GERO' ZIlVERl Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL 'binnenland. Uit Stad en Provincie. Sen MIJNHAROT's behoorende bij de van Vrijdag 16 Maart 1928, no. 11672. BLIJVENDE VOORUITGANG IN DE KINDERUITZENDING. Het' Centraal Genootschap heelt den af- geloopen winter met een onderbreking van enkele weken 7 koloniehuizen in ex ploitatie gehad. Begin April, ruim een maand vroeger dan anders, zullen alle negen koloniehuizen weder voltallig be zet zijn. Het aantal afdeelingen neemt we kelijks toe. Tegenover enkele afdeelingen, die verslappen, staan zeer veel andere üie in kracht en organisatie toenemen. Er vertoont zich een perspectief van nijpend plaatsgebrek. Met den meesten ernst wordt gearbeid om spoedig een tiende huis te kunnen openen, waar zeer spoedig een elfde en twaalfde op zullen moeten vol gen. Reeds nu kan Nederland op gebied van hulp aan het zwakke kind den toets der vergelijking met alle beschaafde lan den glansrijk doorstaan. Nog enkele ja ren van harmonische vooruitgang, zoo wel in aantal verpleegde kinderen als in kracht van organisatie, en het particulier initiatief met betrekkelijk weinig over heidssteun, zal ons land oip dezelf de hoog te brengen als een der buurstaten, waar de uitzending van zwakke kinderen bijna uitsluitend overheidszorg is. VERLAGING DER INKOMSTENBELAS TING MET 20 PCT. De Eerste Kamer heeft het wetsontwerp tot verlaging van het tarief der Rijks- Inkomstenbelasting, dat neerkomt op een algeheele vermindering ovet de geheel© linie met 20 zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd, met aanteekening, dat de sociaal-democraten tegen waren. PROV. ZEEUWSCHE SCHOONHEIDS- EN ARCHAEOLOGISCHE COMMISSIE. Aan het door bovengenoemde Comm's- sie aan Ged. Staten uitgebracht verslag over 1927 :s het volgende ontleend: Door toedoen der Commissie werd te Zierikzee in principe besloten aan de westzijde van het Vrije open bebouwing voor te schrijven, waar door althans ge red is hetgeen behouden kon blijven voor bet uitzicht op het fraaie stadsbeeld. Aan Ged. Staten werd advies uitgebracht om trent het verzoek van het kerkbestmr der Ned. Herv. gemeente te Burgh, een bijdrage uit de provinciale kas te mogen ontvangen voor de restauratie van het grafmonument van J. de Huijbert en eeht- genoote, dat bij den brand van 1924 deer lijk. werd geschonden. Opgekomen werd tegen het plan van den gemeenteraad van Zierikzee om de 12 klokken uit de jaren 1550-1554 te verkoopen en een beschrij ving van die klokken wet betreft op schrift enz1., versieringen en afmetingen werd door den heer De Vos, lid der commissie gemaakt. Ten aanzien van de molens kan het volgende worden mede gedeeld. De standaardmolen „De Vos" te Oud-Vossemeer is ten doode opgeschre ven; doch die te Scherpenisse zal met steun van de vereen. „De Hollandsehe Molen" in stand blijven. De steenen mo len te Noordgouwe is hersteld met steun van genoemde vereeeniging, terwijl ook de commissie voor de Zeeuwsche folklore uit het z.g.n. molen- en monumentenfonds een bijdrage verleende. TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 14 Maart. De Kamer heeft Woensdag de behan deling van 't voorstel-Zijlstra betreffen-^ de de vei laging van den Ieerli..geIlsohaa|, voortgezet. De heer Zijlstra verdedigt het voorstel uitvoerig. Hij acht een inf datief-voorstel volkomen pp zijn plaats. Er is hier im mers een algemeen erkende noodtoe stand. Hulp is hier noodig met het oog op een voortdurend slechter wordenden toestand hij de kleine scholen. Hij acht zi|n voorstel te zijn in het belang van de kleine gemeenten, de kleine scholen en het volksonderwijs. Het wetsvoorstel wordt in stemlming gebracht en aangenomen met 49 tegei? 28 stemmen. 880 onderwijzers zullen nu m!eer wor den aangesteld, n.l. 700 aan gewoon la gere en 180 aan u. l.o- scholen. De heer Zijlstira, de voorsteller, mag zijn ontwerp eerlang in de Eerste Kamer gaan verdedigen en daarmede' is het... uit! Want als minister De Geer niet ook o,p dit punt weer van meening verandert, ge lijk hij dat gedaan heeft ten aanzien van den zevenjarigen leerplicht, dan zet hij, in afzienharen tijd (en het volgende jaar hebben we verkiezing) Zijn handteeke- ning niet onder dit wetsontwerp. Uit drukkelijk heeft hij verklaard, dat, als het voorstel betreffende een 7-jarigen leerplicht werd aangenomen (en dat is geschied) het voor onderwijs beschikbare geld „op" zou zijn. In het licht van die verklaring is de aanneming van het ont- werp-Zijistra niets meer dan het aanne- nemen van..-, opnieuw een motie, waar van men vooraf weet, dat ze toch niet zal worden uitgevoerd. ZIERIKZEE. Dinsdagavond Werd in ho tel „Juliana" de algem. ledenvergadering gehouden van de vereeniging tot bestrij ding der t.b.c. alhier. Vootz., de heer C. de Looze. Deze opende de sleicht be zochte vergadering. Slechts 17 leden, be stuur inbegrepen, waren tegenwoordig. Na lezing en goedkeuring der notulen, bracht de secretaris, de heer J. Catshoek ver slag uit over 1927. Uit het uitgebreid ver slag stippen we aan, dat de vereeniging in ds. J. H. de Roode een warm medele vend bestuurslid verloor; in zijn pdaa/ts werd gekozen de heer M. Poldermans; po gingen om het t.b.c.-museum hier te krij gen bleven voorloopig nog zonder resil- taat; met dank werd melding gemaakt van de verstrekte subsidies. De Emmabloem- collecte bracht f 178,70 netto op; het le dental verminderde in 1927 met 16 leden en bedroeg 81 Dec. 1927, 318; de huis- bezoekster, mej. P. Potappel was tot volle tevredenheid van het bestuur werkzaam; aan 20 patiënten werden versterkende middelen uitgereikt; 523 bezoeken wer den aan 't consultatiebureau gebracht. De voorzitter dankte de secretaris voor zijn nauwkeurig verslag. De rekening van den penningm., dhr. A. Timmerman, nagezien door een oom missie, bestaande uit de heeren Doele- man en Kosten, werd goedgekeurd ,op de voorgedragen cijfers. De ontv. hadden bedragen f 1993,35, de tuitg. f 2337,43, zoodat de kas sloot met een nadeelig saldo van f 344,38. Den penningmeester werd dank betuigd voor zijn accuraat beheer. De periodiek aftredende bestuursleden mevr. Doeleman—v. d. Valk en de hee ren C. de Looze en M. Poldermans wer den met groote meerderheid herkozen. Tot leden voor het nazien der rekening over 1928 werden aangewezen de heeren A. v. d. Weijde en L. Koopman Cz. Bij de rondvraag drong dr. v. d. Kwast er op aan, dat de vereeniging zich ook zal gaan bemoeien met de t.b.c.-bestrijding bij1 de dieren, ook wild en pluimvee; dat zij; verder een begin Zal maken om aan den binnenkant der duinen een inrichting te krijgen voor zwakke kinderen en voorts aandacht te besteden aan melkcontröle. De voorzitter deelde t.oi.v. de bestrij ding van de t.b.c. fc'ij dieren mede, reeds met een veearts daarover gesproken te hebben enz. Wat een kinderherstellings oord aangaat, spr. juicht het plan toe. maar hoe komen we aan geld! Wat de controle op melk betreft, zoo nu en dan zal eens een steekproef worden genomen voor oinderzoek. De heer L. Koopman drong op innig* samenwerking aan tusschen deze vereen., het Burgen. Armbestuur, de Diaconie en de a'fcL van het Roode 'Kruis, opdat de ondersteuning in goede banen wordt ge leid. De heer Doeleman is nog steeds de meening toegedaan dat deze sympathieke vereeniging te weinig naar buiten werkt. Het 'bestuur moest z.i. meer vergaderen, meer leden zien te werven djoor inten sieve propaganda. De financiën gaan berg afwaarts, de eïschen bergopwaarts. Dat lean zoo niet blijven! Het bestuur zegde toe ieder kwartaal te vergaderen, terwijl het rekening zal houden met de ge maakte opmerkingen. De voorzitter zegde toe met dr. Hoorweg te zullen conferee- ren, teneinde het t.b.c.-museium binnen korten tijd hier te krijgen. Daarna sluiting. RENESSE. De leden van de vereeniging van oud-leerlingen in de fruitteelt hiel den op 6 Maart een openbare vergade ring. De opkomst van belanghebbenden en belangstellenden was zeer bevredigend. De voorz., de heer W. v. Klooster, opende de bijeenkomst en memoreerde in zijn inleiding, dat in ons kleine tand, omge ven door groote Tijken, welke door hoogo invoerrechten den handel drukken, toch een ernstig streven is, vooral in Weste lijk Schouwen, om de producten in kwa liteit te verbeteren en door sorteeren en goed verpakken op de wereldmark ten aan te bieden. Da't men hier actief is blijkt wel uit het feit, dat te Haamstede proeftuinen woirden aangelegd en pogin gen worden aangewend aldaar een Tuin bouwschool te stichten voor de opleiding van de vaklui Ingeleid door den voor zitter verkreeg de heer Ir. van der Plas" sche het woord, die ,op voorbeeld van Amerika, dat in den handel brengt mooi en goed gesorteerd fruit van (uitstekende kwaliteit, den fruittelers ernstig aanraad, eveneens met .goed uitgezocht fruit, net verpakt, van beste kwaliteit en in flinke hoeveelheid, liefst van één soort, aan de markt te komen. Een oordeelkundige be handeling bij den aanplant, zoo ook tij dens den* groei door besproeiing als bij het plukken en verpakken van het fruit, waarbij men de voorzichtigheid dient te betrachten. Door lichtbeelden werd een en ander goed verduidelijkt. Daarna hield spr. een krachtig plei dooi voor de oprichting eener Tuinbouw school te Haamstede, die, in aanmerking genomen dat de hedendaagsche tuinbouw geen vak fs, dat zonder opleiaing met goed gevolg kan gedreven worden, voor al de teelt in kassen, in deze streek in een gevoelde behoefte zal voorzien. Spr. wekte de belangstellenden op, zich als lid op te geven en de goede zaak te ste i- nen. De voorz. der tuinbouwschoolsfichting te Haamstede bracht een woord ven oank aan de heeren W. van Klooster, Joh. Hoo- genboom en A. Capelle voor w,et deze reeds bewerkstelligd hefcben voor de ver. en wees op het groote belang dat de school voor de bevolking dezer streek heeft. Door steun en eendrachtige samen werking kan in deze zeer veel verkregen worden. Onder dank ,aan den It. van der Plassche sloot de voorz. de bijeenkomst. DREISCHOR. Naar wij uit goede bron vernemen zal vanwege de afdeeling der S.D.A.P. alhier op den 2den Baaschdag een vertooning worden gegeven van. de in middels voor de wet goedgekeurde „Po- itemkinfilm", die in verschillende plaat sen van ons land zooveel stof deed op waaien. De vertooning zal worden afge wisseld door voordrachten van den hu morist A. Kars. THOLEN. Vergadering van den gemeen teraad, .gehouden op Dinsdag 13 Maart. Voorz. mr. A. J. v. d. Hoeven. Afwez:g wegens ziekte weth. Goossen. Van Ged. Sttaten is een schrijven ingekomen, dat het raadsbesluit inzake afschaffing ker mis nog niet kan worden goedgekeurd, al vorens bericht is ingekomen van de be trokken gemeenten, dat dez© geen be zwaar hebben tegen afschaffing. Ged. St. keuren niet goed het raadsbesluit, be treffende machtiging .aan B. en W. in zake het aangaan van proceduren, met hen die huur schuldig zijn van gemeente- woningen. Besloten werd de machtiging in te kleeden zooals dit door Gedep. Staten wordt véreischt. Een schrijven van de Visscherijvereeniging „Helpt Elkander" met verzoek het doen strijkend maken van masten te bespoedigen en af te han delen, ondervond veel bespreking. De voorz. merkte op, dat hij niet begrijpt waarom dit request hiér is. Daar die men- schen reeds geholpen zijn heeft he tgeen zin meer. De heer van den J3erg is van meening dat zij het niet geweïen hebben.' De voorz. 'betoogt, dat als Zij de raads- verslagen hadden gelezen in de couran ten, zij het konden geweten hebben. De heer van den Berg is van meening dat hier meer achter zit. De voorz. meent, dat voldaan is, aan wat de raad heeft toegezegd; wat hun bedoeling is, weet hij 'niet, daar dit niet duidelijk is om schreven. De heer Moe/ker zegt, dat als hij het verzoek goed heeft ingezien, meent, dat men bedoelt, dat die vergoeding te weinig is. De heer Bogerd meent, d'at het gaat over de kosten die men moet ma ken inzake de toestellen, die noodig zijn voor het laten strijken. Hij' acht het ge- wenscht dat die menschen voor aanschaf fing van dit materiaal vergoeding krijgen. De voorz. merkt op>, dat B. en W. dan goed hebben gezien, met voor te stellen dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, daar ieder er van overtuigd wordjt, dat hier meer wordt bedoeld. Met alg. st. werd daarna het voorstel van B. en W. om dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, goedgekeurd'. Een verzoek van 'de Biz. sehoolvereeniging op Geref. grondslag,pui toekenning van een sub sidie volgens art. 72 der L.O.-wet werd voor prae advies verwezen naar B. en W. Eveneens een verzoek van den heer Odink e.a. om verbetering der goot, voor hun perceelen. Daarna vragen B'. en W. den raad machtiging tot het aangaan van een geldleening .gjrooit f 100,000, noo dig voor de brugwerken en een van f 20000 volgens de begrooting 1928. De heer Moelker merkt op', dat eerst is ge leend f 400000 en nu. weer een ton. De voorz. zegt, dat een bedrag van) f 530000 door den raad is goedgekeurd. Nu gaat men hier mlatalr f 2000?. boven. Mocht men het; niet noodig hebben, zal het niet wor den gebruikt. De heer Dekker meent aan gaande die leening van f 20000 geen voorwaarden bij die stukken te hebben gezien. De voorzitter merkt op, dat deze noodig is door de voorstellen, die de raad laatst heeft genomen, met het be handelen der begroeting 1928 en dit geen annuïteitsleening is. De heer v. d. Berge staat schuchter tegenover deze nieuwe leening. Al zegt men ook deze gelden niet te zullen gebruiken indien dit niet nooddg blijkt, toch acht hij de bedragen wel wat hoog. De voorz. merkt oip, dat een 'bedrag van f 20000 meer of minder opi zoo'n groot werk geen verschil maakt. De heer Moelker zegt, dat hij niets geen respekt meer heeft voor becijferin gen; eerst heeft men voorgespiegeld dat het f 450000 zou kosten en nu komt men reeds aan f 550000. De voorz'. acht de openbare vergadering niet igeschikt voor nadere beschouwingen en 'Zal dit in besloten vergadering toelichten. Na her opening stelt de voorzitter voor B. en W'. te machtigen tot het ,aangaan van voornoemde geldleeningen. Met de stem van den 'heer Baaij tegen, werd besloten B. en W. hiervoor te machtigen. Beslo ten werd eenige wijzigingen in te bren- glinjgj in de begrooting 1928. Dhr. Dekker informeert wat 'bedoeld wordt met een bedrag van f 1500 voor afbraak. De voor zitter zegt, dat dit komt v,an de opbrengst der verkochte afgebroken gebouwen. Be slaten werd het pakhuis aan de Boter markt te verhuren voor f 50 per jaar aan ic'len heer Voets. Waar een bedrag aan inkomsten voorkomt van f 33,000, over het dienstjaar 1928-'29, stellen B. en W. voor, de vermenigvuldigingsfac tor te stellen op 1,2, wat met algem. si. werd vastgesteld. B. en W. stellen ver-> volgens voor aan de Biz. school een sub sidie toe te staan voor gehouden ver volgonderwijs van f 235,98. De heer Dek ker heeft hiertegen ernstig bezwaar. Het gaat evenals vorig jaar, eerst* gebruiken en dan aanvragen. Dit acht hij wel gemak kelijk, daar men dan zoo hoog kan gaan als men wil. De voorz. acht dit geval an ders dan vorig, daar men nu moeilijk vooruit kan zeggen, wat een en ander zal kosten. Waar de openbare school geen herhaling geeft, acht hij subsidie zeer ge- wenscht. Ook is hem gezegd, dat men geen aanvrage zal doen voor de maan den Jan., Febr. en Maart. Met de stem van den heer Dekker tegen, werd het voorstel van B. en W. aangenomen. B. en en W. stellen voor aan de vischkoopliede-i vergunning te geven tot het leggen va:;i vischbeunen in het Noordelijk gededlti van den spuiboezem en hiervoor een ta rief te heffen van f 2,60 per M2., ter wijl elk gedeelte hiervan berekend zal worden voor een M2. De heer Over- beeke heeft hiertegen zeer ernstig be zwaar. Afkomstig uit een gezin, waar hel vischbedrijf wordt uitgeoefend, weet hl) hoe weinig hierin wordt verdiend. Hij acht het tarief van vorig jaar, n.l. f 2,50 per beun meer dan hoog genoeg. Hij kan onmogelijk met het voorstel van B. en Wl medegaen. De heer Baaij is het vol komen met den heer Overbeeke eens. Ooi hij acht het tarief veel te hoog, temeer daar de verdienste bij de vischkooplie- den niet meer is ais vroeger. Men maakt echter wel eens misbruik dooir de beu nen veel te gruict tc maken, wat ook na deelig is voor de kanten. Tevens acht hij het noodig, dat het vuil uit den boezem, wordt verw'ijdeixi. De heer Moelker acht het tarief volgens B. en W. ook niet bil lijk. Beter ware het geweest als men voor elk gedeelte van een M2. dit volgens grootte had laten betalen, b.v. als een beun 1,20 groot is een tarief vanj f 3. Ook kan men hen die meer den één beun heb ben, laten betalen o ver de totaal groote van de gezamenlijke beunen. De héér Bogerd wenscht ook liever het oude ta rief te handhaven, tevens kunnen B. en WL het misbruik van de groote beuns on dervangen door een maximumgrootte van 1,60 M2. vast te stellen. De voorz. meent dat B. en W. geen bezwaar hebben tegen (het voorstel van dien heer Bogerd e.a. daar hun grootste bezwaar bestond tegen de abnormale groote beuns. De heer Over beeke zag gaarne, dat men dan hen o:.e reeds een groote beun bezitten, niet dwingt deze te verkleinen, daar zij hier door nog erger mee zullen worden (ge dupeerd. Besloten werd met algem. st. het voorstel (gewijzigd) van B. en W. fcian te nemen. B. en Wl stellen hierna voor eenige af- en overschrijvingen en wijzi gingen te brengen in de begroeting 1927. De heer Dekker is niet te spreken, dat B'. en W. zonder toestemming van den raad een post van f 250 voor onderhoud hebben opgevoerd tot f 692, terwijl de post meubilair ook mieft f 103 is verhoogd. Hij zag gaarne toegelicht welke reden B. en W. hiervoor hadden en waarvoor dit Is besteed De voorz. z&gt, idat er wel eens posten komen, die men niet kan voor zien, zoto heeft het in orde brengen van het U.L.O.Hplein veel geld gekost en tok het verven van het Gymnastieklokaal, ter wijl in de verhooging meubilair is be grepen het aanschaffen van een nieuwe tafel. Als B. en W. dit hadden kunnen voorzien, was het beslist den raad aan gevraagd, doch men 'kon dit evenmin voor zien als de post krankzinnigen, daar deze met ruim/ f 1300 moest worden verhoogd. De "heer Dekker betoogt, dat het onder houd schoolgebouwen best voorzien had kunnen worden, terwijl de post voor on derhoud' pleinen en straten ook een hoo- ger bedrag van) f 607 aan wijst. Voortaan zag hij dit gaarne nader toegelicht en den. raad hierin gekend. De voorz. zegt hierover in een volgende verg. meerdere inlichtingen te zullen geven, terwijl hij erkent diat B. en W. deze posten nader hadden kunnen toelichten. De voorgestel de wijzigingen werden daarna met algiem. st. vastgesteld. De voorz. zegt, dat p. en W. hebben onderzocht wat de kosten Zijn voor aansluiting- aan de waterleiding voor het Oudeland. Slechts 2 van de 25 voor aansluiting in aanmerking komende per sonen hebben willen teekenen, deze zullen moeten betalen een bedrag van f 258. De kosten zijn f' 559, zoodiat de gemeente bij zou moéten passen f 300 per jaar. Dat achten B. en W. voor de gemeente te hoog, temeer nu zoo weinigen willen aan sluiten. Er is maar een middel deze men schen te helpen, en wel te vragen, of degenen die weigeren, niet gedwongen kunnen worden aan te sluiten, indien de leiding daar ligt? Verschillende leden hébben bezwaar tegen d'wang, terwijl de heer v. d. Berge dan maar liever de zaak in den doofpot stopte. Mocht B. en W. evenwel een middel weten, die menschen |te helpen, was hij hier sterk voor. Hij acht het zeer igewenscht, indien men aan Visschershoek een gelegenheid maakte tot afname van leidingwater. De voorz. merkt op, dat dit niet het werk is van den raad', maar dat de Oudelanders dit collectief' bij de Waterleiding-Mp ij', moeten aanvragen. De heer Overbeeke acht© het een fout, dat B. en W. hiermede zoolang hebben gewacht, daar Braai dit in het begin van vorig j,aar reeds (heeft gevraagd. Dat er velen niet hebb'en geteekend is oorzaak van het gewijzigde contract. De voorz. zegt, dat de eenige weg is, hen die niet teekenen, te verplichten. In de stad moeten wij hetzelfde doen, terwijl alle nieuwbouw, ook de verhoogde tarie ven moet betalen. Het is niets onbillijks voor hen, temeer daar het slechts een verhooging va,ni f 4 betreft. De heer Over beeke zal zich b'ij het voorstel van B. en W. neerleggen. Hij is ook bij niet tee kenen, voor verplichting. Het gaat vol gens hem niet aan, dat door het niet tee kenen, men verstoken blijft van het kos telijke leidingwater. Over het voorstel van B. en W. staakten daarna de stemmen, 5—5. Vlófór waren de heeren Overbeeke, Wagemaker, Aartse, Bogerd en Dekker. De heer Bogerd vraagt naar den post van 'f 1100 voor onderhoud haven enz. Hij heeft gezien dat aan het plankier eenige ijzeren balken stuk Zijn en zag dit gaarne her steld, daar dit zeer gevaarlijk is voor hen die dit moeten passeeren. De voorz. zegt toe, hiernaaT te laten zien. De heer Overbeeke zag gaarn© een toelichting aan de raadsleden verstrekt op de begrooting '28. De voorz. belooft hieraan gevolg te zullen geven. De heer Overbeeke zegt, dat hij in (de courant heeft gelezen, dat de veerknechts met f' 10 zijn beboet. Hij zag dit gaarne nader toegelicht. De voorz. merkt op', niet ver plicht te Zijn zonder eenige voorberei ding maar direct te moeten antwoorden op alle vragen. Hij wenscht niet door de heeren met allerlei vragen te worden besprongen en zal voortaan, als iets plot seling wordt voorgesteld' of gevraagd, hierop niet meer antwoorden. De heer Overbeeke zegt, zijn vraag dan schrifte lijk te zullen richten tot B. en W, De menócfienleefü/cL garantie heer Dekker vraagt, naar aanleiding van hetgeen de voorz. opmerkt, dat hij dan gaarne voortaan eenig prae-advies van B. en W. tegemoet ziet. De voorz. zegt, dit in den vervolge beknopt te zullen doen. De heer van den Berge zag gaarne dat de convocatiebiljetten der raadsvergade ringen voortaan vroeger werden toege zonden, daar men dan meer gelegenheid heeft tot bestudeering der ingekomen stukken en voorstellen van B. en W. De voorz). merkt op', dat dit niet altijd mo gelijk is, doch zegt toe voortaan hier mede rekening te zullen houden. De heer Quist meent, dat 't hard noodig is in den Kruittoren een lantaarn te plaatsen, daar laatst een meisje bijna een hersenschud ding is gevallen. De voorz. merkt op, dat hij deze vraag hier niet zal beantwoorden. Hij acht het beneden de waardigheid van den raad, met allerlei onbenulligheden aan !te ko men. Indien men iets heeft, kan men hem persoonlijk spreken, of in een dergelijk geval even op de gasfabriek aanloopen. De heer Quist merkt op, dat het niet de eerste keer is dat men arme menschen niet antwoordt of hooTt cis zij hier met klachten komen. De voorz1. acht zich hier door beleedigt. Niemand kan zeggen, dat hij een arm mensch niet te woord staat of wil hoeren. De heer Quist meent, dat in Zijn vraag niets beleedigends zit. De voorz. houdt vol, dat het voor hem be- leedigend was, niet de vraag op zich zelf, maar de opmerking van Quist. De heer Quist: Ik heb gezegd. De voorzitter: Dat spijt mij. Hierna sluiting. Hoofdpijn-Tabletten 60«' Laxeer-Tabletten 60ct Zenuw-Tabletten 75ot Staal-Tabletten 90ct Maag-Tabletten 75et Bij Apoth. en Drogisten. ZEEUWSCHE KALENDER. Htrlnnerlngsn dor w»ek. 'y 18 Maart. 1818. Het herstelde praalgraf der admi ralen J. en C. Evertsen in de Nieuwe Kerk te Middelburg onthuld met een redevoering door J. de Kan ter Phz. 19 Maart. 1530. Middelburg krijgt octrooi tot het graven een©r nieuwe haven. 20 Maart. 1701. Een kruitmolen bij Vlissingen ge sprongen. 1 21 Maart. 1660. De nieuwe kerk der Herv. gemeente te Biervliet ingewijd. 22 Maart. 1577. Prins Willem van Oranje verleent aan Goes vrije uitoefening van gods dienst. 23 Maart. 1769. De Staten vrn Zeeland keuren de oprichting goed van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. 24 Maart. 1582. De eerste steen gelegd van het Prinsenhuis te Vlissingen. UMUim A KKJL ZIERIKZEE, 9 Maart. Door den kanton rechter zijn op 7 Maart j.l. veroordeeld wegens overtr. der: Motar- en ri}wi\ Iwet: B. M. v. S., 30 j., bakker te Z.zee, bij verst., f2 b. s. 2 d. h'.; H. v. D, 24 j„ molenaar te Z.zee, bij verst., f2 b- s. 2 d. K; F- V., 33 j., loswerkmian te Z.zee* bij' verst., f 0,50 b. s. 1 dl. Ui.C. J. V., 25 j veldarb. te Duivendijke, 'bij verst., f2 h s. 2 d. h-; A. O., 20 j., ziekemverpl. te Noordgouwe, f2 b. s. 2 d. h.; C. v. d. H., 39 j„ koopman te Z.zee, f2 b. s. 2 d. li.; G. M. b. d. V.* 46 j., landb. te Z zee, geen straf; P. v. d. L., 27 j., winkelier te Eikerzee, bij verst., f5 b. s- 5 ,d. h.;

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 5