Zierikzeesche Nieuwsbode DE BUREN. B IJ VOEGSEL Uit Stad en Provincie. FEUILLETON. MIJNHARDT's Uw ASTHMA" bshoorende bl] de «an Vrijdag It No*. 1927, no. 116t9. ZlERlKZEE. Woensdagavond ongeveer kwart vóór zes waren twee mannen bezig benzine uit een vat te pompen m de tank, welke buiten de stad gelegen is op den hoek van den Prov. Straatweg en 'sHeer Lauwendorp. Op een gegeven oogenblik weigerde de pomp der installatie en nam men een handpomp om het vat verder te ledigen. Nu was echter van een her metische afsluiting geen sprake meer en konden de 'benzinedampen ontsnappen, hetgeen dan ook geschiedde. Bij den heer schenden Westenwind woeien de benzinedampen Oostwaarts, waar een petroleumlantaam stond, die de mannen gebruikten bij hun arbeid. Spoe dig vloog dan ook door zelfontbranding het vat benzine in brand. Hoog laaiden de vlammen op, maar door zand in de vuur de te werpen, slaagde men er in die vlammen te dooven. Het vat met benz-'ne brandde geheel uit. Inmiddels was de politie en de brandweer gewaarschuwd, maar optreden was gelukkig niet noodig. De spuiten, die reeds onderweg waren, konden weer inrukken en de zware klok van den stadhuistoren, die lijn metalen stem ver in 't rond liet hooren, werd helt zwijgen opgelegd. Daarmede was de rust weer teruggekeerd. Zou het niet gewenscht zijn, dat m'en van overheidswege 't overhevelen van benzine en soortgelijke werkzaamheden met dat gevaarlijke goedje, niet langer bij kunstlicht toestond, maar dart zulks overdag geschiedde? Het Comité voor Chr. Winter lezingen hield Woensdagavond in hotel „Juliana" haar eerste 'bijeenkomst, die heel goed was 'bezocht en waar als spreekster op trad mevr. van Hoogstraten—Schoch, die, nadat de voorzitter, de heer D. Mulder, haar met een enkel woord had ingeleid en voorgegaan was in gebed, een cause1- rie hield ter voorbereiding van haar eigenlijke rede over het boek van den Deenschen schrijver Anker Larsen: „Mar tha en Maria". In dit werk teekent de schrijver op zeer 'bekwame wijze de diep mensche- lijke figuren, die de spreekster voor haar toehoorders liet leven en de kenmerken de karaktereigenschappen van de twee zustere, die zooveel verschilden, als het ware ontleedde en op speciale gevoelsn uitingen het licht liet vallen om des te dieper te kunnen schouwen. Tijdens de zielkundige beschouwingen naar aanleiding van Lairsens' werk, vond spr. gelegenheid voojral ook de jonge mensehen te wijzen op den ernst van 't huwelijksleven, dat zoo menigmaal het doelwit vormt voor bijtende spot. In 't laatste deel van haar betoog toe kende de spreekster de eenvoudige fi guur van MaTtha, die in allen eenvoud haar weg ging, het leven aanvaardde zoo>- ais het zich aan haar voordeed en met een glimlach op het gelaat de haar op gedragen taak in dit leven vervulde. Z'j critiseerde niet, zooals haar zuster, wijtte haar lot niet aan een ander, zooals haar stiefmoeder, maar verstond het leven. Velen zullen zeker genoten hebben van hetgeen mevr. Hoogstraten heeft voorge dragen. De voorzitter dankte de spr. voor haar 'boeiend betoog, waarop na het zin gen van de Avondzang, met dankgebed werd geëindigd. OOSTERLAND. Vergadering van den Raad, gehouden op Maandag 7 Novem ber. Voorzitter de burgemeester. Tegen woordig alle leden. Gelezen wordt een schrijven van den Minister van Onderw'., K. en W., waaruit 'b'iijkt, dat 'bij' de Re geering geen termen bestaan om in te gaan op het verzoek van den Raad om Naar het Engelsch van BETTY BEGGS. vergunning, dat de scholen in deze-ge meen te minder dan 7 achtereenvolgende leerjaren omvatten. Naar aanleiding van een verzoek van den secretaris, om uit- woning, zal worden geadviseerd de ver gunning toe te staan tot 1 Januari 1929. Gewenscht wordt, dat de secretaris voor de ingezetenen zal te spreken zijn iede- ren werkdag, des voormiddags van 9— 12 uur. Op het verzoek van het Be stuur van het Ziekenhuis te Noordgouwe om de 'bijdrage, toegekend bij R. B. van 22 Juni 1927 te verieenen voor 10 achter-r eenvolgende jaren, wordt gunstig ba- schikt. Het tweede lid van artikel 1 der verordening op de heffing van havengeld wordt gewijzigd in dien zin, dat voortaan voor vaartuigen, die het geheele jaar van de haven geb'ruik maken, in plaats van 6 10 maal het verschuldigde voor één reis moet betaald Worden. Het tarief voor het opslaan van suikerbieten oip de ha ven wordt voor 'beide gedeelten, met in gang van 1 JanuaTi 1928 met f 0,05 per 1000 KLG. verminderd. Vervolgens komt aan de orde de vaststelling der beloo ning voor den havenmeester. Deze wordt op voorstel van B. en W. bepaald als volgt: voor het innen van kade- en ha vengeld 15 pCt., voor het innen van op- siaggeld 10 pCt Nog geschiedt vaststel ling van den 'borgtocht voor den nieuw te 'benoemen havenmeester, welke op f 500 wordt 'bepaald. Voor den cursus voor voortgezet onderwijs hebben zich te Oosteriand 6- en te Sirjanslamd 10 leerlingen aangemeld. Besloten wordt te Oosteriand den cursus niet te laten door gaan, wanneer zich niet het vereltschte getal van 10 aanmeldt. Tot onderwijzers aan deze cursussen worden benoemd, voor Oosteriand de heeren D. Istha en L. van Nieuwenhuijze, voor Sirjansland de heeren W. Oudshoorn en W. Dane. De huishuren voor Tuindorp worden voor 1928 vastgesteld op dezelfde bedragen va|n thans. Het sup'pl.-kohier hondenbelasting voor 1927 wordt vastgesteld op f12. De betaling moet plaats hébben vóór 1 Jan. a.s. In vertvand met de wijziging" van de wet op de personeel© belasting is door B. en Wi. onderzocht, welk verschil zulks voor de gemeente geeft. Door de her schatting van de huurwaarden, die dezer dagen plaats vond, zijn vele perceelen verhoogd, waardoor geen mindere op brengst wordt verwacht. B. en Wi. stel len voor alsnog niet tot verhooging van het aantal opcenten over te gaan, waar toe Vbesloten wordt Bij de rondvraag wordt gewezen op de wenscheiijkheid de bbomen op het oude kerkhof te Sirjans land te laten opsnoeien en een bte dek king aan te brengen op de welput voor de smederij van den heer A. Hanse. Daarna sluiting. ST.-PHILIPSLAND. Tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand alhier is benoemd dhr. J. de Rooij. STAVENISSE. Het vervoer van de sui kerbieten van den akker naar de kade alhier begint al heel aardig teneinde te loepen. Alle bieten worden van hier per scheepsgelegenheid vervoerd. Dank zij het mocie najaarsweer in October valt deze oogst nogal niet erg tegen. De opbrengsjt loopt uiteen van 8 tot 18 duizend k.g. per gemot. Gemiddeld kan men misschien op 14000 K.G. rekenen. Het gehalte loopt cok zieer uiteen. Men heeft van dé fabriek briefjes ontvangen van 14 tot 20 o/o. Van deze laatste natuurlijk niet veel'. Gemid deld is er misschien 17i/2 °/o gehaltï verkregen. ST.-MAARTENSDIJK. Het kantoor der directe belastingen enz. zal van 12 Dec. 1927 t/fm. 7 Jan. '28 op Maandag en Woensdag van nam. 6—8 uur ook ge opend zijn voor belanghebbenden voor het aanvragen en verkrijgen van koste- looze rijwielbelastingmerken 1928. SCHERPENlSSE. Bij het bestuur van het Cal. Waterschap „Scherpenissé" was een verzoek ingekomen van een aantal grondgebruikers in den Scherpenlsse-p,ol der om middelen te scheppen tot het verkrijgen van een lageren polderwater stand. Naar aanleiding van genoemd ver- 27 „Lady Nell speelt liever bridge". „Mij dunkt, het is een verschrikkelijk mensch", sprak Clorinda, met diepe ver ontwaardiging. Ze bleef bij de kinderen tot het laatste oogenblik; toen ging ze zoo gauw mo gelijk naar Brimley terug, om daar nog net op tijd voor de thee te komen. Maar in den grooten salon vonden ze niemand, behalve Dorinda, Sir Lucius was gaan rusten, zei ze£ en Lady Nell had Sir George en Lord Richard in den auto meegenomen. „Ze hebben de juweelen van Brimley bewonderd", zei Dorinda. „Vanavond zal Lady Nell ze dragen". „Zijn ze mooi?" vroeg Nicholas. „Ik haat juweelen", ze: ze met groe ten nadruk. Ondanks de bedreiging, die hun allen steeds boven het hoofd hing, volgde er nu toch een opgewekt theeuurtje. Nicho las deed zijn best, om de meisjes voor een oogenblik althans, het sombere te doen vergeten, en steeds lokte hij haar uit, om te spreken van het Canadeesche plannetje, waar zij immers zoozeer van vervuld waren. zoek werd j.l. Dinsdag een vergadering van ingelanden gehouden, waarin alle stemgerechtigden tegenwoordig waren. Na voorlezing van 't bewuste verzoekschrift stelde de voorzitter namens het bestuur voor, om' aan dat verzoek zooveel moge lijk tegemoet te komen en wel door op verschillende plaatsen de waterleidingen en op andere plaatsen de bestaande sloo- ten tot betere waterleidingen te bedel ven en in de dam'men grootejre buizen te léggen, een en ander werd, met hulp van de gewone onderhoudsplichtigen ge raamd op ongeveer f 2200, kosten voor het waterschap. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen, om in 1928 uit te voeren. Verder werd druk gesproken over eene al of niet noodige motorbema;ing voor den Soherpenissepol- der. Ook hiervoor was door den water bouwkundige een berekening gemaakt welke uitkwam' op f 1 per gemet per jaar. Sommigen kwam1 dat wat weinig voor. Op voorstel van een der ingelanden weTó echter besloten het punt van bemaling <tan te houden tot de a.s. voorjaatrsvergar dering. Met het oog op de geraamde kos ten zal vroegtijdig aan ieder ingeland de berekening met toelichting enz. wopden toegezonden, om1 deze vójór de verg. te beoordeelen of advies daarover in te winnen. Thans werd echter bij stemming reeds uitgemaakt, dat bij eventueele mo- torbemaling volgens klassifiseering de be taling zal plaats hébben. POORTVLjET. Doordat ze uitgleed viel de vrouw van J. KL Donderdagmorgen in de haven te Strijenham. Het water stond vrij hoog. Doordat er dadelijk hulp toeschoot, kwam' ze er met een nat pak en den schrik er af. OUD-VOSSEMEER. De heer J. D. Quist heeft tegen 1 Januari a.s. ontslag ver zocht als havenmeester, een functie die een reeks van jaren door hem vervuld werd. Een petroleumleurster van de Ajuto- toaat werd dooir een wagen met een span paarden aangereden; het geval is nogal goed afgeloopen. Een dikke voet belet haar het loopen. Naar wordt medegedeeld hebben; zich een 9-tal jongelui aangemeld voor de vooroefeningen voor de vrijwillige land storm. Deze oefeningen worden gehouden in een lokaal der O L. School. „Ik zal veehouder zijn", zei hij, „en Dorinda moet dan over de melkeriji gaan". „Maar dan als je blieft, geen vingers in den room steken!" zei ze; waarna ze heel openhartig bekende, hoe ze, als kinderen, wel eens zich aan dit vergrijp hadden schuldig gemaakt. Naarmate ze nog meer van die dingen uit haar jeugd ophaalden, werden ze er niet vroolijker op gestemd, want, telkens viel hun dan ook weer te binnen, de onmenschelijke wreedheid van hun grootvader. Nicholas had er maar liever niet van gehoord, zóó zeer deed hem dit aan. „Arme Dorry! Jij hebt er altijd nog 't meest van te lijden gehad", zei Clorinda. „Weet je nog wel dien dag, toen hij er achterkwam, dat je van den staljongen hield?" „He, neen, dat moet je niet vertellen", drong Dorinda. „Dorry was toen nog pas acht jaar oud", lichtte Clorinda nader toe, „en Tommy Green placht suikertjes voor haar mee te brengen, een lekkernij, waar we nog nooit op getre.cteerd waren. Tommy was een jongen van een jaar of vijftien. Grootvader hoorde, dat zij hem bedankte; ja, ik geloof zelfs, dat zij hem kuste....j. En wat heeft die arme Tommy er toen van langs gehad! O, maar!"..... „Hé, niet niet verder vertellen", drong Dorinda weer. Nicholas trachtte maar gauw het on derwerp een andere richting te geven door zoo luchtig mogelijk te zeggen: ,,'t Is altijd zaak, om heel goed toe te kijken, wien u uw liefde schenkt. Miss Dorinda, ofschoon u in Canada uw ge negenheid misschien wel aan een stal jongen mocht schenken". Hoofdpijn-Tabletten 60c' Lsxeer-Tabteiten60 Zenuw-Tabletten 75ct Staal-Tabletten 90°t Maag-Tabletten 75ct Bij Apoth. en Drogisten. ONDEBTTIJS. ST.-AiNNALAND. De cursus voor on derwijs aan boven-leerplichtigen begon imet 13 leerlingen, dus maar juist het vereischte aantal. Nu is dit ech(ter ge stegen tot 17 (6 meisjes en 11 jongens) zcodat het voortbestaan van deze cursus voor dezen winter weer verzekerd is. Toch is het wel bedroevend, dat de animo voor dit herhalingsomderwijs 'zoo gering is. Eenige jaren geleden had men aan de Bijzondere School een cursus, die ruim1 60 leerlingen telde. Nu reeds 2 jaar achtereen kan men niet eens het vereischte getal van 13 krijgen. De Open bare school weet het e'lk jaar nog tort een cursus te brengen, doch 't .gaat ook sukkelend. En dat van een gemeente miert een schoolbevolking van bijna- 400 kin deren. bouw en fruitteelt geopend, onder leiding van dhr. C. A. Boogerd te NooTdwelJe. Voor dezen cursus hadden zich tot dus ver 21 leerlingen aangemeld. Tegenwoor dig waren behalve het bestuur der bo vengenoemde vereeniging, dhr. C. Blom, waarn. 'burgemeester, dhr. v. d. Piassche, Rijkstuinbouwoonsulent, dhr. H. v. Tole do, .voorzitter der tuinbouwvereenlging „Schouwen—Duiveiand'' en verscheidene 'belangstellenden. Dhr. W. v. Klooster, voorzitter der vereenigïng „N.-Westelijk Schouwen", opende de bijeenkomst on der dank voor de belangstelling en den steun van hen, die medemerkten om de zen cursus tot stand te doen komen. Spjr. zeide, dat de vraag: „Kunnen wij tuin. en ooftbouw aanbevelen als vak om brood te verdienen?" niet zoo gemakkelijk te beantwoorden is. Als bezwaar in dezen stuiten wij momenteel op de hooge ta- riefmuiren, die het buitenland optrekt, maar wij hebben in deze streek het voor deel, dat grondprijzen en werkloonen be trekkelijk niet boog Zijn. Dat Nederland ten opzichte der kwaliteit kan mededin gen met het buitenland, blijkt uit de (ui zendingen voor de tentoonstelling te Frankfort, waar ons fruit een uitstekend figuur maakte. Dhr. v. d- Piassche releveert, dat Haam stede, wat kassenbouw betreft, aan de spits van z'ijn ambtsgebied staat. Hij be handelt de vraag: „In hoever is het moi- gelijk, dat tuinbouw de welvaart zal be vorderen?" Dit is z.i. alleen mogelijk, als de bouw op 'de juiste wijze geschiedt. Tuinbouw is intenser dan landboiujw en stelt hooge eischen aan den ondernemer. Spr. hooipt, dat de belangstelling in dezen cursus moge blijven bestaan; de leer lingen zelve zullen onderling moeten me dewerken om succes te bekomen. Dhr. C. Blom verklaart, dat het hem een ge noegen is hier eenige woorden te kunnep spreken. Deze cursus is hem en de overige leden van het gemeentebestuur sympa thiek. Verscheidene H-A. land liggen in deze omgeving als 't ware braak voor landbouw, maar kunnen uitstekend benut worden voor tuin- of ooftbouw, terwijl op betrekkelijk klein terrein behoorlijke verdiensten kunnen verkregen worden:. Hij spoort -de leerlingen aan tot ijver en hoopt dat de cursus moge bijdragen tot een goede oplossing der levenskwestie voor deze streek. Dhr. v. Toledo, bekend practisch -groente- en fruitkweeker, geeft aan de hand eener zeer bevattelijk!© scherts een denkbeeld van wat groente- en ooft- teelt 'is en wat Zij vemscht. Spr- zegt, dat men zich niet moet laten ontmoedi gen door de hooge tarief muren; deze zullen in de toekomst verdwijnen. Niet de geheele wereld is geschikt voor tuin bouw en Nederland bezit in verschil lende streken, cioik op Schouwen, uit stekenden tuingrond. In geval van moei lijkheden voor uitvoer naar het buiten land, hebben wij toch altijd de steeds in bevolking toenemende centra's onzer groorte steden, die volop groenten en fruit vragen. Men moet geen tuin- of ooft- bouwer worden met de gedachte: „Er valt wel iets aan te verdienen", maar uit werkelijke liefhebberij voor het vak. Dan werkt men er zich met cursussen en onderling overleg wel in. Daarna opent dhr. Boogerd met dank voor de belang stelling den cursus niet een inleiding over de geschiedenis der fruitteelt. Wij wanschen hem' van harte succes op zijn streven. LANDBOUW fiN YEETEELT, HAAMSTEDE. Dinsdagavond j.l. werd in een der lokalen van dé open'b'. lagere school, daartoe door het gemeentebestuur welwillend afgestaan, vanwege de ver eeniging voor lumbouwLondefrwijs „Noord- Westelijk Schouwen" een cursus in tuin- Ze glimlachte eens even: „Maar u zou toch de veehoeder wezen, niet waar?" herinnerde zij. „O, verbeeld je, Clorinda, als grootvader er eens ach ter kwam'!" Haar stem beefde van angst. „Als hij wist, hoe ik over u dacht, Mr. Cartwright, dart zou hij u vast benadeelen". Nicholas verklaarde ronduit en lachend, dat hij' daar niet bang voor was; maar zij scheen er in 't minst niet door over tuigd en drong no-g angstiger: „Beloof mij, dat u op uw hoede zult zijn voor hem! Dat u..-.. dat ik.... O, Mr. Cortwright, u begrijpt immers wel, wat ik bedoel". „Ik beloof het u", antwoordde Nicholas. Terwijl hij den. hoed afnam, Zag; hij, hpe Sir Lucius met loerenden blik, het too- neeltje stond gade te slaan vanuit het venster. „Hij heeft ons gezien", sprak Nicho las kalm1. „Laat hem nu niet merken, dat je bang bent, lieveling". Reeds kwam de oude heer het terras opgewandeld. „Hij zal het heel goed vindén, want hij mag mij wel. Je hoeft dus niet bang te zijn", sprak hij en, om haar toen nog meer gerust te stéllen, beloofde hij, dajt hij dien avond niet meer mét haar zou spreken, maar zich uitsluitend zout rich ten tot Lady Nell en haar vrienden. Nadat zij toen ook boven bij haar broer was gegaan, trad Nicholas even eens het terras op. „Ik dacht, dat u wat rustte, Sir?" begon hij tot zijn gastheer. „Mag ik ook vragen, wait, u daar deed?" zei Sir Lucius scherp. ,,'t Hof maken aan UW kleindochter", TERKOOPINGrENo ENZ. ZIERIKZEE, 9 Nov. Ten overstaan van notaris Korteweg werden héden alhier publiek verkocht: a. voor de ervén van den heer A. Meeree: paarden voo|r f 278 en f 330; b. voor anderen: ossen1 voor -f 131, f 130', f 13(0, f 126', f 125 en; f 127. RENESSE, 9 Nov. Ten overstaan van notaris J. C. Dalebout alhier, werden he den ten verzoeke van heeren Geb'r. Ma- thijsse aldaar, in het openbaar verkocht kaïfvaarzen aan en bij de rekening, voor f250, f241, f225, f225, f243, later komen de van f 205, f 212 en f 190. sprak Nicholas. „Hoe kan 't ook an dere, niet waar, mooi als zij is?" „Toch is u wat te laat, Mr. Car^wrighitj. Ik heb haar al toegezegd aan Sir Richard, Vanavond wordt de verloving bekend ge maakt". Nicholas moest zich geweld aandoen om Zijin verontwaardiging te bedwingen en niet voorgewende lichtvaardigheid sprak hij: „Alles is gepermitteerd in den oorlog en in de liefde....! Toen u zoo oud was als ik, zoudt u hetzelfde gezegd hebben, Sir! Daarom ben ik niet van plan. mij te schikken in uw uitspraak. Ik ben echter bereid, den strijd te aanvaarden voor haar." Sir Lucius liet* zijn onaangenamen lach weer hooren: „Op mijn woord, Sir, u is een man naar mijn hart! Daar hebben we juist Sir Richard. We zullen hem op de hoogte brengen". Lord Richard met Lady Nell en Sir George traden van den anderen kant van het terras op hen af. „Lord Richard, u is niet vurig genoeg in uw liefde!" spotte Sir Luciuts. „Ik heb Zelf gezien, dat Mr. Cartwright haar hof maakte. Hij zegt, dat hij bereid is, om haar bezit te strijden". Beide heeren keken elkaar aan en het gelaat van Lord Richard werd purper. „U mag de wapens kiezen", lachte Sir Luc'us. „Want het moet geheel in den vorm gesclveden. Mr. Cartwright, wilt u mij tot getuige hebben?" Nu trad Lady Nell toch tusschenbe'de, „We kunnen 't niet echt tot een duel laten komen, Sir Lucius: Engeland is zoo veel minder romantisch dan in uw tijd Natuurlijk is het het beste dadelijk Akkers Abdijsiroop te nemen, wanneer de eerste asthmatische verschijnselen xooals: spoedig vermoeid zijn en hijgen, beginnende benauwdheden bij trappen- klimmen enz. zich voordoen. Men voorkomt daarmee erger. Maar ook wanneer Uw kwaal reeds vergevor derd is, ook dan zult Gij van een ge- regeldgebruik van Akker's Abdijsiroop oogenblikkelijk verlichting kunnen ondervinden. Volg het voorbeeld van duizenden, die ééns aan asthma leden en versterk Uw luchtwegen en bevrijd hen van het slijm met AKKER'5 Per koker: f 1.50, f 2.75, f 4.50 AANBESTEDCSGEH. ST..ANNALAND. Woensdagavond werd door de kolenvereeniging „Ons Belang" aanbesteed het lossen en vervoeren van een lading steen- en eierkolen. ingeschre ven werd ais volgt: Voor het lossen: A. V. d. Meer f4, M- Buijs f2,33, Jac. Rijti- Ib'erg f3,75, Jan Slager f2,80; alles per 100 H.L.; voor het vervoeren: J. Mossel- mian, a f 0,10 per H.L. ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen der week. 13 November. 1591. De Staten van Zeeland stellen een eed vast, welke door de predikan ten in Zeeland moet afgelegd wor den. 14 November. 1775. Watervloed op dezen en den vol genden dag in Zeeland. 15 November. 1437. Zware storm1 en watervloed in Zee land. 1'6 November. 1392. Hertog Albrecht geeft een hand vest aan Renners waal. 17 November. 1732. Het markgraafschap Veere en Vlis- singen wordt door de Staten van Zeeland voor vrije grafelijke ste den verklaard, waartegen de P|rins van Oranje protesteert 18 November. 1497. Aan Veere, Vlissingen, Brouwers haven, Westkapelle en Domburg vrijheid verleend tot het uitoefenen der hooge rechtspraak. 19 November. 1404 en 1421. Eerste en tweede Sint Elizabethsvloed. TAN HEINDE EN TER. Het Almerikaansche ministerie van Financiën publiceert gegevens omtrent de monetaire positie van verschillende lan den, waaruit blijkt dat de Noord-Aim'eri- kaansche Unie op het oogenblik 22y2 milliard bezit aan goudgeld, of 55 o/o van alle goudstukken, die op de wereld Het zou een politie-zaak worden, die schandaal verwekte". Er volgde een oogenblik van spanning. „Laat ze dan om' haar spelen", meende Sir George. „De kaarten zullen het uit wijzen: de Lady zal wezen, voor dengene die haar wint". Lady Nell klapte in de handen: „Dat is een goed idéel Laat ze' van avond om haar spelen". Sir Lucius vond dit ook een schitte rende oplossing. „Is u het daarmee eens, Lord Richard? En u ook, Mr. Cartwright?" vroeg Sir Lucius lachende. „Mij goed.... Als Cartwright er even eens zooi over denkt". Nicholas zou er wat voor gegeven hebben, als hij had kunnen weigeiren, want het griefde hem diep, om Dorinda's naam zoo door het slijk gesleurd te zien. Den volgenden morgen zou hij, in ieder geval, de beide meisjes bij Mrs. Wag- staff brengen. Na zijn toestemming riep Lady Nell: „Dan zal 't vanavond spannen! Maar bedenk wel, dat er eerlijk gespeeld moet worden!" HOOFDSTUK XIII. Nicholas kwam niet meer in de ge legenheid, om Dorinda op de hoogte te brengen van hetgeen er had plaats ge vonden. Ze ontmoetten elkaar eerst in den salon, vlak voor het diner, en Sir Lucius was er toen ook. (Wordt vervrJgAl

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 5