Zierikzeeschs Nieuwsbode B IJ VOEGSEL Uit Stad en Provincie. FEUILLETON. Rijk, jong en knap. behoorands bij da van Woensdag 29 Fabr. 1928, no. 11865. BROUWERSHAVEN. J.l. Donderdag ver- gaderde de Raad dezer gemeente. Alle leden waren aanwezig. Nadat de voorz de vergadering geopend had met de ge bruikelijke Nieuwjaarswensehen, de no tulen der vorige vergadering waren vast gesteld, en verschillende ingekomen stuk ken zijni medegedeeld, wordt overeen komstig het voorstel vamrB, en W. m'. a. eat. afwijzend beschikt op het verzoek van J. v. Sluis Lz., havenmeester, om ingaande 1 April 1928 zijh beloojning vast te stellen oip 12 pCt. der ontvangsten. Dit verzoek was gedaan in verband met de wijziging der haven- en kaaigeldverordening, waar door adressant achteruitgang van salaris heeft te wachten. Aan het Ziekenhuis te Noordgouwe wordt over het' jaar 1928 ee« extra-subsidie toegekend van 10 ct. per inwoner. Het verzoek van de afd. Schou- wen-Duiveland van de Z. L. M. om sub sidie voor de te houden landbouwtentoon stelling te Zier ik zee, brengt de vroede vaderen in groote moeilijkheden. De meer derheid van B. en W. had n-1. voorgef- steld f25 te geven in het garantiefonds, terwijl weth. den Boer tegen subisidiever- verleening was. Dhr. Pannekoek vindt ge noemde f 25 ontzettend weinig en wil f 25 subsidie geven en nog f25 voor het ga rantiefonds. Dhr. Ringelbarg wil f25 sub sidie, ntaar niets voor het garantiefonds, wel echter wil hij! f25 beschikbaar stellen voor wijn, aan te bieden bij de ontvangst der vertegenwoordigers der Z. L. M. ten Stadhuize, tijdens het oponthoud van den rijtoer alhier; hij' zou het een schande vinden, wanneer „gekregen" wijn, geschon ken werd, zooals hij hoorde. Dhr. Gast wil f 25 garantiefonds en gelden voor aankoop wijn. In korten tijd waren dus rnitet het voorstel van B. en W. nog een drietal voorstellen gefabriceerd, t Voor stel van B. en W. werd verworpen met 6 stemlmten tegen, alleen dhr. v. Sluis voor. Maar nu...- welk voorstel nu in stenfming, Gelukkig mlaar, dat van de 3 voorstellen er weer gauw 2 werden ingetrokken en alleen overblijft het voorstel f25 subsidie en f25 wijn, welk voorstel wordt aange nomen met de stemmen van dhr. den Boer, Priem en Verhoeff tegen. M. a. st. ■wordt besloten aan Jan Dekker Sz. een stukje grond in erfpacht uit te geven, ter grootte van pl.m. 25 M2., erfpachtsreoht f 1,25 per jaar. Op verzoek van H.H. Ged. Staten wordt de instructie van del gemeente-geneeshee r geheel opnieuw vast gesteld, zulks m. a. st. Eveneens wordt mLa. st. besloten het reglement van het burgerl. armbestuur te wijzigen, in ver band met een circulaire van den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw. Verder wprdt m. a. st. besloten tot wijziging der gemeente-begrooting dienst 1927, en tot vaststelling van de 'grenzen van de be bouwde kom, zulks in verband met de uitvoering van de motor- en rijwielwet. B. en W. vragen aan den raad een alge meene machtiging om op te treden als uitvoerders van raadsbesluiten, inliou len de privaatrechterlijke handelingen. Dhr. Ringelberg en Priem zijn hier tegen. De overige leden voor de gevraagde machti ging. Als lid der plaatselijke coimtmissie van toezicht op het lager onderwijs, va- Cature-H. J. Gast, wordt benoelmld dhr. L. Bolkenbaas. De leden der commissie tot wering van schoolverzuim! worden her- Naar het Engelsch van N. BOWLBY- 20 (Nadruk verbaden). 'benoemd. B. en W. stellen voor de hef fingsverordening op de plaatselijke in komstenbelasting te wijzigingen in dier voege, dat de kinderaftrek bepaald wordt op f 100 per kind in plaats van op f50, Bij een 1 ipCts. heffing wordt dit een mindere opbrengst van pl.m'. f 161,50. Verder stellen B>. en W. voor het per centage van heffing voor het belasting jaar 1928/1929 te bepalen op H/o pCt. De heer Ringelberg vindt het vreemd, dat en W. het voorstel-Verhoe ff overne men, terwijl het voorstel-Priem, f 100 hooger aftrek noodzakelijk levensonder houd, waardoor f 441 minder zou ont" vangen worden, niet overgenomen wordt. Hij wil beide voorstellen, wat een min dere opbrengst van pl. m. 1 700 zal zijn, invoeren. Verder is bij ontstemd, dat weer gebleken is, dat de S. D. A. P- bui ten alles gesteimJ wordt, zooals zoo even bleek uit de stemmingen. Het voor- slel-Ringe.berg, verhooging aftrek nood zakelijk levensonderhoud m'et f700 en kinderaftrek met f50 per kind, wordt verworpen (tfljet 5 stemmen tegen. Alleen de heeren Priem en'Ringe'beirg voor. Hier na wordt het voorstel van B. cn W. tot verhooging kinderaftirek met f 50 per kind m. a.st. aangenomen. Eveneens w.o. dl m. a. st. aangenomen het voorstel van B en W. om' het aantal opcenten op de rijks-inkomstenbelasting te verhoogen van 50 op 70 opcenten, zulks in verband met de verlaging rijks-inkom!5leribelasting. B. en W. stellen voor de rioleering bij het Ned. Herv. kerkgebouw uit te breiden over een lengte van pl. m. 54 M., en de kosten hiervan te bestrijden uit den op brengst verkoop; grond aan de Provincie. Na eenige discussie wordt dit voorstel m. a. st. aangenomen. Eveneens wordt m. a. st. aangenomen een voorstel van B. en W. tot electrifiCaitie der straat verlichting. Met de P.Z.E-M. wordt daar toe een overeenkomst aangegaan. Op voorstel van dhr. Pannekoek zal echter in deze overeenkomst opgenomen wor den de bepaling, dat de stroomiprijs dooT de gemeente voor de straatverlichting te betalen per K.W.U. niet hooger mag zijn dan de stroofmlprijs van geleverde electri- sehen stroom1 in eenige gemeente op Schouwen en Duiveland voor straatver lichting of voor particuliere velrlliehtimg. B. en W. doen hierna tnuede feeling van de ingekomen aanbiedingen voor te leve ren bagigèrwerk. B. en W. stellen echter niet voor tot aankoop! over te gaan. Dhr. den Boer deelt zijn gemaakte berekening mede, waaruit blijkt, dat hij tot de con clusie komt, dat aanschaffing niet in het voordeel der gemeente zou zijln. Hij ber rekent, dat de kosten per M3. modder uit de haven te baggeren zouden worden pl.m. fl,50, terwijl de vorige maal de uitbaggering met 'baggermolen kostte pi. m. f0,80 per M3. Hij adht het dan ook gewenscht de haven te doen uitbaggeren door middel van een baggermolen. Waar schijnlijk doet zich dit jaar een goede gelegenheid voor, daar ook te Scharen- dijke moet worden gebaggerd. Verder re kent hij voor, dat ongeveer 5 jaren zou nop dig zijn öm de haven met een bagger- aak uit te baggeren, ongeacht de aan slibbing in dien tijd. M. a. st. wordt dan ook besloten een goede gelegenheid voor uitbaggering door middel van een bagger molen ,af te wachten. Ten slotte deelt de voorzitter mede de uitkomsten 'van het door hem ingesteld onderzoek naar de vervuiling van een bedeelde Van het bur_ gerl. armbestuur; uit al de bij den voor zitter ingekomen briefjes en verdere in gewonnen informaties blijkt, dat van ver vuiling geen sprake wasen het burgerlijk armbestuur geen blaam treft. De heer Ringelberg, die o. a. de vorige maal het burgerl. armbestuur van nalatigheid be schuldigde, verwijst den voorz. naar den gem.-gèneesheer en maakt den voorz. Dien volgenden dag was het nat en somber. De lucht zag loodgrijs; de re gen viel onophoudelijk; de wind was tot een orkaan geworden. Om half vier glipte Lorna ongezien naar haar kamer, terwijl ze Carline en Teddy in de bibliotheek liet. Zij kleedde zï'ch nu om' uit te gaan en moest zelve lachen «mi het idee, dat iemand in zulk weer zoo iets durfde ondernemen. „Wat een dag voor een samenkomst! zei ze tot zichelve. Of het toeval het zoo hebben wilde, ontmoette ze Carline op de trap. „Teddy wilde dit portret van moeder zien", zei ze. Met een blik op haar vrien din voegde zij er toen bij: „Lieve, je gaat toch niet uit, op een dag als deze?" „Jij bent wel gisteren uitgegaan!" „Vandaag is het veel erger. Hoor maar eens naar den regen. Bovendien was ik niet alleen!" „Ik houd er niet van om den heelen dag in huis te zijn opgesloten, zonder een aasje frissche lucht. Ik zal niet alleen zijn: ik neem de honden mee!" Dit zeggende floot zij de fox-terriers en Carline ging de bibliotheek 'btennen. „Teddy, Lorna wil absoluut een wan deling maken en het is niet veilig voor haar om alleen te gaan. Je wilt toch wel met haar mee uit?" „Zou je het erg graag hebben?" „O ja, Ted, zörg jij toch voor haar!" Gedwee ging hij dus in den hall en vond Lorha zich daar al klaar maken „Wacht, dan ga ik met je mee!" „Ik ga je kant niet uit". „Misschien niet, maar ik zou toch ook graag een wandeling maken en het is niet verstandig van je om alleen in dien storm1 te gaan. De takken waaien overal van de boomten af'. Het beviel Lorna in het geheel niet, maar zij moest wel toegeven. Toch zóu ze nog een poging wagen. „Zeg, Ted!" „Ja!" schreeuwde hij terug., want de wind voerde zijn stem den anderen kant uit. „Het is veel te nat voor een wandeling. Als ik jou was zou ik regelrecht naair Carline teruggaan". „Bedoel je dat je liever alleen wilde wezen „Ja". „O, goed dan. Ik wil mij niet aan je opdringen". „Je bent toch niet boos, Teddy?" „Ik ben niet boos. Maar ik wist niet, dat mijn gezelschap u overbodig was. Je verkiest de honden zooals ik zie" „Bob en Pixie onderhouden mij nooit! antwoordde Lorna met een glimlach. Maar ze was hem kwijtgeraakt, ten koste van hem' in zijn waardigheid te krenken. Nu zwoegde ze maar weer verder door de woedende elemtentten, tot ze bij de „Zeven Beuken" was. Tegen den opstand aangeleund was ze daar eenigszins bevei ligd tegen het ergste geweld van den storm1. Bob en Pixie drongen zich tegen haar aan voor bescherming. De regen bleef in stroomten neervallen, maar steeds stond het tengere figuurtje' te wachten. Zij had er erg spijt van, dat ze de honden had' meegebracht, maar daar kon ze nu niets meer aan veranderen want ze trachtte ze al terug te sturen, maar dit ging niet. Waar het vrouwtje weer en wind trotseerde, wilden zij nitet achterblijven. Met inspanning onderscheidde ze in de een verwijt van het onderzoek niet goed gedaan te hebben. Verder verklaart hij, dat hem nog weer een feit bekend is, waaruit blijkt, dat het burgerl. armbest. nalatig is, n.l. wijst hij er op, dat in één der woningen reeds langen tijd een hoop puin ligt. Tijdens de hierover gevoerde discussies verklaart dhr. Ringelberg dat hij de 'b...- heeft gezien. Ook verklaarde de verpleegster hem zulks. Opgemerkt wordt, dat de verpleegster in haar schrij ven juist mededeelt, dat van vervuiling geen sprake was, en zulks ook tegen een der raadsleden heeft gezegd. Dhr. den Boer dringt er op aan, dat de voorzitter nogmaals a lies nauwkeurig onderzoekt, clan kan de raad de volgende maal hier over nader oordeelen. Zulks wordt lo - gezegd. De voorzitter doet nu voorlezing van een schrijven van het burgerl. arm bestuur, waarin zij zich beklagen door het raaJslid Ringelberg onrechtmatig be schuldigd te zijn in een tweetal zaken, n.l. bij landverpachting en in een niet na der omschreven zaak zou ook gemodderd zijn. Op de vraag van den voorzitter ont kent dhr. Ringelberg het eerste gezegd te hebben, terwijl hij daarna aan den voorzitter vraagt, of deze de „rechter" is? Na ontkennende beantwoording door den voorzitter, zegt dhr. Ringelberg zich verder over de zaak niet uit te laten. Hierna sluiting. NIEUWERKERK. Maandagavond ver gaderde in de gemeentekamer alhier het ziekenfonds „Helpt Elkander". De voor zitter opent de vergadering mtet een wel kom en verzocht den secretaris verslag uit te brengen over het afgeloopOn jaar. Daaruit blijkt, dat het; ledental is vermeer derd itnlet 5 personen, zoodat de vereeni- ging thans 89 ieden telt, terwijl zij ver der gesteund wordt door 68 begunstigers. Aan ziekengeld werd uitgekeerd de som van f 166. Dpor de verpleegster, rnej. d© wed. Roukema, werden bij verschillende patiënten 1935 bezoeken afgelegd. Aan haar werd daarvoor uit de kas een toe lage, groot f 100 verstrekt. De Contribu tie werd weder vastgesteld op 5 oenten per week voor elk lid, en de uitkeering bij ziekte op f 6' voor mannen en f 4 voor een vrouw. Die voorzitter dankt den secretaris voor zijn keurig verslag. Na een opwekking tot deelneming en dank voor de talrijke opkomst, sluit de voor zitter -de vergadering. Jamlmer, dat zoo weinigen aan deze uitnoodigbig gehoor gaven. Waar toc'h wordt voor zoo'n ge ringe contributie de kans geboden, in geval van ziekte, waaraan een ieder bloot sta^t, een soim' te ontvangen, die hen in staat stelt, de alter noodzakelijkste uit gaven te bestrijden, in den tijd, dat de uitgaven de inkomsten verre overschrij den OUD-VOSMEER. Een opperman, werk zaam te Poortvliet, viel Maandagmorgen van het dak eener woning; per auto thuis gebracht, werd direct geneeskundige hu p ingeroepen; niets bleek gebroken, maai de jongen lijdt nog al veel pijn. ST.-MAARTENSDIJK. Ir. de alhier ge houden algemeene jaarvergadering van de vereeniging „Het Groene Kruis" waren behalve het bestuur 49 leden tegenwoor dig. De voorzitter de heer van Oost open de met een woord van welkom tot de aanwezigen .de vergadering. In zijn ope ningsrede wees hij er op dat het afge 1 o open jaar voor de vereeniging kenmer kend wias geweest. Hij had hierbij op het oiog het feit dat de vereeniging door dc gehouden baZar uit haar moeilijke finan- cieelen toestand was geholpen. De bazair die boven alle verwachting zoo gelukki, geslaagd is, bracht een netto bate van ruim f 2400, terwijl bovendien nog twee giften, gjroot respectievelijk f 1000 en f 100 werden ontvangen. Uit het jaarverslag bleek dat het ge steeds toenemende duisternis, d.aH. 't kwart over vijven was. „Hij' had het dus niet eens voor mij over om' door weer en wind te gaan!" dacht zij. Het besef van deze vernedering werkte verpletterend pp haar. Ze, legde het hoofd op de bovenste trede van den opstap en barstte in tranen uit... Godfrey had haar in den steek gelaten. „U heeft zich toch niet 'bezeerd?" vroeg Chesney vriendelijk. „Kan ik u ook met iets helpen?" „Neen;,®dank u! Dat kan niet!" „U is dóórnat! Ga dadelijk mee naar huis, arlml kind!" Hij sprak heel vriendelijk en tegelijk zóó overredend, dat zij opstond. Chesney had tact genoeg om niets te vragen en te doen of hij!' niets zag. Zij snikte of het hart haar breken zou. „Neem1 mijn arm1!" raadde hij. „Dit is gpen dag voor je om uit te zijln". „Ik schepte zoo graag een luchtje". „Ik óók; dus dit mag ik u niet kwalijk nemten", zei Chesney opgewekt dn wel degelijk acht gevend op het zenuwachtig trillen van haar stem1 en het glinsteren van tranen in haar oogen. „Ik denk dal Molly het te druk heeft met mr. Loraine omi uit te gaan?" gooide Lorna eens een vischje uit. „O, Godfrey is weg!" antwoordde Ches ney gul, die nu ineens begreep uit wel ken hoek de wind woei. „Wég..-?" herhaalde z'ij in de grootste verbazing. „Hij heeft vanmiddag om half vier een telegram! gekregen van zijn oom, lord Desmhnd den ouden heer, die hem Denethorpe zal nalaten, weet u en Godr frey vertrok in vreeselijke haast om den trein van 4,05 njg te halen." Hel bedroefde gezichtje helderde aan rnerkeiijk op. Dus het w?s niet zijn schuld- Hij kon het niet hei pen! Chesny begreep er niets ven. Dit on doorgrondeiijke schepseltje keek juist ge tal leden op t Jan. 1928 bedinoeg 552. Door de zusier werden afgelegd in to taal 2502 bezoeken, waarvan 1002 voor de t.'b.c.-best|rijding. Op1 1 Jan. 1928 ston den 34 gezinnen onder toezicht. 1 kind wepd gedurende 5 weken in een vacantie- kolonie verpleegd te Oostvoorne; 193 ver- plegingsertikelen werden in bruikleen gc geven. Namens de commissie belast ge weest met het nezien der rekening en verantwoording, bracht de heer M. C. Sonke verslag uit, welk verslag gunstig luidde. De ontv. van het Groene Kruis hadden over 1927 bedragen f 2403,28, de witg. f 2218,72, goed slot alzno van. f 184,56. De ontv. voor de t.b.c.-bestrijding bedroe- fenj f 1931,38, de uitg. f 1915^69, goed slot alzoo f 16,69. De begrooting voor hel Groene Kruis voor 1928 werd vastge steld in ontv. en uitg. op een bedrag van f 2019,14; die voor de afdeejing der t.b.c.- bestrijding in ontv. en uitg. op f 846,69. Als bestuurslid waren aan de beurt van aftreding de heeren A. L. Hage, C. Gi Noom en W. G. Bastiaanse, welke .heciren na gehouden stemming bleken te zijn herkozen. De secretaris, dr. J. Tazelaar deelde mede, dat destijds is gesproken over het plan tot aanschaffing van een hoiogtezon. Tol nu toe is tot aanschaffing niet kunnen worden overgegaan. Verschil lende bezwaren stonden hieraan in den weg. Na gehouden overleg met het be stuur is anten tot het besluit gekomen over te gaan tot aanschaffing van een diatërmi-toestel. Hiermede zal echter nog eenigen tijd gemoeid zijn wijl voor bot gebruik van zoo.'n toestel eenige studio vereischl wordt. Bij de rondvraag infor meert de heer Bout of het pLan bestaat ook dit jaar weder een bazar te doen houden? De voorzitter deelt mede, dat, waar de financieele toestand der vereen, thans gezond is, het houden van een bazar achterwege kan blijven. Hierop volgde sluiting. STUKKEN- Buiten verantwoor eltfkheid der redact Copy wordt niet, teriiqgez mden. Mijnheer de Redacteur, Gaarne Zou ik nog eenige ruimte heb ben in uw blad om' „den burger" te be antwoorden op zijn ingeziondem stuk van 20 Februari. Het is bepaald vermakelijk, dat ik door mijn te stellen vragen in eens op de hoogde ben wat er in 't brein van „een burger" uit Zielkzee omgaat. De burger wordt boos. Een bewijs voor mij, dat ik nu een gevoelige snaar heb aangeraakt. Het was bteter dat wij elkaar de vrien denhand .reikten, doch dat schijnt in Zie. rikzee niet te kunnen bestaan. Ondergeteekende hedft de vragen ge steld, om reden de groote ontevredenheid die ik steeds verneem' van de buitenbe volking, waar ik steeds door mijn betrek king mede in aanraking kom. Ik ben geen landbouwer en het schijnt, dat de burger deze mtensChen niet kan uitstaan, ofschoon wij als Zierikzeeënaars er weinig last van hebben, en zij toch de lasten van Z.zee (die niet gering zijn) helpen verlichten. Ik sprak van over dreven dienstijver en de burger wil fei ten hebben. Doch deze zijn zoovele: te' veel om1 op te noemen en bij ieder be kend. Ik geef degene, die voor een nietigheid op den bon karnt in overweging, om het niet bij schikking te laten, doch.zijn zaak voor het kantongerecht te brengen, waar naar reebt en billijkheid zal wor den gehandeld. De meeste betalen nü maar direkt om van de slombrer af te zijn, doch 't brengt de gemoederen in opstand. Dat de buitenmenschen meenen, dan ons eiland een groote boerehoev© is, waar ziji heer en meester zijn, getuig© van de groote onwetendheid' van den bur- lukkiger, nu zij hoorde dc t de man dien zij liefhad, vertrokken was! „De oude lord Esmond is heel ziek"- zei Chesney. „Het was een dringende op roep. Nu hier is de dam, veilig en wel, bij huis! fteen, dank u: ik ga niet mee binnen. Zorg vooral dat u gauw die natte dingen uittrekt!" Toen Lorna hem de hand gaf, keek ze naar hem op met een blik vol dank baarheid: „Dank u wel. U is heel;, heef vlriendelijk geweest. En ik was heel dw aasMa|a|r u zul f er toch niemand iels van vertellen, mr. St. Aubyn?" „Daar kunt u van op aan, miss Conway. Goeden avond!" Een paar uur later ontving Lorna een brief vol excuses van Godfrey Loraine. Zijn oom was zeer ziek, meldde hij en bad hem ontboden zonder verlet. Miss St. Aubyn had hem gevraagd naar Grey- ham terug te keeren; maar hij vreesde, dat dit niet zou wezen vjóór Juni of Juli. „En dam, dan eerst, 'liefste, zal ik je alles zeggen", besloot hij. Lorna drukte het epistel aan de lippen. „Dan, liefste, zal ik je alles zeggen", herhaalde ze, telkens en telkens weter in zichzelve. „Maar. o,, Donsje, wat duurt dat nog een eeuwigheid, eer het Juni is!" HOOFDSTUK XVIII. Godfrey, nu lord Esmond, keerde naar Greyham terug, vroeger dan hij verwacht te, een en al verlangen om Lorna z^o gauw mogelijk te zien. Hij bleef maar heel kort op Fenleigh en begaf zich toen op weg door de boschjes, naar haar toe. Het was een ideale Mei-morgen; hel geritsel van de teedere, groene blaadjes vormde een droomerige begeleiding tij het kweelen der vogels. Godfrey was nu eindelijk vrij om zijn liefste aan het hart te drukken!.... Eenigen tijd liep hij het pad langs, toen zag hij een amazone komen aanrijden, in pijlsnelle vaart en die met de grootste ger. Vroeger wérden de voornaamste be trekkingen vooral van Polders bekleed door heeren uit Z.zee en mtet dankbare herinnering zien wij terug op die nobele figuren die helaas van ons zijn weg ge gaan. De burger is er van overtuigd, dat die mienschen met ruimere en edeler op vatting nog bestaan, en dat zal wel zoo zijn. Doch de laatste verkiezing in Schou wen geeft daar weinig blijk van. Zou dit voor ons geen les kunnen zijn? Of zij goed gezien hebben zullen Wij af wachten; doch de burger kan deze feiten niet legen spreken. Ook wist ik niet dat Z.zee zijn jjoorten gaat sluiten voor verbetering van onder wijs, n.l. lagere landbouw- en tuinbouw school, wat toch zeker direkt en indlrekt Z.zee ten goede zou komen. Welvaart voor ons eiland is welvaart voor onze stad, kortzichtige burger. De gift voor de tentoonstelling van f 250 en bij een tekort nog hetzelfde bedragf is een fooitje. De tentoonstelling moet en zal slagen, als de natuur ons geen parten speelt en Z.zee komt er met f250 af. De beoordee- ling laat ik nu aan de lezers over. Vol gens mijn meening kam't dit geld dubbel terug. Weet den burger wat er aan deze tentoonstelling vast zit? Zierikzee kan nog geen feest jn elkander zetteln als de boe hoeven zich onttrekken. Men moet dan zijn toevlucht zoeken bij de vrijwillige landstorm!. Wat het drukken van de pro gramma's aangaat, kan ik geen inlichting geven; is hier een fout begaan dan hebt U ihet recht hier op te wijzen. De burger heeft last van de petroleumlampen die achter de deuren staan. Doch weet de burger dat deze lamp het symbool is van zuinigheid en bij verschillende families ook veel droefheid heeft meegemaakt. Ik hoorde dezer dagen zeggen (als het ge meentebestuur van Z.zee het voll© licht laat schijnen in en over de gasfabriek, ook vele huizen in een helder licht te zien zullen zijn. Het is niet te hopten, dait die burger iemand is, waar de belangen van Z.zee aan rijn toevertrouwd, wamt dan zijln wij nog niet gelukkig. Het is te hopen, dat wij naast de waterleiding ook electrisch licht krijgen, dan is er kans dat de industrie zich kan ontwikkelen. Tot heden is in Z.zee alles mislukt, behalve eene zaak (ons allen bekend) die door een eenvoudig practisch persoon is opgebouwd, waar ik mijn hoed voor af neem. En als nu de burger en ondergeteeken de elkander rle hand niet kunnen reiken en elkander niet willen verstaan, dan geef ik U de verzekering, dat spoedig Z.zee in een boeredarp zal veranderen. Daarom' is mijn wensch, dat allen die be kleed zijn met functies om de wetten des lands uit te voeren dit doen met tact, en een waarschuwend woord laten hooren (zonder hun prestige prijs te ge ven), voor dat er maatregelen van stren ge ren aard worden genomen. Zoo iets zou volgens mij heilzaam wer ken. Laat de welvaart die op ons eiland bestaat, rich ook ontplooien binnen de poorten van ons mooi stadje, en hiervoor is noodig samenwerking van de Over heid. Van heer en meester zijn door de buitenbevolking over Z.zee kan gerust uit geschakeld worden, doCh rij willen ook I niet onnoodig lastig gevallen worden. De zware belastingen op alles en nog wat, geeft hun kopzorg genoeg. Ik wil hier nog even op wijzen, dat het meer invloed zou uitoefenen, indietn er 'buiten Z.zee een bord stond met op schrift „verzoeke beleefd langzaam te rij den" en bij het verlaten van onze veste dit opschrift: „Ik dank U". De burger zal nog wel niet voldaan zijn, doch de toekomst zal het leeren. Met de meeste hoogachting, Een Opmerker. Zierikztee, Februari 1928. bevalligheid te paard zat... Hierin her kende hij Lome Zij onderscheidde de lange gedaante onder den boom niet, eer ze op een twin tig meter afstand van hem was. Toen hield ze, met een erge kleur, haar paard in en boog w°t voorover in het zadel, om hem de hcnd toe te steken, zoodra za dicht genoeg bij hem w,?s. „Ik liet juist Kildtre eens flink galop- peeren", zei ze opgewekt. „Is het nu al Juni, lord Esmond?" „Ik kon een m and eerder komen dan ik zelve verwachtte. Je hebt zeker wel gezien dat mijn arme oude oom over leden is? Mij heeft mij Denetho<rpe ji'ge laten - een mooie, oude plaats zooais ge weet en nu wacht ik op een meestenesse om het in ofde te houden. Zijn oogen waren welsprekender dan zijn wooirden. „Zou een huishoudster niet even goed zijn?" vroeg zij kalm. „Toe, daal nu af van dien verhoogden zetel!" spotte hij haast gebiedend. „Z(ójó kan ik niet met je spreken. Juist.4!!" KiJdare kan best zoo lang aan een boom gebonden wiorden! Weel je wel, dat het maanden geleden is sinds we elkaar het laatst ontmoetten?" „Het lijkt mij nog in hel geheel zioo lang niet!" antwoo.rdde zij onschuldig. „Het lijkt je zeker slechts zoo veie weken?" antwoordde hij peinzende. Maar daar hij het toch onzin achtte dezen toon vdrder voort te zetten, voegde hij er bij, haar diep in de oogen kijkend: „Mijn liefste kleine meisje wil jij niet zien of je Denethrnrpe voor mij besturen kunt?" De pirachtige bruine oogen keken naar hem op met vragenden 'Mik. „O, Godfrey.... Ik bedoel lord Esmond!" „Neen, neen....! Je imoet mij Godfrey noemen en nooit lamdeirs! En ik zal je ook bij je naam noemen, want je wordt mijn vrouwtje!.... Ik zie aan je oogen, dat je <fit wel wilt!...-" (Sief volgt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 5