PUROL m en ynjdag. Woeaeiae Maandag 23 Jan. 1928. zierikzeesche courant. 83ste jaarganq- - no. 11049. landing op d8£. dag m uu- Inzending Adverteniiën Ruwe en Schrale Huid Vtzetzalf Kennisgeving. buitenland. Overheerlijk. HP! Zierikzeesche Nieuwsbode üil 8 3 v/uunsni, Dir. 4. J. DE LOOZE. Ullg.-Rldicllir II. J. KOSTFÜ. gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf Gebruik bij spriDgerde lippen en het allerbeste middel, en dat is DOOB 30 ct. geneest kleine wondjes Rocept Fa. v. d. Velde, Apotheker Het bureau van dit blad, hoek Schuithaven, is geopend van 's morgens 9 tot 's avonds 5 ure. Aan het woonhuis van ondergetee- kendo worden gcon boodschappen, de zaak betreffende, aangenomen. DE DIRECTEUR. HAAR MINNAAR VERMOORD. De bekende' Firansche advocaat Moro- Giafferri heeft een nieuw1 succes te boe ken. Tengevolge van zijn pleidooi is het Corsicaansche meisje, Alba Bianchi, die haar verloofde had doodgeschoten, Vrij dag door de jury van het assizenhof te Bouch.es-des-Rhcme vrijgesproken. Na de woorden van den rechter „Alba Bianchi, ge zijt vrij", verloor het meisje haar be wustzijn en viel op den grond, voor haar bew'akers haar hadden kunnen tegenhou den. Alba Bianchi was uit Corsica naar Frankrijk gekomen om te studeeren voor een universitair examen. Al spoedig 'werd ze verliefd op haar leeraar in de philo- sofie. Het schijnt, dat de jonge leeraar beloofd heeft, haar te trouwen, maar zijn liefde was over een tijdje plotseling be koeld. Aan vrienden van haar deed hij ter verklaring daarvan verhalen, die 't meisje ernstig compromitteerden. Alba wachtte den man op een avond, toen G. huis waarts keerde, op en vroeg hem om een verklaring voor zijn beleedigende woor den. De vroegere minnaar liep luchtigjes over de zaak heen en vroeg lachend ze van plan was zelfmoord te plegen, toen ze een revolver te voorschijn haalde. Maar hel meisje, vastbesloten, richtte het wapen op hem en trof hem doodelijk. Op zijn doodt bad heeft hij haar vergéven. In den loop van het proces bleek, dat Alba in de gevangenis gezegd had, dat op Corsica een moord niet oneervol was. De jury had haar beslissingonschuldig na drie minuten genomen. Uil Slaal ©r» Pravsnole. ZIERIKZEE. Dinsdag 24 dezer, des avonds te 8 uur, zal in hotel „Juliana", vanwege de vereeniging „Algemeene Ont wikkeling", een lezing met lichtbeelden worcen gehouden door den algemeen 'be kenden po'itie-inspecteur, dhr. J- W. F. Enge'en te Rotterdam, met 't onderwerp: de beheersching der criminaliteit door middel van de Dactyloscopie, of' om 't in gewoon Hollamdsch te zeggen: „het op sporen van misdadigers door 't nemen van vingerafdrukken en het onderzoeken van allerlei kenteekenen door die heeren achtergelaten". Dit onderw. is, voor zoo verre wij kunnen nagaan, nog nimmer in de vereeniging ,,A. O." behandeld en het doet on^ genoegen te kunnen censtateeTeh, dat het tegenwoordige bestuur de vereeni ging nieuw1 leven heeft ingeblazen. De voordrachten gedurende de laatste jaren gehouden, 'b'ehooren toit 't beste wat wij zouden kunnen verlangen en een groote "opkomst zij warm aanbevolen. In de pauze bestaat gelegenheid onderwerpen, welky men te eeniger tijd en te zijner keuze gaarne 'behandeld zoude zien, aan he+ bestuur op te geven. Formuliertjes zullep daartoe aan 't publiek worden uitgereikt, ter invulling. In de Vrijdagmiddag alhier gehouden vergadering van den gemeenteraad werd, na discussie over het uitgebracht rap port, betreffende de kosten, noodig voor 't openen der Westhavensluis, besloten^ de rioleeringskwesti© aan te houden tot* de waterleiding er is. Aan de Waterleiding-jMij. Schouwen Duiveland werd een strook grond in de tweede wandeling in erfpacht uitgegeven voor 't plaatsen van een watertoren. Aan den kring Schouwen—Duivelamd der Z. L. fM. werd z'.h.s. voor de in Juli e.k. hier te houden landbouwtentoonstel ling f 250 subsidie uit de gemeentekas toegekend en voorts 'b'esLoten, om, in dien de rekening der tentoonstelling met een tekort mocht sluiten, in dat tekort een bijdrage der gemeente te verleenen van ten hoogste f 250, of zooveel mincljer als zal 'blijken noodig te zijln. Vastgesteld werden een instructie voor de 'brugwachters, op de. heffing en in vordering van gelden voor venwege de gemeente bewezen buitengewone poli tiediensten en een verordening, regelein de de vergoeding vain overuren vop-r de agenten van politie. Het voorstel-Gerritsen tot verhooging van den aftrek voor noodzakelijk levens onderhoud van f600 op f800, werd ver worpen. Op 't verzoek van H. J. Landman te.s., om in 't verlelngd© van den Achterweg ee|n rijweg te leggen in verbinding met den Oudeweg, werd eveneens verworpen. De heeren van Schelven en Quant stemden vóór. Tot ©nderwijzieres aan de U. L- O. school werd benoemd mej. C. Oostwal te Haarlem en mocht ziij hare bbnoeming niet aannemen, dan wordt geacht mej. S. P. Lang te Gendringen benoemd te zijn, BURGH. Vergadering van den gemeente raad, gehouden op Vrijdag 20 Januari j'.l. Aanwezig alle leien. De voorzitter opent deze eerste vergadering in 't nieuwe jaar met den wensch, dat 1928 voor de ge meente eert in alle opzichten gelukkig jaar moge zijn en de gemeentezaken evenals vorige jaren door den Raad wederom in goede harmonie mogen behartigd worden. Daarna deelti hij' onder danik aan de gevers mede, dat de inteekenlijst, ten doel heb bende het herhalingtsondierwijs dit voor jaar te kunnen bestendigen, voldoende resultaten heeft!opgeleverd. Gelezen wordt een circulaire van Ged. Staten in verband met een opnieuw vast te stellen grens van de bebouwde kom der geméente en beperkende bepalingen omtrent 'het be rijden ook met motorvoertuigen van be paalde wegen bij' opidlooi. Daaromtrent zul len B^ en Wi- in overleg treden met ove rige wegenbeheerders om in een Volgen de vergadering met eventueel© voorstel len te komen. Naar aanleiding vam een ingekomen verzoek van den kring Schou wen— Duiveland der Z. L. M., om een ge meentelijke subsidie ten behoeve der i? Juli a.s. te Zierikzee te 'houden landbouw tentoonstelling, wordt opi vpiorstel van B. en W|. b'esiotan geen bepaalde subsidie te verleenen, m!aar wiel een waarborgsom van ted hoogste f 25 voor dit doel beschik baar te stellen. Verder kom't in behande ling een verzoek van het bestuur van het Ziekenhuis te Noiordgouwe om de verhoogde subsidie van 20 cent per inwo- neT voor den tijd van 10 jaar te besten digen. Besloten wordt B, en W. te mach tigen aan genoemd bestuur mede te dee- len, dat de Raad bereid is tot het verlee nen dier subsidie tot wederopzegging, voor het geval, dat het verleenen eener subsidie voor een 10-jiarig tijdvak een beletsel zou kunnen worden voor de door den Raad gewaardeerde aanstelling van een vasten Chirurg aan deze inrichting. Een wijziging der beg rootingen 1927 van gemeente, burgerlijk- en plaatselijk arm bestuur, wordt z.h. st. goedgekeurd. Ter tafel komt een verzoek van J. Dalébout, om verhooging van gemeentewege van de toelage voor een door hem verstrekt ttr_ rein als standplaats voor woonwagens. Adressant grondt zijn verzoek op 't feit, dat de woonwagenlbezitters hun paarden tot zijn schade laten graden aan den door hem gepachten dijk' buiten het aangegeven terrein. Daar verschillende besprekingen tot het kiezen van ©en ander terrein geen resultaat hebben, wordt de voorzitter in dezen gemachtigd nog eens mondeling met dhr. Da!ebout te onderhandelen. Het voorioopig kohier hondenbelasting wordt vastgesteld met 27 honden in de 1ste ey 4 in de 2e klasse. Zoo mogelijk zal geu trecht worden tot wijziging in de verorde ning dier belasting ten opzichte van tijde lijke inwtonexs.bonder.be.i.ters. Alsnukomt in behandeling een verzoek van de afd*. Haamstede-B urgh van het Groene Kruis, om een jaarliikSChe gemeente-subsidie van f350, ten behoeve der aanstelling eener wijkverpleegster voor genoemde gemeen ten. Namens B- en Wi. ktomit het voorstel deze subsidie tot wederopzegging te ver leenen. De heer Fokker merkt hierbij op, dat hij reeds in de vergadering van B. en W. bezwaren heeft geopperd tegen die Clausule, tot wederopzegging. Bij moge lijk geval zou z. i. de positie van de te benoemen verpleegster zoodoende onvast Zijn en ook de betrokken afdeeling van het Groene Kruis in 't gedrang kunnen komen, wat hij' ten opzichte van de goede zaak ten zeerste zou betreuren; dhr. Krij ger gaat met deze opmerking aCcoord. De voorz. zegt, dat mlen niettegenstaande het door dhr. Fokker gewraakte voorbe houd van gemeentewege steeds wel al het mogelijke zal doen om' de subSidie te be stendigen. De heer Fokker wil echter vol komen zekerheid en stelt voor in het belang der zaak bedoeld© bepaling te doen vervallen. Zijn voorstel, in stemming gebracht, wordt met 4 teglen 3 stemmen verworpen. (Vóór de heeren Kloet, Krij ger en Fokker, tegen de 'heeren Lande- gent, v. Zuijen, Overbeeke en Heule). Het voorstel van B. en Wi- tot het verleenen eener subsidie van f350 wordt daarna aangenomen mJet 5 teglep 2 stemlmlen. (Vóór de heeren Landegent, v. Zuijen, Overbee ke, Kloet en Heule, tegen de heeren Fok ker en Krijger). Ten slotte komt in be- sipreking het schrij ven van Z.Exc- den Minister van Arbeid, inzake emigratie naar Canada, om van gemeentewege zoo noo dig de helpende hand te bieden aan even- tueele emigranten. Ingekomen was een. verzoek van F*, v. Zailm, om steun in deze. De Raad gaat1 thans over in besloten zit ting. Na heropening wordt met algemeene stemlmen besloten het verzoek in te wil ligen en Ye^n bedrag van f 30 over te maken aan het betrokken Arbeidsbureau^ Een pear, dooV dhr. v. Zuijen uit te bren gen verslagen worden aangehouden tot de volgende vergadering. Daarna sluiting. DREISCHOR. Zaterdagavond 1.1. trad hier, vanwege de afdeeling der S.D.AP. op, de heer Lindeijer, lid der Eerste Ka mer. Votor de pauze hield spr. een uit voerige causerie over de sociale begin selen, de toepassing daarvan in onze maatschappij, de oprichting der S.D.A.Pl, en de eerste baanbrekers-vertegen'wtooirdi- gers in het parlement. Na de pauze gaf de heer Lindeijer een duidelijke uiteenzet ting van het Wetsontwerp „Ziektewet" en 'de geheel© lijdensgeschiedenis daaraan ver bonden, vanaf het ontwérp-Talma tot op heden. Van de gelegenheid tot debat wérd geen gebruik gemaakt, terwijl de zaal goed was bezet. Vier personen traden tot de afdeeling toe. ST.-ANNALAND. Donderdagavond 19 Januari gaf de muziekvereemging „Acce lerando" haar 55ste uitvoering in de zaal vap den heer P. Sonneveld- De zaal was zeer goed bezet. De voorzitter opende met een hartelijk woord van welkom', waaTna met het muzikale gedeelte van het programma werd aangevangen. Ondier leiding van den nieuwen directeur, dhr. M. P. Lanoolij', werden in 't geheel een achttal muzieknummers op zeer verdien stelijke Wij'ze ten gehoore gebracht. Jam mer was het daarom', dat een zeker deel der btozoekers (en bezoeksters) van zoo' weinig opvoeding blijk' gaf, diat de mu ziek soms minutenlang door het gepraat en gelach werd: overstemd (en dat van ko(peren instrumenten in een betrekkelijk kleine zaal). Op 't laatst werd het zóó erg, dat een der bezoekers zich gedron gen voelde ©r van het tooneel af zijli ver ontwaardiging over te kennen te geven. Helaas mocht ook dit niet langer dan een kwartiertje helpen. Toch verdiende de uitvoering, vooral van een der groote nuntmers (Les Contes de Grand' Maman een fantasie van L. Vermaelen) heusch wel beter. In 't bijzonder mag hier wel genoemd worden de prestaties van een 10-jarig Saxofhonistje. Ook de opvoering van het eerste tooneelstukje „Wie ben ik?" (blijspel in 3 bedrijven) werd niet mCt de noodige aandacht aangehoord. Het was aan de gezichten te zien, dat velen zich niet weinig zaten te ergeren. Erg jammer voor de deiittanten -tooneelspe- lers, die zich blijkbaar geen moeite had den bespaard, om hun verschillende rol len zoo goed mogelijk: te vervullen. Voor al de vertolkers van „Baas Pioen" ©n zijn knecht' „Geert" waren goed op dreef. Nadat de aanwezige politie zich ean keer had laten hooren, werd de ordeverstor- ring wat( minder, zoodat het tweede stukje „Fotograaf-Telefonist" (blijspel in één be drijf) tamelijk rustig kon worden voor gedragen. De opvoering hiervan bracht de lachspieren nogal eens in beweging,- waartoe niet 'het minst „Slager Snijpaal" en „Boer Haarkever met Zijn zoon Harm" bijdroegen. Wanneer de orde beter was geweest, had het zeer zeker een mooie uitvoering genoemd kunnen worden. Nu dit echter veel te wenschen overliet, be twijfelen wij of de veresniging deze uit voering wel zal beschouwen ials een aan sporing tot de 56ste. Na afloop hield het het bal, onder muzikale leiding van dhr. F. Roels, de aanwezigen nog tot sluitings tijd bijéén. OUD-VOSSEMEER. Door het onklaar raken van de stuurstang stortte een auto, welke gebruikt wordt voor melkvervoe'', onder St.-Annaland van een dijk, maar stuitte gelukkig op een knotwilg1. De chauffeur kwam imiet den schrik vrij, uit gezonderd een niet ernstig beenkwetsuur. De auto behoort aan een firma alhier en er is heel wat schade aan 't voertuig toegebracht. ZEEUWSCHE KAMER v. KOOPHANDEL. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg, heeft de voor zitter, de heer C. Boudewijnse, na instal latie van de nieuw gekozen leden een jaarrede gehouden Waarin hij zeide, dat de landbouwgewassen in 1927 veelal te lijden hebben gehad van de slechte weers gesteldheid, doch in de prijzen een zekere schadeloosstelling werd verkregen. Vo^r den tuinbouw was het jaar 1927 gunstig; de veehouderij ging niet achteruit. In de oestercultuur waren de resultaten van de campagne, die in 1927 eindigde, be vredigend. In den handel is de toestand doorcengenomen bevredigend, al lijden verschillende zaken onder de veranderde omstandigheden. De algemeene economi sche toestand van ons land ken, meent spr., niet slecht worden genoemd. Hij meent, dat Nederland alles moet doen om zijn vrijhandelsstandpunt niet te ver laten. Met alleen de stem van den heer Jeronimus tegen, die principieel tegen iedere subsidie is, werd besloten, aan den Kring Schouwen en Diuiveland van de ZeeUvvsche Landbouwmpij. een subsidie van f 100 te verleenen voor een in Juli te houden landbouwtentoonstelling en bo vendien een stel medailles daarvoor te schenken. Met 13 tegen 6 stemmen werd een subsidie van f 1000 verleend aan de vereeniging voor vreemdelingenverkeer te Middelburg, voor te voeren propaganda om bezoekers naar de Zeeuwsche eilan den te trekken. Een amendement om f 200 speciaal voor Schouwen en D(uiveland te bestem men, ingediend door den heer Enzlin, werd verworpen met 13 tegen 5 stem men en 1 blanco. Z. h. st. vereenigde de kamer zich met het voorstel, steun te verleenen aan een adres van den Nederlandschen Stagers" bond inzake: gelijkstelling van slagerijen met winkels. Het voorstel om aan de re geering te verzoeken, geen wijziging te brengen in de tot heden gevoerde han delspolitiek, wérd na een vrij langdurige debat tusschen de voorstanders van den vrijen handel en die van bescherming, aangenomen met 16 tegen 3 stemmen. Met dezelfde stemmenverhouding werd aangenomen het voorstel, aan de Tweede Kamer te verzoeken, het wetsontwerp tot verhooging van het invoerrecht op aarde werk enz., niet aan te nemen. Voor Allen die Sukkelen met Veritopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten Doos 60 ct. Gemeenteraadsvergadering van Zierikzee, gehouden op Vrijdag 20 Jan. 1928, des namiddags 2 uur. Voorzitter de burgemeester.mr. A. J. F(. Fokker van Crayesteyn van Range rs- kerke. Waai hei de eerste vergadering in 1928 is, houdt de voorzitter de gebruike lijke Nieuwjaarsrede. Spr. meent te mogen constateer en dat 1927 geen ongunstig jaar is geweest en dat itn het afgeloopen jaar belangrijke Werken zijn uitgevoerd, zooals de nieuwe brug en het nieuwe carillon. Waar Zie rikzee centrumplaats is van het eiland met zijn landbouwbevolking, die in 1927 goede en wel eens minder goede resul taten zag van hare producten, welke resultaten zich reflecteerden in den win kelstand hier, meent spr. dat het met de Welvaart hier nog niet zoo kwaad is ge steld. Bij deze gunstige toestand kunnen niet genoemd worden zaken die bijdroe gen tot meerdere ontwikkeling der stad. Alleen de waterleiding is nu zoover, dat de eerst© schrede is gezet op dien weg. Een verheugend verschijnsel noemde spr. het, dat het inwtonertal in tegenstelling met tal van plaatsen in Zeeland hier niet is achteruitgegaan, maar vrij1 wel hetzelfde is gebleven. Dit is vooral daarom verheu gend, omdat het aantal Woningen toe neemt en men bij een vergelijking bij een dertig of veertig jaren terug, men een toename van gezinnen mag constateeren, maar vermindering van. het aantal kin deren. Spr. Wenscht de leden het beste toe in 1928, hoopt dat het hen in bun gezinnen en zaken goed moge gaan, ge spaard mogen blijven voor kwalen en gebreken en dat allen na 12 maanden hier weer bij elkaar mogen zijn om de belangen der stad waar te nemen. (Ap plaus). Weth. Timmerman, sprekende namens den raad, dankt den voorzitter voor zijn wenschen en gesproken woorden, hoopt dat hij ook dit jaar de belangen der stad zal Waarnemen en God's zegen zal rusten op zijn werkzaamheden en op zijn gezin. De voorzitter dankt den oudsten wet houder voor die woonden. Aan de orde is de vaststelling der no tulen. De heer Catshoek zégt niet in de gelegenheid te zijn geweest de notulen te lezen. Hij kan ze' nu niet helpen goed keuren en vraagt daarom voorlezing. De voorzitter stelt voor de notulen aan te houden tot een volgende verga dering, opdat de heer Caitshoek de ge legenheid krijgt ze te lezen. Aldus wtordt besloten. Tot de ingekomen stukken behoort o.m. de mededealing van Ged. Staten, dat de beslissing omtrent de begrooting voor '28 is verdaagd tot 1 April a.s. Het harmoniegezelschap „Kunst en Eer" deelt mede, dat in haar vergadering van 20 December met algemeene stemmen tot directeur benoemd is de heer J. F'. A. Theewis en dat zij dank zegt voor de verleende subsidie, welk is gebracht op f 600 per jaar. Wiat de in den r,aad ge maakte opmerking betreft over het ge ringe aantal concerten in den afgeloopen zomer, deelt het bestuur mede, dat daar van de oorzaak was het gedurig on gunstige weer en de ziekte van wijlen den heer Klimmerboom. Zij geeft echter de verzekering, dat in het vervolg het aantal concerten aanmerkelijk zal worden uitgebreid. De Ned. Klokken- en Orgelraad bericht, dat het nieuwe klokkenspel tot haar groote tevredenheid is afgeleverd. De klokken hebben een buitengewoon hel deren klank; de stemming, zoowel van iedere klok afzonderlijk, als van het en semble, is zuiver en voortreffelijk en vol doet aan hooge eischen. Hoewel klein van omvang in verhouding tot de be schikbare ruimte zoo groot mogelijk overtreft het in kwaliteit grootere caril lons elders. B. en W. hebben een dankbetuiging ge richt aan den klokkenraad en de tirma Addincks gevraagd voor 't jaarl. onder houd te willen zorgen. De heer Catshoek vestigt de aandacht op 't zwakke half-slag en vraagt ,of 't niet mogelijk is dat op een andere bel over de brengen om 't duidelijker te doen zijn. De voorzitter antwoordt, dat hierover ook aan de firma Addincks geschreven is. D© commissie voor de strafverordenin gen acht het niet wé'nsebelijk, na gevoerde besprekingen, de algemeene politieveror dening aan te vullen wat betreft het af tappen van benzine, waar houders van af tap inrichtingen zich aan de voorwaarden hebben te houden van de Hinderwet en bij overtreding daarvan gevaar loepen ge straft te Worden. Naar aanleiding van het besluit om te laten onderzoeken wat het zou kosten wanneer de Westhavensluis in werking 'wlerd gesteld, met het oog op 'verversching van de graoht, deelt de gemeente-bouw meester o.a. mede, dat tot het weer in gebruikstelling van de sluis aan de West- havendijk over te gaan, het noodig zal zijn, dat de aangewassen ebbeslik, met pain vermengd, voor de uitmonding van de sluis verwijderd wordt; de dichtmet-, seling 'weggehakt en het stel sluisdeuren met toebehooren wordt vernieuwd, de sluiskamer Wordt schoongemaakt enz. enz. waarvan de kosten worden begroot op f 3500. Wanneer de sluis weer dienst doet zal het peil van het grachtwater 50 c.M. dalen, Waardoor het noodig wordt de blootvallende kanten flink weg te bag geren, Waarvoor f 1500 moet worden ge raamd. Samen al zoo f 5000. Aangezien de sluis het eigendom is van het water schap Schouwen zal ze niet in gebruik genomen mogen worden zonder toestem ming van het betrekkelijke polderbestuur en zullen de bediening en onderhoudskos ten komen ten laste dezer gemeente, wat ;bp f 200 's jaars moet worden geraamd. Het grootste bezwaar der verversching schuilt in den toestand van het inlaat- rioiol onder het Havenpark. Om een wer kelijk afdoende verversching te verkrijgen is vernieuwing van het rioolgedeelte van het Kraanplein tol bij het Havenplein noo dig. Dit is echter zeer moeilijk uit te voeren en de gem.-bouwmeester raamt de kosten hiervoor op f 15000. De heer Catshoek is B. en W. dank baar voor 't onderzoek dat zij hebben laten verrichten, maar niet voldaan, om dat, naar hij meent, de inlichtingeh van den gemeente-bouwmeester nog niet ge heel en al volledig kunnen genoemd wor den. De kosten van algeheele reparatie f 3500, acht hij niet zoo hoog. Mocht het werkelijk resultaat hebben, dan zou dat bedrag besteed moeten worden. De f1500 voor uitbaggeren zal men toch moe ten besteden als de sluis niet in werking wtordt gesteld. Wat de rioleering betreft, vraagt spr., hoe men zich dat heeft ge dacht? Wil men de oude buizen opgraven of nieuwe leggen op mindere diepte? De opgraving der oude buizen zal heel veel geld kosten, maar een andere Weg is, nieuwe buizen te leggen even béneden het hoogwaterpeil. Zooals de toestand nu is, kan ze niet blijven en 't verdient aanbeveling de bewuste sluis te openen. Men zal dan meer stroom in de gracht krijgen en naderhand bij invoering van de waterleiding kunnen nagaan of verbe tering der rioleering gewenscht is. In dien dit zoo is, dan acht spir. het 't beste voor die verbetering een leening te slui ten en 't wérk in gedeelten uit te voeren om zoo een goede toestand te krijgen. De voorzitter memoreert dat vernieu wing der rioleering van 't Kraanplein tot aan 't Havenplein f 15000 zal kosten. De bedoeling is niet geweest de oude buizen op te graven. Groote uitgaven zijn niet gewettigd, vooral niet met een begroo- ting, die zeer krap is geraamd. Het ge volg van de opening der sluis zal o.m. zijn, dat het niveau van 't grachtwater daalt, maar de' stank blijft. Daarvoor f 5000 uit te geven acht spr. niet raadzaam. De heer Doeleman acht afWiachten tot de resultaten van meerdere waterspoeling bij invoering van de waterleiding bekend zijn het baste. Dian is 't nog tijd de wer ken uit te voeren. Dr. v. cl. Kiemt vraagt zich af, wiaar- om de kleine steden bij de groote moe ten achteraan komen? Wel wil hij de regeling tusschen - rijk en gemeenten af wachten, maar naderhand over gaan met herstel der rioleering, geen leening aan te vragen, maar het werk in gedeelten afdoen en voorloopig een gedeelte on derzoeken en in orde maken. Weth. Koopman is van meening, dat de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1