Purol bij Handen. Zierikzeesche nieuwsbode TWEEDE BLAD BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. MIJNHARDT'S behoorende bi] ds van Vrijdag 28 Oct. 1927, no. 11613. WEDERINVOERING VAN DE DOODSTRAF. f Het Verbond van Actualisten heeft een adres tot de Tweede Kamer gericht, waar in het „ten volle beseffende welke geva ren aan het instituut van de doodjstirflf zijn verbonden: overtuigd van den ma rcelen invloed, welke als afschrikwekkend dreigen van genoemd instituut uitgaat; gezien het hand over hand toenemen van halsmisdrijven; gezien de algemeene ver wording tengevolge van het afbrekend streven der hedendaagsche „democratie"; gezien de actie tot afschaffing van de doodstraf in Ned.-Indië"; aandringt oip wederinvoering van de dop(dstraf in Ne derland. ZIERIKZEE. De winterzitting van de Prov. Staten van Zeeland zal Dinsdag 29 November a.s. worden geopend. RENESSE. Vergadering van den gem.- raad op Vrijdag 21 en Dinsdag 25 Oct. 1.1. Aanwezig alle leden. De voorzitter, burgemeester W. H. Scholder, opent de vergadering. Ingekomen zijn: een schrij ven van Ged. Staten, waarin goedkeu ring wordt verleend aan een (ruiling van grond aan den Achterweg, zoodat aldaar een betere toestand wordt verkregen, een verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente over '26; een brief van dr. M. C. Pilaar, dat hij de benoeming door B. en W. tot vacci nateur en doodschoiuwer voor het tijdvak Ivan 1 Oct.—1 Jan. '28 aanneemt. De jaar- Wedde werd bepaald op f .125; een ver zoek van Joh. van Klooster alhier om (ont heffing van schoolgeld voor twee te zij nen laste zijnde kinderen, wordt met alg. stemmen op 1 na ingewilligd. Nog was ingekomen een schrijven van het gem.- bestuur van Brouwershaven, behelzende een afwijzende beschikking op de aan vrage van L. Verseput alhier, om subsidie van f 75 voor het gestichte nopdslach- tingsgebouw', op welke aanvrage door ge noemden slachter ook de Raad dezer ge meente niet gunstig wordt beschikt. Een schrijven van de N.V. „P.Z.E.M." als ant woord en nadere toelichting op de door den Raad gedane vragen omtrent de straatverlichting wordt voor kennisgeving aangenomen. Van den heer J. C. Dalebout notaris, was bericht ingekomen, omtrent een schenking van. f 400 door de erfgena men Van de familie S. de Bruijme—ide Oude voor onderhoud van een graf. De schenking, vrij van successierechten, wordt aanvaard. B. en W. ziullen v.opr een riehtzge uitvoering tot het in orde hou den van het graf zorg dragen. Besloten wordt het kapitaal in N. W, S. te beleg gen. Verder was ingekomen een circu laire van Ged. Staten, namens den Min. van Binnenl. Zaken, inhoudende een ver zoek te bevorderen, dat in de reglemen ten van de burgerlijke en gemengde in stellingen van weldadigheid wordt be paald, dat de uitbesteding van een arme niet zal worden overgegaan alvorens door een geneeskundige schriftelijk is ver klaard, dat hem na een opzettelijk daar toe ingesteld onderzoek van alle leden van het gezin, Waaraan dei uitbesteding zal worden toevertrouwd, is gebleken dat de gezondheidstoestand van geen hunner een gevaar oplevert voor hunne huisgenooten. Aan belanghebbende instellingen Zal van bovengenoemde clausule kennis gegeven worden. Voorts was ingekomen eön brief van de Commissie van Schooltoezicht in deze gemeente, met het verzoek voor de twee op te richten cursussen vopr niet meer leerplichtige jongens en meisjes (de laatsten alleen voor handwerksonderwijs) twee schoollokalen beschikbaar te stel len, tevens voor beide cursussen pl.m. f 200 subsidie te verleenen. De heer Pad mos stelt voor den cursus voor jongeus te laten doorgaan en daarvoor subsidie te verleenen. Alle leden stemden voor. Het voorstel van den heer Hoogenjbopm om ook dè cursus voor meisjes te laten doorgaan en te subsidieeren, mits aan de meisjes, benevens handwerksonderwijs ook les gegeven wordt in gewone vakken van het lager onderwijs, werd aange nomen met 1 stem tegen. De subsidie wordt bepaald op f 150. Bovengenoemde besluiten zullen aan de C. v. T- worden bekend gemaakt. Alsnu komt in behan deling de gemeéntebeg rooting voor 1928. Op een door den heer Hoogenibojom ge opperd idéé zeggen B. en W. toe te overwegen hoe en op welke wijze de Opberging van gewichtige en waardevolle stukken tegen brand zal plaats hebben. Op voorstel van B. en W. wordt het be drag van den polis tegen brandverzeke ring van het schoolgebouw meit f 80000 verlaagd en op f 20.000 gebracht. De uitrusting van den gemeente-veldwachter behoeft gedeeltelijke vernieuwing. Daar jmiet f 25 volstaan zou kunnen worden, wordt de desbetreffende post met f 10 door de gemeente te betalen aandeel ver hoogd. Vergadering van 25 Octcbef- Voortgezet wordt de behandeling der ge- meentebegrooting. Op het verzoek van de Commissie van Schooltoezicht wordt de in de vorige vergadering toegezegde sub sidie van f 150 op f 175 gebracht, op welk bedrag de goedgekeurde cursus zal kunnen doorgaan. Op voorstel van den heer Fasol zal door B. en W. de aan dacht geschonken worden aan het ver- iWijderen van belemmeringen langs het fietspad van af den molen tot de hof stede van Viergever. Bij den post sub sidie aan het muziekgezelschap U et E. alhier, vraagt de heer Fasol aanteekening in de notulen dat hij tegenstemde. De be grooting wordt nu in zijn. geheel in stem. ming gebracht en vastgesteld tot een be drag in ontv. en uitg. van f 10896,68- Daarna sluiting. NOORDWELLE. Vergadering van den gemëenleraiad op Vrijdag 21 dezer. Aan. wezig alle leden. Onder de ingekomen stukken bevond zich het verslag vian de brandweer over de brand op 5 Sept. Naar aanleiding hiervan werd besloten te infoirmeeren najar de aanschaffingskos- ten van een tweetal 'benzine-lampen voorts zal de sleutel van het brand1- spuithuisje m een kastje achter glas Woor den bewaard, zoodat deze voor een ieder te verkrijgen is bij brand en zullen de brandhaken verbeterd worden. Beslo ten werd afwijzend te adviseeren op een subsidie-aanvrage van L. Verseput te Re- nesse voor zijn noodsladhtingsgebouw al daar. Een subsidie werd verleend aan de 'cjotolmissie tot instandhouding van avondsdhoolonderwijs vopr de te gevien wintercu|rsus, mits ten minste 6 leerlin gen deelnemen en gelegenheid wordt ge geven tot gratis-deelnemen voor hen, voor wie het cursusgeld te bezwarend is. De begrooting 1928 van het burgeri. armbe stuur werd goedgekeurd mét een enkele opmerking inzake bedeeling en huishuur. Een suppl. kohier hondenbelasting 1927 werd vastgesteld voor 4 honden. Evén- zoo een bagrootingsWijzigiog voor 1927, waarin is opgenomen een bedrag uit het •gloed slot van 1926 voor het aanschaffen van een nieuw torenuujrwerk met iwij- zeibiojrden. De heer Geleijnse stelde voor hieibij' 3 wijzerblorden aan te brengen. Besloten Werd dat Bi. en W. prijsopgaaf aan eenige firma's zullen vragen. De ge- meenteJbiegrooting voor 1928 werd ver volgens behandeld1. Besloten wérd inzake de vacature voor doodsdhouWer en Vac cinateur nog een afwachtende houding aan te nemen. De bbgrooting gaf overi gens niet tot eenige opmerkingen van belang iaanleiding en werd zonder h-sl vastgesteld op (een totaal bedrag van f 16980,76 in ontvangst en uitgaaf op den gewonen dienst. In 'die rondvraag vroeg de heer Mbiermlond' spoedige oplossing van het woninigvraaglstuk Voor een ar beider, daar diens tijdelijke onder dak 'bTenging niet langer imjag bestendigd wlorden. De burgemeester zal hierover ten spoedigste met het bbjrgerl. armible- stuur en een ingezetene spreken. Uit zicht op behoorlijke oplossing werd ver kregen. De heer Hart verzoekt verplaat sing van het waarschuwingsbord b>ij dhr- Daiebout, hetgeen de voorzitter toezegt- de, waarna de vergadering gesloten werdi NOORDGOUWiE. Openbare - vergadering van den gemeenteraad, op Dinsdag 25 October. Voorzitter de burgemeester. Af wezig wegens uitstedigheid de heer Jhr. van Citters. Aan Gedep. Staten zal vrij stelling worden aangevraagd1 van de ver plichting tot bet geven van onderwijs in lichamelijke oefening van 1 Januari 1928 tot 1 Januari 1930 voor de openbare la gere school. Het college van B. en W. dezer gemeente wordt gemachtigd voor Zoover noodig tot het aangaan van over eenkomsten ter uitvoering van alle raads besluiten betreffende burgerrechtelijke handelingen, olsmede tot het verrichten van alle verdere handelingen ter uitvoe ring ider aangegane overeenkomsten, een en ander met inachtneming der artikelen 113HAbis der Gemeentewet. Naar aan leiding van een schrijven van Ged. Staten wordt besloten aan artikel 14 van het reglement voor het Burgerlijk Armbe stuur een derde lid toe te voegen, lui dende als volgt: 'Tot uitbesteding zal ver der niet worden overgegaan alvorens •door >een geneeskundige schriftelijk is verklaard, dat hem na een opzettelijk daartoe ingesteld onderzoek van alle le den van het gezin, waaraan de uitbeste ding z!al worden toevertrouwd, is ge bleken, dat de gezondheidstoestand van geen hunner een gevaar oplevert voor hunne huisgenooten. Vastgesteld wordt 't suppletoir kohier van de belasting op de honden over 1927. Bij schrijven van 23 Sept. bericht de Raad van Beheer der N.V. „P.Z.EiM.", dat inzake, de electrifi- catie der straatverlichting de kosten per jaar bedragen van een 32 k. lamp bij 800 luren f tL'5 en van 50 k. lamp ongeveer f 21,50. Na eenige discussie wordt be sloten met de N.V. „P.Z.E.M." een over eenkomst aan t^gaan betreffende de ex ploitatie van de straatverlichting volgens het toegezonden cpnc-ept. De gemeente,- begrooting 1927 wordt vervolgens gewij zigd. De aftredende leden der commissie tot wering van schoolverzuim worden herbenoemd. B. en W. adviseeren het voorstel van den heer van der Wekken tot jnvoering van het gebed voor de raadsvergaderingen niet ,aan te nemen. Aldus wordt besloten. De begrooting der gemeente voor 1928 wordt na ortikeis- gewijze behandeling vastgesteld. Aan de commissie voor voortgezet onderwijs na den leerplichtigen leeftijd wordt op den- zelfden grondslag als vorig jaar subsidie verleend voor 1927-1928. Besloten wordt te trachten de noodslachtingen van slacht dieren in deze gemeente alhier ook te houden. Daar de het vorig jaar geplante boomen langs de Kerkgracht gedeeltelijk afsterven zal daarin worden voorzien. De hee? van der Wekken informeert naar de opruiming van de hoopen steenen langs den Donkereweg. De voorzitter zegt, dat aan de aanschrijving tot opruiming zal wlorden herinnerd. Ter voorkoming van bedekte bedelarij Zal aan het begin der gemeente een bord geplaatst worden „Verboden te venten". Hierna sluiting. DREISCHOR. In navolging van 't Voor beeld, heeft een tweede groep van per sonen aan de westzijde van heft dorp, zich vereenigd om tot electrificatie van hunne woningen over te gaan. Hidruit moge blijken, dat de raad zeer wel v,an de gevoelens der ingezetenen op de hoogte was, toen ze in de voorlaatste zitting, met algemeene stemmen tot elec- trificatie besloot. BRUINISSE. Dinsdag is het zoontje van J v. d* Wl alhier, op een in gang zijnde peewagen geklommen en er afgevallen. Hij1 kwam Zoodanig op zijn arm terecht, dat hij met een gebroken arm1 werd op genomen en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. STAVENISSE. In de Woensdag alhier gehouden gecombineerde vergadering van de besturen van het waterschap „Sta.ve- nisse" en van de Calam. polders „Oud- Kempenshofstede en Moggershil" is op gemaakt :de navolgende niet-alphabetische voordracht voor een waterbouwkundig ambtenaar. De voordracht luidt: 1. de heer J. A. Nortier, tijdelijk waterb- amb tenaar aan genoemd waterschap en de genoemde polders alhier; 2. de heer S. Wl Blok, gediplomeerd waterbtouwk. te Cadzand; 3. de heer J. C. C. Smallegange, tijdelijk opzichter bij' de havenwerken te Vlissingen. De benoeming bij het water schap „Stavenisse" heeft plaats op' Za terdag 29 idezier en die bij' de Calam. pol ders op Maandag 31 dezer. OUD-VOSSEMEER. De collecte voor 't Roode Kruis alhier gehouden heeft f 30 opgebracht. i PROV. STATEN VAN ZEELAND. In de Woens'dlalg gehouden zitting van de Staten waren aanwezig 38 leden; afwezig de heexen Overhoff, v. W.aes- 'bterghe, v. d. Wart en Fxuytier. Het Provinciaal Wegeripldn. De heer Weliem'an wil de zaak in het algemeen biesdhouwen; hij! meent, dat Ged. Staten een gelukkige greep deden, al 'blij ven er natuurlijk wensdhen over. Spr. mdent, dat Zeeland 'blij1 het vaststellen van het R'ijksweigenplian te weinig heeft ge kregen. Spr. vertrouwt, dat Ged. Staten mek klem op opname van meer wegen hebb'en aangedrongen. Men mjaig 't Rijksplan niet zonder meer aannemén; dat is geen drijverij', maar het is niet de schuld der Staten, dat Zeeland uit verschillende deeien bestaat. Ged. Staten imjoeten - een nieuwen aan drang niet tegen houd;en op de regee ring, en kunnen dan later een herziening van het Prov. plan beVofrderten. De heer Moelker hoppt, dat de weg Oud-Vossem'eer—St-Anna-land ook in ge dachten zal worden gehoudien. De heer Kakebeeke meent o. a., dat m'en, alvorens toet uitvoering te begin nen, dient vast te stellen, in welk tempo de wegen zullen moeten verbeterd en of daarvoor gelden zullen worden verleend. De heer Gatshoek stelt voor, bij1 'den Mi nister aan te dringen op het opnemen van den weg St._Phi]ipsiand!Steenber gen in het Rijks- of Provinciaal plan. De heer v. d. Weijde betoogt, dat het automobilisme verbetering van de weg- bedekking en de verbreeding der wegen vordert. Daarom is men gekomen tot de wegenbelasting om de wegen te kunnen verbeteren. De plannen zijn of inbeten worden vastgesteld. Bij de indeeling van het wegen plan moet met de verschillende deelen dér provincie rekening worden gehouden. Spr. zegt, dat er geen sprake van is, dat overschrijding van het tmaxito!iimi_aantal K.M. zal worden toegelaten djopr den Minister. Ged. Statenzouidien natuurlijk ook gaarne hier en daar nog enkele Wegen op het plan hebben gebracht. Men ver- gete niet, dat herziening der plannen mo gelijk 'blijft, en dan zal zeker mèt op en aanmerkingen uekening worden ge houden. Spr. dringt dan ook aan op ftn- trekking van alle voorstellen der leden, en geeft de verzekering, dlat Ged. Staten met ernst zullen werken aan nog moge lijke wijzigingen. Tot den heer Kakebeeke zegt spr., dat als het plan is vastgesteld, Ged'. Staten een lijst moeten maken, welke wegen het eerst aan de beurt zullen komen. De kosten zullen in de toidlioenen loo- pen. Spr. Wijst er verder nog op, dat het Rijk bij pvername van Provinciale wegen toch nog 'bijdragen blijft vorderen, even als de Provindie 'bij' overname van ppl- der_ of gemeente-wegen. Bij de verdere btesptreking trekken alle voorstellers hun voorstellen of injoties Kn en werd ten slotte het voorstel van Ged. Staten z.h.s, aangénpmten. Een verkeërscbminisste. De heeT Weliem'an verdedigde nader zijn motie tot 't instellen vam een vaste verkeersebmtrnissjie. De PonilmissJ(e moet adviseerend' 'blijven, en om dit goed te doen uitkomen, stelt spr. voor nader te lezen, dat de ctemmis- sie niet aan de verschillende belangheb benden, 'doch aan Ged. Staten voorstellen zal kunnen doen. In pl-aats van allerlei afzonderlijke adviezen, zullen Ged. St. een (georganiseerd advies krijgen. Als men de dienstregelingen beziet, komt men tot de conclusie, dat veel kan •en imoet verbeterd worden als er sa menwerking Is en ieder wat wil nemen en geven. Br is geen sprake van opdra gen, doch van verzoeken aan Ged. St. De heel" Onderdijk zal de motie steu nen; toén voorkomt allerlei op- en aan merkingen in de pers. Men moet deze dan ook tot die commissievergaderingen toelaten, opdat zij het publiek dan voor lichten kan. De heer van Dusseldorp zegt, dat allen voelen het nut van ovierieg. Ged- Staten vinden het echter beter, direct mèt de betrokkenen te ikunnen onderhandelen dan dat er eerst weer een commissie van advies tussehen staat. Het Is niet zoo eenvoudig, dat toten kan zeggen, men neem't Wat en mten geeft Wat. De aan wezigheid van de pers, al kan dit wej eens inteken, dat (minder gezegd wordt, Wil spr. gaarne overnemen, omdat men er opgesteld is, de (publieke zaak pu bliek wordt behandeld. Spr. blijft mèer verwachten van de bijeenkomst, zopal? Ged. Staten die 'bijleen roepen, als van eene vaste commissie van advies. De tmbtie-Wieliemian wordt verworpen met 23 tegen 15 stemmen. Vóór stemden de V.-D., de S.D.A.P. en de heeren ,van Dixhoorn, Moelker, van Oeveren, Wal- lien, Kakebeeke, de Jonge en Dieleman. Hierna werd gepauzeerd. In de 'middagvergadering kwiajm aan de orde de wijziging, den Provwet. De heer Adriaanse heeft uit de af dep. lingsverslagen 'bemerkt, dat men de strekking vian Zijne imoti'e niet goed heeft 'bégrepen. Ook volgens prof. Buis zijn Ged. Staten eene o'omtoisslé uit de Prov. Staten. Spr. en zijn imlede-voorstellers wil len dien band' behouden, zulks uit een provinciaal btelang en ook om! de ver antwoordelijkheid van de Ged. Staten te behouden, dus van de mannen, die door de Staten gekozen zijn. Zij moetenhet regiemtent door die Staten voor hun vast gesteld opvolgen. Spr. zet dit nader uit een, aan de hand van uitspraken van deskundigen. Het gaat hier om1 een recht van de Prov. Staten niet los te laten, wlant dan krijgt men in de eeuwigheid niet terug. De heer van der Beke Caliensfels meent, diat Ged. Staten twtee talken hebbten. Reeds bij de grondwetswijziging van 1887 is de Controle aan de Prov. Sta/ten ontno- mten en nu mioet die prov. wet daarmede in overeenstemming worden gebteacbt. De heer van 't Hpff zegt, dat het hier gaat om!' meer kracht te -geven aan de Volkssouvereiniteit en dat keurt spr. en zijn kring jujst niet goed. Als men zoo doorgaat Zoud-en B. 'en W. ook vam alles verantwoording schuldig zijn aan den Raad. De heer Dielömlan geeft toe, dat Ged. Staten is eene commissie uit de Sta ten, eene van lasthebbers, -maar ook is het een administratief lichaam. Als zoo danig zijn zij niet verantwoording sehuL dig aan de Prov. Staten, die men toch reeds in, hun autonomie beknibbeld heeft, Waaruit blijkt, dat bet niet 'die bedoeling kan zijb hen 'mfet controle te belasten. De provindie staat niet böven de ge- mteente, mtear is de verzataeling van ge meenten. Het toezicht gebéurt dan ook niet naméns de Prov. Staten. Madhtbé- kleeders zijn geen verantwoording schul dig aan degenen, die hen kozen. Men moet personen kiezen, die onafhankelijk zijn en zelfstandig kunnen optreden. De heer de Baare meent, dat het ndg niet zoo zeker is, dat het in 1887 de 'bedoeling, is geweest om' de controle aan de Prov. Staten te ontnemen, want in 1905 heeft mten ook ten deze niets aan de Prov. wet veranderd. Het is mtear ten deele juist, dat de controle op de gemeenten ver zou afstaan van de, ProV. huishouding. Ged'. Staten is toch' ook een politiek ebllége en dit 'blijkt dikwijls bij de beslissingen. De Kroon kan wel ken nis nemén van een 'beroep, doch kan Ged. Staten niet tot verantwoording roe pen. Het is een stap achteruit o,p den weg der demlaCralie. De heer van Dusseldorp meent, dat hij na het gesprokene kort kan zijn in de verdediging van het standpunt Van Ged. Staten, dat ook schriftelijk reeds uitvoe rig is geschied. Het toezicht is wél de gelijk aan Ged. Staten opgedragen. Men kan toch niet eïschen, dat dé Prov. wet niet in overeenstemming blijft met de Grondwet? Ged. Staten zijn bij hunne beslissingen gehouden aan de bepalingen der wet en aan hun eigen geweten. Nadat de 'heeren Adriaanse en Dieleman nogmaals hun standpunt hadden toege licht, werd 'de motie verworpen met 25 tegen 12 stemtonen. Vóór stemden de V.D., de S.Di.A.P. en dé heeren Erasmus, van Dixhoorn, Moelker, Relz en Reilingh. Hierna sloot de voorzitter de buitenge, wone zitting der Staten in naam' der Ko ningin. 1 MICHTXAttBÏL~" In 'de zitting van den politierechter te M'burg van 25 Oct. waren de volgende personen gedagvaard: F. C., huisvr. A. H., 23 j., Zonder beroep1, Zierikzee, we gens beleediiging van A. Hillebrand, huis vrouw T. D. van Rosmalen te Zierikzee, op 23 Aiug. 1927. Eisch en uitspraak) f 10 b. s. 10 'dl- h). C. de H-, 46 j., arbeider^ Zierikzee, ivégems beleediging van Corne lls Blankert te Zierikzee, op 10 Sept. j.l.* Eisch en uitspraak f 10 >b- s. 10 d- Av van Z., 25 j., koopman, zonder vaste woonplaats, wegens mishandeling van den agent van politie Heijboer, die bezig was een ander wegens dronkenschap te ar resteeren. Eisch én uitspraak f .20 b. s- 20 id. h. voorwaardelijk- E. v. d. S., 50 j., landbouwersknecht te Oosterland, we gens diefstal van 3 eieren, toebehocirende aan J. KJ. van A(s te Oosterland, op 4 of 5 Sept. 1927. Eisch en uitspraak f 20 b- B. 20 d. h. voorwaardelijk. DE WOERDENSCHE MALVERSATIES. De Utrechtsche rechtbank heeft Dinsdag Hoofdpijn-Tabletten 60 Kiespijn-Tabletten 30 Laxeer-Tabletten 60 c<- Zenuw-Tabletten 75c*. Maag-Tabletten 75 et- Bij Apoth. en Drogisten. behandeld de zaak tegen de betrokkenen bij de malversaties aan het centraal mla- gaZijn voor militaire kleeding en uitrus ting te Woerden. Als eerste had zich te verantwoorden den Woerdensohen aanne mer B. W., terzake van valschheid in ge schrifte en heling. Hij erkende rekenin gen te hebben opgemaakt van leveranties, die nimmer waren geschied. De tegen woordige chef van het centraal magazijn majoor Eggink verklaarde als getuige, dat de controle zeer onvoldoende was, en gaf als 'Zijn meening te kennen, dat de hoofdschuldige zich zou bevinden aan het departement van oorlog. De officier van justitie nam' in aanmer king, dat de verdachte de justitie op het spoor van groote knoeierijen heeft ge bracht, en eischte een gev.str. van 3 m'. ten 4 d., met aftrek der preventieve hech tenis, die juist 3 m. en 4 d. bedraagt. De verdediger pleitte op juridische gron den ontslag van rechtsvervolging. Men zal zich herinneren dat de voor malige commandant van 't magazijn door het Hoog Militair Gerechtshof was ver oordeeld tootf 1 jaar gev.str. (eisch 4 jaar). Vervolgens stond terecht B. L. S., 63 jaar, bureel-ambtenaar bij het centraal magazijn voor militaire kleeding en uit rusting te Woerden, thans met verlof te Ljeiden. Hem werd verduistering ten laste gelegd van aan het Rijk toebehoorende gelden. Verdachte erkende de boeken, die hij op bevel moest houden, vervalscht te hebben. Het O.M. eischte ook voor dezen verdachte, dié ook 3 m. en 4 d. in hechtenis heeft doorgebracht een gev. Str. ivant 3 d. efw 4 d1., het aftrek der voor- loiopige hechtenis. De verdediger vroeg vrijspraak vooir zijn cliënt, wiens positie in deze zaak Zoo mo-eilijk was. Uitspraak 8 November a.s. LAKBBOITfT SN TKSTEILTa De landbouwtentoonstelling der kring Schouwen-Duiveland der Z.L-M- vindt 't volgend jaar te Zierikzee plaats op 12 en 13 Juli. Dinsdag 10 Juli wordt de hoofd bestuursverg. gehouden en 's Woensdag daarop Ide alg. vergadering, gevolgd door de gebruikelijke rijtoer. PREDIKBEURTEN. Zondag 30 October C«rkw«rrte 2 ure, ds. Kuipers (Voorber. H. Avondmaal). S«re*8k«rka. 9.30 ure, ds. Kuipers (Voor bereiding H. Av.) Burgh* 9.30 ure, ds. Boogaard. R«ae*««. 2 ure, ds. v. Griethugsen. Naordvelle, Geen dienst*. Haamstod*. 9.30 ure, ds. v. Binsbergen. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. v. d- Ende van Kamperland. Oud-Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk, Blkaraaa. 2 ure, ds. Boogaard van Burgh. Geref. Kerki 9.30 en 2 ure, ds. v. Tol. Breawarebavaa. 10 ure, dr. Proost (Her vorming). Geref. Kerk. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Hoek. Zeaaemalra. 2 ure, ds. v. Binsbergen (Doopsbediening). Geref. Kerk. 9.30, ds. Hoek en 2 ure, Leeskerk. Neardgaawe. 9.80 ure, ds. v. Griethugsen. •relsehar. 9.30 ure, ds. Waardenburg van Bruinisse. Oawarkark. 2 ure, ds. Waardenburg van Zierikzee. Nlaawarkark. 9.30, ds. v. d. Linden (H. Ar.) en 2 ure, idem (Nabetr.) Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oastarlaad. 9.30, dr. Weeda en 2 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. Bremnier. Woensdag 2 Nov. (Dank- 'ag). 9.30, ds Schelhaas en 2 ure, ds. Brom mer. Geref. Ge». 9.30, 2 en 5.30 ure, de heer Romgn. Woensdag 2 Nov. (Dankdag). 9.30, 2 en 5.30 ure, de heer Romgn. Ilrlaaalaai. 2 ure, dr. Weeda. Bratalaaa. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 9.30, ds. Brem- uier (Voorber. H, Av.) en 2 ure, Leeskerk. Woensdag 2 Nov. 9.30, ds. Bremmer en 2 ure, ds. J. Schelhaas Jz. van Nederhorst den Berg. Geref. Ge». 9.30, 2 en 5.30 ure, Lees kerk. Woensdag 2 Nov. 9.30, 2 en 5.30 ure, ds. Vreugdenhil. Ond-^eref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. Woensdag 2 Nov. 9, 2 en i ure, Leeskerk. A»-J.-Poldor. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Stegling, emer. te Apeldoorn. Bt.-FlltMlaai. 9.30 en 2 ure, ds. Van Doorn (Beide keeren Oogstcollecte en 's mid dags Hervormingspreek). Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Tfcalaa* 9.30, ds. Datema en 2 ure, ds. Los. Geref. Kerk. 9.30 en 6 ure, dr. Veltenaar. Gerof. Ge». 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerr, St.-MaarteaadQk. 9 30, Leesdienst en 2 ure. ds. Datema (Coll. noodl. kerken en per sonen). Oud-Geref. Ge». 9.30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. OM-Vaaaamatr. 9.30, ds. de Gidts en 2 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 9.80, 2 en 6 ure, cand. Danhof te Amsterdam. Oud-Geref4 Kerk. 9.30, 2 en 6 are, Leesdienst PaartTllet. 9.30, ds. Verschoor (H. Av.) en 2 ure, idem. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. MakarpiBlaaa. 9 30, ds. Los en 2 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. CUvaaleaa, 9.30 on 2 ure, ds. Moerman. Oud-Geref. Kerk, 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Aaaalaai* 9.30, Leeskerk en 2 ure» ds. do Gidts (Coll. ziekenfonds). Gerof Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, ds. Vreugdenhil (Oogst* collecte).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 5