e'mde 1929 vanzelf een eindt»; de Minister kan eerdere oplnffiog niet toezeggen DE SCHRIJFKUNST. Er is een( tijd geweest, dat onder de on derwijzers 'bij sollicitatie naar een open gevallen betrekking, hard en duidelijk kunnen voorzingen in de kerk en zwierig schrijven een 'paar factoren waren, die voor een eventueele 'benoeming zeer mee spraken en pnder die oud-onderwijzers Zijn er heel 'wat geweest, die de edele schrijfkunst in de perfectie verstonden, waarvan nog tot op den huidigen dag tal van voorbeelden voorhanden zijn en on der de Zeeuwsohe Zijh er ook heel wat geweest. Toevallig vonden Wij verschillende na men van oude schrijfkunstenaars opge somd, waarvan w'ij er enkele releveeren: Coppenol, Lely, Gadelle, van Amerongen, van der Have, Kesteloo, Blonker, Pl&t- teeuw, Wiskerke, Goom'ans, enz., enz-, m'aar ook zekere Petrus Nytthus, ge'bb- ren te Kerkwerve in 1758 en omdat den Schouwenaar door een bijzonderheid zich blekend heeft gemaakt als schrijfkunste naar, mag hij hier wel nader vermeld worden. Hij was een zoon van Cornelis Nytthus en Ebelina Lommers. Opgeleid tot onderwijzer kwam' hij op 21-jarigen leeftijd te Burgh in betrekking en bleef daar vier jaren, vervolgens tot 1790 te Oostburg en ten slotte te Noordgouwe waar hij' spoedig moet overleden zijn, daar hij volgens gegevens van den oud heidkundige van der Baan, reeds op; 4 September 1791, bij de geboorte van een zoon was overleden. Hij was gehuwd knet Adriaantje de Glopper en had vier kin deren. i En nu het bijzondere bewijs van zijn bekwaamheid in die edele schrijfkunst. In 1783 solliciteerde hij naar Oostburg. In die da-gén leverde een solliéytanl een stel schoonschriften in tot ipiroeve van be kwaamheid. Bij het mondeling examen Opgeroepen, gaf mén blijk te twijfelen of het ingeleverde ipraeht-sehrift van zijy hand was en of er geen kunstgrepen bij- gebruikt waren. De eenvoudige „meester" vroeg twee stukken -krijt, plaatste zicV midden voor de tafel in de Raadszaal te Oostburg en schreef op die tafel, met beide handien te gelijk, in groote, eenvou dige, maar zeer zuivere en kunstige let ters, zoo achteruit wat het eerste woord aan de linkerhand 'betreft, als vooruit ten opzichte van de beide andere woor den aan de rechterhand:: '„Gemeentebe stuur van Oostburg". Nu was men over tuigd van zfijn begaafdheden in de edel? pennekunst en benoemde hem tot school meester, koster en voorzanger. Als aan denken werd het met krijt geschrevene dadelijk met verf overhaald en te be jammeren is, dat na 1832 deze merk waardige proeve van bekwaamheid |n hét schTijVen werd vernietigd]. In particulier bezit bleef nog wel werk van Zijln hand, m'aar of het er nog is, weten wij1 niet. Door den heer van dier Baan voormeld, werd een en ander in de herinnering be waard. j VEKK00PINGEN9 ENZ, DREISCHOR, 9 Dec. Ten overstaan van notaris Korteweg werden heden alhier, voor de Erven van Mej. de Wed. D. C. Pompoene—Eijke, ipubliek "verkocht: twee woonhuisjes, erf en tuin in de Ooststraat, voor f 1865. 13 Dec. Verk. te Ellemeet, not. Dalebout. 28 Dec. Verk. te' Schuddebeurs, not. Bier- masz. 15 Dec. Verk. te Steenbergen, not. Smits. 14 Dec. Verk. te Dreischor, deurw. de Regit 16 Dec. Verk. te Rruinisse, deurw. deRegt. 17 Dec. Verk. te Kerkwerve, deurw. de Regt. POSÏ EN TELJjGRAPHIE. LOCAAL PORT. Bij 'Wederinvoering van het locale port Zal dat deT brieven, tot een gewicht van 20 gram, 5 cent zijn en dat voor de brief kaarten 3 cent. LANDBOUW EN TENTEELT. BEDRIJFSPLUIMVEEHOUDER8. Te Utrecht werd Donderdag een alge- meene vergadering gehouden van de Ned. 'Federatie van Bedrijfapluimvee houders. De voorzitter, de heer P. H. Burgers, heette allen welkom, in het bijzonder den heer Kaakebeeke, inspecteur van den landbouw en de vertegenwoordigers van den Rijksvoorlichtingsdienst Aan de regeering is meerderen steun gevraagd voor den voorlichtingsdienst, hetgeen spr. dringend noodig achtte. Spr. bepleitte vooral de noodzakelijk heid om het bedrijf te veredelen. Sinds de vorige vergadering is als officieel orgaan De Bedrijfsplumvee- houder verschenen. Toorts deed de voorzitter de mede- deeling, dat ir. Tukker door het bestuur naar Canada kon worden afgevaardigd, met het oog op den voorlichtingsdienst. Ir. Tukker gaf hierop een overzicht der verriohtingen van het proef-fok- itation Beekbergen, dat thans den naam draagt van Bjjkainstitnut voor Pluim veeteelt. Aangenomen werd het voorstel der V. P. Z. Zeeland om bij de Regeering met klem aan te dringen op uitbreiding van den Rijksvoorlichtingsdienst en ver betering van de positie van de aan dezen dienst verbonden ambtenaren. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Dorkwerd (toez.), A. Kar- dolus te Suameer. Te Renesse en Noordwelle, P. v. d. Staaij te Westerb'ork (Dr.). Te Broek op Langendijk (toez.), A. E. van Balen te Kage. Aangenomen: Naar Woubrugge (toez.), J. F- Lijsen te Nigbevedht. Naar Sit- tard, Th. Vriezen te Tubbergen. Bedankt: Voor Gouderak, W. J. Kolkert te Eemnes-Buiten. Voor Eikerzee, öartd. de Visser te Weméldinge. RENESSE. In een gehouden vergadering zijn herkozen tot ouderling die heer L. van Splunder eb tot diaken de heer J. Bie- nefelt. STAVENISSE. Herbenoemd /'esp. als diaken en als ouderling, de heeren C. L. Potaippel Pz. en; D. D. de Rijike. Beide hee ren hébben de herbenoeming aangenomen. OUD-VOSSEMEER. Bij de periodieke verkiezing van twee notabelen waren uint- géblracht 78 stemmen, waarvan op den heer J. W- Hage 55 en olp W. M. F. van de Vate 70, zoodat beide 'aftredenden her kozen zijn. Er zijn 188 stemgerechtigden. Geref. Kerk. Beroepen: Te Makkurn, S. van Dijken te Nieuweroord. Bedankt: Voor Zierikzee, Dr. D. J. van Katwijk te Oegstgeest. Voor Tijnje (Fr.), H- Birinkimian te Harmeien. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Werkendam; W. Hen- driksen te Ede G Geref. Gem. Beroepen: Te Moeröapelle, J. O ver duin te Werkendlalm'. Te Meliskerke, A. de Blois te Dirksland. Bedankt: Voor Tholen, H. Kieviet Jz. te Veenendaial. SCHERPENISSE. In de vergadering van de leden zbjtn tot diakenen gekozen de heeren J. den Boer en Jac- van der Jiaigt, zulks in de plaats van de heeren J. Kéijzier en A. Rijstenb'il, die met meer in aanmerking wenschten te komen, ter wijl werd herkozen als ouderling de heer Jac. van Houdt- NIJVERHEID EN TECHNIEK. DE NIEUWE FORD. In een onderhoud met een vertegen woordiger der „United Press" heeft Hen ry Ford verklaard, dait de bouw van het nieuwe model herb 'meer dian 'honderd mil lioen dollar gekost heeft. Ik bezat, aldus Fiord, vóór den onr- falouw 350 millioen dollar en nu heb lilk nog imlaair 250 millioen Op de bank staan. De auto'mlagnaat voorspelde, dat op den duur iedereen een auto zou bezitten. In dien een gegoede familie uit zes 'perso nen bestond, zouden ten slotte alle zes er een wagen op na thoudén. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. MAANSVERDUISTERING. De maansverduistering op Donderdag avond, waarvan we in ons nummer van Woensdag melding maaktenwas in Engeland en in ons land niet waar neembaar. Uit Duitschland komen even wel berichten van goede observatie. GEEN VOLKOMEN BEWIJS MIDDEL. In een proces voor de rechtbank te Ellwangen werd uitgemaakt, dat een vrouw, die iemand als vader van haar kind had genoemd op grond van bloed onderzoek van meineed werd beschuldigd. De rechtbank stelde vast, dat de moeder en de zoogenaamde vader tot een bloed groep behoorden en het kind tot een andere. Daar de eigenschappen van het bloed worden overgeërfd, kon de man dus onmogelijk de vader van 't kind zijn. Het hoogste Pruisische gerechtshof is het eehter met de uitspraak van de rechtbank niet eens. Dit verklaart in een beslissing die in het laatst verschenen nummer van het Juristisch Wochen- sohrift" gepubliceerd wordt, dat de on mogelijkheid van het vaderschap n:et door een bloedproef kan worden bewezen. De beslissing van het gerechtshof zal ten gevolge hebben, dat het Pruisische gerecht zich voorloopig nooit alleen op een bloedonderzoek mag verlaten, maar de bloedproef slechts mag gebruiken in samenhang met andere bewijsmiddelen. VAN HEINDE EN VER. Het Ecgelsche Lagerhuislid Arthur Poneonby, onderminister van Buiten- landsche Zaken in het kabinet Ram^ay Mac Donald, heeft een van bijna 180.000 handteekeningen voorzienen „Vredes- brief" aan den premier overhandigd van den volgendén inhoud „Ondergeteekenden, ervan oveituigd dat alle geschillen tuasohen de „naties" kunnen worden beslecht, hetzij door politieke onderhandelingen, hetzij door eenigerlei vorm van arbitrage, verklaren hierbij plechtig, dat zij allen steun of dienstplicht zullen weigeren aan elke regeering, die de wapens opneemt". Te Calcutta (Britsch-Indië) is in een opslagplaats van een suikerfabriek brand uitgebroken. De vlammen deelden zich mede aan een barak ernaast, welke in stortte. Men heeft uit den wrakhoop 18 verkoiolde lijken te voorschijn gehaald. Er wordt altijd hoog opgegeven van de beénen van Mistinguett, de Parijsche revue-ster, die zó(ó fraai zijn, dat zij een groot deel van haar succes éh populari teit vormen én dan ook door de eigena res hoog verzekerd zijn. Doch thans treedt er in een cabaret in Broadway te New- York een danseres op, Eleanora Ambrose, die haar beenen voo.r 600,000 gulden ver zekerd heeft.'t Is nu de vraag of de beenen sterk genoeg zijn om deze weelde te dragen. Sedert een paar dagen doet 't gerucht de ronde, dat een der meest békende en oudste firmia's te Antwerpen haar bétar lingen zou gestaakt hébben. Dit gerucht schijnt zich te bevestigen en men ge waagt van een tekort van 140 millioen. Er zouden dan ook ontelbare slachtoffers zijn. De krach wordt geweten aan den economischen toestand in Italië, waarvan reeds veel firma's het slachtoffer ge worden zijn. De vorige week zijn in Engeland 366 gevallen van pokken voorgekomen, de meeste van lichten aard. Londen ein het Zuid-Oosten bleven ervan verschoond, maar in zoover uiteenliggende graaf schappen als Durham en Monmouthshire kwamen 74 en 69 gevallen voor. Het was Donderdag twintig jaar "ge leden dat koning Gustaaf van Zweden den troon besteeg. De koning heeft den wenseh te kennen gegeven dat er geen feestelijkheden zouden plaats hebben. Ko ningin Victoria brengt den 'winter in Rome door. De koning zal haar in het begin van het volgende j.aar een bezoek van eenige weken brengen. De dansmanie viert nu in Rusland hoogtij. Daarbij dansen de arbeiders de „burgerlijke" dansen, hetgeen veel ver ontwaardiging wekt bij de communisten. Er werd daarom besloten hierin veran dering te brengen. Het sportinstituut le Moskou heeft zich ook tniet dit vraag stuk bezig gehouden en nieuwe, „proleta rische" dansen ontworpen. Zooals men weet, heeft de Sowjet- regeering het brandewijnroonopolie, dat aanvankelijk had plaats gemaakt vo:or een algemeen drankverbod, weer ingesteld, toen het in groote hoeveelheden clandes tien gestookte1 vocht een ernstiger gevaar voor de volksgezondheid bleek te zijn dan de practijk eener staatsregie, welke aanzienlijke baten voor de schatkist op levert. Het laatste verslag van de betrok ken regeeringscommissie maakt zich ech ter bezorgd over den om'vang dien het gebruik van sterken drank weer gekregen heeft. In vier jaar tijds is het gebruik van wodka (welke volgens voorschrift 40 pCt. alcohol' bevat) veertig maal zoo groot geworden. In het verslagjaar zijn 720 mil/oen liter wodka gébruikt, onge veer 7 liter per hoofd van de bevolking. De Bombay Chronicle maakt vol gens de „Bobo, die Paris" melding van een tot nog toe onbekende biologische merkwaardigheid. In het oude kontfi'krijik Mysore, in Zuid-Vopr-Indli'ë, groeit een 'bbo'm, die de eigenschap, heeft tegen den naöht te igaan hellen. Te middernacht ligt Wij geheel op de grond, terwijl hij z'iéh een uur later wieer begint op te richten. Als de zon opkomt, staat hij' weer ge heel overeind. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Inbrmkiüoede. Het wordt 'bar met de nachtelijke diefstallen mét braak te Spek- hjolzerheide, gem;. Kerkrade. In den naöht van Dinsdag op Woensdag Zijn de dieven Weer eens op méér dan bfutale wijze aan het werk geweest. Op 10 a 12 plaat sen is ingébmkem, ml. Wij! winkeliers, her bergiers en slachters, die allen ito idie kom der gemeente wonen in de nabijheid van de kerk of op enkele iméters afstand, van het politiébureau. In somlmlge wo ningen! was alles nauwkeurig onderzocht In enkele dafé's hebben de 'dieven een blorrel gedronken. De vermoedelijke hoofddader van de verschillende inbraken is thans te Heer len gearresteerd. Het is de 38-jarige C. E. S-, uit Keulen afkomstig. Eevi logger vermist. Te Séheveningen ibaiaikt men zich ongerust over het lot van de béménning van het zeilloggerschjp „Zeearend", Soh. 276, welk schip behoort aan de reedier'ij! Maarten Verhey Jaczïi, aldaar. Sedert eenige weken heeft mén niets van dit schip vernomen, terwijl het békend is, duf het 'mét den laatsten storm ge geheele vleet heeft verloren. Twee raadsleden handgemeen Neen, lezer, nu eens niet in een afgelegen gehucht „in de provincie", zooals men graag boven de Maas zegt, maar in 's Rijks hoofdetad zijn twee raadsleden handgemeen geweest en wel de heeren Woudenberg en David Wijnkoop. Bij de replieken kwam het, nadat Wijnkoop zijn spraakorganen op volle kracht had laten werken, tot handtastelijkheden. De heer Woudenberg liep in groote drift op den heer Wijnkoop toe en gaf dezen een duw, zoodat hij op den grond viel. Dit incident gaf tot groote op winding in den raad aanleiding De heer Wijnkoop, hoewel zeer bleek door dezen onverwachten aanval, wist zioh in zooverre te beheersohen, dat andere raadsleden nog bijtijds tussohen- beide konden komen. Onder veel rumoer, terwijl de agitatie voortduurt, schorste de voorzitter de vergadering Maar ook daarna hield het schelden en schreeuwen aan. Terwjjl de raadsleden nog verder druk onder elkaar opgewonden debatteerden en gesticuleerden, deden de burgemeester en wethouder Ketelaar alle moeite de gemoederen tot bedaren te brengen Inmiddels werd de publieke tribune ontruimd en juist wilde de pers de zaal verlaten, toen de heeren Woudenberg en Wijnkoop elkaar de hand gaven. De voorzitter opende daarop de ge schorste vergadering en gaf het woord aan den heer Woudenberg Deze zeide het volgende Toen mijn partijgenoot Guld-n het woord voerde en de heer Wijnkoop het hem door interrupties moeilijk maakte, was dit geen verontschuldiging voor mij hem op zij te gooien, waardoor deze kwam te vallen Ik heb hiervoor mijn excuses aangeboden aan den heer Wijn koop welke deze heeft geaccepteerd. Ook bied ik den raad mijn excuses aan en ik hoop, dat dit geval een op zich zelf staand geval moge blijven. De Voorzitter sloot zichbij dezen ketsten wen ch aan en verklaarde het i reiden t voor gesloten. TELEGRAMMEN. AMSTERDAM. (V.D.) Een paarlen collier, ter waarde van circa f 50,000, dat mevrouw van H., wonende op de Keizersgracht, verloren heeft, is terecht. De eerlijke vinder heeft het kostbaar sieraad voor de woning van mevr. H. gevonden. Toen hij gisterenavond het desbetreffende bericht in de bladen las, heeft hij zich gehaast het collier bij de eigenaresse terug te bezorgen. HUIZEN. (V.D.) Hedenmorgen to ruim 9 uur, werd de politie alhier ge waarschuwd, dat van de woning der familie Spilt, staande in de kom der gemeente, de luiken gesloten bleven. Nadat de politie zich toegang had ver schaft, ontdekte zij, dat de reeds bejaarde mej. S. en haar inwonende nicht bewus teloos op het bed lagen en door kolen damp, afkomstig uit een in het vertrek staande vulkachel, waren bedwelmd. Het gelukte den ijlings ontboden ge neesheer dr. van Eyk met behulp van het zuurstofapparaat der gasfabriek de levensgeesten weer op te wekken. Hoe wel de toestand der beide vrouwen ernstig is, bestaat er eenige kans op behoud. LONDEN. (V.D.) Uit Sjanghai wordt gemeld, dat het offioieele nationalistische persbureau b?kend maakt, dat 800 Rus sische officieren en 50,000 geweren op weg zijn van Wiadiwoetok naar Kanton. Chineesche roode leiders zouden eveneens uit huu schuilplaatsen te voorschijn ge komen zijn, om deel te nemen aan een nieuwe communistische actie, waarvan de basis te Kwantung gevestigd zal zijn. MANNHEIM (V. D.) Naar aanlei ding van een optocht van de nationaal- socialietische arbeiderspartijis het gisterenavond alhier tot relletjes ge komen met een aantal arbeiders, die beschonken waren. Er werd van revol vers en dolken gebruik gemaakt Een* arbeider werd zoo ernstig gewond, dat bij spoedig daarop aan de gevolgen overleed Zijn broer werd levenegevaar lijk door een dolksteek gewond. Hij en eenige andere gewonden zijn naar het ziekenhuis overgebracht. E^n per soon werd gearresteerd. PARIJS (V.D.) De minister van Handel, Bokanowski, heeft den president der republiek, Doumergue, een decreet voorgelegd ter bestrijding van het lijdelijk verzet der postbeambten. In dit decreet worden straffen van ver- sohillenden aard voorgesteld. GENEVE (V.D.) De raad van den Volkenbond heeft in zijn zitting van hedenmorgen de uitgifte van de Griek sche leening van 6^ millioen Pond Sterling voor de saneering van de Grieksche staatsfinanciën en voor hulp aan de Grieksche vluchtelingen goedge keurd. De Grieksche minister van Financ'en, Kafandaris, dankte daarop den Raad van den Volkenbond voor de aan Griekonland verleende hulp GENEVE (V.D.) Na aanneming van het rapport van Paul Boncour inzake de vluchtelingen, behandelde de raad het verzoek van de Bulgaarsche regee ring ondtr auspiciën van den Volken bond een leening te mogen opnemen voor de Bulgaarsche vlu'oh telingen Hieryoor eissht de financieele oommissie van den Volkenbond de reorganisatie van de Bulgaarsche staatsbank in een partiouliere bank. Het nemen van een beslissing werd tot Maart uitgesteld Hedenmiddag arriveerde Maarsebalk Pilsoedski te Geneve. ROME (V.D.) De geheime commissie van do Kamer heeft in behandeling een verzoek van het openbaar ministerie tot maohtiging tot het instellen van een vervolging tegen den afgevaardigde Ponzio de Sansebastiano. Hij wordt beeohuldigd van het helpen van een aan tal revolutionnaire mannen en vrouwen om te ontvluohten naar Frankrijk. Deze gevluchte vrienden schreven hem brieven die leidden tot zijn arrestatie op het moment dat by zioh per trein wilde begeven van Turyn naar Rome ter by woning van de zitting van de Kamer. Vroeger was hij een actief lid van de fascistische paity, maar lang zamerhand hoeft bij zich afgescheiden. Door zyn dieneten in den oorlog was hij in staat de revolutionnairen langs geheime paeseu in den oorlog over de Alpen naar Frankryk te helpen. Ver moedelijk zal hij tot 5 a 10 jaar ge vangenisstraf veroordeeld worden. BELGRADO. (V.D.) Verscheidene personen die hebben deelgenomen aan de bandietenovervallen te Strumitza zijn in arrest gesteld. ATHENE (V.D. Onder beschuldi ging van hoogverraad werden in Athene 7 en in andere plaatsen van Grieken land 10 communisten gearresteerd. Het O M. heeft de Kaffier machtiging ge vraagd tot vervolging van 10 commu nistische afgevaardigden over te gaan. NEW-YORK (V.D.) Uit een door het ministerie van Justitie gepubliceerde statistiek blpkt, dat sedert de invoering van het drankverbod voor meer dan 42 millioen dollar aan boete is opge legd, wegens overtreding van dit verbod. Ia 223.506 gevallen vond veroordeeling plaat* De opgelegde gevangenisstraffen omdragen t* samen 22500 jaar. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag <V Dcc. f400: No. 10833. f 100: No. 7915- INGEZONDEN STUKKEN, (Buiten verantvjoorceltfkheAd der redactie). Copy wrdt niet teniggez mden. Zierikzee, 9 Dec. 1927. M. de R., In verband met de geruchten, die de rende doen, over den bewusten emmer visch te Bruinisse moéten wij iedere ver antwoordelijkheid daarvoor afwijzen. Alle visch wordt door ons zelf met de uiterste zorg behandeld, zoo dat wij met zeker heid kunnen verzekeren, dat bij het af leveren uit onze zaak zich daarin geen ongerechtigheden bevinden. Voor het laatst hebben wij' half Juli van dit jaar aan de betrokken koopster visch gele verd. In de eerste pjlaats kunnen wij dus niet aannemen, dat de bewuste visch nog van ons afkomstig is, en al ware dit zoo, dan nog geen aansprakelijkheid dragen voor wat er in die vier maanden met die visch 'kan gebeurd zijn. Het niet meer werkzaam zijn van onzen broeder, M. de Oude, in onze zaak, staat met deze kwestie in geen verband. Vischhandel „De Noordzee". GEDR. DE OUDE, Zierikzee. ZEETIJDINGISNo ZIERIKZEE, 8 Dec. Aangekomen „Nij- siena", kapt. L. Pot, geladön met gebror ken glas van Londen. Uitgeklaard: Motorschoener „Eila", kapt. H. J. Schrage, geladen met steen naar Londen. Burgerlijke Stand Tan Zierikzee. GI e b o r e ni 7 Dec. Dingena Anna, dochter van Chr. Groenewege en A. L. Krijnse Locker. 9 Willem, zoon van J. H. Roskam en M. P. van de Velde. MARKTBERICHTEN. BEURSNOTEEKING VAN 8 DEC. N.W.8. 1928 A. f 500, f 1000, 100£, 100J5% N.W.8. 1918 f 100, f 500, f 1000, 103, 103, lOlf; 5% N. W. 8. 1919 f 100, f 500, f 1000, 101, 101J, 10l£; 4J N.W.8. 1916, f 100, f 500, f 1000, '100, 100, 100]; 4J N W.8. 1917 f 100, f 500, f 1000, 100, 190, 100i; 4 N. W. 8. 1916, f 100, f 500, f 1000, 97, 95f|, 95}. Ned. Handele-M.y A. i73] Koninkl. Petroleum A. 853; H. V. A. A. 808; Java Cultuur A. 439; Deli-Batayia A. 571^-567]; Sen. A. 504J-508]; AmBterd. Rubber A 328-825] Neder 1. Scheepv.» Unie A. 195; Koninkl. Nederl. Stoom- boot-M.jj A. 952; PhiIiP8 A.49.7-5^; Jurgen8 A. 326-329® Anac. 104-J; Strels 142|. ZIERIKZEE, 8 Dec. Tarwe f 10—f 14; ■bruine Boonen f 23—f 28Erwten (Schok kers) f 29.f 35; Lijnzaad f 15 p. 100 K.G. Aardappelen, bonte f4,70—f5,50, blau we f4,70—f5 'per 70 K.G-; Uien, groote bruine f3,50—f3,75, id. 'klejne f2—f2,25 pér. 50 K.G- Aanvoer en vraag weinig. ST.-MAARTENSDIJK, 8 Dec. T,arwe f 10 f 14bruine boonen f20—f29; Schok kérs f30—f35; witte Eigenheimers f5; blauwe Eigenheimers f5; Zeeuwtsche bon- tte f6; id, blauwe f 5,25; Poters f2,25; giroote Ajuin f 4,50; kleine Ajuin f 3; Strop ppr 1000 K.G- f 25. WEERBERICHT. Hoogste barom.st. 774,0 te Haparanda. Laagste - 749,3 Blackeod. Verwacht tot den avond van 10 Deo.: zwakke tot matige ooatelyke tot zuide- lpke wind, nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig verandering in temperatuur. Fietsers licht op Van 9—10 Dec. van 4,15 a. 7,29 m. 10—11 4,15,-7.30, 11—12 4,15 - 7,31

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 2