PREDIK BK KTKN. Zondag 6 November te Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Nieawo Kerk. 10 are, ds. J. G. Steenbeek van Neerbosch. Kleine Kerk. 10 ore, ds. Hoekstra 'a Avonds 6.30 ure, ds. v. d. Griend. Luth. Kerk. 10 ure, ds. Hoevers van Den Haag. Gerat'. Kerk. 10 en 6 ure, Leesdienst. Ghr. Gerei'. Kerk. 9.30, ds. J. Jon geleen van Hilversum, 2 Leeskerk en 6 ore, ds. J. Jon^eleen. Evangelisatie Jeruël 11. 10 en 7 ure, Gewone dienst. Oud-Gere.f. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. wederom met 10-tallen procenten geste gen. De omziet van haar alom bekend raierk pruimtabak B.Z.K- is anderhalf maal zioo groot als voor den oorlog. Een be drijf, dat een eerste plaats inneemt in de Nederlandsche tabaksindustrie. EEN NlEUWi ANTISEPTICUM. Sir Alfred Mond, een beleend Engelseh genejgfepndljge, beeft medegedeeld, dat er In een van zijngasfabrieken een ffiétfw antiseptisch middel is gevonden, dat vol gens hem' 'beter voldoet dan eenig ander middel. Men heeft in eenige bijproducten van kool teer namelijk eigenschappen ge. vonden, die op een buitengewone antisep tische werking wijzen. Het middel is bijna niet schadelijk, en zoo goed als niet irri teerend. 1 Een ander dokter wijst er op, dat lysol een buitengewoon krachtig antiseptisch middel, maar dan ook in hooge niate vergiftig is. „Omlsol", dat is het nieuwe mjddel, is antiseptisch veel sterker dan lysol, maar lang niet zoo toxisch. Men kan er betrekkelijk sterke oplossingen van toedienen zonder schadelijke gevol gen, men kan het op huid ën keel toe_ passen en het zelfs drinken, of er mee ingespoten worden. In een woord, men kan er aldus werd verzekerd drfe kwart van de tomettelijke ziekten met gunstig gevolg !mee aanvallen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Kleine stadslucht. De stad Weesp is op geschrikt door een schandaaltje. Een ,aam- neimer, die als laagste inschrijver bij de aanbesteding van een werk er op ge rekend had het te krijgen, is, toen hij daarvan Werd teleurgesteld een boekje gaan opendoen over verschillende stad- genooten. Het gevolg daarvan is, dat de justitie thans een onderzoek instelt naar verschillende zaken op publiek terrein gelegen. Drania. Te Hoeve en Melde (N.-Br.) bracht een raadslid, vader van zeven kin_ deren tijdens de afwezigheid van den ge huwden arbeider v. S. een bezoek aan diens echtgenoote. Van S., die echter arg waan koesterde, had zich mét zijn va der verdekt achter zijn woning opgesteld. Toen het raadslid binnen was gingen bei den naar de woning, waarvan intusschen de deuren waren gesloten. Er werden een paar ruiten stuk gegooid en zoo drongen de 'beide mannen de woning bin» nen en verraste het paar, dat ijlings de vlucht nam1, nagezet door den bedrogen •echtgenoot. Deze achterhaalde het raads lid en stak naar hémi met zijn més, zoo dat hij een diepe wond in den rug kreeg. De man moest per auto naar huls wor den gebracht Zijn toestand is ernstig. Dw.td en toch springlevend. Dezer da gen is te Pu mierend plotseling een man overleden, wiens identiteit werd vastge steld uit op hem bevonden papieren, iwaarin duidelijk gegevens stonden ver meld omtrent een 50-jarigen te Haarlem mermeer nabij Halfweg wonenden arbei der. Op grond van deze gegevens werd te Purmerend de overlijdensacte opgemaakt en verlof gegeven tot de teraardebestel ling, waartoe men dan ook overging. Toen echter bij de faimilie van den betrokkene te Haarlemmermeer informatie zou wor den ingewonnen, is gebleken, lezen wij in „Haarl. Dgbl.", dat bedoelde arbeider nog gezond en wel in het land der leven den verkeert en zelfs dien morgen nog naar zijn werk was gegaan. De bewuste te Purmerend reeds begraven overledene moet dus een geheel ander persoon zijn dan op wien de gevonden papieren be trekking hebben. Wje 't dan wel kan z'ijn? Verwacht wordt, dat wel getracht zal worden nader licht in deze zaak te ver spreiden. Het vermoeden ligt wel eenigs- zfais voor de hand, dat het iemand Wias, die op de een of andere wijze in het be zit is gekomen van de ten name van den bewusten arbeider gestelde papieren en daarmede al verre reizen had gemaakt, omdat hij kort voor zijn dood nog ver telde, dat hij ook in Amerika en Duifcsch- lamd verblijf 'had gehouden. Het geval js echter npg raadselachtiger geworden, nu de te Haarlemmermeer wonende ar beider heeft te kennen gegeven van het boGtaaöi en de herkomst van de ten zjjnen name gestelde en op den overledene be vonden papieren absoluut niets af te weten. Ongeluk. De ongehuwde lijinwerker Th. v. Wf. te Oostburg is Wiomsdagmiddag bij zijn werkzaamheden aan de telefoon lijn te Breskens uit een hoogen paal ge vallen. In bewusteloozen toestand werd hi| naar het St.-Antonjusgesticht te Oosf- burg gebracht. Hij heeft een hersenschud ding gekregen en ook een arm gebroken. Mishandeling. De Rptterdamsche politie heeft aangehouden den 55-jarigen schip per AL -B., van een in de Leuvehaven lig gend schip, die zijn vrouw met een ha mer heeft bedreigd. Den laatsten, tijd heeft hij zijn vrouw herhaaldelijk mishandeld. Dientengevolge heeft zij lóieuzingen aan het rechter onderbeen, hot gevolg van een klap met een vaarboom een blauw oog, een snede over den linkerarm haar toegebracht met een mes een verwon ding aan den rechter enkel het gevolg van een klap met een kolenschop enz. Toen de politie aan boord kwam om de vrouw te ontzetten, heeft hij de agenten imiet een mes bedreigd. Het is tenslotte gelukt den man te overweldigen en hem naar een politiebureau over te brengen. Daar is hij opgesloten. Na bouillonblokjes - likeurblokjes. Het is een chemist van de Berlijnsche Universiteit gelukt, aethyl-alcohol in vasten vorm te brengen Vroeger was het alleen mogelijk, alcohol te ge'ati- neeren door toevoeging van colJodium, aeepen. schellak, nitro-cellulose enz., waarbij dan natuurlijk de chemische en physiologische werkingen dezer toege voegde stoffen de bruikbaarheid van den alcohol tot voor verbrandingsdoeleinden beperkten. Bij de nieuwe uitvinding daarentegen wordt gebruik gemaakt van een chemisch neutra'e, absoluut od scha delijke stof, dia reuk noch smaak heeft en dit is het voornaamste in water oplosbaar is. De raste alcohol ziet er uit als ijs, en blijft tot 50° Cehius in dezen toestand Door het toevoegen van water lost deze substantie op tot een heldere, verdunde alcohol. Het is zelfs mogelijk, aan den alcohol vóór de gelatineering bepaalde smaak - of reuk-essencen toe te voegen Zoo kan men eau-de-cologne, parfums, cosmetische pharmaceutische en anti-septische prepa raten vast laten worden Door de absolute onschadelijkheid van het nieuwe preparaat bestaat thans ook de mogelijkheid, drinkbare alcohol in vasten vorm te brengen, zoodat wij nu spoedig naast de bekende bouillon blokjes ook likeurblokjes, borrelpaetilles, port- en vermouthtabletten, bitter-koekjes en wie weet zelfs champagne in vasten vorm zullen kunnen krijgen. VAN HEINDE EN TER. In een artikel in Popular het Science Monthly schrijft Edison dat hij op zoek is naar een plaats, die in gevial van oorlog met Europa, op vlugge wijze rulb- ber voor het Almerikaansche leger zal kunnen verschaffen: „Men meene toch niet dat die oorlog niet komen zal. Mis schien zal het nog een tamelijk aantal jaren duren, maar vroeg of laat, kómen doet hij, en het eerste wat de verbonden Europeesche naties zullen doen, is het af snijden van onzen rubberaanvoer". De president van de rechtbank te Los Angelos, heeft, als een geschikt mid del om meineeden bij echtscheidinlgsproi- oessen te voorkomen, het sluiten van ter- ta'ijnhuwelijken van telkens vijf jaar aan bevolen met verdere vijf jaar optie. Bij dft systeem zou echtscheiding alleen uit gesproken worden voor verregaande mis handeling. Eigendomsrechten en toewij zing der kinderen bij echtelieden, die na zekere periode weer wilden scheiden zou den dopr de rechtbank geregeld worden. In Syrië zijn twee honderd per sonen gedood of gewond in hevige ge vechten tueschen twee groepen van de machtige Rualla-stam, als gevolg van een geschil over de benoeming van een leider. "Volgens berichten uit Damaskus duurden de gevechten versoheidene dagen. Zij hadden plaats nabij de grens van Palestina. Men verwacht, dat de strijd tot andere stammen zal overslaan. Uit New-Tork wordt gemeld, dat te Detroit een uit Italianen bestaande misdadigersbende een dynamietaanslag op een bioscoop heeft gepleegd. Het gebouw werd geheel verwoest, terwijl ook in de omliggende straten groote schade werd aangericht. Vier personen zijn tengevolge van den aanslag om het leven gekomen. Het huweljjk tusschen de zuster van den ex-keizer, de 62-jarige prinses van Sohanmburg Lippe en den 2S-jarigen Rus Zoebkow zal, naar uit Bonn wordt gemeld, op 18 November a.a. in het paleis van de prinses in alle stilte worden voltrokken. De kerkeraad van Bonn heeft gewei gerd een kerkgebouw voer de huwelijks inzegening ter beschikking te stellen met de motiveering, dat het huwelijk wegens het groote leeftijdsverschil on zedelijk is. De wereldberoemde Russische zanger Sjaliapine heeft echtscheiding aangevraagd. Het volksgerechtshof te Moskou sprak, gezien de wederzijdeehe overeenstemming, dan ook de schei ding uit. Een draadloos bericht uit Londen maakt melding van mededeolingen uit Riga, volgens welke de vroegere Est- landsche minister Birks, wegens hoog verraad vervolgd, bij de behandeling van zijn proces vertelde hoe hij te Petrograd op het station door Gpoe was opgepakt en per auto naar Moskou, vervolgens naar den Krim en den Kau- kasus was gebraoht. Hij ontkende de echtheid van artikelen die met zijn naam onderteekend tijdens zijn gevangen schap in de bladen waren verschenen, waarbij hij echter verklaarde, dat hem wel met geweld ziju handteekening op eenige stukken was afgeperst. Zaterdag a s. zal te Napels het huwelijk voltrokken worden van prins Amadeo, hertog van Apulië, den oudsten zoon van den hertog van Aosta, met prinses Anne van Frankrijk, dochter van den troonpretendent", den hertog de Guise. Dit zal met grooter praal ge schieden dan men in Italië sinds het huwelijk van den huidigen koning in 1896 heeft gezien. De prins is een neef van koning Victor Emmanuel, 29 jaar oud en luitenant-kolonel bij de artillerie De bruid is 21 jaar oud en de derde dochter van den hertog de Guise. Uit het tuchthuis te Brandenburg ziju, naar de LokaUAnzeiger meldt, vier gevangenen ontvlucht Omtrent één hunner hoerschfc het merkwaardige vermoeden, dat hij door zijn medege vangenen in een koffer is verpakt en toen als vrachtgoed uit het gebouw is gebracht Bij Sydney is een veerpont in aanvaring gekomen m?t een stoomschep; 150 personen geraakten te water. Er zijn 11 dooden, terwijl nog 26 menaohen vermist worden. De vorige maand heeft in Rusland een hoogst eigenaardige begrafenisplech tigheid plaats gehad. Iemand, die zich tijdens zijn leven steeds buitengewoon enthousiast aan de vliegsport had gewijd, had in ziju testament de bepaling doen opnemen, dat zijn stoffelijk overschot zou worden verbrand en vervolgens de asch uit een vliegtuig van eenige duizen den meters hoogte zou worden verstrooid. Hetgeen ook inderdaad geschiedde. Dinsdag was de eerste zittings dag in het proces te Winnipeg, tegen den „worgenden gorilla", Earle Nelson, het monster dat ongeveer 20 moorden op vrouwen in verschillende steden van de V. S. en eindelijk ook in Canada heeft gepleegd. Is hij eenmaal te Win nipeg veroordeeld, dan wordt hij voor zijn overige daden aan de V. S. uitge leverd. Het is reeds thans zeker, dat zijn verdediger een beroep zal doen op ontoerekenbaarheid, omdat Nelson al eens een tijd in eenxkrankzinnigengesticht heeft doorgebracht. Blijkens een mededeeling, geplu- bliceerd door een van de departementen, die te maken hebben met de Ameri- kaansche financiën, is in het afgeloopen jaar de financieële voorspoed van de Amerikaansche burgers grooter geweest dan ooit tevoren, en grooter ookdan in het verleden of heden door welke natie ook ter wereld was bereikt. Volgens de ingezamelde gegevens heeft in het af geloopen jaar de 117 millioen zielen tellende bevolking der Unie, in totaal aan salaris en loon ontvangen bijna 90.000.000.000 dollar. Dit is bij het jaar 1921 vergeleken een stijging met 43 pet. Bij de kuBt van den staat Washing ton is een Japansch visschersvaartuig opgepikt. In de slaapruimte lagen twee ljjken, van lieden die van ontbering moeten zijn omgekomen. Het schip moet den heelen Stillen Oceaan zijn komen overdrijven. De doktoren van den Amerikaanschen douanedienst hebben het vaartuig door zocht. Zij kwamen tot de afschuwelijke ontdekking, dat er aan boord nog zeven of aeht andere menschen waren geweest en dat dezen successievelijk door de overlevenden moeten zijn opgegeten. WEGENVERBETERING. Nu we ïn onzen tijd er op uit zijh overal de wegen voor het steeds tpene- 'ménd autoverkeer te regelen, stuiten zij, die deze wegenverbfreeding en verhar ding propageeren op tegenstanders en moeilijkheden, die zich altijd voordoen en hooren laten als er van een nieu wigheid sprake is. Niet ondienstig we schreven haast „aim!usant" lijkt ,het ons daarom een paar citaten te geven uit een tijdschrift artikel, waarin de ontwikkeling in het verkeer wordt behandeld, en tevens aan getoond wordt, hoe o-ok vrpeger de pio niers van verbéterd verkeerswezen tegen standers en mOefflijkheden hadden te over winnen. i Door de slechte wegén In 't graaf schap Sussex konden de béeren ïn dén winter gedurende de 18e eeuw bijna niet ter markt gaan, „waardoor het grajan duur werd op de majrkt, omdat het er bijna niet te krijgen was en goedkoop hï de 'béerenhoeven, omdat het niet ver voerd kon worden". Macaulay vertelt, dat in 1685 een pq, der koning, die naar Ierland moest, vijf uur noodlg had om dien afstand van St.- Asaph naar Conway 22 KLM. af te leggen. Tusschen Conway en Beauma ris moest hij loopen, en werd zijn ge- mialjn gedragen; zijn koets werd hem later ten koste van veel moeite nagezon den! Gewoonlijk werden de rijtuigen te Conway uit elkaar ,genomen, en op dr schouders van sterk gespierde Walesche boeren verdergébracht}.... Toen Londen in 1750 reeds 700,000 in woners telde, was de grootste weg van Londen naar het Noorden slechts tot op 100 mijlen van Londen een straatweg de verdere „groote" weg naar Noorde lijk Engeland was een pad voor lastdie_ pen, zoo smal, dat er geen dubbel twee* span elkaar kon ipasseeren.... In 1837 werd in Holland de spoorlijn Amsterdam—Haarlem aangelegd.... maar de tegenstanders scholden dezen maat» regel als een 'bevrediging van „zinnelijk genot, welke met ernstige economische nadeelen gepaard zou gaan, wijl de vreemdelingen, ons landje in weinige uren pis het ware doorvliegende, in geene de minste verteringen, hoe ook genaamd, zullen 'béhoeven te vervallen" Deze laatste bewering lijkt ons niet geheel en al ongegrond. De Amerikanen, die in luxe Lissone-karren Amsterdam In één uur afzien, hebben zoodoende den tijd hun volgend menu óf In een restau ratiewagen, óf over de grens af te wer ken, zoo dat Amsterdamsohe restaurants mét hun voorraad blijven zitten. Maar erger dan ongegrond, bijna treurig lijkt ons de quajlficatie van „bevrediging van zinnelijk genot!" Toch schijnt die be. schuldiging ingeslagen te hébbén, want toen de Tweede Kamer het volgend jaar een- wetsvoorstel behandelde tot het slui ten van een leening voor den aanleg van een spoorweg van Amsterdam naar Arn hem', werd 't voorstel met 46 stemimen tegen 2 verworpen „Ik laat eiken dag", zoo, schreef de postmeester-generaal van Pruisen in 1838, „versefteidene postwagens met zes zit plaatsen voor passagiers naar Potsdam rijdenNu wil men zoowaar een spoor weg daarheen aanleggen! Wanneer ge Uw geld absoluut wilt kwijt raken, gooi het dan liever direct het raam uit, dan het voor zulk een onzinnige onderneming be schikbaar te stellen!" En zijn Koninklijke Meester, Friedrich Wilhelm III, was het volkomen met zijn postmeester eens, en verklaarde: „rk kan me niet voorstellen, dat het veel vpor ons geluk zou uitmaken of we al dan niet een paar uur vroeger in Potsdam! aankomen". Ook de medische wetenschap sloot zich bij de tegenstanders aan....... die snélle treinbewegingen veroorzaken noodzakelijk hersenziekten bij de reizigers; reeds al leen de aanblik van een snél vooirtsui- zeraden trein zou die ziekten kunnen ver oorzaken, zoodat geëiseht moet worden, dat aan weerskanten van een spoorweg een (minstens vijf voet hooge schutting wordt opgericht Wat z'ijn onze (moderne bezwaren, v.n.l. gegrond op behoud van natuurschoon, feitelijk kinderspel vergéléken bij de som bere voorspellingen uit vroegér dagen! TELEGRAMMEN. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM. (Y.D.) Yan de affaire op de Amsterdamsohe effectenbeurs was heden niet veel overgebleven. Yan de Industrieelen gaven de Philipsaandeelen nog maar kleine omzetten te zien en waren daarbij vrijwel onveranderd. Kunstzij deaandeelen waren prijshoudend, terwijl de Jurgensaandeelen wat lager kwamen te liggen. Op de Suikerafdeeling was de be langstelling voor H. V. A.'s niet groot meer. Na vaste opening, had onder beurstijd, een kleine inzinking plaats. Yoor Rubberwaarden beBtond een vaste stemming, hetgeen duideljjk tot uit drukking kwam in het koersverloop van Amsterdam-Rubber, wat verband hield met het oploopen der rubberprijzen. Oliewaarden hadden een kalme markt. Koninklijken avanceerden desniettemin enkele De scheepvaartmarkt was stil. Tabakken bewogen zich bij kleine omzetten op eenigszins onregelmatige wijze. Op de Yankeemarkt ontwikkelde zioh eenige affaire in United State La- vels en Myland Oils, waarvoor zich nogal eenige vraag openbaarde. Prol. H AMSTERDAM. (Y.D.) De buiten gewone Kamer der Rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den 34-jarigen koopman, die een werkeloo- zen kellner door valsche voorspiegelingen f 300,had weten afhandig te maken. De verdaehfe had een advertentie ge plaatst, waarin hij een vertegenwoordi ger vroeg voor Holland ter behartiging van de belangen eener Belgische fabriek in kleefsteffen. Op deze advertentie was door den werkelooze gereflecteerd, die, alvorens aangesteld te worden, f 800, als waarborgsom had moeten storten. De reohtbank veroordeelde den koopman, ter zake van oplichting, tot 4 maanden gevangenisstraf, zulks overeenkomstig den eisoh van het O. M. GOUDA. (Y.D.) Hedenmorgen om streeks 10 uur is door den van Utrecht komenden trein op den onbewaakten overweg, nabij de Zwarte Weg, onder deze gemeente, de 76-jarigen A. van Reede aangereden en gedood. De man passeerde den overweg met een hengel in de hand en heeft den trein waar schijnlijk niet gezien. De locomotief greep hem en gaf hem een zoodanigen slag dat hij enkele meters van den spoordjjk viel, waar hij dood werd op genomen. Het lijk is naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd. EINDHOYEN (V. D.) In den afge loopen naoht is ingebroken in de hor logewinkel van J. van Reoy aan de Ten Havestraat alhier. Er werden 64 zilveren horloges en 50 doublókettingen ont vreemd, vertegenwoordigende een waarde van f 600,—. De bewoners hebben van de inbraak niets gemeikt. Vau de dader(s) geen spoor. De politie stelt een onderzoek in KOPENHAGEN. (V.D.) De Deensche commissie tot b?«tudeeriog van het al coholvraagstuk heeft na 12-jarige be- atudeering van d t vraagstuk in al zijn jbasen, met 10 tegen 7 stemmen de nvoering van de prohibitie in Dene marken verworpsn. GELSENKIRCHEN. (V.D.) Heden morgen heeft in de mija „Alma" een ontploffing plaats gehad. Een arbeider werd gedood en vier ernstig gewend. De ontploffing was het gevolg van een botsing tuesoben een locomotief en een met springstoffen geladen wagen. Een onderzoek wordt ingesteld. BERLIJN (Y.D) De onderwijscom missie van den Rijksdag besloot na le endige debatten over de vaststelling der agenda, de algemeene beschouwingen over de rijksschoolwet weer te openen. PRAAG (V D.) De regeering heeft een optocht verboden, die voorbereid was door communisten, ter gelegenheid van den lOen verjaardag van de Rus sische revolutie. Dit verbod heeft in den boezem van de begróotingscommiesie aanleiding ge geven tot ernstige protesten van de zijde der communistische afgevaardigden. De politie heeft een inval gedaan in het Praagsche secretariaat van de commu nistische partij en verscheidene docu menten in beslag genomen. PARIJS (Y. D.) In een commentaar op het verlaten van Franklin Bouillon van de radicaal-sooialistische party wijst de Ere Nouvelle er op, dat deze ver dediger van de nationale eenheid, slechts sprak van een gevaar aan den Rijn en de Fransehen niet opmerkzaam maakte op het gavaar dat van de zijde van het fasoistisch Italië dreigt. GENEYE (Y.D.) De Duitsche regee ring heeft bij het secretariaat van den Yolkenbond de ratificatie ingediend van de Internationale conventie, inzake het te werk stellen van vrouwen in de industrieën vóór en na de bevalling. ROME (Y.D.) De koningen van Italië en Spanje, benevens vele hoogwaardig heidsbekleders en vertegenwoordigers van souvereinen, komen te Napels samen in verband met de huwelijksplechtigheid van Anna van Bourbon, die weldra hertogin van Puglia zal zijn. Koning Alfonso kwam Donderdagochtend te Napels aan boord van den kruiser Alfonso", verwelkomd door een Itali- aansoh vlooteskader. Gisteravond had een groot banket plaats, waarna Anna van Bourbon aan den adel werd voor gesteld. CONSTANTINOPEL (V.D.) De volkstelling van 28 Oetober heeft uitge maakt, dat het aantal inwoners van Turkijebehalve Constantinopel 12.142.000 bedraagt. De bevolking van Constantinopel telt 780.801 zielen. BOSTON (Y. D.) In Nieuw-Engeland is groote schade aangericht tengevolge van zeer ernstige overstroomingen. Het spoorwegverkeer is op vele plaatsen verbroken. Tot nu toe worden 3 dooden gemeld. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 31 Oct. Jan, zoon van J. Ornóe en J. BI. Bevaart. Overleden: 27 Oct. Emile Albert Blommaert, 11 w. 27 n Eliza Johannes Bakker, 17 j ongeh. MARKTBERICHTEN. BEURSNOTEERING VAN 3 NOV. N.W.S. 1923 A. f 500, f 1000, 100}, 1001; 5% N.W.S. 1918 f 100, f 500, f 1000, 108, 103}, 101 f; 5% N. W. S. 1919 f 100, f 500, f 1000, toil, 1°H8> 101 A; y„ïr.w.8.1916, f. 100, f500, f 1000, lO0Je, 1001-1,99| 4^ N.W.S. 1917 f 100, f500, f 1000, 100,',, 100}», 99j; 4*/, N.W.S. 1916, f 100, f 500, f 1000, 96}, 96^, 95. Ned. Handel«-M.ij A. 177}; Koninkl. Petr. A. 345-348}; H.V.A. A. 818-830; Jara Cult. A. 421-430; Deli-Bat. A. 533 Senembah A. 482-438Ameterd. Rubber A 292-294JNederl. Soheepv.- Unie A. 196; Koninkl. Nederl. Stoom- boot-M.ij A. 102; Philips A. 527-534; Jurgene A. 233-235Anaoonda 94} Steel» 134}. WEERBERICHIB. Hoogste barom.Bt. 771,7 te Ziiriok. Laagste 739,8 Röst. Verwaoht tot den avond van 5 Nov. meest matige zuidwestelijke tot noord westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk mogelijk enkele regen- of hagelbuitjes, iets kouder. Fietsers licht op: Van 45 Nov. van 4,55 a. 6,33 m, 5 6 4,54 6,35 6-7 4,52 - 6,37

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 2