446e Staatsloterij. laatste jaren te weinig is gebaggerd en 't plan bestaat hel dit j-ir meer te doen, hoewel de stank nooit geheel is weg te krijgen, daar zich altijd zwavelstof zal blijven ontwikkelen. Dat de kleine ge meenten bij de grootere zooveel ten ach ter staan, bestrijdt spr. en wijst in ver bant! daarmede op enkele groote steden. Dir. v. cl. Kivdst wijst op Amsterdam, waar telkens spuiing in de grachten lp!- its heeft. Waarom kan det hier niet, vraagt hij. Zierikzee ligt onmiddellijk aan d.e zee. De heer Panny 'wijst op de gevolgen van openstelling van de Westhavensluis. De gracht komt dan leeg en de modder bloot. Wil mein die opruimen, dan zou een baggermolentje noodig zijn. Dit zou duizenden kosten. Wanneer men betere doorstrooming wil, dan moet een rio- leering gelegd worden van de Oude Ha ven onder de Schuilhaven naar de zwem- haven en zoo naar de gracht. De voorzitter acht 't raadzaam af te wiaphten tot de waterleiding er is; mis schien zijn de genoemde kosten dan noo dig, maar misschien ook niet. De meenin gen hierover loopen uiteen en hij stelt voor de2e zaak aan te houden, tot men er over kan o.ordeelon. Aldus geschiedt. Het suppl. kohier van de hondenbelas ting wordt vastgesteld op f 137. B. en W. stellen voor te dempen en rio- leeren een gedeelte vroon aan de Zuid- wellestraat en tot het in erfpacht uit gaven van de aan te winnen grond aan Joh. de Bakker. Door demping en rio- leering van het gedeelte vroon zal de hygiënische toestand ter pilaatse, welke, volgens de destijds ontvangen rapporten van de gezondheidscommissie, nog al wat te wemchen overlaat, veel verbeterd wor den, terwijl bezwaren van financieel en aard aan dit werk niet zijn verbonden, daar een jaarlijksche erfpachtsom wordt (bedongen van f 5, gelijkstaande .met een •rente van 5 der aan de demping en rioleering verbonden kosten. Z. h. st. wordt dit voorstel aanvaard (Wordt vervolgd.) &RCHTZAKE& Ter Openbare Terechtzitting der Arr.- Rechtbank te Middelburg, Kamer voor Strafzaken, van 20 Januari w'erden o.m. uitgesproken de navolgende vonnissen en wel tegen: C. den B., koopman, 45 jaar, gedom. te Rotterdam, zonder vaste woon- of verblijfplaats. Verdachte werd veroor deeld wegens oplichting, driemaal ge pleegd op 29 Augustus 1927 te Zierikzee, tot 14 dagen gev.str. met aftrek voor arrest. W. v. Tjv 54 jaar, landbouwer, wo nende te Noordgouwe, werd teir zake van diefstal op 10 October 1927 te Kerk- werve veroordeeld tot 1 m. gev.str. ONDERWIJS. Het dagelijksch bestuur der Zeeuwsche Landbouw-Mpij. heeft geadviseerd aan 't K. N. L. C om te trachten te bereiken, dat: le. zoolang de regeering igeen finan- cieele steun voor het vervolg-onderwijs beschikbaar stelt de gemeenten behou dens goedkeuring van Göd. Staten vrijheid Wordt gelaten in het organisee- ren en subsidieeren van cursussen voor niet-leerplichtige jeugd; 2e. bij een even- tueele herziening van de lagerer onder wijswet ten aanzien van de regeling v.an het vervolgonderwijs voldoende rekening Wordt gehouden met de bezwaren tegen de regeling van wettelijk vervolgonder wijs; 3e. dat het ministerie van onderwijs ten spoedigste terugkomt op zijn inge nomen standpunt, zoodat de voor 1927 loopende cursussen kunnen wiorden beëin digd. ONDERWIJZERSOPLEIDING. In het bijv. van het Januari-nummer van het „Tijdschr. van de Ned. Mij. voor Nijvlerheid en Handel" zet dr. H. de Noo Bz., directeur der H.B.S. met 5-j. e. te Zierikzee, zijn denkbeelden uiteen over een derde af deeling aan de H.B.S. ter opleiding van onderwijzer. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt: Voor Eikerzee, ds. W. de Kam te Zoutelande. RADIONIEUWS. Het Christelijk tijdschrift voor radio meldt, dat in verband met de vele sto ringen, 'welke de uitzendingen van Hui zen overdag ondervinden, op de golf lengte van 1840 meter en ook in verband met dje klachten, 'welke worden geuit door de abonné's van het station Scheve- ningen—Haven, deze uitzendingen om streeks half Februari vermoedelijk plaats zullen hebben op een golflengte van om streeks 350 meter. De toestemming van demi directeur-generaal der P.T.T. is daar toe reeds verkregen. Met de voor die verandering verbisohte technische voorzie ningen zal waarschijnlijk een maand ge moeid zijn. Men ver'wlaoh-t, dat vooral in het midden des lands de korte golf een buitengewoon goede ontvangst zal op leveren. LUCHTVAART. NIEUWE NOORDPOOLVLUCHT. De Russische h'laden melden thans na dere bijzonderheden over cfe wetenschap pelijke expeditie, die per luchtschip de Noordipjool-regionen zal onderzoeken en daahbij als basis Leningrad/heeft gekozen. De vlucht wordt georganiseerd door het Italiaansohe Geografische Genootschap en zal plaats vinden onder leiding van No- bile, die de beschikking krijgt over het nieuwe Italiaansohe luchtschip No. 4. In een luchtschip van hetzelfde type heeft Nöbjle indertijd zijn eerste vlucht naar de Noordpool ondernpmen. Aan de we tenschappelijke expeditie nemen 26 per sonen deel, o. w- drie Russische geleerden. VI8SCHEK1J BERICHTEN. BRUINISSE. Zaterdagavond j.l. werd in „Het Veerhuis" een ledenvergadering gehouden van don Bond van MoBsel- kweekers, afd. „Bruinisse", welke door 76 leden werd bezocht De voorzitter, de heer W. v. d. Berg Dz., opende dsze vergadering en achtte zich aller eerst verplioht namens allen deelneming te betuigen met het droevig ongeluk, hetwelk een lid der afd. deze week op de Westerschelde is overkomen. Het eerste onrustbarende bericht uit Ant werpen, als zouden de twee opvarenden van de „BRU 45" hun toevlucht hebben moeten zoeken in de mast van hun gezonken vaartuig, werd gelukkig in den loop van den dag gevolgd door het verblijdend bericht dat beiden waren gered en aan wal gebracht. Gelukkig bleef dus het ongeluk be perkt tot materieele schade. Deelneming- met het woord is hier evenwel niet genoeg en daarom heeft het bestuur der afd. gemeend, aldus de voorzitter, om de daad bij het woord te moeten voegen en de getroffen schipper een som van f 500,te schenken ter gemoetkoming in de onkosten om het vaartuig te lichten en in bruikbaren staat te brengen, terwijl de knecht f 50,werd toebe dacht voor zijn geleden verlies. Met luide instemming verwierf dit bestuursvoorstel de goedkeuring der gansohe vergadering. Het bestuurslid, d9 beer W. Otte, deelde hierna mede, dat het bestuur van „Algem. Schippers en VissGhersbelang" op een eerstdaags te houden ledenvergadering zal voor stellen eveneens een bedrag van f 500 uit de kas dier vereeniging aan schipper De Koning van „Bru 45" te schenken. In een breedvoerig betoog gaf do voorzitter hierna een uiteenzetting van het doel dezer bijeenkomst. 08 om standigheden hebben zich voor den Bond in de laatste weken in zeer on- gunstigen zin gewijzigd. Een der voor naamste afnemers van mossels te Ant werpen heeft de bestellingen aan den Bond gestaakt, na zich vooraf verzekerd te hebben langs een anderen weg vol doende mosselen te kunnen betrekken. Te bejammeren is het, dat leden van den Bond der afd. Ierseke zich onder de leveranoiers aan die Antwerpeche firma bevinden. Als voornaamste oorzaak tot het be sluit der Antwerpeche firma geeft deze op, dat zij met mosselen van den Bond betrokken niet kan concurreeren tegen de „Phimos" te Philipine, aangezien de „Phimos" aanzienlijke reductie toestaat aan hare afnemers op de door den Bon d vastgestelde minimum-prijzen. Yerscheidene malen is er in de af- geloopen week vergaderd door het Hoofd bestuur en de Afdeelingsbesturen om de daardoor ontstane debacle op te heffen Een deputatie is naar Antwerpen g - toogen om met de Antwerpsche firma te onderhandelen, doch alles zonder resultaat. De vraag is nu, wat moet gedaan worden om deze moeilijkheid weer t overwinnen? Over deze vraag is door de vergadering uitermate breedvoerig gediscussieerd. Uit de besprekingen bleek, dat de leden vast besloten waren, tot eiken prijs den Bond te handhaven Nog slechts enkele weken en het sei zoen- is afgeloopen. Men zou dan de opgedane ervaringen in het eerste levens jaar van den „Bond van Zeeuwech Mosselkweekers" kunnen benutten, om het nieuwe seizoen aan te vangen. Wat nu voor het oogenblik nog gedaan kan worden, daarover werden drie voor stellen gedaan, ten eerste, in samen werking met de overige Antwerpeche Mosselmarchands de concurrentie aan binden tegen de firma de Oleer, t-r tweede de handel gedurende het laatste deel van het seizoen vrijgeven en t-n derde den handel op Parijs zelfstandig aanpakken. O/er deze drie voorstellen werd door de verg. gestemd en verkrec g het eerste voorstel de voorkeur. VAN HEINDE EN VER. Kanton is thans aan drie zijden door communistische opstandelingen in gesloten. In tal van steden hebben de communisten een terreur uitgeoefend. Dui zenden zakenlieden wierden doodgescho ten en de zakenkwartieren zouden plat gebrand zijn. Naar de „B-remer Ztg." meldt, heeft een rij'ke boe'r uit Otlersberg, om zij'j ziooins den geheelen boedel te kunnen vermaken, zijn 24-jarige dochter sedert twee jaar in- een donkeren, vochtige n kelder gevangen gehouden. Op aangifte van een knecht heeft de politie den kel der met geweld geopend. Men v-ond hel meisje tot het gebeente uitgeteerd en geheel verwaarloosd. De moeder moet vain heit beestachtige plan op de hoogte zijn geweest. Terwijl in het algemeen in Rusland de temperatuur de laatste weken niet onbelangrijk gestegen is, komen uit de streek van Chabanöwsk berichten over abnormaal strenge koude. Er zijn tem peraturen van 40 en 42 graden vorst ge constateerd. Er zijn menschen doodge vroren. De Krakatau, hel vulkaaneiland in straal Soenda, berucht door de uitbarsting van 1883, toont de laatste dagen verhoog de werking. De bevolking der kuststre ken is zeer ongerust; vrouwen en kin deren zijn naar het achtergelegen land gevlucht. De Krakatou 'werpt groote' mas sa's rook en sto-om uit. In vele steden van Rusland heerscht -een griepepidemie. Het aantal zieken loopt in de tienduizenden. Do Hongaren willen, als blijk van -erkentelijkheid voo-r de kinderverzorgings- actie van Nederland, Bélgië en Zwitse.r- land, behalve in Budapest, ook in Am sterdam, B/ussel en Bern een monument der dan'kbaa-rheid oprichten. Te Warschau (Polen) diende sinds •enkele dage'n een -proces tegen een aantal gewezen hooggeplaatste ambtenaren v-rm de stedelijke' politie. Uit d-o verklaringen van de getuigen blijkt, welke wantoe standen bij da politie van de Poolochc hoofdstad hebben. geheersc'M. Als b.v. een beroepsmisdadigèr een misdaad had ge pleegd, Werd den plaatsvervangenden hoofdcommissaris van politie, die de voor naamste beklaagde in het proces is, ver - zo-c'h-t zijn foto uit het misdadigersa'bum tei verwijderen. Aan dit verlangen werd tegen betaling steeds voldaan. T-ot nlgem. verbazing zijn alle 'beklaagden vrijgespro ken. De „Vorwarts" publiceert een op roep, die door de bannelingen van de groep-T-rotski is opgesteld en waarin zij zich richten tot de communistische inter nationale. In Rusland mocht deze oproep niet verspreid worden, maar niettemin is hij over de Duitsche grens gekomen Het stuk is o.a. onderteekend door Trotski, Rakofski, Radek, Smilga en vele andere bekende bolsjewiki, die den laatsten tijd door de maatregelen der Russische 're- geerinig zijh getroffen. Voljgens de sowjie-t-bladen -heeft men in verschillende- gedjeelten van Rusland te lijden vatn eeni zee'r ernstige ratten- en muizenplaag. Hoewel door de strenge vo'rst tienduizenden zijn gestorven, is hun aantaf nog zeer -groot en "zij: richten enor.- me schalde aan. Voo-ral in die- districten Pierm en Salpaitof heeft de 'plaag g-roote -afmetingen 'aangenomen. De organisaitiegedaChte heeft zich in sowjet-Rusland onder alle lagein der be volking zoozeer .ontwikkeld, dat te Mos kou ook een „trust" van bedelaars bie* sfaat, waafbij' een 150 personen, die dit beroep1 uitoefenen, ziijn aangesloten. Aan het hoofd der trust staat een soort be zoldigd; bestuurder, die a-lle Zaken der organisatie behartigt, waarvoor de ledjen hem ee-n vast percentage van de op brengst van 'hun beroep afstaan. VERSCHILLENDE BERICHTEN. RuitenkwssersSinds enkele dagen wor den enkele groote steden van ons land bezo cht door een maniak (ken) die het er op voorzien heeft, groote spiegelruiten voor winkels van flinke krassen te voor zien. Thans Zijn ook te Haarlem ruiten- kr-afssers jaan 't werk geweest. Ih de voor naamste winkelstraten zijn eien -groot aan tal spiegelruiten bekrast. OngelukkenTe Dom'm'eien bij' Valkeas- waard (N.-R.) is een 19-jarig meisje te water geraakt en verdronken, 't Meisje is vermoedelijk tengevolge van de ver blindende lichten van -een auto van den berm van den weg (gereden. Op den Breeden Hfiledijk te Rotterdam passeerde een auto'bhs een andere bus, zoodot déze om een aanrijding te voorkomen plotse ling naar rechts Tribest uitwijken. De wa gen geraakte daardoor op het trottoir, waar een lantaarnpaal werd omvergere den, terwijl tevens ieen 57-jarige haven arbeider werd aangereden. Het slachtof fer, dat pl.m. 25 imbter werd -mteegesleurrf is aan de bekomen verwondingen over leden. Te Amlsteifdiaim1 is een 7-jarig meisje, dat uit school ikwam, bij 't over steken van een straat, door de eleCtrische tra-m gegrepen ch gedood. Toen d? landbouwer V. te Lage Zwaluw© met zijn paard en rijtuig huiswaarts keerde, trapte 'het paard op den draad van de electr. leiding, die door den sterken wind afgebroken was. Hel dier werd direct gedood. V- kneeg geen letsel. De amb tenaar H. die bij 't vervullen van zijn plicht in de buurtschap Zwolle van den hooizolder is gevallen, is in het zieken huis te Groenlo .overleden zonder tot be wustzijn te zijh gekomen. De man laat vrouw en d-rie kinderen .achtier. Naar het Leeuw. Nfol. meldt, is Vrijdagochtend in de 'bestellers-kamer van het postkan toor te Leeuwarden plotseling de inhoud van een doos, die zich tus'sohen -de andere 'post 'bevond en er uiterlijk even onschul dig uitzag als deze, ontploft. Een muur werd 'beschadigd, doch 'persoonlijke onge lukken deden zich -niet voor. Bij ondier- zoek 'bleek de doos patronen te bevatten. Daar het natuurlijk streng verboden is dergelijke gevaarlijke zaken de 'post Ier verzending aan te bieden, zal dit muisje voor deni afzender nog wel een staartje hebben. Te Her-pt is een 3-jarig zoontje van den heer C. v- Grevenbroek door een hond aangevallen, die het jon getje de lappen vjeesch als 't ware uit den hals beet. In levensgevaarlijken toe stand is het knaapje opgenomen. De hond is doodgeschoten. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand December. NIEUWERKERK. Geboren: 10, Jannetje, d. van J. A. Smalheer en E. M. Heij- boer; 14, Elizabeth, d. van C. v. Klinken en N. Braam; 25, Neeltje, d. van Joh. Sleuljesdijk en L. van der Male. Gehuwd: 7, L. D. van Klinken, 65 j., weduwn. van N. J. Boogerd en M. Folmer, 52 j., w'-ed. van J. Kik. Overleden: 3, Cornelia Lems, 86 wed. van Jan de Haas; 26, Job Nicolaas Bouman, 6 m., z. van C. J. M. Bouman en J. K. ten Haaf. Levenloos aangegeven: 6, Een dochter van G. Flilcweert en D. Heijboer. BRUINISSE. Geboren: Johanna, d. van J. M. Wesdorp en C. A. Zoeter; Cor nells Jacob, z. van M. G. Felius en G. de Jonge. Gehuwd: Jan Cornells de Jonge, 23 j. jm., (van O-oslerland) en Maatje Adriana Hage, 20 .j jd.; Gerrit Go-ris, 25 j. jm. (van Wassenaar) en Trijntje Verheij, 29 j. jd. Overleden: Christina Otte, 39 j., ongeh. dochter van W. Otte en J. Constandsa. ST.-PHILIPSLAND. Gehuwd: 15, Adria- nus de Graaf, 22 j. jm., ein Jaeomin-a Verstrate, 19 j„ j.d.; 29. Steven v. Ham, 28 j. jm., en Maria Pieternella Boude- ling, 25 j. jid. Overleden: 13, Janna Verwijs, 30 j., echtg. van Cornells Meijer. THOLEN. Géboren: 5- Iman, z. van J. EiOiut en M. Braai; 10- Mairinus Cornells, z. v- L. Quist -en S. Vendevibe; 11. Lu- tbejriis Dick, z. v. L. O'. A. Loysen en M. S- P. Yff; 23. Jo-hia-nmis, z. v. L- P. Deur- lioo en T. Duine. Gehulwd15. K- Jansen en M. J. Cor- r.elisse; 27. A- L. B,a-aij' en G. Schot; 27. P, Gioossen en J- van Driel; 29. P. A. Lanting en A. R. Goossen; 29. D. van Houdt (van Scheripenisse) en M. J. Ber gers; 29. A- Peetiers (Roosendaal) en P. J. Deurloo. Overleden: 1. Arendima, 3 jaar, d. v. P. va-n Driel en C. Duine; 20 J. van Vessem-, 85 j., wed-n. van J. die Rij'ke, eerder van J. GeLuk; 29- Levenloos kind van H. Kooi- stra en R. Baaij'. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Gsachte Redactie, Verzoeke onderstaande letteren in Uw veelgelezen blad te wilUien opnemen. I-edere mossel visscher van Bruinisse, Weet wat -er momenteel gaande is tegen den pas opgerichten Bond van Mossel- kwieekers en we zijn -er van overtuigd, dat velen met ons de zeer ongenadige manier van handelen ven den heer Vijver berg ten strengste afkeuren. Is deze niet in de weer om als agitator, te probee.ren Bruinisse ten ondergang te doemen, nu den Bond met vaste schreden tracht voor waarts te gaan Mannen vein Bruinisse Weest sterk öh schaart U in 't gelid om gezamenlijk als leden van den Bond, U tegen die ongewenschte handelingen te verdedigen. Maar laat den Bond -dan ook recht vaardig zijn en nauwlettend, als 't kan, de prijzen handhaven, niet alleen hier, maar ook in andere /afdeeliogen, terwijl ze ook dient te zorgen voio-r -een ruimen afzetgebied en dat is ook te bereiken, naar We vernamen. Laat het Bestuur zich niet bin-den aan een koopman uit Ant werpen, maar laat ze den tusschenbandel pass-eeren, hetw'elk ongetwijfeld in het belang van koopmaan en consument is; ook voor den mosselvisseber. Wanneer de mosselhandel op Bruinisse bloeit, dan gaat hiet iedereen goed; hel js één schakel, alles staat er mee in verband. Laten w'e den Bond hoog houden en alle moei lijkheden trachten te overwinnen Eendracht maakt _macht U, mijnheer de Redacteur, dankend voor Uw'e plaatsruimte, Ecnige schippers van Bruinisse. SPORT. Voetbal van 22 Januari. Derde klasse A, N. V. B. Middelburg: Zeelandia II—Sin-oto I: 3—4. Walcheren I—Goes T: 3—4. Eerste .klasse A, Z. V. B. Middelburg: Zeelandia III—Sinoto II: 5-0. TELEGRAMMEN. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 23 Januari, f 10.000: No- 12048. f1500: No. 3121- f 1000: Nos. 3261, 6807, 14326. f400: Nos. 4485, 8673, 9623- f200: Nos. 302, 15346, 16919 f 100: Nos. 1508, 341, 4414, 4635, 7230, 9879, 9366, 10866, 11899, 11954, 13450, 15016, 16022, 17435, 18329, 18579, 19375, 19595, 19755, GRONINGEN. (V.D.). In de kazerne te Groningen is ee-n militair overleden aan een ziekte, waairvan d'e verschijnselen dui den op nekkramp'. Ofschoon het bacteri ologisch onderzoek nog niet met zeker heid heeft aangetoond; dat men hier in derdaad in-et de gevreesde ziekte te doen heelt, zijn in overleg miet Dr. H- Peeters te Utrecht door den waarnemenden chef va-n den militairen geneeskundigen dienst, D-r. (M- v. d, Rys, alle maatregelen getrof fen om eventueele uitbreiding der ziekte te voorkomen. AMSTERDAM (V.D-). Hier ter stede is gisteren aangehouden een officier van die Grieksche marine. Deze Griek had zijn vaderland den rug toegekeerd, nadat hij zich had meester gem'aakt van een som gelds, welke 'bestemd was voor de uit betaling aan de 'bemanning van het oor logsschip, waarop hij' diende. Men ver moedde dat hij do wijk naar Holland had genomen om van hieruit den Oceaan over te steken. Aanvankelijk was een Grieksch poli lie-ambtenaar hemnaar Rotterdamna gereisd om hem 'daar imet behulp van de Rotteria-ms-che recherche le arresteeren. Zijn spooT.'leidde maar Amsterdam en daar is hij thans aangehouden'. ROTTERDAM (V.D.). Gisterenmiddag iujssehen 4 'chl 6 (uulr is een brutale inbraak gepleelgd in de j uwelierswinkel van d? firma S. aan de Binnenweg. Een groote voorraad sieraden, juweeLeui enz. is ge stolen. De vermoedelijke waarde van het gestolen© wordt geschal op 30 a 40.000 gul-den. H-et politionneel onderzoek is in vollen gang. ROERMOND (V.D.). Door onbekende oorzaak ontsto-nd Zondagmorgen brand in de woning v,an d-en -arbeider B. Janssen te (Maiasniel. Da arbeider en zijn vrouw wa ren niet thuis. Vier kind-eren sliepen ech ter in het brandende huis. Het gelukte Ide buren met groote moeite de kinderen uit het vertrek, dat geheel met rook gevuld was, in veiligheid te brengen. Een van de ibeide jongste kindieren verkeert in vrij erinstigen toestand. PARIJS (V.D.). Tusschen ©enige duizen den communisten, en die politie is het tot een 'botsing gekomen toien de com munisten trachtten op te rukken naar dé strafgevangenis, waar 2 Communistische afgevaardigden zijn opgestoten. Aan bei de Zijden viel-en gewonden. De commu nistische betoogers werden evenwel spoe dig uit elkaar gedreven. De politie heeft bijzondere -maatregelen voor hun bewa king genomlen. PARIJS (V.D In welingelichte kiringen verluidt, dat d>e Fnansche regeering na de verkiezingen over zial gaan tot stabilisatie van de franc en wederinvoering van den gouden standaard. De stabilisatie zal ge schieden op1 V* van 'de- waarde van de franc van voor den -oorlog. Na de sta bilisatie zullen maatregelen worden over wogen ten 'behoeve van de renteniers, die het meest door de daling van de waarde van het betaalmiddel zijn ge troffen. - ZEETIJDINGEN, ZIERIKZEE, 20 Jan. Uitgeklaard: zeil schip „Komeet", kapt. O. B-osm'a, geladen met stukgoederen, van Duisburg naar Lon den. 21 Januari. Ingeklaard: motorschip „Ella", kapitein H. J. Schrager, geladen met gebroken glas, komende van Londen. 5e klasse. (Eerste week). Trekkingen van 16, 17, 18 en 19 Jan 1928 Prij* van f 2000 no. 1287. Prjjzen van 7 0: 1339 13824 13853 Nieten: 12'5 1307 1313 1332 13826 13854 1281 1308 1324 13821 13831 13870 MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 23 Jan. GRANEN. Bui- tenl. kalm. Meel f 18,25. Mais, La Plata f 212. Haver, Canade f 11,60. ZADEN. Lijnzaad, voer- f 18—f 23; zaai- f 22— f 25. Maanzaad f 34—f 36; kaxwijzaad f 35—f' 37; kanariezaad f 11—f 12; kool zaad f 22—f 23,50; boekweit f 12,50 p. 50 k.g. Ajuin. Aanvoer tamelijk. Groote f 6,80-f 7, kleine f 5. Aardappelen. Zeeuw- •sChe Eigenh. f 5,75—f 6; idem Brielsche f 6—f 6,80; bonte en blauw© f 5,50— tf 6,50; red star f 5—f 5,50; bravo}" f 6— f 6,60; drielingen f 4.25—-f 4,75; id. bonte -en blauw-e f 3,25—f 3,75; industrie, klei f 4,50'f 4,75. VLAS. Aanv. 9000 kg. Groninger f 1,40 1,80; 11045 k.g. blauw' f 1.20—f 2; 12400 k.g. geel f 1,30—f 1,85; 200 k.gf dauw'rood f 1,20—f 1,40; 2200 k.g. geel tf 1,30—f 1,85. VEE. Aanv. 476 runderen, le kwf. f 1— f 1,05; 2e f 0,85—f 0,95; 3e f 0,65-h f 0,75; 213 kalveren, le k:w'. f 1,70— f 1,85; 2e f 1,25—f 1,50; 3e f 0,95— f 1,10; 803 schapen of lammeren, le kw. f 0,70—f 0,75; 2e f 0,50—f 0.60; 3e; f 0,45; lammeren f 0,70—f 0,80; i203 varkens, le kw. f 0;63—'f 0,65; 2e T 0,59 f 0,61; 3e f 0,55—f 0,57; export f 0,57—T 0,59. Handel algemeen redelijk. GRANEN. Buitenl. Tarwe f 10,25—f 14; gerst (chevalier) f' 12,50—f 13; haver f 10 f 11; erwten f 18—f 25,50; br. boonen f 24f 34. S oomzuivölfabriek „De Duif", Prijs der boter f 1,25 per pond. Coöperatieve Veiling Zierikzee. Veiling van 20 Januari. Appels: Goudireinette 9—23, Campagner 7—16, Bellefleur 4—14, Steraippel 8—18, Ermgiaa-rd 7—14, Grauwzuur 8, G>'on. Kroon 6—9; Peren: Comtesse de Pa-ris 16, Gies. Wildemta-n 4—11, Kleipeiren 4—8, Ponds peren 5—9; Aa-rdiappels 8—8 Vl>, Kriel 11/2 —2, Spruiten 14—23, Witlof 38, Ra-aipkool 2—21/2- Alles 'per K G. S-avoy© kool 1 5, Ra-aipkool f3—f5,60 'per 100; Prei f7,80— f9,40 per 100 bos. Veiling van 21 Januari. Appels: Goudireinette 7—21, Belle fleur 4—11, Caonipagne 6—12, Grauwzoet 6— 9, Enmgaard II 5—7; Peren: Gieser Wild. 5—11, St. Reiny 8, Klei'peren 4—6, Ponds peren 4—6, Winter-Louwtjes 6; Aardap-.' pelen 88»/2, Poters 4, Spruiten 10—18, Raa-pkool 21/0—3 et Alles 'per K G. Boe renkool f 4,30, Robde id. f 10, Raap id. f 7 f 7,50 per 100. Prei f 8,40 per 100 bos.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 2