Purol bij Huiduitslag en Huidverwonding de HOEST Zierikzeesche Nieuwsbode Vaderlandsche Historie ABDIJSIROOP TWEEDE BLAD A. v. d. BIGGELAAR Go. Toch wijkt behoorends bij da van Vrijdag 21 Oct. 1927, no. 11610. SERIE H. In vervolg op onze r alom bekende 1e Serie Albumplaatjes betreffen de de Vaderlandsche Geschiedenis, brengen wij thans in omloop Serie 11, bevattende wederom 80 plaatjes, handelend over het tijdvak 16e en 17e eeuw. Elk onzar pakjes Koffie an Thes bevat aan plaatje. 80 plaatjes gavsn recht op aan Album, naar verkiezing la of 2a Serla. Oubbala plaatjes worden Ingeruild tegan de ontbrekende nummers. ROOSENDAAL. Gemeenteraadsvergadering van Zierikzee, gehouden op Dinsdag 18 Oct. 1927, des namiddags 2 uur. Voorzitter de 'burgemeester, mr. A. J.. F. Fokker van Crayesteyn van Rengevs- kerke. Aanwezig alle leden. De voorz. deelt miedie, dat hem verlof is verleend van 18 October tot 9 November e.k. Het 'bestuur van het „St.-Cornelia Liefdehuis" verzoekt de gem een ie een der klokken van het oude carrïllon te verkoopen. B. en W. deelen mede, dat Ged. Staten 'be zwaren hebben geopperd tegen 't afstaan van 'bedoelde klokken, zoo dat de ge meenteraad in 'beroep is gegaan bij de Kroon. Hangende deze beslissing, achten R. en W. het niet gewenscht torn thans over verkoop der klokken te onderhande len. Deze mededeling wordt voor ken nisgeving aangenomen. De .rekening van het burger-weeshuis over 1926 wordt, na gunstig uitgebracht rapport der commis sie van onderzoek, goedgekeurd in ont vang op f 14732,70. in uitg. op f 13868,345, sluitend ajzoo met een voordeelig saldo van f864,355. Goedgekeurd wordt 't voor stel om mei den heer M. Boot een stuk grond, gelegen aan den Prov. Straatweg, ,.om niet" met de gemeente te ruilen. De tweede verdieping der Nobèlpoort wordt onderhands verhuurd -aan den Staat der Nederlanden (Dep. van Oorlog) voor het opleggen van militaire goederen, uitgezon derd munitie, voo'r den prij's van f 25. Aan den heer C. van Westen Pz. wioirdt voor het jachtseizoen 1927/28 't genot van jacht gegund op het Kaaskenswater, tegen een 'bedrag van f 10. Gunning der jacht gedurende drie jaar, gelijk adres sant wenscht, achten B. en W. niet ge wenscht. Gunstig wordt 'beschikt op het adres van den heer M. J. de Zwarte, wel ke vermindering van pacht der grasët- ting langs verschillende onder deze ge meente gelegen wegen verlangt. De pacht som zai met f 15 worden verminderd en gebracht op f 36. Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente verzoeken om van ge meentewege verbetering te brengen in den toestand van het plein om de Nieu we Kerk. Overeenkomstig het 'bijgevoeg de advies van de Commissie Van Fabri cage, stellen B. en W. voor, te besluiten voor de verbetering en verfraaiing van bedoeld plein in den a.s. winter werkt- loozen beschikbaar te stellen, onder voor waarde, d t le ce aankoop van alle hees ters, boornen en planten voor rekening der kerkvoogdij moet geschieden, 2e de aanleg en 'beplanting van het terrein Ün overleg met en ten genoegen van den wethouder voor de plantsoenen en 3e de kerkvoogdij een ter zake kundig per soon met de hoofdleiding der werkzaam heden ten koste van dit college moet be lasten. De heer de Broekeit mieent, dat de voorwaarden, .gelet op den financiëelen toestand der kerk, nog al van beteeken is zijn. Het terrein behoort wel aan de kerkvoogdij, maar de gemeente heeft er evenveel belang bij als de toestand daar verbeterd wordt. Bij het aanschaffen van heesters enz. komt nog het loon van een deskundige. Hij' vreest, dat onder deze voorwaarden er niet veel Van komen zal. Spr. is van oordeel, dat de gemeente karig uit den hoek komt met de gedane voorstellen. De voorzitter vindt, dat er in het alge meen geen reden bestaat, een andere hou ding aan te nemen tegenover de kerk voogdij dan tegenover eigendommen van anderen. Die gemeente neemt echter op zich de kosten noodig voor dè te werk. stelling van de werkloozen, doch Zij is niet verplicht voor de kerk de zaak kant en klaar te maken. DO heer Panny betoogt, dat de com'mis- sie van fabricage op hetzelfde standpunt staat. Er kunnen echter op bedoeld plein eenige 'hoornen weg en de opbrengst van de gevelde boo men kan gebruikt wosrden voor de verbetering. De heer Versteeg* vindt, dat de ge meente nog al aardig uit den hoek komt. Spr. acht het beter, dit punt aan te houden en eerst een 'begrooting op te maken, zoodat men over deze zaak beter kan ooïdeelen. Wanneer de raad m!et B. en W, mede- gaat, dan weet men precies waaraan men zich te houden heeft, zegt de voorzitter, Weth. Koopman meent, dat het in orde brengen van bedoeld terrein de gemeen te nog al wat zal kosten. Aan de Zuid zijde staan evenwel de iepen op afstan den van 5 M., wat niet noodig is. Het is 'beter, dat ze 10 M. uit elkaar staan. De helft der boomen kan er dus uit, terwijl er ook nog al wat doode boomen zijn, die kunnen worden geveld. Aankoop van eenige heesters is niet zoo duur, beweert spr. Men moet de voorwaarden niet f© zwaar opvatten. Als deskundige zal de oud-gemeente werkman Rossaert optreden die van het werk ai een schets heeft ge maakt. De heer de Broekert wenschte wel eerst nadere bespreking tussühen B. en W. en kerkvoogden, in overleg met den wet houder voor de plantsoenen en Bossaert over het uit te voeren plan, opdat geen slag in de lucht wordt gedaan. De voorzitter zegt, dat, vvianneer mocht 'blijken, bet voorgestelde werk erg tegen valt, kerkVoogden nog altijd bij de ge meente kunnen aankloppen olm een zeker bedrag. Spr. meent, dat de financieel© krachten der kerkvoogdij hier niet tekort zullen schieten. Niemand verlangt ver der meer het woord en het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd. Aan de tuinbouwvereeniging Schouwen Duiveland wordt ten behoeve Man een cursus een subsidie verleend van f 51, van welk bedrag f 30 als vergoeding .vjoor vuur en licht in de gemeentekas wordt teruggestort. Van de Z. L. M. is eveneens 'een verzoek om subsidie ingekomen en wel van f20, voor het geven van een cursus aan vol wassenen in 'bedrijfscontröle voor land en tuinbouw. De heer Gerritsen heeft bij' het voor stel 'de motieven gemist, waarom deze cursus gewenscht zou zijn. Wanneer deze cursus gevolgd wordt door groiot-land- bouwers, dan kunnen die het zelf wöl betalen. De heer Catshoek spreekt in denzelfden geest. Er komen 'hoe langer hoe meer van die dingen op landbouwgebied. Ging het om' een zaiak van belang en men k,on de kosten niet dragen, dan was het iets anders. Spr. wenscht overlegging van een 'begrooting der kosten en onderzoek wie de leerlingen zijn. De heer Panny deelt mede, dat in het veilingsgebouw gratis een lokaal beschik baar wordt gesteld, waarin de heer Quist les zal geven. De toekomstige cursis ten zijn niet alie groot-landbo.uwers. Spr. heeft tegen dezie subsidie geen bezwaar. De voorzitter antwoordt den heer Ger ritsen, dat de grond voor toelichtingen B>. .en W. ontbrak. Weth. Koopman betoogt, dat men in de buitengemeenten overal vop.r derge lijke cursussen subsidie geeft. Zierikzee heeft nooit zooveel bijgedragen aan land bouwzaken; de laatste jaren is dat veel verbeterd. Wanneer de cursussen in deze gemeente worden gehouden, dient de ge meente er ook wat voor over te hebben. De beer Catshoek stelt voor de zaak aan te houden en een begrooting van kosten te vragen, opdat de raad kan zien waaraan de gelden worden besteed. B. en W. ontraden dit voorstel. Het wordt evenwel aangenomen meit 7 tegfalni 6 stem men. Voor stemden de heeren van der Kwast, Djoeleman, Gerritsen, de Broekert, Catshoek, Versteeg en den Boer. Punt 11 bevat het voorstel van B. en W. om aan de provincie Zeeland ten behoeve van de verbetering van den straatweg Zierikzee—Brouwershaven in eigendom1 af te staan vier perceelen zijkantweg, twee geheel en twee' gedeeltelijk; twiee per ceelen dijk gedeeltelijk en een deel van een perceel, alles toebehoorende aan de gemeente, zulks tegen de prijzen en on der de voorwaarden,genoemd in het hierbij gaande concept-besluit. De heer Catshoek vraagt en verkrijgt inlichtingen over een perce'el in erfpacht bij de erven Bevelander. Het voorstel wordt daarna z.h.s. goedgekeurd- Ter tafel komt thans een adres van N. Snaauw en 4 anderen, allen bewoners van perceelen aan de Lange1 St.-Janstraat, 'waarin ze klagen over de slechte func- tionneering y,an een riool voor en bij die woningen. Gehoord het advies van fabri cage, stellen B. en W'. voor, den gem.- bouwmeester te machtigen om de straat- rioolput ter plaatse te vergrooten en daarin een nieuw gewijzigd rooster aan te brengen. In een goede afvoering van het hemelwater, afkomende van het plein dei' U. L. O.-school is eveneens voorzien. Ook dit adres verkrijgt de goedkeuring van den raad. B-. en W. stellen daarna voor aan Ged. Staten vrijstelling te ver zoeken van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefeningen van 1 Jan. 1928 tot 1 Jan. 1930 en wel voor de openbare lagere scholen A en B. en de U. L. O.-school. Aldus Wordt besloten. A'an de orde is thans het voorstel van B. en W., om de met de gemeente-gas fabriek loopende geldleeningen, in totaal bedragende f 197425, met ingang van 1 Jan. e.k. te eonverteeren in een nieuwe leening, 'grobt f 200,000 tegen, 5 o/0j af te lossen in 30 jaar. Door de aflossing van de oude leeningen en het aangaan van de nieuwe derft de gemeente over 1928, '29, '30 en '31 een rente van respl f 682^50, f 471,2*1, f 274f f 25 en f 72,25, welke be dragen over die jaren aan de gemeente behooren te worden bijbetaald. De' raad moet telken jare, volgens art. 12a der verordening op het beheer van het gas bedrijf, besluiten, welk gedeelte der netto winst in het uitbreidilngs- en vernieu wingsfonds moet worden gestort en dat in het jaarverslag rekening en verant woording moet worden gedaan. De heer Boeleman heeft tegen dit voor stel geep bezwaar, maar wel tegen de z.i. te-geringe afschrijving, daar men zoo doende de kosten op de toekomst werpt. De vroegere aflossingen werden altijd in overeenstemming gebracht möt de slijtage der verschillende fabrieksonderdeelen. Bij een aflossing, als thans wordt voorge steld, tn.l. over 30 jaren, komt men niet tot die evenredigheid, tusschen aankoop en slijtage. Spr. vindt de voorgestelde af lossingen niet zakelijk. Den voorzitter komt het onraadzaam voor zich thans tot groot e verplich' tingen te verbinden. Het gas zal nu böter worden en als gevolg daarvan: minder verbruik. Voorts heeft men de mogelijk heid dat men electrisch licht krijgt en wellicht nog andere uitgaven die niet te voorzien waren. Worden de afschrijvin gen bepaald als voorgesteld, dan kan de gemeente ze nakomen. De heer Doeleman is van oordeel, dat 'we met al die bijoogmerken niets te ma ken hebben. Wordt minder gas verbruikt dan is er geen bezwaar dat het publiek meer betaalt. De laatste jaren hebben de inwioners den kostprijs van het gas be taald. Nu zal men minder gaan betalen, maar in de toekomst meer. De voorzitter herinnert aan een voor stel van de vorige gascommissie, die even eens met een conversie-leening kw am en toen is hem' door den toenmaligen direc teur medegedeeld, dat die leening niet zou kunnen worden afgelost. De heer Doeleman merkt op, dat de toen voorgestelde leening op langer ter mijn zou worden aangegaan, maar niet, dat de gemeente daardoor schade zjou lijden. Dat was niet de bedoeling. Het vorige aflossingsplan was z.i. 'veel beter. Deze aflossing zal over. 30 jaar loopen voor onderdeelen, die geen 30 jaar me- degaan. Spr. gaat met de leening .accoord. maar niet met de afschrijving. De heer Panny staat aan de zijde van den vorigen spr. Ook hij is de meening toegedaan dat op korter termijn moet worden afgelost. De voorz. merkt op, dat men niet jns blaue hinein moet redeneeren, maar zich moet afvragen of een korter termijn mo gelijk is? De heer Doeleman spreekt op grond, van de voor hem liggende feiten. Voor elk stuk van de gasfabriek is een tijd dat het medegaat en ook een tijd dat het versleten is, daarom moet men de afschrijvingstermijn niet te kort stellen. Hij doet daarom het voorstel, dat de gas commissie dit voorstel herziet wat den afschrijvingstermijn betreft. Dr. van der Kiuist zou de zaak wen- schen aan te houden tot de begrooting van de gascommissie aan de orde komt. De voorzitter: Met de nu voorgestelde leening van twee ton, worden andere leeningen voorkomen en tevens de schuld van :de fabriek aan de gemeente in 30 jaar gedelgd. Worden in dien tusschen- tijd machines enz. aangeschaft, dan kun nen de kosten daarvoor bestreden wor den uit de gemaakte reserves. De heer Catshoek is het met dhr. Doe leman eens, tenzij de gasfabriek zooveel reserveert, dat zij uit eigen middelen op tijd nieuw1 materiaal kan aanschaffen en vraagt, wanneer het Zoover is, dat de fa briek geen leeningen, meer behoeft te sluiten door de vorming van reserves, of dan de raad buiten alles gezet zal wor den? Als dat het geval is, dan zal spr. daar tegen ageeren. De voorzitter zegt dat de raad er wel degelijk in zal worden gekend. Trouwens geen aanschaffing zonder begTcoting, zegt spreker. De heer Catshoek zou het best vinden als alle zaken, de fabriek betreffend, den raad werden voorgelegd. De heer de Broekert onderschrijft dit. De heer Doeleman komt er op terug, dat aanhouding van den eflossingstermijn van 30 jaar onzakelijk zou zijn. Wordt een reservefonds gevormd, dan zal daar geregeld uit worden geput en spr. acht het beter voor het gasbedrijf in zijn ge heel als afgeschreven wordt op korteren termijn, daar verschillende zaken op de fabriek geen 30 jaar medegaan. Spr. per sisteert bij z'ijn voorstel de oude leenin gen wel te eonverteeren, maar opkorten termijn, n.l.-20 jaar. De voorzitter: Mocht het voorstel-Doe- leman worden aangenomen, dan zal het absolute gevolg zijn dat men den ouden weg opgaat met de ieeningen ten behoeve der fabriek, hetgeen pernicieus bleek te zijn ook bij de vorige gascommissie. Komt er geen gelegenheid reserves te maken, dan zal het gevolg zijn dat de fabriek weer zal moeten gaan leenen. Men heeft het argument gebruikt, dat bij reservee ring den raad de contröle ontsnapt, -maar de rekening en de begrooting van de fabriek komen toch in den raad? Deze heeft toch zeggingskracht in belangrijke kwesties die hier ter tafel zullen worden gebracht? Maar er zal dan niet behoeven te Worden geleend en op deze wijze komt er een einde aan de fjnancieele misère •en kan de zaak geregeld marcheeren. Wil men aflossing op korter termijn dan blijft het bij het oude. De heer Doeleman blijft er bij, dat het eenige zakelijke standpunt js dat ïnen in 'moet nemen, de jaarlijksche aflossing te bepalen o|pI f 9000 en niet f 6000, ter wijl daarnaar de gasprijs dient te wor den geregeld. De heer Gerritsen vindt het logisch als deze kwestie aangehouden wordt tot de begrooting der fabriek aan de orde komt. De voorzittter stelt daarop voor het voorstel-Doeleman ,om de zaak aan te houden en nader overleg te plegen met de gascommissie, aan de orde. In stem ming gebracht wordt het voorstel aan genomen met 9 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren Timmerman, den Boer, Guinée en van Schelven. De plantsoenarbeider L. Berrevoets Hz. verzoekt om' een vaste aanstelling als zoodanig. B. en W. deelen mede, dat adressant in lossen dienst der gemeente werkzaam Is, terwijl het aan toevallige omstandigheden is toe te schrijven dat zijn lossen dienst niet is onderbroken. Waar voorts voor hem op grond der I.-W'. wekelijks wordt geplakt en voor hem dus uitzicht is geopend op I.-W. rente, daar bestaat er bij B. en W. geen aanleiding het verzoek in te willigen. De heer de Broekert wenschte wel te weten, waarom die man steeds los ar beider blijft? Spr. voelt er wel wat voor dezen man in vasten dienst te nemen. De voorzitter herinnert er aan, dat in vroegere vergaderingen er op gewezen is, zoo min mogelijk gemeente-ambtena ren te maken. Er is één vaste plantsoen- arbeider; de andere is zuiver voor hulp en er -is geen enkele reden dezen door een ander te vervangen. De heer Versteeg herinnert er aan, dat het advies van B. en Wi, zegt, dat het een toevallig feit is dat Berrevoets voort durend in lossen dienst is geweest. Het is zeven jaar, naar spr. meent, en dat js volgens hem nu geen toevallig feit. All heeft Berrevoets nu ge'en wettelijk recht voor vast benoemd te worden, er is ook een zedelijk recht. Hij stelt dan ook voor hem in vasten dienst te nemen, omdat hij meent, dat Berrevoets het verdient. De heer A!. den Boer wijst er op, dat de man allerlei gevaarlijk werk verricht en wat zal hij, zoo vraagt spr., krijgen bij invaliditeit? Wordt hij vast aangesteld dan krijgt hij bij invaliditeit een groot deel van zijn traetement. Spr. is er voor Berrevoets voor vlast aan te stellen. Weth. Koopman betoogt, dat Berre voets goed voldoet. Spr. bestrijdt wat de 'heer den Boer zei, dat de man ge vaarlijke karweien verricht. Daarin is hij vrij. Spr. vindt het treurig in de wet, dat al hetgeen voor B. is geplakt, 'kwijt zal zijn, wanneer deze voor vast wordt aangesteld en zijn pensioen ingekocht wordt. De heer Panny -meent, dat men door B. vast aan te stellen een precedent zal scheppen. Hij is er in het algemeen niet voor meer en meer menschen in vasten dienst der gemeente te nemen. De heer Versteeg wijst er op, al wordt B'. [niet gelast in de hooge boomen te klimmen, er nog een andere dwang is-, n.l. dat toen zou kunnen zeggen, wanneer hij het b.v. niet durfde, we zullen naar een ander uitzien. Weth. Koopman zou daar nooit over denken. De heer Gei-ritsen vraagt welk finan cieel nadeel er aan verbonden js wanneer de man voor vast wordt aangesteld. (Hij zal dan ook 81/2 »/0 moeten storten zoo als alle nieuwe gemeente-ambtenaren, ter wijl ,de gemeente zijn pensioen moet in- koopen). Spr. is er voor later het trae tement van dezen man te regelen. In stemming gebracht wordt het voor stel van B. en W. om' afwijzend op dit verzoek te beschikken, verworpen, met h2 tegen' 1 stem1, die van den heer Panny. I. M. Keleman en J. J- van der Have verzoeken eveneens om in vasten, dienst der gemeente te worden aangesteld. B. en W. deelen mede, dat hun indiensttre ding is geregeld in de voorwaarden der aanbesteding van de levering der bespan ning voor den reinigingsdienst, volgens welke voorwaarden door den aannemer voor den tijd van drie jaar o.a. 2 werk lieden worden geleverd. Er bestaat vol gens 'Bi. en W'. geen enkele reden om adressanten van gemeentewege aan te stellen. De heer A. den Boer Wijst op de groote tegenstrijdigheid in den dienst van adres santen, die eigenlijk niet weten waar aan ze ziCh te houden hebben. Zij hjoo. ren. z. i. aan de gemeente. De voorzitter wijst er op, dat dit voor stel niets met het vorige geval te maken heeft. Het 'betreft hier heel iets anders. De aannemer van den reinigingsdienst moet leveren: paarden en 'personen, en deze staan in zijn dienst. Krijgen c'ie menschen een aanstelling van de ge meente, dan zouden ze kunnen zeggen: dit of dat doe ik niet! Zij moeten weten, dat zij1 den aannemer behooren. Spreker ontraadt beslist deze menschen in vasten dienst te nemen. De heer Doeleman onderschrijft dit ge heel. Het gaat z. i. niet op tegen den aan nemer te zeggen, daar heb je twee men schen van de gemeente en daar tooet je mede werken- Spr. voorziet bij vaste aanstelling conflicten en herinnerend aan de misère die de gemeente vroeger heeft gehad met deze kwestie, ontraadt' spr. goedkeuring van het adres. De heer Catshoek is het niet met de laatste sprekers eens. Er is gezegd: de aannemer heeft zeggensschap over de werklieden, maar dat is niet waar. De aannemer heeft over deze menschen niets te zeggen. Draagt hij iets op, dan gaan de werklieden naair den gemeente-bouw meester; dóór staan zij onder! En dat Laat het nooit zoover komen, dat Gij aan Uw hoest went en Uw vrienden' U er reeds op een afstand aan her kennen. Evenmin moet Ge een hardnek- klgen hoest trachten te ontgaan door minder diep adem te halen. Dit kan voor de gezondheid van Uw adem halingsorgaan noodlottig worden. Verzorg iederen hoest, hoe schijnbaar onbeteekenend ook, onmiddellijk met de verzachtende en versterkende Akker's Abdijsiroop. Of zoo Ge tot dusverre vergeefs getracht hebt met andere middelen van een verwaarloosden, hardnekklgen en benauwden hoest af te komen, begin dan vandaag nog de oorzaak van den hoestprlkkel - vastzittend slijm - te verdrijven met AKKER'5 Voorde Borst. Per koker: f 1.50, f 2.75, i 4.50 behoort ook zosOi te zijn. Spr. herinvi© t voorts aan de kwestie van verlof, dat de twee werklieden kregen en nu ziet men, dat de aannemer op hun loon kort. Spr. noemt het geen goede toestand en zegt, dat de gemeente zooveel gevoeg voor die menschen moet hebben, dat zij in vasten dienst komen. De voorzitter betoogt, dat deze kwestie reeds eerder hier ter tafel is gebracht en men eenige jaren geleden 'besloot alle kwesties en misères te ontgaan, om 'bij de bespanning ook de werklieden te leve ren. De aannemer heeft de werklieden in zijn particuliere dienst en spr. acht het onraadzaam in het belang van den reinigingsdienst adressanten in vasten dienst der gemeente te nemen. De heer Doeleman betoogt, dat de ge meente-bouwmeester zich niet tot die menschen, maar tot den aannemer moet wenden. De voorzitter "onderschrijft zulks. De heer Catshoek is bang, dat, wan neer dait gebeurt, de reinigingsdienst in het honderd zal loopen. De besteding heeft plaats gehad voor een som, waar voor het feitelijk niet uit te voeren is en hij' voorziet, dat de zaak spaak zal Joopen. Verder 'betoogt spr., dat de werk lieden wanneer zij bij hun dagtaak nog ander werk zuilen worden opgedragen zij een te langen arbeidstijd hebben en te weinig rusttijd om 's morgens weer frjsch het zware werk te verrichten. De voorzitter antwoordt, dat deze rede neering niet opgaat. De menschen zijn niet in touw voor de gemeente, maar voor den aannemer. Komen zij in ge meentedienst, dan zal dat aanleiding ge ven tot vele klachten. Wethouder Koopman herinnert er aan hoe de methode, die nu gevolgd wordt, tot stand is .gekomen onder den vroegeren architect. De heer Gerritsen geeft den raad te wachten tot de nieuwe besteding. Dan kan men zien wat te doen. De heer Versteeg is van meening, wan neer de raad de zaak aanhoudt, het geen drie jaar zal duren of de-menschen loo pen van den aannemer weg. In stemming gebracht wordt het voor stel van B. en W. om adressanten niet in vasten dienst te nemen, aangenomen met 7 tegen 6 stemmen. Tegen stemden de heeren van der Kwast, de Broekert, Cats hoek, Versteeg, Guinée en den Boer. De verordening tot geldigverklaring van strafverordeningen wordt z.h.s. goedge keurd. Voor een begroolingswijziging be noemt de voorzitter een commissie, die gevormd wordt door de 'heeren Gerritsen, Panny en van Schelven, terwijl de ver gadering eenige ©ogenblikken wordt ge schorst. Bij heropening adviseert de rap porteur, de heer van Schelven, tot goed keuring, waartoe conform wordt 'besloten. De heer Catshoek bespreekt de begro tingswijziging, waarop een som voorkomt voor vergoeding aan den Klokkenraad. Spr. meende zich te herinneren, dat die Taad kosteloos advies gaf? De voorzitter deelt mede, dat de post op de begrooting voor de klokken eigen lijk een steipos-v is. Voor het afnemen der oude klokken heeft men ook een zeker bedrag noodig. De klokkenraad is intus- schen naar Engeland geweest en heeft de klokken gekeurd. Een is er afgekeurd en overgegoten. Die kosten komen ten laste der gemeente. D© heer Catshoek is van oordeel, dat zulks allemaal zaken Zijn, die de raad had behooren te weten en hij geeft in overweging, dat als er nog wat moet gebeuren, men er ©erst den raad in kent. Dat hoort bij B. en W. thuis, antwoordt de voorzitter, die verdefr opmerkt, dat ook dit college van een reis naar Enge land van den klokkenraad niets af wist» M. van der Werff en J. Roggeband ver zoeken het houtgewas voor het door hfen gebouwde nieuwe dubbel landhuis aan de Touwbaan zoodanig te rooien, dat een vrij en onbelemmerd uitzicht kan worden verkregen op den Grachtweg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 5