ZEELANB's IDEM Zierikzeesche Nieuwsbode VRAAGT PUROL TWEEDE BLAD BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. FEUILLETON. Rijk, jong cn knap. UWEN WINKELIER met bon van behoorende bl) ds van Vrijdag 10 Febr. 1928, no. 11657 EERSTE KAjMER. Zitting van Doti lerdaQ\ 9 Féöry Bij den aanvang Van de vergadering brengt de voorzitter hulde aan de nage dachtenis van iprof. Lorentz, waarbij na mens de regeering minister Slotemaker de Bruine zich aansluit, Aan de orde is het vaócinatfeiontwerp. De heer Rink (V.B.) wijst er op, dat de ongevaarlijkheid van de vaccina'Je niet vaststaat. Spr. stelt tegenover het pro blematieke gevaar bij vaccinatfe 't zeke re gevaar bij niet-vaccinatie. Verslap ping van de vaccinatie-gewoonte betee ken t het binnenhalen van de pokken. De heer Verkouteren (c.h.) voorspelt, dat duizenden na deze wet de vaccina tie overbodig 2ullen achten en noemt het geneesmiddel erger dan de kwaal. De heer Wibaut (s.d.) wensCht zich rijjet te verzetten, hoewel hij de verantwoor delijkheid voor het ontwerp zwaar acht. Da heer Biomjous (r.k.) ziet in de sta tistiek der gevallen een reden om Voor te stemmen. De heer de Visser (a.-r.) wijst eïop dat de minister na de adviezen hem gegeven, niet anders kon doen, dan miet dit ont werp komen. (Minister Slotemaker de Bxujne wijst er op, dat het principe bulten deze zaak staat. Spr. is geen tegenstander van vac cine dwang, maar meent, dat deze thans niet te handhaven is. Hij wijst op de deskundige adviezen en op de gelegen heid die openblijft om ajch te doen vaceir nee ren. Het ontwerp wordt aangenomen mét 22 tegen 11 stemmen. ZIERIKZEE. Zondag 12 Februari a-s. heeft de Algemeen Katholieke Propa ganda Club te dezer stedie een bijzonder afwisselende avond georganiseerd. Aller eerst vertooning van de geweldige ge schiedkundige film „Andreas Hofer". Wie kent niet, althans bij naam, de grootsche Tiroler Alpen, met bun kleed der eeuwige sneeuw? Wie hoorde niet verkondigen den roem van den heldhaftigen waard An dreas Hofer ten tijde van Napoleon I? In hem ziet men den populairen held, de verpersoonlijking der vaderlandsliefde, de kracht df-r overtuiging, de offervaardig heid, de bewonderenswaardige .grootheid van een eenvoudigen, ongeletterden man. Dat men hem tot held koos van een indrukwekkend drama en men er in ge slaagd is het t£,angrijpende treurspel van dezen held te reconstrueeren in de om geving, waarin ruim een eeuw geleden dit werd afgespeeld, is zeer zeker een opmerkelijke daad en bovenal een verblij dend feit, nu duizenden, voor wie 'n Tir roolsche reis 'n vrome wenseh zal blijven, in staat worden gesteld de grootschheid te bewonderen van de natuur te midden van welke Andreas Hofer zijn helden daden verrichtte. Alom bekend is ook het Volkslied „Zu Mantua in Banden" enz. Voor vaTiatie komt op 't tooneel de bekende karakter-humorist J. H. Schrom." met een uitermate vroolijk programma. Tot slot een revuefilm „Carnavalsfeesten te Nizzay, de bakermat der Fjransche vas ten a vondpret. Ondanks het vele zal voor een tijdig einde, c.a. 11,15 uur, worden zorg gedragen. HAAJMSTEDE. Woensdag avondj .1], hield de landbouwveróeniging „C. et C-" een vrij druk bezochte vergadering in hotel Bom1. Na opening en welkom deelde de voorzitter, dhr. W- Q. Boot Jz. (miede, dat het bestuur der vereeniging bereid is bij Naar kat Mngalach van N. BOWLBY. 16 1 (Nadruk verb oden). „Neen, toch zal ik liever dit dragen!" zei ze, een halskettinkje van paarlen en diamanten te voorschijn halend. „Mijn oud-tante heeft het miij gegeven en zij ziet het mij zoo graag aanhebben. Dan draag jij die parels!" „O neen!" weigerde Lorna. „Ja, ja- Jij hebt juist een hals er voor! Ze zullen bij jou zooi mooi uitkomenNoe mend weet toclh immers, dat ze van mij zijn,! Ik heb ze nog nooit gedragen! T|oe, Lorna, om mij plezier te doen!" Het vooruitzicht olm! In zóó iets mloois te verschijnen was onweerstaanbaar. Lor na keek in den spiegel en was dan wel zeer voldaan. Ze droeg een wit satijnen japon en geen ander sieraad dam ide kost bare paarlen. Lady Carline zuchtte onwillekeurig even. Zij' telde nu al zes-en-twintig zo mers en was blaséó van alle bals, die Zij had bijgewoond. Haar moeder wilde nu eenmaal dat zij een titel zou trouwen, vandaar dat zij nooit eens Vrij en vroolijk met iemand kon omgaan. Zij' benijdde nu dit frissche jonge meisje, die heel het leven nog Vóór zich had en zeker genoeg oprechte waardeering zou genieten. Een eerbiedig kloppen op de deur en Jeannette, het Fransehe kaïneniertje trad eventueele gegronde bezwaren ten op zichte van jachtreóht-afkoop de noodige voorlichting te geven. Vervolgens ver kreeg dhr. Sybenga, le secretaris der Z.LM, het woord over enkele economi sche landbouwvraagstukken1 van c'fl:en tijd». Spr. toonde aan het noodwendig verhand, dat bestaan moet tussdhen land- en tuin bouw, handel en industrie. Hij behandel de achte een volgens de oorzaken, die ge leid hebben tot den tegenwoordigen toe stand in land- en tuinbouw, die tenge volge heeft gehad, dat enkele bedrijven reeds met verlies werken, als dure koop en pacht van landerijen, invoerrechten op onze producten in den vreemde en het streven in andere landen om zooveel mo gelijk door eigen productie tn de behoefte te voorzien, enz., een en ander als ge volg van den wereldoorlog. Om! achter uitgang in het bedrijf zooveel mogelijk te weren, gaf spr. als middel aan: het gebmik van uitstekend zaai- en pootgoed, het aan de markt brengen van goede producten, eön sterke organisatie, goed onderwijs en heit streven naar soepele toepassing der sociale wetten. Enkele uit het publiek gestelde vragen werden door dhr. Sybenga op afdoende wijze beant woord. Thans verkreeg dhr. V. d. Beng het woord, die aan de hand van ver schillende lantaairniplaien een welbestu deerd overzicht gaven van de Tunderhor- zelbestrijding. Dat de bestrijding van djjt voor onzen veestapel zoo schadelijk in sect, welke bestrijding op eenvoudige wijze kan geschieden, zeer gewenscht is, blijkt uit het feit, dat In ons land een schade van pl.m. f200.000 per jaar aan runderhuiden wondt toegebracht, onge rekend vleesch- en zuivelverlies. Van wege de vereeniging zal door het aan schaffen van doelmatige zalf getracht worden om ook in deze omgeving het euvel zooveel mogelijk te bedwingen. Na de pauze vertoonde dhr. Sybenga op het doek verschillende bedrijven van veen derij, landbouw, veeteelt, enz. uit alle deetón van óns land, terwijl hij ten slotte de 600 [M. lange film van de reusachtige landbouwtentoonstelling te Dortmund ten beste gaf, die in zijn verschillende Voor land- en tuinbouwers zoo belangrijke otl- derdeerten, met aandacht en belangstelling werd gevolgd. Bij het einde dankte de voorzitter de hoeren Sybenga en v). d. Berg voor hunne bemoeiingen, d)(e dezen nuttigen en leerzamen avond zoo goed deden slagen. ST.iMAARTENSDIJK. In verband 'met een tot Gód. Staten van Zeeland gericht schrijven, inzake vervolgonderwijs, heeft genoemd college medegedeeld, geen be zwaar te zullen maken tegen het geven van een subsidie aan de Oudercomm|i|ssie voor het doen gelven van vervolgonder wijs. J ST.-ANN ALAND- Een ongeveer 8-jarig jongetje geraakte bij het onvoorzichtig heen en weer loopen over een schippers plank te water. De kaai stond meer dan half vol. Een op het hulpgeschreeuw toe schietende schipper reikte hem een be zem toe, die het jongetje eindelijk wist te grijpen, doch niet voordat hij reeds tweemaal onder water was verdwenen. Gelukkig kwam1 hij er verder met den schrik en een nat pak iaf. Na daartoe bij1 het Instructie-batal jon te Nijtaegen te zijn opgeleid, vertrekt 14 Febr. a-s. als brigadier der Infanterie naar Indië (per s.s- „Prins der Nederlan den") dhr. Joh.s Slager Jz. alhier. OUD-VOSSEMEER. Openbare Raadsver gadering, gehouden op Dinsdag 7 Febr. De voorzitter wenscht naar traditie allen (de gemeente) veel Heil en Zegen, hoopt, dat de gemeente gespaard moge blijven voor rampen en onheilen, en dat 't jaar 1928 voor allen, die een bedrijf uitoefe nen of wat anders, goed moge zijn. De heer De Wilde wenscht den voorzitter en zijn gezin, de ambtenaren en de ge- heele burgerij voorspoed itoie, hoopt, dat de vergaderingen zooveel mogelijk in der minne gehouden zullen worden en dat het beheer van de gemeente goed moge zijn binnen met de waarschuwing dat het rij tuig voorstond. „Goed Lorna, dan imloetein wij ook gaan,! Vader vindt het zoo Verschrikke lijk om de paarden te laten wachten". ,,'K'an ik binnenkomen, Carbine?" vroeg nu ook gravin Warrington, „Wat zie je er allerliefst uj|t, kind,!" sprak zij onwillekeurig tot Lorna, terwijl zij wel dadelijk zag, dat het logeetje de paarlen van haar dochter droeg. Dit bal was een „gebeurtenis" In het seizoen en geen wonder, dat Lorna dus oipgewonden was in helt vooruitzicht. Lady Warrington was een waardige chaperonne en zij stelde de heeren voor aan haar logée, die in minder dan geen tijd haar balboekje had gevuld tot nomu ïner zeventien. „Is het mogelijk?" riep ieen bekende stern aan haar zijde. Ze keerde het hoofdje om1 en een stra lende uitdrukking kwam er im 'haar oogen. „Ik verwachtte niet, u hier te zien, irnlr. Loraine!" zei ze haast bedeesd. „Ik eveneens u hier te zien! Heeft u nog één dan® over? Ik Vrees van neen, want er wordt zoo om u gestreden!" „Nummer zeventien?" „Heel graag. Heeft u er nóg een?" „Allé zijn besproken". „De extra's ook?" „Ja, tot den zesden iextra|!" Reeds werd Lorna weer door haar cavalier opgeëischt. En zij genoot Van alle nummers, ofschoon zij1 toch met "bij zonder verlangen uitzag naar nummoT zeventien. Nummer zestien was de Lanciers en haar vis-a-vis ufcpen Godfrey en lady Carline. In verband met een K. B-, houdende ver nietiging van een besluit van Ged. Staten tot handhaving van een Raadsbesluit tot uitkeering van f35 aan J. Cappelle en J. Hoek, wier kinderen een school bez>e- ken op meer dan 4 K.M- van de woning gelegen en bepaling dier vergoec'Jng op f50, neemt de heer Heijboer het woord. Dhr. Heijboer begrijpt niet, hoe de men- schen den moed gehad hebben zich niet neer te leggen bij de beslissing ad f35. Gemeente en Rijk gaan hoe langer hoe meer zorgen voor den mensch van de geboorte af. 't Is alfijd Vadertje Staat en we geraken zoo in het socialistische vaarwater, dat er geen uitkomen meer aan is. Vooral op het gebied van onder wijs is veel op de hals van de gemeente geschoven. Voorlezing geschiedt van een schrijven Van Ged. St., houdende mede- deeling dat in verband met een Informa liteit bij de loting het igewenscht is de benoeming van de regenten van 't Wee zen-Armbestuur in te trekken en op nieuw tof benoeming over te gaan volgens art. 46 van het reglement Van orde, met voorstel Van B. en Wi- oim) de benoeming in te trekken en opnieuw te stemmen. De heer Vermet zou opnieuw willen loten, dan begon men waar de informaliteit heeft plaats gelhad, waarmede de heer de Rijke zich vereenigt De heer de Wjf.die zegt, dat er nog nimmer geloot is volgens het reglement van orde. Wordt de be noeming ingetrokken, dan is er weer een vacature, dus dan opnieuw stómmen. De voorzitter zegt, dat dit ook de meenïng was in de wethou dersvergadering. Dhr. Daane zegt niet er voior te zijn omi bij loting te beginnen. De benoeming wordt ingetrokken. Die benoeming is niet ge komen uit de loting, anaar uit de stem ming en loting samen en bij Intrekking van het besluit maken we alles onge daan. De heer Vermet verklaart heel het verzoek verkeerd te vinden oml te her stellen. Hij zou willen beginnen bij de informaliteit, hoewól hij zich ook bij de andere manier neerlegt. Tot stemming overgaande wordt benoemd met 4 stem men dhr. den Engelsman, 2 op den heer de Rijke ón 1 op den heer Heijboer Na geringe discussie wordt besloten een commissie te benoemen tot onderzoek in hoeverre steun noodig is aan uitgetrokken werkloozen. De heer Daane brengt dank aan het Weózen-Armbestuur voor de zeer welwillende houding In deze ten opzichte van de werkloozen. De heer den Engels., man is voor steunVerleening, doch zou de ongeorganiseerden evenwel niet willen uitsluiten. De heer Daane zegt, dat dit zijn standpunt is als organisatieman, maar wel zoo tegemoetkomend is dat hij zijn stern ook zal geven Voor ongeorganiseer den. De heer de Wilde maakt opmerking over eenige uitvoering, welke z. i- te lang1- zaaim1 is of niet goed ïs gedaan. De heer Vermet zegt, dat de basede Wilde dit maar in de wethou'ersvergadering moet ter tafel brengen. De voorzitter zegt, dat dit niet kan. Het moet natuurlijk in het openbaar. Dhr. Heijboer zegt niets ge zien te hebben op de agenda over zijn voorstel betreffende het klokluiden in een vorige vergadering gedaan. De voorzitter zegt, dat dit nog in de wethoudersverga dering besproken zal worden. De heer Heijboer vraagt of de paden op de algem. begraafplaats nu al in orde zijn? De voorzitter zegt, dat hij geen schelpen kan bekomen. Nu heeft hij onlangs fijn steen slag gezien. Dit zal hij be preken fn de wethoudersvergadering. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. LANDBOUW m VEETEELTo TU1NB.-VER. SCHOUWEN—DUIVELAND Maandagmorgen hield de tuiinb.-ver. „Schouwen-Duiveland, onder voorzitter schap van den heer H. v. Toledo haar algemeene jaarvergadering. De voorzitter heette) de vele aanwezigen welkom1, in zonderheid den heer Ir. A. W. van dep Plassehe. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereen, steeds in ledental toeneemt. Pl.m. 7000 k.g. vruchtboomcarbiolineum, pl.m!. 800 k.g. ca- lifomischa pap en pl.m. 40 k.g. lood- assinaat is iaan de leden geleverd als be strijdingsmiddelen tegetn verschillende ziekten in de tuinbouwgewassen. De pen ningmeester, de heer C. A. Boogerd, deed rekening en verantwoording van zijn ge houden beheer, nagezien door 3 leden, verklaarde de commissie de rekening goed te keuren, welke commissie ook voor stelde weer 20 aandeelen uit te loten van de sproeimachine. Alzoo werd na eenige besprekingen besloten. Bij de daarna vol gende bestuursverkiezing werd met bijna algemeóne stemmen herkozen de secre taris, dhr. C- O'. J. Hendrikse. Voorts werd besloten f25,— subsidie te geven aan de op 12 en 13 Juli te houden land bouwtentoonstelling te Zierikzee. De secre taris wekte de leden op de lezing bij te wonen op Dinsdag 21 Februari, des av. 7,30 u. in het Huis v. Nassau, waar Ir. C. H. Claassen, directeur van het markt wezen te Amsterdam, een lezing zal hou den over „Het marktwezen in Land- en Tuinbouw". Hij hoopte dat vele leden deze belangrijke lezing zullen bijwonen. Vervolgens kreeg It. A. W. v. d. Plassehe het woord om een lezing te houden over de druiventeelt. Spr. begon met te zeggen dat voor de duiventeelt op het ©ogen blik veel belangstelling bestaat. Zij 'gaat een goede toekomst tegemoet. Druiven- teelt is betrekkelijk een gemakkelijke telt, daar het niet is zooials b.v. bij komkom mers in kassen een éénjarig gewas, waar men dadelijk moet ingrijpen. Bij de drui ven in een kas is dat gemakkelijker. Men kan van te voren eens poolshoogte ne men "bij een. ander, omdat dit een meer jarig gewas is. Het neemt niet weg'dat men zich toch steeds goed op de hoogte moet houden wat men te doen staat, daar het anders wöl eens verkeerd uit loopt. Alle begin is moeilijk. Hij wees vervolgens op de verschillende soorten van kassen, zoowel v,an hout als van ijzer, Spr. gaf de voorkeur aan houten kassen en besprak vervolgens hoe de druiven- teelt gedreven wordt in Hoeylaert (Bel gisch druiveneentra waar pl.m. 20,000 kas sen staan) en in 't Westland. Daarna besprak hij de verschillende soorten druiven, welk pootmateriaal men moet gebruiken, verschillende snoelmetho- den emz. Hij wees er ook nog oip', dat men veel moet luchten. Een druivenkas moet altijd droge lucht bevatten, vandaar moet men in een druivenkas nooit gieten, maar altijd ondergrondsche bevloeiïng toepas sen. Hiermede eindigde spr. zijn lezing. De voorz. was dan de tolk der (aanwezi gen toen hij den Rijkstuinbouwconsulent hartelijk dank zei voor rijn mooie, dui delijke en leerrijke lezing. Hij riep' hem een tot weerziens toe en sloot daarna de vergadering. ONDERWIJS. BURGH. Bij! het te 's-Gravónhage gehou den examen voor oostumière zijn o. m- geslaagd mej. Mt-a Steur te Burgh en mej. P. W. Beije te Haamstede, beiden leerlingen van mej. A- C. V. d. Singel. Zij had wel gemerkt dat haar cavalier en Godfrey elkaar bijzonder aankeken. Na den dans, toen zij makkelijk op een bank was geïnstalleerd, vroeg haar cavaf- lier: „Neem mij' niet kwalijk, maar Is u nog familie van miss Conway van Grey- ham'?" „Ik bèn miss Conway van Greyham". „O, dat dacht ik wel". „Kent u Greyham, mr. Sullivan?" „Een oude kameraad van imij heeft daar den vorigen winter gelogeerd. (Misschien I dat u hem wel eens ontmoette. Hij heet Loraine". „Mr. Loraine? O ja, we hebben elkaar telkens gezien!" Sullivan Vond niet, dat haar gelaatsult- drukking iets verraadde. Toch had hij van Godfrey zeiven gehoord van zijn ge denkwaardig bezoek aan Greyham en aan Lorna. „Ja, we hébben elkaar ook op het jacht veld ontmoet, wel zeer tot zijn onge noegen, dank ik. U weet toch zeer wel, dat een sportvrouw zijn „bêle-noire" ,is?" is?" „Ik geloof, dat hij' veel veranderd is, met betrekking tot sport-vrouwen". „Sinds wanneer?" vroeg zij ondeugend. „Ik ben anders blij voor hem; maar het werd ook tijd". Sullivan begreep er nu niets meer Van: of deze vrouw was een volleerde actrice, of ze gaf waarlijk niets om Godfrey. Hij kon niet uitmaken wat het wezen zou. Hij was dps nog even wijs, toen hij haar naar de balzaal teTugleïdde. „Nummer zeventien ging zóó heerlijk, dat Lorna wel gewenscht had dat er nooit een einde aan kwam en dat God frey vastbesloten was om haar na af loop te vragen de zijne te worden: Nu of nooif!.... Hij installeerde haar in een lagen stoel en wuifde haar koelte toe met haar waaier. „Mag ik u een 'Compliment maken?" „Wel zeker! Als 't oprecht gemeend is". „Daar kunt u van op aan,! Nu: u danst heerlijk! Herinnert u zich nog den keer, dat wij voor het laatst samen in een balzaal waren?" „Zeker". „U wilde toen niet met mij dansen". „En dat was u een heele verlichting „Dan was ik toen een dwaas! Maar ik ben nu wijzer geworden. En mag ik u nu ook vragen, hoe u hier eigenlijk komt?"- „Ik logeer hij de Warringtons". „Gelukkige Warringtons!" Hij moest even in stilte van haar be koorlijk uiterlijk genieten. Toen begon hij want een geschikter oogenblik zou wel niet te vinden zijn. „(Miss Conway...." Iets in zijn toon was haar een waar schuwing, dat het oogenblik kwam; het door haar gewenschte oogenblik; en toch viel zij hem in de rede met haar: „Gaat u morgen naar de Wentworth?" „Ik weet niet. Miss Conway, ik Het viel hem1 ontzettend moeilijk de bepaalde vraag uit te spreken, en al weer viel zij hem' in de rede met haar: „Is dat niet de muziek? Zullen wij dan teruggaan?... O, daar heeft u mijn waaier gebroken!" „Wat spijt mij dat!" „Och, 't is niets erg!" Intusschen.... van zijn aanzoek kwam Uw Baby slaapt weder rustig als ge de branderige, ontstoken of smettende plekken behandelt met Doos 30 en 60, tube 80 ct. Bij Apothekers en Drogisten PREDlKBEURiE£i» Zondag 12 Februari. Karkwarva. 9.30 ura, de heer Jumelet. Saraaskarfca. 2 are, dhr. Jumelet. Bergk. 9 80 ure, de. Boogaard. Rev ease. Geen dienst. Naariwalla. 2 ure, d». v. Griathugsen. Haamstede. 9.80 ure, ds. Binsbergen (Extra Kerkcollecte). Geref. Keik. 9.30 en 2 ure, Leesdienat. Oud-Geref. Keik. 9.80 en 2 ure, Leeskerk. Blkersee. 2 ure, d«. Boogaard. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. v. Tol. BreawerahaYea. 10 ure. dr. Proost. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, d>. de Boer. ZeaBeaietre. 2 ure, ds. v. Binsbergen. Geref. Kerk. 9.S0 en 2 ure, ds. Hoek. Naartgaawa* 9.80 ure, ds. Griethujjsen. Hrefackar. 2 ure, ds. r. d. Griend (Doop). Bawarkark. 6 ure, ds. Hoekstra. NSaawerkark. 9.10, ds. d Linden en 2 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 9.80, 2 en 6 ure, cand. Kuiper van Kampen. Geref. Gear. 9, 2 en 5 80 ure, Leeskerk. Geaterlaad. 9.30, dr. Weeda en 2 ure, idem (Doopsbed.) Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst Geref. Ge». 9.30, 2 en 5.S0 ure, dhr. Romgn. SlrJanslHBi. 2 «re, ds. v. d. Linden BrBlBfise. 9.30 en 2 are, ds. Waarden burg. Geref. Kerk. 9.10 en 2 ure, ds. Brem- in er, Geref. Ge». 9-80, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Ond-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 are, Leeskerk. Ai-J.-Polder. Geref. Kerk. 9.90 en 2 ure cand. Yeldbugzen te Rboon. St.-PUIpelasd. 9.30 ure, ds. Van Doorn. Ond-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.80 are, de beer Arendse van Yeenendaal. Theiea. 9 80, ds. Datema en 2 ure, idem (Doopsbed.) Geref. Kerk. 9 80 en 2 30 are, dr. Yeltsnaar. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. St.-MaartefisdQk. 9.30, Leesdienst en S ure, ds. Yan Doorn. Oud-Geref. Gem. 9.80 en 2 ure, Leesdienst. Sni-VesB«Bseer. 9 30 en 2 ure, ds. de Gidts. Geref. Kerk. 9-30, 2 en 6 ure, ds. Verschuur, emer. te Den Haag. Ond-Geref. Gem. 9 -SO- 2 en 6 ure, Leesdienst. Maandag en Dinsdagavond 6 ure, de heer Ariesen te Yeenendaal. Peortvltet. 9.80, .ds. Yersehoor en 2 ure, idem (Doopsbed.) Geref. Kerk. 9.80, 2 en 6 ure, Leeskerk. 3ckerpeaisse. 9.30 en 2 ure, ds. Los. Geref. Gem. 9.80, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Stavealese. 9.80, ds. Moerman en 2 ure, Leeskeik. Oud-Geref. Ksrk. 9.30, 2 en 5.80 ure, Leeskerk. gt.~AaBa!ca<f. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Moerman. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.S0 ure, Leeskerk. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 8 Fiebr. Uitgeklaard: mo torschip „Europa", kapt. P. Dekteer, ge laden met metselsteen naar Londen. MARKTBERICHTEN. ZIERIKZEE, 9 Februari. Ta-rWfe f 10,50 f 12,50; chevaliergerst f 12—f 13; ha- Ver f 10—f 11; erwten (schokkers) f 20— f 30; bruine boonem f 30—f 32; blauw- maanzaad f 32; bonte aardappelefn f 4,50 f 4,75; blauwe id. f 4,25—f 4,75; uien (grpote bruinfe f 6,25—f 7. ST.-MAARTENSDIJK, 9 Febr. Tarwe f 10—13; Wintergerst f 12; Schokkers f25 —32; [Maanzaad f 30—34 per 100 KG-; Eigenheimers, witte f 5,50; Zeeuwsche 'bon te f5,50, id. blauwe f5; Poters f2,25 iper 70 K.G-Uien, grpote f8, id. kleine f4 per 60 K.G- niets,! Hij moest haar nu aan den volgen den cavalier afstaan. „U is zeker voor den twintigsten be sproken „Ja; die is voor lord Dudelóy!" Godfrey zei niets meer. Hij had ook wel oipgemerkt, hoe kwistig genoemde jonge edelman haar zijn attenties beweesk HOOOFDSTUK XIV. De dans, volgende op het noodlottige num'mer zeventien, was niets geen amu sante, vond Lorna- Zij maakte dien dan ook niet geheel uit, maar had haar öava- lier verzocht haar ©Ven gelegenheid tot rustten te geven. Dit was eigenlijk meer om Godfrey eens samen te zien dansen met Helen Tireoonnell, die haar beschreven was als nog een „oude vlam" van God frey, waarom zij' een geweldigen haat had opgevat voor dit jonge meisje. Juist gingen zij voorbij en Lorna zag hoe Heldn Treconnel ondeugend in zijn gelaat opkeelk. Waarschijnlijk had rij de jeen of an e e tne ije opmerking gemaakt, die hem deed lachen. „Kent u Helen Treeonnell?" vroeg dfl cavalier. I „Neen; enkel van hooren zeggen". „Ze is een vreeselij'ke flirt en kan oils allen om den vinger winden als zij wil. Wat ziet Dudelöy er vanavond gewel dig slecht uit", ging hij voort. „Wij rijh in de rookkamer erg van hem geschrok ken. Hij1 kwam daar 'binnen, terwijl bij op het punt van flauw-Vallen was. Hij moest eön sterke whisky met soda ge bruiken om weer bij te komen". „Waarom gaat; hij nu door met dansen?" (Wordt vemplg<lh

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 9