Zierikzeesclie Nieuwsbode DERDE BLAD Rijk, jong en knap. den gemeente-veldwachter. De «voorz. deelt mede, dat de wedden der andere gemeente-veldwachters op Schouwen en Duivelend hooger zijn dan te Ouwerkerk, behalve die van den veldwachter te Kerk- werve. Evenwel zijn de emolumenten te Ouwerkerk hooger. B- en W. zijn het niet eens geworden om een voorstel aan den Raad te doen. De heeren de Later en Hendrik se vinden, dat met de bijbetrek kingen geen rekening' moet worden gehou den, hetgeen de voorzitter bestrijdt. De heer de} Latei" merkt op, dat door die (bij betrekkingen het tr,actemefnt; als veldwach ter zoo laag is en is ér voor om de be zoldiging te Ibrengefn op f1950; de heer Giljiamse verklaart eveneens daar voor te züjhi. De voorzitter wijst er op, dat fo'ij electrificat|e der straatverlichting, 't geen vermoedelijk niet zoo lang meer zal du ren, de veldwachter zijlne verdiensten pis lantaarnopsteker zal missen; we kunnen dan weer moeilijkheden krijgen. De heer Verton geeft in overweging thans de jaar wedde te verhoogen met f150 en wan neer de straatverlichting is geëlectrifi- ceerd nog met f 100. B- en W. miaken hiervan een voorstel. De heer Giljamse stelt voor de wedde te {brengen o!p f 1350, met 'bepaling, dat de veldwachter tnimimer aanspraak kan maken op verhooging van Wedde door het verlies van bijbetrekkin gen. Het voorstel van den heer Giljamse wordt verworpen met 4 tegen 3 stem men. Tegen stemlmen de heeren van de Stolpe, Bolijn, Romeijn en Verton. Het voorstel van B. en W- wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemlmen. Tegen stemden de heeren Hendrikse en Giljamse, Vastge steld wordt een besluit tot wij'ziging der begroot!ng voor 1927. Het suppletoir ko hier der hondenbelasting wbrdt vastge steld op f8, met 4 laanslagen. Tot leden der commissie tot wering van schoolver zuim Worden herbenoemd die heeren K. Van de Stolpe, W. G. de Bruine en J. P. Boot. Tol lid der commissie van plaatse lijk toezicht op het lager onderwijs wordt heibenloeind de heer W. Berrevoets- Na beantwoording door den voorzitter van enkele vragen wordt de vergadering ge sloten. BRUINISSE. Vrijdagavond jl. hield de zangvereeniging „Soli Deo Gloria" een uitvoering in het vergaderlokaal, welke zeer druk was bezocht. Dhr. de Wolf, voorzitter der vereen., verzocht te zingen ps. 118 13 waarna hij voorging in ge bed. Na een welkomstwoord tot de aan wezigen was het de taak der vereeniging onder leiding van haren directeur, dhr. H. G. v, d. Doel hel auditorium een ge- notvofllen avond te verschaffen. Van deze taak heeft de ver. zich dan ook uitste kend gekweten. De numhfers voor ge mengd koor alsook de solonummers wer den bijna zonder uitzondering uitmuntend gezongen. Het hoofdnummer van den avond „Het belieg en ontzet van Leiden", werd zeer verdienstelijk voorgedragen. Een -welverdiend applaus was het loon voor deze prestatie. Na afloop van het pro'giraibma werd de voorzitter, dhr. de Wolf,"die wegens vertrek voior de laatste maal een uitvoering van de vereen, pre sideerde, toegesproken door dhr. J. v. d. Doel en dank gebracht voor zijne ge waardeerde medewerking in het belang der vereeniging. Door 'een der dames- lieden werd dhr. de Wolf een schilderr stuk „Stilleven" aangeboden. In een keu rige toespraak dankte1 dhr. de Wolf voor dit huldeblijk. Verder werd dhr. de Wolf nog toegesproken door dhr. F. D. v. Vesséra, die tevens als tolk der verga dering een woord van dank sprak tot den directeur en de leden der Vereen, en alilen die hebben meegewerkt om deze uitvoering Zoo schitterend te doen slagen. ZEKTiJDiyflm ZIERIKZEE, 17 Dec. Uitgeklaard: mo- torschoener „Nijssiena", kapt. L. Pot, ge laden met flesschen naar Londen. 18 Dec. Ingeklaard: motorschoener „Anna Elisabeth", kapt. D. Scheiber, le dig van Londen. ZEEUWSCHE KALENDER. Htrlnnarlngan dar waak. 25 December. 1357. Groole watervloed in Vlaanderen, waardoor de Vier Ambachten bij zonder worden geteisterd. 26 December. 1618. Miehiel Adriaanszoion de Ruyter gaat als opperbootsmansleerilng naar zee. 27 December. 1809. Proclamatie van den Franschen ge neraal te Middelburg^ ter kennis geving dat Napodleotn Walcheren aan het keizerrijk had toegevoegd. 28 December. 1815. De Koning der Nederlanden be" noemt vopr het eerst de leden der stedelijke regeering van Zierikzee. 29 December. 1601. De Regeering van Goes bestemt het gebouw van het vrouwenklooster der H. Agues tot gasthuis. 30 December. 1562. Aankomst van Nioottiaas de Castri of van der Burcht,- als bisschop le Middelburg. 31 December. 1625. De zeeheld Evert Evertsen Jansz. (geb. en begraven te Vlissingen) sneuvelt in een gevecht bij Greve- lingem, mei een Duinkerkseh vaar tuig, oud 23 jaren. ENSEZONDEN STUKKEN Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. M. de R., In verband met de laatjst gehouden raadsvergadering alhier, waarin is bespro ken de kwestie van de materialen die vanwege de gemeente aan den dijk wor den geplaatst, zou ik gaarne de ver keerde voorstellingen, die, naar ik ver nam, aan deze zaak zijn gegeven, nader willen wederleggen. Ik heb aan de gem.- opzichter in den Loop van het jaar me degedeeld dat geen materialen meer aan den dijk mochten worden gebracht, om dat ik de dijk opnieuw had verpacht en met den pachter was overeen gekomen dat deze het recht had op de geheed'e grasetting, dus ook op dat gedeelte waar die materialen werden opgeslagen. Toen later de gem.-opzichter mij vroeg, namens het gemeentebestuur, om een pïiaats voor die materialen, heb ik hem gezegd, dat ik daarover niet te beslissen had. De bewering, dat er onder geen enkele voorwaarde vergunning zou wor den gegeven, is absoluut onjuist M.i. had het zeer goed tot eene op lossing kunnen komen, doch het was niet mijn taak, om daartoe den weg te wijzen, deze was toch trouwens reeds duidelijk genoeg. Toen het gemeentebestuur riet en strpo aan den dijk liet brengen heb ik den pachter gevraagd, of hij daartoe ver gunning had gegeven, dan Zou ik daar tegen uit den aard van de zaak geen bezwaren hebben gemaakt, oim'dat wij- vooraf hadden afgesproken, dat hij daar toe het recht had. Dat er nu toch ma terialen aan den dijk waren gebracht, meende ik niet te kunnen toelaten en na geruim'en tijd heb ik het gemeentebestuur dan ook verzocht tot ontruiming, met het bekende gevolg. Het is niet, dat ik iets tegen de wel gemeende wenschen heb, die te mijnen opzichte, in de raadsvergadering zijn ge bezigd, alleen zou ik tegen de "uitvoering bezwaren hebben, doch ik wenschte deze aangelegenheid nader toe te lichten, al leen om diegenen, die mogelijk belang stellen in deze zaak en niet op de hoogte zijn, de juiste toedracht te doen kennen. Onder beleefde dankzegging, Hoogachtend, M. P. HOCKE. behoorende bij de van Vrijdag 23 Dec 1927, no. 11637. Uit Stad en Provincie. BROUWERSHAVEN. J.l. Vrijdag verga- derde de Raad dezer gemeente. Aanwe-r zig alle leden. Over de gelezen notulen ontspint zich een 'Oreede discussie, waar uit blijkt, dat dhr. Ringelberg en Priem van meening zJijn, dat geen afwijzend be sluit is genomen omtrent de garantie t. a- v. de electriciteïtsvoorziening- Ten slotte blijkt, dat een dergelijk 'besluit wel ge nomen is, zoodat de notulen m.a. st. on gewijzigd worden vastgesteld. Bij 'de in gekomen. stukken bevindt zich een verzoek van den bond tegen het vloeken, om over te gaan) tot het instellen van een z.g. vloekverbOd. De meerderheid van het col lege van B. en W. wil daartoe niet 'mede werken; de minderheid wel. Wel was er in B. en W- een meerderheid om ge noemde vereeniging iin de gelegenheid te stellen, cartons op! te hangen, waarin ver zocht wordt het vloeken na te laten. Dhr. Ringelberg en Priem verzetten z?ich tegen dit laatste. Ten slotte wordt dit goed gevonden met 4 stemmen voor, 2 tegen, n.l. dhr. Ringelberg en Priem. Dhr. van Sluis onthoudt zich van sterrtmUnig1. Het verzoek van het 'bestuur van het Zieken huis te Noordgouwe, om de verhoogde su'bèidie vioor het Ziekenhuis te verleenen voor den tijd, van 10 ijaren, wordt .op voor stel van B. en W. m. a.st. afgewezen. Aan dhr. H- J. Gast wordt op voorstel van B. en W- een stukje grond ter grootte van 4 M-. verkocht voor de som van f4. De heer Priem merkt hierbij' op, dat het niet aangaat den grond eerst in beslag te nemen. Dhr. Ringelberg sluit zlich hierbij aan. De heer C- W. den Boer is het hier mee ieens en licht 'het verloop dezer zaak nader toe. Een voorstel van B- en W. tot aanvulling van het reglement van 't bur gerlijk armbestuur wordt o'p voorstel van dhr. Gast aangehouden. Op verzoek van Ged. Staten wordt de begrooting van den vleeschkeuringsdienst, daenst 1928, ge wijzigd, zulks in veiband met de door Ged. Staten toegestane subsidie voor het noodslachtingsgebbiiw te Schairendijke. De heeren Ringelberg en( Priem verzetten ztcfh tegen deze Wijziging. Thans wordt m- a. st. besloten to. verkoop van grond, hoo rnen en hakhout; aan de provincie Zeeland, ten behoeve van de verbetering straatweg Zierikzee—Brouwershaven, voor een totale som van f789,70. De schatting der hoo rnen kan niet verhoogd worden. B- en W. stellen voor de bestrating aan de zuidz. der Haven» 'bij: de nieuw gebouwde wo ningen uit te breiden en daarvoor 10.000 straatklinkers aan te koopen; de bestra ting echter eerst in het voorjaar 192# te doen uitvoeren. Qp' voorstel van dhr- Rin gelberg wordt m. a. st. besloten dit voor stel aan te houden, en tevens wordt m. a. st. besloten om door den geih.-opzichter te laten onderzoeken om aldaar betonhe- strating te leggen en hem tevens kosten berekening daarvoor te doen maken. Als plaats Waar motorrijtuigen des avonds zonder verlichting mogen staan, wordt aangewezen het gedeelte van het markt plein aan weerszijden van de muziektent, behoudens tijdens muziekui tvoeri-ngen. Op voorstel van B. en W- Wordt eenige wijzi ging gebracht in de tóistruotie van den gem -geneesheer, hieroip neerkomende, dat deize bij verlof ten allen tijde kan ver vangen worden door een geneesheer uit een naburige gemeente. Hierna komt aan de orde de wijzigingsvoorstellen betref fende heffing van haven-, kaai- en lig gelden. Namens de commissie wordt ver slag uitgebracht van hun werkzaamheden dooir den gem.-secretariis, die tevens hm den breede de door de commissie nieuw ontworpen verordeningen toelicht. Ujt een en ander blijkt, dat de commissie met FEUILLETON. Naar hat Engdsch van N. BOWLBY- 2 (Nmdruk verboden). Molly leek een beetje verlegen naar het hem voorkwam; maar hij was da delijk zeer met haar ingenomen. Zij had dat zelfde zwarte haar van haar broer een haar oogen waren diep-blauw, of schoon ze overigen® volstrekt niet moot was te noemen, miaar een vriendelijk, echt-vrouwelijk gezichtje had. In huis ge tuigde het ook allerwege van de hand van eenvrouw', die met fijnen smaak het overal gezellig had weten te maken. Terwijl hij voor het venster in zijn kau mer stond uit te. kijken naar de weiden en bosschen, die er zich uitstrekten, hoor de hij duidelijk een stem, die een naam riep. Het bleek Zijn gastvrouwtje te we zen in allerijl kwam een prachttge Wind hond aangedraafd en liet zich eindeloos door haar streelen en liefkoozen. Godfrey bleef ze gadeslaan tot ze op den hoeik van do laan uit het gezicht verdwenen waren. Molly St. Aubin met haar geleider ha<? het ijzeren hek 'bereikt en ging nu den weg op. Ze liep 'ijlings voort tot ze op een punt kwam, waar het pad zich split ste. Een jongmensch kwam achter haair aangereden en vriendelijk uitnoocMgend Wenkte ze hem' toe. „Hallo, Möilyriep hij1 vroolij'k. „Dit is wel een zeer openbare plaats voor een samenkomst! Ik zou een inteer bé- belangrijke voorstellen komt, n.l. om de kaaigelden af te schaffen (behalve voor suikerbieten en pulp), wal een mindere ontvangst zal tengevolgcvhebben van ;pLm- f 1490 per jaar. Hiertegenover Wordt voorgesteld verhooging der havengelden met 2 cent per ton, verhooging abonne mentsgelden voor schepen en verhooging liggeld bieten. Deze verhoogingen zul len weer een meerdere ontvangst ge ven van pl. m. f 1490. Uit de miededeelin- gen 'blijkt ook, dat de nieuw voorgestelde tarieven, in vergelijking met andere ha vens nog in de meeste gevallen lager zijn, zoowel wat betreft havengelden, abonne mentsgelden als liggeld) 'bieten. Een breed voerige bespreking volgt, waaruit blijkt, dat dhr. Ringelbbrg, den Boer, Gast en van Sluis met de voorgestelde verorde ningen mede kunnen gaan. Dhr. Priem vindt de abonnementsgelden beurtschip pers wel w'at hoog, toch dost hij' na be spreking geen voorstel tot verlaging. Dhr. Verhoef f is tegens tander dezer w'ij'zigiiln g in hoofdzaak heeft hij 'bezwaar tegen ver hooging der havengelden, wat z. i. Sifri hoofdzaak zal drukken op de bietenschip- pers, die dit nergens op kunnen verhalen. Na veirdere b'reede 'bespreking worden de door de commissie voorgestelde verorde ningen aangenomen mlet 6 regen 1 stem1; tegen dhr. Verhoeff- De door de com'mis- sie voorgestelde nieuwe po l)itie-verorde ning de haven, wordt m. a. st. vastgesteld. In velband met. de door dhr. Priem' voor gestelde verhooging aftrek voor noodZ. levensonderhoud van f500 op f800 wordt door dein secretaris uiteenglezel, welke gévolgesn Zulks zal hebb'en; hieruit kun nen we aanstippen, dat van de 441 aan slagen pl.m. 140 tot 190" zouden vervallen, terwijl de overblijvende aanslagen, in plaats van 1 pCt., ongeveer 2—2,2 pCt- zouden moeten opbrengen. B. en W. stel len in venb'aind hiermede voor 'nét voor stel Priem niet aan te nemen. De heer Priem vraagt of B. en W. zelf ni.et een idéé hebben om den aftrek te verhoogen; hij kan met het voorstel van B. en W- niet meegaan. Dhr. Ringelberg zou een berekening willen hébben, waarin uitge werkt is een verhooging met f100; hij zou het voorstel Priem willen aanhouden tot de volgende vergadering. Dhr. Ver hoeff zou niet over willen gaan tot ver hooging aftrek noodzakelijk levensonder houd, maar zou de groote gezinnen wil len 'ontlasten door verhooging van den kinderaftrek van f 50 op f 100 per kind. Ten slotte wordt het voorstel van B. en W. tot niet aanneming van het voorstel- Priem, verhooging aftrek noodz'. levens onderhoud, en te brengen op f 800, aan genomen mlet 5 tegen 2 stemmen; teglen de heeren Ringelberg en Priem. B- en W. Zeggen toe een berekening te maken, overeenkomstig het idéé Priem (aftrek vefhoogten met' f100) en idée-Verhoeff verhooging kinderaftrek wan f 50 op f 100. Wat betreft het voorstel-Priem, uitblren- ding burg. armbestuur, stellen B. en W. eveneens voor daartoe niet over te gaan, reden daartoe achten B. en W. niet aan wezig. De heer Ringelberg' vïndt 't niet goed, dat B. en W- advies gevraagd heb ben aan het bhrg. armbestuur. De 'heer Gast zegt, dat dit juist >ui de lijn van „medezeggenschap" ligt. Breed wprdt gesproken over het burg, armbestuur waaruit blijkt, dat de heeren Ringelberg en Priem de handelingen van het armbe stuur ten sterkste afkeuren, zij' zien niet om naar de ondersteunden, wat laatst bleek, toen een vrouw1 onder het onge dierte zat. De voorzitter zal zulks onder zoeken. De heer den Boer vindt, als zulks waar is, het burg. arb'. zeer nalatig. Over de voorstellen wordt niet gestemd. Het onderzoek naar de geuitte klachten zullen worden afgewacht. Het voorstel-Priem tot gratis-verloskundige behandeling bij1 min der dan f 1000 inkomen, k:on ook geen genade vinden in de oogen van B. en W- en de meerderheid van den raad. De 'hee ren Priem en Ringelberg bleken alleen voor. Bij de rondvraag kwamen nog ver schillende zaken ter sprake, o. a- noo- digde de heer Ringelberg B. en W. uït schut plekje hebben gekozen, als ik joy wias!" Molly ging op een laag muurtje zitten en legde een pakje, in grof bruin papier gewikkeld, narist zich. „Ik' moet enkel maar even wachten op Lorna, 'tot die hier vooibij' rijdt. Ik weet dat ze naar Greyham gereden is en dit boek héb' jk' beloofd haar te leenen. Maar 't is koud zitten op dit muurtje!.-. Zou jij zoo vriendelijk willen zijn* om als mijn afgezant oip te treden, Tedd?" Hij kreeg een kleur van blijdschap'. „Molly, wat ben jij toch een slim merd!" „Maar béste jongen: de dankbaarheid is aan mijl! Ik zit veel liever bij' een lek ker knappend houtvuur! En Lorna gaat jouw kant uit; misschien dat ze je nog wel een eindje meeneemt!" Voorzichtig pakte Teddy 'het pakje aan. „Hoef i k er geen boodschap bij af te geven?" „Je kunt er enkel bij zeggen, dat dit het boek is, dat zij' wilde hébben. Maar vat geen kou! En nu wensch ik je ver der geluk!" „Ja; ik weet datv je dit meent! Je hébt mij van den 'beginne af al gehol pen... Hoor eens,.." „Ja; of het nu Lorna is in ieder ge val is het wielgeratel en dus verdwijn ik!" Met Brian achter zich aan ging Moi'ly naar huis, kleedde zich vopir het diner en ging even later in den salon voor de piano zitten, waar Zij vervuld als ze nog Was van Teddy Farguhar d,roo- merig-romJaintische muzS'ek speelde en dan ook niet weinig verbaasd opkeek, toen haar broer onverwachts naar haar toe een onderzoek in te stellen naar de aan schaf fingskosten van een baggerbak voor de haven, terwijl hij tevens wees op het schoonmaken der waterleidingen. Ten slotte wordt de vergadering die ruim 5 uur duurde, en waarin de 'm'eentfn- gen 'bij principlëele onderwerpen scherp tegenover elkander stonden, door den voorzitter gesloten. ZONNEMAIRE. Spoedeischende verga ring van den raad dezer gemeente op Dinsdag 13 December. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. Na lezing der notulen van de vorige ver gadering komt aan de orde het punt, waarvoor deze vergadering is belegd, n.l. sommatie per deurwaardersexploot door den heer M. P. Hocke alhier, om binnen drie dagen na 10 December 1927 hoop en met stroo, riet, steenen en draadafras tering op een opslagplaats ter lengte van ongeveer 10 M. en ter breedte van 5 M. op den dijk tegen aan de haven en deze gemeente, op te ruimen wegens in breuken op zijn eigendomsrecht. De voor zitter doet verder mededeeling omtrent een rechtmatig onderzoek ter zake, waar in het recht der gemeente niet verwor pen wordt. Wat het zakelijke betreft, de raad voelt er niets voor, voor dit ba gatel te gaan procedeeren. De heer v Splunder wil grond in erfpacht van Bom- menede voor een opslagplaats. De heer van Putte wil een opslagplaats oprich ten op het havenp'lateau. Met algemeene stemmen wordt beslloten de materialen op te ruimen en tijdelijk te bergen op het havenplateau en aan het waterschap Nieuw-Bommenede een stuit grond in erf pacht voor een opslagplaats te vragen, terwijl aan B. en W. de uitvoering, wordt overgelaten. Vervolgens worden eenige ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. De afdeeling van het Groene Kruis alhier bericht, dat ze aan de cen trale vereeniging te Utrecht geen subsi die verleent. De heer van den Bout licht dit punt nader toe. Een aanvraag om subsidie is bij de afdeeling nog in on derzoek. Het dagelijksch bestuur van het Ziekenhuis te' Noordgouwe vraagt deft financieel en steun, toegezegd voor het jaar 1927, te willen verleenen voor tien achtereenvolgende jaren. Na eenige dis cussie wordt met algemeene stemmen het verzoek afgewezen, omdat men anders gebonden is. De raad wil echter hiermede niet te kennen geven, dat hij de subsidie te eenigen tijd zonder meer zal intrek ken. Een schrijven van het bestuur van den lering „Schouwen en Duivèland" van de Zeeuwische Landbouw-mpij. om voor een te houden landbouwtentoonstelling een bijdrage te verleenen wbrdt aange houden. Aan I. L. van Nieu:wenhuïjze Wordt op- zijn verzoek ontheffing ver leend van het betalen van schoolgeld. De voorzitter doet verslag omtrent een onderzoek naar de belasting op de hon den in de verschillende gemeenten. Het voorstel' Hooze: verlaging der belasting van f 5 to-'t f 3, wordt verworpen mat 4—3 stemmen, die der heeren van Splun der, Hooze en van Felius. Een voorstel- Ak'kerdaas,- bepaling der belasting op f 4 per hond, wordt aangenomen met 5—2 stemmén, die der heeren van der Bijl en van den Bout. Nó omvraag volgt slui ting. OUW.ERKERK. Vergadering van: den ge- meentenaad, gehouden op' Vrijdag 16 Dec. Voorzitter: de burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. Aan het bestuur van den lering Schouwen em Duivelend der Zeeuw- sche LandbbuW-Mijl 'wordt eene bijdrage toegekend van f25 in de kosten van eene in 1928 te Zierikzee te houden Landbouw tentoonstelling. Op' verzoek van het bé stuur der Ver. „Het Ziekenhuis voor Schouwen en Duivelend te Noordgbuwe" wordt bésloten om de toegekende lbijL trage te verleenen voor tien achtereen volgende jaren, gerekend met ingang van 1 Januari 1927. In 'béhamdeling tarnt een adres van het' bestuur der afd. Schouwen, Duivèland, St.-Philïpsland en Tholen van den Alg. Politiebond, waarbij wordt ve'r_ zocht om verhooging der bezoldiging van trad, en zich over de piano buigend vroeg: „Wat denk je wel van hem?" „Ik héb' hem maar zeven minuten bij gewoond; dus in zoo korten tijd kan je nog geen opinie vormen omtrent iemand. Maar hij is knap van uiterlijk; dit heeft hij1 al vast voor. Hij heeft trou we, vroolijke oogen. Maar zijn mond"- „Nu, wat mankeert daaraan?" „Die getuigt van zwakheid". „Godfrey Loraine zwak.-..? Ken je dan Zijn beschouwingen óver sportvrouwen?" Molly knikte. „Nu, die zou hij' er niet op nahouden als hij' zWak was! Een zwakkeling zou eenvoudig zeggen: Ik kan er niets aan doen, dat er vrouwen zijln, die alle tak ken van Sport beoefenen, dus zal ik er mij' maar niet tegen verzetten! Maar God frey ijvert er tegen bij iedere mogelijke gelegenheid. Als hij1 niet een man van te veel opvoeding was zou hij1 zulken vrou wen regelrecht in het gezicht zeggen, dat ze monsters van wreedaardigheid Zijn!" „Jij1 houdt toch veel van hem, is het niet, Chesney?" „Zóóveel, dat hij1 de eenige is aam wien ik mijn zusje zou willen geven!" „Maar beste Chesney, ik wist niet dat jij zoo'n koppelaar Was geworden!" „O, Molly-lief, zonder dat kan ik im mers wel oip m'ijn vingers natellen, dat je ééns trouwt! Dat doen alle vrouwen als Zij: ten minste gevraagd worden 1" „Maar ik niet!" „Des te beter voor m'ij dan! Persoon lijk geloof ik niet in liefde. Het huwelijk beduidt enkel dat een man zich tevreden moet stellen met de wetenschap', dat Zijn vrouw hem waardeert naar zijn in komen". Molly stond op. Een vreeselijk gevoel van eenzaamheid maakte zich van haar meester. Nog eens vroeg ze haar broer: „Geloof jé niet in liefde?" „Neen". „Ik wel. Omdat ik ze gezien heb! Maar alleen wanneer de liefde van weers kanten komt brengt ze geluk. Let maar eens op Bob Merriman en EmSly Reid. Die hebban elkaar lief en de wereld fcs een paradljls voor hen! Maar als de lief de van één kant komt, als ze niet beant woord wordt..." „Molly, dat klinkt waarlijk of..." „Of wat?" 1 Chesney aarzelde. „Niets", zei hij ejtndelijk. „Maar ik ge loof toch niet in liefde!" „Zelfs niet in de liéf'de van eeiWbroer?" vroeg ze op hartb'rekend-smeekenden toon. „O, Chesney, ik heb niemand an ders dan jou! Ik hoop toch niet verdron gen te worden door Godfrey Loraine?" „Daar hoef je niet béng voror te zijn! Jij en ik zijn zoo heel anders dan gelief den, zie je. En wat Godfrey Loraine be treft; ja, onze verhouding is wel heel innig, maar toch zoo anders dan dfce van 'broer tot zuster. En zorg nu, dat (je er niet zoo vreeselijk bedroefd meer uit ziet, of Godfrey zal m'ij een echten ty- ran vinden!" Molly gehoorzaamde en wist waarlijk ^een glimlach op haar lief gezichtje te tooveren, ofschoon haar hart uitging naar liefde; de liefde, die alleen een echtge- genoot kan schenken. Godfrey vond het een heel gezellig di ner. Zijn gastvrouw gaf blijk van heel veel doorzicht en verstand en Chesney was buitengewoon spraakzaam. Zeer aangenaam ging de avond zoo voort. Molly borduurde een fijn stukje linnen en de heeren zaten herinneringen op te halen uit hun jachttijd in Afrika op groot en gevaarlijk wild. „Bij1 twaalven keek Brian eens op en MolLy zei: „Nu nog even mijb handen warmen en dan naar bed! Wat jullie verder doet, weet ik niet, maar Ik zal vast het goede voorbeeld geven". „Ja zeker. Je hebt gelij'k, Mol! Nog even mijh sigaret oiprooken en ik denk niet, dat Godfrey er dan ook wat tegen zal hebben om niet al te laat de zoete rust in te gaan. Morgen is het weer vroeg dag en de plaats van samenkomst voor allen die aan de jacht deelnemen is een heel eind af!" „Goeden nacht, .miss St. Aubyn", zei Godfrey, haar de hand toestekend. „Goeden nacht", antwoordde zij na drukkelijk. Godfrey hield de deur voor haar open. Terwijl zij hem voorbij ging, wierp ze hem één oogenblik een onderzoekenden blik toe, waarna zij: herhaalde: „Goeden avond en slaap wel!" Godfrey wendde zich tot Chesney, na dat hij' de deu(r weer achter zijp giast- vrouw had gesloten en zag den blik van zijn vriend even strak op zich gericht. Hij' lachte wat. „Jij en je zuster schijnen mij wel dóór en dóór te willen kijken! Heb je een ontdekking gedaan, Chey?" Chesney antwoordde nog in geen mi nuut. Toen sprak hij' weifelend: „Ja... Ik geloof van wel!" „Wat dan?" St. Aubyn haalde de schouders op en zei beslist: „Dat komt er nfcet op aan!" (Worét vervolg /J.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 9