Zierikzeeschei Nieuwsbode f Veraohijnt Mnd., Maandag 26 Maart 1928. zierikzeesche courant, l4!*." °p den Inzending Advertentiën Kennisgeving. HINDERWET. DINSDAG De Politig-Gammissaris Uit Stad en Provincie. "UtAXEER-„ Schoonmaak ABONNEMENT: Pij» per 8 maanden f 1,60, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nnmmera 6 cent. ADVERTENTIEN Tan 18 regela 60 etc., ran 4 regela en daarboven 20 ota. per regel. Beolamee 30 cte. p. regel. Bjj cuntract belangrijke korting. Poatchèque- en Giron. 137677. gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 April a.s. verschijnende nummers GRATIS. De BURGEMEESTER van Zierikzeb brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat er op Dinsdag den 27 Maart a.s., des namidd. te 2 ujr, op het Raadhuis, eene openbare vergadering van den Gemeenteraad zal ge houden worden, waarin de navolgende punten zullen worden behandeld: I. Vaststelling notalen. 2 Ingekomen stukken. 3. Aanbieding rekening straatweg Zierik- zee-—Brouwershaven. 4c. Vaststelling pensisoensgrondslag. 5 Wijziging begrooting Burgerlijk Arm bestuur, dienstjaar 1927. 6. Voorstel tot aanvaarding van een legaat j voor onderhoud van een graf 7. Vaststelling vergoeding volgens art. 101 L. O.-wet 1920 over 1926. 8. Id voorschot alsvoren over 1928 9. Verzoek tot rooien van boomen 10 Vaststelling grenzen bebouwde kom der gemeente. II. Adres inzake verplaatsing van de lijnolie stoker jj in het Vrije. 12. Adres inzake verwijdering van paaltjes in het Vrije. 13. Adres aangaande lossen van grint. 14. Voorstel tot wjjziging der Algem Politie verordening. 15. Benoeming onderwijzeres O. L. Schooi A. 16. havenmeester. 17. Comptabiliteitsbesluiten. Zierikzeb, den 23 Maart 1928. De Burgemeester, A J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERS KERKE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzeb maken bekenddat het verzoek van M. KOSTERS, koopman te Zierikzee, om i in het perceel, kadastraal bekend in sectie A, no. 2000, een béwaarplaats van huiden en vellen te mogen oprichten, door hen is in gewilligd. Zierikzeb, den 26 Maart 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE, Bur gem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. buitënlandT DE RAMP VAN DE S 4. Zooals wij berichtten, is het wrak van de drie maanden geleden bij Province town gezonken Amerikaansche onderzeeër S 4 boven water gebracht. Bij het onder- Zoek op en in het schip is men nu, naar de New-York Herald meldt, tot een ver schrikkelijke ontdekking gekomen. Het blijkt nl. dat een zoogenaamde reddings luchtleiding volkomen in orde was, buiten werking was. Bij proeven, die men dezer dagen genomen heeft, werkte de leiding voortreffelijk. Indien men, spioedig nadat 't reddingswerk begonnen was, een lucht leiding hiermee jn verbinding! had ge bracht, zou men lucht in het schip heb ben kunnen pompen en w as het leven der gevangenen tenminste een groot aantal uren verlengd. Kapitein ter zee Saulders, die de lei ding had bij het reddingswerk, opperde de meening, dat de ongelukkige beman ning bij het openen van de inlaat het water in den onderzeeër heeft laten ioio. pen, dat bij het onderduiken daarin was achtergebleven en dat de pijp toen bij het sluiten is gebroken. Het verdere onderzoek bracht ook aan het licht, dat de bemanning pogingen heeft gedaan om de wanden van hun ge vangenis stuk te beuken. Beitels, hamers en boren werden in de verschillende af- deelingen op 'den vloer gevonden. De mannen hebben aan hun eigen redding gewerkt tot ze door gebrek aan zuurstof uitgeput raakten. Eenigen waren op den grond gevallen en daar verdronken in het water, dat den bodem bedekte. An deren waren op hun krib gaan ligigen en daar in den slaap gestorven. De beman ning heeft geen schriftelijke aanwijzingen achtergelaten, behalve één, die op een stuk papier schreef, waar hij begraven wilde worden. Men meent, dat minstens een 30-tal leden van de 'bemanning de ramp een groot aantal uren overleefd heeft. EEN NOODLOTTIGE TOCHT. Het vreeselijke ongeluk op denJSonn bliokwaarbij een gezelschap van der tien personen bij een skitocht veronge lukte heeft in Weenen algemeene deelneming gewektdaar de ver ongelukten vrijwel allen Weeners warenjonge menschenvan wie de oudste nog geen 35 jaar was Te meer is men met hun lot begaan, omdat het hier geen gevaarlijke sportieve onder neming gold, maar een onder normale omstandigheden gevaarlooze skitocht die geen bijzondere eischen stelde aan de deelnemers. Door den sneeuwstorm den weg kwijt geraakt, beraadslaagden f 0,70, f 0,55, f 0,40, f 0,25. zij in een groep bij elkaar staande wat moest geschiedenonder het gewicht der 17 menschen raakte de door den Föhnwina los geworden sneeuw over een breedte van 20 M. in beweging en het gaheele groepje suisde een steile helling af in de diepte. Vier jongens konden zich na een paar honderd Meter vastklemmen en kwamen er af met ont velde handen en knieën; hun 13 kame raden werden onder de sneeuwmassa's begraven. De vier geredden kwamen geheel uitgeput in Kolm-Saigurn aan en konden slechts stamelend vertellen wat gebeurd was, waarna zij bewus loos neervielen. De lijken der 13 omgekomenen zullen op kosten van de stad Weenen daarheen worden Jovergebraeht en daar worden EEN TOONEEL IN DE RECHTS ZAAL Ia de rechtbank tö Columbia, in Ala bama, had een geweldige opschudding plaats. Een politiecommissaris, die terecht stond, beschuldigd van moord op een juffrouw Louise Monteabaro, een koop vrouw, werd vrijgesproken. Onmiddellijk na de vrijspraak schoot de moeder van het vermoorde meisje een revolver op den vrij gesprokene af, op een afstand van vijf voet, doch miste. Daarop greep een tante van 't meisje een mes uit de corpora delicti, die op de rechterstafel lagen en stak het den commissaris in den rug. Te midden van de opschudding viel de officier van justitie in zwijm De commissaris werd in zorg wekken den toestand naar het ziekenhuis overge bracht, met een wond ter diepte van vjjf c.M. De officier van justitie kreeg nog juist bijtijds zijn bewustzijn terug om de arrestatie der beide vrouwen te gelasten. Louise Monteabaro was door den com missaris en een politieagent gearresteerd, omdat zij te snel met haar auto reed De commissaris getuigde bij hetproceB, dat zij, toen hij en de politieagent zich terzijde bogen om een fl9sch te onder zoeken, die zij uit haar auto naar hen had geworpen, zelfmoord had gepleegd. ZIERIKZEE. Op zijn verzoek is bij K.B. aan den heer A. C. Visser te Ouwerkerk, met ingang van 2 April eervol ontslag verleend als burgemeester dier gemeente, welke betrekking door hem sedert 1917 werd waargenomen. Donderdagavond had in de zaal van hotel „Juliana" de aangekondigde zang uitvoering onder leiding van dhr. H. G. d. Doel plaats, welke do,or een talrijk publiek werd bijgewoond. Na het zingen van ps. 100, 1, (ging de heer; J. v. d. Doel voor in 'gebed, waarna hij een woord van welkom toeriep .aan de deelnemende ver eenigingen en de aanwezigen. Tot zijn spijt moest spreker mededeelen, dat de ver. „Zang Veredelt" van A.J.-Polder zich ter elfder ure nog had teruggetrokken, maar hi) sprak toch de hoop uit dat dezen avond een prikkel mocht zijn voor de vereenigingen om op den goeden weg voort te gaan. Vervolgens werd met de uitvoering begonnen. Hiervoor kunnen we niet anders dan een woord van lof heb ben. Alle nummers werden op keurige wijze uitgevoerd en een dankbaar applaus bewees voldoende hoe zeer het ten hoore gebrachte in den sinaak viel. Bij Zonder te roemen vielen ,,'t Is mij zoo bang" en „Slaap zacht" door „Hallelujah" van Zonnemaire, „De Vesper" en „Oude jaarsavondlied" door „Soli Deo Gloria" v&n Bruinisse, terwijl „De Lof stem" voor al met „Holland" en „De Zwaluwen" de eer van Zierikzee hoog hield. Nadat de 3 vereenigingen gezamenlijk nog eenigle liederen hadden gezongen, verzocht dhr. J. v. d. Doel alle aanwezigen het oude „Wilhelmus" en „De Avondzang" te zin gen, waarna de voorzitter van „Halle lujah" dezen avond met dankgebed sloot Als gast van hare gelijknamige zvs tervereenigingi te ZieTikzee trad Zater dagavond in de Goncertzaal de tooneel- vereeniging „O. K. G." uit Goes voor het voetlicht met een comedie „De spaak iD 't wiel", van Jo van Ammers-Kuiler. De voorzitter van „O. K. G." Zierikzee sprak namens het bestuur dezer vereeniging een woord van welkom tot het acteurs en het in vrij talrijke mate opgenomen publiek. Spr. herinnerde er aan hoe 19 December 1926 „O. K. G." hier ook was opgetreden met „De Rechte Lijn" en spr. hoopte en verwachtte dan ook dat ook deze uitvoe ring naar genoegen zou slagen. Voorts ldeelde hij mede dat deze in verband stond met het feit, dat „O. K. G." Goes -10 Maart j.l. 25 jaren en „O. K.G." Zierikzee 1 Maart j.l. 10 jaren bestond. Vervolgens werd met de uitvoering zelve begonnen, en we kunnen niet anders zeggen dan dat deze buitengewoon goed geslaagd mag "heeten en het publiek, dat met de grootste aandacht het verloop van het stuk volgde, gaf herhaaldelijk door een hartelijk, welverdiend applaus zijn goed keuring te kennen. Het spel, dat ten beste werd gegeven, wias dan iook in alle op zichten „af" en zoowel van de hooib als de kleinere rollen werd door allen gemaakt wat er van te maken was. We noemen hier speciaal dhr. Molhoek in z"n rol van Lucas Valck, de schatrijke, maar toch zooi arme fabrikant, de zwoe ger. bij wie-n het devies „Arbeid eerst" boven alles gold en mevr. Qonstandse, in de rol van Lucas' verloofde en vrouw, Marie Louise, met haar gansch andere ideeën. Uit alles bleek hoe Zeer de ac teurs en actrices „in hun rol" waren en 'hoe zij als het ware de karakters der verschillende personen meevoelden. Zeer welverdiend was dan ook die bloe menhulde die hen werd aangeboden en den dank die de voorz'. van „O. K. Ck" Zierikzee hen bracht voor hun prachtig spel. Namens „O. K. G." Goes dankte dhr. Qonstandse voor de grootsche hulde, hen toegebracht. Hij wenschte de vereen. ..ge luk met haar 10-jairig bestaan en hoopte dat z'ij op den ingeslagen weg mocht voort blijven gaan. „O. K. G." 'Zaïl haar Zuster vereeniging ui't Zierikzee ook gaar eens als gastvrouw ontvangen, be sloot spr. Tot slot v,an den avond, vond een geanimeerd bal plaats onder leiding v,an „The Jolly Band" dat door velen werd bijgewoond. Men meldt ons, dat ook dit jaar op Schouwen weer gekampeerd zal worden, Behalve de Nederlandsche Chrisfcen-Stu- denten-Vereeniging, die daar zelf eenige kampen organiseert, zai ook de Zeeuw- sche Oud-leden organisatie van die ver. er een Zigeunerkamp organiseeren voor de Zeeuwsche jongens. RENESSE. Op Zaterdag 24 Maart hield de afd. „Renesse en Omstreken" van den Bond v. Staatspsnsionneering in de Zaal van mej. wed. Kappers een propaganda avond. Een zeer talrijk publiek was aan wezig. N,a opening dezer bijeenkomst door den voorz1., dhr. M. de Roio, die in wel gekozen, treffende woorden de nagedach tenis in dankbare herinnering bracht van wijlen het H.B.'s-lid van 'den Bond, dhr. J. A. v. d Valk, in wie de Bond een stoe ren werker heeft verloren; één, die zich alle moeiten getroostte, tijd" en krachten over had om te strijden voor de schoone, christelijke beweging, de sociale hervor mingen, het tot stand zien te brengen van het premievrij staatspensioen. Hulde en dank, zelfs over hel graf aan den voor ons te vroeg ontslapen propagandist, die belangeloos z'ijn beste krachten gaf en in wie een warm hart klopte voor het lot van de ouden van dagen. De voorz. wekte de leden op, de voet stappen van den eminenten voorganger te volgen en voort te gjaan op den in geslagen goeden weg van den braven wegwijzer. Onder doodsche stilte werd het openingswoord door. de aanwezigen aangehoord. De voorz. stelde nu voor, onder begeleiding van het muziek,gezel schap „Luctor et Emergo", het door dhr. v. d. Valk vervaardigde „Strijdlied voor de Zeeuwen" gezamenlijk te zingen. Eern 3-tal muzieknummers werd ten gehoore gebracht, waarna door een dilettanten gezelschap werd opgevoerd het propa ganda-tooneelstukje: „Poppenkast of Oud en Arm". Op werkelijk uitstekende' wijze werd dit boeiende tooneelstuk uitgevoerd en tot het einde toe met spannende on verdeelde -aandacht door de aanwezigen gevolgd. De dilettanten hadden Zeer veel succes met het bijzonder goed en vlot gespeelde spel. Een (allerfraaist tableau- vivant was het slot der uitvoering. Een warm applaus vaan de zijde van het pu bliek was een duidelijk blijk van hooge waardeering. Na het spelen van nog een 4-tal muzieknummers en een slotwoord door den voorz., die een kernachtige, za kelijke rede hield, waarin hij ook de dilet tanten en het fanfarecorps, dat hun wel willende medewerking had verleend, har telijk dankte voor hun prestafie, werd deZe goedgeslaagde feestavond gesloten, Een 15-fcal gaven zich nog als lid op. Tot slot een gezellig bal. BURGH, Vergadering van den Gemeenteraad gehouden op Vrijdag 23 Maart. Aanwezig allo leden. Afsohrij- ving hondenbelasting wordt verleend aan L. T. Kooman en I. Capelle, ter wijl 1 hond overgeeohreven wordt van de Ie te in de 2de klasse. Daarna doet de voorzitter eenige meedede omtrent de electriciteitsvoorziening in verband met een indertijd gericht schrijven aan het bestuur der P.Z.E M waarop als antwoord werd ontvangen, dat genoemde maatschappij niet tot verdere uitbreiding wensohtover te gaan, tenzij er voldoende garantie gesteld worde Naar aanleiding van een schrijven dor vereeniging „Streekhelangen" wordt met algemeene stemmen besloten bij de P. Z. E. M. nogmaals ernstig aan te dringen op een spoedige electrifioatie v. n "Weatelijk-Schouwen, in gelijken geest als voor het overige gedeelte van Schouwen-DuivelaRd. Vervolgens wordt behandeld een schrijven van Ged. Staten omtrent het bepalen van de bebouwde kom der gemeente in verband met de motor- en rijwielwet (tijdelijke sluiting van wegen bij opdooi enz) Deze kom wordt aldus vastgesteldten N. t/m. de woniDg van M. v. d. Panne, ten W. t/m. de woning van G. Slaager, ten Z t/m. de woniDg van M. A. Beije en ton O. t/m. de woning van I. D. Bakker. Aangeboden wordt het gemeen teverslag 1927, dat aau de Raadsleden zj-l doorgezonden worden De rekeningen en de daarbij behoorende rekenplichtige besoheiden over 1927 van het Burgerlijk Armbestuur en het Plaatselijk Arm bestuur van Westenschouwen worden behandeld en goedgekeurd. Aan het hoofd der openbare lagere school, dhr. Kosten, wordt op zijn verzoek, op voorstel van B. en W., wegens vertrek naar Rotterdam, op de meest eervolle wijze ontslag verleend, onder dankbe tuiging voor de vele en g09de diensten aan het onderwijs ©n de gemeente en; de datum van ingang van dit ontslag wordt door B. en W. be paald op 1 Mei a.s. De voorzitter deelt mede, dat ter voorziening in de vacature door B. en W. reeds verschillende pogingen zijn aangewend, tot dusver echter nog zonder remltaat Aan Z.Exo, den Minister van Onderwijs en dhr. Inspecteur van het Lager Onderwij zal spoedige beantwoording gevraagd worden der correspondentie daaromtrent gevoerd. Met J. Dalebout is een be spreking' gehouden omtrent den huur prijs van het woonwagenkamp aan den voet van den Meeldijk. Daar Dalebout vasthoudt aan den gevraagden huur prijs van f 7,50 per jaar en men momen teel geen ander geschikt terrein heeft, wordt in dien prijs bewilligd Tenslotte komt in behandeling e9n schrijven van het gemeentebestuur van Oosterwolde met het verzoek adhesie te" willen be tuigen aan het adres door genoemd bestuur gericht aan Z.Exc. den Minister van Finanoiëa inzake eener mildere finantieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten, voornamenlijk wat betreft de verplichte gemeentelijke bijdragen voor Hooger-, Middelbaar- en Nijver heidsonderwijs. Tot adhesiebetuiging wordt besloten. Bij de omvraag bespreekt dhr. Overbeeke het werpen van vuilnis slooten te Westenschouwenhij zag gaarne een daarvoor door B. en W. aangewezen terreineen onderzoek in dezen wordt toegezegd. Dhr. v. Zuijen zag gaarne een verkeerswaarschuwings- bord aan het kruispunt te Burghsluis, een paar borden te Westenechouwen en ook in een gedeelte der bebouwde kom tijdens de muziek- en zanguitvoe ringen. De voorzitter zegt, dat omtrent enkele borden een bespreking zal plaats hebben met een vertegenwoordiger van den A.N.WB, terwijl evontueele af sluiting voor rijwielen enz. tijdens de concerten overwogen zal worden. Daarna sluiting. OOSTERLAND. De afd. „Duiveland' van het Centraal Genootschap voor Kin derhe-rste]]jngs- en Vacantiekolonies hield Vrijdagavond j.l. hier haa'r jaarl. algem. vergadering, onder presidium van dhr. C. de Kok. Na opening en voorlezing der no tulen bracht de secr.-penn. de heer K. Oudshoorn het financieel verslag uit. De ink. bedroegen f 159,34; de u.itg|, f 16,78; het goed slot bedraagt derhalve f 133,56. De voor?.', dankte den penningm. voor zijn accuraat beheer. Uit het jaarverslag blijkt dat de afdeeling thans 85 leden, telt en dat hét vorig jaar door bijzondere om standigheden geen kinderen naar een der kolonie huizen zijn uitgezonden. Besloten wordt dit jaar 2 kinderen uil te zenden. Het aftredende bestuurslid de heer W, Wandel van Nieuwerkerk, Wlord't bij ac clamatie herkozen. Na rondvraag sluit de voorz. de uiterst schaars bezochte vergadering op de gebruikelijke wijze. ST.-PBILIPSLAND. In de Vrijdag j.l. gehouden vergadering der C. E. M. werd na langdurige besprekingen met 84—5 st. en 2 blanco besloten, niet bij de Prov. Zeeuwsche Electr. Mpij. (aan te sluiten. (Uitgebreid verslag' volgt.) SI-MAARTENSDIJK. In de alhier ge houden openbare vergadering van den ge meenteraad was de heer Priem afwezig. Over 1928 zal aan den Keuringsdienst v. Waren te Goes dooir de gemeente moe ten worden bijgedragen f 400,59. Het tegen Verstopping Doos 6 Oct. verzoek van C. G. Noom tot huurvermln- dering moest ter beslissing, tot een vol gende vergadering worden aangehouden wegens staking van stemmen. Eenige ver zoeken op de lijst geplaatst te worden voor een gemeentewoning werden inge willigd. Aan D. Dorst fiJaH f 25 per jaar worden uitgekeerd voor onderhoudskos ten van een rijwiel voor een schoolgaand kind. Aan den arbeider J. A. Hage zal vergoeding voor vrij vervloer per auto bus geigeven worden. De circulaire van den Min. v. Arbeid betreffende steun voor woningwetbouw' wordt voor kennisgeving aangenomen. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van S. K. van Bezooijen een lokaal te krijgen voor het houden van Qoncert-muziek. G. Kaashoek zal oip de lijst geplaatst worden voor landarbeiders. Het adres van eenige arbeiders, te ver bieden dat schepen in de haven die door het Polderbestuur grint of macadam aan voeren, met stoomlier worden gelost, zal door het gemeentebestuur nader bespro ken worden, in overleg met het betrok ken bestuur. Het verzoek van de afdee ling St.-Maartensdijk van de S.D.AJP. om op de haven voor haar rekening een aanplakbord te mogen plaatsen, wordt ingewilligd tot wederopzegging. Aan C. M. Hartog z'al medegedeeld worden dat van gemeentewege geen bouwgrond zal worden verstrekt Achterbosch. Men acht geen termen aanwezig af te wijken van het te dezen opzichte door B. en W. medegedeelde standpunt. Aan de vereen. „Weegbrug Algemeen Belang" wordt op nieuw in erfpacht uitgegeven gemeente grond, z'ulks in verband met het afloopen van den 'tegenwoordigen termijn. Ingeko men is het verslag der commissie van toezicht op het L.O. Overwogen wordt te voldoen ,aan het verbek schoolbaat- ken bij gedeelten te vernieuwen. Ook Zal worden voldaan aan het verzoek de school buitenom te verven. Vastgesteld werd een suppl. kohier Hondenbelasting over 1927. Na een korte bespreking over een gemeenschappelijke doorrit op aan land arbeiders verpachte gronden wordt be sloten belanghetfcende te machtigen een aangegeven dam te 'vierleggen. Met be trekking tot het huis der wed. Zwiage- maker-Hoek wordt medegedeeld, dat dit huis Vrijdag 30 Maart a.s. publiek zat worden verkocht. De voorz. deelt mede, dat de gedempte watergang onder den Molendijk binnenkort bij de betrokken woningen zal worden getrokken. Toe stemming is verkregen van den betrok ken eigenaar tot het graven van een grep pel, waarvoor dezen eigenaar dank toe komt. Hierna sluiting. geeft menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. RECHTZAKEN» Voor 't kantongerecht te Goes is voort gezet de behandeling van de zaak tegen den schipper J. Z. te Ierseke, die, toen de Bruinisse 47 op de Wester-Schelde in nood verkeerde en de bemanning reeds in den mast was geklommen om niet te verdrinken, geen poging aanwencfSe om te helpen. Verdachte erkende dat hij nu begrijpt hij wel hulp kad kunnen bieden, maar te verbouwereerd te zijn geweest. De ambtenaar van het O.M. bracht hulde aan getuige W. Kistjes, schipper te Zwartsluis, aan wiens optreden de Ted ding van de bemanning van Bru. 47 is te danken en meende, dat ook Z. hulp had kunnen en moeten verleenen. Spr. meent dat er ditmaal nog reden is voor een voorwaardelijke straf en vorderde daarom 3 m. hechtenis voorw. met een (proeftijd van, 2 jaar. DE INDONESISCHE STUDENTEN. De substituut-officier van justitie gaat in hooger beroep van het vonnis der Haagsche rechtbank, waarbij de vier In donesische studenten, die t erecht hebben gestaan als verdacht van opruiing, Zijn vrijgesproken. LANDBOUW EL VEETEELT,. HET PACHTCONTRACT. Op de vraag van het Tweede Kamerlid Van der Sluis betreffende het tijdstip van indiening van een ontwerp tot wettelijke regeling van de pacht heeft minister Kan geantwoord, dat aangezien wijziging van het pachtstelsel ingrijpend© verandierin- gen in onze burgerlijke wetgeving aan de orde stelt, het voor de hand ligt, d^t het aan den Minister van Justitie in Nov. j.l. toegezonden voorontwerp van dezen gezJette studie vergt. Hij heeft echter een Zoo spoedige afdoening in uitzicht gesteld als met het gewicht der zaak vereenig- baar is. Nadat tusschen beide Ministers overeenstemming zal zijn verkregen, ligt het in de "bedoeling de groote ïamdböuw- (Oiyrnjsptj©: over het •wetsontwerp te hoo- ren. D a af boyen dien opk de Raad van

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1