Zierikzeesche Éi Nieuwsbode ZEELANDs ROEM E ►verwerkte zenuwen abonnement: advertentien Vrijdag 20 Jan. 1928. zierikzeesche courant. EERSTE BLAD. Inzending Advertentiën VeietzaIf HINDERWET. Algemeen Overzicht. VRAAGT UWEN WINKELIER met bon van Uit Stad en Provincie. Speel niet r met Uw KEEL Prjj» per 3 maanden f 1,60, franco per poat ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 6 oent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. ▼an 13 regels 60 eta., ran 4 regels en daarboven 20 cis. per regel. Eeolames 30 ots. p. regel. Bij eontraot belangrijke korting. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf winterhanden -voeten Recept Fa. v. d. Velde, Apotheker BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzeb brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bglrfgen van J. J. A. VAN VELTHOVEN Sr., Aannemer te Zierikzee, om vergunning tot het plaatsen van een benzine-motor van 6 tot 9 P K., ter vervan ging van den bestaauden motor van 372 P K., voor het drijven van een zaagmachine en een gecombineerde schaafmachine in het perceel aan de Lammermarkt, wijk B, no. 268—269, kadastraal bekend in sectie A, no, 2659. Op Donderdag 2 Febr. a s.f des nam. 2 uur, zal ten Stadbuize gelegenheid be staan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen, en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór bet bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zfjn z{j, die niet overeenkomstig art. 7 der Einderivet op den. bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELINÖ toe te lichten. Zierikzeb, den 19 Januari 1928 Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITTERMaNS, Secretaris DE PAN-AMERIKAANSCHE CONFERENTIE. Op de zesde Pan-Amerikaansche confe rentie, die [Maandag te Havanna op Cuba, bijeen kw'am, heeft de president der Ver. Staten, Goolidge een rede gehouden, waarin hij aan alle vrees voqr booze imperialistische Noord-Amei ïkaans ehe be denkingen een einde wilde imaken. Hij sprak vani den geest der vrijheid, die algie- meen in Amerika heerscht. Hij huldigde de vredelievende gezindheid, die allen bezielde en hij herinnerde aan het besluit „om geschillen onder elkander niet miet geweld, maar door de toepassing van de 'beginselen van rechtvaardigheid en billijk heid tot oplossing te brengen". De sou- vereiniteit der kleine na!lies wordt geëer biedigd en de conferentie, aldus Goolid ge, was bijeengeroepen, om aan deze schoone beginselen krachtiger waarborg en ruimere toepassing te geven. Nadrukkelijk betoogde Coolidge de vol komen gelijkheid der ter 'conieientie ver tegenwoordigde staten. Hij wees op de gemeenschappelijk© belangen van de Jan- den van het Amerikaansche Continent.... en 'bood ten slotte den Amerikaanschen republieken, die dit zouden verlangen, hulp en steun en voorlichting van de groote republiek in het Noorden aan. Van eenig streven naar overheersching was geen sprake. Ieder eerbiedigde volkomen de rechten van den ander. En in dezen geest zou men samenwerken om vrede en welvaart op het Amerikaansche con tinent te verzekeren. Jammer dat de woorden van den pre sident voor vrijheid, gelijkheid, eerbie_> ging van souvereine rechten e.d. met zoo vele daden der Amerikaansche politiek in volkicrlTresn strijd zijn. i DE RUSSISCHE OPPOSITIE NAAR SIBERIË. Hoewel vrijwel alles wat onder 't vroe gere regime des Tsaren in Rusland, ge bruikelijk was door die bolsjewisten Wordt verafschuwd, de methode om tegenstan ders naar het onherbergzame Siberië te verbannen, heeft men niet prijs gegeven. Zjooals bekend, zijn Trotski, Radek, Kd- memef en andere vooraanstaande opposi- tieleidieirs naar een uithoek Van Siberië verbannen om, voorloopig althans, te ver hinderen, dart* hun denkbeelden ingang vin den bij de groote massa communisten in Rusland. Maandagavond is o.a- Trotski naar een uithoek der wereldi aan de Chineesch-Tux- kestansche grens vertrokken. Voor zijn vertrek heeft een journalist hem opge zocht en aan deze verklaarde hij', diat men zich in zijn denkbeelden vergist en, hoe die verkeerd worden opgevat. Ondervraagd, welke de vooruitzichten der revolutie in Europa zij'ijin, .antwoordde Trotski: „In 1923 heeft zich de revolutiegolf tot een aanzienlijke hoogte verheven, vooral in Duitschliaind. Sindsdien Hs zij gedaald, doch thans stijgt Zijl opnieuw. Het herstel van het economisch leven in Europa is tot staan gekomen. Overal voelt men de grenzen, het ontbreken van bewegings vrijheid, hetgeen voor alles de mindere klassen der bevolking moet treffen. Die ^fibeider is meer critisch aangelegd dan vroeger en hij vormt zich gedachten, die voorheen vreemd waren", Trotski verwacht een verschuiving naar links bij de komende parlementsverkiezin gen in de Europeesche landen, een ver schuiving naar de sociaal-democratie. De sociaal-democratie is niet tn staat, dezen stroom naarl links op den duur op te van gen, die over haar hoofd! heen naar de communisten zal gaan". Aldus sprak Trotski, wiens mond voor langen tijd door de communisten nu het zwijgen wordt opgelegd. ZIER1KZEE. Wij vestigen nogmaals de aandacht op de in dit nummer voorko mende annonce, waarin de Concertzaal - Bioscoop voor deze week een „Rudolph Valentino-FJUm" aankondigt, „De Adelaar" van welk sterkboeiend romantisch verha?l uit het oude Russische Keizerrijk 'wij in ons vorig nummer reeds eene korte be schrijving gaven. Voor ons Nutsdepartement trad Don derdagavond voor een flink bezette Con certzaal op, de heer J. Stemlheim te Am sterdam. De heer Schram de Jong riep als voor zitter publiek en sprelker het welkom toe, terwijl hij tevens wees op de noodzake lijkheid van beter bezoek aan de Nuts- vergaderingen om wenschen kenbaar te maken omtrent sprekers. Hierna Whs 't woord nan- den' heer Sternheim, die "wij hier, voor zoover we ons kunnen herinneren, nog nooit voor 't Nut zagen optreden. Deze eerste ken nismaking is uitstekend bevallen. Met on miskenbaar talent heeft hij zijn aange kondigd programma voorgedragen. Zoo heeft hij uit 't beroemde werk van den Belg. letterkundige, Ch. de Gos- ter: Legende van Uilenspiegel en Lamme Goedzak", ©enige fragmenten voorgedra gen, na te voren een korte beschouwing te hebben gegeven ovejr 't tijdperk, waarin de legende zich afspeelt, n.l. de tijd vóór den 80-jarigen oorlog en 't opkomend protestantisme in Vlaanderen. De in dat werk in de Fjransch© taal geschreven, maar ademend den Vlaam- schen geest op den voorgrond tredende figuren, heeft de heer Sternheim symbo lisch voor ons doen leven en scherp doen uitkomen den strijd vóór en tegen de wassende stroom van 't nieuwe ge loof in Vlaanderen door de ter dood bren ging tei schilderen van den vader van Uilenspiegel, beschuldigd van „ketterij". Den sprankelenden Vlaamschen geest heeft de heer Sternheim ons in Tylbert, de guit, geteekend, vooral in zijn«£ol van koster in de St.-Maartensker'k te Yperen. De wijze waarop spr. dit deed verdient lof. Prachtig vertolkte hij de rollen van Tyl, den klokluider en de proost. lil ,,d© Bof" van Top Naeff gaf de heer Sternheim een leuke schoolidylle, terwijl hij voorts gedichten voordroeg van A. van Scheltema, René de Clercq en Fran cois Pauwels. Een fragment uit Heijermans' tooneel- stuk „Schakels" vormde het slot van de zen litterairen Nutsavond. In „Schakels" schetste ons de heer Sternheim de figuren Pancras Duif en Hein, de zeeman in ruste, in het frag ment Waar Pancras Duif wil hertrouwen. Hierbij bleek wel zeer duidelijk, dat dhr. fS. de kunst van tooncels'pelen en karakter uitbeelding uitnemend verstaat. Met applaus werden zijn verschillende voordrachten begroet en de voorzitter had de gemakkelijke taak den spireker aan 't slot hartelijk dank te zeggen voor 't ge presteerde, daarbij de iwCnsch uitsprekend, dat de heer Sternheim hier nogmaals een spreekbeurt zal kunnen vervullen. RENESSE. Donderdagavond werd van wege het Dep. tot Nut van 't Algemeen in de zaal van mej. Wed. Kappers een Nuts avond gehouden. De opkomst iwas niet groot. De voorz., de heer Joh. Hoogen- boom, opende de bijeenkomst, heette de weinig aanwezigen welkom en leidde bij zijn hoorders in den heer Dr. H. van Ca- pellen, spreker van dezen avond. In een zeer interessante causerie vertelde spre ker van zijn in 1900 gehouden expeditie in het noordwestelijk deel van onze ko lonie Suriname. Hij voerde ons in gedach ten langs woeste bergen en door diepe dalen, over snelvlietende stroomen met rotsjgen bodem en door de ondoordring bare oerwouden met hun vele gevaren. Spr. besprak de zeden en gewoonten deir geinige bewoners in dit gebied en kalmeeren en worden gesterkt door zmuAvM&ttpn Buisje 75ci>Bij Apoth en Drogisten. leidde ons tenslotte in het kamp der vrije Indianen, wier feesten en godsdienstige gebruiken hij onderhoudend vertellend be lichtte'. Hij behandelde1 de weelderige flora en de grootsehe fauno, alles ver duidelijkt door lichtbeelden. De dank door den voorzitter aan don heer Capellen voor zijn zeer onderhoudende, boeiende, leer zame causerie wias zeker welverdiend. T)e heer H. Jonker Mz., is benoemd tot Technisch Ambtenaar bij het stoom wezen voor de provincies Groningen, Friesland en Drenthe. DREISCHOR. Onder ongekende belang stelling van heinde en ver herdacht onze Nutsvereeniging Dinsdagavond' 1.1. haar 60- jiairig jubileum in de keurig versierde zaal van den heer Aarnoudse. Met een kort woord opende de voorzitter, de heer dar. v. Eek, het feest, waarbij' de eere-voor- zitter, de heer J. J- Klomps uit Zierikzee, de feestrede uitsprak. Hierop volgde de Nutshistorische dialoog tusschen twee be stuursleden, waarbij' de ©ereleden de hee- ren Ant. Verjjaal, E- A. Verton N. Ver jon! en P. Z- V. d:. Linde, die van af de oprichting de vereeniging trouw zijn ge bleven, werden gehuldigd. Het program ma werd voortgezet met eenige zang nummers door oud-leden van „Thalia", ten gehoore gebracht onder leiding van haar onvergetelijken vroegeren directeur, de heer C. A. Swenne, die zoo geheel belangeloos de studie van eenige zoo. wel bekende melodiën op zich had genomen. Toen kwam de „clou" van den avond, de opvoering van een blijspel „De Zaak waarnemer". Al moge nu over den in houd van dit siuk' de meeningen ook zeer ver uiteen loopen, de vertolking liet niets te wensdben over, was vooral ten op zichte van de zaakwaarnemer en Julie schitterend te noemen. Het keurige bloem stuk die laatstgenoemde dioor den voor zitter werd aangeboden, was wel ver diend en werd .met veel bijval begroet. Hierna een tweetal nummers declamatie, weer gevolgd door zang, waarmee het wel wat overladen programma ten einde was. Van de zijde dier leden sprak de heer J. Doeleman zeer gewaardeerde woorden, gevolgd' door eenige uitingen van gedachtenis uit den mond van iden heer Swenne, waarop het officieel© ge deelte door de heeren V. Eök en Klompe werd beëindigd en een geanimeerd pal volgde. Zaterdag j.l. vergaderde de Zieken kas „Helpt Elkander", alhier. De voorz., dhr. N- A. Deïst, opende de eerste jaar vergadering der vereeniging en heette allen welkom, inzonderheid den heer J. F. Kuijer, secretaris der Bond van Zieken kassen. Uit het jaarverslag van den seor.- Penningm., dhr. W. de Vrieze Lz., bleek, dat de vereeniging thans 87 leden telt en de vereeniging tevreden kan zijn over de weinig voorgekomen ziektegevallen. Door den heer Wi. A- de Vrieze, rapporteur der fïnanciëele commissie, werd de reke ning over het tijdvak van het bestaan der eeniging aan de vergadering meege deeld, uiting gevende van de accuratesse van den secr.-penningm. Na eenige za ken afgedaan te hebben van huishoude- lijken aard, verkreeg de heer Kuijer het woord, die memoreerde [het ontstaan dezer kas, en zij'n genoegen uitsprak over den bloei die deze vereeniging in zijn begin stadium heeft mogen ondervinden. Naar aanleiding van een vraag van een der leden gaf spreker uitvoerig zijn meening jte kennen over het wetsontwerp-Ziekte wet, waarna, de voorzitter den heer Kuijer dank zegde voor zijn tegenwoordigheid, de leden voor hun opkomst en de ver gadering sloot. Vergadering van den raad dezer ge meente, gehouden Woensdagmiddag 1.1. Afwlezig met kennisgeving de heer J. Doe leman. Voorz. de burgemeester. De voorz. doet den raad de gebruikelijke Nieuw1- jaarswetnsc'h voor 1923 in hope van goede harmonische samenwerking, tot heil dezer gemeente. De raadsleden hiervoor dan kend, brengen hem den wederkeerigen heilwensoh. De voorz. dient een wijziging der begroeting 1927 in, waarop nog o.m. de volgende posten moeten gebracht wor den: voor de ambachtsschool te Zierikzee f 311,42; voor de avondschool daar,a in verbonden f 49,80 en voor de Middelb. Techm. School te Dordrecht f 122,81, wat z. h. st. wordt goedgekeurd. Van den kring Schouwern-Duiveland der Z. L. M. is een verzoekschrift ter tafel teneinde voor de a.s. te houden landbouwtentoonstelling te Zierikzee een bijdrage te krijgen als vaste toelage in het 'waarborgfonds. De heei der Weduwen is voor vaste toelage en tegen toezegging waarborgfonds, wat hij motiveert. Na algem. bespreking wordt z. h. st. besloten f 60 toelage te geven. Van de vereen, het Ziekenhuis te Noord- gouwe is het verzoek ingekomen, de jaar- lijksche toelage, voor 10 jaar vast te stel len. B. en Wi. stellen voor hiertoe te be- De meeste aandoeningen van de keel doen zich in sterke mate in het alge meen gestel voelen en verminderen daardoor het weerstandsvermogen van den lijder. Wie een aandoening der keel niet reeds bij het begin met de juiste middelen bestrijdt, stelt zich aan ge vaarlijke gevolgen bloot. Neemt men echter tijdig de uit zuivere plan tensappen bereide Akker's Abdijsiroop, dan brengt men daarmee niet alleen een ziektekiemrdoodende, maar tevens een algemeen versterkende en dus het weerstandsvermogen verhoogende mid del in het lichaam. In enkele dagen kan een beginnende keelaandoeningheesch- heid, keelpijn, prikkelhoest verdwijnen door het gebruik van de krachtige AKKER'5 Voorde Borst. Per koker: 11.50, f2.75, f4.50 sluiten. De beer der Weduwen is niet voor die vaste toezegging. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met i stem tegen, die van den heer der Wedu wen. Verder wordt besloten aan M. v. d. Velde f 10 toeslag te geven voor zijne 'bemoeiingen bij de vleeschkeuringsWet in zake het uitreiken van slacht be wijzen voor varkens, bij huisslachtingen. De voor zitter brengt uitvoerig verslag uit inzake de handelingen van B. en W. teneinde de cursus van voortgezet onderwijs der O. L. S. te kunnen behouden. Het leerplan door het hoofd der school opgemaakt, is inmiddels door den inspecteur van het L. O. goedgekeurd, z'oodat .deze 2-jarig,e cursus kan blijven bestaan en door de gemeente mag gesubsidieerd worden. Nu volgen eenige besprekingen over de autobusdienst van ,Tell©. wien vanaf 1 Jan. subsidieis toegezegd, concessie heeft en nog steeds de dienst niet opent. De raad besluit, van Zweden, (de nu rijdende dienst) tegen 1 April de subsidie op te zeggen, 'waarop Telle dan zijn dienst moet aanvangen en bij in gebreke blijven zijn subsidie wordt ontzegd. Bij de om vraag vestigt P. v. d. Linde de aandacht op Qe verregaande slechte bestrating in het slop langs Blaas. De heer de Waai zou gaarne zien, dat een 10-tal school kinderen, door verren afstand van huis, genoodzaakt hun boterham in de school te nuttigen, van wat warm drinken te voorzien in plaats van koud wiater. De voorzitter zal hierover me t het school- personeel in onderhandeling treden. Ce heer der Weduwen vestigt (de aandacht op de gerooide hoornen op de slotromp, waarbij echter blijkt dat er nieuwe zijn aangeplant, wiat volgens huurcontract is toegestaan. Verder be,spreekt hij de toe gebrachte schade, met een wagen van J. A. v. Bloois, aan de aschb'ak op het slachtveld. De voorz. licht toe, dat v. Bloois weigert die schade te betalen, waar hij de raad besluit hem hiertoe, gerech telijk te noodzaken. Op voorstel van den heer de Waal 'wordt besloten de scheep- zaat in de haven, voor de loods der firma van As, binnenkort door werkeloozen te doen schoonmaken op aanwijzing van den gemeente-opzichter en B. en W. Daarna sluiting. BRUINISSE. Tijlens het stormweer van Woensdagmorgen is het mmsselvaartuig Biru 45, schipper C. de Koning, in 't Schaar van Waarde vervuld en gezonken. De opvarenden, schipper de K. en de knecht E. Haeck, zijn beidein in den mast ge klommen en helbben daar ruinn twee uren in doorgebracht voordat zij door een pas- seerende sleepboot uit hun benarde posi tie werden geredJ en te Bath aan wal gébracht. Daar zij letterlijk alles verloren hadden, heeft men hen op de sleepboot van drooge kleeren voorzien en de bur gemeester van Bath heeft hen het noodi- ge geld geleend om >de reis naar hier te volbrengen. Vaartuig en lading worden als verloren beschouwd. OUD-VOSSEMEER. Bij geruchte verna men Wij, dat er plannen zij'n om den grintweg Tho 1 en—Oud-Vossemee r te ver anderen in een straatweg "en het smalle gedeelte van kaatste Stuiver, tot begin Rechte dijk te verbreeden. Voor het drukke verkeer zou dit een enorme ver betering zijn. LANDBOUW m YEETEELTc BURGH. Woensdagavond j.l. werd on der voorzitterschap van dhr. N. Hogen- steim. vanweve de vereen «om vt' FKEDlKBJi U KTKN Zondag 22 Januari. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. Waardenburg (Beventiging van nieuwe lidmaten). Kleine Kerk. 10 ure, d* Hoekstra. 's Avonds 6.:0 ure, dr. Weeda. Gerei. Kerk, 10 en 6 ure, ds. Hoek (Bed. H. Av.) Chr. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Evangelisatie Jeruëi II. 10 en 7 ure, Samenkomst, Ond-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. houders „De Opgaande Zon" in het Café van dhr. Bakker een algemeene ledenver gadering gehouden. Uit het verslag van den secr.-penningm. bleek, dat het leden tal is gestegen tot 40, de winst over het afgeloopen boekjaar f l(jp,14 bedroeg en het kasgeld steeg toit f 684,64. Den secr.- penningm. werd een vergoeding van f 30 per jaar toegezegd en de contributie be paald op 30 et. per maand en per varken. De vergoeding bedraagt 80 o/o en voor geënte varkens 100 o/0 .der geschatte waarde. De aftredende bestuursleden, de hoeren Joh. de Bruijne, Alb. Visser en J. L. v. Heukelen werden herkozen. De sta tuten zijn opnieuw in druk verschenen en voor de leden gratis verkrijgbaar. Dhr. C. Blom 'wijst er op, dat de vereeniging gedurende haar 16-jarig bestaan veel nut tig 'werk heeft verricht en betreurt het, dat niet meerderen zich ais lid aanmelden, wiant ook hier is door onderlinge samen werking veel goeds en nuttigs te be reiken. HAAMSTEDE. Onder voorzitterschap van dhr. W. G. Boot Jz„ hield de land- bouwvereen. „C. et C." haar goedbezochte jaarvergadering in hotel „Bom", welke vergadering door den voorzitter ingeleid werd met een verhandeling over den loop der vereeniging in het afgeloopen jaar en de voornaamste landbouwproblemen van den tegenwoordigen tijd. Inzonderheid werd door hem de noodzakelijkheid van bescherming der suikerindustrie in het licht gesteld. De secretaris bracht verslag ,uit over het vereenigingsjaar 1927, waaruit bleek, dat in genoemd jaar door de ver. werdén betrokken 3750 balen kunstmest, 250,000 k.g. kluitkalk en 105,000 k.g. voe- derstoffen. De penningm. deed rekening en verantwoording van zijn financieel be heer over het afgeloopen boekjaar; zijn, rekening, waaruit bleek, dat de omzet f 41875 bedroeg, Werd na gunstig uitge bracht rapport der financieel© commissie, goedgekeurd. De boekhouder van het musschengilde rapporteerde, dat in 1927 werdeni ngeleverd 8000 vogeleieren, waar van de kosten voor de vereeniging f 150 hebben bedragen. Aan het einde der verg, werd het nut van aankoop onder con trole en A. H. V. aanschouwelijk gede monstreerd door de restitutie van f 1000 aan afnemers van kluitkalk, wegens door het Rijkslandbouwproefstation bevonden groot ondergehalte. LUCHTVAART. NIEUWE INDIË-VLUCHT. Naar het „Leidsch Dagblad" verneemt, heeft ir. B- Grasé, de bekende vlieger, chef van de wetenschappelijke afdeeling van de Fiokker 'Fabriek te Amsterdam, 't plan opgevat om nog dit jaar in drie étappes van 24 uur naar Batavia te vlie gen. Het HJbl. deelt nog mede, dat de vlie ger van plan is, alvorens den tocht naar Indië te ondernemen, een duurvlucht bo ven Nederland te maken. Mocht de vlucht naar Indië en terug in tweemaal drie étappes slagen, dan moet ir. Grasé van plan zijn om daarna een poging te doen van Nederland naar Ame rika te vliegen. POST EN TELEURAPHIE. OLYMPIADE-POSTZEGELS. Het St.bl. no. 466 bevat een Kon. be sluit van den 30sten December, waarbij o.a. is bepaald: Ter gelegenheid van de in 1928 hier te lande te houden Olympische Spelen wor den van rijkswege Olympiade-postzegels uitgegeven. Deze postzegels zijn geduren de' een door den minister van waterstaat te bepalen tijd verkrijgbaar in de waar den van li/o, 2, 3, 5, 71/2, 10(, 15 en 30 c't. De zegels vertoonen ontwerpen, op de sport betrekking hebbehde. ËBCHTZAKm DE MOORD TE CAPELLE A/D. IJSSEL- Men zal zich herinneren, dat verschei dene maanden geleden te Capelle a/d. IJssel een oude heer is gedood door een jongen man, die, zooals later bleek, nacLa/t hij zijn daad veTricht had, naar een repe titie van een zang vereeniging is gegaan en daarna naar de woning van den ouden heer is teruggekeerd met een kameraad, teneinde het lijk van dien verslagene in de rivier te werpen. Tengevolge van wroe ging, 'is een van beiden zich daarna bij de politie gaan aanmelden. Dinsdag 31 Jan. a s. zal de dader zich voor de Rotterdamsche rechtbank heb ben te verantwoorden. De vertegenwoor-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1