Zierikzeesche Él Nieuwsbode ZEELANDs ROEM VRAAGT overwerkte zenuwen abonnement: Vrijdag 2 Maart 1928. zierikzeesche courant. advertentien EERSTE BLAD. Inzending Advertentiën Uit Stad en Provincie. UWEN WINKELIER met bon van Hoest, Keelpijn zmimMMten Pr(j» per 3 maanden 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het bnitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 oe-it. Versohijnt Mnd., Wnsd. en Vrfid. PoBtcbèque- en Qiron. 137677. ran 13 regels 60 ois., Tan i regels en daarboven 20 oti par regel. Reelamee 30 eta. p. regal. Bij oontraot belangrijke korting. Inzending op den dag van nit- gave vóór 10 ure. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf BINNENLAND. DE SCHUTTEVAER. Donderdag is de reddingsboot Schutte vaer te Londen aangekomen. Het vaar tuigje ligt gemeerd nabij het parlements gebouw. Omitrent het verloop van de reis van Hoek van Holland vernemen wij, dat het weer steeds gunstig is geweest. Des niettegenstaande hadden de leden der bemanning last van zeeziekte. Door deze zeeziekte en door het betrekkelijk wei nig comfort aan 'boord van de Schutte- vaer geraakte de bemanning overver moeid. Doordat de heer Schuttevaer op het radiotoestel was gevallen was dit onklaar geraakt. De marconist kon het evenwel herstellen, zoodat hij tot op de Theems Scheveningen-Haven kon hooren. Verder heeft hij seinen gewisseld met de Noord-Hinder. Door zijn overver moeidheid was hij evenwel niet in staat de draadlooze installatie te bedienen, zoo- als anders mogelijk zou zijn geweest. De Schuttevaer is opgevaren naar Lon den zonder eerst te Gravesend de douan? te hebben aangedaan. Te Londen waren de douanebeambten aan 'boord gekomen. Zij waren zeer welwillend, zoodat zich geen moeilijkheden voordeden. Voorloo- pig blijft de Schuttevaer te Londen eenige dagen liggen. Verder vernemen wijl, dat de Ned. Telegraaf-Mij. Radio-Holland een ambtenaar naar Londen heeft gezonden om1 de toestand van de radio-installatie te onderzoeken. ZIERIKZEE. De Nationale Landstorm- commissie heeft ter herdenking van het 10-jarig bestaan van dep Bijzonderen Vrij- willigen Landstorm1, welke in 1918 werd opgericht, na een poging tot omverwer ping van het wettig gezag, waaraan een zoo groot mogelijk aantal D. V. Landstor- mens uit alle deelen! des lands zul.en deelL nemen. Ter voorbereiding hiervan heeft de Nationale Lanjdstorm'commissie ver schillende commissies benoemd. De Provinciale Commissie van het Ver band Zeeland heeft gemeend deze pogin gen krachtig te 'moeten ondersteunen en een groote deelneming der Zeeuwsche B.V. Landstormers aan den Landdag te moeten bevorderen. Zij bestaat uit de heeren: F. H. Umlbgrove. Kolonel b.d. der Artillerie, Voorzitter, Middelburg, P. G. Laernoes, Wethouder-Lid v. d. Prov- St., Secretaris, Vlissingen; G. J. Huybregtse, Majoor, Commandant Zeeuwsch Vei band, Middelburg; J. Huizinga, Burgemeester, Terneuzen; A. C. van der Vliet, Bankier, Zierikzee; W. Moelker, Lid v. d- Prov. Staten, Tholen; Mr. J. J. Heyse, Advo caat en Procureur, Middelburg; B. A. Th- M. Truffino, Burgemeester, Hulst; J. G. Persant Snoep, Res. Ie luit., Distr.-Comu mandant van het Vrijwillig landstorm korps „Motordienst'', Kapelle. Voor genoemd doel is een Eere-comité gevormd, waarin hebben zitting genomen de heeren: Jhr. Mr. J. W. Quaxles van Uf- ford, Commissaris der Koningin 'ïn de Prov. Zeeland; P. Dumon Tak, Burge meester van Middelburg; C. A. van Woel- deren, Burgemeester van Vlissingen; G. A. Hajenius, Burgemeester van Goes; Mr. A. J. F- Fokker van Crayesteyn van Ren- gerskerke, Burgemeester van Zierikzee P. Erasmus, Burgemeester van Oost burg; J. Huizinga, Burgemeester van Ter- neuzen; Mr. A. J- van der Hoeven, Bur gemeester van Tholen; J. H. Blum, oud lid en J. A. van Romipu, Lid van Ged- Staten van Zeeland; Kapitein ter L. M. J- Gregory, onder-Comm. der Ma rine te Vlissingen; Luitenant-Kolonel H. Bierman, Garnizoenscommandant te Mid delburg; Dr. G. J- Weyland, Predikant te Veere en Ds. R. J- van der Veen, Predikant te Goes. HAAMSTEDE. Naar wij vernemen, hoopt a.s. Maandag te Haamstede op te treden dhr. den Boer van 's-Gravenhage met een Jezing en een serie lichtbeelden over Sovjet toestanden in Rusland, DuitsChland, Indië, enz. Deze begaafde spr. heeft prachtige gekleurde platen van den Vol kenbond te Genève ontvangen en met deze lezing in onze groote steden een aandachtig en ontroerd gehoor gehad. De waarheid omtrent de Russische) toestanden is verschrikkelijk en het is zeer noodig, dat 'wij allen daarvan doordrongen wor den. Donderdagavond j.l. hield der leiding van haren directeur, de heer Cl. Moelijker, de Harmonie .Witte van Haemstede" een uitvoering in de' goed bezette zaal van hotel Bom. Gegeven wer den een 8-tal muzieknummers, die blij ken gaven, dat door de vereeniging flink gestudeerd is. Ter afwisseling werden opgevoerd de blijspelen „De bruid uit de Residentie" en „De aardschok", waarvan de vertolking niets te wenschen overliet. Muziek- en tooneelspel werden met volle aandacht gevolgd en vielen, getuige het herhaald en krachtig applaus zeer in den smaak van het publiek. Een gezellig fc'al besloot dezen goedgeslaagden avond. OOSTERLAND. Dinsdagavond j.l. ver gaderde de 'ijsvereeniging „Winterleven" in café Be-ijle. De voorzitter, de heer H. P. Hendrikse, opende de goed bezochte vergadering en gaf in 't kort weer, hoe de ijsvereeniging dezen winter weer aan zijn doel heeft kunnen beantwoorden, n.l. het scheppen en onderhouden van een mooie rijbaan, en het organiseeren van wedstrijden. De ijsvereeniging, die de laaste jaren in ledental sterk achteruit ging, is dezen winter weer op kracht gekomen, doordat 40 nieuwe leden zijn toegetreden, waarbijl 12 damesleden. De voorzitter deed nog uitkomen, dat de vereeniging 10 jaar bestaat, dat het be stuur heeft gemeend, dit feest niet on gemerkt voiorbij' te laten gaan en elk aan wezig lid 35 ct. uit de kas voor verteer te geven. De penningm,, dhr. Joh. Boo- gert, bracht verslag uit van zijn gehou den financieel beheer, waaruit bleek, dat het saldo in '27 bedroeg f 393,87. Aan contributies enz. was ontvangen f 119,75; de uitgaven hadden bedragen f 206,97, zoodat in kas was f306,64. Er waren 5 wedstrijden gehouden voor heeren, één voor dames en 2 voor kinderen. De af tredende bestuursleden, de heeren H. P. Hendrikse esi Joh. Boogert, werden bij acclamatie herkozen. Diaar bij langdurige ijsgang het bestuur groote activiteit moet ontwikkelen, werd besloten het bestuur met 2 leden uit te breiden, waarvoor werden gekozen de heeren J. M. v- d. Werf en L. Boogert M.Jz-, dj.e zich de de benoeming lieten welgevallen. Een span paarden, staande voor den wagen van den landbouwer M. G. al hier, sloeg Maandagmiddag op hol, door dat een der paarden schrok van eenig te'drogen hangend waschgoed. De knecht J. v. d. Z., die de paarden bestuurde, viel onderweg van den wagen, waardoor hij' zich aan arm en hand 'bezeerde en een gebroken duim opliep. Bij den in gang van het dorp, komende uit de nieu we weg, kwam' een der paarden te val len, waardoor ook het andere tot staan kon worden gebracht. Materiëele scha de kwam' gelukkig hierdoor niet voor. OUD-VOSMEER. Aangevallen op straat, na bezoek van een café te Venlo, door een zestal militairen, werden een 2-tal andere militairen in een gevecht gewik keld, waarbij de twee het erg te' verant woorden hadden. Een werd zoo gestoken in de borst, dat hij1 weldra ineenzakte en naar het ziekenhuis moest vervoerd wor den. Deze bleek te z;ijin zekere A. v. d, J. uit onze gemeente, een hoogst fat soenlïjke en nette man, hier aliergun stigsf bekend; men verzekerde ons, dat 2ijh toestand niet zorgwekkend is. De verwonde zou juist weer van herhalings oefeningen huiswaarts komen. THOLEN. Woensdagavond hield in het gebouw „Non Semper" de geheelonthou- dersvereen., afd. Tholen, een openbare vergadering. Het gebouw was tjokvol, terwijl een strijkje de stemming verhoog de. Na opening door den voorz. verkreeg het woord de heer Poppe uit Bergen op-Zoom, propagandist der N.V. Spreker zette op duidelijke wijze uiteen het nut der onthouding niet alleen individueel, doch inzonderheid voor de gemeenschap. Daarna werden als attractie eenige keurige tooneelstukjes in den geest der onthou ding, door de J. V. O. uit Bergen op Zoom voorgedragen. Een tweetal nieuwe leden gaven zich op, terwijl een J. V. O. alhier werd opgericht. AANBESTEDINGEN, ZIERIKZEE, 1 Maart. Het Dag. bestuur van het Waterschap Schouwen heeft he den aanbesteed het bezetten met zuilen basalt en het aanbrengen van een plas berm aan strandhoofd No. 12 aan het Noorderstrand, volgens Bestek No. 587. Inschrijvers waren: D. Ornée, Scharen- 'dijtó f 6820; J. v. d. Panne Mz., Scharen- (dijke f 6144; N. v. d. Linde, Scharendijke f 5988; M. de Voogd, Scharendijke f 5605 M. v. d. Velde, Bruinisse f 5470. Gegund aan den laagsten inschrijver. R3SCRT21KKK, VERDUISTERING. Voor de rechtbank te Breda heeft Woensdag terecht gestaan de 53-jarige W. M. K-, kantoorhouder der posterijen te Wagenberg, thans te Breda, beschul digd van verduistering. Gedurende de ja ren 1925, 1926 en 1927 zou hij opzettelijk van de gelden, die hij als kantoorhouder bij den post- en telegraafdienst in Wagen berg beheerde, een bedrag van f 1060,31} althans f360,33, hebben verduisterd. Bo vendien zou hij een zijner registers val- sühelijk hebben opgemaakt, door er een hem' betaalde kwitantie van f321,15 als onbetaald in te noteeren. Het O. M. heeft tegen verdachte zes maanden gevangenisstraf geëisCht. VERKOOFINGEN, ENZo 5Maart. Bouwland St.-Annaland, Bierens. Woonhuis Oud-Vossemeer, v. d. Velde. 6 Inboedel Serooskerke, de Regt. Woonhuis Nkerk, Biermasz. 7 Inspan B'ha/ven, Korteweg. 9 Onroerend goed, Zzee, id. 13 Meubelen. Ellemeet, Dalebout. 13 Inspan. N'kerk, v. Nouhuijs. 14 Inspan Renesse, Dalebout. NOQRDWELLE, 28 Febr. Ten overstaan van notaris J. C. Dalebout te Renesse wer den heden voor den heer N. v. d. Weele, landb. alhier, publiek verkocht: melk koeien voor f 226, f 210, f 245(, f 234; stiertje voor f 77; osjes voor f 93 en f 60; vaarsje voor f 77; vaarskalf voor f 21. HAAMSTEDE, 29 Febr. Ten overstaan van notaris J. C. Dalebout te Renesse werd heden voor de onherroepelijk ge machtigden van S. de Haan .alhier pu bliek verkocht: Een woonhuis, verdere opstallen en bouwland alhier aan den Hioogenzoiom, groot 251 roeden voor f 2190. ST.-MAARTENSDIJK, 1 Maart. Tarwe f 10—f 13,50; roggfë' f 11; erwten (groene) f 26; schokkers f 20—f 30; per 100 k.g.; aardappelen, roode ster f o; eigenhei mers, witte f 5f 5,75; Zeeuwsche bmte f 6; id. blauw'e f 5—f 5,50; poters f 2,50 -f 3; per 70 k.g.; uien, groote] f 6,60; id. kleine f 3,50; per 60 k.g. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt: Voor St.-Annaland, J. D. v Hof te Wilnis. Mijnhardt's Hoesttabletten. Doos 30 ct Mijnhardt's KaelpIJntablattan, 60 eo 80 ct. Bij Apoth. en Drog'«t«n. YAN HEINDE EN YER. - Er 2iij!n weer overstrootmüngen van de Gele Rivier, die voortdurende zorg van het op zoo velerlei gebied geteister de China. In de provincie Jantoeng moe ten twintig dorpen onder water staan. Buizende mensohen zijn dakloos. - Een hevige brand heeft in Parijls een fabriek van schrijfmachines en film toestellen vernietigd. De schade wordt op verscheidene imillioenen geschat; zij wordt door verzekering gedekt. Van de 1100 arbeiders Zijn er nu 800 tot 900 (bui ten werk gekomen. In een mijn te Recklinghausen (D.) zijn twee liftkooien naar beneden ge stort, welke 48 personen bevatten. Min stens 13 arbeiders zijn gedood. Te Stettin werd een wissellooper i? het portaal eener woning door een man overvallen, die hem1 een deken over het hoofd wierp, maar die de vlucht nam-, toen de bode van zich af sloeg en om hulp riep. Hij werd nagezet en gevat, waarbijl tot algemieene verbazing b'leek, dat (men met een postconducteur te doey had. Het Hof van assiesen in het departe ment der Dordogne (Fr.) krijgt een onge wane zaak te behandelen. Er staat een man terecht, omdat hij Zijn vader en zijn moeder heeft vermoord. De moordenaar, die aanvankelijk de lijken verborgen heeft gehouden en vervolgens aan een inbraak heeft willen doen gelooven, zegt in een vlaag van geestverbijstering te hebben gehandeld. De beschuldiging zegt daaren tegen, dat de man den moord op zijn ouders heeft gepleegd om' hun kleine fortuintje in handen te krijgen. Volgens de voorstellen van den pre sident betreffende de immigratie zullen te beginnen met 1 Juli 1928 jaarlijks 153.685 personen in de Vereenigde Staten worden toegelaten. Als gevolg hiervan zal het quotum voor Nederland verhoogd worden imiet 1400. De machinist viel! bij het binnenrijden van een elektrische locomotief in 't cen traalstation te Munohen van de machine af. De loc|oimotie(f reed met een vaart van 30 K.M. zonder bediening de overkap ping binnen, brak door een muur heen, liep, niet over de rails, dwars over een draaischijf, baande zich door een 2en muur een weg en kwam' ten slotte in een vertrek tot staan, waarin zich twee arbeidejrs bevonden, die zwaar werden gewond. De machinist is na het ongeval overleden. Te Frankfort a. d. M. zijn een ge huwde vrouw en haar drie kinderen van vier, drie enxCeru jaar in hun woning ver moord gevonden. Uit een nagelaten brief bleek, dat de moord door den echtge noot gepleegd was in afspraak met zijn vrouw. De dader is voortvluchtig. Uit Pressburg wordt gemeld, dat de vrouw van een gemeente-ambtenaar dezer stad beweert de zuster te zijn van Alexan der Zoebkof, echtgenoot van prinses Vic toria van 'Schaumburg-Lippe. De vrouw vertelde dat haar broeder in Rusland handelsreiziger is geweest dn aldaar reeds met een andere vrouw is gehuwd. Dit huwelijk werd niet ontbonden. De eerste vrouw' van Zoebkof zou een Russische emigrante 2ijn, die eveneens te Pressburg woont. Zoebkof' zelf heeft steeds verteld, dat z'ij'n vader hoogleer aar aan een uni versiteit en baron was. Volgens de vrouw die beweert zijn zuster te zijn, is dJe vader schoenmaker te Moskou. Baron de Beaudlrap, die voor de cbrrectionneele rechtbank te Vannes te recht stond wegens het schrijven van anonieme brieven aan tegenstanders in zijn woonplaats Malestroit (Normandië) men herinnert z'ic'h dat hij' verschillen de personen valschelijk beschuldigde met het gevolg, dat één van hen van vterdriet over de schande overleed is tot 18 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Hij moet voorts 100.000 fres. schadevergoe ding betalen aan de weduwe van den overledene en verder een paar duizend fres. aan andere benadeelden. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Ongelukken. Op den Rijksstraatweg De venter—Apeldoorn is de heer G. K. uit Twelloo met zijn motorrijwiel in volle vaart tegen een groentenkar gereden. De heer K. werd ernstig gewond en is in den loop van den dag overleden. Vo rige week begaf de pastoor van Valburg zich 's avonds huiswaarts. Bij het over steken van een vonder op ee'n der bin nenwegen, geraakte hij door uitglijden in een sloot, waar hij bijna tot de schou ders inzakte, meldt „De Tijd". Den geheelen nacht bracht de pastoor in dezen be narden toestand door. Tegen den morgen hoorde hij voetstappen en riep om hul.p. Met groote moeite kon men den inmid dels bewusteloiozen pastoor uit den dras- sigen grond krijgen. De pastoor was ge wend te voet dezen afstand af te leggen. Door het vriezen der laatste dagen was de grond ter plaatse glad, hetgeen de oorzaak is geweest van dit ongeluk. Dinsdagmiddag werd op den Gro esbeek - schen weg onder Groesbeek twee karren, bevjacht met dennenboomen, door twee militairen te paard achterop gereden. De voerman V. uit Ooy (gemeente Ubber- gen), die niet spoedig genoeg uitweek, viel en werd getrapt door een der voor bijsnellende paarden. Hij werd bloedend en bewusteloos een nabije woning bin nengedragen en is gisteren overleden; 7 jeugdige kinderen laat hij achter. De visscher 'S. B<. van Wieringen is te iSchooxl dam, toen hij met het schip onder een brug doorvoer, tussehen de brug en de schuit bekneld geraakt; hij werd opslag gedood. De man laat een vrouw en een kind achter. De 13-jarige A. Ba te Nys- wilier is in brand geraakt, doordat een hoeveelheid benzine, die in de stal op den grond lag, in brand raakte. De jon gen werd met levensgevaarlijke brand wonden overdekt naar het Ziekenhuis te Heerlen overgebracht. Dinsdagmorgen is, gelijk wij gemeld hebben, in Waubach (L.), de 42-jari0e vrouw P. door een auto bus gedood. Des middags had in het kleine dorpje andermaal een doodelijk auto ongeluk plaats. Het 5-jarig zoontje vvn den heer S. stak plo'tseling den weg over en werd gegrepen door de auto bus van een ondernemer te Nieuwen hagen en gedood. Te Opende (Gron.), is de 18-jarige H. J. spelende met zijn buik op een kip'kar gevallen en dermate inwendig gekneusd, dat hij aan de volgen is overleden. Het 10-j. zoontje van den heer J. Eibers te Grave is al spelende in de gracht geraakt, waaruit het na eenigen tijd levenloos is opgehaald. Gasverstihking. In een boerderij in de omgeving van Leur heeft zich naar het Dagblad voor N.-B. meldt een geval van gasverstikking voorgedaan. Vermoe delijk doordat een lek in de leiding is ontstaan, vulde zich de slaapkamer waar in drie jonge kinderen lagen, geheel met gas. Een halfjarig knaapje is overleden. De twee andere kinderen waren bewuste loos. Door onmiddellijk ontboden genees kundige hulp konden de beide andere kinderen nog in het leven worden be houden. Sen „potter". Te Bus»um is op 77-jarigon leeftyd «verleden «en bodelaar J. v. d. Balgemeen bekend onder den bijnaam „Jan Pot", zoo genoemd om zijn neiging tot „potten", die b'ijkbaar zeer groot vras, meldt de Stand. Na zijn dood bleek hij eea vermogen te bezitten van ruim f 30 000 Een broeder van J. v. d. B., die th*na in een krankzinnigengesticht verblijft, ia de rechtmatige erfgenaam van deze bije*ngebedeld* som. kalmeeren en worden qesterkl door Buisje 75d Bij ApotR en Drogisten. PREDIKBEURTEN. Zondag 4 Maart. Ned. Herv. Kerk. Kleine Kerk. 10 are, dn. Waardenburg. Nienwe Kerk. 10 ure, ds. Hoekstra (Doops- bediening). 's Avonds zeven ure, ds. A. de Voogd ran Vlissingen. Geref. Kerk. 10 en 6 are, cand. Rutgers, Amerikaansch student. Chr. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Evangelisatie Jeruöl II. 10 en 7 are, Samenkomst. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Dat is een gelukkig verschijnsel, wijst op vooruitgang, al is het met de toe name van de bevolking noch allerminst rooskleurig. Uit het raadsverslag in dit blad valt af te leiden, dat die straat zal komen evenwijdig aan de Driekoningenlaan. Dit lijkt me niet de beste lètn ook niet de voordeeligste richting. Doch dit daarge laten. Iets anders wil ik in herinnering brengen. Dhr. Korteweg bedoelt eenstraajt van 5 m., de raad heeft besloten 8 m. te verlangen. Doch de bouwverordening eist in art. 3 een breedte van ten minste 10 m., terwijl art. 7 zegt, dait onder straat" en openbare weg" verstaan wor den o.a. „alle landwegen voetpaden, stra ten, wandelingen". In verband hiermee zij tevens in her innering gebracht, wat art. 4 bepaalt, n.l.: .Indien twee nieuwe straten of een nieu- ,'we en een - bestaande straat evenwijdig „of nagenoeg evenwijdig zullen lopen, „moet de aanleg aldus geschieden, dat „de onderling naastbijgelegen rooilijnen tenminste 30 m. uit elkaar verwijderd „zijn. Ligt echter tussen de twee straten .slechts één rij huizen, dan behoeft de „in het vorig lid bedoelde afstand niet meer te bedragen dan 15 m." Waar Zierikzee reeds met te nauwe straten te kampen heeft, en steeds meer te kampen krijgt, zodat te zijner tijl op enkele punten wel. eens veranderd zal moeten worden, lijkt het me in elk geval noodzakeiik, dat de raad voor een nieuwe straat, die noch wel bij het sta tion uitkomt, geen geringer breedte toe staat, dan zij zelf als minimum vastge- steld heeft. Trouwens hoe advizeert daar omtrent de gezondheidskommissie? wat zeggen gedeputeerden ervan? 't Bovenstaande was reeds ter plaait- sing ingezonden, toen de advertentie van dhr. Korteweg in de Niemvsbide van Maandag verscheen, waarin hij meedeelt, dat het plan toch uitgevoerd wordt, doch met een eige laan (van 5 m.) alzo niet voor publieke wandeling bestemd. De heer K. vergeet dan waarschijnlijk, dat hij die laan moet afsluiten, wat wel niet naar de zin van de kopers en dus ook niet in zijn belang zijn zal. Hij ver geet blijkbaar, dat het belang der ge meente ,pn zijn belang hier samengaan, dat n.l. beider belang meebrengt het ma ken (vi an een gave toestand, het maken van een plan hetwelk de perselen aan- trekkelik maakt. Bovendien is de ge meenteraad bevoegd om onafhankelik van hem een plan vast te stellen, waar hij zich vervolgens eenvoudig aan te houden heeft. Wat is er nu mooier, dan dat dit vaststellen geschiedt in gemeen overleg? Dat de raad daarbij geen onbillijke voor schriften geven zal, is in de raadsverga dering afdoende gebleken. Zelfs werd (m.i. zeer ten onrechte) geen rioleering geëischt. Elke stad heeft heel erg te kampen me|t bekrompen straatjes, ook Zierikzee. Zou er .nu ih de stad van ons eiland een nieib slop of een soort hofje bijgemaakt moe ten worden? Dat mag toch niet! En dat brengt de bouwgrond ook niet tot zijn volle waarde. R. JOH. H. TELEGRAMMEN» INGEZONDEN STUKKEN, Buiten verantivoor< elffkhëid, der redactie). Copy wordt niet teruqgezinden. DE ONTWORPEN STRAAT TUSSEN HET JANNEWEKKEN EN DE CAUBRUG. Zierikzee krijgt weer een nieu we straat. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 2 (Maart. Ter bëurze be stond heden ©en groot gebrek aan af faire, zelfs voor de industriepapieren werd geringe 'belangstelling aan den dag ge legd. Kunstzijde-aandeelen en Margarine waarden niet veel veranderd. De Philips- aandeelen golden een kleinigheid lager. Ook van Berkei's werden lager genoh teard. Van de Suikerfondsen verkeerden H. V. A- scherp in reactie in verband met aanhoudende en hardnekkige geruchten omtrent de uitgifte van een obligatiele ning. Rubberfondsen lagen eveneens zwak in de markt. De Petrol eurnmarkt was stil'.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1