Zierikzeesche Nieuwsbode zeeland's roem e fbmm VRAAGT abonnement: Woensdag 29 Febr. 1928. zierikzeesche courant. a*j5 advertentien EERSTE BLAD. Inzending Advertentiën STRANDVONDERIJ. BUITENLAND. UWEN WINKELIER met bon van BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. Frjj» per 3 maanden f 1,50, fnnoo per poet f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 oent. Versohjjnt Mnd., Wnsd. en Vrijd. Poatcbèqne- en Qiron. 137877. No. 11665. Ulfg.-Radicfiir W. J, K0ST6N. Tan 18 regels 60 ets., ran 4 regels en daarboïen 20 ot». per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag ran uit gave vóór 10 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf De Burgemeester-Strandvonder van Zierikzee, roept voor de Ie maal op, rechthebbenden op 17 ledige eikenhouten "Wijnvaten (gemerkt en ong-merkt), als strandgoed bij hem aangebracht. De Burgemeester-Strandvonder van Zierikzee. A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. DE PAUS EN DE MODERNE VROUW, Naar V. D. uit Rome verneemt, heeft de paus een ernstige vermaning gericht aan het adres der tegenwoordige miode en het onwaardige teven, dat vele vro \- wen van de twintigste eeuw leiden. Dit geschiedde in een lang gesprek in het consistorium van het vatikaan, ter ge legenheid van de herdenkingsdiensten voor eenige nonnen, die door de Kerk zalig werden verklaard. De Paus prees hoogelijk de ingetogen heid, het hei.ige leven, en de toewij ding voor haar gezin van Elizabeth Mo ra en Anna Maria Tugi, twee nonnen van de Orde van de Heilige Drieenheid, die, voordat zij den sluier aannamen, moeders van groote gezinnen waren. De Paus vergeleek haar leven met dat van de tegenwoordige generatie van moe ders, die korte rokken dragen, cigaret- ten rooken en voortdurend dansen. Z. H. verklaarde, dat deze vrouwen den naam Christen onteeren, en dat het vooral droevig is te zien hoe vrouwen, wier eerste jeugd reeds lang voorbij is, rondspringen als aankomende meisjes, Wat zijn wij' toch ver verwijderd van het voorbeeld, ons gegeven door die hei lige Christelijke vrouwen en moeders en die voorbeelden van echt Christelijken geest en levenswandel in haar gezins levens, wanneer wij al die arme jonge meisjes en vrouwen van tegenwoordig .zien, aldus de Paus. En wat nog droevi ger is, al die vrouwen, die haar jeugd reeds lang achter den rug hebben, bewij zen slechts, dat zij er geen begrip van hebben wat de naam „Christen'' en wat „onwaardig leven" en „onwaardige klee ding" eigenlijk beteekenen. De Paus zeide voorts, dat de kleeding van de moderne moeders beleedigend is in de oogen vain God en een steen des aanstoots in de oogen der wereld, die d» vrouwen is discrediet brengt. Z. H. be sloot met een aansporing tot alle moe ders van gezinnen om haar gedrag te herzien, een gevoegelijker kleeding te gaan dragen en de vrouwen van de vo rige eeuw na te volgen, waardoor zij haar. verloren positie zullen herwinnen als de koninginnen in haar gezin en goe de huisvrouwen en moeders. EEN ROMANTISCHE FIGUUR. De door Mussolini bevolen strijd tegen de gevaarlijke rooversbenden, die het Ita- liaansche platteland hier en daar nog onveilig maken, begint goede gevolgen te dragen. Men weet dat met de Mafia, het beruchte rooversgilde, vrijwel is af gerekend, en dat eenige dagen geleden Samuele Stoechino, een gevaarlijk ban diet, die met zijn aanhangers de provin cie Nuoro op Sardinië onveilig maakte, door de carabinieri is neergelegd. Stoechino was een Sardinisch roover van het klassieke type, veeleer een avon turier echter dan een roover. Als zoon van een roover, die meer dan twintig jaar dwangaibeid verrichtte, heeft hij de vendetta in zijn bloed. Elf menschen vie len onder zijn - dolk en revolver, om van de kleinere misdaden te zwijgen, en eön prijs van 200.000 lire was op zijn hoofd gesteld. Gedurende den oorlog toonde Stoechi no, die slechts 32 jaar oud is geworden, een grooten moed. Hij' was plichtsge trouw en volgzaam, maar iniet zoodra was de oorlog geëindigd of hij keerde naar de bergen terug, waar hij1 zich e meedoogenloos bandiet toonde. Had hij iemand gedood, dan hechtte hij een pa pier aan het lijk met de woorden: „Ik heb het gedaan; nu zal het de beurt van X zijn".... Acht jaren lang zocht nten tevergeefs naar hem. De carabinieri stonden voor een zware taak, niet alleen omdat het land onherbergzaam is, maar ook om dat de herder, die alles hooren en alles weten, hem op de hoogte hielden. Hij leidde den ook een fantastisch leven. Hij sliep nooit onder een dak, maar steeds in zijn mantel gewikkeld in de buiten lucht, met zijn revolver in de hand. Nlm- imer mocht iemand hem ongevraagd na deren, en degenen, die hem zijn etdn brachten, moesten er eerst van proeven. Slechts heel zelden kwam' hij in de stad; drie maal werd hij' ontdekt en omsin geld, maar telkens wist hij te ontsnap pen. Door de daad van: een verrader Is Stoc- chino aan zijn eind gekomen. Een jonge man, die in de bergen leefde en zich voor een roover uitgaf, wist met Sitocc- bino in contact te komen. Hij bracht de carabinier op de hoogte, en dezen wacht ten op den rooverhoofdiman. Toen hij kwam1, schoten ze hem van achter het kreupelhout dood. BELASTING VAN BUITEN HET RIJK WONENDE NEDERLANDERS. De Tweede Kamer begon Dinsdagmid dag met de behandeling van het wetsont werp inzake bepalingen betreffende de belasting van niet binnen het Rijk wo nende Nederlanders en ,van de nalaten schappen en schenkingen van Nederlan ders, die niet zijn ingezetenen des Rijks. Geen belasting behoeft te worden be taald door personen die na 30 April 1918 niet binnen het Rijk hebben gewoond, die in onze koloniën wonen, die door de uit oefening van hun beroep genoodzaakt zijn buiten het Rijk te wonen en die ter zake van 's Lands dienst of in dienst van den Volkenbond buiten het Rijk wonen. DE ZUIDERZEEWERKEN. De afgeloopen dagen zijn voor de Zui derzeewerken en voor den proef polder te Andijk van beteekenis geweest. De eerste boerderij1 op drooggemaakte Zui derzeegronden is onder de dakspanten, waarvan het vaderiandsche dundoek wap perde, gekomen. De uitvoerder van het woonhuis vooir den bedrijfsboer in den proefpolder is dhr. S. Scheer te Andijk en naar wat we er van zagen, schrijft de N. R. Ct., be looft het iets goeds te worden. De schuur meet 20 bij i20 M. en haar top steekt ver boven de boo,ge dijken uit. Met het greven van de slooten in den polder vor dert men flink, zoodat ongetwijfeld nog dit jaar met uitgebreider proefnemingen kan worden begonnen dan de reeds eer der genoemde zaaiproeven met ruif kool, etc. ZIERIKZEE. Zondag .jl. vond in het „Huis van Nassau" het eerste solisten- concours plaats, georganiseerd door den Bond van Muziek- en Zanggezelsehappen op Sehouwen-Duiveland. Nadat de voorzitter van den Bond met een kort woord, waarin hij deed uitko men, dat deze wedstrijd ten doel had het muzikale peil op ons eiland op te voeren, het concours had geopend, kwamen ie solisten, in de volgorde op het program ma veirmeld, op het podium. Het tal rijke publiek luisterde met groote aan dacht en beloonde de uitvoerenden met luid of minder luid applaus. Ter opluistering deden de heeren Ever wijn en Breas van Wissekerke zich hoo ren met een duo voor clarinetten. Deze bekwame dilettanten oogstten een dave Irenden bijval, dien zij door hun kranige prestatie dan ook wel verdienden. Het slot bestond vit het ten gehooir. brengen door alle medewerkenden van een mairsch ,,Op 't eerste gezicht", die door den voorzitter gedirigeerd werd. Vjóór deze nuirsch werd geblazen, bood de heer van Donge, secretaris van den Bond aan den voorzitter een mand met prach tige bloemen aan, als een blijk van waa'r- deeiring voor het werk van den leider. De heer Swenne dankte den Bond voor zijn bloemen, het publiek voor zijn wel willende aandacht, de solisten voor hun bijdragen, de heeren uit Wissekerke voor hun luisterrijk spel en de heeren M. C. v. d. Rovaairt en P. J. Oomes, toonk'in stenaars resp. te Amsterdam en Rotter dam voor hun zware taak als jurylid en pianist. Hij' sp|rak stellig naar het hart der Bondsleden, als hij dhr. v. d. Rovaart noemde een graag gezien jurylid, di- ook als zoodanig zal fungeeren op het a.s. Bondsconcours op Hemelvaartsdag te Renesse. Vervolgens deelde de heer v. d. R. de prijzen mede. Hij hield daarbij een korte toespraak tot het bestuur, in he|t bijzonder tot dhr. van Donge, om te dan ken voor de goede regeling van dit con couirs. Het deed hem genoegen te mogen constateeren, dat niemancf der medewer kers zich aan zelfoverschatting had mees ter gemaakt, door aan dezen wedstrijd deel te nemen, zoodat allen prijs kon den verwerven, al was er natuurlijk ook verschil in het aantal behaalde punten. Het doel van de beoefening der mu ziek moet niet zijn het bereiken van een groote technische vaardigheid, noch het verwerven van een goede voordracht, al zijn dit zeer voorname onderdeelen; de muziek moet ons dienen tot een tróóst in smart en tot een uiting van vreugde in blijde uren. De tiitslag is als volgt: P. Bolijn, Ouwerkerk, Bugel, 38 p., 2e pr.; Joh.s v. Beveren, Brouwershaven, bu gel, 34 p., 3e pr.; H. de Feijter en F. de Feijter, Renesse, Bugels, 40 p., 2e pr.; C. P. Knijper, Ouwerkerk, Piston, 38 p., 2e pr.; M. Dorst, Oosterland, Piston, 44 p., Ie pr.; K. W1. Everwijn, Zonnemaire, Piston, 34 p., 3e pir.; P. D. Everwijn, Alt.- Sax, 40 p1., 2e pfr.; A. Hage Rz.. Ouwerkerk, Alt-Sax, 44 p., Ie pr.; Dubbel gemengd kwartet, Dreischor, 38 p., 2e pr.; C. Dorre; man, Renesse, Bariton. 46 p., Ie pr.; J. Heijboer, Nieuwerkerk, Bariton. 46 p., Te pr.; A. v. d. Bérge, Oosterland, Bariton', p., Ie pr.; J. P. Everwijn, Zonnemaire, Bariton, 38 p., 2e pr.; A. de Later Ouwer kerk, Trombone, 42 p., Ie pr.; P. Hojr- tog, Zonnemaire, Tuba. 46 p., Ie pr.; J. M. Helmstrijd, Ouwerkerk, Clarinet, 32 p., 3e 'pr.; F. S. van Donge, Dreischorlj Clarinet, 50 p., Ie pr.; Kwartet) Drei- schoir, 38 p., 2e pr.; Trio, Oostefrland, Piston, Alt en 'Bajriitoin, 36 p., 2e pr.; Kwartet, Zonnemaire, 46 p.. Ie pr.; Kwar tet, Oosteiriand, 36 p., 2e pr.; Kwartet, Nieuwerkerk, 38 p., 2e pr.; Kwlartet, Oos terland, 44 p., Ie pr. De heer van Donge beha-alde nog een ext^a-prijs voor het verkrijgen van het hoogste aantal punten op dezen wedstrijd. Zooals reeds geni'eld, behaalde het Eerste Zierikzeesche Mondharmomcazel- schap „D. O. K." op de Zondag te Gouda gehouden acciordeon-wedstrijden in de 4e afd., Mondharmonica, een eerste prijs met punten, op één na het hoogste aan tal. In dezelfde afdee'ing behaalde met 280 punten het le Hilversumsche Mond- accordeon-gezelsohap den eerste prijs; 2e prijs 236 p. Mondharmonicaver eenigi ng D. O. K." te Schelluinen; 3e pr. 202 p. Mondbarm.ver. „Door Oefening Saamge- bracht" te Amsterdam1. SEROOSKERKE. Maandag is ook hier het „Strafeest" gevierd. Waren vorige jaren de paarden alle op stal gebleven, dit jaar hadden enkele jongelui de ge legenheid voor een gezellig ritje aange grepen en trokken ze er 's middags op uit, de gewone route over Haamstede en Burgh, Renesse en Noordwelle. 's Is te hopen dat volgend jaar hun aantal wat grooter mag zijn; 't is een goede ge woonte de oude feesten te blijven vieren, 's Avonds had, oudergewoonte een too- neeivoorstelling plaats, ditmaal ten huize van dhr. Berrevoets, door de nieuw op gerichte toioneelvereeniging alhier. Opge- voerd werden „Onder één dak", tooneel- spel van Jan Fabricius, en „Rustige Luid- jes", klucht van N. N. Beide stukken wer den goed vertolkt. De spelers hebben al len hun best gedaan, zoowel dames als heeren, om beide stukken goed tot hun recht te doen komen. Een dankbaar ap plaus viel hun dan ook ten deel. Het veirdere van den avond werd aan den dans .gewijd, zeer ten genoeg© van het aanwezige jongere geslacht. DREISCHOR. Dinsdagavond vergaderde ten huize van Aarnoudse onze „Groene Knuisvereeniging. Van de 320 leden tel lende vereeniging was 1/10 gedeelte ter vergadering verschenen. Uit het jaarver slag bleek ld at het afgetoopen jaar vDor de veTeeniging een kalm verloop had. Uit het depót werd in 28 gezinnen van 43 stuks verplegingsmateriaal gebruik ge maakt, terwijl door zuster Kuiper in 21 gezinnen hulp werd verstrekt met een aantal bezoeken van 854. Den welverdien den denk, haar door den voorzitter ge bracht, was onder aller instemming haar deel. Het ledental is nog steeds iets stij gende en de financieel© toestand gunstig te noemen. Eveneens werd door dr. van Eek de gezondheidstoestand dezer ge meente, vooral ten opzichte van t. b. c., zeer gunstig genoemd. De aftredende be stuursleden werden bij' acclamatie herbe noemd. OOSTERLAND. De landb.ver. „D. E. S." hield Woensdagavond j.l. hare jaarver gadering in café Beije alhier. Voorz. dhr. Zeijler. Uit het verslag van den secretaris, den heer M. Otte, blijkt, dat de ver. 135 leden telt met 965 H.A. grondgebruik. Verder geeft het verslag een uitgebreid overzicht van het vereenigingsleven in 1927. Uit de rekening blijkt dat is aah gekocht 831.090 K.G. mest- en 140163 K1G. voederstoffen, 2600 K.G. zaaizaad, 126190 K.G. cement en grint, benevens 1182 L. benzine voor een bedrag groojt f 79603,95. Da huish. rekening geeft aan in ontv f 1379,43 en uitg. f 606,26', sluit saldo met f. 773,171. De commissie belast met het na zien der Tekening adviseerde tot goed keuring en vaststelling. De voorZ. be tuigde zijn dank voor het uitgebreid ver slag en 'de rek. over '27. De aftr. be stuursleden de heeren H. P. v. d'. Zaaide en M. Otte werden met groote meerder heid als zoodanig herkozen en namen de^e benoeming wederom aan. In de commis sie, belast met het nazien der rekening p29 werd benoemd dhr. J. de Bruine. Met de imusschenbestrijding zal woTden voort gegaan. POORTVLIET. Donderdag 23 Febr. had de jaarvergadering van het Groene Kruis alhier plaats, onder voorzitterschap, van den heer J. van Gorsel. Van het be stuur waren 5 leden tegenwoordig; van de gewone leden waren er slechts 18 aanwezig. Het ledental verminderde in 1927 door overlijden, vertrek en bedanken met 7 en vermeerderde met 3, zoo dat de vereeniging op 31 Dec.' 1.1. 241 leden telde, die gezamenlijk f272 contribueer den. Het materiaal was in voldoenden staat van onderhoud; 35 maal werd een verplegingsartikel uitgeleend; 33 maal moest tot ontsmetting worden overgegaan. De verpleegster legde tot Juli 418 bezoe ken af; na dien tijd was zij door ziekte verhinderd haar betrekking waar te ne-_ men. De rekening, nagezien door de hes-* ren J. Quist, A. Murre en N. Luyk, sloot met een batig saldo van f876,765; er was f 14,50 rente gekweekt en f500 op de Boerenleenbank geplaatst, zoodat de kas bedroeg f 1392,265. Er werd besloten we der f 150 bij de inrichting te plaatsen. De begrooting werd in ontvangst en uit_ gaaf vastgesteld op f1476.765 met een post van f350 voor nieuw materiaal. De aftredende bestuursleden, W. DronkepS, J. J. de Maagd, J. Elenbaas en E. v. d. Slikke werden herkozen. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. C. Endhoven, werd de heer L. Blaas benoemd. Bij de rondvraag vestigde de heer P. van Houdt de aandacht op het breken van bedden bij' de éénpersoons ledikanten. AANBESTEDINGEN,, SCHERPENISSE. Bij de Dinsdag gehou den aanbesteding der dijkwerken van het cal. waterschap Scherpenisse, was de hoogste inschrijver M. Andriesse te Scher- pènisse voor f25995 en de laagste J. de Oude te Zierikzee, voor f 19722. Voor grind- en glooiingwerken was de laag ste J. F. Cornelisse te Hoofdplaat, voor f52900 en de laagste M. L. Duijnhouwer te Scherpenisse, voor f 47900. Voor de beide werken: C. van der Klippe te! Oos terland voor f 69000. Onder hoogere goed keuring aajn de laagste inschrijvers ge gund. ONDERWIJS. ZIERIKZEE. Hedenvoormiddag nam in een der lokalen van School A 't hoofd dier school, de heer Joh. van Ballegoo ij-en, afscheid vart zijn personeel en leerlingen in het bijzijn van vele autoriteiten, die iï waardeerend toespraken en stoffe lijke blijken van erkentelijkheid aanbo den. (Uitgebreid verslag volgt). Zondag overleed te Zierikzee onver wacht de heer A. Heering, leeraar aan de R. H. B.S. Heden (Wöensdeg)morgen werd het stoffelijk overschot per auto naar Oene (Epe) vervoerd waar Donderdag de ter aarde bestelling plaats heeft. Directeur, leeraren en leerlingen deden den ^verleden leeraar uitgeleide tot bui ten de stad, waar hij too kort de jeugd had mogen helpen opleiden. De heer J. B. C. Tillema te Rot terdam slaagde aan de Technische Hooge school te Delft voor het examen van bouwkundig ingenieur. POORTVLIET. De heer L. van Tiggele, geboiren alhier en vroeger onderwijzer in deze gemeente, is benoemd tot hoofd eener openbare school te Rotterdam. VERKOOPINGEN, ENZ. NIEUWERKERK, 28 Febr. Heden werd alhier ten verzoeke van den heer K. den Hollander, ten overstaan van notaris Bier- masz, publiek verkocht: een woonhuis, schuur en erf aan den Provincialen straat weg, groot 13 Aren 60 c.A. voor f 5000; toebeding f 100. LANDBOUW EL VEETEELT. Dinsdag 21 Febr. vergaderde in het Landbouwhuis te Goes de Rrov. Com missie ter bevordering v.an Rijkswege van de Veefokkerij' in Zeeland, tevens be stuur van de vereen» tot verbetering van het rundvee in Zeeland, onder voorzitter schap van den heer W. Kakebeeke. Het ledental der vereeniging blijft ongeveer stationnair, n.l. 534 in 1927. De hoeveel heid melk die coöperatief verwerkt wordt neemt sterk toe en wordt hierdoor tot hoogere waarde gebracht. Van Tholen gaat veel melk naar Wouw en Oud-Gas tel, Schouwen levert veel aan de fabriek „De Duif" t© Nieuwerkerk en ook veel naar Rotterdam. De weidecommissie, in gesteld door de Z.L.M., is met succes werkzaam. In 1926-1927 werden 4 cur sussen in rundveekennis gegeven; dezen winter wordt geen enkele gehouden, .aan gezien, jammer genoeg, de aangifte van leerlingen te gering was. Meer belang stelling ondervonden de melkerseur~us sen. Op Schouwen werden 3 cursussen voor voormelksters gehouden. Vooral op Tholen was veel actie. Het aantal stieren vereenigingen blijft stationnair, n.l. pl.ml. 35. Door de Provinciale Staten is aan de vereeniging voor de jaren 1928-1929 en 1930 een jaarlijksch crediet van f 3000 verleend. De Kringten'toonsteliing der -Z. L. M. te Zierikzee zal met f 50 door de vereeniging vnd. gesteund worden. De keuringen van stieren en vrouwelijk rund vee zullen gehouden worden van 30 April —1 Juni door de -heeren D. Koopman Pz.. C. Zwagerman en P. J. Dekker W'Z., teT ■5Q-35-^0-50ctp.?SponcL M.V.DOUWE EGBERTS TABAKS- FABRIEKEN wijl de heer J. B. Becu-de Hullu zoo ni> dag als plaatsvervanger zal optreden. Plaatsen, data en uren zullen nader be kend gemaakt worden. Besloten wordt een onderzoek in te stellen of er belang stelling bestaat voor inzending van vee uit Zeeland naar de Nationale Tentoon stelling in Den Haag. De aangegeven die ren worden beoordeeld door een Com missie van het N. R. S., die zal beslis sen of het dier al dan niet kan ingezon den worden. Het N. R. S. neemt de ver- voer-, voeder- en stallingskosten op zich en geeft bovendien nog een zeker be drag per dier. Bij het behandelen van de vraag of gelden moeten uitgetrokken worden voor rundertuberculosebestxijding wordt beslo ten voorloopig een .afwachtende houding aan te nemen. Voor het eventueele door de Z.L.M. in te stellen veevoederbureau zal een veehouder worden aangewezen ter benoeming in dat uit 5 leden bestaan de bureau. VAN HEINDE EN VER. Da Magdeburger General Anzeiger verneemt uit Lüohow in de Altmark, dat het dorp Cacharien een prooi der vlammen is geworden. Binnen enkele uren brandden zeven hofsteden met dertien gebouwen geheel af. De bewo ners konden slechts het ve^ge lijf radden. Men vermoedt, dat er brand stichting in het spel is. Te Granite City, in den Amer. staat Illinois, is een auto, die bij een spoorwegovergang nog tóór den trein langs wilde, door de locomotief gegrepen en 500 M. medegesleurd. De 5 menschen in de auto werden gedood. Te Curityba, in den Braziliaanschen staat Parana, is tijdens een voorstelling een bioscooptheater ingestort. Talrijke personen, meeBt vrouwen en kinderen, werden gedood. Tot nu toe zijn reeds 14 lijken uit de puinhoopen geborgen. Vóór het huis van een man, ge naamd William Leeds, te Oyaterbay (New Vork), bij wien een jingo vrouw inwoonde, die beweert de jongste dochter van teaar Nicolaas II te zijn, is een politiewacht geposteerd. Deze maatregel werd genomen na een bespreking tuaschen politie-ambtenaren en Leeds, die had verklaard, dat hem ter oore was ge komen, dat er teekenen wrfren, die wezen op een bedreiging van de zich zoo noemende dochter van den tssar. In hot Italiaansohe dorp Moriage bij Treviso heeft een brand in een bios coop oen ontzettende catastrophe ver oorzaakt, waarbij meer dan 80 personen zijn gedood en een groot aantal zwaar werden gewond. De voorstelling vond plaats op een eerste verdieping met één uitgang. De zaal was tot de laatete plaats bezet, toen tegen negen uur plot seling de film in brand vloog Bliksemsnel sloegen de vlammen op de houten ca bines over, terwijl een ontzettende paniek zich van het publiek meester maakte. Allen drongen naar den een gen uitgang, die dientengevolge onmiddellijk versperd geraakte. Onder hartverscheurend gegil werden de zwakkeren, vooral vrouwen en kinderen, onder den voet geloopen en doodgedrukt, terwijl anderen door den dichten rook stikten. In verband met de ontzettende bios coopramp te Moriago zijn thans de directeur van de bioecoopondernemiog en diens dochter gearresteerd. Zijn zoon, die als operateur fungeerde, is gevluoht. Onder de tot dusverre geborgen 36 dooden bevinden zich zeventien jonge lieden uit Moriago. Sommige gezinnen hebben vijf leden verloren. Ooggetuigen vertellen, dat men ten slotte om althans te redden, wie er nog te redden vielen, mannen, vrouwen en kinderen uii het eenige raam, waarvan men de tralies had kunnen loswrikken, op straat wierp. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een brutaal stukjeTe omstreeks half

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1