ZIElMID's DOEM E VRAAGT abonnement: Woensdag 30 Nov. 1927. zierikzeesche courant. advertentien EERSTE BLAD. Inzending Advertentiën binnenTand. Uit Stad en Provincie UWEN WINKELIER met bon van Vrouwenhanden 1 NlCOL€lCIS WEEK unBixmir1 51 NICQlflflS TAFEL, 1 Pifi» pet 3 maaiideii f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 oent. Verschijnt Maandag, Woensdag Vrijdag Zierikzeesche Nieuwsbode Tan 18 regels 60 otB., ran 4 regels en daarboren 20 ots. pet regel. Reclames 30 ots. p. regel. Bij oontraot belangrijke korting. Inzending op des dag ran ait- gave vóór 10 ura. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. uiterlijk 10 uur op don dag v. uitgaaf BEWIJZEN VAN RIJVAARDIGHEID Op de vragen van den heer Braat, lid van de Tweede Kamer, betreffende de benoeming en de rijvaardigheid van de adviseurs voor de afgifte van rijvaardig heidsbewijzen, bedoeld bij de Motor- en Rij wie] wet, en betreffende de hun toeko mende geldelijke vergoeding, heeft de min. van waterstaat geantwoord: Het is den ondergeteekende niet bekend dat zich onder de adviseurs van het cen tra, al-bureau voor de afgifte van rijvaar digheidsbewijzen personen zouden bevin den, die zelf nooït met een auto hebben gereden- A,Is adviseurs zijn door de tot de afgifte van rijvaardigheidsbewijzen ge machtigde vereenigingen aangesteld per sonen, van wie zij op goede gronden konden aannemen, dat dezen door eigen ervaring met het besturen van motorrij tuigen vertrouwd zijn. Een onderzoek naar hun rijvaardigheid in dien zin, dat het afleggen van een rijproef zou worden verlangd, is njet ingesteld, reeds daarom niet, omdat dan weder afzonderlijk des kundigen zouden moeten zijn aangewezen voor het afnemen van die proef- De gel delijke tegemoetkoming die het genoemde bureau aan de adviseurs toekent, Ibed.raiagt thans f 2 'per advies- De' bovenbedoelde vereenigingen hebben destijds niet een openbare oproeping van sollicitanten naar den post van adviseur gedaan- HET VRAAGSTUK DER VACCINATIE. Op verzoek van den minister van ar beid, handel en nijverheid heeft, zooals vroeger reeds is gemeld, de voorzitter van den Gezondheidsraad een commissie samengesteld, teneinde het vraagstuk van het voorkomen van zenuwaandoeningen na de vaccinatie, dat doior verschillende leden afzonderlijk in behandeling was ge nomen, in onderling overleg en in al zijn geledingen wetenschappelijk te bestudee- ren. Maatregelen zijn getroffen om uit gebreider gegevens te verzamelen bij het voorkomen of vermoeden van gevallen van post-vaccinale encephalitis en het be loop ervan in de practijk der geneeskun digen. De Gezondheidsraad roept de me dewerking in van alle geneeskundigen in den lande om zijn werk zoo vruchtdra gend mogelijk te maken. Deze medewer king kan in de eerste plaats bestaan in het opgeven van elk geval of van elk verdacht geval aan den geneeskundigen inspecteur van de volksgezondheid (be smettelijke ziekten, enz.) binnen wiens ambtsgebied de waargenomen verschijn selen zich hebben voorgedaan. De Nederi. Vereeniging voor Kinder geneeskunde heeft aan de Tweede Ka mer een adres gezonden, waarin het na drukkelijk verzoekt, te bewerkstelligen, dat niet overgegaan wordt tot een tijde lijke opheffing van den indirecten vaccine- dwang door tot 1 Januari 1931 buiten werking te stellen het hierop betrekking hebbende wetsartikel. Adressante voorziet ook van een slechts tijdelijke afschaffing van den indirecten vaccinaiiedwang groote gevaren voor de volksgezondheid en zij acht deze gevaren grooter dan die, zelfs op dit oogenblik aan de inënting verbonden. DE TWEE MINUTEN VAN 11 NOV. In antwoord ojp een door de Ned. afd. van den Int. Vrouwenbond van Vrede en Vrijheid gedaan verzoek heeft Minister De ueer, geantwoord dat de regeering tot haar leedwezen hare medewerking tot invoering hier te lande van het in an dere landen gevolgde gebruik van twee minuten stilte op 11 Nov. niet kan ver- leenen. Deze in andere landen onder bij zondere omstandigheden traditie gewor den manifestatie over te brengen bij het Ned. volk heeft iets kunstmatigs, afge scheiden van 't bezwaar van ons volks karakter. ZIERIKZEE. Zooals door den waarn. voorz. op de jj. Vrijdag gehouden Nuts lezing reeds is medegedeeld, heeft het Bestuur van het Departement Zierikzee der Maatschappij tot Nut van het Alge meen het plan opgevat in Zierikzee een cursus „Ons Huiswerk" te houden. Al vorens maatregelen getroffen konden worden om deze cursus, bestaande uit riet- en raffiawerk en houtbewerking, een aanvang te doen nemen heeft dat bestuur een onderzoek ingesteld naar het aantal kinderen, dat eventueel aan een derge lijke cursus zou willen meedoen. Tot zjjn groote vreugde hebben zich ongeveer 150 kinderen aangemeld. Tot zijn groote vreugde, maar heiaas ook tot zijn schrik, want er hebben zich tot heden slechts 8 personen beschikbaar gesteld om leider of leidster bij deze cursus op te treden. Het voornoemd bestuur doet thans een beroep op de ingezetenen van Zie rikzee en speciaal op die ingezetenen, die voelen voor het fkind en die het groote nut inzien, dat een dergelijke cursus zou afwerpen, om zich alsnog op te geven ais leider of leidster. Indien het aantal personen voldoende mocht worden, za* door het Hoofdbestuur van het Nut een leerares worden gezonden, die in een veertiendaagsche cursus de aanstaande leiders en leidsters voor de taak, welke hen wacht, berekend zal maken. Uit het feit dat zich een zoo. groot getal kinderen opgaven, blijkt voldoende, dat de cursus zeer gewenseht is en wij twijfelen dan ook niet ot velen 'zullen alsnog gehoor geven aan den oiproep ge daan in de advertentie welke heden in •ons blad is opgenomen en zich monde ling of schriftelijk aanmelden bij den heer Gerritsen, Havenpark alhier. BURGH- Op uitnoodiging van het da gelij ksch bestuur c^ezer gemeente trad Maandagavond j-l. in de zaial van hotel v- d. Moer, dhr. Streefkerk, directeur van de P.Z.E.M. als spreker op. Na door den burgemeester, die lectuur gaf van de correspondentie met de P.Z.E.M. ge voerd, te zijn ingeleid, gaf de heer Streef kerk een algemeen overzicht van den aanleg van het net, de distributie van den stroom1, de wijze en voorwaarden van aan sluiting en de sterkte van verschillende motoren voor het landbouwbedrijf. Door het vrij talrijk publiek werd druk ge bruik! gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen. HAAMSTEDE. Alhier overleed op ruim 82-jarigen leeftijd de heer Willem' Boeit Wz., in leven ontvanger en 1ste ambte naar van^den Burg. Stand dezer gemeente. De overledene, die met ingang van 1 Jan. eervol ontslag uit zijn ambten had ge vraagd en verkregen, en tal van jaren als secretaris der gemeenten Haamstede en Burgh en ontv.-griffier van den poilde-r Burgh en Westland is werkzaam geweest, heeft ruim 55 jaar onafgebroken in ge meentedienst doorgebracht. Als erkenning zijner verdiensten werd wijlen dhr. Boot indertijd benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Als stoer werker, on kreukbaar eerlijk en hulpvaardig ambte naar stond Se overledene hoog aange schreven. In hem verliest de gemeente Haamstede een oprecht mensch en goed burger. Moge de wetenschap, dat zijn na gedachtenis bij zeer velen in dankbare herinnering zal blijven, de nagelaten be trekkingen tot troost strekken. RENESSE. Ingeleid door dein voorzitter den heer Joh. Hoogenboom van het Dep. tot Nut v. h. Aflig!, trad in de zaal van den heer P. Telle alhier, voor een vrij talrijk opgekomen publiek op, mevr. A. v. Duljl, kunsteaiares-declamatrice te Den Haig. Op aandoenlijke wijze wist deze dame de verschillende personen in hare schetsen voor ons uit te beelden, zó|ó realistisch, dat wij a. h. w'. de verschillende taferee- len zagen gebeuren. Diep geboeid luis terden wij en leefden we mede. „Geurte Moei" van Boskoop, „Meestersstraf"1, het „Jurkje" werden onder ademiooz© stilte aangehoord. Met het opvoeren van het tooneeppel „Vorstenplicht", dat met span ning werd gevolgd, toonde (mevr. van Duijl een bijzonder dramatisch talent te bezitten. Het was schoone kunst, die ze ons gaf. Na de pauze kregen wij meer vroojijke nummers, vaalt tintelend van hu mor. Wij hebben genoten van de geestige schetsen „Jenny", „24 uur igetrouwd"[, „Ik ben verliefd", „O, mieneer", „De nieu we Meid", „Pa en Ma" en ten slo'tfe „Een Amsterdamsche klucht" in Jordaansch dia lect. Resumeerende: een genotvollen avond, waarop is medegevoeld, maar ook harte lijk gelachen. Het publiek toonde door een krachtig applaus zijn erkentelijkheid voor het gebodene. De voorzitter dankte mede uit naam der aanwezigen mevr. v. Duijll voor hare (prestatie van dezen avond. THOLEN- Zaterdagavond vond de heer Anth. Wagemaker, een zijner beste scha pen vreeselijk verminkt in de weide lig gen; een oor van het dier was totaal uit gerukt. Waar eenigem tijd geleden op de zelfde hofstede eenige schapen dusdanig werden toegetakeld, dat ze moesten wor den afgemaakt, is het te hopen, dat men het verscheurend dier, (waarschijnlijk een hond), spoedig te pakken krijgt. Eindelijk is men zoover, dat de darri wand, geslagen aan de overzijde van het veer, waterdicht is; met het graaf- en heiwerk wordt nu goed opgeschoten, zoo dat men eerstdaags kan overgaan tot het storten van het betonwerk voor de pijlers, daar ter plaatse noodig voor den brugbouw. PROV. STATEN VAN ZEELAND. In de vergadering van Dinsdag 29 No vember (de najaarszitting van de Prov. Staten) werd de mededeeling inzake den stand der werkzaamheden van de P.ZlE.M. naar de afdeelingen verwezen. Eveneens werd naar de afdeelingen overgebracht het voorstel tot toekenning van eervol ontslag ai an den heer H. J. G. Har tman, als griffier der Staten, en aanbieding van een voordracht tot benoeming van diens opvolger. 1 Bij het voorstel tot aanhouding van het adres van de commissie voor de hygiëne van het kind in Zeeland, om subsidie, bepleitten de heeren Reilingh en Wallien spoedige behandeling, omdat kan worden gekomen tot aanstelling van een kinderarts en worden voldaan aan de voorwaarden, gesteld voor rijks-subsidie. Besloten werd naar aanleiding daarvan, dat Ged. Staten zoo mógelijk vóór 20 December een voorstel zullen doen en deze zaak op 21 Dec. in de afdeelingen zal worden behandeld. Voorgesteld werd een orediet te ver- leenen van f485.000 voor de electrifica- tie van de Noordgroep en daarvoor een 5 pets. leening aan te gaan. Hierna werden de afdeelingen getrok ken, en werd besloten thans de voor stellen te behandelen, behalve die inzake de wegenbelastingwet, het ambtenaren reglement, die betrekking hebbende op de P.Z.E.M. en de wijzigingen der be grootingen 1927 en 1928. Dit izal alles wor den behandeld in de afdeelingen op 21 Dec. en in die openbare vergadering van 17 Januari. Hierna werd de vergadering gesloten en de volgende openbare vergadering be paald op Dinsdag 20 December te 10 uur. De electrifióatie van Zeeland. Ged. Staten deelen aan de Prov. Staten mede, dat zij' van den Raad van Bestuur der N.V. „P.Z.E.M." een schrijven ont vingen, dat zij aan de Staten overleggen. De raad van bestuur verzoekt in dit schrij!- ven, dat een bedrag van f 485.000 ter be schikking van de N.V. wordt gesteld voor de electrifióatie van >een deel der Noord- groep, te weten voor den aanleg van een hoogspanningskabel van Nieuw-Vosse- mieer over St.-Philipsland. en Anna-J.-Pol- der naar Zijpe, van een bövengrondsehe hoogspanningsleiding van Zijpe naar Brouwershaven en van bbvengrondsche laagspanningsnetten in de kommen der gemeenten en buurtschappen: Anna-Ja- cobapolder, Zijpe, ^cuini^se, Oosterland, Sirjansland, Nieuwerkêbk, Capelle, Ouwer- kerk, Dreischor, Sehuddebeurs, Noord- gouwe, Zonnemaire en Brouwershaven. Ged. Staten zijn van meening, dat het aanbeveling verdient, de door den Raad van Bestuur uitgesproken eteötrifliicatie- gedachte zoo spoedig mogelijk tot reali teit te brengen, waartoe, naar den stand van zaken van dit oogenblik, nog slechts de medewerking der Staten wiordt ver- eischt; de betrokken gemeentebesturen hebben nagenoeg alle de hunne toege-,. zegd, zooals de Raad van Bes-tuur bericht. In het besluit van 21 December 1925 mbeten hierdoor vervallen de gedeelten bedoelende 'het sluiten van garantie-over eenkomsten met de gemeenten, en het om (met de gemeenten Goes, Zierikzee en Tho- len desgewenscht andere overeenkomsten aan te gaan. Overblijven de gedeelten, wiaarin opdracht wordt gegeven stroom- leveringsovereenkomsten met de P.N.E.M. te sluiten voor de voorziening van de Noordgroep en Zuid- en Noord-Beveland en nadat een en ander zijn beslag zal hebben gekregen, over te gaan tot den aanleg der noodige werken. De Raad van Bestuur wijst er in zijn uitvoerig schrijven o.a. op', dat de taak, die wias opgedragen, verre van gemakke lijk is gebleken. Vooral de moeilijkheden ten opzichte der garantiebepabngen zet het nader uiteen. Het tastbare resultaat van alle pogingen in die richting blijft on* bevredigend en het is dat te meer, waar van verdere onderhandelingen met Zie rikzee en Tholen niets is te verwachten, zoolang men die beide gemeenten, in wel ken vorm ook, wil doen deelen in het risico der electiiciteitsvoorziening. Waar het niet aangaat alle risico op de andere gemeenten te leggen, en gezien de goe de resultaten van rechtstreeks leveren aan den verbruiker in Zeeuwsch-Vlaan deren wil de raad van bestuur thans ook in de Noordgroep het systeem toepas sen om daar stroom te leveren, waar de rentabiliteit van het bedrijf door ver bintenissen van de verbruikers of andere belanghebbenden tot betaling van een be paald bedrag aan stroom; verzekerd m|ag worden geacht. De Raad is er zich wel van bewust, dat het zoeken van de op- oplossing in deze richting niet slechts een verandering in garantiesysteem maar veel meer een verandering in eleo trificalfesysteem. Men is afgestapt van het idéé, dat men niet behoefde te vra*- gen naar de geneigdheid der bevolking om stroom of te nemen, maar dat men, gedachtig aan het spreekwoord, dat de eotlust onder het eten wel komt, althans de kommen der gemeenten kon electri- ficeeren. Met het nieuwe systeem zal men langzamer voortwerken. Men zal toch bij voorkeur garanties der gemeenten moe ten aanvaarden. De gemeenten, die een centrale hebben en ook Tholen met eigen gasfabriek zijn uitgeschakeld. Zie^- rikzee echter niet. De totaal-kosten wor den geraamd pp f 1.000.000. De aanvan kelijke kosten, zooals boven gezegd f485.000. Overgelegd wordt ook 't leve- rjngscontract met de P.N.E.M. welke huishoudelijke arbeid ver richten, blijven zacht, gaaf en blank door Doos 30-60-90, Tube 80 ct. PUR0L OJTDEBTTTJl. Aan de Chr. School te Zierikzee is tot onderwijzeres benoemd mej. J. M. v. Dalen. Tot hoofd der Chr. School te Axel is benoemd de' heer S. van Harn, thans in gelijke betrekking te A. J.-Polder. Het hoofdbestuur der Z. L. M. ver leende hare goedkeuring aan de tijde lijke benoeming van mej. G. H. Sterringa tot leerares in de naaldvakken aan de landbouwhuishoudcursussen te Zierikzee. IJAHBBOUW SN VEETEELT. Het hoofdbestuur der Z.L.M. be sloot voor de op 12 en 13 Juli 1928 te Zierikzee te houden landbouwtentoonstel ling een crediet van' f 600 toe te staan. BSCHTZAXm Ter openbare terechtzitting van den Politierechter ,te Middelburg van 29 No vember werden o.imt behandeld de na- gende zaken, en wel tegen: J. K., echtgenoot© van L. van de W., 40 jaar, zonder beroep, wonende te Zierikzee, ver dacht van beleed:ging van J. Bouwens, op 11 October 1.1'. te Zierikzee. Eiseh: f 10 boete, subts. 10 dagen hechtenis. Uit spraak: f2 boete, subls. 2 d. hechtenis; S. L. S, schippersknecht, 18 jaar, wonen de te Zierikzee, verdacht van mishande ling van J. Blankert, op 9 Sept. 1.1. te Zierikzee. EisCh: f 15 bi., s. 15 d. hechtenis* Uitspraak: f10 boete, subls. 10 d. h. DE GASKWESTIES. Bij de Haagsche rechtbank is een civiel geding aanhangig, waarbij' A. v. d. Stel, vroeger gasdirecteur, van de vereeniging van Gasfabrikanten schadevergoeding vor dert op grond, dat hij is geroyeerd als lid van die vereeniging. De pleidooien in deze zaak zullen worden (gehouden voor de eerste' kamer dier rechtbank op Vrijdag 9 December. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Utrecht, J. H. Grolle te Hillegom. Te 's-Grevelduin-Capelle, cand. W. Rijnsburger te Utrecht. Te Puttershoek, H. Ewoldt te Raamsdonlk. Aangenomen: Naar Randwijk, F. van Asch te TTen Ham. Naar Tienhoven (U.), Wi. Okken te Urk. Bedankt: Voor Purmerend en voor War- menhuizen, E. D. Spelberg te Egmond- Binnen. ZIERIKZEE. Uitslag verkiezing voor 4 notabelen op Maandag '28 Nov. Getal stemgerechtigden 1344. Opgekomen 900 stemgerechtigden, waarvan 898 stembrie ven -f- 2 oproepingsbrieven. Gekozen: de heeren C. van Westen Pz. (affcr.) met 496 st.A. J. van Schelven (aftr.) met 465 'st.; P. A. A. Klok, met 464 st. en C. J. Bpogérd, met 452 stemlmen. HAAMSTEDE. De zakjescolleete voor de Zending heeft alhier opgebracht de mooie sonn van f 102,15. RENESSE. De gehouden oogistcoUect© in deze gemeente heeft opgebracht de som van f 180,25. OOSTERLAND. Bij de op Maandag 28 dezer gehouden herstemming voor notar hele werd gekozen dhr. N. van der Weele. SINT-MAARTENSDIJK. Vrijdagavond half zeven ure, ds. J. H. Koster van Montfoort. j J Garef. Kerk. BeroepenTe Middelburg, W. H. den Houting Jr. te Huizum (bij Leeuwarden). Te Ottoland, cand. J. van der Leek te Hoorn. Te Drachtster Compagnie, cand. Th. Boersmia te Huizum1 (bij Leeuwar den). Te Hoogvliet, cand. H. Hoekstra te Zwartsluis. Aangenomen: Naar Doorn, J. W. Es- selink te Eindhoven. Bedankt: Voor Anna-Jacoba-Polder, Andel en Giessen-Rijiswijk, B. Telder te Vianen. Chr. Garef. Kark. Beroepen: Te Dokkum, B. Oosthoek te Soest. Bedankt: Voor Dordrecht, H. Biesma te Groningen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De nioord te ValthcrmomdMet betrek king tot den moord te Valthermond wordt nog het volgende gemeld: De ver slagen© nad eenigen tij'd geleden onder kennissen gezegd: „Als ik P. ontmoet, zal ik hem den kop afsnijden". Toen nu vrienden van den verslagene in een den dader hoorden schimpen op het meisje van B., gingen deze naar de ouderlijke woning van B. en vertelden hem, dat P. beleedigend over zijn meisje had gesproken. B. ging daarop terstond BE20EKT GEDURENDE DE SPFTIfll F VOOR ELK WflT WllS. met zijn twee vrienden mede om' P. te straffen. Deze was echter op de ontmoe ting voorbereid en had ook twee vrien- den bij1 zich. Verslagene en dader waren met messen gewapend. Bij: de ontmoeting sneed P: z ijn vijand onmiddellijk den hals slagader door, zoodat de dood direct in trad. De dader, (die in hechtenis is geno men, heeft bekend. Beiden waren te Val thermond bij! hunne puders woonachtig. De electrisöhe stroomTe Veenhuizen (Dr.) is Vrijdagavond de 30-jarige ge huwde eieetricien H. v. Z. in den kel der der ©iectrische centrale in aanraking gekomen met den 3000 volts stroom en op slag gedood. De moord opi 't echtpaar Pisuisse. Uit het nadere politieonderzoek, dat is in gesteld naar aanleiding van de ontzet tende gebeurtenis op het Rembrand ts- plein, is gebleken, dat Tjakko Kuiper uit Rotterdam naar de hoofdstad was geko men met het doel ook zichzelve van het leven te berooven. Afscheidsbrieven aan familieleden zijn m zijn bezit gevonden. De teraardebestelling van Pisutsse en Jenny GiUiams ïis bepaald Op, Donderdag a,s. te Den Haag. MARKTBERICHTEN. BEURSNOTERING VAN 29 NOV. 6% N.W.S. 1923 A. f 500, f 1000, 100J, 100}; 5 N.W.8. 1918 f 100, f500, f1000, 102}, 102}, 10115#/e N. W. S. 1919 f 100, f 500, f 1000, 101, 101, 1014} N. W. S. 1916, f 100, f 500,f 1000,100}jj, 100^, 100^; 4} N.W.S. 1917 f 100, f 500, f 1000, 99, IOOÏV, 100t76; 4 N. W. 8.1916, f 100, f 600, f 1000, 96^, 95», 95». Ned. Handels-M.ij A. 173$; Koninki. Petrol. A. 353; H.V.A. A. 790—795; Java Cultuur A. 423Deli-B&tavia A. 545Senemb. A. 494-498Amsterdam Rubber A 326Nederi. Scheepvaart- Unie A. 195; Koninki. Noderl. Stoom- boot-M.ij A. 98Philips A. 4781 Jurgons A. 2431; Anaoonda 1011: Skels 143 J. ROTTERDAM, 28 Nov. Binneni. granen en peulvruchten. Tarwe wederom irnet klein aanbod. De puike - kwaliteit onver anderd, overigens iets flauwer gestemd. Puike van f 14—f 15,25; tusschensoort van f 14—f 11,40; verder naar kwaliteit van f 10—f 11; rogge f 10,50—f 11,50; gerst, chevalier f 11f 12,50; 'haiver ,f 10,50 f 11,50; erwten, kleine groene, vrijwel onveranderd f 23—f 27,50; schokkers, in alle soorten lager; puike f 36f 37,50; overigens f 20—f 34; bruine boonen prijs houdend; verkocht puike va|n f 27—f 29; overigens f 20—f 25; alles iper 100 k.g. 29 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 213 paarden, 8 veulens, 1336 magere runderen, 810 vette runderen, 209 vette kalveren, 546 'nuchtere kalveren, 230 graskalveren, 233 schapen of lam meren, 258 biggen, 7 bokken of geiten en 19 overioopers. Prijzen per 1/2 kilo: koeien 30—414— 421—45—491/2—52i/2 ct.; ossen 38—40—45 —471/250 ct.; stieren 353640-^-42—44 —46 ct.; kalveren 55—60-^72i/ö—77i/2—80 —90 ct.prijken per stuk van mager vee; melkkoeien f 200—f 430; stieren f 130— f 470; graskalveren f 60—f 100; paarden f 200—f 310; siachtpaarden f 100—f 170j hitten f 100-f 200; veulens f 75—f 100; fok nuchtere kalveren f 20—f 30; slacht nuchtere kalveren f 12—f 19; kalfkoeien f 215—f 440; pinken f 130—f 160; vaar zen f 180—f 230; biggen f 7—f 13; id. per week f 1,25—f 1,75; overioopers f 18—f 27. Zeeuwsch© en Z.-Holl. Ajuin. Aan voer circa 1500 H.L. Handel zeer traag. Slechts weinig kon worden verhandeld tegen 5,10 per 60 K.G. op den wal geleverd. Van de kleine was de aanvoer zoo gering, dat daarvan geen markt waarde kon worden opgegeven. GOES, 29 Nov. Opgaaf van de Landb.* commissie: eieren f 9,70 de 100; boter 90 ct. per l/2 kg. Veijing V4P.Z. Aan voer 4000 stuks; prijs f 10 de 100 st. Stoomzuivelfabriek „De Duif". Frije der boter f 1,35 per pond. QiGEZONPKN STUKKEN. Buiten vcranttcoordelfjkheid dor redactie). Copy wordt niet teruyyeejtideH. Zierikzee, 30 November 1927. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd onderstaande in Uw blad te willen opnemen, waarvoor U bi} voorbaat dank' wordt betuigd. Morgen (Donderdag) zal te dezer stede de Voiksonderwijs-oollecte voor de open bare school worden gehouden. Eenige;

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1