mms Zierikzeesche 0Nieuwsbode g&sts ZEELAND's ROEM El FRÏS0-BMI VRAAGT *-*■ Woensdag 14.Deo. 1927. z.er.kzeesche courant. Inzending Advertentiën Nieuwjaarswenschen. Nieuwjaarswenschen. STRANDVONDERIJ. HINDERWET. UWEN WINKELIER met bon van Klooster- balsem en de Huishouding Uit Stad en Provincie. ter™, »Geeft 8oud zoo goed P U RO L ABONNEMENT: - mm ADVERTENTIEN uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 Jan. a.s. verschijnende nummers GRATIS. In het met 1 Jan. a s. verschijnend nummer van ona blad worden evenals vorige jaren opgenomen De prijs hiervan is van 1—5 regels 75 cent, elke regel meer 15 cent. De inzending kan geechieden tot en met Donderdag 29 December, uiterlijk 's voormiddags 11 ure. Rechthebbenden op een eikenhouten ODgemerkte geteerde Belgi che roeiboot (jol) met twee losse bruin geschilderde doften, twee roeiriemen, een staaldraad enz gevischt in da Noord-Zandkreek, worden voor de eerste maal opge roepen zich aan te melden bij den Burgemeester-Stand vonder van Zierikzes, bij wien dat strandgoed ia aangebracht. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzes maken bekenddat het veizoek van A. ANKER, motor- en rijwielhandelaar te Zierikzee, om vergunning tot het plaatsen van eei explosie-motor van 2 Va P K. voor het opwekken van electrischen stroom, op het erf. behoorende bij het perceel sectie A 2520, door hen is ingewilligd. Zierikzee, den 10 December 1927. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem P. F. WITTERMANS Secretaris. BINNENLAND. DE GLINDHORST. Dinsdag is de Glimdhorst te Barneveld in massa aangekocht door den heer M. J. C. Besselaar te Rotterdam voor f421.000- De 'bestaande stichting zal, al dus het Utr. D-, ©enigszins beiperkt m den zelfden geest worden voortgezet. EMIGRATIE NAAR CANADA. De minister van arbeid, handel en nij verheid heeft aan de gemeentebesturen een circulaire gezonden, waarin wordt meegedeeld, dat de regeering 'besloten heeft, voor 1928, evenals in vorige jaren, een bedrag beschikbaar! te stellen teneinde aan personen, die naar Canada willen emigreeren en die nüiet over de moodige geldmiddelen beschikken o'm1 de reiis zelf te bekostigen, de helpende hand te bie den. HET PACHTVRAAGSTUK. Op aanstichting vain het bestuur van den Bond van Land-pachters in Nederland heeft te Utrecht een bijeenkomst plaats gehad van vertegenwoordigers van or ganisaties ter bespreking van 't pacht- vraagstuk. Behalve d-e Bond v,an Land- pachters waren vertegenwoordigd de Flakkeesch-e Boerenbond, de Bond van melkveehouders en de Nederl., de R-K. en de Chr. Landiarbeidersbond- Na een uiteenzetting van het piachtvraagstuk door den heer Van Houten te Assen en een daarop gevolgde discussie werd in be ginsel besloten tot een gemeenschappe lijke actie voor verkrijging van een wet telijke pachtregeling met instelling van pachtcommissies, voorwaardelijk continu atie- en waardevermeerderingrecht en verder -een comité van actie in te stellen. De Bond van Landpachters en de Ned. Landarbeiderslblond tr aden onmiddellijk tot het te stichten comité toe. De vertegen woordigers der vier andere bonden, die eveneens instemming met het opgestelde program hadden uitgesproken, bleken voor de definitieve toetreding nog geen mandaat van hun 'besturen te hebben. ZIÈRIKZEE. In de Dinsdagmiddag ge- houden vergadering van den gemeente raad werd de begrooting van het Bur ger-Weeshuis voor 1928 goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f 10937,6672- De onderhandsche verhuring van de voorma lige ambtswoning van het hoofd van sdhool A, aan mej. M- de Bruij'ne werd goedgekeurd. Het verzoek, van Geb'r. Schot o-mi verlenging van visdhpacht we-rd, op voorstel van B. en W-, afgewezen. De raad 'besloot in 'beroep te gaan bij de Kroon tegen een, 'besluit van Ged. Staten, betreffende toekenning van vergoeding volgens art. 100 der L- O.-Wet 1920 over 1925. De heeren Timmerman en Quant stemden tegen. Afwijzend werd besdhikt op het verzoek om vergoeding over 1926 volgens hetzelfde wetsartikel der Onder, derwijswet. Tegen dit voorstel stemden dezelfde heeren. Het gewone jaarüjksche crediet aan die gasfabriek werd ook nu z.h.s. verleend. Met algemeen© stem'men werd tot onderwijzeres aan de U. L- O. School benoemd mej. M. E. de Ruyter, onderwijzeres op wachtgeld te Amster dam-. Tot klokkenist werd niet 9 stem men gekozen de heer G. C- J. Misset. Mej. H. L. Klim'merbjgom1 verkreeg 4 st. De leden dier vaste raadsooimmissiën wer den allen herkozen, evenals de leden der commissie tot wering van schoolverzuim', de heeren Meuwese, B,r eet velt, Gorter, rojr. Bakker en mej. Hentning. Bij de rondvraag kwam1 de kwestie der rioleering, waar Sin de vorige vergaderinig zooveel over werd gesproken, naar aam_ leiding van een motie-Catshoek, weer aan de orde. Men besloot een afwachtende houding aan te nemen tot de waterlei ding er eenmaal is, maar dein gemeente bouwmeester op te dragen eens een on derzoek in te stellen naar de kosten van het in orde brengen van de sluis aan den Wést-Havendijk. De Alg. Ned- Politiebond hield op Dinsdag' 13 December j.l. eene algemeene vergadering. Na opening door den voorz., dhr. Haring, inspecteur van politie, werd door den heer Brons, commissaris van politie, in tegenwoordigheid van zeer vele gem- en rijks-politie-ambtenaren, eene le zing gehouden over die nieuwe „Motor en Rijwielweb'. Spr. schetste breedvoerig de belangrijke wijzigingen, welke Sin die wet waren aangebracht, hetgeen geleid heeft tot verbetering van de reeds be- staiande verkeorsvoorechiriftcn, tem einde- de veiligbemi van het hedendaagsch toe nemend verkeer op de wegen meer te verzekeren. Verschillende artikelen dier wet werden door spr. met die van de oude vergeleken, terwijl deze bovendien door het aanhalen vain sprekende voor beelden door spr. nauwkeurig 'werden be licht. Nadat sipr. in het belang van de veiligheid van het verkeer de politie op strikte handhaving dezer wet had gewe zen, beëindigde deze dlilens lezing. Hierna dankte die voorzitter den spr. namens de aanwezige gemeente- en Rijks politie voor dSlens gloedvolle en leerzame lezing, welke van zeer groot belang is voor de politie,-' ten e|inde haar hierdoor te vergemakkelijken bij de handhaving de zer wet. Na goedkeuring der notulen en voor lezing der ingekomen stukken door den secretaris, den heer Steenland, bracht de voorzitter in het kort vérslag uit als afgevaardigde der provincie Zeeland ter algemeene vergadering te Groningen. Bij de beschouwingen in zake de actie van den Alg. Ned. Politiebond, zette de voorzitter breedvoerig het doel en stre ven van dezen bond uiteen en wees s'pr. op hetgeen door diezen als eerste politie- vereeniging reeds gediaam Sis tot verheffing van den politiestand, als het instellen van vakcursussen, politiediiploma, het stichten van een politieschool, etc. De tegenwoor dige groei en bloei heeft deze bond, ver volgde spr., dian ook te danken aan zijn algemeenheid en neutraliteit. Spr. becri- tiseerde daarnade inhoud van de rede voeringen dioor de heeren A. B- Kleere- kooper, lid van de Tweede Kamer van de S.D.A.P. en R. Stenhuis, als vertegen woordiger van het N.V-V., gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van c'e moderne politie-organisalie, den Alg. Bond van Politiepersoneel iln Ned., op 25 Nov. j.l. te Amsterdam in Artis, betref fende die verhouding tusschen de poli ij© en de arbeidersbeweging, alsmede de plaats, welke deze ten opzichte van de politie inneemt. Spr. protesteerde ernstig tegen verschillende ciiaten uit deze rede voeringen, diende dienaangaande een pro test-motie in, welke bijl acclamatie werd aangenomen, en waarin o.m- is neerge legd de strikte neutraliteit van de Politie, alsmede dat deze boven alles trouw aan de Grondwet behioprt te zijn. Tot lid van het Prov. bestuur werd daarna gekozen die heer Haring, inspt van politie. Na gehouden rondvraag werd de ver gadering gesloten. HAAMSTEDE. Dinsdagmiddag j.l. werd 'in een openbare vergadering van den gemeenteraad de nieuwbenoemde burge meester, jhr. L. van Citters, eertijds bur gemeeister der gemeente Kortgene, geïn stalleerd. Ongeveer ten 2 ure arriveerde dhr. van Citters in de druk be vlagde kom der gemeente. Door den tijdelijken gem.-secr. werd Z.Ed.Achtb. aan den in gang van het Taadhuis ontvangen en in de volle raadzaal geleid, waarin behalve Elke hulsvrouw weet hoe dikwijls men zich bij de dagelijkscht be zigheden bezeert, [door snijden, stoo- ten, knellen of branden. Elke hulsvrouw moet weten, dat Akker's Kloosterbalsem onmisbaar Is voor die ontelbare kleine verwondingen, die zoo dikwijls voorkomen en die kunnen gaan zweren als men ze niet zuiver houdt. Elke hulsvrouw behoort dan ook een pot Kloosterbalsem (60 cent) in huls te heb- .|f de leden van den gemeenteraad, de ouders van den nieuwen titularis, ver schillende autoriteiten uit Kortgene, amb tenaren der gemeente Haamstede, - het personeel der openbare en bijzondere school, andere genoodigden en een massa belangstellenden tegenwoordig waren. De waarnemend burgemeester, dhr. C. Blom, opende de' vergadering met een woord van welkom, zijn leedwezen uitende, dat het raadslid, dhr. J. den Boer, wegens ongesteldheid niet ter vergadering kon zijn. Hij drukte tevens den wensch uit voor een spoedig herstel van dhr. den Boer. De notulen der vorige vergadering worden aangehouden tot de volgende ver gadering. De secretaris leest daarop het schrijven van dhr. Commissaris der Ko ningin, behelzende de benoeming van dhr. Citters tot burgemeester der gemeente Haamstede en 'gat proces-verbaal v,en diens beëediging. Vervolgens hernam dhr. C. Blom' het woord. Nu wij vernomen hebben, mijnheer van Citters, dat het H.M. onze geëerbiedigde Koningin heeft behaagd U te benoemen tot burgemeester dezer gemeente, is het mij een genoegen U van harte welkom te heeten in deze mooie, ruime zaal. Toen ,op 6 September j.l. onze hooggeachte burgemeester, dhr. van Zuijen, overleden was, werd al spoe dig in deze gemeente de vraag gesteld: „Wie zal onze nieuwe burgemeester zijn?" Verschillende namen werden genoemd en critiek bleef niet achterwege. Nu het H.M. heeft behaagd U te benoemen tot bur gemeester dezer schoone en bloeiende gemeente, wenschen» wij U hartelijk ge- Luk met deze benoeming. Geen feestelijke intocht werd U bereid, daar de op 6 September geslagen wonde nog te versch is en w'ij U bovendien nog te weinig kennen. Wij hopen echtpr van- harte voor U en vo.oir ons, dat de keuze van H.M. een goe'de keuze geweest moge zijn en wij naderhand kunnen juichen, dat u een burgemeester zijt, die, het algemeen be lang boven eigen belang stellende, nooit een oordeel zult vellen dan na rijp be raad in deze gemeente met hare ver schillende belangen en levensopvattingen. Dan kunt U ook verzekerd zijn van de algeheel© toewijding ©n medewerking van den gemeenteraad, wien het belang der burgerij zoozeer ter harte gaat, en ook van die der overige gemeentenaren. Moge het ons gegeven zijn ernstig samen te werken voor het goede doel. \J£ij hopen tevens, dat U zich spoedig in onze ge meente moogt vestigen en er U volkomen thuis zult gevoelen. Bij' het omhangen van dezen ambtsketen druk ik den wensch uit, dat deze U nooit t& zw'aar moge zijn en dit teeken Uwer waardigheid door U met eere, ook voor Uwe ouders, wien ik bij dezen eveneens mijn hartelijke lukwensch bied, moge gedragen worden tot heil der burgerij'. Hiermede verklaar ik U als burgemeester onzer gemeende geïnstarileerd. (Slot v\:lgt). ELKERZEE. In de Vrijdag gehouden vergadering van. den raad werd herbe noemd in de Commissie tot wering van schoolverzuim en benoemd in de Gam- missie van Toezicht op het Lager On derwijs de heer C. I. Serlé, hoofd der openbare school. Dinsdag kwam de bejaarde land- bouwersknecht D. H., van een geladen voer te vallen. Met een gapende wonde aan het hoofd moest de man opgenomen Worden en huiswaarts gebracht. Geluk kig was geneeskundige hulp spoedig ter plaatse. Naar omstandigheden maakt de patiënt het vrij goed. ZONNEMAIRE. Vrijdagavond gaf de Chr. zangvereen. „Halleluja", onder lei ding van den heer H. G. v. d. Doel, voor een goed bezette zaal haar uitvoering in de Chr. School alhier. De eere-voorzitter, de heer Bunschoten opende, liet zingen Ps. 68 10 en ging voor in 't gebed. Hij sprak een welkomstwoord tot de aan wezigen en gaf daarna het woord aan den directeur en zangver. Goed geslaagd mag deze uitvoering heeten, dank zij de goede orde, en de aandacht tijdens het zingen. De zangnumeers werden vrij goed uitgevoerd. Vooral de' historische schets „Het beleg en ontzet van Leiden" was een heele prestatie voor zoo'n klein koor Soli, duetten en koor werden verdien stelijk uitgevoerd. De uitspraak was zeer duidelijk en de begeleiding in goede handen. Aan het einde der uitvoering sprak, als tolk der vergadering, burgem. Roelvink een woord van dank tot direc teur en vereen/ging, vopr het schoone wat dien avond was ten gebopre ge bracht, hetgeen voor een groot deel te danken was aan de eminente leiding. Spr. hoopte, dat de liefste wensch van den directeur nog eens vervuld moge worden, n.l. dat zijn stem-orgaan weer normaal' moge worden. Hij wensch te verder de 50-55-40 -5Qct.p. A pond._ M.V.DOUWE EGBERTS TABAKS-FABRIEKEN vereeniging groei en bloei toe. De eere voorzitter dankte namens directeur en vereeniging voor het gesprokene. Uit dit alles blijkt, dat hij een ware burgervader en als zoodanig boven alle partijen verheven staat. Een Woord van dank werd gesproken tot de aanwezigen; tot het schoolbestuur voor hef afstaan der lokaliteit voor deze uitvoering en de familie de Roo> voor 't belangeloos af staan van hun orgel. Spr. beval de kleine vereeniging in aller belangstelling aan. (Na 't zingen van den avondzang werdi (mét dankgebed geëindigd. NIEUWERKERK. Vrijdagavond j.l. ver gaderden de leden van het Groene Kruis in „Rehoboith". Te 7 ure opende de voor zitter ,.ds. van der "Linden, met gebed de bijeenkomst. Slechts 52 leden waren aan wezig. De vooirz. geeft het woord aan den secretaris en deze brengt, na het le zen der notulen van de laatst gehouden vergadering, verslag uit over het afge- loopen jaar. Hieruit blijkt, dat door ver trek, overlijden en bedanken, 13 perso nen rijn afgevallen, doch 5 nieuwe Ie den rijn aangeworven, zoodat het leden tal thans bedraagt 381. Er rijn gehouden 2 vergaderingen. Het aantal verpdègings- artikelen, die alle in goede conditie zijn, breidt zich gestadig uit. 130 maal werd van deze artikelen gebruik gemaakt. Uit de rekening en verantwoording van den penningm. blijkt, dat met het batig slot van 1926 de ink. bedragen f 600,955 en de uitgaven f 553,60, zunjidat het goed slot f 47,355 bedraagt. Als 3e punt op de agenda staat: Bestuursverkiezing. Af tredende leden zijn de heeren W;. Wandel en C. L. de Jonge. 'Tegen het benoemen bij acclamatie verzet zich de voorzitter, hij wenseht een vrije stemming. Beiden worden met 50 van de 52 uitgebrachte steromen herkozen. Bij de bespreking over aanschaffing artikelen, uit de heer Wan del den wensch, in de toekomst een bran' card aan te schaffen. Sommige leden voelen daar niet veel voor, wijl toch steeds in ernstige gevallen een zieken auto beschikbaar is. Een der aanwezigen merkt op, dat het vervoer per zieken auto gratis geschiedt. De' secretaris licht dit nader toe en deelt mee, dat dit slechts een half jaar het geval is ge weest, wegens de gunstige omstandighe den der kas, waaruit d© kosten van Gin' derhoud dezer auto bestreden worden, doch dat dit thans 12 et. per K.M. be draagt voor leden van het Groene Kruis en 25 ct. per K.M. voor niet leden. Ver der deelt hij mede, dat in spoedgevallen op elke gemeente zelfs des nachts kan worden gebruik gemaakt van de telefoon om aansluiting te verkrijgen met het Ziekenhuis, waarvoor in de'ze gemeente de telefoonhouder zich gratis beschikbaar stelt. Na dank aan allen, voor de toe lichting op sommige punten, wordt de bijeenkomst door den voorzitter met dankgebed gesloten. De collecte' ten dienste van het „Tehuis voor alleenstaande blinden" te Wolfhezen, heeft opgebracht de som' van f 20,34, welk bedrag aan de penningmees- teres, mej. J. M. Desmons is overgemaakt BRUINISSE. In de Vrijdiagiavond j.l. ge houden vergadering van den gemeente raad, die door alle leden, bëhalve dhr. de Koning, werd bijgewoond, deelde de voorzitter mede, dat was ingekomen een birief van de Gezondheidscommissie te Zierikzee, behelzende een nieuwe begroo ting voor 1928, de bijdrage per inwoner is verminderd van 31/2 ct op 2l/s ct. De b'egrooting werd voor kennisgeving aan genomen. Een circulaire van de Ned. Ver. voor den Volkszang, met verzoek om sub sidie. Oip vooirstell van B. en W. werd met 5 tegen 1 stem, die van dhr. de Waal, besloten voor 1928 f5 toe te kennen. Een circulair© van de Kon. Ned. Politiehond- vereeniging, houdende verzoek toe te tre den als begunstiger voor manstens f 10 per jaar. Op voorstel van B- en W. werd hierop afw'ij'zend beschikt. Een adres van het bestuur der Zondagsschool om' gratis gebruik van het gemeentelijk vergaderlokaal op 2e Kerstdag, en een zelfde verzoek van de Meisjesvereeni- ging „Tafoitha" op 17 Jan. '28, wanneer deze vereeniging haar 35-jarig bestaan feestelijk hoopt te gedenken. Beide ver zoeken werden op voorstel van B. en W- ingewilligd. Een circulaire van Ged. St., houdende verzoek het reglement voor 't Burg. Armbestuur le Wijzigen, in ver band met eventueel uitzending van een armfe. Aan art- 28 werd derhalve een zesde lid toegevoegd. Een verzoek van dhr. J. de Wolf om1 ontslag met ingang van 1 Jan. '28 als lid der commissie tot wering van schoolverzuim en als lid der commissie van toezicht op het lager on derwijs. B. en W. stelden den Raad voor het gevraagde ontslag eervol te verlee- nen onder diankbetuiging voor de dien sten in het belang van het onderwijs b«e- wezen, waartoe z.h.s. Werd besloten. In rijn 'plaats werd in. a. s. benoemd dhr. C. Koeimians. Voorts werden met alg st. herbenoemd tot leden der commis sie tot wering van schoolverzuim de heeren L. Minderhout, S- Krijger, B. J. v. Oeveren en J- Haeok; tot lid van het burg. nrmbbstuur dhr. I. Hage Lz. Beslo ten werd, naar aanleiding van een schrij ven van den voorz. van den Raad van Beheer der N.V- Waterleiding-Mij'. „Schou wen en Duivelamd" die begrooting voor 1927 te Wijzigen. Als afgevaardigde naar de in Jan. '28 te Z-zee te houden alge meene vergadering van aandeelhouders der Waterleiding-Mij1, werden de beide wethouders benoemd. Op voorstel van B. en W. werd z.h.s. besloten tot wijzi ging der alg. politieverordening, zulks in verband met de reorganisatie der brand weer. Besloten werd b'ij' de Firma Sam son een portret roet lijist van H. K- H. Prinses Juliana te bestellen, alsmede bij een uitgever in den Haag 2 ex. plaatwerk Ned.-Indië voo,r de beide scholen. Ver der werdien B. en W- uitgenoodigd op gave te verstrekken van de kosten der beplanting van het terrein rondom' de muziektent en een gedeelte van de Dee. Nadat de voorz. nog eenige mededeelin. gen heeft gedaan en zulks naar aanleiding van de door dhr. v. d. Berg en Van !Ves_ sem gestelde vragen, omtrent den stand der elektriciteitsvoorziening en waterlei ding, werd' de vergadering gesloten. ST.-PHILIPSLAND. Dinsdagmiddag ge raakten op het „Stoofj e" tweemeisjes van 5 jaar, dochtertjes van I. de G- en. L. M., in een onbewaakt oogen'blik op het ijs van een oude schapenput. De kin deren zakten er door en konden slechts met de grootste moeite gered worden. ST.-ANN ALAND- Terwijl de knecht van D. Zandee met een kar graan aan de haven stond, schrok rijln paard van een hond. Het beest liep achteruit en tuimel de met kar en graan in de kaai. De kar bleef hangen tusschen een motorboot en «en staaldraad, maar 't ipiaaird kwam in de modder terecht, doordat een boom brak. Met behulp van een lier werd' eerst het paard en daarna het voertuig op den wal geheschen. Alles liep zonder per soonlijke ongelukken af, daar de knecht kans gezien had op, fijjd van de kar te springen. ST.-MAARTENSDIJK. De alhier l,angs de huizen ten bate der armen gehouden collecte heeft in totaal opgebracht f 950. Schrale Lippen RECHTZAKEN Ter openbare terechtzitting van den 'politierechter te Middelburg van 13 Dec. werden o.m. behandeld de navolgende zaken en wei tegen: M. H., sigarenmaker, 22 j., wonende te Zierikzee, verdacht van mishandeling van H. Wiille'mse op 19 Nov. 1927 te Zierikzee. Eisch f 20 b. s. 20 d. h. Uitspraak f 10 b. s. 10 d. h. M. S., 44 j., landbouwer, wonende te Haamstede, verdacht van strooperij van zand met behulp van een wagen op 15 November 1927, ten nadeel© van Mr. Dr. J. F. van der Lek de Clercq. Eisch f 10 b. s. 10 d. h. Uitspraak idem. M. R., weduwe van J. van H., landbouwster, 56 j., wonende te Noordgouwe, verdacht van vernieling of beschadiging van een ruit uit de wtoning van R. Blommers op 9 Nov. 1927 te Noordgouwe. Eisch f 10 b. 10 d. h. Uitspraak idem'. HET HAAGSCHE VERGIFTICINGSGEVAL Maandagochtend is te Den Haag, onder zeer groote belangstelling, de behandeling begonnen voor het Hoog Militair Ge rechtshof van het Haagsche vergiftiging^- geval, waarbij terecht stond een dirigee- rend officier van gezondheid 3de kl., so us-ene? van het Haagsch Militair Hos pitaal, wegens vergiftiging van den kapt. der militaire administratie Qlueck, Aan beklaagde is ten laste gelegd zot als wij dezer dagen meldden ver giftiging met voorbedachten rade van Mari Franz Servaz Robbert Qiueck door middel van een doodelijke hoeveelheid scopolamine, subsidiair dat het aan rijn grove schuld is te wijten geweest, dat voornoemde Qiueck op 10 April 1927 te Den Haag is overleden, door hoogst roe keloos, onnadenkend en onvoorzichtig aan dezen een zoodanige hoeveelheid scopo lamine althans vergif toe' te dienen, dat Queck tengevolge daarop op tijd en plaa,ts voormeld is overleden. Verdachte is heel kalm en antwoordt rustig op de vragen van den president; van het Hof, die onmiddellijk begint met het verhoor. Verdachte zet uiteen, dat hij den kapitein, die een opgewonden aanval had, met scopolamine tot bedaren heeft willen brengen, teneinde hem, in een toestand van versuffing, een toe stemming tot echtscheiding te ontfutse-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1