Zierikzeesche Nieuwsbode DE BUREN. DERDE BLAD Uit Stad en Provincie. bahoorende bi] da van Vrijdag 4 Nov. 1927, no. 11616. ~b1 n n e nlandT HET WEER IN OCTOBER. De afgeloopen Oclobermaand heeft In het algemeen een goeden Indruk achter gelaten. Vooral het zachte weer in de laatste week, waerdoor bij velen de kachel nog nauwelijks noodig is, heeft de anders zoo critische beoordeelaars mild gestemd. Een bijna onafgebroken, nu en dan stormachtige Z.W.-lijke lucht stroom brengt bij ons (en voorbij ons) telkens weer warme lucht, ver uit den Oceaan. Over de geheele maand was het gemiddeld ruim 1 gr. C. te warm. Er zijn wel warmere Octobermaanden voor gekomen. Vooral de nachten zijn dezen keer nog heelemaal niet koud geweest. Te De Bilt komt in de meeste jaren in October op eenige dagen de temperatuur 's nachts onder nul. Dit jaar was het mi nimum aldaar pl.m. 1,8 gr. C. ZIERIKZEE. Bij de Woensdag gehou den verkiezing van leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voa*. Zeeuwsche Eilanden te Middelburg wer\t bij enkele candidaatstelling voor 't klein bedrijf o.m. gekozen de heer W- v. d, Berg Dz., Bruinisse. BURGH. Op uitnoodüging van het dage. Jijksch 'bestuur dezer gemeente vergader den Vrijdagavond j.l. in de geimeenteka mer de aan- en inwoners van den Hoogen weg in Westenschouwen en Maandag avond j.l. de aanwoners van den weg van af de kom der gemeente tot Burgh_ sluis. Behalve 'burgem. en weth. en dhr. C. Blo-m, waarnemend bürgemeester der gemeente Haamstede, was een bevredi gend aantal 'belangstellenden opgekomen, 't Doel dezer vergadering was, een be spreking te houden omtrent mogelijke electriftüatie door de P.Z.E.M. van de aansiuit'b'are perceelen in genoemde ray ons. Bij zijn openingswoord, Waarjn de burgemeester der gemeente Burgh, die deze vergadering presideerde, allen eett welkom' toeriep, gaf hij tevens te ken nen, dat de eiectrifïcatie van Schouwen. Duivelend tegenwoordig een 'brandend vraagstuk is. Ter tafel was een kaart, aangevende de aansiuitb'are perceelen en de oppervlakte der betrokken landbouw bedrijven. Gelezen werd de corresponden tie van gemeentewege met de P.Z.E.M. gevoerd, waaruit 'bfeek, dat oorspronke lijk in de 'bedoeling dier maatschappij alleen de eleCtrifiiCati© ;der kommen van Burgh en Burghsluis lag. Nadere oorres. pondentie had het gevolg, dat aansluiting van Hoogen weg en Westenschouwen in 't vooruitzicht werd gesteld tegen een persoonlijke garantie van f 25 per aan- sluitbare woning en f 5 per H.A. voor kracht en licht in het landbouwbedrijf, mits men unaniem aansluit. Voor het traject richting Burghsluis werd een to taal-garantie van f 1000 voor aanleg van het net gevraagd. Daarna verstrekte de voorzitter voor zoover mogelijk inlichtin. gen omtrent garantieberekening, enz. De heer A. van Zuijen vraagt, wat behalve de genoemde totaalgarantie van f 1000 In de richting Burghsluis de garantie voor stroomlevering is. De voorzitter verklaart hieromtrent nog geen nadere gegevens te kunnen verschaffen. De heeren B. Th. Boot Cz. en H. Krijger uiten de wensche. lijkheid van gemeentelijke garantie voor alle aansluitingen. De voorzitter zegt geen zekerheid te kunnen geven, of de P.Z.E.M. FEUILLETON. Naar het Engelsch van BETTY BEGGS. daarop zou ingaan; dhi\ Boot zou gaairne zien, dat men dhr. Streefkerk uitnoodig- de omi in een openbare vergadering vain belanghebbenden deze zaak met hem te bespreken en wat meer van het tech nische gedeelte te hooren. De vergade ring gaat hiermede aocoord, terwijl B. en W. toezegging geven binnenkort dhr. Streefkerk te zullen uitnoodlgen. Dhr. C. Blom windt de voorwaarde der alge- nveene aansluiting voor Hoogen weg en Westenschouwen wel wat kras, maar zou 'het toch 'betreuren indien de zaak der electrifucatie daarop stranden moest. De heer J. Fokker 'brenigt in 't midden, dat in dezen rekening dient gehouden te wor_ den met enkele perceelen aan den Hoo gen weg, waarvan de bewoners bereids ïlectiPChe installatie hébben aangeschaft. Dhr. A. C. Blom is van meening, dat eJecti ifd'dati© van zijn 1 an dfcouw'oe drijf hem volgens de door de P. Z. E. M. gestelde voorwaarden aanmerkelijk duurder zal komen clan de tegenwoordige exploitatie. Dhr. C. B'.om 'beweert, dat zoo iets niet voetstoots te berekenen valt, daar 't hier gaat over licht en kracht. Met het oog op de zoo mogelijk toegezegde vergade ring geeft dhr. Fokker den belanghebL benden landbouwers in overweging zoo nauwkeurig mogelijk na te gaan. Wat de kracht ten behoeve van hun 'bedrijf thans aan benzine enz. kost. Beide vergaderin gen, waarin Wegens de eigenaardige in- deejing der gemeenten zoowel inwoners van Burgh ais van Haamstede tegenwoor dig waren, Werden door den voorzitter onder dank voor de opkomst en de pret tige discussie gesloten. BROUWERSHAVEN. Maandagavond trad voor het Nutsdepartement alhier op, dhr. Jac. van Elsacker van Rotterdam. De z'aal was vrij gjjed beziet, in aanmerking ne mende dat de winterperiode zoo vroeg begon. De stukken, die de sprekeir voor droeg 'boeiden de aanwezigen van. het begin tot het einde. Het tragische in he[t „Het Offer", uit „Vie des Martyrs" van Georges Duhamei 'werd eenig mjooi weer gegeven, vooral het gedeelte waarin de chirurg den verminkte zal mededeelen, dat ook het tweede been dient afgeztet te worden, en hij als bij ingeving op dit aangrijpend moment de juiste woor den "weet te vinden. En daarop de zelf strijd van den soldaat, of hij het offer van zijn leven zal b'rengen om' zijn been te laten amputeerem of zoo den dood in te gaan. In- „De Onderhandeling" van dr. Jan Walch deed spreker zoo treffend den zielestrijd uitkomen van den bankier, die m'et het ongeopende telegram dat zijn redding of Zijn ondergang inhoudt, in de hand, in een staat van verdooiving ver keert en aan Zijn geestesoog de gevolgen eener .noodlottige tijding ziet voorbijgaan. Dan de strijd (met den duivel in 'menschen- gedaante, tot tenslotte het beter ik zege viert en als uitkoimst de redding. Zie daar het 'werd met spanning gevolgd. Van een heel ander genre w'as de no velle van Ernest Claes „Pastoor Munte". het eenvoudig leven van den gemoede lijken en vromen geestelijke in zijn eigen aardig Vlaamsch dorpken weergevend. Een stukje dat door den spreker goed gevoeld Werd. De Falklandj es, „De Bons" en „Zelfmoord" oogstten een wel verdiend applaus. Terwijl „Teefiel en z'ijn velo" en „De Rijksdaalders van Omeer" van jF. de Sinclair het publiek pakten door den humor en de goede voordracht in hel Vlaamsch. 25 is de schoonste vrouw ter wereld!" sprak hij, m©t dikke tong. „I'k zal drin ken op uw gezondheid... op uw: oogen.... uw haar... uw bekoorlijkheid..., ja waar al niet op! „Want mijn hoofd is even sterk als het uwe...." Hij Waggelde nog wat meer voorover en trachtte den zoom' van haar kleed te kussen. Nicholas keek nu eens naar de beide zusjes, die zich in de grootste wanhoop teruggetrokken hadden. Tegelijkertijd werd de satanische lach van Sir Lucius igeboord: „Ik wensch u geluk, Lady Nell. Waar ik te kort schoot, mëcht het u lukken!" „Dit gaat wel wat te'vèr", sprak iemand achter Nicholas. Cartwright zelf zag spierwit van erger nis, en, zonder verder een woord te zeg gen, nam' hij den jongen man op uit diens geknielde houding; degene, die zoo even blijk had gegeven van zijn veront waardiging reikte hem de behulpzame hand en samen droegen zij toen 't jon- gemensch het vertrek uit. In de hall ontmoetten zij den ouden butler en die wees hun de weg naar Na poleons slaapkamer, waar zij den jon geman verder aan de zorgen van den getrouwe overlieten. Toen Nicholas weer op de gang kwam ZONNEMAIRE. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, op Vrijdag 28 October. Afwezig de heer van den 'Bout met kennisgeving. Aan de afd. ''van de Ned. Ver. het Groene Kruis wordt voor 1928 een subsidie vani f 25 verleend voor t. b. c.-bestrijding. Voor 't noodslachtings- gebouw, op te richten te Renesse door L. Verseput, Zal geen subsidie worden ver zei degene, die hem' geholpen had: „Als m'ijn vrouw zoo iets gedaan had, zou ik haar kastijden...." „Zeg dat eens tegen Lady Nell zelve. Farnley", raadde Nicholas. „Dan hooft ze meteen, dat we toch nog niet allen zoo diep gevallen zijn als zij1". „Morgenochtend zal het haar wel dui delijk worden, hoe ik er over 'denk, want dan neem' ik mijn vrouw mee. We mo gen dan niet zoo degelijk zijn van op vatting met zooveel lichtvaardigheid kan ik mij toch niét vereenigen!" Dit zeggende, ging de spreker zijn vrouw opzoeken. Nicholas voelde zich niet igestemd, om naar den salon terug te gaan, zóó zeer was hij onder den indruk van hetgeen hij pas had bijgewoond. Onrustig liep hij de hall op en neer, steeds overleggende, wat hem te doen stond. Want de tijd, van handelen was gekomen, dat stond vast... Laid'y Nell Was door het dolle heen en hij voelde zich niet 'bij 'miachte haar tegen te houden. Als Jack er was geweest, zou hij haar wel gedwongen hébben Bri'mley Hall te verlaten. Maar op Jack viel, voor het oogenblik niet te rekenen. Dien volgenden ochtend zou Nicholas hem1 echter onmiddellijk te- lefoneeren en was het Meredith eenlgs- zins mogelijk, z'ijn vader te verlaten, dan zou hij vast komen. Zoo stond Cartwright voor 't venster, aan het eind van den co rrider en keek naar den helderen sterrenhemel, toen hij op eens een lichten voetstap achter zich hoorde. Hij keek om' en zag, dat het Dorinda was, die zich naar de kamer van haar 'broer begaf. Onmiddellijk trad hij zich op haar toe: „Vanavond niet, Miss Jefferies!" sprak hij, m'et 'kalme overtuiging de hand op haar arm' leggend. „Hij is nu goed ver zorgd. Brown is bij hem. Geloof mij: leend. Ajan Jan van Dijke Cz. wordt op I zijn verzoek voor een half jaar onthef fing van hondenbelasting over 1927 ver- leend. Op het herhaald verzoek van de vereeniging „Schoolmuseum te Middel burg" om subsidie wordt afwijzend be schikt. Goedkeuring wordt gehecht aan de begroeting van het Burgerlijk Armbe stuur voor 1928, sluiitende mei een totaal cijfer van f 9488,83. Met algem. slem'- imen wordt besloten met de N.V. P.Z.E.M. te Middelburg een overeenkomst aan te gaan betreffende electrificatie der straat verlichting. Op verzoek van den Min. v. Binnenl. Zaken en Landbouw wordt in het reglement van het Burg. Armbestuur een aanvulling opgenomèn betreffende het toezicht op uitbesteding van personen. Het College van B. en W. wordt gemach tigd tot het aangaan van overeenkomsten ter uitvoering van raadsbesluiten betref fende burgerrechtelijke handelingen. Op het suppl. kohier der belasting op de hon den over 1927 worden gebracht 3 honden. Besloten wordt de hond van den veld wachter thans als politiehond v(an belas ting vrij te stellen. Daar de loopende vrijstelling van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefe ning óp 1 Jan. a.s. zal zijn geëindigd, zal -aan Ged. Staten wederom voor 2 jaren vrijstelling van dat onderwijs voor de o.I. school worden aangevraagd. De cursussen voor voortgezet onderwijs na den leer plichtigen leeftijd, dezen winter te geven aan ide beide scholen in de gemeente, worden weder gesubsidieerd. Medewer king worilt verleend voor het aanschaffen van leenniddelen voor het 7de leerjaar aan de bijzondere school alhier. Achter eenvolgens worden herbenooemd in de plaatselijke schoolcommissie, de heer L. Bunschoten, in de bew'aarschoolooirnmis- sie de heer J. Verseput, in de commissie tot wering van schoolverzuim de heeren J. Verseput, C. L- Hack, L. Bunschoten, J. van de Panne en A. van NieuwenhuiZe Jz., allen 'wegens periodieke aftreding op 1 Januari a.s. Die voordracht voor be noeming van een lid van het burgerlijk armbestuur, wegens a.s. periodieke aftre ding van den heer M. L. Schilperoort, luidt: no. 1, M. L. Schilperoort; no. 2 L. Berrnan. De heer van Splunder zegt, dat vorig jaar de opgegeven personen v,nn het armbestuur niet worden gehandhaafd. De voorz. zegt, dat thans deze zijn ge handhaafd. Herbenoemd wordt de heer Schilperoort met 4 stemmen. Twee stem- 'men waren uitgebracht op den heer Ber rnan. Van de geldleening van 1915 wordt uitgeloot no. 6 en van die van 1901 no. 17. Aan 'de orde komt de gemeentebegro.o- ting voor 1928. Aan de hand van het rap port der commissie van onderzoek wordt de begreoting artikelsgewijZe behandeld. De dcor de gemfeente verschuldigde' pen sioensbijdragen voor den administrateur van het Burg. Afrmbestuuf zullen op dit armbestuur verhaald Worden met terug werkende kracht over vorige jaren. De heer Akker daas herinnert a:an zijn ten vorigen j.are geuiten wensch om het huis van den gemeenteveldwachter te vernieu wen, daar zulks volgens spr. goedkoop-er voor de gemeente zal zijn. Besloten wordt een lantaarn op den BI. dijk te verplaat sen, met het oog op de verlichting van den toegang naar den tram. In verband met de gemeentelijke subsidie aan de afd. 'van de Ned. vereen, het Groene Kruis alhier, zal aam haar gevraagd worden voor welk doel aan een Centrale vereeniging te Utrecht een subsidie vani f 10 wordt uit betaald. B. en W. zullen te zijner tijd zoo nooidig m'et een voorstel komen voor een bergplaats voor riet en stroo voor her stellingen aan de haven, hoewel gemeend wordt, dat eigenaren enz. van bermen van wegen enz. verplicht zijn te gedopgen, krachtens het provinciaal reglement, dot aldaar materialen worden nedergelegd. De voorz. zal informeeren naar de kos ten van het aanschaffen van een begrafe nistoestel. Gemeend wordt, dat de subsi- i die voor verloskundige hulp eigenlijk slechts ten goede komt aan heeren ge neeskundigen. Besloten wordt voor het dienstjaar 1928-'29 1 o/0 plaatselijke in- komstenbel. te heffen. Eindelijk wordt besproken de positie der vereeniging ter bevordering van de verkrijging van on roerend goed door landarbeiders „S. en D." te Zierikzee. Bij de omvraag zegt de heer Hooze, dat hij de hondenbelas ting te hoog vindt met het oog op het vangen van ratten in de gemeente. Hij beveelt een bedrag aan van f 3 per hond. De heer van Felius heeft eenige wenschen met betrekking tot het haven plateau en den Veerdijk. De voorz. zegt onderzoek toe. Waarna sluiting. STAVENISSE. Vergatering van den ge- m'eenteraad, gehouden op Maandag 31 October. Voorzitter de burgemeester. Te genwoordig alle leden. De voorzitter deelt mede, dat bij ongesteldheid-, afwezigheid of ontstentenis van den burgemeester als vervanger zullen optreden achtereenvoL gens de heeren L. C. Potappel en A. G. van iJsseidijk. Verder, dat eenig buitten gébruik gesteld materiaal van elders voor de straatverlichting (dezer gemeente is aangébracht. Enkele- lantaarns daarvan werden bereids geplaatst d'aar waar dit B. en W. het meest noodig voorkwam. Het bekende adres van de commissie tot verbetering van het Verkeerswezen in Westbrabant werd voor kennisgeving aangenomen. Verder kw'alm aan de orde een adres van de Ouderöom'missie, met bétrekking tot een te geven avondschool cursus. Waar het de bedoeling zou wezen de kosten van dergelijken cursus geheel voor rekening der gemeente te brengen, zeggen B<. en W. ter zake wel mede te willen wérken, doch alleen, wanneer 'blijkt, dat er voldoende bëlangstelling is. Eventueel zouden zij als voorwaarde "wil len gesteld zien, geregelde deelname van minstens 15 leerlingen, die, voor zoover daartoe in staat, ook eenig schoolgeld bétalen. B. en W. willen, wanneer de raad de bénoodigde gelden daarvoor wil beschikbaar stellen, zich gaarne belasten met de noodige voorbereidingen en de uitvoering van een op te maken plan. De heer D. Stoutjesdijk verklaart zich ook voor avondséhoolonderwijs. Maar hij' vraagt zich af, hébben degenen, die ver meld staan op een lijstje, dat 'bij het ver_ zoek overgelegd is, zich aangemeld of zijn ze aangezocht? In het laatste geval zou hij eenigszfais twijfelend gestemd zijn, v/ant hij weet 'bij' ervaring, dat dergelijk# cursussen zoo vaak verloopen. De heer Leune, die tevens voorzitter der Ouder- comlmissie is, licht dhr. Stoutjesdijk nader in. Op een vraag van dhr. van Iwaairden antwoordt de voorzitter, dat onvermo- geriden -geen en minvermogenden vermin derd schoolgeld zulien bètalen. Be en W. worden vervolgens gemachtigd in dezen de noodige stappen te doen. Het subsidie over 1927, toegekend aan het burge(rl. a-rmtoéstuur wöirdt gebracht van f1200 op f 1600, in velband met meerde-re verple- gingskosten. Tot lid van het Ibürgerl. arm bestuur wordt bënoemd met 6 stemmen (1 stem' is 'b'ranoo uitgebracht), dhr. L. C. Potappel, weth. Naast hem1 was voorge. dragen als no. 2 weth. A. G. van IJssel_ dijk. Deze 'benoeming is noodig, waar dhr. A. H. van der Slikke, die m|ét 1 Jan. a.s. periodiek aftreedt, niet meer voor herbenoeming 'in aanmerking wensch t te komen. Overeenkomstig 'het voorstel van B. en W. wordt 'besloten aan laatst genoemde een schrijven te richten, waarin hem' dank gezegd zal worden voor de goede diensten aan 'het armbestuur bé wezen, eerst als lid, daarna tevens als voorzitter. Wijders wordt 'bënoemd' met 6 stemlmen (1 stemi blanco) tot onder wijzer met verplichte hoofdakte dhr. J. N. den Hartog te Eek en Wiel, met in gang van 1 Dec. Deze benoeming ge schiedt buiten de wachtgeiderslijst, waar voor B. en W. vooraf de instemming hadden verzocht van den Minister van Onderwijs, KL en W. Bij de omvraag bfe- spreekt dhr. D. Stoutjesdijk nog het tij_ dens de bietencampagne hier en daar in de kom op hoopen stellen van slijk. Hij vindt dit minder ordelijk en zou gaar ne zien, dat daarin verandering kon ko men. Hij weet, dat dit niet zoo gemak kelijk is en zou daarvoor op dit oogen blik ook geen oplossing weten- Maar ten opzichte van het slop, dat toegang geeft tot de 'begraafplaats, rnieent hij, dat die slijk, welke daar elk jaar komt, best el_ ders is te 'brengen. Te dien opzichte ver_ zoekt hij B. en W. verandering te willen overwegen. De voorzitter zegt overwe ging toe. Daarna sluiting. LANDBOUW KÏJ VEETEELT. VERSLAG VAN DE VERGADERING VAN HET DAGELIJKSCH BEST. DER Z.L.M. Onder leiding van den vice-voorzitter, de heer W. Kakebeeke, hield het Dage- lijksch Bestuur op 17 October te Goes zijn gewone maandelijksche vergadering. Naar aanleiding van de vele klachten, welke er ten aanzien van het personen- en goederenvervoer meermalen worden geuit, werd besloten otm aan de Provin ciale Staten te adviseeren in te stéllen, een verkeerscommissie met een advisee - rend en voorlichtend karakter, bestaande uit vertegenwoordigers van alle bedrijfs takken, die onder leiding van den 'Com missaris der Koningin of door dezen aan te wijzén voorzitter 2 oï 3 keer per jaar zou kunnen vergaderen. De kosten van de afvaardiging zou voor rekening van de organisaties kunnen kclmen, terwijl alleen de administratieve kosten voor rekening der Provincie zouden moeten worden ge bracht. Uitvoerige besprekingen werden gehouden over de knoeierijen in den poot- aardappelhandel. Besloten werd om de regeering volledig in te lichten evenals den landbouweonsulent in België. De plan nen tot reorganisatie van het Centraal Bu reau werden na uitvoerigebesprekingen in principe met 5 tegen 2 stemmen aan vaard. De vraag of de Z, L. M. lid zal blijven zal afhankelijk worden gesteld van de aansluiting der plaatselijke ver- eenigingen en van de te volgen werk wijze. In overweging zal worden gegeven op een drietal plaatsen vergaderingen te beleggen. Besloten wordt behoudens goedkeuring van het hoofdbestuur te be noemen als leerares in de naaldvakken aan de Landbouwhuishouidschool te Zie rikzee, mej. G. H. Sterringa te Gronin gen. In de voortgezette vergadering van 31 October d.a.v- werd kennisgenomen van de correspondentie met den Minister van Waterstaat over het verbod van het rijden met gekoppelde wagens op de Rijkswegen. Hoewel thans vanwege de Hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat vergunningen worden verleend, heeft het K.N.L.C. aangedrongen om art. 6 te doen vervallen. Voorts werd er op gewezen, dat ook de bepaling, dat de lading niet breeder imag zijn dan 3 M., bezwaren oplevert. Hierover zullen nadere inlich tingen worden ingewonnen. Met instem ming 'werd kennis genomen van het resul taat der vergadering met verschillende corporaties 'betreffende de wijziging van het reglement op de merriékeuringen. Ajan Ged. Staten zal worden verzocht, af wijzend te beschikken op het verzoek tot .afpaling van een eendenkooi op Schou wen. Het wetsontwerp tot wijziging van de leerplichtwet gaf aanleiding tot enkele bemerkingen welke ter kennis van het K.N.L.C. zullen worden gebracht. De ver gadering van het Hoofdbestuur werd op November a.s. bepaald. het is beter voor u, dat u hem maar niet z'iet!" „Maar ik maak mij zoo ongerust, Mr. Cartwright", sprak ze. Hij wierp een blik om zich heen. „Kunnen we niet ergens anders gaan? vroeg hij. „Ik zo.u wel graag eens met u willen spreken, maar niet hier". Ze ging hem voor naar een vertrek, op het eind van den corridor. Laten We dan hier binnengaan. Dat is onze leerkamer", zei ze, terwijl ze de deur openhield. 'tWas een ruim', vierkant vertrefk, en zeker was het vroeger kinderkamer ge weest. In het midden stond een groote, ronde tafel, met allemaal stoelen er om heen. De boekenplanken aan den muur waren goed voorzien, en over het geheel was hel vertrek zeer praktisch ingericht. Nicholas sloot de deur achter zich en volgde Dorinda, tot waar ze bij den hiaard ging staan. Hij zag, dat zij trilde over heel haar lichaam en dat zij zich aan het vuurscherm moest vasthouden. „Maak u maar niet zoo overstuur, Miss Jefferies! Morgenochtend zal uw broer weer geheel beter zijn". „Weer geheel beter", herhaalde zij ver achtelijk. „Nooit zal hij beter zijn! Het is grootvader dan maar al te zeer gelukt, om hem slecht te maken en hij zal nu van kwaad tot erger vervallen. Die sluwe vrouw heeft hem geheel in haar macht. Want het kan "haar niet schelen, of ze zJijai toekomst bederft, als zij zich door grootvader maar beloond ziet met goud en diamanten!" „Ik zweer u, dat ik dit beletten zal", sprak Nicholas. De kalme overtuiging, waarmee hij die woorden zei, maakten een diepen indruk op haar. „O, als dit toch eens mogelijk was!" snikte ze, „want wij zijn zoo ziwakl. We z'ijn geheel in grootvaders macht. Voelt u zich sterk genoeg, om hem te weerstaan lerwille van mijn broer?.. Ik vrees, dat u niet half beseft, hoe wreed grootvader kan zijn!" „Miss Jefferies, ik kan uw broer redden en ik zal het ook doen! De meeste vrienden van Lady Nell gaein morgen naar Londen terug, ten zeerste verontwaardigd over haar optreden. Uw broer moet op z'ijn kamei' gehouden worden; dan zal ik naar Meredith te/egrafeeren, dat hij zijn vrouw komt halen". In 't eerste scheen haar dit een groote geruststelling; toen bedekte ze op een- maal het gelaat met de handen en begon erbarmelijk te snikken. Zonder een woord te zeggen, sloeg hij de armen om haar heen en hield haar zoo omvat. ,U is goed!" snikte zij. „En ik ver trouw u. Maar ik bén zoo vreeselijk ver schrikt en teleurgesteld...... Napoleon is al, wat wij bezitten, en we hebben zoo ons best gedaan om hem goed te houden. Hij was zoo flink alijdtotdat die slechte vrouw hem tot het kwade over haalde. Eerst heeft ze hem' al van onze godsdienstoefening weten af te houden en daar is hij nog voor gekastijd....." Verder kwam zij niet. „Luister, Dorinda", sprak hij vriende lijk. „Je broer zal er niets minder op Wëzten dat hij die ervaring opdeed'. Als hij morgen weer tot bezinning komt, zal hij Lady Nell haten. En hij zal' zich v?n haar afwenden met groeten afkeer. Maar zorg vooral, dat je heel vriendelijk bent, dan zal hij sterker zifn, om het kwade te weerstaan. „Is u daar zeker van?" vroeg zij, haar betraand gezichtje naar hem opheffend. „Ja", antwoordde hij, vol vertrouwen. Ze keek hem recht in de oogen op1 de zelfde manier, als ze dat bij hun eerste ontmioeting had gedaan; alleen stond er nu geen twijfel in haar blik te lezen, maar iets anders, iets wat hem een overstel pend gevoel van geluk bezorgde. Zijn ridderlijkheid verbood hem echter om gebruik te maken van die onuitge sproken bekentenis. Het volgend oogenblik maakte zij zich los uit zijn omarming en sprak, met tril lende stem. „Goedennacht". „Goedennacht Miss Jefferies", ant woordde hij op zachten toon. Ze stond vlak bij de deur, die ze wilde binnengaan, maar toch sprak ze nog even met veel nadruk: „Nu ken ik tenminste een ideaal goéd mensch!" „Liever Zóu ik er hel leven bij in schieten, dan haar teleur te stellen", pre velde hij voor zich heen. En, met dit vaste voornemen, begaf hij zich naar beneden, om zich bij de overige gasten te voegen. HOOFDSTUK XII. Den dag daarop wias het Zondag, maar toch beweerden haast alle vrienden v,an Lady Nell, dat ze zich verplicht zagen, naar Londen terug te keeren. Dick Farn ley en zijn vrouw waren hierin voorge gaan en Nicholas had er bij Julie Manning en Miss Druce op aangedrongen, dat die volgen zouden. Om dit gedaan te krij gen, had hij beide dames meer in z'ijn vertrouwen moeten nemen, dan hij dit zelf "wel gewenscht had, want Julie had maar steeds van hem willen weten, waar om' hij dan zelf ook niet onmiddellijk de plaats verliet. Miss Druce had dit zonder eenige na dere verklaring wel dadelijk begrepen en Imet een extra-handdruk had ze af scheid van hem genomen. Mrs. Jake—Smith had de gelegenheid gretig aangevat, om1 blijk te geven vsn haar vijandige gezindheid jegens Lady Nell. (Wondt vemetgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 9