Zierikzeesche A Nieuwsbode l abonnement: Vrijdag 24 Febr. 1928. zierikzeesche courant. advertentien EERSTE BLAD. inzending Advertentiën r G.-V. „OLYMPIA", binnenland. Uit Stad en Provincie. RHEUMATIEK Denken aan 3 dingen: Persil Sproeten komen vroeg in STER-TABAK Kloosterbalsem frg. per 8 maanden f 1,50, fronoo per pont f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, i.faonderiyke nummers 5 oent. Versohijnt Mnd., Wnsd. enVrgd. Po.tcbèqae- en Oiron. 137677. van 13 regels 60 ets., ran 4 regels en daarboven 30 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bjj oontraot belangrijke korting. 84ste JAARGANQ. - No. 11663, Iaiendiiig op den dag van uit- Dlr. i. DE LOOZE, Ultg.-Ridicllir M. J. KOSTEN, gare vóór 10 ure. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf N.7. CONCERTZAAL ZIERIKZEE (Directeur de Heer N. J. VISSER). 6de UITVOERING DINSDAG 28 FEBRUARI, aanvang 8 uur proclss 1ste rang f 1,2de rang f 0,75. Donateursdameskaart f 0,75. Zie aanplakbiljetten. HET BESTUUR. TWEEDE KAMER. DE RADIOWET. Bij' de algemeene beschouwingen over dit ontwerp, die Donderdag in de Kamer werden gehouden, b'leek dat lang niet alle leden 21ch ermee konden vereenigen, ,al liepen dan ook de bezwaren uiteen. Te gen 3e groote machtsdelegatie hadden vooral de heeren J. J. C. van Dijk en Drooglever Foxtuijn bedenking, terwijl an deren zich er wel mee konden vereeni gen. Minister van der Vegte merkte hiejr- bij op, dat er in de Post- en in de Tele- graafwet ook heel Wat aan de Kroon is overgelaten, om. het vaststellen der ta rieven, en dat men in alle andere landen op één pa denzelfdein vorm had gekozen als hier nu wordt voorgesteld. Voorts werd ex nog pl IbezWlaar gemaakt tegen de ontworpen mogelijkheid om van de eigenaars van radiotoestellen een re tributie te heffen. De heer van den. Bergh had er geen principieel bezwaar tegen doch wilde het maximum van 10 op 5 gulden brengen. De heer Krijger wilde in geen gevel meer heffen dan noodig ware tot het dekken der kosten- De heer Suring achtte een heffing voorloqpig in 't geheel niet noodig: De zenders bedrui pen zich toch wel- De heer Joekes vond deze zoogenaamde „retributie" niets dan een gecamoufleerde belasting en de heer Drooglever Foxtuijn achtte haar deswegen in strijd met de Grondw.gj» De minister antwoordde hierop maar slapjes: De helft van de luisteraars waren klaploopers en het grootste deel van de opbrengst der heffing zou worden uitgekeerd aan de zenders; de Staat zou maar een klein deel krijgen. De felste tegenstand kwam echter te gen 's Minister denkbeelden betreffende de omroepregeling- Van rechtsche zijde wilde men waarborgen hebben voor de mogelijkheid van volstrekt vrije meeniogs- uiting. En tijzonder gebeten was men op 's Ministers voornemen om, voor de uit zending naar Iodië, een monopolie te ge ven aan Philips in den vorm van een on dernemersorganisatie. De heer Joekes nam op dit punt, gelijk trouwens ten einzien van de heele omroepregeling, een ietwat eigen standpunt in. Hij; wilde een Radio- raad, waarin de verschillende stroomin gen zouden zijn vertegenwoordigd maar dien Raad dan tevens een Nationalen Om roep doen controleeren, waardoor alle al gemeene, neutrale zaken konden worden uitgezonden. Spr. beval den Minister ;aan, dit denkbeeld eens te overwegen v/óór he't ontwerp verder zou worden afgehandeld. Tot dat laatste bleek de Minister niet geneigd. Er moest met een regeling nu waarlijk worden voortgemaakt. Overigens was het zijn voornemen om het regelen van den omroep zooveel mogelijk over te laten aan de zendvereenigingen zeiven, in de hoop dat er nog wel een Nationalen Omroep uit zou ontstaan. ZIERIKZEE. Naar wij' vernemen, wordit thans een scherp onderzoek/ ingesteld naar het bezit van effecten en inkomen daar uit. Wij (mieenen goed' te doen onze lezers er nog eens op te wijzen, diat Zij zich, indien althans niet terzelfder tijd een accountantsonderzoek plaats heeft, ge rust tot den inspecteur van. de belastin gen kunnen wenden. Wanneer men uit eigen beweging opgaaf van het verzlwe- gene doet, wordt slechts de verzwegen belasting over de drie laatste jaren inge vorderd. Bekeuring wordt in dat geval niet ingesteld, evenim'in verhooging toe gepast. In de bestuurskamer der Ambachtsr school werd Dinsdagavond de algemeene vergadering gehouden, welke schaars be zocht was. De voorzitter, mr. S.. R. Bak ker wees in zijn openingswoord op de weinige belangstelling, die de leden voor deze vergadering aan iden dag leggen. Deze nuttige instelling verdient meer waar deer ing. Ook wees hij' op het feit, dat de Minister reorganisatieplannen voor het nijverheidsonderwijs heeft beraamd en daarover het advies der besturen en leeraren heeft gewaagd. Ons bestuur, evenals 'de leeraren hebben zich voor een 3-jarigen cursus verklaard. Uit het ver slag, uitgebracht door den secretaris, 'bleek, dat in 1927, 87 leerlingen de dag school en 65 de avondschool hebben be zocht. Den 30en April had een verloting plaats van door de leerlingen gemaakte voorwierpen, die f 451 opbracht. In Aug. werd in de school een cursus gegeven in het schoenmaken. De vereeniging „de Ambachtsschool" telt 103 leden. Uit het verslag van den penningim'. bleek, dat de ui tg. in 1927 hebben bedragen f 42705,21. Deze rekening was tevoren nagezien door de heeren Kosten en ir. Swaters, die die tot goedkeuring hadden geadviseerd. De avondschool vorderde een uitgaaf van f5077,21. De b'egrooting voor 1929 is voor de dagschool f 42492,24 en voor de avond school f5078,28. Aan de beurt van aftre ding ,als leden van het bestuur stonden de heeren mr. S. R. Bakker, A. Timmer1" man, A. Ainker, H. van Dijkte, die allen met algemeene stemtonen oip één na wer den herkozen en zich die herkiezing lite- ten welgevallen. Tot het nazien der vol gende rekening werden benoemd de hee ren ir. H. D. J. Swaters en J. Lunshof. De heer Prinse wees er nog op, dlat de leer lingen de gelegenheid moeten aangrijpen om zich vooral in het praktisch werk te bekwam'en. Hij1 moet dezen zomer een tweetal schuren bouwen en zou graag zien, 'd)at de klasse timmerlieden bij' het plaatsen !der kapbinten er eens bijwaren. Dit aanbod werd door het bestuur dank baar aanvaard1. Dinsdag 23 Februari hield de ver" eeniging van oud-leerlingen tuinbouwwin- tercursus in de benedenzaal van het Huis van Nassau een openbare ve.rg., waarin als spr. optrad lx. C. H. Claassen, direc teur van het marktwezen te Amsterdam, met het onderwerp: „De beteekenis van de nieuwe markt met centrale markthal te Amsterdam voor land- en tuinbouwers. Na ingeleid te zijn door den voorz., den heer C- O. J. Hendrikse, die die aanwezi gen, waaronder voorz. en secr. der Z.L.M. het welkom toeriep, zette de spr. in teen helder betoog uiteen, hoe het marktwe zen, speciaal de hoofdstad, zich heeft ont wikkeld. Voor allerlei goederen en pro ducten mag de overheidszorg zich heb ben uitgebreid, voor de voornaamste con sumptie-artikelen, groente en fruit, bleef de 'toestand sinds eeuwen haast onge wijzigd. Wel zijn verschillende plannen ontworpen, maar niet tot uitvoering ge komen- In 1922 bracht een commissie ziulk een ontstellend rapport uit over de in richting van de markt, dat reorganisatie onafwendbaar meer was. Thans zijp, na veel tegenstand van den handel, de plan nen vo'or de nieuwe markt die f 13 millioen kosten zal, aangenomen. Daar voor krijgt men de beschikking over een terrein van 23 H.A. -f- 9 H.A. reserve, met havens en spoorweg-emplacementen, zoodat men naar loodsen en hallen op de meest economische wijze kan aanvoe ren- Uitvoerig stond spreker stil, welk belang Amsterdam bij een goed geregel de markt heeft. Het is gebleken, dat de Amsterdammer flinke prijzen wil, maar hiji moet verzekerd zijn van goede kwa liteit- In dit verband wees hij op de groote waarde van zorgvuldige sortee- ring en verpakking- Tenslotte werd het belang behandeld dat de Zeeuwen bij de Amsterdamsche markt hebben. Nu reeds voert Zeeland 80 van de totale hoe veelheid aardappelen aan; van fruit en groente weinig of niets, Maar spreke^ koestert de hoop, dat dit veranderen zal. Na de pauze werd het gesprokene met lantaarnplaatjes verduidelijkt. De heer Adema, ambtenaar van den Plantenziek- tenkundigen Dienst kreeg gelegenheid eenige mededeelingen te doen over het bestrijden van schurft in appel en peer. De voorz. dankte Ir. Claassen voor zijn gloedvolle rede en hoopte, dat het zaad heden uitgestrooid rijke vruchten mocht afwerpen. De heer Quist werd dank ge bracht voor de assistentie met de pro jectielantaarn. Maandagavond worden belangstel lenden in het lokaal „Jeruël" verwacht om een radiorede te beluisteren, waarin een leeraar aan de Rijksvakschool voor schoenmakers zal spreken over „slechte voeten en goede schoenen". DE PLUIMVEETENTOONSTELLING. Woensdag en Djonderdag vond op de groote bovenzaal van het „Huis van Nas sau" de pluimveetentoonstelling plaats uit geschreven door de Pluimveevereeniging „Excelsior". Zoowel Woensdag als Don derdag intocht Ziji zich in een druk bezoek verheugen en werkelijk was bet voor leek als voor pluimveeliefhebber de moei te waardi om al het tentoongestelde te bewonderen. Wat ons in de eerste plaats trof was de groote hoeveelheid duiven, die ingezonden waren, terwijl editor ook 'de kippen, hanen em konijnen ruimschoots vertegenwoordigd waren. De ter opluis tering ingezonden cavia's en kanarie's trpkken zeer de aandacht, wat ook kap Verrassende genezing van een 80-jarige vrouw na 10 jaren smartelijk lijden. Kon niet gelooven, dat er een middel bestond. Nu door mij IN VIER WEKEN GENEZEN. Probeer mijn Behandeling Gratis. Weinig lijder* kunnen erger zijn dan Me). E. P. Mullle-Hlri te Cadzand. vóór mijn behandeling wai. Tien jaren leed zij aan Ischias (Heupjfcht) cn Spierrheumatlelc in de beenen. Mtt uitzondering van een vreesclljk strompelen door de kamer waaraan zij geketend was. was van beweging geen sprake meer En nu? Lees hetgeen zij schrijft; „Ik heb het genoegen U te berichten, dat ik geheel hersteld ben. Ik gevoel nieta meer. Ik heb nooit kunnen gelooven, dat er een middel voor Rhenmatlek en Jicht kon bestaan, doch de ondervinding heeft mi) anders geleerd Zooals U weet, ben Ik tschtig jaar, doch gevoel mij een geheel ander mensch. Ik zal Uw middel, dat leder lijdei gernat kan gebruiken, ten zeerate aanbevelen." Mijn gretis aanbod. Laat Ieder lijder die dit leest, om een gratis 10 dagei voorraad dezer merkwaardige behandeling schrijven. Het geval van Mej. Mullle-Hlrt bewijst, dat er geen te ernstig is om door deze behandeling genezen te worden. De Heei Arthur Richards, in wiens prlvé-laboratorlum zij gevonder werd. zegt: „Ik zal niet rusten alvorens ik leder lijder aar Rheurantiek, Ischial, ]lcht, Knobbeljicbt of eenige ander, Urlnezuurziekte de gelegenheid gegeven heb mijne Behandelln* gedurende 10 dagen op mijn kosten te beproeven." Hoe dit aanbod aan te nemen. Zend noch geld, noch postzegels. Zend eenvoudig Uw naan en adres met de woorden: „Gratis Voorraad", per 10 ets, briefkaart, waarna de 10 dagen Gratis Behandeling, te zameo met verklarende Brochure en de beschrijving van meerder? wonderlijke genezingen. U per keerende post franco zal bereiken Adresseert Mr. Arthur Richards, Room §4 50, Gray* Inn Road, a 12 London, W. C. 1. Engeland. Porto naar Engeland i Briefkaarten 10 ct. Brieven 15 ct w worden van de handelsstands, n.l. diie van de firma Bols (vertegenwoordi ger, Üjtor. M. de Rijke) en van de firma P. Sluis (vertegenwoordiger de heer R. Bienefelt), in elk opziclhU kan gezegd W r- dien, dat „Excelsior" ook deze keer sudces heeft gehadl met 'haar tentoonstelling, zoo wel Wat Idie 'hoeveelheid der inzendingen betreft, als de kwaliteit der ingezonden dieren. De jury, bestaande uit de heeren G. Muijis (voor het pluimvee), C. van Sluis (voor de konijnen)1! en M. Koch (vöor 'de duiven) had geen gemakkelijke taak o(mI de prijzen toe te kennen, waar er zoovele prachtexemplaren aanwezig wa ren. Hieronder volgen de bekroningen: Witte Leghomhkm&n: le pr. mevr. Gaan- derse, Nieuwer kerk; 2e pr. A. de Hooge en 3e p-r. Joh. Schouls, Zierikzee; Witte Leghomhetwienle en 2e pr. mevr. Gaarn- derse, Nieuwerkerk, 3e pr. J. H. Brouwer, Zierikzee; Witte Leghorn Trio's: le en eere en 2e pr. J. H. Brouwer, Zierikzee; 3e pr. W>. v.. d- Berge, Haamstede; Bufj Leghorns, le en 2e pr. W. Anker, Z..zee;; Patiijs Leghorns, 2 eerste prijzen; bene vens eere-prijs, M. v. 'dl Werf, Z.zee; le pr. en eere-prijls J. H. Brouwer, Z.zee; 2 tweede prijzen M. v. d. Wierf, Z.zee; 2e en 3e pr. M. Hilletoian, Zonnemaire; ZiO. Leghonfis, le pr. N. Fokker, Haamstede, le en 3e prj H. Hendrikse, Kerkwerve; Lar kenvelders, 3e pr. N. Fokker, Haamstede; Anüona's, le en 2elpr. J. H. Brouwer, Zie rikzee; 2e en 3e pr. K. Berrevoets, Z.zee; Zwarte Minorca's le en 2e pr., Jao. Ber revoets, Z.zee; Red. Islands Reds, le pr., C. C. D. Timmerman, Z.zee, 2e en 3e pr. J. Roggeband, Z.zee; Koekoek Plijntiuth Rocfks: 2 eerste prijken, M. v. d. Werf, Z.zee; le pr. J. H. Brouwer, Z-zee; 2e en 3e pr. JaC. Berrevoets, Z.zee; Herntet- lijn Sussex: le en 3e pr. J. H. Brouwer, Z.zee; 2c pr. H. van 't Veer, Haamstede; 3e pr. G. J. de Vlieger, Zonnemaire; WeL simt/hens: le en 2e pr., J. H. Brouwer, Zierikzee; Zilver Sebright K ielen, 2e en 3e pr. A. Wilkens, Z.zee; 3e pr. Jac'. Ber revoets, Zierikzee; Zwart Javakrielenle en 3e pr., K. Berrevoets, Z.zee; Patrijs Krielen, le en 3e pr. M. Berrevoets, Zie rikzee; Witte Kalkoenen: Mevr. Gaander- se, Nieuwerkerk en G. J. de Vlieger, Zon nemaire, beiden een le pr. KONIJNEN. Haaskl. Vlaamsóhe Reuzen: le pr. J. Hamse, Seroioskerke, 2e pr. J. W. Roskam1, Zierikzee en A. J. IJzelen- berg, Bruinisse, 3e pr. M. de Rijke Wz., Haamstede; Witte VlaantSdhe Reuzen: 2 eerste prijzen, M. J. van Oeveren, Z.zee, 3e pr. Jan Beije' Z.zee; Gele Vlaamsóhe Reuzen: 3e pr. C. Padmos, Nieuwerkerk; Japanners: 3e pr. A. J, IJzelenttorg, Brui- nisse. DUIVEN, le en 2e pr. J1. J- Cock, Zierikzee (Blauwkras). Postduiven vereeni ging „Prins Hendrik", OudeiDoffers, Vltrgn klasse: le pr. J. Nieskens en B. A. Post, 2e plr. J. van Beek) en J. W. Leijldekkers Wz; ideni Sóhaonheidsklasse: le pr. R. Eikema, 2e pr. J. Wi. Leijdekkers WZ., 3e pr. J. Nieskens; Jonge Dicffe/e, VIt&gklaste,'\e en en 2e pr. L. Tuinder, 2e pr. C. ide Looze, B. A. Ppst, J. Wl Leijdekkers Wz- (3) en W. K. Schot; idem Sohoonheidsklasse, le pr. L. Tuinder, 2e pr. C. de Looze, 3e pr. H. Padmos. Oude Duiven, vliegklasse: 2 eerste en een 2e pr. J. W. Leijdekkers Wzm.; 2e pr. J. Nieskes. Idem Schoonheidsklasse, le en 2e pr. J. van Beek; 3e pr. H. Padmos. Jonge Duiven, vliegklasse: le pr. B. A. Post; 2e pr. J. W. Leijdekkers Wz'. Idem schoonheidskigsse: le en 2e pr. C. de Looze; 3e pr. L, Tuinder. ST.-ANN AL AND. Het bestuur van den Joanna Maria Polder heeft aanbesteed, het verhoogen en verzwaren van den zeedijk met bijkomende werken, aan die waterkeering van bovengenoemden pol der. Ingeschreven werd als volgt: J.b den Engelsman, St.-Annaland, f20500; J. Eer- land; Stavenjsse, f 17800; C. J. Goedege- buure, Tholen, f18720; W. Rasenberg, Maastricht, f22300; M, Hoecke en C. Groef- 1. Persil in koud water oplossen; 2. Het waschgoed in dat koude sop doen 5. Het waschgoed gedurende een kwartier eenmaal koken 1 Zoo, Dames geschiedt het was schen op de juiste manier 1 Indien Gij dan nog grondig naspoelt, eerst in goed warm vervolgens in koud water, is Uw waschgoed zoo welric* kend en helder wit als Gij nimmer beter zoudt kunnen verlangen. Gebruikt echter uitsluitend Zelfwerkend Waschmiddel, zonder eenige toevoeging van zeep of zeeppoeder; want alleen dan bereikt Gij een volmaakt succes eri wascht Gij inderdaad op z'n voordeeligst Vraagt gratis brochure „De Reiniging der Wasch" b/d. Eenige Imp.: E. Oster= mann 6. Co. Amsterdam. Fabrikanten Henkei G. Cie., A. G.. Düsscldorf, neveld, Nieuwen dijk, f 21250; Firma A. Ro vers, Malde, f22200; Jph.s Elenbaas, St.- Annaland, f 20400M. vauf der Velde, Brui- nisse f20380; J. de Maagd, Hontenisse, f 20690; W. van Vossem1, St.-Annaland, f 16984; L. v,an Pope ring, Sirjanslamd, f 20290. Het werk werd! gegund aan den iaagsten inschrijver, W. van Vossen te St.-Annaland. het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. EBCHT2jLK£Me DE HAAGSCHE ABORTUSZAKEN, In 'de strafzaken, in verband inet de ge ruchtmakende ontdekking in de Waal haven te Rotterdam van een lijk van een Duitsch meisje, bezweken aan de gevolgen van .abortus, heeft de Haagsche rechtbank den koopman K. wegens twee gevallen van abortus en verberging van een lijk veroordeeld tolt 2 j. |gev. (eiseh 3 j.); zijh knecht M. wegens 't verbergen van een lijk tot 3 m., overeenkomstig den eisch terwijl de vrouw van K-, tegen wie door het O.M., wegens abortus bij de Duitsche meisje 3 j- was geëischt, is vrijgesproken. OPRUIING. Voor de rechtbank te Groningen is be handeld de zaak tegen den heer H., com munistisch lid van den raad der gemeente Hoogkerk, die terecht stond wegens aan sporing tot wederspannigheid en opruiing, toen de burgemeester de vergadering van den gemeenteraad op 15 Dec- schorste en de publieke tribune wilde doen ont ruimen, omdat het publiek Zich niet wi[lde onthouden van goed- en afkeuring. Het verzoek van verdachte om de zaak in het openbaar te behandelen werd afgewezen en de behandeling geschiedde in het be lang van de openbare orde met gesloten deuren. Verdachte had een groot aantal getuigen a déchrrge meegenomen en ver dedigde zichzelf. Eisch: 2 m. gev.str. POGING TOT VERGIFTIGING. De rechtbank te Leeuwarden heeft be handeld de zaak tegen een 29-j. vrouw en een 34-j. arbeider te Hoornsterzwiaag, b'eiden gedetineerd, verdacht van pog:ng tot vergiftiging van den echtgenoot v.in de eerste verdachte. Tusschen beide ver dachten bestond een ongeoorloofde ver houding en langzaam rijpte het plan om den echtgenoot uit den weg te ruimen. De arbeider kocht arsenicum bij een apothe ker te Gorredijk en legde het in een hol len boom, die ook dienst ideed als brieven bus voor hun correspondentie. In den avond van 11 Oct. smeerde de vrouw' een hoeveelheid van het rattenkruid op de boterham van haar man, die eenige dagen ongestel d werd- De getuige -deskundige uit Groningen concludeerde dat 71/2 gram arsenicum is toegediend- De arb'aider had een pakje van 300 m.g. arsenicum ge kocht; beiden hadden reeds eerder een poging gewiaagd, doch de vrouw durfde teen niet en verbrandde het pakje. Tijdens de behandeling beschuldigden de verdach ten elkaar. Het O.M. eischte tegen elk 10 jaar gev.str. LANDBOUW VBJRTKELTo ST -ANNALAND. Yoiige weok Vrij- Erkend de beste PREDIKBEURTEN. Zondag 26 Februari. Ned. Herv. Kerk. Nieuw© Kerk. 10 ure, ds. v. d. Linden. Kleine Kerk. 10 ure, da. Hoekstra, Avonds 6.30 ure, ds. W. ten Boom van Hilversum spreekt orer de zending onder Israël met door kerkvoogdjj toegestane collecte. Ds. Hoekstra hoopt Zondag 4 Maart in de Nieuwe Kerk gelegenheid te geven den Doop te bedienen. Aangifte uiterlijk vóór Vrijdag 2 Maart bh' Mej. Costerus, Meelstraat B 56. Gteref. Kerk. 10 en 6 ure, Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. 9 30, 2 en 6 ure, docent F. Lengkeek ran Apeldoorn. Evangelisatie JeruSl II. 10 en 7 ure, Samenkomst. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Doe er wat Kloosterbalsem op is het gewone gezegde, als men zich heeft gesneden, gestooten, gebrand, geklemd of geschramd. Die verzacht, zuivert en er blijven géén litteekens. ,,Ceen goud zoo goed" dag vergaderde de melkveehoudersver- esBiging „Verbetering zij on» doel", is welke vergadering de heer Sytema het onderwerp behandelde: „Het nat der melkoontróle". Uit de lezing stippen wij aan, dat er in Zeeland pl.m. 6400 melkveehouderij zijn, met 70 k 80,000 runderen. Hiervan zijn ongeveer 5800 melkveehouder# met 22 h 25000 melk koeien. Om profijt te trekken van zijn melk vee moet de veehouder allereerst be ginnen met het productief vermogen van zijn veestapel te leeren kennen. Dit is alleen mogelijk, wanneer hij alles laat oontroleeren. Als eerste voordeel he« ft men al gauw dit, dat men de allerslechtste koeien zoo vlug mogelijk gaat verwjjderen Het le en 2e jaar wint men in den regel het allermeest door de zuivering van zijn stal. En dankweeken. Aanhoudend kalveren van het beste proöuotieve aan houden. Van zelf gaat men dan ook meer letten op de voeding, de behande ling en het melken, wat in onze bouw- proviecie nog al eens wat te wensohen overlaat. Wanneer rekening wordt gehouden met het productief vermogen van de koeien, dan kunnen we voor het onder deel „melkveehouderij" in dat bedrijf „winst" verwachten. Uit het verslag van den oontroleur teekenen we aan, dat nu 86 koeien aan de controle zijn verbonden. Conclusies waren nog niet te trekken. ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week. 26 Februari. 1577. De Spaansche bezetting verlaat Goes. 27 Februari. 1795. Mr. W. A. van Citters neemt ont slag als raadspensionaris van Zee land. 28 Februari. 1662. Watervloed, ook in Zeeland. 29 Februari. 1756. Mr. Francois Breekpot, lid der Na tionale Vergadering, wegens Zee land in 1798, wordt te Zierikzee ge boren. 1 Maart. 1415.. Vossemeer ter bedijking uitgegeven doior graaf Willem van Beijeren. 2 Maart. 1 1574. Prins Willeml I Igeeft aan Vlissingen aanzienlijke voorrechten. 3 Maart. 1624. In de Engelsche kerk te Middel burg wordt het eerste openbare Avondmaal gehouden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1