Zierikzsesche Nieuwsbode DE BUREN. B IJ VOEGSEL BUITENLAND. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. FEUILLETON. behoorends bl) da ran Vrijdag 9 Dec. 1927, na. 11631 COOLIDGE's BOODSCHAP. In zijn jaarlijksche boodschap aan het Amerika ansche Congres maakt preside it Coolidgn melding van de nog steeds voortdurende welvaart van N.-Amerika, van de krachtige fin. en econ. positie van dat land, die volgens Coolidge een zegen is voor heel de wereld, daar ieder land immers belang heeft bij een welvarend Amerika. Uit de rede van Co,olidge zou men, kun nen distilleeren, dat de Amerikanen al truïsten zijn, die slechts het welzijn van de wereld op 't oog hebben, dat het beste gediend woTdt, hoe grooter de voorspoed der Yankee's is. De Amerikaansche' politiek van bescher mende rechten mag men niet aan egoïsme toeschrijven. Aldus Coolidge. De Vereen. Staten hebben het beste met heel de we reld voor, als ze in de ruimste mate ge bruik maken van het voordeel, dat hun geweldig aaneengesloten land, met zijn betrekkelijk nog geringe bevolking en zijn ontzaglijke natuurlijke rijkdommen hun biedt. Niet alleen in economisch opzicht dient Amerika met zijn politiek het we reldbelang. Ook ten aanzien van den vrede moet men bi} Amerika zijn. Men is daar zeer vredelievend en daarom verbetert het zijn strijdmacht en breidt het zijn militaire hulpmiddelen uit. Nie mand behoeft zich nu te gaan beijveren om zich ook te bewapenen. De Vereenigde Staten bedreigen niemand, zij willen al leen zich voldoende verdedigingsmidde len verzekeren tegen wie eigenlijk, ver telde de president niet en als men hen maar laat begaan, kan men elders gerus- tölijk gaan ontwapenen zoo veel' men maar wil. De Vereen. Staten zijn overi gens wat de vloot betreft, gaarne bereid aan zulke bewapeningsbeperking mee te doen, mits men er dan maar rekening mee wil houden, dat ze nimmer zich met een tweede plaats willen tevreden stellen. Wie uit het „nieuwe werelddeel" een nieuwe frissche gedachte had verwacht omtrent de bevordering van den vrede, ziet zich door Coolidge's boodschap wel zeer teleurgesteld- De Vereen. Staten vol gen trouw1 een uitspraak, die een vorig tijdperk kenmerkte, n.l. -wie den vrede wil, wapene zich ten oorlog, welke tak- tiek onverbiddelijk moest uitloopen en uitliep op een oorlog, waarvan de weder gade in de wereldgeschiedenis niet te vinden is. Uncle Sam is nog geen pacifist. DE GASCORRUPTIES. Bij de behandeling van de Justitiebe- grooting in de Tweede Kamer heeft min. Donner medegedeeld, dat, w'at de gas- corrupties betreft, het iparket te Utrecht deze zaak ter hand heeft genomen en ten deze diligent is. Daar het onderzoek bij de justitie te Utrecht is gecentraliseerd ook een justitieel ambtenaar uit Am sterdam1 werkt er bij mede doen de andere parketten nog niets. Zij1 \y^chten het resultaat van het onderzoek van het Utrechtsche parket af. Den minister leek deze wijze van onderzoek het beste. ZIERIKZEE. Waar de Concertzaal-Bios coop blijkbaar moeite noch kosten spaart om hare programma's verre boven het gewone peil te brengen, herinneren wij nog even aan „Gold Rush", dat deze week gegeven wordt. Talloos zijn. de uitnemen de recensies over deze, van Charlie Chap lin overbekende film. Wij geven er hier nog eene. „De Tribune" schrijft over Gold Rush: Men kan welhaast spreken van een Charley-rush. Het fantastisch-rijke Tu- schinsky-theater was tot op de laatste plaats bezet. En op straat stonden hon derden menschen voor de volgende ronde. Wij hebben over den inhoud van deze beste film van den gro.oten filmacteur Charley Chaplin reeds eerder zéér uit voerig geschreven. Deze film moet ook de ergste tegenstander van de filmkunst Naar het Engeisch i van BETTY BEGGS. 23 (Slot.) Jack antwoordde niet, want hij had 't niet eeins gehoord, met zooveel inspan ning sloeg hij de uitdrukking op Clorin- da's gelaat gade. Nicholas lachte, en de anderen keken hem' al eens aan, maar hij: lachte nog steeds. „Wilt u ook thee, Mr. Meredith?" „Mag ik u vertellen, wat ik mij in de toekomst heb gedacht?" Dorinda begreep nu wat het geval was dat hij haar zuster in aller bijzijn ten hu welijk vroeg. Wat zou die arme Clorinda zich vreeselijk verlegen voelen. overtuigen dat er gnoote dingen op dit gebied te bereiken zijn. Het is onnóodig een aansporing tot onze lezers te richten om deze film te gaan» zien. Wie er eenigs- zins toe in staat is mag dit niet ver zuimen. De Rijksontvanger te Zierikzee maakt bekend, dat er evenals verleden jaar, gelegenheid zal worden gegeven om be halve op de gewone kantooruren ook des avonds kostelooze rijwielmerken over '28 aan te vragen. Daartoe zal te zijnen kan tore zitting worden gehouden gedurende de laatste drie weken in December 1927 en de eerste week in Januari 1928, des Dinsdags- en Woensdagsavonds, telkens van 61/0—81/2 uur. Voor de eerste maal zal dus Dinsdag 13 Dec. a.s. zitting wor den gehouden. Verzocht wordt het rijwielmerk of het schriftelijk bewijs over 1927 en het aan slagbiljet inkomstenbelasting 1927-'28 mee te brengen. Op de bovenzaal van het „Huis van Nassau" alhier werd Woensdag avond een propagandia-avomd gehouden uitgaande van de af'd. Zzee van de Ver- eeniging van Vrij'z. Hervormden in Neder land, welke bijeenkomst geleid en ge opend werd door ds. Hoekstra. Na een kort inleidend woord en nadat gezamen lijk de Avondzang was gezongen, kreeg ds. van Wijhe het woord voor zijn aan gekondigde lezing, getiteld: „Het Eeuwi ge Licht". In het eerste deel van spr.'s zeer aan- handelde spr. uitvoerig het thema: de handelde spr. uitvoerig het thema, de Kerk; wat is Zij? Zij is geen vereenïging, want het doel van een vereeniging ijs ten slotte op aarde blereiklbaar. Zij' is een ge meenschap; een gemeenschap van hen, die God vereeren, als het hoogste en het heiligste. Uitvoerig stond spr. stil bïj de taak van de kerk, n.l. om' de menschen te brengen tot vereering van God, die geest is; de kerk moet staan in de we reld als de draagster van het eeuwige licht. Met klem1 wees spr. op de gevar ren, die de kerk bedreigen, vooral ook door den geest van onverschilligheid. Na de pauze drong spr. met klem van redenen aan om toch vooral samen te werken, opdat de kerk haar roeping zal kunnen vervullen. Geen dogma mag heer- schen! De kerk moet ruim jopen voor het waaien van den geest! Het gaat er niet om' wat de vaderen hebben gezegd, maar wat God heeft gezegd! Met nadruk wees spr. zijn auditorium er op, dat de vrijheid van spreken, van denken en getuigenis in de kerlc wordt belaagd en daarom drong ds. van Wijhe op organisatie der vrijz.-herv. aan. Spr. eindigde met een bekend verhaal en "hield z'n toehoorders voor, dat bet klein werk is wat wij kunnen doen, J~* -- -■ «j-i - geheel, dat is: het bouwen van God's kathedraal. Ds. Hoekstra dankte aan 't eind den vlotten spr. voor zijn voordracht, waarna deze bijeenkomst gesloten werd. ELLEMEET. Evenals dat andere jaren met St.-Nioolaas ook de gewoonte was, werd er Zaterdagavond in 't café van der Have muziek gegeven voor den dans. De feestvreugde heeft dit keer echter een treurig verloop gehad. Toen de politie, die eerst elders aanwezig moest zijn, ver scheen, was die genoodzaakt dadelijk hap- delend op te treden. Beschonken men schen rolden 't café uit iem wentelden zich in 't slijlk. NaJiat de veldwachter een er van naair huis had geleid', was de rust spoedig teruggekeerd. Genoemde per soon kwam zoodanig te vallen, dat hijf daardoor vermoedelijk een lichte hersen schudding heeft bekomen. Dergelijke tafe- reelen hèb'ben zich hier sedert menschen- heugenis niet afgespeeld, 't Is zeer te betreuren, dat er nog menschen züjn, die zich aan een dergelijk drankmisbruik schuldig maken en hun gezinnen op die manier in 't verderf storten. We wrilen hopen, dat ouders ien verder allen', die be last zijn met de opvoeding, zullen samen werken, om 't café-bezoek van jeugdige personen en van kinderen, onder toezicht van hun ouders tegen te gaan en dpt de menschen steeds meer zullen inzien de ellende," die Koning Alcohol teweeg brengt NIEUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Vrijdag 2 December. Voorzitter, de burgemeester; tegenwoordig alle leden. Besloten wordt om' de bi} raads'bésl. van 15 Juni 1927 aan het ziekenhuis te Noordgouwe toe- DoTinda boog zich nog wat voorove1* en tikte Jack eens even op den schouder. „Mr. Meredith, nu voor de derde maal: wilt u ook....?"' deze vrouw' tot de uwe maken?" viel Betsy heel onschuldig in. „Dat vroeg de petemoe aan den prins in hejt sprookje, ziet u." Deze toelichting ging vrijwel' verloren in het algemeen gelach. Alleen Dorinda herhaalde nog slechts ééns haar vraag en zooi langziamerhand keerde Jack tot de werkelijkheid terug. „Ja neen. Dank u Mrs. Dorinda. Maar waarom lacht u eigenlijk alle maal zoo?" „Wel, om Betsy", lichtte Nicholas toe. „Zij maakte een opmerking nu, die op z'n minst wat voorbarig mag heeten....!" „En waarom wordt er hier zoo in het donker gezeten?'" vroeg de heer des huizes verder. „Wel, omdat het Kerstavond is, Pappa, We sturen onze wenschen dan door den schoorsteen. O, ik heb zooveel ver langd!" „Maar we mogen niöt weten wèt", mopperde Napoleon. gekende subsidie, te verleenen voor 10 achtereenvolgende jaren, gerekend met in gang van 1 Januari 1927, zulks onder voorwaarde, dat in dit tijdvak eene betere regeling der chirurgische bediening wordt getroffen, indien de gelegenheid zich daartoe voordoet. Besloten wordt 't regle ment voor het burgerl. armbestuur te wi}z/gen in verband met een Circulaire van Ged. Staten over uitbesteding £n ge zinnen, waarin tuberculose voorkomt. Aan M. van der Wielen wordt verkocht 9 (M2. gemeentegrond, benoodigd voor uitbrei ding van Zijn winkel, onder voorwaarde, dat de kooper een verlaatput met buls leiding legt voor afWate/jung van de open bare straat. Het suppletoir hondenkohier voor 1927 wordt vastgesteld met 4 aan slagen, in totaal op f 9. Tot lid der com missie van plaatselijk toezicht op 't lager Wijs wordt met ingang van 1 Jan. 1928 bbnoemd de heer W. M- Kesteloo met 4 stemmen; de heer M. J. Stoutjesd'ijk verkrijigt 3 stemmen. Vastgesteld wordt een besluit tot Wijziging der begrooting voor 1927. Een verzoek van het bestuur Van den kring „Schouwen en Duiveland" der Z.L-M. om' subsidie voor eene In 1928 te Zierikzee te houden landbouwtentDotir stelling, wordt na bespreking aangehou den tot de volgende vergadering. De voor zitter deelt mede, dat eerlang het 7e leerjaar voor de schoolkinderen verplich tend zajl worden gesteld. Er zal dan een lokaal bijl moeten komen. Volgens het rapport van den gemeente-bouwmeester zijd hiervoor 2 oplossingen, n.l. het eene van de bestaande 3 lokalen 4 lokalen maken, doCh dan zal het schoolgebouw een leeiijk front krijgen en zeer ontsie ren, en het andere een nieuw lokaal blj- bbuwen aan de Nodbdirijlde, w'at goedkoo- per is, doch niet aan te bevelen, omidat daar nooit zon komt; het schooltoezicht zal dat vermoedelijk niet goedkeuren. Bi. en W. hebben gediacht, om', -als beide 'plan nen worden afgewezen', de gemeenteka mer weer tot schoollokaal in te richten en dan elders' een gemeentehuis te bou wen. De heer Geleïjhse is het eens met B. en W. om' de school niet te ontsieren, doch de gemeentekamer beschikbaar te stellen en een terrein op te zoeken voor het bouwen van een gemeentehuis. De heer Boogerd vraagt of het niet voordee- liger is om de school te verbouwen j|n 4 lokalen. De ontsiering van het front zal wel weg te werken zijn. De heer van de Zand© merkt op, dat dan de ingang aan de achterzijde zal moeten komen en daar is hlij' niet voor. De voorzitter zal nog eens laten nagaan of in verband met de voorschriften het mogelijk is om van de 3 Lokalen er 4 te maken. Spr- heeft ook Brouwer geraadpleegd over het bou wen van een gemeentehuis naast de be waarschool; deze zal daarnaar een onder zoek instellen. Verder deelt de voorz. l^Ée'J*6}. hoofd der school jiiet in tig is. Hïlerin zal dus de gemeente ook moeten voorzien. Er zïjh dus 3 zaken, school, gemeentehuis en onderwijfterswo_ ning, welke een oplossing vragen en spr. beveelt den leden aan daarover hunne gedachten te laten gaan. Besloten wordt aan de Oudercommissie een subsidie te verleenen van f50 voor een meisjescursus in den a.s- winter en deze subsidie even eens toe te kennen, aan de bijzondere school, wanneer aan die school een meis jescursus wordt gegeven. De heer Boo gerd vestigt de aandacht van de verga dering op het streven van vereen igjing „het Groene Kruis*' inzake de aanstelling van schoolartsen; spr. vraagt of het niet mogelijk is, dat de gemeente-geneesheer 3 a 4 mlaal per jaar de scholen bezoekt, en of de Raad er iets voor gevoelt, dat in dezen geest iets gebeurt? De voorzitter vindt deze zaak nog niet rijlp en wil ze aanhouden. Wat de heer Boogerd wil, zou z. i. van het Groene Kruis inbeten uitgaan. Hierna sluiting. EECHT.9 REN HET VERGIFTIGINGSDRAMA IN DEN HAAG. De majoor bij den geneeskundigen dienst der landmacht, dr. G., is voor het Hoog Militair Gerechtshof te Den Haag tegen Maandag 12 December a.s. gedagvaard. Men zal zich herinneren, dal dr. G. er van beschuldigd wordt, dat hij op 10 April 1927 te Den Haag kapt. Queck met vergif van het leven zou hebben beroofd. ONDERWIJ». Er is aan den Boompjesdijk onder DLn- „Als ik mijn wenschen hard op zei, zouden ze geen van alle uitkomen!" iriep Bets. „O, één komt er al vèst uit! Dat kan ik je zó(ó wel vertelen!" betuigde Ni cholas. Hij kon dat zoo goed zeggen, war# hij had zelf Betsy's verlangens op stukjes papier geschreven, die dan later in het vuur geworpen zouden worden. „Welke dan?" vroeg z© dringend. „De voornaamste." „O, de nieuwe m Verder kwam ze niet, want Nicholas legde haar de hand op den mond. „Stil Bejts: niet hardop zeggen!"' Jack stond op, want hij voelde zich niet gerust. Hij had zich immers zoo lang ingehouden, dat hij' zich nu wel moest laten gaan, of hij1 wilde of niet! Clorinda zag bizonder bleek en zat met in den schoot gevouwen handen voor zich uit te staren. Jack liep even heen en weer en trad toen andermaal op het jonge meisje toe. Hij fluisterde haar wat in en verliet toen op eenmaal1 het ver trek. Toen hij weg was keek Dorinda me(t halfschuwen, half verschrikten blik om teloord dezer dagen een Chr. Nat. school geopend; reeds in 1909 is door ds. Ruijs, geref. predikant te Dinteloord, hard ge werkt om zoo'n scflool te krijgen. Nu het hoofd der bestaande O.L. school met pensioen ging, meende men dat de zaak rijp was en met verschillende toespraken, o.a. de heeren Maris, voorz. der vereen., ds. Pras, Ned. Herv. predikant te Klun- dert, ds. Ruijs voornoemd, de heer bur gemeester van Campen, Schipper, hoofd der Herv. school op het dorp; De Jong, hoiofd der Chr. school met den bijbel op het dorp enz., werd de nieuwe school met twee leerkrachten geopend en wel de heer L. A. de Vos van Bcrnebroek en mej. K. A. van den Heuvel van Rotterdam. NIEUWERKERK. Dank zï| de medewer king der Oudercommissie was het Dins dag voor de leerlingen der openbare school en bewaarschool alhier een dag, waaraan zij nog lang met genoegen zullen terug denken. Tegen gewoonte werden alle leerlingen in den naimHidagsdhooltijd in één lokaal vereenigd en dat bevreemd de wel wat, docfh wellicht zou meester daar voor allen wel iets vertellen van dien goeden Sint, dfen kindervriend1 bij' uitnemendheid. Daar gaat plotseling de deur open en... St.-Nicolaias in vol or naat, tabberd, mijter en in de hand zijn Bisschopsstaf, treedt binnen, op dein voet gevolgd door Piet, zijn zwarten knecht, !mbt zijn attributen roede en ketting. Dood- sche stilte, zelfs onder hen, die anders voor geen klein geruchtje vervaard zijn. Is het dan toch waar? Alle twijfel is ge weken, ja, daar staat de Heilige in leven den lijve voor hen en deze neemt plaats in een hem aangewezen zetel. Na van hun verbazing te züjn bekomen, hoort men: „Zie de maan schijnt door de bbo- imen". Een paar groote kisten worden b'innen gesleept, waarin legdoozen, boe ken, koek' en ander lekkers, en de Sint laat een voor een voor zich komen. Schoorvoetend treden de kleinen nader en zijl Zijn blij1 naar hun plaats te kunnen terug keeren, na een surprise ontvangen te hebben uit zlijin hand. Niet allen komen er even gemakkelijk af. Sinterklaas schijnt van het gedrag der leerlingen, goed op de hoogte te zijn, want enkelen krijigen een geduchte berisping', doch na, belofte 'beter te Zullen oppassen, gaan ook zijl met gevulde hand heen. Nadat alles is uitgereikt, dankt het hoofd der school den goeden Sint voor het aangename oogenblik, dat hijf den kinderen heeft bereid', alsmtede allen, die iets hebben bijgedragen om dit Stnt-Ni- oolaasfeest zoo goed te doen slagen. ST.-PHIHPSLAND. De oudercommissie! heeft met op één na algemeene stemmen dhr. L. Neele tot haar voorz. gekozen. POST EN TELEGRAPHIR. tinr»T A /TtVT/^ r>T>TTir,irrnffT DICT? Bij de behandeling van de Postbeeroo- ting in de Tweede Kamer deelde minister van der Vegte mede, dat vrij zeker het tarief vooir drukwerk en ook nog het posttarief in plaatselijk verkeer zal wor den verlaagd, vermoedelijk met 25 0/0, en wel op 1 Februari a.s. Daarna komt de telefoon aan de beurt en die verlaging zal ook nog wiel iin '28 haar beslag krijgen. NIJVERHEID EN TECHNIEK. HET BEHOUD VAN RUBBER. Een proefrit naar Frankrijk. Er zal nauwelijks één product zijn, dat den laatsten tijld zoo algemeen over on zen aardbodem is verspreid als de rub ber. Het heeft toepassing gevonden op velerlei gebied, en het jaarlijksch ver bruikt loopt tot in duizelingwekkend© cijL fers. Een middel tot verlenging van den levensduur van rubber-preparaten zou dus een belangrijke beteekenis hebben. Dit is de reden, waarom wij meenen aldus 't „U. D." iets te moeten vermel den van de z.g. Lintner's rubber-preser ver, een uitvinding van den heer Lintner, in rubberkringen een zeer bekende per soonlijkheid. Hij heeft een vloeistof we ten samen te stellen, die dun uitgestre ken op het rubbervoorwerp in de eerst© 'plaats is natuurlijk aan rubber banden gedacht daarop inwerkt tot op het canvas, en er een gr00 tere mate van stabiliteit en soepelheid aan geeft. De levensduur van op deze manier be handelde banden wordt verhoogd met 60 a 80 procent.^ Ten beWij'ze van een en ander is de heer Lintner uit den Haag vertrokken voor een tocht via Utrecht, den Bosch, Antwerpen, Parijis naar de Rivièra, op zich heen, stond ook op en volgde hem. Jack had haar namelijk gevraagd, om bij hem op de kamer te komen. Ze zag er wel erg tegen op, maar toch had ze zijn verzoek niet kunnen weigeren. Ze klopte dus aan, en onmiddellijk werd de deur wijd geopend. Clorinda trad binnen, bleef bij den haard in de grootste spanning wachten, tot hij 't woord nam. „Clorinda", begon hij1 nu, voor het uiterlijk althans heel kalm, „herinner je je nog, dat je mij ééns een belofte deed „Welke belofte dan, Mr. Meredith?" Hij lachte: „U zei, dat ik uw' echtgenoot mocht kiezen". „Ja, dat is zoo", antwoordde zij1, aar zelend. Had b'i haar daarvoor nu geroepen... Wilde hij, dat zij een vriend van hem' zou trouwen? Wat kon ze daar nu op antwoorden? „Kijk, ik heb nu iemand vooir u gekozen en ik vertrouw wel dat u zich aan uw belofte houden zult. Hij is ouder dan u; ja, Téifn haar begint al te grijzen. Ook ben ik bang, dat hij u misschien minder welken toCht hi} in totaal 25.000 K.M., te controleeren op een verzegelden teller, zal afleggen, op banden, gegarandeerd voor 15.000 K.M. Dank zi} de rubber pre server zullen deze banden aan het eind van het traject dus nog in goeden staat moeten zijn. De heer Lintner wordt ver gezeld van twee beëedigde chauffeurs, en hoopt binnen Vijf weken weer terug te zijln. 1 OVER DEN OCEAAN. Op een der werven te Rotterdam1 is een bbot in aanbouw, waarmede de heer J. Schuttevaer, uitvinder van de onzïnk- bare reddingsboot, binnenkort een reis van Rotterdam naar New-York vice versa denkt te ondernemen^ De bemanning zal uit vier koppen bestaan, terwijl de uit vinder als werkend passagier mede gaat De Schuttevaer-reddingboot is gecon strueerd volgens het principe der onder zeebooten. Zi} is geheel overdekt, terwijl de toegang waterdicht afgesloten kan worden, zoodat bi} het ruwste stormweer het vaartuig drijvende zal blijven. Men kan deze reddingboot reeds van 't dek van het schip af in het water laten glij den. Ook heeft de boot het voordeel, dat zü|, indien zij bijl een zinkend vaartuig mee naar de diepte wordt gezogen, weer boven komt. ZEEUWSCHE KALENDER. Htrinnarlngën der week. 11 December. 1857. Inwijding van het nieuwe school lokaal 'te Haamstede. 12 December. 1648. De Staten-Generaal verleenen oc trooi tot bedijking van den polder van Zaamslag, groot 993 bunders. 13 December. 1357. Aan de ingezetenen van St.-Maar tensdijk wordt tolvrijheid verleend door graaf Willem1 V. 14 December. 1575. Gedurende het beleg van Zierikzee door de Spanjaarden, doen die der stad een strooptocht in Schouwen, waarbij Serooiskerke veel door plun dering en brand lijdt. 15 December. 1857. De gemeente Vlissingen verkoopt de ambachtsheerlijkheden Koude- kerke voor f 4000 aan Jhr. Mr. A. P. van Doorn, Biggekerke vo>r f 2350 aan Jhr. Mr. L. Wl A. Schuurbeque Boeije en Zoutelande vooir f 1250 aan J. Stroobant Janse. 16 December. 1813. De Engelschen komen in ThoJen. 17 December. 1286. Storm1 en watervloed, waardoor het SS®ëiï -Wal?*1" PREDIKBEURTm Zondag 11 December. Xerkwtrv*. 9.30 ure, ds. Kuipers. S«r**skcrk$- Geen dienst. B«rfh. 9.30 ure, ds. Boogaard (Coll. voor noodl. kerken en pers.) 2 ure, ds. Knipsrs. £o*r4w«il«. Geen dienst. USaamstctf*. 9.30 en 6.30 vre, ds. v. Bins- bergen. Donderdag 15 Dec. 7 ure, ds. Staal van Colijnsplaat (Zendingsred«). Geref. Keik. 9.30 eu 2 ure, Avsndmaalsviering). Qud-Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Elk«rs««. 2 ure, dr. Proost. Geref. Kerkt 9.30 en 2 ure, ds. v. Tol. Brexvreretaavea. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 9.30, ds. de Boer (Bed. H. Av.) en 2 ure, idem (Dankzegging). Zaaajin&fre. 2 ure, ds. Boogaard (Extra- collecte voor de zending). Gsret. Kerk 9 30, ds. Hoek (Bed. H. Av.) en 2 ure, idem (Dank zegging). P.eardgaawt. 9.30 are, ds. v. Griethujjsen. Bralickar. 2 ure, ds. v. d. Griend. 9aw«rkerk. 2 ure, ds. v. d. Linden (Coll. noodl. kerken en pers) Nlaawsrkark. 9.30, ds. v. d. Linden (Coll. noodl. kerken en pers.) en 2 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, ds. F. Bouman van Rjjsenburg. Geref. Gem. 9, 2 en 6 ure, de heer Romjjn van Oosterland. Oastarlaai. 9.30, dr. Weeda (Coll. noodl. kerken en pers.), 2 geen dienst en 6.30 ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 9.30, ds. Bremmer en 2 ure, Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 nre, Leesdienst. Blrlaaalaai. 2 ure, dr. Weeda (Coll. noodl. kerken). Braial»M. 9.30 en 2 ure, ds. Waarden burg. Geref. Kerk. 9.30, Leesker* en 2 ure, opgewekt lijkt, maar hij zal heel goed voor u zijh." „Hoe heet hij?" vroeg zij. „Hij is al eens getrouwd geweest en hij voelt zich niet jong meer, maar hij durft aanhouden, omdat hij oprechte gevoelens jegens u koestert." Hier hield hij een oogenblik op en keek haar zéér veelbeteekenend aan. „Misschien is het ook verkeerd van mij, en kunt u hem1 niet aannemen. Ver geef mij dan in zoo'n geval, dat ik u heb durven lastig vallen". „O, Mr. Meredith, zeg mij dan toch allereerst eens, hoe hij heet". Weer draalde hij. „Kan je het niet raden, Clorinda, wien ik bedoel?" Opeens kreeg ze een vuurroode kleur: „Bedoelt u....? O, waarlijk?.... Toe, spreek dan tochl" „Ik ben het zelf, lieveling, als je mij tenminste hebben wilt?" Met een snik sloeg ze de armen om zijn hals: „Wist je niet, dat ik jou en jou alleen wilde hebben, Jack?" fluisterde zij.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 5