Zierikzeesche fè Nieuwsbode abonnement: Woensdag 18 April 1928. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën HINDERWET. DRANKWET. buitenland. HINDERWET, VISCHAKTEN. B1NNENVISSCHERIJ. FEUILLETON. LIEFDE EN HAAT. b i n n E nl and. Uit Stad en Provincie. per 3 maanden f 1,50, franco per foet-f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummer» 5 cent. Veraohijnt Mnd., Woed. en Vrfjd. Pontohèqno- en Giron. 13767T. ran 13 regel» 60 et»., ran 4 regela en daarboven 20 et», pat regel. Eeolamee 30 ote. p. regel Bg ooniraot belangrgke korting. 84ste JAARGANQ. - No. 11685. Inzending op <len dog van uit Oir. t, J. DE LOQZE. Ullg.-RadlcteBr M J. KOSTE*, gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dagv. uitgaaf Aanzuivering der be lasting op HONDEN 1928 en van nog achterstallig SCHOOL GELD wordt, ter voorkoming van kosten, verzocht vóór 1 Mei. Da Gemeeiite-Ootvangcr van Zierikzee. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ZtsRiKZBE maken bekend, dat door hen is ingewilligd het verzoek van P. J. REMIJN en J. L. VAN DE ZANDE te Zierikzee, om vergunning tot het plaatsen van een benzine motor van l8/< P K., direct gekoppeld aan een dynamo, dienende tot verlichting en tot het laden van accu's en vaste batterijen, in het perceel aan de Lange Nobelstraat, wjjk A, no, 121, Sectie A, nrs. 1356 en 1857. Zierikzee, 16 April 1928 Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. F. NAEREBOUT, w.d. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee Gelet op Artikel 21 der Drankwet; Brengen ter kennis van de vergunning houders, dat zy die zich met hunnen aanslag in het vergunningsrecht bezwaard gevoelen, zich binnen veertien dagen, nadat de aanslag te hunner kennis is gebracht tot den gemeenteraad kunnen wenden, doch niette min, op straffe van het vervallen der ver gunning, verplicht zijn, den aanslag vóór l Mel a.s in zijn geheel ten Kantore van den Gemeente-Ontvanger te voldoen, zullende zoo noodig later teruggave van het te veel be taalde plaats vinden. Zierikzee, 16 April 1928 Burgemeester en Wethouders voornoemd A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. F. NAEREBOUT, w.d. Secretaris. HENOELAKTEN, tot het visschen met meer dan ééu hengel, tegen betaling van vijftig cents f 0,60). Voor het visschen met één hengel, geen loop- of sleephengel en geen peur zijnde, behoeft geen aanvraag t« geschieden. Kostelooze vergunningen om te visschen worden niet meer verleend. Geen akte wordt uitgereikt: aan hem, wien ingevolge artikel 34, eerste lid, der Vissshe/jjwet, de bevoegdheid om krachtens eon consent of akte te visschen is ontzegd, voor den duur der ontzegging; aan veld- en boschwachters, beambten der marechaussee, niet zjjnde hulp-officie- ren van justitie, ambtenaren van rjjks- en gemeentepolitie, beneden den rang van inspectear der rijksveldwacht en van inspecteur van politie, beambten van den rjjks- en provincialen waterstaat en be ambten van de domeinen, beneden den rang van hoofdopziener. Zierikzee, 18 April 1928. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. DE BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekenddat het verzoek van H P. MAIJS, slager te Zierikzee, om - in het perceel, kadastraal bekend in sectie B, no. 287, een slachthuis van varkens en runderen te mogen- oprichten, door hen is ingewilligd. Zierikzee, 17 April 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. F. NAEREBOUT, w.d Secretaris De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie kosteloos verkrijgbaar zjjn formulieren voor de aan vragen tot het bekomen van een visch- of hengelakte, voor het jaar, aanvangende 1 JULI aanstaande en eindigende 80 JUNI daaropvolgende, en noodigt belanghebbenden uit hun aanvragen zooveel mogeljjk vóór 1 Juni e.k aan hem in te dienen. De navolgende akten worden uitgereikt: a. GROOTE VISCHAKTEN, tot het visschen met alle geoorloofde vischtuigeD, tegen betaling van twee gulden vijftig cents (f2,50); b. KLEINE VISCHAKTEN, tot het visschen met een d»arin genoemd vischtuig, tegen betaling van een gulden (f 1,—)} Naar het Engelseh van i RHODA PLUMER. 10 „Wat scheelt er aan, mioedar?" vroeg hij ontsteld. Eerst vreesde hij dat zijn vader erger was gewórden, ofschoon hij heiml juist heter had gevonden, toen hij het gewonie ochtendbezoek had gebracht. „O, beste jongen", riep Lady Varian snikkend uit. „Het ergste .is gebeurd! je vadier is je verloving te weten geko'mlen, en nu is hij zóó bloos, dat hij je geen van beiden 'zien wil''. „Ik iga /onmiddellijk naar hem toe", riep Cecil opstaande. Zijin 'miofede-r hield hean echter terug. „Dat moet je niet doen", ried ze aan. „Het zou noodlottig kunnen worden als hij zich (opwrnd. D<kter Wilkinson heeft ons daar telkens voor gewaarschuwd. Als je hein inu ging opzoeken, zou ik niet kunnen instaan voor de gevolgen,'. „Nu, dan (zal ik wegblijven tot hij er anders over idenkt", stelde hij1 zijn stief moeder gerust. Het is anders vaders ge woonte niet (om! zoo driftig te worden". „Jij kan !niet weten, Cecil, dat hij' heel anders is geworden gedurende de laat ste jaren", hernam1 zijn moeder. „Niet, dat ik het hem kwalijk nernien kan, wamt niemand weet (ook béter idan ik, wat hij llijidt, de arme manMaar 't is hard voor jou en Gertrude; zeer hard. Oim hem» te kalmeer en moet ik din gen belo- BOMAANSLAG TE MILAAN. Naar een der te Turijn verschijnende bladen verneemt, is de commissie van on derzoek inzake den aanslag te Milaan op het spoor van een bende .gekomen, die Milaan tot het centrum har er werkzaam heden had gekozen. De ontploffing van de helsche machine op* de Milameesehe Jaarbeurs was niet de eenige aanslag, die deze bende opi haar program haa. Door het ingrijpen der politie zijn echter verdere misdaden voorkomen. De bende staat in dienst van een duistere interna tionale beweging met een uitgesproken anti-fascistisch, karakter, maar orderhoudt bovendien relaties met communistische or ganisaties. De namen van de leden der tónde zijn bekend, en men .gelooft hen binnenkort w$l te kunnen arresteeren, daar de grenzen scherp bewaakt wor den en ontwijken na,ar het bbitenland onmogelijk is. f De bijzondere rechtbank voioir de be scherming van den staat is te Rome bij eengekomen en heeft een verhoor afge nomen aan Romano Tranquilla, die Za terdag te B-runato aan het Comomeer is gearresteerd onder verdenking, medeplich tig te zijn aan den bomaanslag te Milaan. Ofschoon de politie verklaart grooite waarde te hechten aan de arrestatie van Tranquilli, zijn er geen omlijnde beschul digingen tegen hem ingebracht. DE AARDBEVING IN BULGARIJE. De Bulgaarsöhe premier, die het terrein van de catastrofe heeft bezocht, deelt mede, dat de verwoestingen zijn aanga- richt in een giebied met een straal van 20 K.M. (met Tsjirpen als middelpunt. Deze stad1 zelf is onbewoonbaar gewor den. Het -aantal idooden aldiaar bedraagt twaalf, dat der .gewonden vijftig. In de omliggende -dorpen zijn acht gewonden» Het ziekenhuis te Tsjirpan is ingestort, maar als door een wonder bleven de patiënten allen 'behouden, behalve -een vrouw. De zwaargewonden zijn naar jStara Zagora gebracht. De garnizoenen in de meest nabijgelegen plaatsen Zijn naar het terrein van de -ramp gezonden om hulp te verle-enen en de orde te handhaven. De bevolking kampeert in de open lucht. Na Tsjirpan is Borissowgrad heit he vigst bezocht door ide ramp'. In die plaats toch i-s 65 pOt. van de huizen (bteschau Een dorpje bij' Tsjirpan is geheel met -den ,gr,ond gelijk gemaakt. Het feit, dat er, betrekkelijk dan, Zoo, weinig slachtoffers zijn gevallen 'wordt hierdoor verklaard, dat de aardbeving gebeurde oip een feestdag, -zoodat er niet gewerkt werd en het grootste gedeelte van de bevolking zich op straat bevond. Anderzijds zijn de huizen niet zeer groot en van elkaar gescheiden door groote binnenplaatsen. -Tsjirpan had een bevol king van 12 duizend zielen. BorrissoWgrad vijf duizend. 1 EEN 'KOELBLOEDIG GEZAGVOERDER. Dank zij de tegenwoordigheid van geest en de koelbloedigheid van den gezagvoer der van de „Montrose", van de Canadian Pacific Line, die te Liverpool aankwam met ingedeukten boeg tengevolge van een botsing met een ijsberg tijdens mist op de ireis naar Engeland, is een ernstige ramp voorkomen. De kapitein stond voor de keus tusschen groote ijsbergen door te varen met de mogelijkheid dat de zij den van zijin schip er doc r werden open gereten of schier regelrecht op kleinere ijsbergen in te varen. Hij' koos het laatste en degenen die aan boord waren geloo- ven dat een schipbreuk van de „Montro se" onder soortgelijke -omlstandigheden als de „Titanic" er door voorkomen werd. Er heerschte groote opwinding -aan boord rnlaar ar was geen paniek. Twee leden der bemanning werden gedood tengevol ge van de botsing en twee passagiers werden gekwetst DE RIJKSMIDDELEN. De opbrengst der Rijksmiddelen in Maart toont 'met 'n totaal van! f 39,06'6,517 -een (daling van ongeveer 71/2 ton aan tegenover de opbrengst van Maart 1927. De Successiebelasting bracht in Maart veel minder op dan in dezelfde maand van 't vorig jaar. De opbrengst is 1/3' millioen beneden Vi? der raming. Verder trekt de sterke vermindering van de o-pb'rengst der rijksinkomstenbelasting de aandacht Bedroeg -de opbrengst van deze belasting in Maart 1927 bijna f 10 millioen, wat ook een hoog' cijfer was, in dit jaar brengt Maart het slechts tot even 8 millioen. De registratierechten brachten f 2V2 millioen op; een flink cijfer. De opbrengst der grondbelasting was ruim een ton hooger, die der perspneele belasting, ruim 5 ton. De vermogensbelasting, gaf weinig verschil te zien met Maart 1927- De dividend.- en tantièmebelasting, die het vorige jaar een buitengewoon lage opbrengst te zien gaf, maakt ditmaal met f 841,335 een beter figuur; de opbrengst Van d'it middel is f 435,000 -hooger. De invoerrechten zetten ook in de af- geloopen maand hun stijging voort: het v-oordeelig verschil tegenover Maart 1927 blijft niet ver van de 5 ton af. In het eerste kwartaal van dit jaar vloeiden van de gewone middelen f 120 millioen in de schatkist, tegen -respectie velijk f 121,3 en; f 119 millioen in het eerste kwartaal van 1927 en 1926 en bij f 116,5 millioen v-oor 3/1? 'der raming. ZIERIKZEE. Vrijdag 20 April a.s. houdt de „Vereeniging. v. Volkenbond en Vrede" 'een bijeenkomst in 'hotel „Juliana" waar als spreker hoopt op te treden de heer mb. J. F. van Deinse te Middelbtirg, met een lezing (over 'de Vredesbeweging. Het muzikale gedeelte van dezen avond zal verzorgd worden dopr het blekende orkest onder leiding van den heer E. van Bergen. Hoewel op de -programma's staat ver- mle-Iid, idjat de firlma Quispel te Rotter dam', een Bechstein-VIeugel welwillend voor dieze vergadering 'zou -afstaan, k'warn ter elfder ure, toen de Proigrarnma's reeds waren -gedrukt, van (d|eze firma bericht, dat de vleugel, tot haar spijt, bezet was op a.s. Vrijdag en dus niet naar Zienk- kon worden gezonden. De heer Van Bergen is toen zoo vriendelijk geweest 2>lfn piano aan te bieden, wat door het bestuur zeer op prijs Werd gesteld en dankbaar is aanvaard. De ons toegezonden „Residentiebode" van 11 dezer maakt in een hoofdartikel gewag van de lezing, die den heer Ea rners onlangs te St.-Annal-and hield en vooral van het det'at, waarbij de heer L. genoemd blad aanhaalde over hetgeen onthuld was t- v. unf aire propaganda, welke mededeelingen door -den spreker als onwaar werden gekwalificeerd. Natuurlijk is de Rsb. het niet met den heer L. eens, maar zeer oneens en zij geeft in 'krasse termen haar gemoed lucht over het door den heer L. aangehaalde. Het Nationaal Verbond tot kolonisa tie-bevordering na,ar Suriname en andere Nederlandsche gewesten verspreidt een circulaire, waarin opi emigratie naar Su riname de aandacht wordt gevesti'gjd. Steun w-ord't gevraagd om een proefko- lonisatie tot stand te helpen brengen van een twintigtal gezinnen. In het gemeentehuis te St.-Maartens- dijk vergaderde Dinsdag, omnter voorzit terschap' van mr. P. Dieleawam, de wegen_ commissie uit Ged. Staten, met de ge meentebesturen van Stavenisse, St-Maar tensdijk en Scherpenisse en de ver- eenigde polders van St.-Maartensoljk en van Stavenisse. De vergadering werd ook bijgewoond door 'de Statenleden S.onke en Moelker. Achtereenvolgens kwiamen in bespreking (de op 't Provinciaal wegenplan geplaatste weg Scherpenisse—St-MaartensdijkSta- vepisse, die richting van den weg en de noodige verleggingen, wie de uitvoering op zich zou nemen -en ten slotte 'de vraag van gemeente- en polderbesturen: welke 'de kosten, die ten onzen laste zullen komen betreffende -den eersten aanleg en lama van1 'het onderhoud. Het materiaal van verharding, gew-alste steenslag, klinker met afgesloten weg dek werd besproken door de technici ter .vergadering, de heeren van Oost en dön hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat. Geen -der besturen kon een definitieve toezegging do-en, omdat raden en inge landenvergadering daarover eerst dienen te beslissen, maar wel wias de algen neiging, dat de weg zou verbeterd wor den tot grooten verkeersweg. NIEUWERjKERK. Vrijdagavond 'werd in „Het Wapen van Duivelend" de jaarlijk- sehe algemieene vergadering gehouden van de Goöperatieve Boerenleenbank alhier. Aanwezig waren 79 van ide 115 leden. De voorz. opent de vergadering en spreekt zijn tevredenheid uit, den kassier weer hersteld in t midden te ziien en dankt den heer Gaanderse yoor de waarne ming van 'diens functie. Bij mtonde van den heer C. J. v. Westen brengt de finan cieel© commissie verslag uit. Hij brengt, een woord van. dank aan 't 'bestuur in zonderheidi aan den kassier, voor de keurige en accurate- wijze, waarop hij de zaken der Bank heeft gedirigeerd. Uit die rekening over 1927 bleek, dat in om loop zijin 125 spaarboekjes, 9 voorschot- bloekjes en 67 rekening-courantboekjes. Saldo spaargelden bedroeg op 1 Jan. '27 32749,77lontv. spaargelden f 27729,36 Uitgegeven f 16374,68; saldo spaargelden (op 31 Dec. '27 f44104,45; rente spaargel den f1295,13. Saldo, voorschotten op 1 Jan. '27 f 32000; nieuwe voorsch. f2500; terugbetaalde voorsch. f1650; saldo voor-; schotten op 31 Dec. '27 f 32850; rente voorschotten f 1622,83. Rek.-óöurant op 1 Jan. '27 van de leden te vorderen 131930,15; verstrekt f 158365,28; gedepo neerd f 132615,84; te vorderen van de leden f 66268,38; rente Rek.-Courant f2326,07; uitgegeven rente f 1858,34. Te goed bij' de Oentr. Bank op 1 Jan. '27 f 12754,51; opgenomen f71975,62; gedepo neerd f59480,89; te goed bij de C. B. f259,78. De voorzitter brengt welverdien den dank aan den kassier vigor zijn accu raat beheer en zijn keurig verslag. De spaarbankrente en ook voor Ioopende rekening wordt van 3,5 pCt. gebracht PP 3,6 pCt., terwijl voor voorschotten 5 pOt. bestendigd blijft. Geconstateerd kan worden, dat de Bank steeds in bloei toeneemt, terwijl de Winst over 1927, groot f 527,56 in het reservefonds zal worden gestort. Bij1 de daarop plaats hebbende verkiezing van een bestuurs lid', een lid van den Raad van Toezicht en een plaatsverv. bestuurslid^ worden achtereenvolgens herkozen, de aftredende heeren J. A. Gaanderse, W-. Flikweert Az. en W. Björn. De voorzitter stelt na-r mens het bestuur voor, aan de Z.L.M., Op haar verzoek om' steun voor de te houden Landbouwtentoonstelling f25 be schikbaar te stellen vopr het garantie fonds. De vergadering gaat hiermede accotorid. Daarna sluiting. OOSTERLAND. Vergadering van den Raad, gehouden op Vrijdag 13 April. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. Op voorstel van B'. en W. Wordt 'besloten geen adhesie te betuigen aan het verzoek van het gemeentebe stuur van Goststellmgwerf omtrent de wet op de financiëele verhouding tusschen Rijk en gemeenten, meer rekening hou dend mte-t de draagkracht der gemeenten, omdat de door de (commissie voorgestelde regeling voor deze gemeente gunstig is. Eveneens wordt besloten geen gevolg te geven aan de uitnoodiging van het Ge-» meentebe-stuur van iKollumerland om' in stemming te betuigen aan een verzoek aan den Minister v-a'n Financiën, betref fende herziening van de belastbare op brengst der gebouwde en ongebouwde eigendommen ten (goede komend aan de gemeenten en verbooging van 't maxi mum-aantal opcenten. Het reglement van politie wordt aangevuld met een bepaling bij art. 64, waar wordt verboden met uitvliegend pluimgedierte, zonder daar toe gerechtigd te zijn, op- gronden van anderen te laten loopen. De rekening van den keuringsdienst van vee en vleesch over 1927 wordt vastgesteld in ontvang op f 3000, uitgaaf f2818,98, batig slot f 181,02. Het primitief-kjohier voor de hon denbelasting voor den dienst 1928 wordt vastgesteld op f313,50 met 105 honden. Op voorstel van B. en W. wordt het vermtenigvuldigingsgfetal voor de plaat selijke inkomstenbelasting, dienst 1928-» bepaald op 0,7 (vorig jaar 0,9). Be sloten wordt de uit pacht zijnde wei* verhuurd igeweest aan P. van der Werf, wederom' aan deze te verhuren voor zeven jaren. De jaarwedden van den burge meester en den secretaris worden in ver band met een periodieke verhooging vastgesteld. Daar op 1 'Mei a.s. de com missie tot wering van schoolverzuim' in haar geheel -aftreedt, vindt benoeming van leden plaats. De aftredenden worden herbenoemd, zoo dat weder zitting zul len nemen voor Oostertand de heeren J. M. de Weezeq Joz- Beije, (Mar. Capelle,. D. Istha en M. Otte. Voor Sirjansland de heeren A. Hanse Dz., P. J. Fluij't en K- Oudshoorn. Van de jgeldleening, -aange gaan in 1924, worden uitgeloot obligatie^ hos. 2 e(n 9, lafloshaair 1 Juni a.s.i De voor zitter deelt nog mede, dat opname van den imiuur op de haven heeft plaats ge had en (dat daarbij is gebleken dat deze geen verandering ondergaat. Verder dat ven; en, misschien zal je mij' dit kwaf-. lijk nemen. Maar 'ik kon niet anders; geloof mij". „Wat heeft -u beloofd?" vroeg Cecil >op een tjoion -zóó onheilspellend kalm', dat Zijn 'moeder ,de angst om het hart slóeg. Maar, 'met haar -door tranen doorweek ten zakdoek (noig steeds voor de oo-gen antwoordde zij: „Hij liet an'ij' beloven, dat ik Gertrude onimjddellijk zpu wegzenden. Hij wilde niet, dat 'Zijl een nacht langer onder z!ijn dak zou (doorbrengen en ik weet niet wat ik idoen 'moet, of waar ik haar kan heenzenden. Ik (weet niet, -hoe het haar te zeggen. 'Als ik durfde, 20u ik zejf ergens rnlet haar gaan logeeren, maar dat kan toch look 'weer niet tegenover je v,aderi!" i „Heeft hij' look over mij gesproken-?'' vroeg Cecil met 'doodsbleek gelaat. „O ja-, een enkel 'wioord in drift, maar Wat je je niet behoeft aan te trekken. Je vader ziel: „,ïk wil niet, dat hij 'me onder de ooigen kómt, voordat hij tot bezinning is gekomen". „je vader Is nu zoo onredelijk, je -ben* toch op een leeftijd, dat je voor je zelf een keuze kunt 'doen en ik heb Ger trude toch Heeren kennen en wpardee- ren". „Allereerst zou ik Willen Weten, wie het hem verteld heeft?" zei Cecil. „Er wordt laltijd zooveel gepraat", ant woordde zijn Imoeder -verwijtend. „Dat jullie samenrij'den gingen was onverstan dig. Mijin schuld was dit ook; dat zal niet ontkennen. De bedienden Zijn -gaan 'praten. En zoo moest hem wel een en ander ter pore komen". „Maar wie heeft het hem' nu ten slotte verteld)Ik 'zou niet graag willen, dat u iets voor mijl -achter hield, moeder". „Nu, als je het dan volstrekt weten wilt, rnlaar je, Imioet er (mij' ja woord' op geven, dat je het haar niet verwijten! zult. De arm'e ziel heeft al 'zloioveel ellende, dat dit een (wreedheid zo;u Wezen". „Goed, ga voort", drong hij aan. „Nu, Mrs. Driscoll heeft het hem ver teld. Je weet, 'dat zij' iederen dag na-ar zijn kamfer gaat om hent een bezoek te brengen en nu dacht zij, hoe dit juist het soort nieuws 'zou Wezen, dat hem gelukkig kon majken. Want je weet toch, hoe je vader op je is gesteld; maar het is een praatzieke oude vrouw, en toen zi) eenmaal overtuigd '-was, dat het je vader genoegen zal doen, heeft ze het nieuws lang en breed zitten uitmeten. De zuster kwam juist terug, toen het oude imtensch (klaar Was met haar ver haal, en die bemferkte dadelijk hoeveel kwaad de (tijding hem1 had gedaan. Je vader zag doodsbleek en kon niet spre ken. Mts. Driscoll had er toen er gen spijt van; maar ze 'dacht aan hem'; dó gevolgen voor jou en Gertrude kon ze niet berekenen. Ze werd, natuurlijk ter stond weggestuurd en ze heeft geen woord -gehoord van Wat toen tusschen je vader en mij werd verhandeld. Ik heb met het oude imensch te doen, aj ben ik boos op haar". „Maar -dit lijkt mij heel vreemd", merkte Cfecil top. „Hoe -kon Nanny nu vertellen, wat /zij zelf niet wist?" „Ze wist het ook niet als een feit, dat jullie verloofd waart. Ze ging alleen maar op de praatjes -af". „Wat ik niet begrijp, is, dat, terwijl Zij' zóózeer vervuld was va-n d© zaak, Zijl daar itoeh nooit iets van heeft gezegd ,en mij1. 'Ze sprak altijd vrij uit tegen me". y „Te vrij' uit, zou ik zeggen; en dit is er -aL weer een bewijs van", hernam zijn moeder. „Ik begrijp nu volkomen hoe ze, van haar standpunt, beter tot je. va der over iets dergelijks kon spreken. Voor hem Was het iets nieuws, ter Wijl het jou (bekend genoeg wias. Bovendien was ze misschien een beetje verdrietig, dat je haar niet in het vertrouwen hadt ge nomen. Neen, d-at vind ik verklaarbaar genoeg. En da-n is het ook nog maar iets van heel ondergeschikt belang. De groote vraag voor het oogenblik blijft, Wat ik met Gertrude moet doen?" Lady Varian bracht herhaaldelijk haar z'akdoek naar de roode oogen, en scheen onmachtig Idit vraagstuk op te lossen. „Volgens mij is er maar één oplossing mogelijk", verklaarde Cecil. „Als Gertru de dit met mij eens is, zal ik haar van daag trouwen". Lady Varian slaakte een zócht van ver lichting» I „De naastblijz'ijhde kerk is vijf mijlen van hier", hernam Cecil. „Gelukkig, heb ik de voorzorg al genomen om een bij1- zlondtere vergunning aan te vragèn. Ik was dit uitstel moede en heb' a.an uw wensch gevolg gegeven. Nu z'al ik ma-ar de vrij heid nemen om' een van vaders rij'tuigen te leenen. Dit zal hij mij wel niet kwa lijk nemen". 1, „Jc wilt Gertrude dus onmiddellijk spre ken?" zei zijn stiefmoeder. „Wacht hier dan een oogenblik; dan zal ik haar naar je toesturen. We moeten alles zóó doen, dat het geen opschudding verwekt". Zonder zijn antwoord af' te wachten, begaf Lady Variam zich regelrecht naar de logeerkamer, wiaar zij' binnentrad -met een glimlach op haar gelaat. Van tranen was geen spoor meer te zien. Ze wilde geen argwaan wekken bij- den spieden den (blik van Gladys. Alles moest over ijld geschieden om haar plannen te doen slagen. „Ik kom eens een halven dag vrijt vra gen, begon zij allerminzaamst tot de gou vernante. „Clara is 'weer voor een paar dagen op Overda-le", dit was waarlijk een [gelukkige toevallige omstandigheid, en ik zou graag Gladys daarheen zen den met een dogcar". En met de hand op Gertrude's schou der, fluisterde Zij toen: „Cecil wacht o;p je in de zitkamer. Ga dadelijk naar hem toe, kindlief. Het geldt iets van belang,". Gladys, die dit geen welkome stoor nis vond, werd dus naar boven -gestuurd om (Zich te kleeden en Mrs. Driscoll moest haar vergezellen en een brief overhandi gen aan Denis, die zeker op Overdale zou 'wezen. Het was een zeer voorzich tig gestelde b'rief, die hem toch onmis kenbaar duidelijk te verstaan igaf hoe hij zorgen moest, dat de oude Vrouw' en Gladys tot Iaat op den middag te Over dale moesten vertoeven. De dogcar reed weg, terwijl Gertrude en Cecil nog in de zitkamer waren en het ronde gezichtje van Mrs. Driscoll keek zoo vergenoegd; ze vermoedde niet in het minst welke plannen waren ge smeed (Wojdt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1