Zierikzeesche Nieuwsbode Puroi bij Ruwe en Schrale Huid. Doos 30 ct. abonnement: advertentien Maandag 27 Febr. 1928. zierikzeesche courant. ',f'a' ji stsjrloti* 1.1. Dl tORClinUl. ünikzee. Inzending Advertentiën HINDERWET. binnenland. Uit Stad en Provincie. Prjjs per 8 maanden f 1,50, frunoo per peet ƒ1,80. Toor het buitenland per jaar f 10, Alionderlijke nummers 5 cent. Vereohijnt Mnd., Wnsd. on Vrijd. Pontobèque- en Giron. 137677. ran 18 regel» 60 eta., ran 4 tegels en daarboven 20 eta. pat regel. Beolamos 30 ote. p. regel. Bij eontraot belangrijke korting. Aanvang Zaaldeuren open 7.30 uur. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf Postkantoor te Zierikzee. Lijst van onbestelbare sn g«w»ig«pJ terugontvangen brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders onbekend aijn, gedurende de le helft der maand Febr. Brieven 1. Kok, Zierikzee. 2. Dagblad Voorwaarts, Rotterdam. Briefkaarten 1. Tone Vertuin, 'Rotterdam. 2. Briefkaart zonder adres. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met byl'gen van M. KOSTERS, Koopman te Zierikzee, om vergunning tot het oprichten van een bewaarplaats van huiden en vellen, in het pakhuis aan de Sint-Lievenstraat, wijk B, No 438, kadastraal bekend in sectie A, no. 2000. Op Zaterdag 10 Maart a.s., des nam 2 uur, zal ten Stadhuize gelegenheid be staan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen, en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tydstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zjjn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaaiden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, den 25 Februari 1928 Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN YAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. ACCIJNS OP GEDISTILLEERD. De Minister van Financiën beeft een commissie ingesteld, ter overweging van de vraag of verlaging van den accijns op gedistilleerd uit een oogpunt van drank bestrijding ook thans nog moet worden ontraden, en Zoo neen, hoever th deze 'behoord te worden gegaan? DE RADIO-WET. De minister heeft Vrijdag het rado- wetje er door gekregen, maar niet zooals het aan de orde was gesteld. Zoowiat alle ingediende amendementen op belangrijke punten zijn (aangenomen. Zoo is het voorname amendement- Drooglever-Fortuijn aangenomen, met 58 tegen 20 stemmen, om de bevoegdheid te doen vervallen om een radio-betasting te heffen. Radio-belasting zou de dood der particuliere rado-vereenigimgen zijn ge weest, althans deze voor de nagenoeg- totaliteit harer ontvangsten van den staat hebben afhankelijk gemaakt. Zij 'Zou heb ben beteekend den smadelijken dood door parlementaire beulshand van den op den grondslag van den particulieren onder nemingslust en 't enthousiasme der luis teraars opgebouwden en 'Wonderlijk bloei- enden Nederlandschen Omroep. Z. h. st. werd aangenomen een amen- dement-v. Dijk, instellen van 'een radio- raad en ptreciseering van de gronden, waarop een aanvraag mag werden afge wezen. De- kwestie van verdeeling van den omroeptijd gaf nog .al stof voor discussie. In het wetsontwerp werd alleen ge. sproken van een machtiging aan den Mi nister. De heer v. Dijk stelde voor om in de wet het voorschrift op te nemen van een verdeeling van den omroeptijd „naar evenredigheid". Dat was den min. echter le vaag, en zijn kritiek bracht den voorsteller ertoe dat wiopird te veran deren in „naar billijkheid". Dat nam de Kamer aan met 77—8 stemmen. DE „SCHUTTEVAÊR" VERTROKKEN. Schuttevaêr en zijn 3 metgezellen ver trokken Zondagmorgen kwart over 11 per reddingboot „Schuttevaêr" naar Amerika. Honderden hebben te Rotterdam en ,aan Hoek van Holland he* dappere viertal uitgeleide gedaan. ZIERIKZEE. Voor een talrijk opgeko men publiek werd Donderdagavond in de Concertzaal de filimi van het grootbedrijf der Amstelbrouweriji vertoond. Na een woord van welkom en een. korte inleiding van den explicateur werd met het af draaien van de zeer interessante film be gonnen. Menigeen die de verrichtingen op het witte doek gevolgd heeft, zal ver baasd gestaan hebben over de met de grootste zorg uitgevoerde processen en veranderingen die de gerst moet ondeirr gaan eer ze als „bier" voor consump tie gereed is. Achtereenvolgens kregen we te zien, de aanvoer en het automa tisch opslaan van de gerst, het inwee- ken en hoe het ten slotte in de mouterij tot ontkieming komt. Vervolgens wordt ze in de eersten geroosterd en in de schrootmolen gemalen en dan begint het eigenlijke brouwproces. Dit vindt plaats in het wijdsche brouwhuis, waar alles enorm van afmetingen is. Ter illustratie diene hier, dat de| bierketel b.v. een afme ting heeft van 100 M3. Nadat het bier een gistingsproces heeft ondergaan in de groote moderne gistkuipen, volgt een langdurig irijipinigsproices in de uitgestrek te legkelders. Na eenige maanden echter is het bier pas geschikt voor de con sumptie. Daar het Amistelbier niet alleen in ons land, maar ook over de geheele wereld tal van afnemers vindt, ligt het voor de hand, dat ook de export bij' de Amlstelbrouwerij een groote rol speelt. Op de film1 zagen we het in vaten tappen en door een leger van vrachtauto's ver voeren, alsmede a in de bottelarij, voor export bottelen. Deze film, die buiten gewoon goed geslaagd mag heeten, heeft ons mede door de zeer duidelijke expli catie, een ruimen blik doen slaan in een van Nederland's grootste ondernemingen, en velen zullen bij' een eventueel be zoek aan Amsterdam1 een kijkje in de Amstelbrouweriji in hun program' opne men. In de pauze werd alle bezoekers een gratis glas bier uitgereikt, dat 200 als begrijpelijk, zeer in den smaak viel. Na eenwoord van dank door den expli cateur werd een kluchtfilm vertoond, waarmee deze aangename en leerzame avond werd besloten. De „Amerioanband" vulde de pauzes aan op de bekende aan gename wijze, waarvoor een woord van lof zeker niet misplaatst is. Naar wij' vernemen zal alhier in de tweede helft van Maart door verschillen de Chr. Zangvereenigingen in ons gewest een gezamenlijke uitvoering gegeven wor den. Op 15 Maart a.s. zal het 300 jaar ge leden zijn, diat deStaten van Zeeland aan Zierikzee, als ambachtsheer der Vier Bannen van Duiveland, octrooi verleenden om1 tegen het aanstaande zomerseizoen van dat jaar 1628 „te doen bedij'cken en rotten souten tot eenen vasten corenlan- de te brenghen seecker Gors genaempt t Gouweveersche Gors hun in eigendom tpebehoorende". Na deze verkregen toestemming tot be dijking werd al spoedig (in April) de oppervlakte, die op 600 gemeten begroot werd, in kavels verkocht. In 1629 werden de grenzen bepaald tusschen Poo,rtan>- baoht en Duiveland „bij' occasie van den nieuwen gedijckten polder, 'genaempt de Gouwe veer". Het ingedijkte land had voor een groot deel bestaan uit „blieken ende pannen", welke woorden wellicht vroeger na de bedijking van Bettewaerde den naam zul len gegeven hebben aan „de Bliek- en dd Ranhoeve", nu Blinkende Panhoeve. Nadat de nieuwe polder gereed was en in de behoefte aan een bestuur moOst voorzien worden, werden op 18 Juni 1630 door den Raad van Zierikzee aangesteld voor het Gouweveer tot dijkgraaf Hora- tius Jan Oortsse, tot gezworen Laurens Jacobse de Witte en tot penningmeester Adriaan Jan Ockersse. Zoover na te gaan is, zijn de eerste dijkgraven geweest Horatius Jan Oortsse, 1630—1649; Gijsbredht Ockers, 1649—1670; mr. Johan G. Ockers, 1670—1680 en Cor nells Slmeur, 1680—1704. Als penningmeesters vonden we de oudste vermeld: Adriaan Jan Ockersse, 1630—1650; Herman de KeijSer, 1650— 1663; Dir. Jan de Keijser, 1663—1678 en Cornells Smeur, 1679—1704. Het Eerste Zierikzeesche mondhar- monioagezelschap „D. O. K." behaalde bij het concours voor mondorgels en accor deons, dat te Gouda, gehouden werd, de le prijls in de 4e afdeeling. BURGH. Zooals uit de .advertentie :n dit blad van 24 Februari j.I. blijkt, zal op Vrijdagavond) 2 Maart door de Groene Kruis ver. „Haamstede-Burgheen algem. ledenvergadering worden gehouden in hotel v. d. Moer. Op de agenda komen twee belangrijke punten voor, n.l. sta tutenwijziging en bespreking der aanstel ling eener wijkverpleegster. Wiaar de aan stelling eener verpleegster in een lang en diepgevoelde behoefte feial voorzien, kunnen wij ten zeerste aanraden de ver gadering dier bloeiende en ruim 450 le den tellende vereeniging te bezoeken. Het bestuur, dat steeds tracht de zaken in goede banen te leiden, moet ditmaal niet vergaderen met een 30- of 40-tal leden, maar met een volle Zaal. NOORD WELLE. In de plaats van den heer J. P. Hollesteile, die door vertirek ontslag heeft genomen, is tegen 1 April tot kassier der boerenleenbank alhier be noemd, de heer J. J. Pieterse te Seroos- kerke. Zaterdag hebben We iweer het jaar lijks terugkomende „Stra"' gevierd. En kele jaren terug Was men geneigd te denken dat het .afgedaan had, maar het leeft weer op. Begunstigd door heerlijk voorjaarsweer trok de stoet van opge sierde paarden door ons dorp om de gewone rit naar Haamstede en Burgh te maken. Bij1 de terugkomst werden zij even buiten het dorp opgewacht door de mu- ziekvereen. „Melodia". Op ide vroolijke tonen der instrumenten trok me dolrp- wiaarts. Een en ander bracht een gezel lige drukte teweeg, 's Avonds gaf de ver. „Advendo" voor een geheel uitverkochte zaal een uitvoering. De opgevoerde stuk ken „Lichtvaardig Oordeel", tooneelspel en „Een kleine vergissing", blijspel, liepen -goed van stapel. Het applaus bewees dat het publiek goed voldaan was. Een ge zellig bal besloot deze goed geslaagde uitvoering. NIEUWERKERK. De heer J. Viergever, klerk ten kantore bij den rijksontvanigejr alhier, is met ingang van 16 Maart a.s. benoemd tot rijksklerk ten kantore Keirk- rade (L.) BRUINISSE. In den Boschweg, gem. Oosterland, is de koopman W. H. van hier, met zijn fiets aangereden door een auto. D,e fiets werd geheel vernield. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. OOSTERLAND. Het Chr. Gemengd Koor „V.Z.O.S-" alhier, directeur de heer M. C. Boiogert, gaf Donderdagavond j.I. een uitvoering in de conferentiezaal, -die ge heel was bezet. Het programma bevatte 24 zangnummers, die .allen zeer verdien stelijk werden ten gehoore gebracht. De nummers „Onze Vader" en „Arbeidslied" mogen extra worden vermeld, daar deze liederen doo r soli en tenor-solo heel mooi' werden gezongen. D». Weeda die de uit voering opende en sloot, bracht £den en directeur dank voor het gepresteerde en het publiek vooir zijn opkomst en belang stelling. PROV. ZEEUWSCHE VER', TOT BE STRIJDING DER T. Bi. C. In de Donderdag te Middelburg, onder voorzitterschap van den heer C. A. van Woelderen, gehouden algemeen© vergade ring van deze vereeniging, werd'en ver schillende jaarverslagen uitgebracht. Uit dat van den secretaris blijkt, dat de voorzitter, de secretaris (dr. C. Orbaan) en de districts t. b. et-,arts juist 5 jaar die functies waarnemen. Het nieuwe werk was aanvankelijk het zwaarst, maar gaan deweg werd het meer stabiel. Nu kan ge sproken worden van een groote popu lariteit, die de t. b. ©.-bestrijders hebben verworven ivoor hun Zaak. De heef dr. A. J. Hoorweg bracht hie[r- Op zijn verslag uit als districts „tb.cl- arts, waarin ook opgenomen het verslag van het consultatiebureau. Hieruit blijkt o. a., dat zich iets minder nieuwe patiën ten aanmelden, en dat hun aantal altijd ongeveer 700 bedraagt. De heer Hoorweg wijst op de groote vooruitgang, o. a. in Zeeuwsch-Vlaanderen, waar slechts nog 2 gemeentengeen patiënten naar 't bu reau zenden. Met vreugde maakt dr. Hoorweg hiervan melding. Er zijn patiën ten, lijders aan haeimoptoe, die te vlug weer aan het werk gaan en dan ver schijnselen van een -vrij' ernstig longlijden zich later doen gelden. Spr. vindt het ook moeilijk aan de wenscheh der huis artsen te voldoen, die zeer uiteenloo- pende eischem stellen voor de verhou ding tot spr. en voor hetgeen deze wel en niet doen mag. Uitvoerig gaat dr. Hoorweg de resultaten van zijn werk en dat van de bureaux ma en vindt gelegen heid in den breed© uiteen te zetten hoe hij de gevolgen voor de kinderen onder zocht in een gemeente, waar twee broers, lijders aan een open long-t.b.c. aan de zelfde bijzondere school les hebben ge geven; ©ogenschijnlijk z'ijtn daardoor geen der kinderen ziek geworden, doch spr. heeft bij zijn onderzoek geconstateerd, dat in de betrokken streek een school arts geen weelde zou zijn. Met nazorg moet men in Zeeland, dat aangewezen is op decentralisatie, nog zeer voorzich tig te werk gaan. Ook de verslagen van de daJmes Deet- imlan en Verburg, resp. Prov. enquelrice en districts-huisbezoekster, ademen be wijzen uit van hard werken, wat ook veroorzaakt wordt door de moeilijkher den im het verkeer tusschen de onder- deelen der provincie. Maar toch is er veel propaganda gemaakt, controle ge houden enz. en heeft mtevr. Verburg steeds op de bureaux geassisteerd. De rekening der vereeniging wees in ontvang en uitgaaf aan f 10.287,53 met een goed slot vam f260,01, die van het verpleegfonds f3113 em f2888,87, die vatl het consultatie-bureau f 20.348,63 en f 140.09,47. Met deze verslagen en reke ningen .alsmede met de begrooting kon den de aanwezigen zich vereenigen. Door den heer dr. J. van Assen uit Rotterdam, werd daarop eene lezing met lichtbeelden gehouden over „Chirurgische Tuberculose". EEN VREEMDE HANDELWIJZE VAN EEN KAMER VAN KOOPHANDEL. Men schrijft ons ,uit 't eiland Tholen: De actie dooi- de stoomtramwegmaatpij', A. B. T. ontwikkeld om de autobussen uit den Bergschen weg (weg van Tholen naar Bergen op Zoom) te houden, is goed doordacht en ingezet. Men kon verleden week geen krant in handen krijgen of men stuitte op "het bericht met de ont stellende tijding". Zelfs de Kamer van Koophandel voor West-Noord-Brabant schoot uit haar slof en richtte een verzoekschrift tot de Kjnoon om..... de autobussen die alleen personen vervoeren, geen concessie te veWeenen. Toen ik dat las, heb ik me een paar maal de 010,gen uitgewreven, maar ja, ik Zag toch goed, het stond er zwart op wit. Ik schreef verleden week dat wel licht het doel ook van het bericht, „de ontstellende tijding" was, om de Thole- maars te suggereeren, maar men ziet dat zelfs de Kamer van Koophandel er ture- luursch v,an werd en te velde trok om het z.g. gevaar mede te helpen afwen den. 't Schijnt dat de invloed der tram- directie ver reikt, want hoe ter wereld is het toch janders te verklaren dat een Kamer van Koophandel zich tot de Kroon richt met het verzoek geen autobussen voor personenvervoer op dein weg naar een stad toe te laten, waar juist de halve stad leeft van de menschen die de plaats bezoeken? De gemakkelijke reisgelegen heid brengt tegenwoordig de platteland bewoners naar de stad; hoe meer ver bindingen, hoe vlugger en hoe goedkoo- per men kan reizen, hoe grooter het ver keer zal worden. W,as het nu nog dat de tram' alle plaatsen in 't eiland Tholen aandeed, dan zou, indien de tramdireetie haar tijd verstond' 1dus vlug en goed en 'goedkoop vervoerde er iets vooir te zeggen zijn, dat men de tram wilde behouden en 'hoewel het publiek liever van de bus gebruik maaktmaar zoo staan de zaken hier niet. De tram rijdt alleen het korte traject Bergen op Zoom- Tholen en omgekeerd; daardoor juist is zooals ik verleden week schreef, de tram een belemmering in het verkeer tusschn het eiland Tholen en Bergen op Zoom. Er is m.i. maar één oplossing voor de tramdireetie en dat is..,., verdwijnen met haar tram. De trekschuit moest indertijd ook verdwijnen omdat ze overbodig Was geworden. De Kamer van Koophandel weet dat de tram alleen goederenvervoer kan hebben op Tholen, daar de andere 6 gemeenten ruim voorzien zijn van vracht auto's, waardoor men de goederen op de goedkoopste en gemakkelijkste wijze thuis krijgt. Dezelfde Kamer van Koophandel verzocht eenige j.aren geleden aan de Spoorwegen, goederen voor de gemeenten op 't eiland Tholen bestemd aan de voer lui iaf te (geven en alleen 'de goederen voor de plaats Tholen aan de tram af te geven, daar het vervoer per tram en -dan per as voor de verder gelegen plaatsen dub bele vrachten beteekende. Het goederenvervoer tusschen Tholen en Bergen-oip-Zoom zal het dus geweest zijin, waarvoor de K. v. K. het harnas aantrok. Maar eilieve, er worden haast geen goederen met het trammetje ver voerd. Men ga zich maar eens overtuigen als er een tram vertrekt of aankomt. Ik heb nog nooit anders gezien dan een paar kistjes gist en wat pakken kranten. En dat kan ook niet anders. Tholen heeft wekelijks een boot op Amsterdam—Rot terdam—Dordrecht en Middelburg. Ver der een vrachtrijder op Bergen-op-Zoom'. Vroeger moesten kruidenierswaren enz. van elders worden aangevoerd, tegen woordig brengen de grossiers de goede ren franco per vrachtauto voor de deur. Zaken van eenige beteekenis hebben zelf een vrachtauto, zoodat er vooir de tram niets over kan blijven dan wat kleinig heden, daar Tholen slechts pl.rn. 3000 zie len telt. Rest dusi het imösselvervoer, waar dan al dat kabaal voor gemaakt wordt, 't Zal nog een oude gewoonte zijh uit den tijd toen de vrachtauto er nog niet was, die men tot op heden bestendigde, maar indien de tram liquideerde zou men zien, dat het per vrachtauto ruim zoo goed ging. Het groote voordeel der vrachtauto is, dat men de goederen haalt en brengt op de plaats van bestemming. Men heeft geen kruiwagen noodig, zoo_ als bij de tram. J.I. Zaterdag vervoerde men (ongeveer een 20 auto's met ajuin van St.-Maartensdijk naar Bergen-op- Zoom. Inladen geschiedde op de 'berg plaats en te Bergen-op-Zoom direct in den waggon. Indien de tram eens door liep tot St.-Maartensdijk, dan zou men eerst de ajuin op* wagens hebben moeten laden pmi ze naar de tram te brengen, en te BergeniHop-Zoom' weder van den tram naar 't spoor. Door dit voorbeeld ziet men dat vrachtauto's veel goedkoo- per kunnen vervoeren dan een tram; dat de artikels door het overladen er niet op vooruit gaan, noem ik nog niet eens. Men denk© maar eens aan het vervoer van groente en fruit). Ik meen hiermede genoegzaam het over- bodige der tram ook voor het vracht vervoer te hebben aangetoond, 's Is even als bij' het personenvervoer; het traject is veel te kort om van twee vervoer middelen gebruik te maken. De Kamer van Koophandel had dan ook m.i. beter gedaan „met haar sokken van 't ijs te blijven" om een Thoolsche uitdrukking te gebruiken. Laat men alles in het werk stellen om het verkeer tusschen het Land van Tholen en Brabant te bevorderen, dan behartigt men het ware streekbelang aSCHTZAOX Ter openbare terechtzitting der arr.- rec'htbank te Middelburg van 24 Febr., werd o.rn'. behandeld de zaak tegen C. I. L. L., 31 jaar, werkman, wonende te Nieuwerkerk, verdacht van diefstal van 6 kippen, ten nadeele van A. Dalebout in den nacht van 17 op 18 Jan. 1928. De officier van justitie; eïlsehte 6 maanden gevangenisstraf. De uitspraak werd be paald op 2 Maart a.s. OffPEBWIJS. J. STAMPERIUS. De bekende schrijver van kinderboe ken, de heer J. Stamperius, wordt 8 April ,a.s. 70 j,aar. Er is een uitgebreid comité gevormd uit al de categorieën, die zich aan den heer Stamperius ver plicht gevoelen. Een grootsche huldiging wordt door dit comité voorbereid. YEHKOOPLN&KN, ENZ, OUWERKERK, 24 Febr. Ten overstaan van nptaris Korteweg, werden heden al hier, voor de erfgenamen van mej. Ide wed. M. WillemseHavelaar, publiek ver kocht: 2.27.20 H.A. bouwland, aan den Nieuwen Noprddijkiscben weg, voor f1340 per Gemot; 49.50 A. bouwland, bij den Stelweg, voor f1105 per Geniet. OOSTERLAND, 24 Febr. Heden wer den alhier, ten overstaan van notaris Bierhïasz, publiek verkocht de volgende onroerende goederen, voor de erven J.b Dorst: 47 A. 20 c.A. bouwland, aan den Óud-Heiligenweg, voor f 2501 per Gem1. een huis aan het Hooge Padje, groot 4 A., voor f220 den hoop. LANDBOUW EJi VEEDSELT. ZEEUWSCHE LANDB.OUW-MIJ. Te Goes werd een vergadering van het dagelijksch bestuur der ZeeuwsChe Landbouw-Mij. gehouden. Nadat de heer Zwagerman de wemschelijkheid van het instellen van een veevoederbureau had betoogd, werd besloten aan 't hoofdbe stuur voor te stellen, tot instellen over te gaan. Dit bureau stelt zich ten doel de rationeel© voeding te propageeiren en 'met medewerking van de practijk goe de proeven te nemen. Een uitgebreide 'discussie ontstond over enkele vragen van den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid aan den Hoogen Raad van Arbeid inzake wette lijke regeling der werkloosheidsverzeke ring. Algemeen Was men van meening, dat de landbouw er zich/ tegen verzetten moet, dat de lasten op het landbouwbedrijf nog door een 'dergelijke wettelijke regeling verhoogd zullen Worden, nu verschillende bedrijven reeds een ve lies opleveren. Bo vendien zou pas dan een wettelijke rege ling ingevoerd mogen wordien, wanneer de vrijwillige verzekering meer algemeen ingang heeft gevonden. Een onderzoek daarnaar is gewensdht. Niet te verdedigen werd het geacht, dat gedacht wordt de verzekering via de werkloozenkassen der vereenigingen van arbeiders te behouden. Mocht wet telijke verplichting hoewel verwerpe lijk er toch komen, dan zouden toch ook ide werkgevers in het beheer dier kas sen voor de helft medezeggenschap moe ten hebben. Aan het Kon. Ned. Landbouw-Comité zal ter zake van de bestrijding van het mond- en klauwzeer medegedeeld wor den, id'at het dagelijksch bestuur zich stelt op het standpunt van de F. N. Z., n.l. dat de kosten van inspuiten enz. door het Rijk dienen te worden gedragen. Het hef fen van een bo omgeld,, zoo als de Holland- sche Mij. van Landbouw dat wil, werd niet wensdhelijk geacht. Medegedeeld wordt, dat het Centraal Bureau voorstel^ de afhaimb-veiplichting

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1