Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT: ADVERTENTIEN Maandaa 12 Maart 1928 zierikzeesche courant 84sts jaargang. no. 11670. Inzending op den dag tan nii- maanuay \e. maan lozo. wuraht. D)r k j, DE ldbze uiij.-BWiifnr u. J. kostfn vóór 10 ure. Inzending Advertentiën HALFVASTENMARKT. BINNENLAND. Overheerlijk. Uit Stad en Provincie. Ruwe Huid JPrga per 3 maanden f 1,50, franco per poat ƒ1,80. Yoor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 oent. Verschijnt Mnd., Wnsd. en Vrijd Postcheque- en Giron. 137677. T»n 18 tegel» 60 et*., Ten regel» en daarboren 20 et», per regel. Beclame» 30 et», p. regel. Bij eontraot belangrijke korting, uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 April a.s. verschijnende nummers GRATIS. Gevonden voorwerpen: Twee zilverbons; een muziekboek; een band van een mantel; een kinderhand- schoen; een zijden das; een dameshand schoen; een wollen das; een dop van een auto; sleutels. De Commissaris van Politic: K. P. BRONS. Keuring voor den Dienstplicht. De BURGEMEESTER van Zibriizm maakt bekend, dat de Keuringsraad voor ds inge schrevenen voor den dienstplicht, lichting 1929, dezer gemeente, zitting zal houden te Zierikzee, op het Raadhuis: op Maandag 16 April 1928, des namiddags te 3 uur voor de nos. 1 tot en met 16, op Dinsdag 17 April 1928 des namiddags te 2 our, voor de nos. 18 tot en met 21 op Woensdag 18 April 1928, des namiddags te 2 uur, voor de nos. 22 tot en met 38, op Donderdag 19 April 1928, des voor middags te 9 uur, voor de nummers 39 tot en met 52, op Donderdag 19 April 1028, des vóór middags te 10 uur, voor de nos. 53 tot en met 65. op Donderdag 19 April 1928 des namid dags te 2 uur, voor de nos 66 tot en met 74. De nummers verwijzen naar dio, waaronder de i> geschrevenen in het alphabetisch register voorkomen. Zierikzeb, den 9 Maart 1928 De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ZiEKiiZEï maken bekend dat de jaarlljksche Halfvastenma kt op Donderdag 15 Maart a.s. in deze gemeente zal gehouden worden. ZiERiïükE, 12 Maart 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd» A. J F FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P F. W1TTERMANS, S cretaris GODSDIENST EN POLITIEK. De heer Polak heeft aan den minister van binnenlandsche zaken de volgende vragen gedaan: 1. Is het den minister bekend, dat op een vragenlijst, ter invulling gezonden aan gegadigden naar de betrekking van commies der provinciale griffie van Zee land, o. a. gevraagd wordt naar gods dienst en politieke richting? 2. Acht de minister het stellen van der gelijke vragen geoorloofd en in overeen stemming met den geest en de bedoeling van iart. 4 en 170 van de Grondwet? 3. Zoo neen, is de minister dan bereid, Ged. Staten varn Zeeland -uit te noodigen bedoelde vragen te laitenj vervallen en Yen- der allen, wien het aangaat, er op te wijzen, dat vragen van zulken aard niet behooren gesteld te worden? Naar aanleiding van bovenstaande vra gen schrijftt de Tel. o. a. Het eenige verwijt, dat men den Zeeuw- sdhen regeerders kan maken, is, dat zij oprecht genoeg zijn om te zeggen wat anderen doen. Men behoeft niet veel van [politiek te weten, om te kunnen vaststel len, dat bij1 elke 'benoeming, waarover politieke partij-organisaties of haar voor mannen te zeggen of' mede te zeggen heb- ben, alles wordt gedaanj om er „vriendjes" in te helpen. Ook en vooral den heer Polak kan dit streven niet geheel onbekend zijin gebleven. Niet minder dan partijgangers van andere richtingen, be oefenen socialisten dit politieke spelletje. Men kan veilig zeggen, dat de non-poli tieke sollicitant bij1 het c'tfingen naar open bare functies vrijwel kaïnsloos is. Wat ieder politieker zal afkeuren' als hij1 het heeft over den nepotistischen regententijd dat doet hij met de daad, zoo dra hij' de kans söhoon ziet. Wie zou nog durven be weren, idat bij 'benoemingen,'van hoogleeraf- ren, partijfunctionarissen, etc., etc. «uit sluitend op capaciteiten wordt gelet? Ook de heer Polak weet uit ervaring, dat de totale baantjesbuit onder de totaliteit der politiekelingen wordt opgedeeld als een taart bij een. verjaardagsvisite, en dat niet een der deelers of bedeelden !n knaging aan het geweten voelt, wanneer hij' na volbrachten «arlbeid artikel 4 of" artikel 17p van de Grondwet doorleest. TWEEDE KAMER. Vrijdag is de Kamer begonnen aan 't wetsontwerp tot vervroegde invoering van het zevende leerjaar en ze had de vraag te beantwoorden, of men nu reeds dien leerplicht voor het zevende leerjaar zou invoeren. Het Ifs dus een kwestie van vervroeging, want zonder dit .voorstel zou de zaak automatisch op 1 Jan. 1930 haar beslag hebben gekregen. Negentien sprekers hebben het woord gevoerd! Gelijk de heer Til anus terecht opmerkte, werd er een debat gehouden alsof het ging om het beginsel van den leerplicht (de heer Ketelaar kon den heer Kersten dan ook vóórhouden, dat deze net sprak als de tegenstanders van 30 jaar geleden) terwijl toch al bijna acht jaar geleden besloten tot het uit strekken van den leerplicht over het 7de leerjaar en slechts om! financiëele rede nen een grondige uitvoering van dat be sluit was opgeschort. Er werd principieel pro en contra den leerplicht gedebatteerd en daartusschen- door betoogden sprekers van een mid dengroep (een agrarische) dat de leer plicht voor het zevende leerjaar er wel dóór kon, mits dat jaar ten pla.ttenlanoe 'ten nutte kwam aan het Landbouwonder wijs. De minister toonde zich weinig toe schietelijk. De algemeen vormende aard van ons L.O. mocht in het zevende jaar niet worden gedenatureerd. En wat de vermindering van het aantal leerlingen per onderwijzer betrofde Regeering was bereid om te zijner tijd daartoe een voorste] te doen maar men moest wèl weten, dat de kosten van defl leerplicht voor 'het zevende leerjaar ,al het thans voor onderwijsverbetering beschikbare geld zullen opslokken. Met andere woordenvan uitvoering van het mede op de «agenda staande voorstel- Zijlstra kan biets komen wanneer men nu dit Regeeringsvoorstel aanneemt. Maar de Regeering zelve heeft dus, door aan het zevende leerjaar voorrang te geven, den weg voor de zoovéél meer noodige ver mindering van het aantal leerlingen per onderwijzer geblokkeerd1. Ook wil deze «min. zelfs 't aanvullmgsjaar niet dienst baar maken iaan practisch onderwijs. Noch de menschen van den landbouw1, noch de sympathieke en frissche gedachte van me vrouw Wijnandts Francken om in het ze vende leerjaar vooral de meisjes voor huisho-udwerk te bekwamen, gaan dus in vervulling. EERSTE KAMER. Bij het af'deelingsonderzoek der Eerste Kamer van hoofdstuk II der Staatsbegro ting 1928 (Hiooge colleges van Staat en Kabinet der Koningin) meenden eenige le den te «moeten aandringen op het toeken nen van een vergoeding aan de lede«n van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Zij voerden daarvoor aan, dat de werkzaam heden, aan dit lidmaatschap verbonden, in den loop der jaren zeer zijn uitgebreid, mede tengevolge van de [gewijzigde sa menstelling dier Kamer. Een vergoeding van f 2'500 's jaar zouden zij daarom niet meer aan billijk achten. Vele leden konden zich «daarentegen niet vereenigen met het denkbeeld. Niet al leen zou dit indruischen tegen de Grond wet, maar ook zouden 'zij zich sterk ver zetten tegen eventueele Grondwetswijzi ging in dien zin, aangezien zij van oor deel waren, dat het lidmaatschap der Eerste Kamer ook in de toekomst zonder financieele aantrekkelijkheid moet blijven. ZIERIKZEE. Sneeuw in Amerika, vorst in Z.-Duitschland en Zwitserland, sneeuw in Engeland, België en Frankrijk; het zou toch vreemd zijln, indien we hier de kou ontzeilden. We waren eigenlijk wat verwend en eischten als de kinderen al meer, naar mate we meer kregen. Zon neschijn, voorjaarsbeloften in tuin en op veld, we aanvaardden het... maar met een gereserveerd gemoed, wetende door ervaring, dat 't zóó te mooi was. De reactie kw&ml; snijdenden Oostenwind vrieskou en Zondagmorgen..-, een witte wereld, al was 't gelukkig een dun laag je wit poeder. Maart.... Lentemaand! De maand van de Maartsdhe buien, maar die de komend© zachte voorjaarsdagen vooraf gaan! 1 ,j f Zondagmorgen is op 't Roode Dorp vrouw H., achter haar woning, door een kogeltje boven haar rechteroor getroffen. Het projectiel, dat waarschijnlijk \dfgeketst is op een muur, was afkomstig uit een 6 m.M. buks, waarmede zekere F., wonende in de Hofferstraat, a?n 't musschenschie- ten was. Gelukkig kon het kogeltje, dat niet diep in 't hooid zat, door dr. De Vrieze spoedig verwijderd worden. De buks is door de politie in beslag genomen. HAAMSTEDE. Onder voorzitterschap van dhr. W. G. Boot Jz., hield de vereeniging tot bevordering van het tuinboiuwonder- wijs;op Schou wen-Duivel and een druk be zochte ledenvergadering; in hotel Bom- Een ran Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 et. PUROL concept huish. reglement werd na enkele kleine wijzigingen vastgesteld. Daarna kwam aan de orde de begrooting v?n den aan te leggen proeftuin, met kassenbouw bewerking, grondverbetering, beplanting, enz-, geraamd opi f 7500, en de begrooting voor het loopende dienstjaar, in on tv. en uitg. geraamd resp. Op f 800 ep f 1685. Beide begrootingen worden aldus vastge steld. Besloten wordt een stuk land, groot 1.81.6 H.A. liggende aan het z-g. Sluispad te Haamstede als proeftuin in erfpacht te nemen van dhr. L. L. Bolle. Het bestuur wordt gemachtigd tot het maken van plannen, subsidie-aanvraag enz., een en ander in verband1 met den proeftuin en de daarop eventueel te bouwen lagere tuinbouwschool, waarnaar in deze omge ving verlangend wordt uitgezien. Het le dental dezer jeugdige vereeniging is reeds gestegen to«t 175 en zal zeer zeker nog beduidend toenemen. ELKERZEE. Donderdag gaf de tooneel- vereeniging „Scharendijke" haar tweede winteruitvoering in de zaai van den heer Kooiman. De ruime zaal was zeer goed bezet. Het afwisselende programma 'werd, ieder naar zijn krachten, vlot afgespeeld. Vermelding verdienen daarbij' „Mijn bo terham", 'komische karakteT-scène, vertolkt door den heer Everwijn, „Vaoder Kobus", komische solo-scène door dhr. ae Glopper. Bovendien vielen zeer ini den smaak „Naar de met ewesit" en „Hansworst in 't ver hoor", voor 3 heeren dit laatste. Een .ge zellig bal, afgewisseld met marschen door de heeren Reels, accordeon, en Everwijn saxophone, sloot de bijeenkomst. ZONNEMAIRE. Donderdag gaf het mu ziekgezelschap' „Nut en. Uitspanning" ïn de bewaarschool een uitvoering ten bate van de noodlijdende kas. Jammer, dat het bezoek niet ,gr«ooter was, daar de ver eeniging voor al de door haar gedane moeite wel meer belangstelling verdiend had. D© enkele muzieknummers werden goed uitgevoerd. We konden met genoe gen eonstateeren, dat geen moeite en kosten ontzien waren, om het tooneel- spel („Op den kop af", blijispel in 3 be drijven) goed te doen slagen. Vooral de Costaum's waren goed op hun «plaats. Van de hoofdpersonen moeten vooral ge noemd wonden de rijke Niksnut, voorge steld Idioor dhr. C. A- v. d. Werf; de her bergier eenig voorgesteld doom den voorz., dhr. K«[ W- Everwijn, en d«e bediende-rol, welke 'zoo goed medewerkte om de beid© eerstgenoemde figuren te doen uitkomen, 't Zou te ver voeren alle medespelers apart op te noemenallen hebben hun uiterste best gedaan en hun moeite is wel beloond, gezien de stemming van het publiek. Een gezellig bal volgde op de uitvoering. DREISCHOR. Op de j.l. Donderdag ge houden algemeene vergadering oer boe renleenbank te dezer «plaatse, bleek uit het verslag van de kassier het volgende: ontv. aan spaargeld f 110371,63, terug betaald f 100120,26, te goed spaarkas f 163836,37; ontv. in loopende rekening f 513124,89; uitg. in loopende rekening f 536327,80, terugbet. voorschotten f 19170, uitgegeven voorschotten f 16000. Omzet f 1333172,88. Gemaakte winpt f 1395.40. Het rentecijfer voor spaargeld werd gebracht op 3,6 o/o, voor uitg. voorschotten 4,5 of0. Aan den kring der Z.L.M- zal 'n bedrag van f 25 worden verstrekt ter tegemoet koming in de kosten der a.s. landbouwten toonstelling. De inspecteur de heer Hen driks «hield hierna een causerie over ont staan en werking der boerenleenbanken. Tot leden van bestuur en de raad van toe zicht werden respect, herkozen de heeren «L. J. Mol en W. A. de Vrieze. Bij de slui ting memoreerde de voorz. eraan diat de bank hier 11 Febr. 1929 haar zilveren ju bileum hoopt te herdenken. Voor een goed bezette zaal gaf de mondharmonicavereeniging ,.D. E. S." hier Zaterdagavond een uitvoering. Het wel voorziene proigramma samengesteld uit keur van populaire muzieknummers, op idit gebied iets nieuws voor dezfi gemeente, mocht ten zeerste den bijval der aanwezi gen verwerven. Ter afwisseling eenige voordrachten, één dramatische schets en één klucht, bij' welker vertooning bleek, (dat er onder de uitvoerenden ontegenzeg gelijk goede krachten schuilen. BRUINISSE. In den vroegen 'morgen van Zaterdag j.l. is de Belgische sleepboot „Terveur", kapt. D. Maarnuf op de voor den wal liggende zinkstukken gevaren. Door Bru. 130, schipper W. de Koning is de sleepboot afgesleept. Het bleek, dat de schroef va«n het vaartuig stuk was ge slagen op de steenen. Door een zuster- vaartuig de „Angleut" is de „Terveur" op sleeptouw genomen naar Antwerpen. POORTVLIET. Vergadering van den Raad, op Dinsdag 6 Maart. Afwezig de burgemeester wegens ziekte en de heer Elen'b'aas. Onder de ingekomen stukken komlt voor de door Ged. St. goedgekeur de gemeenterekening 1926, voorzien van eenige opmerkingen; geen echter betrek king hebbende op het vroeger vermelde verschil van f 800 tusschen een ontvangst- bedrag en een geboekte post. De raads leden Zijn dus nog even wijs als tevo ren, Aan den keuringsdienst voor wa ren zal in 1928 moeten betaald worden de som' van f238,93. Voor de uitvoering van de vleesühkeuringswet moet f435,25 gestort worden. In 't verslag der com missie vtan toezicht op het L.O. wordt aangedrongen op het plaatsen van een be hoorlijk afgeschut urinoir bij' de beidp scholen en het instellen van wettelijk ver vol gonderwijls. Betreffende 't laatste is ook een verzoek van gelijke strekking ingekomen van de oudercomtoissie der O.S. Inzake het eerste punt stellen B- en Wl voor afwijzend te beschikken. Dhr. Carols bepleit de wenschelijkheid van een dergelijk© inrichting en wijst een «plaats aan, waar ze gevoeglij'k zou kunnen aan gebracht worden. Als die uitvoering mo gelijk is, zullen B. en W. er zorg voor dragen. Met betrekking tot het vervolg onderwijs deelen B. en W. mee, dat ze in «den komenden zomer de zaak aan hangig zullen maken. De heer Carels wil «onmiddellijk afdoening en zoo dat niet kan, dat de Raad zich uitspreke over een opdracht van B. en W» in gunstigen zin- Daartoe Wordt besloten. Aan dhr. J- Uijil wordt bp zijn verzoek ontheffing ver leend van zijn aanslag in de hondenbe lasting. B. en W«. stellen voor een ver zoek van twee ingezetenen om de ge meente te doen aansluiten bij de arbeids beurs te Bergen-op-ZoonV voor kennis geving aan te nemen. Er wordt beslo- in «de volgende vergadering een beslis sing te nemen oml de leden de gelegen heid te geven 'zich op de hoogte te stel len van den inhoud van het werkloos heidsbesluit 1927 en omtrent de wer king van werklioozenkassen. De bekende circulaire van de P.Z.E.M. over de elek trificatie van de Noor«dgroep. wordt voor kennisgeving' aangenomen. Uit de be sprekingen blijkt, dat de Raad zich niet meer verzetten zal «tegen een nieuwe overeenkomst, nu de Maatschappij1 de ge meentegarantie heeft laten vervallen. H©t verzoek van het bestuur va«n de bijz. school om' «een voorschot ad f400 op de uitkeering ex. art 101 der wet op het L. O. wordt toegestaan. Hetzelfde bestuur verzoekt f 220 voor de inrichting van een 7de leerjaar. B. en W- adviseeren het be drag beschikbaar te stellen, a«ls de nota's zijin ingekomen. De heer Carels meent, dat er twijfel bestaat over de wettigheid van de aanvraag; bovendien zal het be drag «alleen besteed worden voor den aankoop van boeken en is het te hoog. Hij stelt voor het verzoek (ex art. 72) niet in te willigen; dan kan het bestuur biji Ged. St. in beroep gaan- Over dat voorstel staken de stemmen; vóór de heeren van Westen, Hage en de voor stellers. Art. 54 van de verordening op het algemeen armbestuur wordt aange vuld met «de bepaling, dat er een genees kundige verklaring moet overgelegd zijn, waaruit blijkt, d«at er in het gezin, waar in een wees zal worden opgenomen, geen personen zijn, die lijdende zijn aan een ziekte van besmettelijken aard, tubercu lose hieronder begrepen. Voor de uit voering van de moto«r- en rijwielwet wordt de bebouwde kom der gemeente vastgesteld, zooals die o«mschreven is in de politie-verordening. Een af- en over schrijving in de begrooting 1927 wordt uitgesteld tot de volgende vergadering, doordat B. en W, niet kunnen meedee- len met welk bedrag de raming voor het herstellen van de Paaschdijkstraat is overschreden. Voor benoeming tot der- dien ambtenaar van «den burg. stand zijn de beide wethouders aanbevolen. Bij de stemming verkrijgen de heeren E. v. d- Slikke en W«. Carels ieder 3 stemmen en bij' herstemming ieder 2; bij loting wordt de laatste «aangewezen. Bij' de rondvraag vestigt de heer Vogelaar de aandacht op het voorkomen van grondwater in de laatstelijk gedolven grafruimten. B. en W. doen de toezegging, dat voortaan het water vóór de begrafenis zal uitgeschept worden. De heer Carels informeert naar het in gebruik «nemen van nog niet in erfpacht uitgegeven gemeentegrond aan het Schapenweegj'e. Uit de mededeelin- gen van weth. Krijger blijkt, dat daar een ongeoorloofde toestand bestaat. THOLEN. Het gaat*met de stichting van een bewaarschool niet naar wensch. Wil er ooit weder een bewaarschool in Tholen komen, dan dient in de eerste plaats het fonds tot stichting dier school aanmerkelijk te worden verstevigd. Om hiertoe te «geraken, althans hiertoe iets bijl te dragen, heeft zich een dames comité gevormd, dat zich voorstelt in dó tweede helft van de maand September een Bazar te orgamiseeren. ten bate van het fonds tot stichting van een bewaar school. Het comité bestaat uit de dames M. Huvers—Lans, voorz.J. van der Stel- Ampt, secretaresse; N. Duinker—Griep, penningm.; J. J. Dekker—van Oost; J. de Heer—Schot; J. J. Hoek—Geluk en J. van Zaltbomlmel—Ampt. Het groote nu,* van een bewaarsohool uiteen te zetten is overbodig. Ied«er inwoner van Tholen zal van dat nut overtuigd zijn. Het was de heer van Dijk, die verleden jaar voor een talrijk publiek een warm1 pleidooi voor zulk een inrichting- hield, en vooral toen bleek duidelijk, dat voor deze zaak veel belangstelling was. Die belangstel ling is voor het bereiken van 't gestelde doel onmisbaar, terwijl het van groote beteekenis is dat die belangstelling blijkt. Geheel Tholen moet daarom -als één man de handen ineen slaan om de a.s. Bazar schitterend te doen slagen. Daartoe wordt binnenkort een beroep gedaan op de gan- sche burgerij, en het comité vertrouwt, dat zijn verwachtingen niet zullen worden teleurgesteld. Wanneer ieder een steentje bijdraagt, is het welslagen bij voorbaat verzekerd. BEMALING POLDER WALCHEREN. Nadat bij «de gevoerde discussie in de algemeene vergadering van bet polderbe stuur van Walcheren Zaterdagmorgen was toegezegd, dat, na het deel van den pol- dér ten Westen van het kanaal, ook het deel ten Oosten daarvan aan de beurt zal komen voor een betere afwatering, is met algemeene stemmen aangenomen het voorstel om een electrischj gemaal te stich ten bij1 Middelburg en enkele daarmee in verband staande andere werkzaamheden te doen uitvoeren. Een crediet daarvoor van f 200.000 werd «aan het dageiijksch bestuur verleend. iUSUHTii JUSJL DE INDONESISCHE STUDENTEN. De Haagsche Rechtbank heeft Vrijdag, na raadkamer, besloten de 4 Indische stu denten uit de voorlo'opige hechtenis te ontslaan. De uitspraak werd bepaald op 22 Maart a.s. ONDERWIJS. We treffen in No. 27 van den 24sten jaargang van het „Weekblad voor Gym nasiaal en Middelbaar Onderwijs" de vol gende woorden aan, welke Dr. De Noo wijdt aan de nagedachtenis van den op 26 Februari j.l. te Zierikzee overleden Leeraar der Rijks H. B; S-, den heer A. Heering: „Slechts anderhalf jaar is hij bij „ons geweest, ma air die tijd was a«Iles- „zins voldoende om hem te leeren achten „en hem onze genegenheid te schenken. „De leerlingen hielden van hem, doordat „hij allereerst kinderen zag en pas in de „tweede plaats zijn vakken van onder- „wijs; juist daardoor bracht hij ze ook „zoo ver. Wij ouderen waardeerden zijn „eenvoud en bescheidenheid, en allen stel den zijin gelijkmatigheid van humeur en „zijn rechtvaardigheid op prijs. Onver- „wachts ontviel hij1 aan zijn gezin en aan „de school. Met ons drieën zijn we 1 „Maart naar Oene (Epe) gegaan om hem „«mee te begraven op zijin mooie, hooge, „geliefde Veluwe. Ook daar dezelfde ver slagenheid als hier over dit droexllj ver- „lies van een j«ong, veelbelovend en reeds „zoo zegenrijk me«ns«chenleven. Met dank*, „baarheid zullen wij blijven denken aan „wat hij« voor de school en voor ons „allen was, deze vriend en trouwe kar „meraad. Hij slape zacht". SEROOSKERKE. Vrijdag «j.l. werd de cursus vervolgonderwijs alhier besloten met een openbare eindles. De belang tel ling hiervoor van de zijde der ouders was gering. In zijln openingswoord her innerde het hoofd der school aan de stag natie ondervonden in December j.l., maar kon ook de verblijdend^ mededeeling doeu dat voor volgende jaren de bezwaren toch zijn ondervangen. Vervolgens Iconden de leerlingen in de vakken rekenen, geschie denis en aardrijkskunde toornen wat zij hadden verwerkt. Oplossing van vraag stukken en antwoorden oip de gestelde vragen liep alles vrij' vlot van stapel. Aan het eind «dankte de burgemeester de jon gens voor hun belangstelling en spoorde ze aan van het geleerde een dankbaar gebruik te maken, terwijl hij als zijn vaste overtuiging uitsprak, dat ook het volgend jaar de Raad wel bereid zal zijn een cursus te subsidiëeren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1