Zierikzeesche Nieuwsbode ZEELANOs ROEM PUROL BRONCHITIS ABDIJSIROOP Vezetzalf VRAAGT abonnement: Vrijdag 6 Jan. 1928, zierikzeesche courant. advertentien EERSTE BLAD. Inzending Advertentiën Paardenfokkerij. VERJARING VAN V0RDE8IHGEH. UWEN WINKELIER met bon van HINDERWET. BUITENLAND, Gesprongen Handen Springende Lippen Winterhanden en Wintervoeten BINNENLAN D. Uit Stad en Provincie. AKKER'5 irg» per 8 maanden f 1,50, franoo per poet 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummere cent. Versohijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 83ste JAARGANG. - No. 11642. Oir. J. DE LüOZE, Ulig.-Mtttnr U J. KOSTEN T«n 18 regel. 60 ete., «en regels en duftrbuven 20 ete. per regel. Reclames 80 ets. p. regel. Bij oontrect belangrijke korting. Intending op den dag van iiit- gsi» vóór lO ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf geneest Brandwonden De BURGEMEESTER van Zierikzbe herin nert, dat volgens artikel 23 der Paardenwet 1918 (Staatsblad no. 419) ieder, die eigenaar of houder is van een tweejarigen of ouderen hengst, verplicht is hiervan bij den Burge meester der gemeente zjjner inwoning aan gifte te doen binnen een maand, nadat de hengst twee jaar is geworden of in zjjn bezit is gekomen, alsmede vóór den eersten Februari van elk jaar. De Burgemeester geeft van deze aangifte kosteloos een bewijs af, volgens een door den Minister van Landbouw, Njjverheid en Handel vastgesteld model. Overtreding wordt gestraft met geldboete van ten hoogste tien gulden. Ingevolge artikel 24 der wet is de eigenaar of houder van een merrie, welke een venleta heeft ge worpen, verplicht, zoolang het veulen niet is gespeend, om op vordering, onmiddellijk het betreffende dehbewys (waarmede een ver klaring, gewaarmerkt door het bevoegde gezag eener buitenlandsche gemeente, dat de merrie in die gemeente is gedekt, wordt gelijkgesteld) te vertoomn aan de in het eerste lid van artikel 37 bedoelde ambtenaren. Het is dus noodzakelijk, dat bedoelde eigenaars of houders bij de dekking van de merrie een dekbewijs van de houders der hengsten vragen. Overtreding wordt gestralt met een geldboete van ten hoogste f100, Zierikzbe, den 4en Januari 1928. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. ■m De BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van Zierixzee doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zyne vergadering van 15 November 1927. no. 5a, is vastgesteld de volgende verordening: De Raad der gemeente Zierikzee; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders, d d. 28 October 1927, no. 998/1927 en het advies van de Gezondheidscommissie, zetelende te Zierikzee, d.d. 2 November 1927, no. 577^; HEEFT BESLOTEN de rooilijn voor de woningen, te bonwen op de perceelen aan de Zaidzijde van den Provincialen Straatweg, kadastraal bekend gemeente Zierikzee. sectie F, nummers 940, 613 en 355, vast te stellen als volgt: A. voor het perceel sectie F nummer 940: een lijn, liggende in het verlengde van de voorgevels der woningen, staande op de perceelen sectie F, nummers 904 en 9 9 aan de Zuidzijde van den Provincialen Straatweg, welke ljjn gemiddeld 20 Met r uit den as van den Provincialen Straat weg loopt; B voor de perceelen seetie F nummers 613 en 356een lijn, beginnende op de grens scheiding tu88chen de perceelen sectie F, nummers 940 en 618, op het punt, waar de sub. A. bedoelde lijn eindigt en loo- pende op een afstand van 22 Meter uit den as van den Provincialen Strfatweg, een en ander nader aangeduid op de bij dit besluit beheorende situatie-schets Zijnde deze verordening door de Gedepu teerde Staten van Zeeland bjj besluit van den 23 December 1927, no 129, goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 5 Januari 1928. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Zierikzee brengen belanghebbenden in herrinneiing, dat alle rechtsvorderingen ter zake van geldschulden ten laste van het Rijk, een Provincie, een Gemeente of een Waterschap, Veenschap of Veenpolder in elk geval verjaren door verloop van 5 jaren na den 31en December van het jaar, waaiin de schuld opvorderbaar is geworden, tenzij zjj reeds ingevolge de bepalingen van het burgerlijk wetboek aan een kortere verjaiing onderworpen zjjn Het vorenstaande is niet van toepassir-g op vorderingen wegens rente en aflossing van geldleeningen en wagens pensioenen. Belanghebbenden ivorden verzocht niet den uitersten termijn af te wachten, maar de indiening hunner vorderingen zooveel moge lijk. te bespoedigen Met betrekking tot den dienst 1927 worden de vorderingen ten laste der Gemeente gaarne ingewacht ter gemeente secretarie vóór 15 Februari a.s. Zierikzbe, den 4en Januari 1928 Burgemeester en Wethouders voornoemd A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN'RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. De BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van Zierikzee doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zjjne vergadering van 15 November 1927. No. 5b, is vastgesteld de volgende verordening: De RAAD der gemeente Zierikzee; Gelezen het voorstel van Bargemeester en Wethouders d.d. 11 November 1927, no. 1044/1927 en het advies van de Gezond heidscommissie zetelende te Zierikzee, d.d. 14 November 1927, no. 577h; HEEFT BESLOTEN de rooilijn voor woningen op de perceelen aan de noordzjjde van den Grachtweg, kadastraal bekend gemeente Zierikzee Sectie E, nummers 628, 711, 710 en 625 vast te stellen als volgt: een rechte lijn op een afstand van 30 M. uit den as van den Grachtweg. een en ander nader aangeduid op de bij dit besluit behoorende situatie-schets. Zijnde deze verordening door Gedep. Staten van Zeeland by besluit van den 23 Dec. 1927, no. 129 goedgekeurd En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 5 Januari 1928. De Burgem en Weth. voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem P. F. WITTERMANS Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met by 1* gen van de N V Stoom drukkerij v/h LAKENMAN OCHTMAN te Zierikzee, om vergunning tot het plaatsen van een lichtaggregaat, bestaande uit een twee-cylinder-explosie-motor, direct gekop peld aan een gelijkstroom-dynamo van 110 volt, in het perceel aan de Lange Nobel- straat, wijk A, no. 171, kadastraal bekend in sectie A, no, 1645. Op Donderdag 19 Januari a s., des nam 2 uur, zal ten Stadhuize gelegenheid be staan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen, en deze mondeling en schriftelijk toe' te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende 'drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, 'ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, den 5 Januari 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris HEVIGE ONTPLOFFING. Woensdagmorgen heeit er in den kel der van een huis, Landsberger-allée 116 te Berlijn eein hevige ontploffing plaats gehad, waardoor de zijkant van den kel der tot het dak en tevens nog verschei dene andere muren van huizen werden weggeslagen. De- ontploffing veroorzaakte een groote brand, die tot 1 uur a half twee door vele brandweerwageift moest 'worden bestreden. Tot dusver zijn 14 dol den van onder de puinhooipen te voor schijn gebracht. De kwetsuren der gewon den aan armen en, beenen zijn niet bui tengewoon ernstig. Drie brandweerlieden zijn door neervallend puin gekwetst. Het vijf verdiepingen hooge gebouw, waarin de ontploffing plaats had is zoo goed als geheel verwoest. De rechter vleugel is ineengesitoirt en vormt een puinhoop van zes meter hoog. Het mid dengedeelte is totaal uit elkaar, gesla gen. De fabrieksruimte van de vleesch- w'arenfabriek van Otto Haacke, waarin de ontploffing plaats had, is niet meer terug te vinden. Electro-motoren, groote Stukken steen en Zware ijveren platen ziijn meters ver uit de fabriek geslingerd. Het bergen van de onder de puinhoopen liggende vermisten door de brandweer is zeer gevaarlijk, daar er nog groot gevaar vcor instortingen bestaat. Door stuiten tracht men verdere instortingen té voor komen. De oorzaak van de ontploffing zou een defect aan de hoofld'buis der gas- voorziening zijn. In de omgeving van de plaats der ramp spelen zich hartroe rende tooneelen af. Er wordt gehuild en geschreeuwd om de vermisten1. Met moeite kan de politie de memschen weer houden zich lusschen de puinhoopen te begeven om naar familieleden te zoeken. De ramp, die in de Landsbargerallée te Berlijn heeft plaats gehad, is één van de ergste, die de Duitsche hoofdstad ooït heeft geteisterd. Een gedeelte van de straat, wiaarin het vernielde huïs is ge legen, is afgezet. Politje en brandweer zoeken nog steeds onder de puinen naar verdere slachtoffers. Onmiddellijk na de ontploffing sloegen de vlammen uit het gebouw. Talrijke 'bewoners vluchtten in nachtgewaad op straat, luid cm hulp roe pend. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon het vuur spoedig blus- Doos 80 en 60, tube 80 ot. Bij Apoth. en Drogisten Verzacht en geneest, schen en begon toen met het bevrij den van de slachtoffers. Dit geschiedde in de duisternis, daar de eledtrische lei ding door de ontploffing vernield was. Men hoorde van alle zijden het geroep en gehuil der ongelukkige^ di!e ondier het puin lagën. Daar er gevaar voor ver dere instorting bestond, werd de taak voor de brandweer uiterst moeilijk. De Berlijhsche bladen staan vol ver halen van geredden. De meesten hunner werden door den slag verrast. Ze tracht ten' hulp te krijgen door het openen van ramen, maar moesten deze terstond we der sluiten door de stofwolken en gassen, die de Woning bjftmendrongen. Ze kon? den 'door de brandweer echter worden 'bevrijd, voor zoover ze zich niet langs gedeeltelijk verwoeste trappen, of langts balcions van de naburige huizen in vei ligheid kon brengen. Op een van de ver diepingen Was een vrouw' pas bevallen, deze vrouw, die in de voorkamer slïep, werd gedood, de vroedvrouw1 had het kindje echter in de achterkamer gelegd, waardoor dit werd' gered. PENSIONNEERÏNG VAN AMBTENAREN. Het hoofdbestuur van den Nederland-' sc-hen Bond van gem.-ambtenaren heeft aan de Tweede Kamer verzö'cht, te be vorderen, dat in de Pensioenwet een zoo danige wijziging wordt aangebracht, dat daarin wordt- geschapen de bevoegdheid voor alle ambtenaren, die zulks wenschen, op 60-jarigen loef tijd pensioen aan te vra gen. ZIERIKZEE. De Concertzaal-Bioscoop geeft deze week een zeer bijzonder hoofd nummer: „Tot Hoogen Prijs", een speel film in '6 acten, welke geheel in de na tuurlijke kleuren werd opgenomen. Hou ders van roode of witte reductieboins hebben voor deze voorstelling slechts half entrée te betalen. Vanwege de Z.L.M. zullen, in de vol gende week op Schouwen en Duivel and lezingen gehouden 'worden door den sec retaris dier instelling, den heer S. Sie- benga. Zulks op Maandag 9 dezer te Biruinisse, Dinsdag 10 Jan. te Dreischor en Woensdag 11 te Zonnemaire. Verschil lende onderwerpen op landbouwgebied zullen behandeld wórden. De lezingen worden opgeluisterd door -een film, die weergeeft de land'bouw'tentoonstelllding te Dortmund. Verder zullen lantaarnplaatjes worden vertoond betreffende een reisje) door Nederland. Belanghebbenden mogen deze lezingen natuurlijk niet Haten glippen. BRUINISSE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op) 3 Jan. j.I. Voor zitter de 'burgemeester; tegenwoordig alle leden, behalve die heer die Waal. De voor zitter opent de vergadering en fe'ïciteert de leden met die wisseling des jaars; hij spreekt dien w'ensch uit dat het hun en hunne gezinnen in 1928 wel moge gaan en dut zij voor ramipen en onheilen mo gen gespaard blijven. Na den loop1 der bevolking! over 1927 medegedeeld te hébu ben, waaruit blijkt, dat het zielenaantal met 28 is verminderd, memoreert spreker de verschillende uitgevoerde Werken Jjn de gemeente, w'aardoor groote verbete ringen zijtn aangebracht. Op het gebied van den handel in mosselen zégt spreker, is een zeer groote verandering ingetlre(- den in den loop1 van hpt jaar; tot aller genoegen kan wörden geconstateerd, dat door den Mossélblond een zeer nuttig Werk is verricht; als de Bond in stand* mag blijven, wat spreker van harte hoopit, dan staat het vast, dat de algemeene toestand der gemeente een goede voor uitgang tegemoet gaat. Ook de landbouw is over het algemeen goed geweest; wel is waar heeft men in 1927 met vele negen® te kampen gehad, doch niettemin Is er reden tot dankbaarheid, daar zoowel de 'opbrengst der producten ais de prijzen ervan zijh meegevallen. Hij spreekt voorts den wens oh uit, dat de Almachtige, die ons allen in het afgeloopen tijdperk heeft gespaard, ook bij voortduring Zijn zegen over onze gemeente en over onzen ar beid mag schenken. De heer v- Vesseim sprekende namens den Raad, zegt den voorzitter vriendelijk dank' vóór de ge boden gelukWensch; hijl hoopt dat het den burgemeester en zijtn gezin welga en dat de gemeente in bloei mag toe nemen; hij beveelt zich verder in de vriendschap van den voorzitter aan. De heer van den Berg, zich geheel aanslui tende bij1 hetgeen de heer van Vessem heeft gesproken, wil., deze gelegenheid! niet voorbij1 laten gaan, den voorzitter hartelijk dank te zeggen voor 'de vele werkzaamheden, die hij! heeft verricht bij de totstandkoming van den Mosselbbnd; van nabij1 weet spreker, welke groote moeilijkheden waren te overwinnen, ©en het doel kon worden bereikt, waarnaar de Bord streefde. Een woord van dank mag den voorzitter dan ook niet worden onthouden. De voorzitter, erkentelijk voor de dooir beide sprekers geuite woorden, zegt, dat hem dien lof niet alleen toe komt; ook de heeren van den Berg en de Koning hébben hun beste krachten gegeven aan de totstandkoming van den Bond en daarna bijl de uitvoering. Boven dien mag een woord van dank zeker niet onthouden worden aabi den heer G. Bolier, Wien het door éijó vasthoudendheid en taaie volharding ï!s gelukt ziïjin doel te hebben zien verwezenlijkt. Van Ged. St. is een schrijven ingekomen, houdende be richt van de ontvangst der verordening tot Wijziging der algemeene ppli'tie-ver- ordening; die voorzitter deelt mede, dat de afkondiging djier verordening op 30 December heeft plaats gehad. Een schrij ven van de Oudiercomlmissie, waanin wordt medegedeeld, dat imtet ingang van 1 Jan. de cursus in herhalingsonder wijs is op gezet en zulks naar aanleiding van het bekende Prov. Blad- De eolmmissie vraagt voor de maanden November en December een subsidie van f78,45. Waar de bij drage in 'den regel wórdt betaald na af loop van den cursus en wel in 'het jaar waarin de cursus eindigt, hébben burge meester en wethouders aan Ged. St. ge vraagd of verhooging van den post in de begrooting voor 1927, tot betaling van de subsidie over genoemde 2 maanden, toelaatbaar is? In afwachting van de be slissing van Ged. St. wordt het verzoek van de Ouder commissie aangehouden. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. St. Wordt het reglement voor het burgerl. anmbtestuur gewijzigd. Aan de meisjesvereenigtng „Rhoté" Wordt vergun ning verleend vooir het gratis gebruik van het gemeentelijk vergaderlokaal. Ver der stellen B. en Wi. 'den Raad voor met de Bank voor Nederl. gemeenten een rekendng-cO uirant-overeenkomst aan te gaan,. Na voorlezing van het concept besluit wórdt dit met algemeene stem men aangenomen. De voorzitter zegt voorts, dat in den laatsten tij'd herhaalde lijk aanvragen inkomen ,oim gratis ge bruik van het gemeentelijk vergaderlo kaal; tot nog toe heeft de Raad daarop meest altijd gunstig bésc'hikt, ook al om het feit, dat Wat de eene vereeniging wórdt toegestaan, men eigenlijk aan een ander niet kan 'Weigeren. Di't kan op den duur niet 'dioor den béugel, temeer omdat de inrichting van het lokaal heel wat geld heeft gekost. B. en W. stellen dan ook den Raad voor om voortaan aan geen vereeniging of particulier persoon gratis gébtruik van het lokaal toe te staan. Ook 'het jaarlijksch abonnement ad f50 met gratis vuur en licht ïs te weinig. Voorgesteld 'wórdt om degene, die een abonnement wil hébben, óf in de gelegen heid te stellen zelf voor vuur en licht te zorgen, óf een vergoeding te geven daarvoor van f20 per jaar. Het voorstel wordt zönder hoofdelijke stemming aan genomen; alleen met het muziekgezelschap wórdt op voorstel van den 'heer vai? Vessem, een uitzondering gemaakt, omdat een uitgaaf van f 12,50 bóven haar krach ten gaat. Te zljtner tijd zal hieromtrent nader beslist worden. De voorzitter deep nog mede, datt de N ieuw ja ars Collecte heeft ppgébracht ongeveer f 300, welk bedrag onder de armen is verdeeld. Hij brengt <zij)n dank aan de burgerij voor de gif ten, do'ch drukt er tevens zijh spijt over uit, dat zeer velen niet genjegen zijn ook maar iets aan de Collecte bij te dragen, en dat het altijd juist dezelfde personen zijn, die vian hun offervaardigheid blijk geven. Hij' hoopt, dat de weigeraars een vólgend jaar bereid' zullen gevonden wór den mede te Werken aan genoemd lief dadigheidswerk. Daarna wordt de ver gadering gesloten. üTAVENISSE. Door den heer J. C. Krij ger te Goes is concessie aangevraagd voor een autobusdienst van hier over St.- Annalaind naar St.-Maartensdijk en om gekeerd. 3 ST.-ANNALAND. Op 1 Jan. 1927 be stond de bevolking uit 1309 mannen en 1317 vrouwen of 2626 inwoners. Vermeer dering in 1927: door geboorte 27 m. en 23 vr., totaal 50; door vestiging 31 m. en 23 vr., totaal 54. Totale vermeerde ring 58 m. en 46 vr., is 104. Vermindering in 1927: door overlijden 16 m. en 19 va'., totaal 35; door vertrek 38 m. en 43 vr., totaal 81. Totale vermindering 54 m. en 62 vr., is 116. De werkelijke be volking in 1927 vermeerderde dus met 4 m. ien verminderde met 16 vr., zoodat een afname met 12 inwoners valt te con- Sltateeren. De bevolking op 1 Jan. 1928 bestaat alzoo uit 1313 m. en 1301 vr. of 2614 inwoners. Het aantal huwelijken 'bedroeg in het afgeloopen jaar 24; het aantal huwelijkstoestemmingen 3; het aarn- 'tal huwelijksaangiften 24, en het aantal huwelijksafkondigingen 28., OUD-VOSMEER. Donderdagavond werd de jaarvergadering gehouden van de ver. het „Groene Kruis". Nadat de vergade ring door den heer wnd. voorzitter, de heer C. W. Snijder, was geopend en medegedeeld, dat de vootzitter doop on gesteldheid afwezig was, terwijl de secr.- Zorg ervoor, dat Uw aandoening der luchtpijpen (bronches), die Ge kunt herkennen aan een piepende, pijnlijke ademhaling en een diepen, bladenden en pijnlijken hoest, niet slepend wordt. Vergeet nooit, hoe dicht de bronchitis de ontstekingskiemen bij deteere longen brengt. Wapen Uw slijmvliezen tegen de aanvallen der bacteriën door ze te versterken met de uit het sap van versche geneeskrachtige kruiden berei de Akker's Abdijsiroop. Deze helpt U het vastzittende slijm oplossen en ver. lost U van een pijnlijken hoest, die Uw luchtwegen zou vernielen als ge niet tijdig Uw toevlucht nam tot de geneeskrachtige en toch onschadelijke Voor de Borst. Per koker: f 1.50, (2.75, f 4.50 PREDIKBEURTEN. Zondag 8 Januari. Ned, Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. Hoekstra, Kleine Kerk. 10 ure, ds. Waardenburg. 's Avonds 6.EO ure, ds. v. Griethuysen. Ds. Waardenburg hoopt Zondag 15 Jan. in de Nieuwe Kerk gelegenheid te geven tot Doopsbediening. Aangifte uiterlijk vóór Vrijdag 13 Jan. bij Mej. Costerus, Meelstraat B 58. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, Leeskerk O'nr. Geief. Kerk. 9 30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Evangelisatie Jeruël II. 10, Radioprediking. Spreker ds. C. J. Hoeken dijk van Rotterdam en 7 ure, Samenkomst. Donderdag 12 Jan. 7 ure, dhr. G. J. Klee, Oad-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Maandagavond 6.30 ure, ds. Boone van St -Filipsland. penningm. als arts Was weggeroepen, werd de jaarrekening gedaan door den heer E. H. Verhees. Als bestuursleden werden herkozen de heeren F. Wk O. Wiskerke, voorz., C. W. Snijder, vice- voorz., en M. den Engelsman. Ter sprake is gebracht het aanschaffen van een zuur stofkoffer en ook het houden van een. bazaar, teneinde geld te krijgen voor een eigen gebouwtje voor bergplaats van materiaal, een en ander nader door het Bestuur uit te werken. De heer M. A. Vermet, arts te Oud- Vossemeer, herdacht deze week den dag, waarop hij zich voor 30 jaren alhier als arts vestigde. BM5HTZAKJÖL DE AANSLAG OP INSPECTEUR PAUL. De Rechtbank te 's-Gravenhage heeft uitspraak gedaan in de zaken tegen den schoenmaker M. H. en den koopman H. P. R., beiden in Den Haag, thans gedeti neerd, die den 22sten December hebben terecht gestaan in verband met den dief- istal met 'braak in de woning van kapi tein Gerlach aan de Houtrustlaian te 's-Gravenhage, gepleegd op 2 Sept. van het vorige jaar, en de tweede verdachte bovendien w'egens poging tot doodslag op den inspecteur van politie Paul, kapitein Gerlach en den heer Jansen, Welke drie personen hem terzake van de inbraak wilden aanhouden. Het O.M. had tegen den eersten verdachte 5 ja,ar en tegen den \tweeden 20 jaar gev.str. geëischt. De rechtbank heeft in de zaak tegen H. een nader onderzoek gelast. In de zaak tegen R. achtte de recht bank wettig en overtuigend bewezen: po ging tot doodslag, voorafgegaan door een ander strafbaar feit, om zich. daardoor straffeloosheid te verzekeren. Ten aanzien van dc strafmaat over woog de rechtbank, dat verdachte moet wórden beschouwd als een gevaarlijk mis dadiger, die een menschenleven niet tölt. Verdachte Werd veroordeeld, overeenkom stig den eisch, tot 20 jaar gev.str. AANBESTEDINGEN, ST.-MAARTENSDIJK- Bij de dioor de vereeniging „Landhouwbèlang" alhier ge houden aanbesteding van kunstmeststof fen Waren laagste inschrijvers: voor 60500 K.G- zwavelzure ammoniak firma Kooiman te Dirksland f 11,37211000 K.G. superfosfaat (17 ipCt.) id. id. Y 2,812050Q

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1928 | | pagina 1