tot ruime deelname op. Nog vermelden wij dat van te voren geen aangifte van het in te zen den- vee behoeft te geschieden. BURGH. In de Woensdagavond j.l. ge houden bestuursvergadering der afdeeling „Haamstede-Burgh" van de vereen, „tiet Groene Kruis" is met algemeene stem men met ingang van 1 Mei as. als wijk verpleegster benoemd mej. A. P. Kwaak te Noordwelle, eertijds verpleegster in het Wilhelmina-Gasthuis te Amsterdam. Deze benoeming, die voor onze omgeving in een diepgevoelde behoefte voorziet, is zeker ten zeerste toe te juichen. DREISCHOR. In de Vrijdag j.l. gehou den vergadering van Ingelanden van den polder Dreischor werd de begroeting vooir het dienstjaar 1928-29 behandeld en vast gesteld in ontv. en uitg. op een bedrag ivan f 30356,06. Het dijkgeschot werd be paald op f 27 per Hectare Dij'kersland. In de vacature van gezworene pier 1 Aug. a.s. wegens periodieke aftreding van den heer M. W. Goemans werd de navolgende aanbeveling opgemaakt: 1. M. W. Goe mans; 2. N. A. Deïst; 3. G. J. Klompe. STAVENISSE. Raadsvergadering van Vrijdag 13 April. Voorzitter de burgem'. Tegenwoordig alle leden. De voorz. deelt mede, dat van de Wegencotmlmissie uit Ge- dep. Staiten bericht is ontvangen, dat 17 April a.s. te St.-Maartensdijk een confe rentie zal plaaits hebben ter bespreking der wegsverbetering Söherpenisse—Stave nisse. Voorts komt ter tafel een schrijven van het bestuur der N.V. „P.Z.E.M.", be- - treffende, eyentueele electrificatie dezer gemeente, waaromtrent vooralsnog geen besluit is genomen, doch welke zeer be vorderd zal worden, zoo dezerzijds de geneigdheid om zich aan te sluiten aan het te bouwen net, 'wiordt aangemoedigd. De voorzitter zegt, dat B. en W*. hef welslagen der electrificatie gaarne wil len helpen bevorderen. Ze zullen daartoe een circulaire doen uitgaan, welke de noodige inlichtingen inhoudt en waaraan zich een strook bevindt, waarop men zich kan verklaren, ook ten aanzien van het gewenscht aantal lichtpunten. De toede^ deeling van 't adres van Ooststellingwerf ter verkrijging van een betere financiëele verhouding tusschen rijk en gemeenten, wordt voor kennisgeving aangenomen. Adhesiebetuiging wordt niet wensche- lijk geacht, waar de actie zich in hoofd zaak bepaalt tot bestrijding van het rap port der Staatscommissie, dat intus- schen voor de meeste gemeenten ver betering zou brengen. Op voorstel van B. en W. wordt z. h. st- besloten in be roep te gaan van een beslissing van den pensioenraad, waarbij de bijdrage dezer gemeente, inzake inkoop van diensttijd van dhr. C. M. P. W. Hanssens in1 herzie ning wordt bepaald Op f 2608 (eerst Naar het Engelsch van RHODA PLUMEK. 11 Gertrude ging verwonderd naar haar verloofde. Het was zöo geheel tegen diens opvattingen om haar bij zich te roepen, nu hij bij haar kon komlen, wan neer hijl wilde. Aan «le deur trad hij haar dan ook al tegembet toet een blik, dien zij Pog nooit van 'hem' gezien had. „Wiat is er, Cecil:1" vroeg zij met anglst Op 'het gelaat. „Toe, 'Zeg het mij dade lijk". „Het is niet zoo verschrikkelijk, als je het je misschien wel voorstelt", antwoord de hij! vriendelijk. „Laten we beginnen met datgene, waarop het neerkomt, na melijk, dat we vandaag nog met el kaar zullen moeten trouwen. Is dat te veel gevraagd?" „Niets is te veel gevraagd", verklaarde x ze beslist; „maar ik zou wel graag de reden willen weten". Hij vertelde haar precies wat Lady Varian hem had meegedeeld en keek haar aan, daar hij vermoedde, dat een uitbar sting van droefheid het gevolg zou zijn. Doch die bleef uit. „Een huwelijk is toch niet nood^aker lijk", zei ze met den sohuchteren Mik, dien hijl zich nog van haar herinnerde bij de eerste kennismaking. „Ik kan immers in pension- igaan. En dan wacht jij hier verder den toestand af'. „Er is geen kwestie van een scheiding tusschen ions op het ooigenblik", sprak hij beslist- „Een 'weigering aanvaard ik alleen in geval je mij niet genoeg lief hebt iom je onmiddellijk aan' m'e te ge ven. Daaromtrent ImOet je mij* de juiste waarheid zeggen". „Ik heb je zóó lief", antwoordde ze rustig,' „dat ik voor jou zou willen ster ven, 'maar 'als rhet beter voor jou mücht Zijn, idan ben jjk eveneens bereid om af stand van je te doen. Aajn jou de keuze!" Een Wondere glans lag op het fijh be sneden gezichtje. Haar gelaat straalde van liefde. Als eenig antwoord kuste hij haar op het voorhoofd- Er Werd zacht op do deur geklopt. La dy Varian kwam' 'binnen. „En...?" vroeg ze Imlet deelnemende be langstelling. „Het is alles in orde", antwoordde Ce cil. We behoeven alleen nog onzen kof fer te pakken en dan gaan wij' heen. Ger trude zal hulp noodig hebben'. Zou Mrs. Driiscoll bij' haar kunnen konten?" „Gertrude kan mijn kamenier Ellis kriju gen. Die arm'e Mrs. Driscoll verkeert in een gevaarlijken staat van opwinding en ik heb haar juist naar Overdale gezon den met Gladys om haar wat afleiding te bezongen. Iemand ials zij moeten we wat ontzien. Er zouden pijnlijke scènes zijn gevolgd, als |ze je Ihaxft zien weggaan; en, waarom' zou ieder, die er bij; be trekken is, niet zooveel mogelijk gespaard worden? De toestand is toch al droevig genoeg. Zal ik Amótrosius bij' je sturen oml vo,or je te pakken, Cecil?" „Doe (miaar igeen moeite, ik zal hem zelf wel poepen. We moeten over een uur weg; als u Ellis nu onmiddellijk bij Gertrude wilt sturen, [ziult u ons een gipoo- ten dienst bewijlzem". „Dat beloof j/k je", antwoordde Lady Varian. „Wat zou ik graag uiteer voor jullie willen doen", ging ze voort, terwijl ze zich keerde naar Gertrude. „In ieder ge val zal ik de eerste (zijn, om je hier weer te verwelkomen, als de' onvenmij^ delijke verzoening 'plaats heeft. Lord Va rian zal niet altijd zoo koppig blijven; hij zal trotsch weizen op zijn nieuwe dochter als hijl haar leert kennen". „Dank u,", sprak Gertrude eenvoudig. „U is zoo goed' voor mij geweest en ik 'kan u Piet zeggen hoe teer het mijl spijt, dat ik u Zooveel onaangenaamheden be zorg. Maar Cecil en ik 'houden zoo ziels veel van elkaar". „Dat weet jk natuurlijk. Je beschouw/ het zoo, dat jullie je evenzeer aan elkaar gebonden voelt, als dat je reeds getrouwd was. En het eenige, helaas, waarin ik jullie van 'dienst kan zijn, is, zoo als Cecil zegt, iom) je zo o gauw mogelijk uit huis te 'helpen; dus ga maar naar je kamer, beste kind, 'dan zal ik Ellis bij je stu ren". Ze kuste het jonge mteisje hartelijk Gertrude was diep ontroerd. „U wilt wel mijn hartelijke groeten doen aan Gladys?" vroeg zij met tranen in de oogen bijl de gedachte aan *t kind, dat haar zoo lief was geworden- Doch nu spoedde ze Kuch naar boven om' het een en ander klaar te leggen eer Ellis kwam. Ze 'haalde de eenvoudige witte japon j to voorschijn, die zij' gedragen had bij I haar eerste ontmoeting imj&t Cecil en leg de 'die op haar bed. In plaats Van Zwart fluweel, iwaarnuede de japon toen waf afgezet, had Ize nu wat kant gebruikt, daar dit haar het mteest geschikt voor de [gelegenheid voorkwam. Haar eehige m'ooie hoed Was ojok Wit. Een witte roos had Cecil haar verjerd en die stond nu op haar toilettafel en Werd ter voltooiing van het (toilet vastgespeld op de witte kant imtet de broche van1 parels, een ge schenk van Cecil. Het rijtuig stond voor de deur, toen zij beneden kWahi1 en Cecil stond haar op te Wachten. Lady Varian Zei hun beiden hartelijk [goeden dag, in tegenwoordigheid van de bedienden. Ambrosius ging naast den koetsier op dear *bok zitten van het zelfde irij'tuig, 'dat Gertrude vijf maan den igeleden naar Elkenzicht had ge bracht. Toen Gladys uit Overdale terugkwam1, btegonnen 'eigenlijk pas de moeilijkheden voor Lady Varian. Gladys ging Miss Elterton Zoeken, want aan haar en Cecil had ze allerlei te ver tellen over Denis en Miss Hallowes, want niet veel ontging aan haar scherp ziend oog- Daar ze haar gouvernante echter ner gens vond, deed ze navraag naar haar aan den eersten den besten bediende, dien ze tegenkwam. De ma11 vertelde heel gewichtig, «iat Miss Ellerton dien ochtend E^enziicht verlaten had- Gladys dacht natuurlijk, aat djt slechts een tijdelijke afwezigheid betrof. „Waar is ze dan heen?" vroeg ze. „Heeft ze een telegram1 gekregen? Wan neer komt ze terug?" Toen Gladys daarop het gezelschap van Cecil Zocht, hoorde ze dat oie ook was verdwenen. Nu stjorm'de ze dep salon binnen, waar Lady Varian, tot haar geluk, op dat ©ogenblik alleen was, in afwachting van Denis toet wien ze voor het diner nog een onderhoud wenschte te hebben. „Wat heeft u [gedaan toet MisS Eller- ton en Cecil'!" riep' Gladys, stampvoetend van kwaadheid. En of Lady Varian haar al het onge paste van haar houding onder het oog bracht. Gladys bedaarde niet. „Waarom heeft u Nanny en (mliji naar Overdale gezonden, terwijl zïj weggingen en ik ze niet eens heb' kunnen goedendag zeggen?" riep ze snikkend uit. Zij wist later eigenlijk niet meer wat ze tegen haar moeder had ge;zega, en 'wel ke verwijten ze die naar het hoofd had geslingerd. Ze herinnerde zich alleen dat ze met het hoofd in den schoot van; Mrs. Drisooll haar leed had uitgeschreid. „Ik begrijp er niets van", zei Nanny. Waarom zijn ze zoo plotseling vertrok ken? Waarom' hebben ze niemand iets verteld van hun voorgenomen huwelijk? Hoe anders had het kunnen zijn met blote- men en cadeaux.... Wat zal Lord Varian teleurgesteld wezen, dat zijn eigen zoon hem niets heeft verteld. En dat hij1 zijd aanstaande schoondochter nooit gezien heeft! Dat 'diie.twee van elkaaT hielden, dat was duioelijk [genoeg te zien en wiat moedigde Lady Varüan dat aan! Als die maar ook eens bij den Lord een goed woord 'had gedaan, dan zou die wel heb ben gevraagd om) zijn aanstaande schoon- dochter te jöen. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 5