Zierikzeesche ip Nieuwsbode s~hh ZEELANDs ROEM DE BUREN. VRAAGT ABONNEMENT: Al" I J| ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf BINNENLAND. FEUILLETON. UWEN WINKELIER met bon van Uit Stad en Provincie. Bieten rooien. Afzonderlijke nummers 6 cent. Bjj contract belangrijke korting. Versohijnt Maandag, Woensdag Ufnancijon IC Mnu 1Ü07 7irp|K7fF^CHF milPANT 83S10 JAARGANG. - No. 11621. Intending op den dag ran uit- en Yt3d*g- woeflbudy 10 itOV. ia^/. ZIERIKZEE5GHE COURANT. D|r s DE lDDZE uitg,.Rn||c|,ir M. j. KOSTEN, gave vóór 10 ure. AiCTUALISTEN. De Vaderlander, het orgaan van het Verbond van Actualisten, meldt: In den loop van November of begin December zal te Amsterdam in een na der te noemen zaal een bijeenkomst wor den gehouden van nationalistische orga nisaties, teneinde de mogelijkheid te ber spreken om door onderlinge samenwer king op te treden tegen het orde-ont wrichtend streven van socialisten en hum. ne geestverwanten, die een dreigend ge vaar voor het vaderland vormen. HET STAATSPENSIOEN. In de vergadering van de gewestelijke S.D.A.P. Friesland deelde mr. (J. W'. San- nes in een inleiding over het „Staatspen sioen" mede, dat de S.D.-Kamerfractie bij de behandeling der staatsbegroting deze zaak weer zal „aansnijden". Wer den in 'Se Kamer geen resultaten behaald dan zou bij de verkiezingen in 1929 deze eisch als een belangrijk punt oip het verkiezingsprogram der S.D-A.P. komen te staan. DE VACCINATIE. Thans is verschenen het wetsontwerp tot wijziging der aanvulling van de wette lijke bepalingen betreffende de vaccinatie. De Minister herinnert er in zijn toe lichting aan dat in Juli j.l- werd beslo'tjen de verstrekking van dermoi_ vaccine te staken en neuro-vaccine te verstrekken, waarmede in Spanje gunstige resultaten werden bereikt. De ervaring heeft ge leerd dat ook hiermede niets ten goede is bereikt. De regeering staat voor het tot dusver in geen enkel opzicht opge helderd verschijnsel, dat in een zeker aantal gevallen na vaccinatie 'tegen de pokken ernstige ziekteverschijnselen op treden, welke in .enkede gevallen een doodelijk verloop hebben gehad. Het be hoeft geen betoog, dat met alle kracht gezocht wordt naar de verklaring. Inmiddels wordt voorgesteld, art. 17 der Wet van 4 Dec. 1872, gewijzigd bij Wet van 27 Nov. 1919, gedurende dre jaren buiten werking te stellen. Daar door wordt bereikt, wat voor dezen tijd noodig is. Voorts moeten den Minister 'met be trekking tot de scholen zekere bevoegd heden worden gegeven voor het geval dat pokken worden waargenomen. Voor gesteld wordt, hem de bevoegdheid te verieenen, allen, zoowel leerlingen als onderwijzend personeel, die niet volgens de wettelijke bepalingen gevaccineerd Zijn van scholen te weren. Dö gelegenheid tot kostelooze inenting en herineftting wordt onverzwakt gehandhaafd. Er zullen tmoeile noch kosten gespaard mogen worden, om, voor zoover noodig en mogelijk, in sa menwerking met het buitenland de op lossing van het nog duistere vraagstuk nader bij te brengen. DE ARBEIDSWETTEN. In de Mem1, v. Antw. imz'ake de be grooting van Airbeid, doet de mimstfer uitvoerige mededeelingen betreffende aan hangig te maken wetsontwerpen. Hij ver trouwt dat de bepalingen over betreffen de arbeids- en rusttijden van winkel- en verplegingspersomeeflj 1 Jan. 1929 in wer king kunnen treden. Een wettelijke re geling tot bescherming van jeugdige per- Naar het Engelsch van BETTY BEGGS. 28 De jongemeisjes stonden een eindje van de gasten af en zagen er zeer goed uit in haar eenvoudige, witte toiletjes, maar keken ernstig, als voelden ze bij intuï tie het gevaar, dat haar boven 't hoofd hing. Sir George Grove en Lord Richarrd wa ren met Sir Lucius Jtn gesprek. Lady Nell was nog niet verschenen, ofschoon de bel voor het diner al had geluid. Nicholas was dankbaar voor leder klein uitstel, zoozeer zag hij op tegen het oogenblik, dat ze weten zou, wat [haar bedpneigde. Hij was beng, dat zij niet begrijpen zou, hoe hij om' haar hand zou willen spelen. Hij had het dan ook onder dien indruk van 't oogen'bïik gedaan en Vroeg zich nu af, of het ook missdhien niet beter was geweest, als hij maar geweigerd had'. Nog steeds werd hij gekweld door deze sombere gedachten, toen de deur wijd open ging en Lady Nell het vertrek binnen trad. „Het spijt mij, Sir Lueius, dat ïk laat Pen", riep zij op schrillen, hoogen toon. „U moet het mij maar vergeven en het op rekening stellen Van de smaragden!" Aller oogen waren op haar gericht; onwillekeurig ontsnapte Nicholas een lich te kreet van verrukking: de kunste naar in hem genoot Van het schoone sonen en vrouwen in land- en tuinbouw is in voorbereiding. Wettelijke Jioonmini- ma voor den landbouw zijn niet wensche- lijk. Een voorontwerp van iwet betreffende landverhuizing is gereed. EEN FASCISTISCH WEEKBLAD. Begin December zal, naar de N. R. Ct. verneemt, een nieuw fascistisch week blad verschijnen, onder den naam1 „De Bezem", Redacteur en uitgever is efefn der vroegere leiders van het Venbomid van Actualisten. Het blad Zal de radicale richting zijn toegedaan. ZIERIKZEE. In de Dinsdagmiddag al hier gehouden vergadering van den ge meenteraad werd een motie-Timlmerman, naar aanleiding van een verzoek van het bestuur van den bond tegen het schenden door het vloeken van God's heiligen naam, pmi het misbruiken van God's naam te verbieden op den openbaren weg en voor het publiek toegankelijke plaatsen, ver. iwo rp en met 8 tegen 5 s temmen. Het aangehouden voorstel van B. en W. om aan den cursus voor volwassenen in bedrijfscontröle voor land- en tuin bouwers f 20 subsidie toe te kenneen Werd thans, na voorlezing van een toe lichtend schrijven van de Z.L.M., kring Schouwen-Duiveland, aangenomen. De met den heer J. Wi. Gomegoor te 's-Gravenhage aangegane leening ten be hoeve der gasfabriek, werd ingetrokken en dezelfde leening gropt f 23000, aan gegaan met de pensioenfondsen voor de koloniale landsdienaren en lokale ambte naren tegen parikoers a 43/4 o/0. Aan den heer M. J. der Weduwen te Kerkwerve werd een verzoek pm' het genot van jacht op enkele bij hem in pacht zijnde perceelen, toegestaan tegen f 5,50 per pachtseizoen en wel vpor drie jaar. Het reglement op het Burgerlijk Armbestuur wordt gewijzigd in verband met de bekende circulaire van Ged. Sta ten ter voorkoming van ziektegevallen bij uitbesteding van armlastigen. Besloten werd de betrekking van stede lijk muziekdirecteur op te heffen en het subsidie aan „Kunst en Eer" met ingang van '1 Jan. 1928 te verhopgen. met' f 200 en te brengen, opt f 600. Het bestuur van het muziekgezelschap kan dan zdf een directeur benoemen. Omtrent de vervul ling van de vacature vlan klokkenist ziullen B. en W. met een nader voorstel komen. De noiQdslachtimgisplaats 'Zal in. den Helm Worden gesticht. De kotsten daarvoor be dragen f 3930. Op zijn verzoek Werd aan den heer J. beeld, dat zij hem te zien gaf. Van het hoofd tot de Voeten was zij gehuld in een stof met een schitterend gouden Weer schijn en in het donkere haafr prijkte een spang van diam'anten. Haar armen, die Van de schouders af bloot w'aren, fon kelden van edelsteenen en om1 den blan ken hals droeg zij het beruchte sma ragd en_snoeir. Een oogen'bïik stond ze daar, als een Oostersöhe prinses, bereid de hulde te aanvaarden, 'die haar van alle zijden werd betoond; en met beminnelijken glimlach verzocht zij toen, of een van de heeren haar aan tafel wilde geleiden. Nicholas gaf toe, dat hij haar nog nooit zoo mooi had gezien; maar 'dat het geen verheffende schoonheid wa®, dit er kende hij ook. Zij leek wel een giftige slang, waerVan nten de kleuren bewön. dert, terwijl het dier zelfs ons met schrik en angst VervultNog nooit te voren had haar gelaat zoo'n wreede, onheil spellende uitdrukking Vertoond, 't Woord, dat hij Vroeger had hooren gebruiken, om! Sir Lueius te beschrijven, was nu pre cies Van toepassing op Lady Nell: „Si nister", dat was zij! En steeds peinsde hij maar op een middel, om de beide jongemeisjes te onttrekken aan haar slechten invloed! Het was een klein gezelschap', dat dien «Vond aan tafel zat, en Lady Nell had nagenoeg uitsluitend de leadng Van het gesprek in handen. Aller oogen Waren onweerstaanbaar gericht op de schitte rende gestalte, daar naast Sir Lueius. De kristallen kroon boven hun hoofden, m©t de waskaarsen, deed bij iedere be weging den diadeem ïn Lady Nell's don ker haar fonkelen, met alle kleuren Van den regenboog. De beide jongemeisjes zaten er zwijgende bij. Ze begrepen maar van Ballegooien, hoofd van school A met ingang van 1 Maart a.s- eervol ont slag verleend met dankbetuiging 'voor de in die betrekking bewezen diensten. Tiot lid der oommissie van toezicht op 't Lager Onderwijs werd herbenoemd de heer P. Verbeek- Tot regent van helt Burgerweeshuis werd herbenoemd de heef M. Smits en tolt regent van het Burgerlijk Armbestuur de heer j. B- Geluk. Bij de rondvraag deelde de voorzitter o.a. mede, dat de nieuwe brug buiten de Zuidhavenpoort Zaterdagmiddag 2 uur of ficieel zal worden geopend. De Concertzaal-Bioscoop sloot met de British Continental Trading Cie dit sei zoen een contract af voor eenige super- films, onder welke buiten enkele Charlie Chaplin's en Valentino's ook drie Van de Voornaamste Creaties van Douglas Fair- blanks zijn opgenomen. De eerste Van deze laatste „Het Teekm üan Zorro" loopt deze Week. f Wij geven hieronder den korten in houd: OngeVeer 100 jaar geleden leefde in Mexico Don Diego Vega met zijn Vader. De jongemlan was Voor korten tijd uit Spanje teruggekeerd, waar zijn opvoe ding voltooid was. Men had hem1 den bij naam gegeven van „nietsnut", doch in nerlijk was hij een heel ander mensch. De bewoners van Californië leden ont zettend onder het gezag van hun gou verneur. f Don Diego Was er van overtuigd, 'dat dezen toestand het land ten slotte ten gronde zou richten. Gestoken in zwart oostuum', zijh gezicht bedekt door een masker, is hij de wreker der verdrukten. Niemand is ïn staat om aan hem weer stand te bieden, hetgeen Vooral te wij'_ ten is aan de meesterlijke wijze waarop hij' weet te schermen. De airmen zien in Zorro' hun Weldoener, maar niemand weet echter wie Zorro eigenlijk' is. Wan neer hij in zwaairdgeVecht is, slaat hij altijd zijn tegenstander een Z in het ge zicht. Dit 'kenmerkte altijd het teeken Van Zorro. Eindelijk gelukt het hem' an dere caballeros aan zijn zijde te krijgen en Met hen bevrijdt hijl uit 'de gevangenis Don Carlos Pulido mtet zijn vrouw en zijn dochter Lolita, het meisje waarvoor hij liefde koestert. Het meisje houdt Van hem' als Zorro, mlaair Vindt hemi als Don Diego onuitstaanbaar, Met wetende dat hij een dubblele rol speelt. Op een gegeven oogen'bïik ontstaat een Verwoede achtervolging, waarin Zorro de dienaren van dien. gouverneur ten sutee overwint. I 1 Op het einde krijgen wij een duel tus- sdhen herb en de kapitein der maréchausi- see's, bij' welk duel de kapitein de be wuste „Z." op zijn Voorhoofd geteekènd krijgt. Nu komt 'het uit dat Don Diego en Zorro één en dezelfde zijn, en Zijn vader is zeer trotseih op deze ontdek king, om m'aar te zwijigen Van de groote bewondering, die 'het melis je voor hem geVoelt! I De troepen Van den Gouverneur zijn overwonnen en aan de tirannie1 is door 't wegjagen Van den Gouverneur een ein de gemaakt. Vermeld zij nog, dat deze film van Douglas Fairbanks, welke door de ge- heele wereld de grootste successen boekte, zonder prijsVerhooging gegeven wordt. Zaterdag 19 November zal vanwege het hoofdbestuur der Frov. ZeeuWsche Vereeniging „Het Groene Kruits" te Mid delburg 'een buitengewone algemeene Vergadering 'worden gehouden ter bespre king Van een rapport in zake het ïnsti- niet, hoe die Vreemde vrouw nu lust kon Voelen, zich te tooien met de sma ragden Van haar grootmoeder; en dit te meer, diaar zij wist, dat haar man zoo'n droeVen tijd had. I Nicholas was ook heel stil, zoo be zorgd maakte 'hij zich oVer den afloop, Van de feestelijkheden: Sir Lueius had immers beweerd, dat hij' het oude Rome wilde nadoen. Zeker was dit dan wel een nabootsing van die böoze tijden. „U hadt gelijk, Wat het dragen van de juweelen betreft, Sir Lueius", sprak La dy Nell. „Ik heb mij nog nooit zoo ge- Vaarlijk-ondernelmend gevoeld, alls op dit oogenblik. 't Zien Van de steenen alleen schijnt al zoo op mij te werken. O, ik 'm\oet ze hebben't Was een stout stukje Van u, ze mij' te leenen! Want u loopt de kans, dat ik nog iets heel leelij'ks doe, om1 ze in mijn bezit te krijgen!" Sir Lueius lachte: „Ik geef toe, dat u er gevaarlijk u.'it- ziet en dat u mijn leven in handen heef't Een dolk nuop het oogenblik.... liefst nog in vergif gedoopt en daarmede een stoot: Ja, ik heb er altijd zoo'n vermoe den van gehad, dat er nog eens een tra gisch einde aan mijn leven Zou komen!" Doodsbleek Zat Dorinda over haar bord gebogen. Toen Ze het hoofdje weer op hief, wierp ze een blik vol mededongen op haar iroekelooz'en grootvader. „Dan zou Lady Nell dus ééns nog ge hangen worden", merkte lord Richard op. „Wel ineen: ze wordt als heks ver brand", spojte Sir George. Het heele gezelschap lachte nu, en, tot niet geringe verbazing van Nicholas, ver telde Lady Nell' toen het voorval van dien avond op Novthlake, toen ze in den spie gel gemeend had zichzeive in brand te Zien staan. „Julie Manning verklaarde, dat ik mijn tuut schoolartsen in de Provincie Zee land. De oommissie is, blijkens dit rap port, Van meening, dat de meest ideale toestand Voor de gezondheidszorg en het geneeskundig schooltoezicht zou zijn een verdeeling van de provincie in die volgen de districten, met in toftjaal 6 schoolartsen: 1. Walcheren, Noo(rd-Beveland en het Westelijk gedeelte van Zuid-Bevel and met 2 schoolartsen. 2. De oostelijiké helft Van Zuid-Beve land, Tholen en St.-Philipsland met 1 arts. 3. Schouwen en DuiVeland met 1 arts. 4. Oost- en West-Zseuwsch-Vlaanderen met 2 artsen gezamenlijk. De cO'mlmissie komt tot een berekening, waaruit blijkt, dat de totale onkosten per sdhoolairts oip f 10.000 zouden moe ten Worden gesteld. De onkosten van ver pleegsters zijn daaibij niet inbegrepen. De onkosten zouden per inwoner f0,25 bedragen. Nadat eenigen tijd geleden een Co mité van Actie uit de Slagers te Mid delburg zich tot den raad had gewenjd met verzoek niet over te gaan tot de uitvoering van het principe-besluit, in zake de oprichting van een abattoir te samen met Vlissingen, heeft nu den raad een adres bereikt van 15 slagers, waar onder de grootste, die in tegendeel met klem1 betoogen dat een abattoir zoowel in het algemeen belang als in dat van de slagers zal zijn als een abattoir wlordt opgericht, weshalve z'ij daar met kracht op aandringen. Op 1 Januari 1928 zal het 300 jaar geleden zijn, dat het weeshuis te Goes wi&rd opgericht. Op 1 Januari 1628 kwa men de eerste vijftig weeskinderen, binnejn •de poort van het opgerichte weeshuis. Hoeveel honderden weezen hebben sinds van de opvoeding in de huis mogen ge nieten? 't 300-jarig bestaan zal herdacht wOrden in de eerste week van Januari 1928 met weezen en oud-weezen,, voor Zoover de adressen der oud-weezen bij het bestuur bekend zijff. ST.-PHILIPSLAND. In de laatste ver gadering van den gemeenteraad alhier, is tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand benoemd de heer J. C. de Rooij. ST.-MAARTENSDIJK. In de alhier ge houden gemeenteraadsvergadering waren de heeren Vroegop en Priemi afwezig. Een hernieuwd verzoek van 'den gemeen te-veldwachter om verhooging van sala ris Wordt afgewezen. (Vóór dhr. Koop man). Ingevolge zijn verzoek zei N. Sla ger Anthz. op de lijst geplaatst worden vpor landarbeiders, om mede te lp,ten naar land. Een Verzoek van de afdeeling Tholen vlan de V.P.Zde igemeentébcwaar- sehool te Verkrijgen voor 't houden eener tentoonstelling op 28 en 29 December a.s. wordt ingewilligd. (Tegen dhr. Koopman). Een Voorstel v,an Bi. en Wl om' voor die tentoonstelling vlan gemeentewege een Medaille 'beschikbaar te stellen, wordt aangenomen met 4 tegen 1 stem1 (Koop- Man). Een Verzoek van den heer Chr. Dieiemian te Tholen, ook Voor de ge meente te mogen drukken, wordt inge willigd. Ingekomen ïs een verzoek van de Groene Kruisafdeeling alhier om als nog vjoor 1928 een bedrag van f350 op de 'begrooting te stellen. De meerderL heid Van B. en Wi. stelt voor dit verzoek in te 'willigen. De heer Koopman heeft in de vorige vergadering gestemd voor schrapping van het subsidie omdat de heer Quakltolaar zeide, dat het Groene Kruis het subsidie niet nopdig had. Er Was hier Veprschil tussohen de belde wet- toekomst zou te zien krijgen. Sir George z'al wel gelijk hebben en je zult mij nog ééns als heks zien verbranden!" Dit zeggende hief zij haar glas omhoog. „Maar laat dit eindje leven dan nog gelukkig zijn!" Sir Lueius klonk met haar! 't Was een topneel, dat allen zou bijblijven. Ni cholas althans kon er 'later nooit zonder schrik en ontzetting aan terugdenken. Maar op dat oogenblik was hij veel oneer vervuld van Dorinda, dan van Sir Lu eius, of Lady Nell. Het jonge meisje z'ag er nog steeds even bleek en droievig uit, en onwillekeurig riep ze: „Zeg niet zulke vreeselij'ke dingen, Lady Nell. Als ik u zoo, hoor spreken, zou ik bang worden voor de toekomst". Lady Nell keerde zich tot de spreek ster, en wat zij' zeide Moest haar wel als orakeltaal in de ooren klinken. „Hoe is het mogelijk, Miss Dorinda- Ik dacht op het oogenblik in 't geheel niet aan u en dat, terwijl er vanavond toch meer over uw dan over mijn toekomst zal beslist worden". „Mijn toekomst?Hoe bedoeljt u dat?" klonk de angstige vraag, die door Sir Lueius beantwoord werd met een kort: „Ja, ik zal hedenavond over je toekomst beslissen. Laat je dat voldoende zijn!" Daarop keerde de gastheer zich weer tot Lady Nell en werd verder het onder werp niet meer aangeroerd. Voor Nicholas scheen er geen eind te komen aan het diner; de bloemengeur, het geflikker van de juweelen van Lady Nell, de luide stemmen van de gasten, het maakte hem zenuwachtig. Hij ver langde niets liever dan Dorinda zoo véél als dit in zijn vermogen was, op haaT gemak te zetten; do rest van het gezel schap kon hij slechts met afkeer gade slaan. Kloven, ontvellingen, schrammen en andere huidverwondingen ver- zaoht en geneest men snel mei PUROL. Dooa 30, 60 en 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten houders, béiden bestuursleden Vlan die Vereeniging. Hij heeft nu bezoek van de dokter gehad, die met zuiVere gegevens is gekomen. Het nut dezer instelling is hem: nog nooit zoo gebleken. Hij waar deert de "vlerdiensten van Zuster v. Melle. Indien er geen Groene Kruis was zou de gemeente Voor veel grootere uitga- Ven aan verpleging komen te staan. Men denke aan geVaiien van besmettelijke ziek te. Het spijt hem1 diat in de Vorige verga dering het subsidie er af is gegaan. Hij zal thans voor het verzoek stemmen. Ook zijn mede afgevaardigde Priem.was voor, inwilliging Van 't verzoek. De heer Quak- kelaar erkent de prestaties van Zuster Van Melle; met betrekking tot het sub sidie handhaaft hij het ingenomen stand punt Mocht later su'btsidie noodig blijken dtan was hij hiertoe bereid. De Voorzittei meent, dat dan een Veel hooger su'btsidie gegeVen zou moeten worden, waarom dit Voorstel veel aannemelijker is. De heer Hage verneemt met genoegen het stand punt Van den heer Koopman. Gesproken is oVer de Contribute, maar dit is een zaak die moeilijk te regelen Sis. Ongeveer 300 leden betalen 75 cent per jaar; de anderen geven meer, doch deze laats ten zijn allen personen die zich ook zouden kunnen helpen, indien noodig, zonder Groene Kruis. Het Verzoek in stemming gebracht, wlordt aangenomen met 2 st. teigen (Quakkelaar en Geluk). Het be stuur v]an den Bond tegen het schenden door het Vloeken van Gods heiligen naam1, Verzoekt te dezen opzichte voorschriften te willen geven. Waar echter in deze gemeente reeds een Vloekverbod bestaat, wlordt het adres voor kennisgeving aan genomen. Het «irrestantenlokaal Zal in orde gemaakt worden, zopdra Van den proöureuT-generaal bericht is ontvjangen, dat deze met het plan kan instemmen. Het 'werk Zal in ieder geval worden ge gund aan de ambachtslieden die thans voor de gemeente werken. Ook «1 was het dat eerst in den loop Van 1928 het werk uitvoering kön verkrijgen. Het regie ment vpor het Weezen Algemeen ArmF bestuur wprdt in Verband met een circu laire Van Gedep. Staten aangevuld tm'et een bepaling betreffende toezicht op uit bestede personen. De gezondheidscom missie maakt geen bezwaar tegen toevoe ging Van bedoelde bbpaling. De begroo ting 1928 vpor 't Wieezen Algemeen Arm bestuur wordt met algemeene stemmen, na korte 'bespreking, goedgekeurd. Als lid der schattingsdommïssie wlordt benoemd de heer P. J. Nelisse, zulks ter Voorziening m de vacature ontstaan door het oVerlijden van den heer Groenewege. De heer Quakkelaair woTdt aangewezen de Vergaderingen der electrisc'he centrale bij te wonen. Op Voorstel van B. en W. wjordt besloten lid te worden Van de A.N.W.B. De voorzitter deelt mede, dat aanstaande is 'de eindoplossing betreffen de de erfkwestie wed. Zwagemaker-Hoek. De gemeente zou naar de meening Van B. en W'. het best doen de nagelaten woning, die geheel Vrij en onbelast fcs, te koopen. Waar een grooter bedrag aan Verplegingskosten krankzinnigen is be taald, zou met gesloten beurs betaald kunnen Worden. De huur bedraagt f50. Het Voorstel wordt met algemeene stem- Lord Richard en Sir Geoirge hadden ongetwijfeld meer gedronken, dan ze ver dragen konden en met Sir Lueius was dit eveneens het geval. Eindelijk en ten slotte was het diner dan toch afgeloopen en Lady Nel! stond op „Talmt nu niet langer, heeren", sprak ze luchtig, „en laat ons liever zoo gauw Mogelijk overgaan tot het hoogst ernstige, wat wij ons vanavond ten taak gesteli hebben". Nicholas volgde haar met beide jonga meisjes. „Lady Nell, maak het kort!" sprak hij gebiedend, toen dei deur van de eetkamer achter hen gesloten was. „Mis Dorinda mag niet op deze wijze vernederd wor den!" „Wat moet er toch gebeuren?" vroeg Dorinda zenuwachtig. „Een edele wedstrijd zal er gevoerd worden om uw hand, tusschen Mr. Cart- wright en Lord Richard!" sprak Lady Nell. „Ik begrijp het niet", prevelde Dorinda. ,,'t Is mijn schuld", beleed Nicholas oot moedig. „Sir Lueius was verstoord op Mij. Hij zei, dat hij uw hand had wegge schonken aan Lord Richard". „Dat komt, hij vertrouwt je niet, Nick^"j, lachte Lady Nell. „Net als ik, vreest hij te Zeer je buïein van deugdzaamheid!" Dorinda keek van haar zuster naar Ni cholas. „Neem u haar mee naar haar kamer", waarschuwde hij Clorinda. „Zorg, dat u beiden weg is, eer Sir Lueius komt. Ik beloof u, dat er niets ergs zal gebeuren. Morgen zal ik u alles wel vertellend fWprdf vervpl0d%

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1