Zierikzeesche Nieuwsbode ^lÖFFIE Parel bij Ruwe en Schrale Huid Het Mes van Zorro, „D.O.K."en Kees Pruis. Droogpruimer? abonnement: Maandag 14 Nov. 1927. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën Voorloopig Bericht. Donderdag 24 Nov. a.s. Kennisgeving. HINDERWET." Overheerlijk. buitenland. Deze week DOUGLAS FAIRBAKKS binnenland. Uit Stad an Provincie. Prjj» pet 3 maanden f 1,30, franco pet post f 1,80. Voor hot buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 6 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag on Vrijdag. ▼an 18 regela 60 elf., ran 4 regels en daarboven 20 ots. per regel. Reclames 30 ots. p, regel. Bij oontraot belangrijke korting. 83ste JAARGANQ. - No. 11620. Intending op den dag ?an uit- Dlr A. j. ÜE LOOZE. Ultf.-Ridictinr M i. KOSTEN gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf CONCERTZAAL - ZIERIKZEE Houd dien avond vrij. Gevonden voorwerpen: Een dameshandsqhoen; een rijwiel plaatje; een band van een schort; opge vangeneen jong paard (bruine vos). De Commiesaris van Politie: R. P. BRONS. De BURGEMEESTER van Zierikzeï brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat er op Diasdag den 15 November a s., des nam. te 2 uur, op het Raadhuis, eene openbare vergadering van den Gemeenteraad zal ge houden worden, waarin de navolgende punten zullen worden behandeld: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Aanbieding begrooting 1928 van het Burgerweeshuis. 4. Subsidie voor een cursus in bedrijfs- contrdle (aangehouden). 5. Vaststelling van rooiljjnea. 6. Wjjziging en opnieuw vaststelling be sluiten inzake geldlteningen. 7. Onderhandscho verpachting van het genot ran jacht. 8. Tfjjziging reglement Burgerlijk Arm bestuur. 9. Voorstel tot verhooging van een aan bestedingssom. 10. Voorstel betreffende vacature klokkenist muziekdirecteur. 11. Stichting van een noodslachtplaats. 12. Verzoek Hoofd O. L. School A om eervol ontslag. 13. Benoeming lid der Commissie van tos- zicht op het Lager Onderwijs (perio dieke aftreding). 14. Beneeming Regent van het Burger weeshuis (periodieke aftreding). 15. Benoeming Regent van het Burgerlijk Armbestuur (periodieke aftreding). 16. Comptabiliteitebesluit. Zierikzeb, den 12 November 1927. De Burgemeester, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTETN VAN RENGERS KERKE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat het verzoek van de Firma DEN HAAN KRAMER te Zierikzee, om in het perceel, kadastraal bekend in sectie A, no. 2624, een benzinemotor van 4 P.K.voor het dry ven van een yzeren draaibank en een amaril-sljjpsteen te mogen plaatsen, door hen is ingewilligd. Zierikzee, 11 November 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. WJ^L'Nn De BURGEMEESTER en WET- SfNjr HOUDERS van Zierikzeï doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zgne vergadering van 18 October 1927, No 17, is vastgesteld de navolgende verordening De RAAD der gemeente Zierikzeï; Overwegende, dat volgens artikel 178 der Gemeentewet de R>ad ten miaste eenmaal in de vjjf jaren moet verklaren,- welke ver ordeningen, tegen welker overtreding straf is bedreigd, als nog geldende zullen worden aangemerkt; Gezien het advies der Commissie voor de Strafverordeningen d d. 17 October 1927; Gezien het advies der Gezondheidscom missie, gezeteld te Zierikzee, d.d. 17 October 1927, No 570; HIEFT BESLOTEN: te verklaren, dat de verordeningen, tegen welker overtreding straf is bedreigd welke voortdurend en met uitsluiting van alle andere geldend blijven, zjjn de volgende: Algemene Politieverordening voor de ge meente Zierikzee vastgesteld 28 Febr, 1912, afgekondigd 14 Maart 1912. Verordening tot wijziging der Algemeene Politieverordening voor de gemeente Zierikzee, vastgesteld 4 Dec. 1912afgekondigd 24 Deo. 1912 Idem, vastgesteld 29 Mei 1914, afgekondigd 19 Juni 1914. Idem, vastgesteld 30 Oct. 1916, afgekon digd 15 Nov. 1916 Idem vastgesteld 28 Juliil917, afgekondigd 20 Aug. 1917. Idem, vastgesteld 21 Dec 1919. afgekondigd 10 Jan. 1920- Idem, vastgesteld 20 April 1920, afgekon digd 10 Mei 1920. Idem, vastgesteld T Mei 1920, afgekondigd 28 Mei 1920. Idem, vastgesteld 11 Oct* 1920, afgekon digd 27 Oct. 1920. Idem, vastgesteld 1 Aug. 1921, afgekondigd 17 Aug 1921. Idem, vastgesteld 11 Oct 1921, afgekon digd 28 Oct. 1921. Idem, vastgesteld 18 Nov. 1921, afgokon- digd 12 Dec. 1921. Idem vastgesteld 4 Aug. 1922, afgekondigd 24 Aug. 1922. Idem, vastgesteld 1 Sept. 1922, afgekon digd 25 Sept 1922 Idem, vastgesteld 30 Oct. 1922 afgekondigd 6 Dec. 1922. Idem, vastgesteld 29 Dec. 1922, afgekon digd 15 Jan. 1923. Idem, vastgesteld 22 Jan. 1923, afgekon digd 5 Febr. 1923. Idem, vastgesteld 17 Maait 1924, afgekon digd 16 April 1924. Idem, vastgesteld 17 Sept. 1924, afgekon digd 3 Oct 1924 Idem, 'vastgesteld 18 Nov. 1924, afgekon digd 5 Dec 1924 Idem, vastgesteld 3 Maart 1925, afgekon digd 4 Mei 1925. Idem, vastgesteld 15 April 1925, afgekon digd 4 Mei 1925 Idem, vastgesteld 17 Juni 1925, no. 15, afgekondigd 6 Juli 1925. Idem, vastgesteld 17 Juni 1925, no. 16, afgekondigd 6 Juli 1925. Idem, vastgesteld 17 Juni 1925, no. 17, afgekondigd 6 Juli 1925. Idem, vastgesteld 12 Aug. 1925, afgekon digd 4 Sept. 1925. Idem, vastgesteld 4 Mei 1926, afgekondigd 7 Juni 1926. ït&m, vastgesteld 29 Nov. 1926, afgekon digd 20 Dec. 1926. Idem, vastgesteld 3 Mei 1927, afgekondigd 25 Mei 1927. Idem, vastgesteld 31 Mei 1927, afgekon digd 22 Juni 1927. Verordening tot voorkoming en blussching van brand in de gemeente Zierikzee, vast gesteld 4 April 1892, afgekondigd 28 Apiil 1892. Wijziging der verordening tot voorkoming en blussching van brand in de gemeente Zierikzee, vastgesteld 23 Maart 1896, afge kondigd 8 April 1896. Alsvoren vastgesteld 20 April 1920, afge kondigd 10 Mei 1920. Verordening tot wjjziging der verordening tot voorkoming en blussching van brand in de gemeente Zierikzee, vastgesteld 4 Aug. 1922, afgekondigd 24 Aug 1922. Alsvoren, vastgesteld 30 Oct 1922, afge kondigd 10 Nov. 1922. Verordening, als bedoeld bij de Woning wet, vastgesteld 27 Aug. 1923, afgekondigd 28 Sept 1923. Verordening tot wering en beteugeling van besmettelijke ziekten bij schoolkinderen in de gemeente Zierikzee vastgesteld 80 Nov. 1910, afgekondigd 23 Dec. 1910. Verordening betreffende huisarbeid bjj het garnalen en mosselpellen, vastgesteld 7 Febr 1919, afgekondigd 22 Febr 1919. Verordening op woonwagens en weon- schepen in de gemeente Zierikzee vastgesteld 3 Febr. 1927, afgekondigd 18 Febr. 1927. Verordening op de keuring van waren, vastgesteld 17 Dec. 1920, afgekondigd 8 Juli 1921. Verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch in de gemeenten Zierikzee, Kerk- werve en Noordgouwv, vastgesteld 18 Dec. 1921, 8 Mei 1922, 1 Sept. 1922, afgekondigd 19/23 Oct. 1922. Verordening op de monumenten in de geme'ente Zierikzee, vastgesteld 23 Mei 1924, afgekondigd 17 Juli 1924. Verordening op het in- en uitjagen van schepen in de Nieuwe Haven te Zierikzee, vastgesteld 29 Nov. 1922, afgekondigd 15 Dec. 1922. Motor- en Rjjwielverordening, vastgesteld 17 Juni 1925, afgekondigd 21 Sept. 1925. Wjjziging der Motor- en Rjjwielverordening, vastgesteld 2 Nov 1926, afgekondigd 26 Nov. 1926. Verordening tot vaststelling van rooiljjnen, waarlangs op de perceelen Sectie A nos. 2098 en 1275 mag worden gebouwd, vast gesteld 9 Oct. 1925, afgekondigd 30 Oct. 1&25. Verordening tot vaststelling van de rooiljjn aan de Zuidzijde va-, do Weststraat, vast gesteld 16 Maart 1926, afgekondigd 10 April 1926. Verordening tot vaststelling van rooiljjnen voor de Westzjjde van het Vrjje, vastgesteld 3 Febr. 1927, afgekondigd 25 Febr. 1927. Verordening tot vaststelling van een rooi ljjn voor de Zuidzjjde van de Wandeling, vastgesteld 3 Febr. 1927, afgekondigd 28 Febr. 1927. Veror lening tot vaststelling van een rooi ljjn voor de Westzijde van den Langen Blok- weg, vastgesteld 22 Maart 1927, afgekondigd 23 April 1927. Zjjnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zeeland, volgens hun berigt van den 4 November 1927, No. 198, 3e Afdeeling, in afsehrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 12 November 1927. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. I. WITTERMANS. Secretaris. HET FASCISTISCH PARLEMENT. De parlementaire schijn, welk© het fas cisme in Italië met zijn merkwaardige kieswet, die het overwicht der partij al reeds Verzekerde, nog handhaafde, is do,or de inVoering van een nieuw stelsel geheel en al Verdwenen. De Groote Fascistische Raad heeft het programma der nationale vertegenwoor diging bestudeerd en bepaald, dat der tien groote economische associaties van Italiaansche werkgevers en werknemers een lijst Van candidaten zullen opstellen, welke zal worden onderzocht en met an dere elementen aangevuld, zoo dat de lijst een algemeen karakter zal dragen en een afspiegeling zal zijn Van de verschillende categorieën. Er zal Voor het geheele land één enkel kiescollege worden ingesteld. Het kiesrecht zal alleen worden toege kend aan hen, die (met hun quitantue voor de vakvereenigingscontributie kunnen aan- toonen actieve elementen te zijn in het nationale leven en aan hen, die nuttig zijn voor de nationale gemeenschap. Het aantal afgevaardigden zal tot 409 wor den verminderd. De speciale arbeid, die aan het parlement zal worden opgedra gen, zal later worden gepreciseerd. De Senaat zal zijn tegenwoordige sa menstelling behouden. De minister van Justitie is belast met het uitwerken Van een wetsontwerp in dezen zin. Men krijgt dus een door 'het fascistisch opperbestuur samengestelde Kamer, zoo- dat wian een „Volksvertegenwoordiging" geen sprake meer is. CONCERTZAAL-BIOSCOOP. groot romantisch filmspel. WIJZIGING ZIEKTEWET. Ingediend is een wetsontwerp toit wiju ziging der Ziektewet. 1 De Minister geeft ten aanzien van het ziekenfondswezen de voorkeur aan een regeling 'bij afzonderlijke wet. De wensdhelijkheid is bOvendfen ge bleken om den kring der onder de Ziek tewet Vallende groepen van personen uit te breiden. Voorgesteld wördt de Verzekering uit te strekken tot alle loonarbeiders, onver schillig of zij In dienst Van een onder neming dan wel in dienst Van een parti culier arbeid verrichten en onverschillig ook of zij in Vasten dan wel in lossen dienst verkeeren. De verzekering wordt voorts onafhan kelijk gemaakt v|an de hoogte van het loon van den arbeider. Derhalve zullen als gevolg van het loslaten van den eisch, dat de arbeid in dienst van een onder neming moet worden Verricht, o,ok dé persoonlijke diensten onder de verzeke_ ring komen te vallen, onverschillig of zij al dan niet bij den werkgever inwonen. Intusschen zal, naar het voorbeeld der ongevallenwetten, geen ziekengeld naar een hooger dagloon dan f8 kunnen wor den vastgesteld. i Het wetsontwerp sitelt naast de Verze kering bij de ziekenkas Van den Raad Van Arbeid die verzekering bij een er_ kende 'bijzondere ziekenkas, bij een er kende ondernemingsziekenkas en bij een erkende 'bedirijfsvereeniging. Géén plaats is ingeruimd, aan de voorziening tegen geldelijke gevolgen van ziekten, geregeld bij collectieve arbeidsovereenkomst. Voor de bijzondere ziekenkas wiordt een minimum aantal leden vereiscfat van 2000, Voor de ondernemingskas is het mini mum gesteld ,op 400 verzekerden. Het ontwerp opent echter aan de bij zondere kas, 'welke minder dan 2000 leden telt, de gelegenheid om toch te worden erkend, wanneer zij onder zekere voor. waarden toetreedt tot een vereeniging wan ziekenkassen, waarbij1 te zamen 5000 personén zijn verzekerd. Voor de bedirijfsvereeniging wordt als eisch gesteld 'n minimum Verzekerd loon bedrag van f 2l/2 milüoen, welk bedrag een aantal Verzekerde arbeiders van on geveer 2500 vertegenwoordigt. ZIERIKZEE. Wij ontvingen een bro chure, getiteld: Ajrf- 40 vo-.r den recliter van de hand van Mr. H- P. Marchant, lid der 'Tweede Kamer. Zooals in den aan hef dezer brochure reeds wodt gezegd, is Art. 40 van het B ezoldigingsbesluit zóó vermaard geworden dat welhaast ieder weet welke bepaling wordt bedoeld, wan neer over dit artikel geschreven of ge sproken wordt. In deze brochure is 't verloc.p der aangelegenheid vóór den rechter en "de béteekenis der uitspraak nog pens uitvoerig uiteengezet. Van de bekende firma N.V- P. Sluis' pluimvee- en veevoederfabrieken te Wees- perkarspel ontvingen wij voor het jaar 1928 een keurig verzorgden maandkalen- der met pluimvee- en vogelafbeeldingem, naar de natuur geteekend. De achterzij den zijn van leerzame illustraties voor zien. Deze kalender is alleen bestemd voor de clientèle van bovenvermelde firma en wordt verstrekt tegen inleveirifng der kaartjes, die zich in of aan de ver pakkingen bevinden. Aan M. P. J. v|. d. Berge te Eind hoven is door den burgemeester aldaar de medaille uitgereikt voor mienschlie- vend hulpbetoon, v. d. B. had op 12 Juli l.L uit de Westerhavensiluis alhier een drenkeling gered met eigen levensgevaar. HAAMSTEDE. Donderdagavond j. 1. werd in de zaai van hotel „Bom" de aangekondigde lezing door mevrouw v. Hoogstraten—Schoch gehouden. Tengevol ge van het ongunstige weer was de op komst, hoewel naar omstandigheden be vredigend, niet zoo. ruim als gewoonlijk. Na een korte inleiding over maatschap pelijk werk, waarbij men zooiveel mis lukte levens aantreft, begon spreekster te vertellen van het boek „Maria en Martha"1 van den Deenschen schrijver Anker Lar- sen. Daarna schetste Zij op duidelijke en boeiende wijze de verschillenjdie hoofd personen uit dit werk en toonde de ge breken in hun karakters aan, waarbij uitkwam, dat zulke karakters ook onder ons veel voorkomen. Zooals in het boek enkele maatschappelijk begunstigden toch het ware geluk niet 'kennen en tobbers soms werkelijk gelukkig zijn, omdat ze rust in 'God vonden, zoo gaat het ook in onze maatschappij. Met onverdeelde aandacht Werd spreekster gevolgd. Bij 't einde dankte dhr. v- d. Berg spreekster namen# het Comité voor Chr. Win1\er- lezingen, waarvan deze lezing uitging, en ook namens het publiek voor haar boeien de voordracht. BRUINISSE. Zaterdagmiddag sloeg het paard, bespannen voor de wagen, van de „Automaat" in de Molenstraat op hol. In dollen .ren ging het door de verlengdie Molenstraat, de Molendreef, de Nieuw- straat in, alwaar het dier bij de „Twee Gezusters" tot staan werd gebracht. Op den bok zaten drie knaapjes van om streeks 10 jaar, die dit ritje in doodsbe nauwdheid hadden meegereden. Een groot geluk mag het heeten, dat de wagen té gen niets aangeslingerd is, anders zou den de jongens er allicht niet zoo goed zijn afgekomen. - De heer A'. J. Gideonse, geboortig van Bruinisse, thans wonende te Gouda, is bevorderd tot hoofdcommies belas|t met de bid. (Onderwijs, pensioenen en personeel ter secretarie aldaar. NOORDELIJKE ZEEUWENBOND. Vorige week werd door de Noordelijke Zeeuwenbond te Groningen zijn eerste avond-bijeenkomst van het seizoen ge houden. De voorzitter, dhr. Mulock Houl- wer, verwelkomde de leden in de Com- Imissiezaal der Harmonie met een toe spraak, waarin hij dooreenvlocht de lot gevallen van het gewest Zeeland en den Bond in 'de laatst verioopen maanden, om te besluiten met een aanbeveling van Bond in de belangstelling zijner leden in verband niet de ernstige beteekjeinis, die deze in zijn kern bezit. Dhr. Veersema gaf een beschouwing over „Zeeuwsche bouwkunst", toegelicht met fraaie lichtbeelden. Op fijne wijze analyseerend trok spr. hierbij een parellel tusschen het menschelijk leven en zijne openbaring in de kunst. En wat betreft de wonderwerken, nagelaten uit den tijd, )aan de Renaissance voorafgaand, liet hij daarnaast gevoelen de groote invloed der Vlaamische meesters in Zeeland. In het bijzonder stond dhr. Veersema stil' bij den St.-Lievensmonstertoiren te Zierikzee, die niet eens tot een derde gedeelte van de bedoelde hoogte tot uitvoering is ge bracht en die, evenals de toren der kajtj!ie- draal te Antwerpen, ontworpen door een der leden van de familie Keldermans, ver wantschap daarmede in zijn wezen ver" toond zou hebben, maar ook deze zoo- wfel in stoutheid van conceptie als in hoogte aanmerkelijk zou hebben over troffen. De avond werd besloten met een toon eel voorstelling in Zeeuwsch dialect, uitnemend in karakter gehouden. VERNIEUWING RIJBEWIJZEN. Zij die in 1918 en 1919 een rijbewijs verkregen en thans vernieuwing verlan gen, vervoegen zich vóór 28 November a.s. ter secretarie hunner woonplaats; aanvraagformulieren en inlichtingen z'ijti daar kosteloos verkrijgbaar. Geneeskun dig onderzoek bij deze aanvragers niet vóiór 19 November a.s- Uitreiking door de Griffie tusschen 5 en 17 December a.s. Kosten Provincie f 1,50. RECHTZAKEN* DE AARDENBURGSCHE VERKIEZINGEN Vrijdag stond voor de rechtbank te Middelburg terecht de gem.-ontvanger van Aardenburg, aan wien werd ten, laste ge legd dat hij: le. op of omstreeks 21 Mei 1927 te Aardenburg bij gelegenheid der krach tens wettelijk voorschrift en wel krach tens de Gemeentewet en de Kieswet, uitgeschreven verkiezing van de leden van den gemeenteraad van Aardenburg, als lid van het stembureau in stenrdis- trict II, dat zitting hield in een Roomseh- Katholieke school te Aardenburg, door Dal ben ik gelukkig niet, Wanf'k pruim uifsluifend de sappige en malsche opzettelijk gedurende den tijd, verioopen tusschen het openmaken van de stembus na afloop der stemming, het openen en nagaan der stembiljetten en het vaststel len van den uitslag der stemming, althans gedurende den tijd, verioopen tusschen den aanvang der stemming en het oogen- blik, dat de uitslag der stemming was vastgesteld en was bekend gemaakt aan, het in het stemlokaal aanwezige publiek, bedriegelijk bij ongeveer 69, althans bif een groot aantal stembiljetten, in een stemvakje het witte stipjie 'was rood ge- imaakt met een rood afgevend polijood althans rood afgevend voorwerp, in nog een stemvakje of meerdere stemvakjes het witte stipje rood te maken, alhans daarop bijvoegingen, aanwijzingen van een Can dida at of aanduidingen van eeln kiezer aan te brengen, zoodat daardoor die stembiljetten van onwaarde werden verklaard, opzettelijk bedriegelijke han delingen heeft gepleegd, waardoor de stemmen van de kiezers, die hun stem hadden uitgebracht door middel van die 69 stembiljetten, die van onwaarde wa ren en van onwaarde werden verklaard althans door middal' van een groot aantal dier stembiljetten van onwaarde werden, althans opzettelijk voornoemde stemming, dit toen aldaar plaats had ge had, heelt verijdeld, althans een bedrie gelijke handeling heeft gepleegd, waar door aan die stemming een andere uit slag Werd gegeven dan door de wettig ingeleverde stembiljetten 'was of zou zijn verkregen 2e. op of omstreeks 21 Mei 1927 te Aarden'burg bij gelegenheid der krach tens wettelijk voorschrift en wel krach tens de Gemeentewet en de Kieswet uit geschreven verkiezing van de leden van den gemeenteraad van Aa^denbürg als lid Van het stembureau in kiesdistrict II, dat zitting hield in een Roomsch-Katho- Iieke school te Aardenbhrg, door te han delen op de wijze onder le. omschreven, de onder le. Vernoemde stembiljetten, die 'biestemd waren om1 tot bewijs te dienen van het feit op welken candidaat de kie zers, die deze stembiljetten hadden in gevuld, door in een stemvakje het witte stipje rood te maken, hun stern hadden uitgebracht, althans tot bewijs vian eenig feit, Valschelijk heeft opgemaakt of ver_ valscht te gebruiken of door anderen te doen gebruiken, terwijl uit diat gebirulk eenig nadeel kon ontstaan. Verdachte ontkende het feit gepleegd te hébben. 1 Tal Van getuigen kWaimen verklaren op lijst III Caisman te hébben gestemd. Op de Vraag van den verdediger naar een afspraak tusschen de drie partijen om1 door stemuitwisse'ïng Catsman geko zen te krijgen, konden Velen geen inlich ting geVen. Wel verklaarde een, die zelf candidaat was Van de vrijzinnigen, op Catsman te heb'ben gestemd, maar de Verdediger werd niet toegestaan nadere vier klaring daarvan te vragen. Een zestal andere getuigen stemden op de arbeiderslijst, op den candidaat Cort- hals. Door enkele igetuigen werd nog ver klaard, hoe het opnemen der biljetten geschiedde. De later ongeldig verklaarde biljetten werden naar verdachte toege schoven. Get. v. d. Broeke verklaart op dé anti revolutionairen te hebben gestemd en meent datshet er niet op aankomt, waar om hij dit als vrijzinnige heeft gedaan. Get. heeft gezien, dat vier heepen, n.l. de drie leden van het stembureau en de gem.-secr., de biljetten openden en op stapels legden en dat toen eerst de voor zitter begon te lezen. De van onwaarde verklaarde stemmen waren alle bij ver dachte neergelegd. Ook enkele andjere kiezers verklaarden in gelijken geest. De deskundige, de heer Van Waege- ningh uit Maastricht verklaarde, dat de andere teekens op de biljetten later moei ten 2Jijn aangebracht dan de eerste aan wijzing van de stem. De heeren E- de Ceulenaer, lid van het stembureau, en de gem.-secr. verklaarden niet verdachts te hebben bemerkt en niets te weten van een afspraak om te knoeien. De officier van justitie wil geen politiek bespreken, maar er toch even op wijzen, na al de aanvallen, die hij in den laatsten tijd ondervindt, dat hij wil afwachten wat daarvan in de Tweede Kamer zal worden gezegd. Hij wil er echter nog den na druk op leggen dat, als hij spreekt over

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1