Zierikzeesche Nieuwsbode TWEEDE BLAD Bij da jaarwisseling. Rijk, jong en knap. Uit Stad «n Provincie. bahoorsnds bij da aan Zatardag 31 Dac. 1927, no. 11639 Wederom 1 uiden de klokken het af scheid van het jaar dat voorbijging, de verwelkoming van het nieuwe dat komen gaat. Oudejaarsavond, hoe weemoedig is het, op dezen laatsten avond van het jaar te droomen van de dingen, die niet weer- ommekomen; hoe zoet te mijmeren over genoten vreugde maar ook, hoe bitter om te peinzen over ondervonden teleur stelling. Teleurstelling hoe weinigen zijn er, die hiermede geen kennis maakten in hun leven? Ouderen van dagen en volwasse" Tien kunnen we menigmaal over hun te leurstellingen hooren spreken; ook de rij pere jeugd kent ze en zelfs aan de kin derwereld zijn ze niet heelem'aal vreemd. Hoogst moeilijk is het dan ook aan teleurstelling te ontkomen en waar zulks haast niet gaat, rijst vanzelf de vraag: hoe ons tegen haar te wapenen? Het lijkt ons uitgemaakt, dat ze ons vijandig tegenover staat, ons krenkt en grieft en vaak heel onaangenaam) aan doet. Zeker is dat, dat de teer- en fijn gevoeliger! dikwijls het meest onder te leurstelling Ijden, maar toch ook op die menschen, welke men rekent heel sterke zenuwen te hebben, mist teleurstelling geenszins haar uitwerking. Ziet ge dien vader daar? Hoevele jaren heeft hij er niet op gehoopt, dat zijn zoon hem) in zjjm 'bedrjjf zou opvolgen; doch die zoon slaat deze verwachting den bodem' in, door naar zee te willen, hetgeen dien vader ten zeerste teleurstelt. Beschouwt, die jonge vrouw; hoe bit ter is zij teleurgesteld; weenend slaat zij bij den overgang van het oude in het nieuwe jaar een blik op het ledige wiegje, waaruit het stoffelijk overschot van een teeder wichtje grafwaarts is gedragen; dat kindje, waarvan zij zich zoovele illus- sies had gemaakt..... thans voor goed van haar weggenomen. Hoort dien prediker, hoe vaak reeds maande hij aan tot meerdere beoefening van velerlei deugden, doch in plaats daar van zag hij ondeugd en ontucht voort woekeren, ook onder degenen, die naar zijn woorden wel heetten te luisteren, maar er geenszins naar handelden. 0; welk een harde teleurstelling was zijn deel! „Wat had ik mijn best gedaan", zegt een ander, „om dat werkstuk af te ma ken. Al mijn vrijen tijd stak ik erin, mijn beste krachten besteedde ik er aan en met verlangen zag ik den dag nade ren, dat ik het zou kunnen aanbieden en toen.... er werd haast geen oog aan gegeven, slechts een simpel „dankje" trof mijn oor, wat was ik teleurgesteld. Maar", zoo gaat degene, die wij hier sprekend invoerden, verder, „ik begon te gen mijzelf te zeggen, dat ik mij niet zooveel van mijn werk had moeten voor stellen, dat ik een te goeden dunk van mijzelf heb gehad en bovendien, wat ik mooi vond, behoefde toch een ander niet altijd zoo in bewondering te brengen". En zoo werd tenslotte tot de conclusie gekomen van zichzelf eens duchtig te herzien en de oorzaak van de teleur stelling niet in de eerste plaats buiten zichzelf te zoeken. Hoevele andere voorbeelden zouden wij niet van teleurstelling kunnen geven op zeer verschillend terrein, zoowel in het huisgezin als op de markt des levens; overal is een smartelijke ervaring er de grondtoon van. We dienen ons dus krachtig te maken, FEUILLETON Naar het Engelsch ven N. BOWLBY- (Nadruk verbalen). HOOFDSTUK III. Molly St. Aubyn stond 'bij de piano en was bezig, goudgele chrysanthen in vazen te schikken. Godfrey sloeg haar gade; en plotrejng ontmoetten hun blikken elkaar. Zij voelde, dat ze een kleur kreeg, en daar haar dit verlegen stemde, zei ze maar bij gebrek aan iets anders, dat haar inviel „Het regent". Godfrey wendde het hoofd om en keek uit het venster. „Ja, maar dat hindert niet erg. U gaat immers niet mes, mïss St. Aubyn?" „Neen, ik jaag! niet". „Den Hemel zij dank!" „De aardigste meisjes, die ik ken zijn sportvrouwen! Mijn beste vriendin Lor na Conway ook". „Lorna Conway. Is dat het meisje, dat met die mooie zwartjes rijdt? Ze heeft van dat goud-blonde haar, is het niet?" „Juist. Heeft u haar gezien?" „We reden haar voorbij, toen ik hier kwam en Chessey gaf mij een heel verslag- van haar". „Is ze niet allerliefst?" „Ik kon haarj gelaat niet onderscheiden^ Molly keek hem nog eens uitdagend aan. „Ja, ze is aller-Hefsst, gbwoon I En ik bewonder haar om haar sport-doeneirij'. U moet haar niet afbreken, waar ik bij ben, dat kan ik niet hebben!" ons innerlijk zijn te versterken tegen de wreede teleurstelling. Ze moet ons niet kunnen lam slaan; gelukkig zijn er ook thans nog van die optimistische naturen die ondanks alle teleurstellingen zich we ten staande te houden in het leven. Hun veerkracht doet hen zich telkens weer opheffen, en waar ze schromelijke teleurstelling ondervonden hier, beginnen ze met nieuwen moed niet slechts, maar ook mot engelengeduld elders hun werk, en ondertusschen beschouwen ze de te' leurstellmg ails een opvoedingsmiddel in de groote leerschool des levens. Wanneer wij omszelven, zoowel op stof felijk als op geestelijk gebied, hoo,ge eischen stellen, zal ons menige teiLeur- sjtelling bespaard blijven, en al komt er van tijd tot tijd een over ons, dat we dan de kracht bezitten mogen, ze met op gewektheid te dragen. Zoo kan' het nieu we jaar ons tot een zegen zijn I BI UWE PTLTTNDT" STOPTEEKEN VOOR BESTUURDERS VAN VOERTUIGEN. De Minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met in gang van 1 Jan. a.s. de ambtenaren der directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen, als teeken voor de bestuurders van moiorrijUFgen en andere voertuigen en voor wielrijders, dat zij1 het rij- of voertuig of het rijwiel moeten doen stil houden, gebruik zullen maken van een cloque, geschilderd in de nationale kleu ren, namelijk een hart van 5 c.M. mid dellijn in rood en daar omheen kringen van 2i/a c.M- breed in wit en blauw. ZlERIKZEE. Tot voorzitter van (het Wa terschap. Schouwen is benoemd, de heer S. J. Gast te Duivendijke, hoofdingeland van dat waterschap, voor welke laatste functie de nieuiwe voorzitter heeft be dankt. Wij ontvingen een circulaire van de „Gids voor Schoolreizen", waarin een om schrijving van de voor onderwijtzers uit gegeven kunstwerken, tegen prijzen ver beneden de gewone handelswaarde. Een exemplaar in lijst van de ets „De St.-Lie- vensmionstertoren te Zierikzee", is "aan het gemeentebestuur alhier ten geschenke aangeboden, welke schenking door B. en W. in dank is aanvaard. Voor de ingezetenen van Zierikzee zijn nog een beperkt aantal exemplaren van bovenstaande ets verkrijgbaar f 4 per stuk bij de „Gids voor Schoolreizen",, Acaciastraat 144, Den Haag. NOORDWELLE. Maandagavond kwiam het Rederijkersgezelschap „Advendo" voor 't voetlicht met „Eerloos" van van Nou- huijs^ Er Was, gezien het slechte weer, veel publiek, dat een belangstellend en aandachtig gehoor vormde. Het stuk werd goed begrepen en rolvast gespeeld. Naast de hoofdrollen, die, zoo als we gewoon zijn, in goede handen waren, bleek ons, dat ook de jongere krachten goede vor- deringeft gemaakt hebben. Het tweede stuk „Soldatenlist" stak, wat inhoud be trof, ongunstig af bij het eerste, maar het beantwoordde aan z'n doel: er werd ge lachen en het was een dankbare baan breker voor de jool van het „bal na". Het kleine troepje Advendo ïsten heeft eer van z'n werk. STAVENISSE. Donderdagavond 22 De cember hield de ijsvereeniging „Eendracht Bindt" een huishoudelijke vergadering in het eafé Hendrikse. Ongeveer 80 leden woonden deze vergadering bij. Na ope ning door den voorzitter, dhr. S. Stoel, kon deze tot zijn vreugde mededeelen, dat het aantal leden de 150 reeds over schrijdt, z.i. het beste bewijs dat de ver. in een behoefte zal voorzien. Staande de vergadering traden nog 16 personen als lid toe. Het grooitste deel van den „Ik denk er niét aam, om een van uw vriendinnen tegenover u af te breken. Maar daarin kan ik niét van opvatting veranderen"» „Dat vraag ik u ook niet! Ik verzoek u alleen maar vriendelijk van haar te spreken, als ik er bij1 ben, want als ik u leel'ijke dingen van haar hoor- zeggen, dan.-.." „Ja, dan.-.?" „Zal ik met u kibbelen". „Dat moet u niet doen". „Liever ook niet. Maar daar komen de paarden. Is die kastanje-bruine van u? Wat een prachtstuk!" „Ja, dat is „Jonkier", erkende God frey trotsch. Godfrey zei Moldy goeden dag en reed been. Molly keerde terug naar haar chry santhen, maar ze voelde er niets meer voor. „Het is eenzaam, zonder Chesney. Ik héb1 ook niemand anders". „Als in stil verwijt duwde Brian zijn neus tegen haari band. „Och, ja, jij zu.t mij altijd liefhebben, hè, Bri-Bri! Dat weet jk ook wel ouwe jongen! Maar hoe kom ik dan zoo een zaam te Zijn?" rL Hoe diepzinrïg Brian ook keek, kon hij hier toch geen antwoord op geven. Intusschen waren Godfrey en Zijn gast heer al dicht nabij de plaats van samenr komst. Ze hadden onderweg Teddy Farguhar bijl zich gekregen. Die was het hart van Godfrey, doordat hij zoo in oprechte be wondering stond door den jonker, die dan ook in fier zelfbewustzijn voort stapte. Eer ze de plaats van samenkomst bereikt hadden, waren Godfrey en Ted- dey al goede vrienden. Het was eep klein veld en hier ont- avond werd in beslag genomen door een j bespreking van het ontwerp-huishoude- I lijk reglement. Vastgesteld werd, dat ieder als lid kan toetreden. De minimum contributie is f 0,75. Voorts werd vast gesteld, dat zij, die pas lid worden, wan neer de baan eventueel geopend wordt, f 1,25 zullen moeten betalen. Langen tijd werd stilgestaan bij de kwestie, hoe hoog het dagloon der baanvegers zal zijn. Na een krachtig pleidooi van den voorzitter, werd besloten deze zaak aan het bestuur over te laten. Een andere voetangel was het vaststellen van het bedrag, waarvoor de staanplaatsen der tenten zullen ver huurd worden. Het bestuur werd gemach tigd daarover nader met de betrokken personen te onderhandelen. Op Zondagen zal de ijsbaan voor een ieder 'geslpten zijn. Bij de rondvraag werd er door dhr. v. d. Slikke op gewezen, dat het z.i wemschelijk is, dat er door het Bestuur op gelet wordt, dat er op de ijsbanen geen menschen met „de fleech" aanwezig mogen zijn. Hierop zal streng gelet wor den! POORTVLIET. Vorige week werden verschillende mededeelingen gedaan in de courant over wolven, die in het buitenland op verschillende plaatsen bij de strenge koude verschenen. Men zal vreemd op zien, dat drie eeuwen geleden deze on gure dieren zelfs in het eiland Tholen verschenen, want in de dorpsrekening van 1603 te Scherpenisse komt de volgende post voor: Betaald de „Wolfjagers" van Poortvliet, van dat zij drie wolven ge vangen hebben, en dat voor onze portie 23 schell", ter wijl in dezelfde rekening ook wiordt gezegd: „Betaald Mr. GabTiël, van eenen- wolf, die die van Sinte Mer- tensdijk gevangen hebben, bij accoord de somme van 14 schell 7 gr." Verondersteld Wordt dat die onwelkome gasten uit No ord-Brabant over het ijs van de Een dracht zuilen binnengekomen zijn en dat de magistraten der dorpen en de stad premiën zullen gesteld hebben op het doe den en vangen. Het is in elk geval voor onze' tegenwoordige bewoners een geruststelling, dat dit wel niet meer zal noodig zijn en dat wolf jagers hier voor goed tot het verleden behooren. OUD-VOSSEMEER. Openbare raadsver gadering, gehouden op 23 December. Aan den Minister van Binnenlandsche Zaken zal in verband met de besprekingen in de vorige raadsvergadering een adres worden aangeboden houdende verzoek te bevorderen, dat de nieuwe wet regelende de 'financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten, spoedig tot stand komt. Aan den heer J. D. Qiuist wordt met in- gamg van 1 Jan. 1928 eervol ontslag ver leend uit diens betrekking als haven meester onder dankbetuiging voor de in die betrekking aan de gemeente bewezen diensten. Voor genoemde betrekking is één" sollicitatie ingekomen van den heer P. v. d. Vlies, veerman, welke -sollicitant met alg. st. met ingang van 1 Jen. 1! Wocrdt benoemd, terwijl na artikelsgewijze behandeling met algemeens stemmen een instructie voor hem was vastgesteld. Voor lezing geschiedt van een adres van het bestuur van den Bond tegen het vloeken. De voorzitter verklaart dat dit onder wierp in de nieuwe Algemeene Politie verordening zal worden geregeld. Kom!t die in behandeling dan kan het door den raad zoo noodig geschrapt worden. De heer Heijboer zag liever een wettelijke regeling; hij' heeft bemerkt dat aan ver ordeningen zoo goed de hand niet wordt gehouden, en dan zal een regeling bij verordening niet veel helpen. De voorz. zegt dat men den wetgever niet dwingen kan dit te regelen. Aan den heer J. Ge braad wordt met ingang van 1 Jan. 1928 eervol ontslag verleend als klokluider en klokkenist, terwijl mededeeling geschiedt dat deze functie nu zal worden waar genomen door den gemeente-werkman. De heer Heijboer zou het klokluiden op Zondag willen afschaffen, welk voorstel dlekte Godfrey slechts één vrouwelijke jager. „Daar is miss Conway; daar gïnds op die grïjlze", fluisterde Chesney hem in het <oor. „Toe kijk haar niet zoo aan! Je zult haar nog verschrikken met je starende oogen!"* Chesney nam den hoed af en bij' het teruggroelen kreeg Godfrey meteen mieer van het bekoorlijke gezichtje te zien. Want bekoorlijk was het; dit moest God frey, ondanks zichzelven, toegeven. Miss Conway reed ze.r goed en scheen intusschen de handen vol te hebben om de „grijlze" in bedwang te houden, vurig •als het beestje was, i „Het zal mij! niet onwelkom zijd, als Wij afrijden", zei ze, lachende tot Ted- ty. „Ik heb halswerk om Sheila in be dwang te houden! Zeg hoor eens, wie is diegeen, die mry, St. Aubyn bij zich heeft?" „Een vriend van hem most het wezen; een zekere Godfrey Loraine geloof ik, dat hij heet. Hij lijkt gem slecht soort, hè?" Lorna wierp eens een onderzoekenden blik, den. kant van Godfrey uit en ze hoopte maiar, dat nur. St. Aubyn hem' aan haar zou voorstellen. Het was een p ach ige dag, beschouwd uit een sport-oogpunt. Godfrey voslde zich geanimeerd, als hij dit in lange weer niet geiend had, en de „gehate Amazone'" reed, dat Zij' menigen man beschaamde. Tegen den middag 'brak de zon door en de jacht was één triomf; Godfrey één verontwaardiging op dat wreede vrouwenmonster!" Na het eindigen van de sport, reed Chesney naar Loraine en waarschuwde hem. „Als je nu meegaat naar Urguhart, die onthaalt al.en, die aan de jacht hebben deelgenomen. Wel, miss Gonway, u heeft door B. en W. in nadere overweging zal worden genomen. De rekening-courant ad 'f 7000 bij de Bank van Nederiandsche ge meenten zal over 1928 worden verlengd. Aan de orde is een aanbeveling voor re gent van het Weezen-Armbestuur in de vacature-Potlie. Aanbevolen worden de heeren de Rijke en den Engelsman. De heer Heijboer heeft bezwaar tegen die aanbeveling. De vacature behoort vol gens heni' te worden bezet door zijn frac tie. Deze heeft 1/1 van het aantal stern- mén behaald. Hij is in de plaats gekomen van den heer Pollie. Zitting hebben reeds C.-H., zoodat wordt den Engelsmlan benoemd, er 3 zitting zullen hebben. De heer Daane 'meent dan er geen 2 C.-H. •zitting hebben. Een heeft sinds jaren zit ting, en had zitting voor de liberalen. De andere is eens aangezocht ,ais candidaat voor de Prov. Staten voor de St. Geref., zoodat die wel mieer naar de St. Geref, zal hellen dan naar de C.-H. Unie. De heer Vermet meent dat de twee bedoelde personen wel degelijk onder de C.-H. Unie te rangschikken zijn, maar er is besloten deze plaats niet te geven aan Zijn fractie die het grootste stemmen- aantal heeft gehaald. De heer Heijboer kan zich in zoover hiermede vereenigen dat een der bedoelde heeren te rang schikken is als C.-H., de ander heeft in de laatste periode als raadslid meer blijk gegeven te behooren tot de liberale partij. Zijn fractie is dus als regent niet verte genwoordigd. Na 5 stemmingen wordt benoemd de heer den Engelsman, die op die vraag van den voorzitter verklaart de benoeming aan te nemen. Tot leden van het Algemeen Armbestuur worden he benoemd de heeren W. A. v. Nieuwen- huijze en C. W. Snijder. De heer Heijboer vraagt waarom hij niet uitgenoodigd is bij de opneming van den gemeenfeforen waarvoor toezegging is gedaan. De voor zitter zegt dat dit verzuimd is en voor nemens was Zijn verontschuldiging aan te bieden. De heer Heijboer wijst op de stra ten en zou gaarne zien dat die schoon gemaakt werden, waartoe toezegging wordt gedaan. Niemand meer het woord verlangend wordt de verg. gesloten. ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week, 1 Januari. 1852. Hevige buskr.uitontploffing te Zie rikzee, waardoor 5 personen om het leven kwamen. 2 Januari. 1346. Aardbeving in Zeeland gevoeld. 3 Januari. 1854. Opening der kantwerkschool te Sluis. 4 Januari. I). Verkoop van de ambachtsheerlijk heid Vossemeer. 5 Januari. 1795, De wisselbank te Middelburg we der geopend. 6 Januari. 1475. Octrooi tot bedijking der slikken en gorzingen van Sint-Annaland. 7 Januari. 1542. Octrooi tot bedijking van de Cou- den- en Looven-polders in Axeler ambacht. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Noodlottige val. Donderdagmorgen wil den de gezusters B. te Haarlem zieh per E. S. M. naar Amsterdam begeven. Hoe- Wel de tram reeds in beweging was, wilde het oudste meisje toch nog instappen. Zij greep het handvat van de middelste wagen en trachtte door kloppen de a?n: dacht van de passagiers te trekken, wiat echter niet mocht gelukken. Op een ge geven oogenblik 'kwam zij in aanraking met een der palen van de elec. boven- zich toch niet laten afschrikken door den regen, die er viel tn het eerst?" Met de üejijkste stem en een onweer staanbaar lachje, herhaal :e zij: „Mij door den regen Laitïn afschrikken! Neen, mr. St- Aubyn, daar denk ik niet i, als er sprake is van jagen! Het was prachtig, vondt u niet?" „Mooi gedaagd. Ja, het had niet beter kunnen wezen! Mag ik u voorstellen aan mijn vriend, mr. Loraine? Miss Con way?" Godfrey nam deni hoed af en boog; Lor na beantwoordde dien groet. Godfrey's gelaat droeg intusschen een uitdrukking van verrassing, zooals zij1 nog nooit had waargenomen bij1 eenigen man, die haar ontmoette! Anderen wi den haar ook al tijd zoo graag1 hooren spreken. En hij leek totaal onverschillig voor al haar beko ringen „Ik moet Mannington nog even spre ken, Godfrey!" waarschuwde de vr.end. „Maar miss Conway zal wel zoo goed Zijn om je den weg te wijzen naar de Urguharts?" „Zeker", zei Lorna, Teddy Farguhar, die zag, dat mirs Con way wegreei met Godfrey, wilde die twee Ijlings inhalen, maar dit beie.te Chesney weer. Lorna Conway deed haar best en ziij was volleerd in de kunst, om 'het mannelijk hart te bekoren, op onschul dige wijze dan, om Chesney wat uit de plooi te doen komen, maar ze mocht dat dan al aanleggen, zooals ze wilde, het lukte haar nieiets onbegrijpelijks, •eenvoudig, voor haar, die nu vijf jaar van haar zeventiende af dus, de plaals van de „schoonste" uit de streek gehand haafd had. „Of hij heeft iets tegen mij, óf hij heeft kiespijn", besloot ze haar innerlijke over riding met het gevolg dat zij zonder op dend grond te zijn gevallen onder het ijs van de Leidsche vaart schoof. Het slachtoffer is later opgehaald. De dood kon slechts worden geconstateerd. Koeien door elec. stroom gedood. Dins dagmorgen stierf te Woensel (N.-B.) bij den landbouwer J. v. d. Velden plotse ling een koe, zonder vorraf ziektever schijnselen te hebben vertoond. De die renarts kon aan het dier ook geen. tee kenen vinden, die wezen op een bepaalde ziekte. In het begin van den avond stierf er weer ©en koe; in allerijl werd de die renarts telefonisch ontboden. Deze en zijn assistent waren spoedig aanwezig. Terwijl zij nog bezig waren met hun onderzoek, werd onverwacht het raadsel opgelost. Onder hevig geloei begonnen de overige negen koeien plotseling te vallen of te springen, zoodat er een groote conster natie in den stal ontstond. Dit duurde ongeveer een minuut; daarna werden de dieren direct weer kalm). Maar er bleek weer één stervende te zijn, die na enkele minuten dcod was. Men kwam nu tot de overtuiging, dat er een electrische stroom' door de dieren was gegaan. De dierenartsen hebben vermoedelijk groot geloop en. De sneeuwstorm. Bij den hevigen sneeuwstorm van Maandagavond heeft onder Souburg een ernstige botsing plaats gehad tuzschen twee electrische trams uit Middelburg en Vlissingen. Verscheidene personen werden gewond naar het gast huis te Middelburg overgebracht. De wa genbestuurder E., die aanvankelijk bewus teloos was, klaagde later over hevige rugpijn. De 'winkelbediende F. zat bekneld tusschen de ingedrukte baicons; zijn rech terbeen moest worden afgezet, terwijl zijn linker- gebroken is. De andere slachtoffeirs hebben een gebroken pols en eenige schrammen opgeloopen. Langs het kanaal te Eindhoven werd 's morgens een bejaard en ongehuwd per soon uit Geldrop gevonden in bewuste- loozen toestand. De ongelukkige werd naar het ziekenhuis gebracht, waar hij stierf. Hij bleek doodgevroren te zijn. Tengevolge van de groote massa's sneeuw is een der locomotieven van de tram Breskens—Maldeghem bij de draai brug ontspoord en omgevallen. De ma chine kwam dwars over den straatweg te liggen. De machinist bekwam ernstige brandwonden. Door een rukwind werden Dinsdag avond van den watermolen van den Stom- meerpolder in "de gemeente Aalsmeer, de wieken afgeslagen. Het gevaarte stort te met luid gekraak op een op de molen- werf staand schuurtje, dat geheel ver nield werd. De molenaar, die juist bij de wieken vertoefde, kwam' er zonder on gelukken af. Het ongeval moet ontstem zijn cfoordat de ijzeren as doormidden gebroken is. De charle ton. In de te Oudendijk (N.- H.) gehou.en raadsvergadering heeft de heer Kramer bij' de rondvraag 't voorstel gedaan den charle-ton in deze gemeente te verbieden. Er was hem n-1. ter oore gekomen, dat een dokier in de Beemster reeds 24 charleston-pa .iënten in behan- de ing had moeten nemen, hoofdzakelijk tengevolge van losse nieren. Als je het schudden van die kinde en ziet aldus sp eker kun je je dat best indeuken. De voorzitter gaf den heer Kramer in overweging zijn voorstel in te trekken, omdat zich niet voldoende deskundig achtte om den charleston van een anderen dans te onderschapen. De heer Bre uws- ma nooi'igde het cojege uit a»s. Zondag een dansavond in een café ter plaatse bij te wonen, waar men van een en ander een aanschouwelijke voorstel ing zou kunnen krijgen. Ten slote vereenigde de raad zich, volgens de N. R- Crt., echter met het advies van mevr. Spruit, om het kwaad Zijn beloop maar te laten. Het zou vanzelf wel weer „afzakken". weging, en om zich te overtuigen van de waar (he id van die laatste veronderstel ling, vroeg Zij maar bond: Heeft de vocht u soms kiespijn be zorgd?" Godfrey keek haar onwillekeurig aan, en ten tweede male ontmoetten hun blik ken elkaar. „Neen, toch niet", zeide hijl met ver raste uitdrukking fn Zijn stem. „O, ik dacht het nvaar"ff zei ze zich nu intusschen wel wat schamend over de vreemde vraag. „Maar hier is het hek van de Urguharts. Ik denk dat mr. St. Aublyn wel gauw komen zal- Ik ikan niet langer wachlen, want ik ben toch al laat". „Gaat u niet mee binnen?" „Neen, ik ga naar huis", antwoordde Zij, met eenige verontwaardiging in haar stem. Hoe kon hij nu denken, dat zij zou aanzitten bij" zoo'n heeren partij uitslui tend l i Zij' was nu net zoo koud als hij! Neen, ze zou nooit meer aardig tegen hem zijn, want hij was onuitstaanbaar, die knappe jonge man. Maar juist, dat hij1 nu zoo knap was, dat trof zoo onaangenaam! „Heeft u heel dien omweg gemaakt, om mlij1 dit huis te laten zien?" „Ja, mr. Aubyn had mij' gevraagd, dit te doen". „Het wias heel vriendelijk van u", ant woordde Godfrey, met afgemeten be leefdheid. „Goe len dag". t Ze liet he. paard keerea en reed met groote fierheid heen. Achter h&ar aan draafde een miniatuur-groom. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 14