lil! Zierikzeesche 9 Nieuwsbode spa Im P I0FFI1I „T^.. H' Maandag 17 Oct. 1927. zierikzeesche courant. l3l'^J'A"8Ti^."Va "k Inzending Advertentiën Kadaster en Grondbelasting Kennisgeving. H Overheerlijk. I Uil Stad en Provincie. -rr j w j Bn «ontraot belangrijke korting. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf De BURGEMEESTER van Zierikzee; Gelet op artikel 15 der Wet van 26 Mei 1870 (Staatsbl. no. 82) betrekkelijk de grond belasting; MAAKT BEKEND: dat de Staat nommer 75, houdende opgaven der uitkomsten van de kadastrale meting en schatting dezer gemeente over het dienstjaar, 1927 van heden af, op de uren dat de Secre tarie geopend is, gedurende SO dagen voor belanghebbenden ter Secretarie dezer ge meente ter inzage is neder gelegd en dat ingevolge artikel 16 der bovenaangehaalde wet, binnen dertig dagen na den dag dezer afkondiging, door de belanghebbenden, ten koste van ongelgk, in een aan Gedep Staten gericht verzoekschrilt (op on gezegeld papier) hermeting of herschatting kan worden ge vorderd. Zibrikzee, den 17 October 1927. De Burgemeester voornoemd, A. J. P. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat er op Dinsdag den 18 October a.s., des namiddags te 2 uar, op het Raadhuis, eenespoedeischende openbare vergadering van den Gemeenteraad zal gehouden worden, waarin de navolgende punten zullen worden behandeld: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen, 3. Vaststelling rekening 1926 van het Bur gerweeshuis 4. Voorstel tut ruiling van grond; 5. Verhuring lokaal op tweede verdieping der Nobelpoort; 6. Voorstel tot verpachting van het genot van jacht 7 Voorstel tot verlaging pachtsom van een perceel grasetting. 8. Voorstel tot verbetering van het Kerk plein bij de Nieuwe Kerk. 9. Subsidie aan de Tuinhouwvereeniging ,,Schouwen-Duiveland voor den cursus 1927/1928. 10. Subsidie voor een cursus in bedrjjfs- contröle. 11. Verkoop van grond aan de Provincie Zeeland voor verbreeding van den straat weg Zierikzee—Brouwershaven 12. Adres aangaande rioleering van de Lange St.-Janstraat. 13. Voorstel betreffende vrijstelling van bet vak „onderwijs in lichamelijke oefe ningen". 14 Conversie van de aan de Gemeentegas fabriek verstrekte geldleeningen. 15. Verzoek van L. Berrevoets, los plantsoen arbeider, om voor vast te worden aan gesteld. 16. Adres van I. M. Keeleman en J. J van der Have tot aanstelling in vasten dienst der gemeente. 17. Verordening tot geldigverklaring van strafverordeningen. 18. ComptabiliteitsbeBluiten. Zierikzee, den 17 October 1927. De Burgemeester, A J. F, FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE. BUITENLAND. DE „AMERICAN GIRL". Kapitein Gaos van bet s.s. „Baren- dreeht" heeft draadloos njog de volgende bijzonderheden medegedeeld over de red ding van Ruth Elder en kapitein Halde nnen. De „American Girl" streek Donder dag -om 10,30 v.m. langszij van de „Ba- rendrecht" neer, de reden voor deze da ling was, dat de oliedruk in de mlaehine gedurende de afgeloo'pen vijf uur niét in orde was geweest. De vliegers hadden van Woensdag 7 uur n.mj. tot Donderdag morgen twee uur met een hevigen storm te kampen 4 gehad, waardoor zij uit den koers werden geslagen. De twee vliegers waren zeer vermoeid, toen zij door de „Barendrecht" werden opgepikt. De ma chine was niet beschadigd, toen zij neer streek, doch topn zij aan boord gebracht zou worden, ontplofte de tank. De ma chine vloog in brand en er kon niets van gered worden. Zaterdagmorgen heeft ka- ipitein Goos de beide passagiers van het vliegtuig te Horta (A'zoren) aan land gezet, vanwaar zij Zondag per s.S. „Lima" naar Lissabon zijn vertrokken. Vandaar gaat de reis naar Parijs. EEN TWEEDE LAiNDRU. Voor de rechtbank te Nancy is het proces begonnen tegen een zekere Jean Vermandé, een soort tweede Landru, die zlijn vrouw op 13 Maart van dit jaar ge wurgd en daarna in een oven verbrand heeft. Vermandé was chauffeur bij de „Imlpremeries Réunies" te Nancy. Op 29 Maart maakte een collega van hem een oven in een drukkerij schoon en vond daarin verkoolde beenderen, knoopen en een balein. Hij maakte hier de politie opmerkzaam op, die uitmaakte, dat het mesnschelijke beenderen waren en Ver mandé, wiens vrouw sedert eenige weken niet meer gezien werd, aan een verhoor onderwierp. All spoedig bekende hij, dat hij Zijn vrouw op een Zondag in het ge bouw der drukkerij na een twist gedood had en in Zijn ontsteltenis over zijn daad haar in den oven had verbrand. Vermandé verdedigde 'Zijn daad door te beweren, dat Zijn vrouw hem ontrouw was en dit hem tot wanhoop had gebracfoft. Deze be- wering schijnt echter geheel bezijden de waarheid te zijn. Op zijn vrouw zou niets aan te merken zijn geweest. Vermandé zelf daarentegen stond als een Don Juan en doordraaier bekend. Verschillende vrouwen zijn als getuigs a charge opgeroepen. o BINNENLAND. DE INDIRECTE VACC1NATIEDWANG. Het hoofdbestuur van' de Ned. Mlp'ij. tot Bevordering der geneeskunst, heeft thans aan den minister van arbeid, handeL en nijverheid ,een adres gezonden, waarin gezien het aantal gevallen van encephali tis, waarvan sommigen met doodelijken afloop, optredende na en klaarblijkelijk in verband imet een te voren verrichte in enting tegen pokken; gezien de gevallen van encephalitis in aansluiting aan en ldaarblijikél'ijk in ver band met vaccinatie (met het op de nieuwe wijze 'bereide vaccin, het zijn plicht acht, den minister in overweging te geven, den indirecten vaccinedwang tijdelijk op te heffen. Overigens overtuigd, van 't groote nut der vaccinatie inzake het voorkomen van pokken, resp. van pokken-epidemiën, zou het hoofdbestuur het op prijs stel len, wanneer'pe gelegenheid tot koste- looze inenting en herinenting, zooals die in artikel 18 van de wet, houdende voor zieningen tegen de besmettelijke ziekten is vastgesteld, onverminderd bleef ge handhaafd, opdat (aan die vrijwillige in enting niet de (minste belemmering worde in den weg gelegd. DE RIJWIELBELASriNG. Als het ontwerp tot verlaging en wij ziging der rijwielbelasting wet wordt, dan zal het eerstvolgende tijdvak van één jaar, een jaar zijn met een verlengstuk van .zeven maanden. Het rijwielbelasting- merk uitgegeven in Januari 1928 zal n.l. geldig blijven tot 1 Augustus 1929. Voor de belastingplichtigen zal zulks een tijdelijke verlaging pe'teekenen, zegt de Memorie van Toelichting. De schat kist 'komt er niets door tekort. De plaatjes voor 1928 worden gekocht direct in Jan. en verder geleidelijk vóór het aanbreken van den Zomer van 1928, dus voor 1929 moeten gekocht worden vóór 1 Augustus 1929. Een vriendelijkheidje dus dat niets kost, schrijft het Hbl. Maar wij, wielrij ders, zijn niet vergeten, dat we1 bij de in voering van de .rijwielbelastingwet met ingang van 1 Augustus 1924 voor de res- teerende 5 (maagden van 1924 een belas- tingmerk moesten koopen voor den vollen Iprij's Van/ f 3. Zoodat het vriendelijkheidje van dit ontwerp precies wordt opgewo gen tegen het kneepje van de wet van 1924. VERNIEUWING RIJBEWIJZEN. Zij', diie in een der jaren 1912 en 1913 een rijbewijs verkregen en thamS een rijbewijs verlangen overeenkomstig de nieuwe voorschriften, moeten zich vóór 31 October a.s. vervoegen ter .Secretarie hunner woonplaats. Zij bekomen daar kosteloos een aanvraagformulier en des- verlangd inlichtingen en hulp bij1 de in vulling daarvan. Het onderzoek, waarvan in de genees kundige verklaring, die de aanvrage ver gezellen /moet, sprake is, mag bij deze aanvragers niet plaats hebben gehad vóór 22 October a.s. De uitreiking van de nieuwe rijbewij zen dezer categorie aan de gemeente besturen, die ze aan de belanghebbenden zullen overhandigen, geschiedt ter Provin ciale Griffie tusschen 7 en 19 Nov. a.s. De ikosten bedragen, voor Zooveel de Provincie betreft, f 1,50; zij1 worden be taald bij het irn -ontvangstneïmen van het stuk. DE ZEVENJARIGE LEERPLICHT. Ingediend js een wetsontwerp houden de wijziging van de artikelen I en II der wet van 30 Juni 1924, tot wijziging van de Leerplichtwet en van de Lager-onder- wijswet 1920, wijziging van het derde lid van artikel 3 der Leerplichtwet, Zooals het krachtens die wet woTdt gelezen, en wijziging van het vierde lid van artikel 3 der Leerplichtwet. A'an de memorie van toelichting 'wordt het volgende ontleend: In de vergadering van de Tweede Kamer van 17 Juni 1927 is de behandeling van het ontwerp van wet tot wijziging van artikel 3 der Leerplichtwet geschorst, <p verzoek van de regeering teneinde zich te kunnen beraden omtrent een wijziging, die zij' wellicht nog nader in dat ont werp zou willen aanbrengen. Gelijk be kend, betrof dit de mogelijkheid van een herstel van den zevenjarigen leerplicht op een vroeger tijdstip dan 1 Januari 1930, zooa-Ls thans in de wet van 30 Juni 1924 is bepaald. Op gronden, die de minister van financiën daarvoor aanvoerde, meen de de regeering toen, ofschoon nog geen bepaalde toezegging kon worden gedaan, eventueel het herstel van het 7de leer plichtjaar tegen 1 Juli 1928 te kunnen aankondigen. Zooals bekend is, méént de Regeering, daft voor de doorvoering Van leerplicht voor het zevende leerjaar gerekend moet worden op een toeneming, van de jaar- Iijksche Rijks-uitgaven met 3i/2 millioen gulden. Dit bedrag js verkregen door er van uit te gaan, dat uit 'het herstel van den zevenjarigen leerplicht .een toeneming van de schoolbevolking niét ong. 70.000 kin deren zal voortvloeien, dat daardoor het aantal leerkrachten, wier jaarwedden door 'het Rijk vergoed' wordt, miet onge veer 1750 zal stijgen, en dat die gemiddel de jaarwedde van het onderwijzend per soneel zonder de hoofden thans op f 2000 mioet worden 'gesteld; ZIERIKZEE. De twee nieuwe ovens met doorloiopende retorten, welke op de gas fabriek alhier in aanbouw zijn, zijn Zon dag 16 dezer in bedrijf genomen. Het verleggen van de abrieksleiding en het aansluiten daarvan op de nieuwe ovens, werd izonder bezwaar tot stand gebracht. De „Goffin"-oven is nu buiten bedrijf gesteld en de gemeente ontvangt dus voortaan gas uit de nieuwe ovens,, dat evenwel op' dit oogenblik nog niet zijn definitieve calorische waarde heeft. 'Ten gevolge van den overgang tot den .nieu wen toestand werden Zondagavond de straatlantaarns niet ontstoken. De gas- voorzi ening werd echter niet gestoord. De nu buiten bedrijf gestelde oven zal eveneens worden verbouwd tot een met doorloiopende retorten. De nieuwe brug over de haven, bui ten de Zuid-Havenpoort is hier Zaterdag in gedeelten gearriveerd'. Met 'béhulp van een groote, 25 M. hooge drijvende kraan ,,de Albatros" worden bij gunstig tij de diverse stukken op hun bestemming ge bracht. Naiair we vernemlen, zal het nog wel ongeveer 3 weken duren, vooraleer de brug officieel in dienst zal kunnen worden ge steld. BURGH. Vergadering van 'den gemeen teraad, gehouden op Vrijdag 14 October. Aanwezig alle leden. Bij' de opening her innert de voorzitter jn treffende bewoor dingen het overlijden van den burgemee ster der geméente Haamstede, die zoo vroeg aan zijne familie en zijne ge meente ontvallen is en van dhr. Joh.s Oveibeeke, og.djwethou.der en raadslid der geméente Burgh, wien ook na zijn iaf- treden die belangen der gemeente nog steeds na aan het hart lagen. Op een ver zoek der vereeniging tot veredeling van den volkszang, om' een jaarlijksdhe sub sidie van f 5 wordt op voorstel van Bi. en W. afwijzend beschikt, dlaar mien van mieening is, dat èn de school èn de hier 'bestaande (zangvereenigingen voldoende in de behoefte aian goeden zang voor zien. Eveneens wordt afwijzend beschikt op een verzoek om subsidie door de vereeniging „Het schoolmuseum" te Mid delburg. De voorzitter deelt mede, dat do,or B,. en W. in overleg met het hoofd der openbare lagere school mét ingang van 1 N|0,v. a.s. dhr. D'. 'C. Steur als assis tent aan genoemde school is aangewezen; overeenkomstig diens salaris over Nov*, en Dec. wordt de begrooting 1927 gewij!- zigd. Eveneens wordt behandeld een even tueel© Wijziging dier 'begrooting in ver band mét een mogelijke aflossing van het restant van het renteloos voorschot ten behoeve van den aankoop der arm'en- woningen. De pensioengrondslag der on derwijzeres, miej. A. J. A. Hartog, Wordt vastgesteld op f 1380. Op het verzoek Van dhr. J. Jansen om eervol ontslag als vac cinateur en geneesheer, belast met de Armenpraktijk, ingaande 1 Niov. a.s. we gens vertrek naar Almien (gemeente Gox- sel) wordt besloten dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen onder dankbetuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten. Benoemd wordt tot wederopzegging voor deze betrekkingen, mits hij' zich te Haamstede iof Burgh' ves tigt, dhr. M. C. J. Pilaar, thans geneesjheër te Renesse, en zijn pensioengrondslag te 'bepalen volgens dezelfde berekening als die voor dhr. Janzen werd bepaald. Oip een belooning van f 104 per jaar wordt als schoonhoudster der openbare lagere school benoemd mej. J. M. Geluk—Groen- IeeT. Vérder volgt benoeming van een lid van het burger f- en plaatse!, armbe stuur van de piaatsel. schoolcommissie en vijf léden van de cambrissie tot wering van schoolverzuim, allen wegens periodie ke aftreding. Als zoodanig worden her benoemd resp. de heeren G. Slaager, C. W. Boot, J. Kloet, D. Kosten, M. Griep, S. J. Hartog, R. Steur en A. Beije. Verder wioTdt een suppletoir kohier hondenbe lasting vastgesteld en door den voorz. mededeel ing gedaan omtrent vervanging van den keurings-ve^arts. Het ter vorige vergadering in handen van B. en W. ge stelde voorstel tot nadere regeling van het loon van den geméente.werkman-lan taarnopsteker J. Slaager, komt thans in behandeling. B. en W. stellen voor alleen de beiopning als Lantaarnopsteker met f 20 per jjaar te verhoogen. Dhr. Kloet wil o,ok de diagen, die Slaager m ge meentedienst werkt, met f0,25 meer be loond ziendhr. Oveibeeke wil een beloo ning van f 4 met f 0,25 per dagloon meer per lantaarn. De heer pokker wil des noods f30 per jaar méér voor lantaarn opsteker, maar geen verhooging van dag loon; zijn voorstel wordt met 4 tegen 3 stemmen aangenomen en het voorstel van dhr. Kloet, om! bovendien het dagloon mét f 0,25 te verhoogen, met 2 tegen 5 stemimen verworpen- Alsnu wordt ge lezen de correspondentie, gevoerd met de P. Z. E. M., omtrent te stellen garan tie voor electrische aansluiting der ge bouwen aian den Meeldijk, Westen-Schou wen en den weig daarheen 'buiten de kom' der [gemeente. Besloten wordt, alvo rens tot een definitieve beslissing omtrent electrifiCatte van de kom' van het dorp en Burghsluis over te gaan, hen, die daar buiten wonen, binnenkort tot een samen komst op te roepen tot het houden eener béspreking. Thans komt ter tafel de kwes tie van demiping der sloot en rioleering achter de woningen te Burghsluis; daar voor komén B. en W. 'mét twee voorstel len, die béide demiping der sloot oim vatten, het eerste plan mét een klinker- goot ter 'breedte van 50 c.M., kostende pl.m'. f 100, het tweede met rioleerring pl.m. f350. De heeren Kloet en Lande-- gent vreezen, dat uitvoering van het eer ste plan miogeiijk aanleiding kan geven tot het werpen en blijven, liggen van vuil in de goot, w'at niet gewenseht is. De heer Fokker zegt, dat zulks te onder vangen is door verordening; dhr. Heule is van 'meening, dat bij' een regelmatig schoonmaken en medewerking deze zaak wel in orde komt; voldoet het eerste plan niet, dan kunnen dé steenen der goot nog altijd voor 'herstel van straten ge bruikt wiqrden. Tot uitvoering van het eerste plan wordt miet algemeene stem men besloten en dhr, van Zuijen beireid gevonden voor de demping der sloot kosteloos ondergrond van zijn terrein af te'staan. Op een verzoek van L. Verseput aan den vleeschkeuringsdienst te Brou wershaven, om1 een jiaarlijksche sublsidie van f 75 voor een door hem' te Renesse gesticht noodiSlachtingsgéböuw wordt mét algemeen© stemmen afwijzend beschikt. Daarna sluiting. HAAMSTEDE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Vrijdag 14 Oct. Afwezig dhr. den Boer. Na opening deelt de waarnemend voorzitter, dhr. C. Blom. mede, dat B. en W. naar aanleiding van een plaatselijk onderzoek naar den toe stand van het Kempwekken, bevonden hebben, dait deze weg te laag en de sloot te smal is o/m deze voor ide helft te doen démpen; onteigening komt te duur. Om trent een voetpad langs den Lagen Zoom Wordt medegedeeld, dat deze te smial is om' er een voetpad af te nemen. Besloten wordt de paaltjes in het slop naast de school een wéinig te doen verplaatsen voor 'ruimeren doorgang. Hef voetpad langs de duinen is evenals het pad aan den grachtkant volgens médeieeling van den voorzitter in orde, terwijl de steen hoop aan den Achterwég zal opgeruimd worden. Bij onderzoek is géb'leken, dat de blojomen in het Dial door die iepen- ziekte zijn aangetast. Na eenige discussie Wordt met 5 tegen 1 st. biesloten dezj bloomen na machtiging door het Staats- 'bosch'béheer te doen rooien. Met alge- meene stemmen wordt 'bésloten, op voor stel van dhr. Bolle, tot het plaatsen van nog een lantaarn aan den ZandWeg; te vens wordt met algemieene- stemmen bé sloten aan dhr. C. v. d. Velde voor tijde lijke waarneming van 'het secretariaat over het tijdvak 6—30 Sept. een gratifi catie van f90 te verleenen. Tengevolge eener b'esp/reking miet dhr. F. Kik zal de afrastering van diens grond in dén Verton's weg (dez'e zaak wérd' in de vorige vergadering uitvoerig besproken) zoover achteruit geplaatst worden, dat er een wieg komt van 41/2' M. 'breed. De uitvoering van hei rioJiearingsplan te Burghsluis wordt aan Bl en W. overge laten. Op het verzoek van dhr. W. Boot Wz. om' eervol ontslag, ingaande 1 Jan. 1928 als geméentejontvasnger en ambte naar van den burgerl. stand, benevens een verzoek om eervol ontslag door idhr. J. Janzen als vaccinateur en geneesheer, belast mét de arm©np|ractijk, ingaande 1 November a.s., wolrdt mét algem. stem' men 'bésloten béide heeren dit ontslag pp de méést eervolle wijze te verleenen, pn- der dankbetuiging voor de door hen aan de geméente 'béwezen 'diensten. Met alge meen© stemmen 'wordt voor de func. tie's door dhr. Janzen vervuld, bénoem'tf dhr. M. C. J. Pilaar, thans geneesheer te Renesse. Naar aanleiding van een inge komen schrijven van B. en W. tvlan Brou wershaven, wiaairin wordt gevraagd, .of de Raad der gemeente Haamslede bé- sluit wil nemén tot toekenning door den vleeschkeuringsdiénst. van een sublsidie jad f 75 voor een 'door L. Verseput te Renesse gesticht noodsiaehtingsgébouw wordt af wijzend beschikt. Omtrent een ingekomen verzoek tot gebruik van een schoollokaal voor een te 'houden tuin'bouwcursus zal met het hoofd der school door B. en W. onderhandeld wojrden; 'bij den Raad be staat tegen toestemming geen bezwaar. Daarna sluiting. \/jM AAMBEIEN Velen, die in hevige mate IW aan aambeien leden, onder- pe-7«~>X3 vonden onmiddellijk vcrllch- tin9 door de toepassing van AKKER'. gjgjl KLOOSTERBALSEM \n 1 een gevolg van de zeer bijzondere antiseptische Geen Goad^trfSfcm-. werking van dezen ver- ZOO goed. WsTfy'lS&rsta- zachtenden balaem. Woensdag en Donderdag j.l. werd door een. d^mes-comité uit de gemeen ten Haamstede en Burgh in de bloem- bollensehuur van -den heer van Waveren een bazar gehouden ten bate der ge- trof lenen door den jongsten stormramp. Na opening door den burgemeester van Burgh, die herinnerde aan de vele bemoei ingen, die het comité zich getroost heeft en de bazar in de welwillendheid van, het publiek aanbeval, 'begon de y#fk°op van de keurige en veel omvattende uit stellingen, 'waartusschen verschillende fraaie bouquetten waren geplaptst. Boven dien waren versnaperingen te bekomen en in de theetent was er gelegenheid voor grabbelton, touwtjetrekken, het raden naar een aantal -maiskorrels in een flesch om een pop als prijs, benevens een ver loting. Door het overtalrijk publiek werd van ieen en ander druk gebruik gemaakt; alles werd verkocht. Bij het einde' dankte -d© Waarnemend burgemeester van Haam stede (het comité voor zijn ijver en zorgen, die deze bazar zoo uitstekend deden sla gen en het publiek voor de betoonde be langstelling. Jammer, dat een minder eer lijk belangstellende van de drukt© gebruik heeft gemaakt om een klein geldelijk bedrag te ontvreemden. RENESSE. Vrijdagavond hielden 'de leden van het Dep. tot Nut van 't Alge meen de jaarvergadering. Na opening van den waarn. voorzitter en lezing der no tulen, gaf de secretaris een uitgebreid jaarverslag. De penningmeester deed ver slag van zijn gehouden beheer der geld middelen. Uit het verslag bleek, dat de ontv. f 144,41 en de uitg. fli45,26 bedroe gen; alzoo sloot de Tekening mét een nadeelig saldo van 85 et. De eotnfmissie tot het nazien der rekening adviseerde tot goedkeuring. Tot leden van het toé- stuur werden herkozen de heeren H. W. Scholder en J. Schoof en gekozen 1de heeT A. van Toorn (vacature Witte). Het 'werkprogram voor seizoen 1927/28 werd daarna opgemaakt. Na> 'béspreking werd' 'besloten als sprekers te laten optreden de heeren Willem' van Cappplle (voor drachtkunstenaar) A. W. Kamp en J. B,oeser. Niets meer a-a-n de orde zijhde, sluit de voorzitter 'de vergadering- ELLEMEET. Het oude topneelgezel- schap „H. Z. O. D-", dat hier een lange reeks van jaren heeft bestaan en tijden van groote bloei heeft gekend, leidde al eenige jaren een kwijnend bestaan en ging de vorige winter geheel ter ziele. Op initiatief van eenige jongelui is thans een nieuwe rederijkerskamer opgericht, aanvankelijk met een 12-tal leden. Een nieuw reglement enz, js in wording, terwijl binnenkort een definitief bestuur wordt gekozen. Daarna zal men begin nen toet een tooneélstuk in studie te ne men om nog in. dit seizoen een uitvoe ring te geven. Moge de nieuwe kamer door het groote ainimo der leden, dopr de krachtige leiding van het bestuur en door onderlinge samenwerking van beide een goede tijd tegemoet gaan en mét hare opvoeringen de inwoners dezer plaats dikwijls een afleiding verschaffen in de anders Zoo eentonige winter. ST.-PHILIPSLAND. Tot gem.-secretaris is benoemd de heer H. P. Kleppe, bur gemeester alhier. Zulks mét ingang van 1 December a.s, L Alhier zal vanaf November tot en met Februari wéderom een cursus wor den gegeven in vervolgonderwijs. Een belangrijke wijziging is daarbij aange bracht in het handwerkonderwijs voor de meisjes. Wanneer meer dan 15 meisjes aan den cursus deelnemen, zal dit onder wijs iederen avond, gelijktijdig door twee leerkrachten worden gegeven. Een ver betering, die door de ouders zeer zeker hp prijs zal worden gesteld. De drie raadsleden, die in de vorige gemeenteraadsvergadering mededeelden, dat zij' van verdere zitting in den* Raad afzagen en dit nader schriftelijk zouden bevestigen, zijn op djt besluit terugge komen. (Zie het volgend raadsverslag). RBCHTEAKEM, Ter openbare terechtzitting dér A'rr.- Rechtbank te Middelburg werd op 14 Oct. ©.to. uitsprak gedaan in de zlaiak tegen Di. v. S., 19 jaar, veldaTbeidster, wonende te Dreischor, thans in voorloo- pige hechtenis in het Huis van Bewaring te Middelburg. Verdachte werd wegens het als moeder haar kind verlaten, den dood van dat kind tengevolge hebbende, veroordeeld tot zes maanden gev.str.. met aftrek van het voorarrest. BELEEDIGING. Naar aanleiding van een persbericht in de „Nieuwe Haagsche Courant", waarin werd medegedeeld, dat de oudste vrouw van Nederland, de weduwe Betje' Assel-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1