Purol bij Huiduitslag en Huidverwonding Zierikzeesche Nieuwsbode b ij voegsel binnenland, Uit Stad en Provincie. feuilletonT Rijk, jong en knap. bshoorende bi] de van Vrijdag 20 Jan. 1928, no. 11648. HET VANGEN VAN EENDEN. Bij besluit van den ministeT van bin- menlandsche zaken en landbouw is be- (paald, dat het vangen van eenden en duik eenden door middel van eendenkooien en netten, waarvan het gebruik is geoor loofd, slechts is toegestaan tot 1 FtebT, a.s. Dit met het oog op den terugkeer van het waterwild uit Zuidelijke streken n^ar de Noordelijke broedplaatsen. De Weersgesteldheid in de laatste maanden heeft de eenden, zoowel stand- als trek wild, in zulke groote hoeveelheden in de kooien gedreven, dat de slachting, welke onder die dieren is gehouden, zulk een afmeting heeft aangenomen, dat het èn in het belang van den eendenstand èn in idat der [kooikers onverantwoordelijk wordt geacht, de vogels nog langer aan vernie tiging prijs te geven. DUIVENDIJKE. De bevolking dezer ge meente bestond op 31 Dec. 1926 uit 309 m. en 285 vr., totaal 594 personen. Door geboorte en vestiging vermeerderde de bevolking resp. met 8 m. en 4 vr. en 21 m. en 23 vr., totaal 29 m. en 27 vr> De bevolking verminderde door over lijden en vertrek met 2 m. en 4 vr. en 33 m. en 32 vr., totaal 35 m. en 36 vr;. In totaal verminderde de bevolking met 6 m. en 9 vr. of 15 personen, zo o dat pp 31 Deo. 1927 de bevolking 579 personen telde, t.w. 303 m. en 276 vr. STAVENISSE. Onze vroegere dorpsge noot en tot voor enkele jaren onderwijzer alhier, de heer M. Beneker, is benoemd tot Directeur van de N.V. „Automobiel en Motorbedrijf" te Amsterdam (Naaml. Venn. A.M. A.) Hij is daarmede official Fjord-dealer voor Amsterdam geworden. SCHERPENISSE. In het schoollokaal hield de gemengde zangvereen. „O. B. Kj; haar 13e algemeene vergadering en tevens werd haar 12i/2-jarig bestaan feestelijk herdacht. Nadat de voorz. het openings- en welkomstwoord had uitgesproken ving de secr.-penningm. aan met het uitbren gen van het verslag van - zijn gehouden beheer over het afgeloopen jaar, waaruit bleek dat was oinltv. f 114,80, uitgj. f 68,16 en er 'n goed slot was van f46,63. Daarna werd overgegaan tot 't verkiezen van 2 bestuursleden. Gekozen werden de heeren M. IJzerman en H. van der Werff. Ht%. verdere van den avond werd doorge bracht met het zingen van verschillende liederen, afgewisseld door voordrachten. De burgemeester die daarvoor was uit- genoodigd en daaraan gevolg had gegeven was voor een gedeelte van den avond in hun midden. Onder het genot van alleTlei versnaperingen wierd het omstreek^ 1 uur voor dat men zeer dankbaar over den ge slaagden a;vond huiswaarts keerde. THOLEN. Dinsdagmorgen kwam de mosselhandelaaT St. alhier, toen hij in Zij'n stal kwam, tot de ontdekking dat van zijn paard, de staart was afgesneden^ Door de activiteit der Rijks- en gemeente-poli- tie zijn de daders (e:n 2-tal kwajongens van 15 a 16 jiaaT) ontdekt fan is 't verkoch te paardenhaar bij den handelaar van B. in beslag genomen, terwijl van een en ander proces-veibiaal werd opgemaakt. OUD-VÖSSEMEER. Door de politie al hier is in een winkel te dezer een hoeveelheid caramels in beslag ge nomen, die nummertjes bevatten, waarop men stukjes chocolade enz. kon trekken, een en ander in strijd- met de desbetref fende bepalingen der LoterijWet. In een alhier gehouden vergadering van de Bijz. Vrij-w. Landstorm, welke werd Naar het Engelsch van N. BOWLBY. geopend door den burgemeester, die in het bizonder een woord -van welkom richtte tot den spreker van dezen avond, dhr. P. G. Laernoes van Vlissingen. Door dezen werd in een boeiende causerie de Landstorm behandeld en in verband met de 10-jarige herdenking dit jaar van het instituut Landstorm, op de beteekenis er van gewezen. Pogingen zullen aangewend worden om hier ter plaatse een schiet baan te krijgen. Er zijtn thans 'bij de plaatselijke vereeniging 81 leden aange sloten. Er zal getracht worden gelden bijeen te krijgen voor de tocht naar den Haag dit najaar bij het 10-jarig bestaan, terwijl ook 't aanschaffen van een korps vaandel oip het programma istaat. De op gekomen leden werden op dezen feest avond op chocolade onthaald. In het afgeloopen jaar werden uit de leesbibliotheek 855 boeken ter lezing genomen, een getal, dat in vergelijking met een paar jaar geleden wel wat is ingekrompen, daar er toen ruim- 1200 wen den uitgereikt. Verschillende omstandig heden werken daartoe mede, maar de bibliotheek blijkt toch in een behoefte te voorzien. Naar ons wordt medegedeeld is de waterstand in de polders Broek en Roo- land onder Tholen zeer hoog en 'ziet men met verlangen v/egm'aling door 't stoom gemaal van het waterschap Poortvliet te gemoet. PROV. STATEN VAN ZEELAND. In de Woensdag voortgezette verga dering van de Staten van Zeeland, kwjam het eerst aan de orde het voorstel om in handen van den Raad van Bestuur der P.Z.E.M. ter afdoening te stellen het ver zoek van den Bond van Technici inzake een nader onderzoek .over het ontslag der heeren G. Reuzers en H. C. A. Roosa. De heer de PaauW wil de zaken alsnog voor het scheidsgerecht .gebracht zien en stelt een motie in dien geest voor. De heer Dieleman zegt dat Ged. Staten de stukken toch ook hebben moeten door werken. De raad van bestuur zal niet medewerken aan een nieuw onderzoek. Een der heeren is door spr. aanbevolen voor een andere betrekking, maar bij de P.Z.E.M. liet de samenwerking te wen- schen over. Deze zaak moet als afgedaan 'worden beschouwd. Het voorstel van den heer de Paaulw wordt verworpen met 29 tegen 9 stem men, die der S.D.A.P. en V.D. De voorzitter ontraadt toevoeging dat men verdere adressen voor kennisgeving zal aannemen, men moet niet op beslis singen 'viooruit loopen. Het voorstel van Ged. Staten wOrdt ongewijzigd aangenomen. Thans komen de- verschillende voorstel len inzake de eleotrificatie aan de orde. Ten eerste dö mededeeling van Ged. Sta ten inzake den stand in Zeeuwsch-Vlaan- deren. Hierbij bestrijdt de heer Overhoff de geheimzinnigheid inzake de Rijksconoes- sie. De- staten hebben het recht beter te kunnen worden ingelicht, anders zou spi. door wijziging van den vorm der N.V. meer directen invloed der statenleden wil len verkrijgen. v I De heer Welleman jui-cht het toe, dat het in Zeeu'wech-Vlaanderen zoo goed gaat, maar waarschuwt goed op de prij zenpolitiek te letteln. Gok spr. dringt op meer openbaarheid aan. De heer Dieleman zegt, dat hij' gaarne mededeelingen doet, doch op verzoek van den minister moeten sommige dingen ge heim blijven. Aan de prijzenpolitiek wordt groote aandacht geschonken. De mededeelingen worden voor kennis geving aangenomen. De heer Overhoff zegt, dat men na allerlei andere plannen weer tot 't eerste, een eigen centrale is teruggekomen. Hij hoopt dat het nu uit is met veranderen. Ten aanzien der eleotrificatie der Mid dengroep werden een aantal vragen ge steld naar aanleiding van het door Ged. Staten naar voren gebrachte plan van een eigen centrale voor de Bevelanden en Walcheren. Op de verschillende vragen zullen Ged. Staten in de volgende vergadering ant woorden. Thans kwam aan de orde de ELEOTRIFICATIE NOORDGROEP. Bij de behandeling in de afdeelingen van het voorstel, inzake eleotrificatie van de Noordgroep, was men verdeeld over het al of niet verheugende in het feit, dat nu de gemeenten geen garantie meer zullen moeten stellen. Een lid wilde de garantie verminderen van f 25 tot f 15 per aansluitbaar perceel. Een lid meende, dat als een deel van het rentelooze voor schot der Provincie op de exploitatie rekening van de Noordgroep wordt ge bracht, dit 'wiee? verlies voor de' exploi tatie van Zeeuwsch-Vlaanderen geeft. Dit lid acht ook toezending van een© teeke- ning van het net aan de Statenleden ge- wensCht. Aangedrongen werd op cijfers voor de electrificatie der geheele provin cie. Ook werd gevraagd of met de ge meente St.-Maartensdijk onderhandeld is over overname van 't net? Een lid vroeg of Ged. Staten kunnen toezeggen in Zie- rikzee alleen tot levering te zullen over gaan met toestemming der gemeente, zulks om de autonomie van de gemeente besturen hoog te houden, en tevens welke waarborg kan worden gegeven, dat er geen overbelasting zal plaats hebben van de kas der Provincie, die aan de grens staat van het belastinggebied? Een lid van Ged. Staten adviseert het voorstel aan te nemen, onder voorwaarde dat de gedane vragen in dö Zomerzitting worden, beantwoord. De f 485,000 zijn beslist rendabel. Eön ander lid van het college zegt, men ge leidelijk te wbrk wil gaan. Er wordt met den bouw' van liet net op verdere uit breiding gerekend. Bet is niet bekend, hoe groot deel van het maatschappelijk kapitaal zal worden overgeschreven op de Noordgroep.. De exploitatie in Schou wen en Duiveland zal zeker medevallen. De meening dat een Provinciaal be- drij'f vlugger zal werken wordt door een lid van Gedep. St. tegengesproken. In hun officieel antwoord op dit ver slag zeggen Ged. Staten o.a., dat ©ene teekening van het net op de griffie ter inzage lag, maar er is ar or geen der le den naar gevraagd. Ofschoon het kapitaal noodig voor de geheel© provincie afhangt van de verdere plannen, meenen Gedep. Staten te kunnen noemen voor de geheele noordgroep f 1,159,000; voor de geheele middengroep f 2,400,000, voor den zuid- groep (Loei. f 500,000 voor overneming der plaatselijke netten, w.o. Neuzen niet be grepen) f 3,200,000, totaal f 6,750,000. Dit is niet te bezwarend voor de Prov. kas, omdat er uitzicht is de rente en aflossing op den duur geheel door de1 P.Z.E.M. ge dekt zal iworden. De rentabiliteit is moei lijk vast te stellen. De rente wordt voor- loopig door de Provincie gedragen,, voor wat betreft de tijdelijk voorgeschoten ka pitalen voor dekking der verliezen. Het is moeilijk te zeggen wat daarmede gemoeid zal zijn. De onderhandelingen over het net te St.-Maartensdijk waren niet van du en aard, dat van voortzetting op het oogenblik heil 'Wordt verwacht. Voor Dreischor is aan een particulier vergunning verleend aan. 9 anderen stroom te leveren, tot de algeheel© voorziening komt, -en dan zonder recht op overname of schadeloos stelling. Wat betreft Zierikzee, daar ver langen velen naar electriciteit en vertrou wen Gedeputeerde Stialen in het goed in zicht van het gemeentebestuur. De over eenkomst m'et de P.Z.E.M. is niet dan na langdurige onderhandeling tot stand ge bracht en begrijpen Ged. Staten de mee ning niet, dat het contract voordeeliger afgesloten had kunnen worden. Ged. St*. ten doen een beroep op de Staten de onderhandelingen door afdalen in kleinig heden niet te bemoeilijken en meer waar deering te toonen voor den grooten arbeid aan omvangrijke voorstellen ten koste gelegd. Zij wijzen op de ongunstige om standigheden, waaronder de gedeeltelijke voorziening is aangevangen en vertrou wen, dat de Staten het eenmaal aangewe zen spoor niet zullen verlaten en ook ditmaal hun college zullen willen vol gen o.p den 'weg, waarlangs de Provincie tot verdere ontwikkeling zal worden ge leid. De heer Welleman gaat de geschiedenis nog eens na en meent, dat hièn hier het Zeeuwisdh-Vlaamsche systeem gaat toepas sen, eerst de beste plaatsen en dan ver dere uitbreiding. Spr. wil het voorstel be schouwen Los van de toelichting en kan er zich dan wel mede vereenigen. Te meer wiaar hij in het brengen van elec triciteit toch nog altijd een verhoogen van het welvaartspeil ziet. Maar ook omdat Ged. Staten verzekerden de finan ciën der pTovincie het wel dragen kun nen. Spr. wijst er op, dat dit niet zeggen wil, dat hij meent er niets anders moet 'worden bevorderd dan electriciteit. De heer Sonke is blij' dat een deel van de Noordgroep aan de beurt komt, maar had gaarne nadere onderhandelingen met St.-Maartensdijk gezien. Al is spr. over het algemeen niet voor overheidsbedrij ven, toch meent hij' dat het 't biest©; is tdieze voorziening v,oort te zetten. De heer Overhoff zegt dat niet de rentabiliteit het voornaamste is bij een overheidsbedrijf, wel het brengen van stroom. De heer van Oeveren meent dat de voorstellen volledig moeten worden aan genomen; men krijgt dan esn groep ge meenten die geëlectrificeerd zijn. De heer Kodde vraagt o.a. zoo weinig mogelijk stroom op Zondag te leveren. De heer v. d. Weijde brengt dank voor den steun aan het voorstel, dat z. h.st. Wordt aangenomen. Het voorstel tot het aangaan ©ener igeldleening van f 4185,000 ten behoeve van de Noordgroep) wiord't z. h. st. aangeno men. Hierna sluit de voorzitter in naam der Koningin de najaarszitting 1927 der Sta ten van Zeeland. 10 (Nadruk verboden). „Nu goed. Wil ik u even helpen opL stijgen?" De plaats van overspringen was van te voren bepaald. Lorna sprak het paard nog eens toe; en licht als een veer wipte Lady over den muur, „Het is heerlijk zitten op haar rug!" riep Lorna, toen Mamie Trotter ook na derbij gekomen was. Het is heusch zon de en jammer dat die hatelijke man haar gekocht heeft. Ze springt als een vogel!" „Ik ben blij, dat ze nasr uw zin is'' De drie meisjes keken geweldig ver schrikt op. Daar stond Godfrey Loraine met zijn vriend Chesney op eenigem stand. Loirnav'bloosde tot in den hals, maar z,ou zichtoch met de grootste f ierheid verdedigen en was juist op het punt te spreken, toen Mamie Trotter die met al haar gebreken toch over een groote dosis moed beschikte begon: „Het was geheel mijn schuld, mr. Lo raine. Ik denk, dat ik u om vergiffenis moet vragen. Ik heb' over een hek sprongen met dit dier, eer u nog van haair bestaan afwist, en ik wilde nu eens zien of miss Conway dit ook kon doen. [Maar daar, u zelf Lady gekocht had, moes ten wij haar u te leen vragen of haar stilletjes nemen. En daar miss Conway het u niet wilde vragen, moesten wdj haar wel nemen. Ik hoop toch dat u het ons niet al te zeer kwalijk neemt?" „O- neen; volstrekt niet. Ik moest mij [juist zeen' gevleid voelen door zoo'n vrien delijke attentie! (Mpcht ik soms blijk heb ben gegeven van eenige verba-zing, be schouw dit dan als ongedaan en gebruik mijn rijpaarden zoo dikwijls als u dit invalt!" „Wel zeer bedankt, mr. Loraine", ant woordde Lorna hooghartig. „Als het niet beslist Lady had moeten wezen en geen ander, dan zou' ik er niet aan gedacht hébben om' een dier van u te gebruiken!" „Koestert u maar geen gewetensbe zwaren; dit is ten eenenmale overbodig!" „U moet het ook niet wijten aan miss Trotter, want het was eer mijn, dan haar schuld! Het spijt mij' heel, 'heel erg, ma-ar ik vind wel, dat u het wat minder hoog hadt kunnen opnemen..." „Ik voel mij zeer vereerd, dat aan mijn paard zooveel aandacht wordt ge schonken!.... Haast u zich dus niet met teruggeven, tot u geheel met haar klaar is'! Daarmee nam' hij' de pet af en reed weg, gevolgd. door Chesney. IDeze verwachtte >een uitbarsting van drift 'bij' rij'n vriend; maar Godfrey was zelfls té zeer verontwaardigd om Zijn toorn lucht te kunnen geven. „Wat geheurt er nu?" vroeg Molly, die op het punt was in tranen uit te b'arsten. i„Er gaat niets gebeuren", antwoordde Lorna. „Lady is er niets minder omi en wij zullen allen wel bekomen van Lo- raine's lompheid. Voor jou spijt het mij1, Molly, want jouw ondernemen was het niet in het minst; dit zal ïk hem ook eens zeggen". „Het was mijn schuld", zei Mamie Trot ter. „Ik dacht nooit, dat hij' het zoo slecht zou opnemen. Het spijt mij', dat ik u dit heb1 aangedaan, miss Conway!'" „U heeft prachtig gesproken", zei Lor na warm. „Ik had een gevoel of mijn keel taegeschnoefd zat! Maar waarom zouden wijl er ook eigenlijk iets om geven wiat die man van ons denkt?" Godfrey was dien heelen avond zeer strak tegenover M°hy bi zij'n optreden. Zij was de „collega" geweest van de „sportvrouw" en daarom voelde hij zich in haar teleurgesteld, i Om tien uur stond zij op; en legde haar bbek neer. „Ik ga naar bed, Chesney. Ik ben nog altijd moe, na het bal!" „Daar heb' je gelijk in, kind. Is je hoofdpijn nog niet beter?" i „Neen; érger juist. Goeden avond, mr. Loraine", zei ze toen op zachten toon. Godfrey hield de deur voor haar open en reikte) haar de hajnd. Ze Ikeek naar hem op met een in-cLroevig gezichtje en' de vriendelijke glans, die nu ineens weer over zijn gelaat verspreid lag, bracht haar tot de vraag: „Toe, vergeeft u het mij maar! U weet niet, hoe zeer het |m!ij spijt'! „Het was uw schuld allerminst!" ant woordde hij. „Miss Conway is de eenige, die er voor verantwoordelijk is". Toen de deur achter de boetvaardige toeviel, schoof Godfrey wat dichter naar het vuur en ging hij' over de gebeurtenis sen van den dag zitten nadenken. (Chesney sloeg hem garde en vroeg na een tijdje: EECHT24KEN* De politie-rechter te Middelburg heeft den 27-jairigen koopman T. E. v. d. V. te Philippine, die zijn paard van 14 tot 22 December in een weid© liet loopen, terwijl het zeer koud was en het 'dier door den 'hard bevroren grond geen voldoende voedsel kon krijgen, veroordeeld tot f 50 boete, subs. 50 dagen hechtenis en ver beurdverklaring van 'het paard. De eisch was 14 dagen gevangenisstraf. DOOP EN KERKELIJKE BELASTING. De rechtbank te Groningen heeft dezer dagen een besluit genomen inzake het be talen van kerkelijke belastingen door doopliedien van de Ned. Herv- Kerk. De rechtbank overwoog uitdrukkelijk, dat de doop onvoldoende is voor het leggen van een rechtsband, welke verplichtingen voor een dooiplid zou meebrengen. De recht bank kwam zoo 'tot de conclusie dat een dooplid door het enkele feit, dat hij' yp jeugdigen leeftijd is gedoopt, niet tegen zijn wil tot betaling in rechten van ker kelijke belasting kan worden gedwongen. Het door de rechtbank' besliste geval betrof echter een dooplid, die na zijn meerderjarigheid niet alleen zijn 3 kin deren had laten doopen, maar bovendien gedurende vijf achtereenvolgende jaren geheel vrijwillig z'ijln kerkelijke belasting had betaald. In deze handeling van den betrokkene zag de rechtbank een niet „Vondt je het geheel nu zóó verschrik kelijk orii er je zooi zeer door uit je hu meur te laten brengen?" „Maar vindt jij het dan niet beestachtig brutaal? Hadt jij het nu maar voor zoete koek opgegeten, als ze je beste 'paart eenvoudig van je waren komen afhalen en ze hadden daar allerlei circus-toeren mee uitgehaald?" „Ik geef toe dat het wel wait heel erg onbeschaamd was; maar toch zou ik er verder niijp 'hoofd niet mee breken! Hoe Molly het toestond dat gaat mij wel w.at te hoog, eerlijk gezegd!" „Je zuster neem ik niets kwalijk! Het is miss Conway van wie het ondernemen uitging". „Kom, kerel, troost je nu maar daar mee dat het geheel zóó afgeloopen is. Ze had net zoo goed haar nek kunnen bre ken en dit was toch zeker nog minder aangenaam voor aille partijen geweest!" HOOFDSTUK IX. Br v1 erliepen drie weken en nog steeds had Godfrey geen woord gewisseld met de „sportvrouw". Zijn woede was be koeld en 'hij voelde zich (nu ieer 'boetvaar dig. Zij' mocht dan 'brutaal zijtn geweest 'hijl had zich lomp gedragen en dit was nog vrij' wat erger. Hij' had gaarne zijn excuus gemaakt, maar vreesde dan enkel afgesnauwd te worden. [Bovendien was hij haar dankbaarheid sèhuldig: Ze hadden samen wesr gejaagd en Lorna was geheel in de voorhoede en was al een barrière over met haar paard „Sterling", toen Godfrey met „Ariëi" in een stuk hout verward raakte, met dit gevolg d,at het paard wel weer op de onduidelijke wilsverklaring tot toetreding bij de kerk en zij overwoog derhalve dat door de bovengenoemde feiten door het dooplid een rechtsband tusschen h;m en de kerk is gelegd en het dooplid op dien grond de kerkelijke belasting moet betalen. t ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week. 22 Januari. 1808. Vlissingen wordt bij het Flransche •rijk ingelijfd. j 23 Januari. 1610. Watervloed, ook in Zeeland. 24 Januari. 1673. Streng plakkaat der Staten van Zee land tegen de rethorijlk- en batte- ment-spelen. 25 Januari. 1683. Mr. Jacob Verheije (geboren te Zie rikzee) wordt secretaris der Staten van Zeeland. 26 Januari. Watervloed in Zeeland, die ook in Schouwen groote schade aanricht en den West-Kappelschen dijk djO,et doorbreken. 27 Januari. 1452. Philips van Bourgondië geeft aan Adriaan van Borssele, heer o.a. van Duiveland, octrooi tot bedijking van een schor, reeds lang als Bruinisse bekend, welk werk eerst in 1467 tot stand kwam. 28 Januari. 1749. Hulst, door de Framschen ontruimd, komt iweder in het bezit van den Staat. ONDERWIJS. NIEUWERKERK. Dinsdag slaagde f1. Amsterdam voor het doctoraal examen geneeskunde, de heer C. J. M. Boogerd, geboren alhier. LANDBOUW EU TENTEELT. Dinsdagavond werd in een der lokalen van 't Veilingsgebouw te Zierikzee de alg. jaarvergadering der ver. v,an oud-leerlin gen van den tuinbouwcursus gehouden, onder voorzitterschap van den heer C. O. J. Hemdirikse. De voorzitter heette de vele aanwezigen welkom, in 't bijzonder de heeren v. d. Plassche, Balk en Quist. Uit het uitvoerig geredigeerd jaarverslag van den secretaris bleek o.m. het ontstaan dezer vereeniging, die 3 Jan. 1923 te Re- nesse werd opgericht Door 't houden van vele excursies (17) onderlinge ten toonstellingen, 't uitschrijven van prijsvra gen en lezingen, nam de vereeniging zeer in bloei toe' en werd den leden veel prac- tische en theoretische kennis bijgebracht, wat in hun verder leven van groot nut kan zijn. De medewerking van de coöp. Veiling werd zeer op prijs gesteld. De penningmeester deed rekening en verantwoording van zijn gehouden be heer. Er bleek een klein nadeelig saido. De rekening 'werd nagezien en aocoord bevonden. De heer N. A. Qiuist bracht daarop verslag uit namens de keurings commissie. Bij de daarna volgende bestuursverkie zing werd de heer D. A. Constands© herkozen als vice-vo orzitter, terwijl in de plaats van den heer C. J. Romeijn, die als secretaris bedankte, de heer v. d. Welle gekozen werd. Het eere-lid, de heer H. Balk, complimenteerde de'vereen. met haar 5-jarig bestaan, waarna de ©ere voorzitter, ir. v. d. Plassche, het woord verkreeg. Deze wees met nadruk op 't nut der vereeniging met het oog op de zich hier uitbreidende tuinbouw'. Was in 1912 slechts 3 H.A. in cultuur gebracht, thans wordt op 98 H.A. de tuin bouw1 uitgeoefend, zoodat van groote voor uitgang mag worden gewaagd. Als ge volg daarvan doet zich de behoefte ,ain vakkennis steeds meer gevoelen en is 't 'been krabbelde, maar dat hij Godfrey daarbij' een stoot tegen het hoofd gaf en toen maakte dat hij wegkwam. Toen Godfrey dus weer in staat was, om zich te herinneren waar hij was, kwam hij tot de ontdekking, dat zijb •d hem verlaten had ien dat iziijn hoofd aller-pij'nlijkst bonsde. Over den heuvel gereden kwam een amazone met den spijbelaar bij' den teu- Het was Lorna, die wit zag tot in de lippen. „Heeft u zich bezeerd?" riep zij. „Hier is „Ariël"- Dien heb' lik opge vangen". „Dank u". Godfrey wierp zich in het zadel, zón der tijd te verliezen. Hij wist wat het Lorna moest gekost hebben om terug te keeren, waar zij al zoo prachtig vooraan was. Hij wist ook niet hoe zeer ziji ge schrikt was op het zien van zijh ledig zadel. Maar nu was er geen tijd voor onder zoekingen, of voor dankbaarheid. Hij was in staat tot rijden; dus kon er geen redsn zijn voor ongerustheid! En nu haastte ztij •zich terug naar het veld. Godfrey bracht haar zijn welgemesnden diank over, dien zij heel koel aanvaardde. Op huize St. Aub'yn zou dien dag de samenkomst plaats hébben. Maar daar het verschrikkelijk weer was, had men van de kennels esn boodschap gestuurd, dat de honden er niet uitkwamen. Molly 'had voor een stevigen maaltijd voor die allen gezorgd en nu stond zie troosteloos, met het gezichtje tegen da ruiten gedrukt, naar buiten te staren. (Wprdt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 5