ZEELAND's ROEM VRAAGT HEEREN-BAAI PAARSMRK abonnement: advertentien Woensdag 28 Maart 1928. zierikzeesche courant. S4*1? JAARGANG. No. 11677. Inzending op den dag Tan uit- Door te late inzending Inzending Advertentiën HINPERWËTT" buitenland. feuilleton. LIEFDE EN HAAT. Uit Stad en Provincie. UWEN WINKELIER even fijn als van 50chper1/2 pond yi&eéfifwncleku/cLétteié'/ Hoest, Keelpijn Kinderen PiS« per 3 maanden f 1,50, franoo per post f 1,80. Toot het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummer. 5 cent. Vereohijnt Mnd., Wnad. en Vrijd. Postcheque- en Qiron. 137677. Zierikzeesche Nieuwsbode Tan 8 regela #0 eta., Taa 4 regels en daarboren 20 eta. par regel. Reolames 30 eta. p. regal. - Plb I Of LOOZE. Ulft-Bxlictur H i. KOSTEN gare vóór 10 ure. moeeten eenige advertentiën tot oen volgend nummer waohten. DE DIRECTEUR. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 April a.s. verschijnende nummers GRATIS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretade ter inzage ligt een verzoek met bjjL gen van H. P, M A IJ S, Slager te Zierikzee, om vergunning tot het oprichten van een slachthuis van varkens en runderen, in het perceel aan de St-Domus- straat, wjjk D No 824 kadastraal bekend in sectie B, no. 287. Op Dinsdag 10 April a s., des namiddags 2 uur, zal ten Stadhuize gelegenheid be staan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen, en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande •jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zfj, die niet overeenkomstig art. 7 der Kinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, den 27 Maart 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER YAN CRAYESTEYN YAN RENGERSKERKE, Borgem. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. EEN BERUCHT GENERAAL GESTORVEN In den ouderdom van 69 jaar is gene raal Popovitsj overleden. Zijn naam is verbonden aan een der donkerste episo den uit de Servische revolutie, n.I. de moord door officieren op koning Alexan der en koningin Draga. Popovitsj was de leider der beweging, die tot dit gruwelijk slot leidde, waaraan hij echter niet rechtstreeks deelnam, daar hij in den moordnacht pas na het ge beurde uit de provincie, waarheen hij sinds eenige maanden als verdacht was gedetacheerd, in de hoofdstad aankwam. Na de verkiezing van prins Peter Ka- rageorgewitsj tot koning werd Popovitsj ziijn adjudant, maar niet voor langen tijd. In Dec. 1903 toch brak de tekende diplo- matenstaking uit; de heeren verlieten Bel grado om te vermijden wellicht met hof functionarissen in aanraking te komen, die deel hadden genomen aan de samen zwering. De mogendheden stelden onder leiding van Engeland, den eisch, dat de voornaamste samenzweerders o.m. Popo vitsj, verwijderd zouden Worden uit de omgeving van den koning en uit het le ger, waarna de vertegenwoordigers naar Belgrado terugkeerden. Bij het uitbreken van den Balkanoorlog werd Popovitsj in actieven dienst hersteld1. RUIMTE VOOR 2 MILLIOEN MENSCHEN McRae, een conservatief lid van het Ca nadeesche parlement, heeft een pleidooi gehouden voor het bevolken van groote uitgestrektheden land in de Noordweste lijke provincies van Canada. Hij schat de Naar het Engelsoh RHODA PLUMER. 5 „Neen, dat is z|óó", gaf hij toe. ,,lk' ont- loop juist de gasten van mijn moeder ziooals vandaag. En ik teeken protest aan tegen hetgeen u mij verwijt. Ik heb u nooit oneerbiedig behandeld. Maar ik kan niet helpen, dat ik genegenheid voor u gevoel. En dat ik deze gevoelens niet verberg; dat neemt u mij kWalijk. Zoudt u mij niet eenige liefde kunnen geven voor al, wat ik u schenk? Och, Gertrude, heb je mij dan niets te zeggen? Geen woord?" „Zeker: ik vil nooit eenige liefde voor u kunnen gevoelen. Ik wou maar, dat n niet zoo tegen mij gesproken hadt, en ik verzoek u het ook nooit meeT te doen. Want, als u dit deedt, zou het onmogelijk voor mij1 Zijn, hier langer te blijven en dat zou wreed zijn, want, overigens, voiel ik mij bier zoo gelukkig". „Dan moet ik gaan", antwoordde hij teleurgesteld. Dit oogenblik was hij op recht, want hij had werkelijk liefde op gevat voor Gertrude. Dat een jong meisje, in de afhankelijke positie van Gertrude, uit vrijen wil de kans op een huwelijk met hem vergooien kon, was hem als een soort openbaring, beschikbare oppervlakte aan land, dat be dekt is met laag struikgewas of lichte bosschen, door natuurlijke vruchtbaarheid zich zou leenen voor ontginning, en ook in cte nabijheid van spoorwegen gelegen is, op 10 millioen acres. Op deze opper vlakte zouden 65,000 boerengezinnen (250 duizend menschen) een bestaan kunnen vinden. Het Place Rivör-district jus nog veel uitgestrekter en omvat ongeveer 30 millioen acres. McRae stelt voor om 50 millioen acres të ontginnen, waarop een boerenbevol king van 250,000—30,000 menschen 'Zich kunnen vestigen. De' totale bevolking; van het nieuwe gebied wordt berekend op 2 millioen. Hij stelt voor, dat de Canadee- sche regeering de helft van de bouwkos ten van woonhuis en bedrijfsgebouwen (1500 dollars) zal voorschieten tegen een rente van 41/2 pet., welke schuld afge lost Zou kunnen worden in 30 jaarlijksche annuïteiten. Hiermede, zou een som van 300 millioen dollars gemoeid zijn. Indien dit voorstel gunstig wordt ontvangen, opent dit o,ok vooruitzichten voor Hol- landsche boeren, die zich in Canada zou den willen vestigen. ZIERIKZEE. De Inspecteurs der Dir Belastingen en Registratie in Zeeland ves tigen nogmaals de aandacht op het vol gende: Bij navordering van Rijksinkomstenbe lasting en Verdedigingsbelasting wordt in het algemeen de na te vorderen belas ting met het viervoud over één jaar ver hoogd, onverminderd de mogelijkheid van een strafrechtelijke vervolging. Zoowel deze vervolging als vorenbedoelde ver- hoogingen blijven achterwege, indien de belastingplichtige geheet uit eigen bewe ging alsnog een juiste en volledige op gave doet, \toordat de administratie dei belastingen zelf op het spoor der on juistheid is gekomen of binnenkort ko men moest. Nadefe inlichtingen zijn te verkrijgen bij voornoemde Inspecteurs. Bij alle handelaren der bekende „Ne- derlandsche Kroonrijwielen" is voor klan ten gratis verkrijgbaar eCn duidelijke rij- wielkaart van de VeluWe en de Oostkant van de priov. Utrecht, twee landstreken, die jaarlijks duizenden fietsers trekken. Op de heden, Woensdag te 's-Herto genbosch gehouden groote Paaschveeten toonstelling behaalde de' heer Mo. S. Frenk alhier met z'n inzending den len tpr. In rubriek A., ossen met 2 tanden, behaalde de heer C. M. Kosten te Drei- schor den len pr. In de Dinsdagmiddag gehouden ver gadering van den gemeenteraad, werd, naar aanleiding v,an een ingekomen ver zoek van de P.Z.E.M., pip een vraag van den heer Doeleman door den voorzitter medegedeeld, dat binnenkort het rapport over de electrificatie in den Raad zal worden gebracht. De rekening van den straatweg, Zierik zee—(Brouwershaven, sluitend met een voordig saldo van f 2475,49, werd naar een commissie van onderzoek verwezen. Uit de gewijzigde begrooting voor het Burgerl. Armbestuur blijkt, dat in 1927 f 2578,435 is uitgegeven voor werkver- die Zijn bewondering voor haar nog eens zoo groot deed zijn. Nu liet hij zich geheel gaan; hij knielde voor haar, vatte haar handen in de zijne, en schreide zelfs toen zij die terugtrok. Hij verklaarde, hoe hij hopipfe, dat Zij gelukkig zou zijn met iemand, die haar meer waard was dan hij, doch hij voegde er aan toe, dat hij wel in staat Zou zijn om dien vent Zijn nek om! te draaien! Die bewering vond ze eenigszins be lachelijk. Denis was klein van gestalte ten bovendien behoorde hij1 niet tot de dap persten, waar het aankwam pp physieke krocht. Zij ried hem echter in gemoi aan weg te gaan en iets beters te doen in de wereld1, dan een ijdele hoop te koesteren. Toen hij aan den eersten wensch ge volg had gegeven, Zag hij in de verte Gladys aankomen. „Is die akelige Denis hier geweest?" vroeg ze, trillend van verontwaardiging, Gertrude zou liever het heele voorval voor zich alleen gehouden hebben, maar op Zoo'n regelrechte vraag moest een regelrecht antwoord volgen. „Hij heett me voor den mal gehouden", riep het kind driftig uit. „Maar ik zal het hem betaald zetten!" Als een pijl uit een boog vloog ze nu weer door het P.ark en op het huis toe* juist toen de familie Overdale zich naar het rijtuig zou begeven. Onder de oogen van haar moeder nam' Gladys Miss Hallowes ter Zijde, en fluis terde haar in: „Het was een groote leugen, die ik van Denis heb verteld. Maar het was mijn schaffing aan werkeloozen. De vergoe dingen en voorschotten der beide Bizon- fdere Lagere Scholen worden goedgekeurd. Op voorstel v,an den heer Versteeg werd aangehouden, teneinde de1 kwestie nader te onderzoeken, het adres van de heereri W. Roskam en A. v. d. Wekken. Naar aanleiding van de circulaire van Gedep. Staten, betreffende' de uitvoering van de Motor- en Rijwiel-wet werden de grenzen v,an de gemeente, wat de bebouwde kom aangaat, vastgesteld. Op voorstel van B. en W. werd met algemeene stemmen afwijzend beschikt op 't adres van de bewoners van 't Vrije inzake het verplaatsen van het pan de firma Gebr. de Vos toebehoorend pak huis, 't welk dienst doet als lijnolie-sto kerij. Naar aanleiding van een adres van mevr. Waardenburg-Lindeijer om1 de stee- nen paaltjes in 't Vrije op te ruimen, rdeelen B. en W. mede, den gemeente-bouw meester opdracht te hebben gegeven de paaltjes hei-wit te schilderen en de kop pen lichtgevend te maken. Aangenomen werd een motie-de Broekert, waarin uit gesproken werd de' paaltjes te verwijde ren en den weg in de verbodsbepalingen op te nemen, na wijziging der betrekke lijke verordening. Aangenomen werd' mef 7—6 st. het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op 't adres van A. J. Flik- weert e.a., betreffende het oplossen van grint door hier woonachtige havenarbei ders. Met de stemmen van de heeren de Broekert en v. d. Kwast tegen, werden de wijzigingen in de alg. politieverorde ning, het vervoer over de bruggen, en speciaal de nieuwe brug betreffende, "aan genomen. Tot onderwijzeres aan school A w'erd benoemd mej. A. C. Polderman te Wle- meldinge. (DeZe is inmiddels op> 2 andere plaatsen benoemd). Met ingang van 1 April a.s. werd tot havenmeester benoemd, de heer J. van Dui vend ijk. Door den slager C. J. Simmers al hier, zlijn van den landbouwer J. J. v. d. Zande te Nieuwerkerk twee zware ossen aangekocht, waarvan één op de Rotterdamsche Veetentoonstelling, rubriek vier breede tanden, den len pr. behaalde. THOLEN. Spoedeisehende verg. van den gemeenteraad, gehouden Zaterdagnamid dag 4 uur. VoorZ. Mr. A. J. v. d. Hoeven. Aanwezig alle raadsleden. Mede wias aan wezig de ingenieur Kuipers. Met algem. stemmen werd besloten aan J. Verkoute- ren <284 M2. bouwterrein te verkoopen, tegen de bestaande voorwaarden. Aan A, P., en J., en C. Bout werd een bedrag Van "f 230 en f 225 en' f 185 toegekend voor het strijkend maken van hun mas ten. Daarna ging de raad in comité)- generaal. schuld niet. Ik ben er nu pas achter gekomen en voor geen geld ter wereld zou ik een leugen op mijn geweten wil len hebben. Hij ging heelemaal niet naar het huisje van den jachtopziener. Hij was op jacht naar een heel mooi meisje, dat hem niet kan uitstaan. Ze zorgt wel, dat hij nooit wiattegen haar zeggen kan, maar nu, vanmiddag, dacht hij eens van de gelegenheid te profiteeren en daarom heeft hij gelogen! U moet maar nooit meer een woord gelooven van al wat hij vertelt! Ik geloof hem tenminste nooit. Nu, goedendag, en vergeet niet, dat zwarte Angorapoesje voor mij te be wiren, als u wilt!" Dit laatste riep Gladys hardop, dat iedereen het hooren kon. Lady Varian, die eigenlijk nog een he risping wilde toedienen aan haar doch ter, omdat die zich dien middag zoo on gevraagd, tusschen haar gasten had ge mengd, was geheel ontwapend, toen ze het kind zoo vriendschappelijk zag pra ten tegen het jonge meisje', dat ze zoo gaarne als schoonzuster aan Gladys zou geven. Dezen keer zou ze het gedrag van Gladys ook maar door de vingers zien. Zoo keerde het kind terug naar het prieeltje. Ze kwam miss Ellerton al te gen, bel 1st en beladen met kussens en boeken. Onmiddellijk nam Gladys die van haar over, al wat Ze met haar ]an,ge bakvisch- armen maar bij elkaaT kon pakken. „O, wat is u toch mooi. Het verwon dert mij niets, dat iedereen verliefd op u wordt", riep zie uit in oprechte verruk king. 1Gld. per pond 20ci.perons lOct.perV^ons N.V. DOUWE EGBERTS TABAKSFABRIEKEN OPGERICHT 1753 D'E Heeren-Baai ts dus thans verkrijgbaar in prijzen^ van.50ct.tot f. 1.25 per V2 pond.. H. G. J. HARTMAN. Nog slechts enkele dagen en een der meest geziene hoofdambtenaren onzer Provincie zal den dienst verlaten en dan 'doelen wij o-p den griffier der Staten, den heer H. J. G. Hartman, die na een eervolle loopbaan van bijna 47 jaar met 1 April met pensioen gaat. De heer Hart man kwam als eerste klerk op 1 Juli 18Ö1 op de griffie en reeds 1 October 1883 werd hij, na 'wijziging van de be paling, dat men voor die functie 23 jaar moest zijn, adjunct-commies en werd met ingang van 1 Januari 1916 referendaris, welke functie voor hem werd geschapen. Sedert 1 April 19Ï9 is de aftredende griffier en heeft hij deze betrekking dus juist 9 jaar bekleed.^In geheel zijn loop baan heeft de heer Hartman zich door groote kennis onderscheiden en is hij de vraagbaak geweest van zeer velen, vooral van autoriteiten op gemeentelijk en waterschapsgebied. Het zal zeker de zer dagen nog wel nader blijken, maar wij meenden ook van de zijde der pers een woord van hulde te* moeten brengen aan den man, die zoo vele jaren op de bres heeft gestaan voor de belangen on zer provincie. ONDERWIJS. Mfjnfiardt's Hossttabfettan. Doos 30 ct. MIJnhardt's Keelpijntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. HOOFDSTUK IV. Denis ging den volgenden dag naar Londen; en behalve een enkel vluch tig bezoek aan zijn broer, die als erfge naam van den titel en het landgoed dus aanspraak had op eenige voorkomend heid, vertoonde hij zich in geen twee maanden meer op Eikemzicht. Er werd verteld, dat hij een boek had geschreven en nu bezig, was met allerlei besprekingen en onderhandelingen om het in het volgend najaar uitgegeven te krij gen. Lady Varian vertelde dit aan ieder, die het maar hooren wilde. „Waarom duurt dat zoo lang?" vroeg Gladys. „Hij kan zeker geen uitgever vinden, en trekt van den een naar den ander!" „Hoe kom je er bi], kind!" riep Lady Varian verontwaardigd uit. „Het boek werd Zonder eenig bezwaar genomen. Het is een spotschrift op de maatschappij en verbazend knap geschreven. De uitgave zal de letterknudige gebeurtenis worden van dit jaar". Gertrude had graag nog het een en ander gevraagd, maar ze was bang, dat dit Denis ter oore zou komen en dus zweeg zij maar. Een week later was heel het huishou den vervuld van den terugkeer van Gecil. Lord Varian was zióóveel beter, dat hij zich zelfs naar de aangrenzende ka mer had laten brengen. De oude bedien den verkeerden ook in een spanning in het vreugdevol vooruitzicht van het weer zien en Mrs. Driscoll w,as een en al op Bij de aan de Chr. landbouWwinter- school te Hoofddorp gehouden eindles, werd van de eerste naar de tweede kl. bevorderd C. J. van Strien f© Anna- Jaoohapolder. Een diploma ontvingen C. J. v. d. Bijl te Zonnemaire en A. C. van Strien te Anna-Jacobapolder. vallen en bezeeren zich vaak, terwijl de kleinere dikwijls last hebben van roode of gesmette huid. Dit verzacht en geneest men met Doos 80, Tube 80 ct. PUROL RECHTZAKEN. ONTROUWE PENNINGMEESTER. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft terecht gestaan de 59-jarige koopman S. B., te 'Maassluis, wien ten laste' 'wordt ge legd, dat hij in den loop van de jaren 1923 tot en met 1927 als penningin. van de ver. voor Chr. Hervormd schoolonder wijs te Maassluis een bedTag van ruim f 12000 heeft verduisterd. Verdachte be kende. Hij had het geld, bestaande uit contributies, schoolgelden en subsidies van rijk en gemeente, gebruikt voor zichzelf. Het O.M. achtte ten volle de tenlaste legging bewezen. Er kan misschien alleen winding nu haar jongen zou thuis komen. Gladys had de grootste moeite om' haar aandacht bij haar lessen te bepalen. „O, u weet niet, Miss Ellerton, wat een ideaal broer Cecil is. U denkt na tuurlijk, dat ik overdrijf. Maar, wacht u maar eens tot u hem ziet!" „Ik wacht ai", antwoordde Gertrude, die een gevoel kreeg, alsof ze hiermede al te veel gezegd had. Inderdaad verkeerde ook Zij in een spanning, als nog nimmer tevoren en toen Cecil er eindelijk was, zag Gertrude tegen de onvermijdelijke ontmoeting, ofp, met een angst, dien zij zich niet kbn verklaren. De zieke, jonge man verliet eerst zijn kamer op den dag na Zijn aankomst. Toen installeerde de oppasser, die de reis met hem had gemaakt, hem op een langen stoel en daar kwam Lady Varian een oogenblik naast hem zitten. Hij was nog zoo vermoeid en zwtakf dat de stiefmoeder het volstrekt niet on mogelijk achtte, dat haar eerzuchtig ver langen nog wel bewaarheid kon worden en haar zoon, Denis erfgenaam werd van titel en landgoed.... Even later kwam ook Gladys bij den verafgoden broer zitten. „W,aar is Miss Ellerton?" vroeg Cecil. „O, dat is een engel", fluisterde Gladys4 in de hoop, dat Lady Varian dat niet zou hooren. g; (Wortff verwijd.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1