Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL BJ N N EN LAND. FEUILLETON. LIEFDE EN HAAT. Uit Stad en Provincie. bihoorande bij da van Maandag 19 Maart 1928, no. 11673. TWEEDE KAMER. Na de fabrieksartsen (het ontwerp werd zonder hoofdelijke stemming en met ge ringe wijziging aangenomen) kwam Vriju dag de 'Kalmer weer min of meer op het terrein van den leerplicht terug, mlaar nu aan het andere einde, waar niet de school, doch de werkplaats staat. Er is tusschen het einde van den leerplicht en liet ïtegin van den leeftijd, waarop jonge mlemschen ihoigen gaan werken (14 jaar) cnoig altijd een zeker hiaat, al zal dit, wanneer de 7-jarige leerplicht pok door de Eerste Kamer wtordt aangenomen, niet groot meer zijn en niet algemeen. De Regeering had nu voorgesteld dat zulke jongens (voor (meisjes geldt het niet) wel injagen gaan werken mits in een zooge naamde „leerovereenkomst". Dit was al thans w'at er van het oorspronkelijke voorstel was overgebleven.... al scheen dit feit niet tot alle sprekers te zijn ddor-" gedrongen, schrijft het Hbl'. Een nogal onbeduidende zaakl dus. Maar er Werd toch nog vrij1 lang en zeer leven dig over gedebatteerd, waarbij de voor standers van ipractischen arbeid stonden tegenover degenen, die de kinderen niet te vroeg naar de fabriek wilden Zenden. Dinsdag voortzetting. DE REIS DER SCHUTTEVAER. De herstellingen aan de „Schuttevaer", noodig gewtorden door het wegnemen van de radio-installatie, zijn thans voltooid en het scheepje is weer terug aan de kade biji Westminster Bridge in Londen. De be- mtoninig, die nu vier leden telt, sedert stuurman Kruithof zioh bij' de wakkere oceaianvaarders heeft aangesloten, is ver heugd, dat er eeni eind komt aan het ver blijf in Londen, al is dit verblijf itfet pn- jpleizierig gewfeest. Maandagmiddag Om' drie uur vaaTt Schuttevaer af naar Ply mouth en idan... lop New-York aan. TOEPASSING DER ZEGELWET OP RUIL- EN CASSABONS. Bij missive d.d. 27 Februari 1923 heeft de Minister van Financiën het volgende medegedeeld aan de ambtenaren der Re gistratie, over de toepassing van de Zegelwet op ruil- en cassabyns. Ruilticns, welke in magazijnen worden afgegeven die naast de omschrijving van het gekochte het bedrag van den aank noop vernielden, zijn niet bestemd om als bewijs van betaling dienst te doen. De gewone cassations daarentegen, die door middel van een z.g. kasregister Wor den vervaardigd en die niet vermelden de gekochte zaken, doch uitsluitend het bedrag, dat aan de kas betaald is, heb, ben geen andere bestemming dan om die 'betaling vast te leggen en eventueel aan debgene, die het stuk houdt, een aanspraak op kjortirig te geven over het bedrag van hef betaalde. De ruill/zns dienien om reclames over de gekochte goederen mogelijk te maken. 25e worden aan het koopend publiek ver strekt in het beiang van de administratie van bet totagazijin, dat zonder de ruilbons de reclames niet behoorlijk onderzoeken kan. De door middel van een kasregister vervaardigde gewone Cassations worden in het belang van het publiek afgegeven. Het magazijn behoeft in, het belang van z'ijn eigen administratie deze cassabons niet aan het publiek te verstrekken. Wil het publiek het zegelrecht niet betalen, dan mloet het de cassabton weigeren. INS.CHRIJYIMGSDILJETTniN VRIJ VAN ZEGEL. Door den Minister van Financiën is medegedeeld aan de Ambtenaren der Re gistratie en Doméinien, dat alle jWsdhrijt- Naar het Engelsoh van RHODA PLUMER. 3 „Denk nu maar niet meer aan wat ik straks heb gezegd van gouvernantes", zei ze. „Maar in den regel zijn het zulke draken! Dat zal iedereen toegeven, die maar een greintje verstand heeft. Maar er is natuurlijk een uitzondering op den regel, en die uitzondering JD u! En u is zoo mooi! Als u nu een gewone gouver nante was, dan Zoudt u zeggen, dat sohoonheid er niets op afkomt!" „Mpar dat kan ik moeilijk zeggen, want ik voel in het geheel niet zoo'n minachting voor schoonheid, en |k ben blij, dat ik althans niet leelijk ben. Je zult daarover later ook blij' zijn, als je er je een 'beetje om gaat bekommeren hoe je er uitziet. Natuurlijk, méisjes, die er voortdurend aan denken, hoe ze er uitzien, die krijgen veihéeldïng en dit mlaakt juist, dat ze veel minder' aardig Worden. Dit zeg ik nu maar weer ter overdenking edft gou vernantach tig, vindt jé niet?" „O, daar behoeft u bij mij anders niet bang voor te Zijn. Moeder zegt, dat er van miji toch niets te inteken valt, dus Zal ik de hoop invaar opgeven. Kijk, daar is Denis. Ik zal hem eens binnen roepen". Gladys liep naar het venster; en, heel vingdbiljetten vrij van -et/el zijn, omdat zij m'oeten worden beschouwd als nied°- doelingen, gericht aan den persoon, die de openbare verkooping, verhuring, ver pachting of aanbesteding houdt. DE PRESTATIES VAN HET MENSCHE- LIJK HART. Het ge wicht van een normaal mensche- lijk hart is pl.m1/ 350 gram- Met eiken hart slag'worden 180 tot 200 c.M.:l bloed door de aderen van het lichaam gepompt. Met 70 hartslagen in de minuut worden du,« pl.m. 14-000 o.M.:5 14 Kilogram) bloed door het hart in beweging gehouden, dat is het 40-voudige van haar eigen ge wicht. Het hart van een man is gemiddeld zoo groot als een vuist. Elk uur pompt dit hart 840 K.G. bloed door de aderen van het menschel ijk lichaam. Deze pres tatie komt overeen met de kracht, welke noodig is onu een jonglmensch 60 K.G. zwaar 13 Meter hoog op te tillen. In 8 uren zou door den kracht van het hart dit 60 K.G. zrware jongmensoh 100 Meter hoog getild kunnen worden, dus veel hooger als de Westertoren te Amsterdam). Wil men de vergelijkingen dier krachts ontwikkeling van het hart uitbreiden op een heelen dag, op een jaar of over het geheele leven van een mensCh, dan komt men pp Cijfers, welke tot nadenken dwin gen. i De hartspieren zijln dag en nacht zon der rust bezig hun werk te verrichten. Als men goed rekening houdt imét de hooge eischen, welke aan de functie van deze kleine spieren gesteld worden, dan zal men wel begrijpen, dat onze hartmo_ tor zooveel mogelijk beschermd moet worden voor nadeelige en schadelijke in vloeden. Tot ideZe schadelijke invloeden moet ook een overdreven gebruik van coffeïne-bevattende Idnanken gerekend worden. Wie meent, dat de zich in koffjfe en thee bevindende ooffeïne 'bij de dage lijks gebruikte hoeveelheid schade aan de hartfunCties kan berokkenen, zal 1 zeer zeker aanjgenaatm! vinden, dat er ook cof- feïnevrije koffie bestaat. Deze onder het handelsmerk HAG bekebfie koffie, waar aan het schandelijk bestanddeel onttrok ken is, versChaft ten opzichte van smaak en aroma hetzelfde genot als het origi- neele product en voldoet in elk opzicht, ook mbt betrekking tot het extraötgehalte, aan de voorschriften van de Nedjeriand- sdhe Warenwet. (Adv.) ZIERIKZEE. Voor de R.-K. Fropaganda- ciub hier ter stede trad Vrijdagavond in de Concertzaal op dhr. A. E. Boers uit ErnMo, knlet het onderwerp „De Katho lieke oplossing der problemen van den tegenvVojordigen tijd". Na het zingen van „Roomlschie blijdschap", heette de heer Harfcend'orp, bij ontstentenis van den heer Pastoor, den spreker en de niet talrijke aanwezigen hartelijk welkom en gaf na een korte inleiding omtrent doel en wer king van de FropagandaClub 't wioord aan ldien 'heer Bioers. Spr. begon er op te wijzen, dat allen, volkeren en Imén- schen, Wel de problemen zien, maar dat die oplossing meestal niet uitkomt zöo- als Zij zich die hadden voorgesteld en d!an met Zware disillusies te kampen hebben. De laatste oplossing is dan pm in den passietijcl de boetepredikjtng te gaan botoren, die, indien diep doorvoeld met hart en verstand, dan ook de ver zoening dier prtobLemien brengt. In dit verband' Iwijtst splr. (op Dr. Abraham1 Kuy- petr, die als bet ware een brug heeft geslagen tusschen het Protestantisme en Katholicisme, door, Zij het dan ook niet direct, te verklaren, dat het de R.-K. kerk is, die ten slotte de oplossing zal geven. In deze tijden he^t het heiden dom1 nog steeds te veel invloed, het geen b.v. (blijkt, uit de dansen die van de natuurvolken overgenomen worden, maar die toCh niet christelijk zijn, maar men z)ou, zegt spr., ook de groote smar ten over moeten nemen, die achter de vreugdeuitingen der heidenen verborgen bereidwillig, gaf een jpngmensch van een jaar of Vijf en twintig gevolg aan de uitnoodiging om de leerkamer binnen te treden. 1 De zoon van Lady Varian had Miss Ellerton reeds ontmoet den avond te voren aan het diner, en dien ochtend aan het ontbijt, en d© nieuwe gouvernante had zoo'n aangename indruk op hem1 ge maakt, dat hij zich, onwillekeurig, bij de balkonkalmler van de leeTkamer had be vonden, op het uur, dat hij' wist, dat de lessen van Gladys waren afgeloopen. Hij zei tegen zijn zusje, dat haar ha ren bizonder slordig zaten en haar han den vol inktvlekken; en toen Gladys daar op verdween stelde hij) Miss Ellerton voor of ze even .in de broeikas wilde gaan kijken naar een prachtig soort roos. Gertrude, die vond, dat hij in de leer kamer niets had te maken, ging mede* deze bereidwilligheid hield Denis voor een oompliimtot a«n zijn persponvan daar diat hij! dan ook met groote belang stelling vroeg: „Ik vrees, dat u een uiterst vernvoeien- den ochtend achter den rug heeft, Miss Ellerton?" „Integendeel, een heerlijken ochtend'', antwoordde Gertrude, uit den grond van haar hart. „Ik vind Gladys heel aardig, en in het minst niet moeilijk om mee om) te gaan". „Mijtn hetmtel, hoe kunt u dat zeggen", riep hij uit. „Heeft u het waarachtig met haar kunnen vinden?" „Waarom niet? Zooals ik reeds zei. £k heb in het minst geen méeite met haar .gehad". „Ik sta verstomd, Gladys is een on- liggen. Daarom ligt er zooveel cynisme en pessimisme bij' het heidendom en waar er vroeger een reddingsleger was om dronkaards en andere gevallenen te redden, zou er nu een dergelijk leger moeten komen om anderen te redden, n.l. zij' die rondloopen en zoeken, en hen christelijke vertroosting te brengen daar het hier gaat om' verlossingskracht. Hieraan zou iedereen mtee moeten wer ken en vreugde zoeken, hoewel de weg daartoe niet altijd even gemakkelijk zal zijn, daar er overal kruisen en kruis punten opgericht zijn. Spr. betreurt het daarom ten zeerste dat het Christen dom bij' de oplossing van zoovele pro blemen vaak zoo achteraan komt. Daar om is gezamenlijke samenwerking zoo noodig en een grondige studie, opdat de katholiek aan andersdenkenden kan toonen en vertellen, wat zijn godsdienst en wereldbeschouwing met zich mede brengen. In alles m'oet uitkomen, dat de R-K. kerk een overwinnings- en schep pingskracht is, b.v. in het bouwen van kerken en vereenigingsgebouwen, komt helaas vaak maar al te duidelijk uit, dat de heidensche kunst nog zegeviert boven de christelijke. Maar in de eer ste plaats moet er uit alles een groote kracht blijken en in dit verband herin nert splr. aan de woorden van pater Har ry de Greeve, die geschreven heeft, dat de kerk bijna kwaad doet met haar hei ligen, door er te veel oonfectie-heiligen van te maken. Er mloet dus diep doorvoeld en be grepen worden, dat bet Christendom een godsdienst is van groote heldenkracht en dat moeten allen w,a?rdeeren. Spr. eindig de Zijn rede met uit te spreken, dat er zijn. rede Imjet uit te spreken, dat er groote, behoefte is aan Rpomsche uiting en kracht om' sociale .rechtvaardigheid te brengen in alle dingen. Nadat de heer Hartendorp den spr. bedankt had voof Zijn leerzame en 'bloeiende rede, spralt 'hij de hoop uit dat mog vele jongeren zich als lid van de Propagandaclub zou den opigeven, waarna rntet het zingen van „Aan U o Kjoning der Eeuwen", dit sa menzijn opl de gebruikelijke wijze be sloten werd. Onder miding van haar directeur, de heer Joh. F. A. Theewis, ;gaf' de ver- eeniging voor Kamermuziek a,hier Vrij dagavond in Juliana een concert, dat goed geslaagd mag heeten. Met genoe gen mochten we constateeren, dat deze vereeniging in 't afgeloopen jaar flink vooruit is gegaan, niet wat ledental be treft, maar wat haar muzikale presta ties aangaat. Ernst en toewijding, ge voegd bij kundige leiding, kenmerkten dit concert, waarbij stukken van M> Zart, Brahms en Haydn werden vertolkt die door de aanwezigen werden toege juicht. Als solist trad. op de 'heer-U. Schults, die voor dit concert zijn me dewerking had toegezegd. Bezoekers van A.O., die 't vorige jaar de Beethoven- avond bijwoonden, 'weten wat de heer Schults als pianist presteert. Ook bij' dit concert heeft hij zijn toehoorders doen genieten van z'ijn muzikale telenten, die zeer mogen worden geprezen en waar voor hij ooik van deze plaafs hulde Wordt gebracht. Als bewijs van' erkente lijkheid voor zijn medewerking tot 't op voeren van dit concert, schonk de ver eeniging' hem eèn fraai bouquet. Luid applaus klonk na ieder door den heer. Schults aan de piano gegeven nummer. Het was een welgeslaagd concert. ESCHT2 J KEN MEINEED, Het gerechtshof te Arnhem1 heeft uit spraak iged'aian in de zaak van den jacht opziener te Doornspijk .die vopr de recht bank te Zwolle wegens meineed had te rechtgestaan, doch Was vrijgesproken. Voor het kantongerecht en de rechtbank had hij onder eede verklaard, dat hij bij iemand, idien hij in' het veld aantrof', Wild strikken in den zak had aangetroffen. Hij zou de strikken zelf in den Zak van den mogelijk kind; na een half uur hadden de andere gouvernantes al genoeg vat1 haar. Misschien is ze nu weer ver vuig' van .een nieuwen schelmenstreek, of y heeft haar betiooverd. Dit laatste is niet on ivaa rsdhijnlijk". Gertrude bloosde, eigenlijk van erger nis, nu die into Zoo profiteerde van hun maatschappelijke ongelijkheid, om haar dergelijke complimenten te zeggen. Hij hield dit echter voor een blos van ge noegen, ein mam1 haar imleteen nog eens wat nader op. Het goudblonde haar knud de natuWüjk over het fraai gevormde voorhoofd; haar prachtige, violet blauwe cogen haden lange' wimpers, en zwar te wenkbrauwen. De mlond was vol maakt van voren en de huid deed den ken aan een perzik. Haar jeugdig slank figuurtje kWalm allerbevailligst uit het nauwsluitend .grijze ipakje. Alles aan haar was even schoon gevormd; vioeten en handen, zonder dat ze zelfs één enkelen ring droeg. Denis zuchtte bij de gedachte aan Miss Hallowes, erfgename van een der nabu rige goederen de jonge vrouw, diy zijn Imioeder voor hem 'bestemd had. Deze bezat niets aantrekkelijks in zijn oogen, Maar zij zou in het bezit komén van Overdale, wat haar zeven duizend pond per jaar zou opbrengen. Ze was dus een partij, die niet te versmaden viel. Hadden die twee nu maar een gedaante verwisseling kunnen ondergaan! Was Miss Ellerton de rijke erfgename ge weest, hij zou dol verliefd op haar zijn geworden. Van Miss Hallowes, als gou vernante, z|ou hij geen notitie hebben ge- nombn. EEN PRIKKELENDE RECLAME. Reclame en zakendoen zijn in onzen tijd twee bfegripjjen, zoo innig aan elkaar verbonden als indertijl de 'bekende Sia- meesche tweelingen. Men kan gerust zeg gen, dat het eene niet 'bestaan kan zon der het andere. Geen handelsman in den modernen tijd, die de waarheid hiervan niet erkent en ook niet in zijn zaken heeft ondervonden. Het is dan ook geen vraag meer voor hem, of hij reclame zal maken, maar wel hce hij reclame zal möken. En dit is waarlijk 'n probleem geworden waarover zelfs de meest in telligente en vooruitstrevende business men het (meest 't hoofld breken. Want ook op dit gebied willen zij. toonaangevend voor den dag kotnlen, hun Siameesche tweeling moet niet alleen een welgescha pen wicht zijn, het mloet de .oogen van iedereen trekken. De reClamte voor de Angelidessigaretten nu is ër een, dïe niet alleen die ojogen trekt, mlaar ook de scherpzinnigheid prikkelt van 't publiek, een proef, waartoe het zich altijd weer graag leent, vopral als mjooie prijzen en die zijn bij' deze prijsvraag ruim schoots voorhanden de belooning vor men. Waarbij dan nog komt, dat het op te lossen probleem lang .niet alledaagsch is. Hier valt nu eens niet' een rebus op te lossen |of een kruiswoordraadsel, mlaar hier 'mloet de heer Angelides gevonden Worden jonder verschillende vermbibmin- gein. Hier klonten dus zekere speurders kwaliteiten bij te pas en we kunnen ons voorstellen., dat het publiek, 't welk im- mlers zoo gretig detectiveromans verslindt, graag zijh krachten er aan probeert, nu deze speurderij niet slechts ongevaarlijk is, maar zelfs een fraaien prijs in het vooruitzicht stelt. (Adv.) aangehoudene hebben gestopt. Reeds vroeger 'werd hij van dergelijke practij- ken verdacht. Het gerechtshof achtte het ten laste gelegde Wettig ©V overtuigend bewezen jen veroordeelde den verdachte met vernietiging van het vrijsprekend vo!nnis tof 9 maanden gevangenisstraf. KERKNIEUWS, Ned. Herv. Kerk. THOLEN. Onder gbopte belangstelling vierde ds. K. P. Datemla, Donderdag 15 Maiart, 'te midden zijher familie, zijn 25- jarig |a!mlbtsjubileum:- Uit alle oprden des landis jontving de jubilaris gelukwenschen. Ook stoffelijke blijken van waardeering ontbraken niet. Des avonds zijn kerkeraad en bestuiur Wezen gelukwenschen, waarbij de ker- kelijlktohontvangfer, de heer Elsaoker, de gevoelens der gemeente vertolkte in een Vloeiende [rede. Deze dag is werkelijk voor Idem jubilaris onvergetelijk gehilaakt, idajair (hij' niet kon denken, dat de gé- meehte hem in die mate lief had, als zij Zoo (ondubbelzinnig heeft getoond. Hij da|nkte lallen diep ontroerd voor zoo vele blijken Vah liefde. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Beuren coiitra slagers. Weldra is te Enschede waarschijnlijk een zware con currentiestrijd te verwachten tusschen de slagers eenerzijlds en de landbouwers met de dirie verbruikscoöperaties anderzijds. Het was den boeren uit den omtrek dézer stad, schrijft de Tel., al sedert geruimhn tijd een .doom in het opg, dat, terwijl het vleesch bij de slagers hoog in priijls bleef, zïj slechts zeer lage prij zen voor hun vee konden bedingen. Ten einde te trachten hieraan een einde te maken, werd door het bestuur van de Coöperatieve Landbouwbank en Handels- vereeniging te Lonsneketr overleg ge pleegd met de 'besturen van de drie ar- beidersgebruikscoöperaties alhïer, n.l. de R.-K., de Chr. en de Soc.-Dem. In prin cipe kon overeenstemming worden be reikt. Thans is in de gehouden jaarver gadering van de machtige Lonneker Co- Operatieve Landbouwbank en Handelsver- eeni,ging, waarbij ongeveer duizend boe- Maar al dacht Denis dan ook niet aan een huwelijk, hij kén toch een paar maanden genieten van het mooie jonge gouvernantetje; en hij' zpu hieirbij natuur lijk niet veel tegenstand hebben te over winnen in, haar afhankelijke positjte. De roos werd beschouwd en bewon derd, en toen ging de 'bel voor den lunch. Gladys nam opt doel aan dezen maal tijd. De ïpoeder zag tot haar verbazing, dat het kind' zich heel rustig en bedaar! gedroeg. Lady Varian deelde cmlee, dat ze aan het diner, enkele gasten verwachtte een paar menschen uit de omgeving. Gertrude zat er een weinig over in hoe ze haar eenvoudig toiletje een e enigszins feestelijk aanzien zou geven. Ze bracht haar eerst vrije uur op' haar kamer door en haalde een eind kant te voorschijn, dat ze voor de gelegenheid zou kunnen gebruiken. Mm. DrisColl kwam' nog haair diensten, aanbieden. Gertrude Ibemlerkte wel, dat de oude vrpuw niet opgewekt was. Lord Varian gevoelde zich dien dag mitndet goed, en terwijl nog niemland van de far milie hier eenige imelding van had ge- m'aakt, was de oude igetrouwe er geheel van onder den indruk. Nu werd luid geklopt op de slaap- kamérdeur en Gladys stormde binnen, één en al opwinding! „Najiny! Nanny! riep ze. Nu is er echt nieuws. Cecil is gewond. De post ïs zoo even geweest, en„- en...." De Oiude vrouw vloog op met een lui den kreet; toen viel ze snikkend in haar stoel terug. I „O, wat bezorg je mé altijd een schrik, ren Zijn aangesloten, besloten, over ie gaan tot de oprichting van een coöpera tieve slagerij. De landbouwers zullen hup vee in het vervolg aan deze slagerij ver_ koopen, zoodat zij' verzekerd zijn, den hoogsten prijs te zullen ontvangen. Het ligt voor de hand, dat ook de slagers niet zullen stilzitten en zich door een feilen prïjzenstrijd zullen trachten te ver zetten tegen dezen aanval op hun be staan. Een dubbelganger. Vier jaar geleden werd A. C. van Z. uit Zoelen, in verband mét teen moord mét roof op twee oude lieden 'te Etten door de rechtbank te Breda veroordeeld tot zes jaar gevange nisstraf. Van verschillende zijden waren den laatsten tijd adressen tot de Konin gin én den minister van justitie gericht om voorwaardelijke invrijheidstelling van dezen veroord?elle. Volgens brieven van hem aan zijn te Zoelen wonende ouders Was het waarschijnlijk, dat hij deze spoe dig zou krijgen. Eenige dagen na rijn laatsten brief zaten eenige ZoelensChe jongens in een café te Tiel, toen daar iemand binnen kwam, die zich door hen hoorde verwelkomen met den uitroep „Wel van Z. hebben ze je vrijgelaten! Wat 2ullen je vader en moeder daar blij om zijint!'' Ér werd gedronken en ge klonken op dit onverwacht weerzien en verheugd bracht mten hem' naar rijn ouders. De vreugde in de ouderlijke wo ning 'was aanvankelijk buitengewoon. Deze Werd echter ©enigszins getemperd door de buitengewone zwijgzaamheid van den jongen. Men kwam tot de slotsom (dat een andere omlgevingihem geen kwaad zou djoien en een broer in Hilversum Was bereid, hem' een dag of acht in huis te nemén. De broer deed alles aan hem, maar hét baatte niet. Na een week kre gen de ouders een briefkaart, waarin de hield van deze geschiedenis hun schreef, dat hij Weer naar 25oelen kwam'. Op den dag, 'wlaarop hij' in Zielen terugkeerde, ontvingen de ouders een brief uit de ge vangenis te Leeuwarden, waarin de ver oordeelde v. Z. hun méldde, dat rijn zaak wel goede vorderingen maakte, mlaar dat hij hun tot zijn splijt nog niet kon bérich. ten, 'wlanneer hij hen zou terugzien. De ouders lieten dezen brief lezen aan den pas in Zoelen gearriveerde en deze is toen dadelijk vertrokken. Er is thains aangiftte van een en ander bij de justitie gedaan, schrijft de N.R.C. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Februari. NOORDGOUWE. Geboren: 17. Maartje Adriaantje, d. v. P. A. van der Klooster en J. J. Schiettekalte; 17, Maatje Klazina, d. van K'. Fierens en D- Blom; 21. Catha- rina, d. van P. A- van Leeuwen en T. Bil; 26, HendrikMerkus en Willem Adriaan, Zoons van M. Krabbé en W. Van der Giessen. Overleden: 1. Bertha Cornelia 9mits, oud 64 jaren, ongehuwd, van Brouwers haven; 17. Janke RijmSama, 68 j„ onge huwd, van Zierikzee. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik U onderstaande In uw veel gelezen blad te willen opnemén, waarvoor bij vooïbaat mijn dank. Is het in het belang eener geméente, dat haar bouwkundig opzichter, tevens timjmérman in die gemeente, timmerwer ken uitvoert en bouwmaterialen levert aan haar? Waar blijft in zoom geval de controle, die anders door den geméente- /pzichter wordt uitgeoefend? Is het geoorloofd, dat een gemeente opzichter, die daardoor toch gemeente ambtenaar is, leverantie's aan haar doet? Voor het 'bovenstaande wordt de aan dacht van de leden van den Raad der gemeente St.-Philipsland gevraagd. St.-Philipsland, 15 Maart '28. Opmerker. kind! Natuurlijk is er weeir niets van aan. Maar toch bén ik zoo doft* er altijd weer in te loopen". „Dat mloet je heusch niet doen, Gla dys!" vermaande nu Gertrude. „Mrs. DriscoU houdt zoo veel van je broer". „Maar dit keer is het echt waar", riep Gladys uit. „25e kan het in de krant lezen! Er staat: Ernstig gewond. Maar je béhoèft niét zoo te huilen, Nan ny, Want er is ook een telegram' van den idokter uit hét hospitaal. Hij' zegt, dat Cecil goed vooruit gaait en naar huis zal worden gezonden, zoodra hij geschikt is om' te reizen. Nanny, toe, huil nu niet m'eer. Denk je dan, dat niemtod olm' hém geeft als jiji?" En Gladys verborg het hoofdje in den schoot van Mrs. Driscoll, en bairstte zélf in obbédaarlij'k snikken uit. „Ik huil wel, maar ik ben toch. zoo blij, dat hiji niet dioodelijk gewond is", zei ze. „We zullen hem dus weer veilig en we) thuis zien. Ik heb ergen spijt, Nanny, van al die keeren, diatj ik je zoo voor den gek gehouden heb, en ik zal het heusch niet weer doen! Maar nu komt hij thuis en we zullen heerlijk voor hem1 kunnen zor gen en hem1 vertroetelen zooveel en zoo lang iafls we willen. Hij' zal geen vreemde verpleegster krijgen. Daar zal ik wel voor A>rgen! Als moeder er toch een neemt, zal ik het dat miemsch wel zóó lastig m'aken, dat ze niet weet, hoe gauw ze weer weggaat. En als hij eenmaal hier is, dan kan hij' ook niet méér gewond worden; boud nu opk op mét huilen!" Zelf rende Gladys nu weg, om1 haar verdriet uit te schreien ttri den top van een boom. (Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 5