Zierikzeesche Nieuwsbode DE BUREKl. DERDE BLAD den raad gedaan in een onderlinge bijeen komst. De heer W. v. d- Linde houdt daarop een uitgebreide beschouwing over de hooge belastingen, die de ingezetenen reeds drukken en is, hoezeer in beginsel ook voor electrit'icatie, van meening, dat vooral voor den arbeider, de last te groot zal worden. De heer de Waal merkt daar tegen op, dat de aansluiting vrij is en niemand hiertoe wordt verplicht. De voor zatter zegt. dat de gemeente slechts ga rant is voor de i'pnte van het kapitaal en wanneer er nu niemand aansloot het de gemeente hoogstens f 325 zou kunnen kosten. Ook op de straatverlichting dringt hij zeer sterk ter aansluiting aan en geelt daarbij eenige cijfers der tegenwoordige kosten. De heeren Doeleman, de Waal en P. v. d. Linde, andere gemeenten tot voor beeld nemend, noemen het de geest van den tijd en meenen in die richting te" moeten streven. De heer der Weduwen vraagt nog eenige inlichtingen aangaande lichtsterkte en kosten, waarna het voor stel in stemming wordt gebracht en met alg&meene stemmen wordt aangenomen. Bij de omvraag vestigt de heer P. de Waal de aandacht op het bruggetje en steiger van de firma van A-s o,p Beldert. De heer P. v. d. Linde is van meeninig dat het een gemeentöplicht is, voor goed onderhoud en bruikbaarheid te zorgen. De wethouders zijn van meening, dat wel om toestemming voor plaatsing, maar niet om een steiger verzocht is. De heer van Langeraad oppert het idéé de grond achter de loods der firma, van As, toebehoorende aan de familie der Weduwen, ten voordeele van het verkeer op het haventerrein, door de "ge meente te doen aankoopen. De leden hech ten hieraan hunne goedkeuring en de heer der "Weduwen belast zich met de onderhandeling daarover. Daarna sluiting. ST.-ANNALAND. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Dinsdag ll Oct. Voorzitter dhr. C. M- P. W. Hans- 'sens. Secretaris dhr. F. M- Boogaard. Aan wezig alle leden. Tot de ingekomen stuk ken behooren o.a. een missjve van den minjster van Onderwijs, K. en W. aan gaande vaststelling verschuldigde over 1926. Ais voorschot was ontv. f 10090; /uitbetaald' f 10150,66. Nog te goed f 60,66', Ged. Staten vestigen de aandacht op de mogelijkheid van plaatsing van manne lijke 'krankzinnigen in een gesticht bij 's-Hertogenbosch. Kosten der verpleging f 700 per jaar. inclusief kleeding. Ook deze mededeeling 'wordt voor kennisge ving aangenomen, nadat de voorz. er op heeft gewezen, dat de kosten in Bergen op Zojomj f 800 bedragen, plus nog f 50 voor kleeding. B. en W. deelen mede, dat zij de vervanging van den burgemeester bij ongesteldheid, afwezigheid of ontsten tenis als volgt hebben vastgesteld: le. vervanger dhr. D. Quakkelaar2e. vervan ger dhr. J. W. Elenbaas- Van den bri gade-commandant der rijks vel di wacht te Tholen aangaande onderzoek arrestanten lokaal. Gebleken was daarbij, dat het lo kaal slechts aan 2 eischen niet voldeed, n.l. wat betreft het kunnen doen der natuurlijke 'behoeften en 't contact met de bewaking. B. en W. deelen miee, dat het Dag. Bestuur er reeds werk van heeft gemaakt om te zorgen, dat ook aan deze eischen zal worden voldaan. De commissie tot wering van schoolverzuim deelt mede, dat tot secretaris is benoemd dhr. Kelfkens. Het tractement hiervoor bedraagt f 60 en daarop wordt ook de pensioensgrondslag vastgesteld. Van het schoolmuseum te Middelburg (s een ver zoek ingekomen om subsidie. B. en W. stellen voor dit niet te verleenen. Wordt z. h. st. aangenomen. Nu wordt vastge steld de begrooting over 1928 in ontv. en nitg. op f 59674,91 en die van het Weezen-Armbestuur in ontv. en uitg. op f 10499,50. De voorz. brengt dank aan de commissie voor hun bemoeiingen. Alvo rens over te gaan tot het volgende 'punt wenscht de voorz1. eerst eenige besprekin gen te houden in geheime vergadering. Na heropening komt aan de orde de uit breiding van het haventerrein. De voorz. herinnert er aan, dat reeds in het voor al jaar het plan gemaakt is om dit najaar een besluit te nemen aangaande uitbrei ding en verlenging van het haventerrein langs de zeewering van den Calami. Su- zanna-polder. Door hel Dag. Best. is in middels een begroeting van kosten opge maakt, inclusief kosten opmaken plan, toezicht en grondaankoop en kwam tot een bedrag van f 37778. Het Dag. Best. acht het werk in het algemeen belang en stelt voor, tot uitvoering over te gaan in liet voorjaar van 1928. Daarvoor is echter noodzakelijk, dat kaai- en haven gelden worden verhoogd. Die verhooging treedt eerst in werking 1 Jan. 1929, doch B. en W. achten het gewenscht dit reeds voorloopig vast te stellen en in de no tulen vast te leggen. Met de s.em1 van dhr. Goedegebuure tegen wordt nu be sloten tot uitbreiding over te gaan, ter wijl de kaai- en havengelden voorloopig als volgt worden gewijzigd: Kaaigeld; voor graan, peulvruchten, ajuin, aardap pelen enz. 2(1/2! ct- per 100 k.g. (is nu 1 ct. per 100 K.G., maar verleden jaar werd betaald 11/2 ct. per 70 K.G., wat komit op 21/4 cl. per 100 K.G., zDodat de ver hooging slechts 1/4 ct. per 100 K.G. be draagt). Voor suikerbieten 15 ct. per 1000 K.G. (is nu 12<i/2 ct.) Voor pulp 10 ct- per 1000 K.G. (is nu 5 ct.) Havengeld: Dit bedraagt nu: voor vaartuigen met een laadvermogen minder dan 150 ton 8 ct., daarboven 10 ct. per ton. Ingezetenen betalen allen 5 ct. per ton, terwijl voer hen de gelegenheid helstaat een abonne ment te nemen, waarbij is verschuldigd 6 maal het bedrag voor 1 reis, terwijl degenen, die geen abonnement hebben, doch 8 (maal hebben betaald, voor de rest van 't jaar zijn vrijgesteld. Voor het tijd vak van 15 Sept.—15 Dec. wiordt dit nu voor categorie I 13 ct., voor cat. II 15 ct. Voor ingezetenen tot 15 Sept. 7 ct. daarna tot 15 Dec. 12 ct-, terwijl uit de verordening verdwijnt de bepaling- dat men na 8 maal betaling z'al zijn vrijge steld, omdat hel anders zou kunnen voor komen dat men was vrijgesteld vooirdat de bietencampagne begon. Hierna ver krijgt het Dag. Bestuur machtiging, de noodige stappen te do-en, om het werk aan. te besteden. Punt 5 bevat de benoe ming van den geneesheer, belast met de vaccinatie. B. en W. stellen voor het sa laris te bepalen lojpl f 50, evenals in andere gemeenten en bevélen aan dhr. M. A. Ver met te Oud-Vossemeer. De voorz. zégt, dat dhr. Quakkelaar 30 jaar lang de vaccinatie (belangeloos 'heeft verricht, doch 't nu niet meer doet, zoodat 't noodig is, iemand te benoemen. Dhr. Goedege buure: Als ik goed geluisterd heb, heeift dhr. Quakkelaar het 30 jaar belangeloos gedaan. Maar uit de notulen van een. der vorige vergaderingen is toch gebleken, dat hij alleen lid. van den Raad kan zijn, als hij niet meer vaccineerde. Hoe zit dat clan De voorz. 't Gaat alleen over „belangeloos" en dat heeft dr. Quak kelaar gedaan. Wat».waar is, is waar. Dhr. Goedegebuure: Maar indien er nu geen bezwaarschrift was ingediend, zou dan de heer Quakkelaar weer wel bereid zijin geweest, de vaccinatie te verrichten? De voorz.: Daarop moet ik het antwoord schuldig blijven. Dat kunt u beter aan belanghebbende zelf vragen. Dr. Quak kelaar: Daarop moet ik het antwoord ook schuldig blijven. Dat kan ik ook niet zeg gen. De voorz.: U denkt, dat de betrek king op de begrooting is begrepen ge weest. Maar van de uitgetrokken f 50 is nimmer iets betaald, omdat dhr. Quak kelaar het belangeloos deed. U dacht dat hij' hiel moest doen als gemeentegenees heer en dat "is volstrekt niet waar. 't Is een heel afzonderlijke post op de be grooting. Dhr. Goedegebuure: Och, 't is een onverkwikkelijke historie en gaarne zou ik willen, dat de minder goede ver standhouding die nu tusschen sommige raadsleden heerscht, verdween, maar ik kom maar steeds teriig hierop: indien hij doodsschouw of vaccinatie verricht, mag hij geen lid van den raad zijn. Dr. Quak kelaar: Ma-ar 30 jaar geleden is toch gebleken (te bewijzen uit de stukken) dat Ged. Staten gunstig hebben beschikt, niet- behoorende bi] da van Vrijdag 14 Oct. 1927, no. 11607. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Mr. S. Triezenberg, de laatste president der Zierikzeesche recht bank is met ingang van 15 dezer tot pre sident der Utrechtsche rechtbank be noemd. HAAMSTEDE. Namens het Comité voor Christelijke Wintetriezingen trad Maandag avond j.l. in de volle zaal van hotel Bom Reverend James Leijnse als spreker op, gekleed in geborduurd zijden Chi neesch dostuum. Bij de opening dier 'bijeen komst 'bracht dhr. Leijnse den dank over der Chineesche christenen aan hen, die het mogelijk hadden gemaakt, dat er zen delingen naar China kwamen. Aan de hand eener serie prachtige luchtbeelden vertoonde "hij enkele personen uit de vo rige keizer-dynastie, verschillende tem pels, typen van priesters, bedelaars, voer tuigen, enz., waardoor men eenig beeld kreeg van den aard der bevolking. Dui delijk schilderde spreker, die met zijn echtgenoote 6 jaar in China heeft ge werkt, de armoede -en ellende van het heidendom en de zegenrijke werking van' het Christendom, waarnaar de 'bevolking zoo verlangt. Ontroerend teekende hij het lot der Chineesche mleisjes en wees hij op het bedroevend feit, dat Nederland het eenige land is, waar tot dusver weinig of niets voor de Chineezen wordt ge daan. Een collecte, die het comité bij uitzondering toestaat, bracht voldoende (f24) op om een Chineesch meisje vrij te kioopen en daardoor te redden van geestelijken en lichamelijken ondergang. Door het comité werd een gelijke (bij drage geschonken. Met onverdeelde aan dacht werd spreker gevolgd. Ds. Boo gaard sloot de 'bijeenkomst. ELLEMEET. In de Dinsdag gehouden raadsvergadering werd de oudercommis sie der O.L. School een subsidie toege kend voor het do-en geven van een cur sus voor vervolgonderwijs. Op verzoek van de oudercommissie werd besloten een lantaarn te plaatsen in de nabijheid der ^chool. Alvorens in te gaan op het be kende adres der P. Z. E. M." zal uitbre - ding der „kom" worden aangevraagd met dat deel der gemeente, gelegen aan de Kuierdomsche weg en de Sehelpweg tot tot -en met de omgeving van de halte der R.T.M. Zoodoende zal men over on geveer 35 aansluitingen meer beschikken, waarvan (men een veel grooter stroom- gebruik verwacht, dan van die in de eigenlijke kom. Aan dhr. J. C- de Roo werd op diens verzoek wegens vertrek naar elders eervol ontslag verleend als lid van de oommissie tot wering van schoolverzuim. DREISCHOR. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Maandag 1.1. Voorzitter de burgemeester. Alle leden aanwezig. Besloten wordt met ingang van 1 Januari 1928 de subsidie aan den on dernemer van Zweden, der Donder dag- sche autobusdienst in te trekken en deze, ten bedrage van f 150 te geven aan den ondernemer K. Telle uit deze gemeente, onder voorwaarde dat deZe des winters ieder en dag dienst doet en 'sdoniers alleen op Donderdag. Op het verzoek der oudercommissie, ook dezen winter de cursus van voort gezet onderwijs te doen doorgaan, wordt goedgunstig beschikt. Hierna komt aan de orde het voorstel van B. en W. om toe te treden tot de P. Z. E. M- ter voor ziening van stroom voor licht en kracht. De voorzitter geeft aan de hand van de rondgegeven voorwaarden en toelichting der P. Z. E. M. nogmaals een uiteenzet ting hiervan, met verwijzing naar de ver klaring, de vorige week door het bestuur en ambtenaren van voornoemde N.V. aan FEUILLETON. Naar het Engelsch van BETTY BEGGS. 20 Betsy's gezichtje stond heel ernstig, ter wijl ze antwoordde: „Ik heb ook een geheim!Hoort u maar eensi!" En heel zachtjes in zijn oor fluisterde zij toen „Als Mamimia, mijn Mamma niet meeT is, omdat ik toch nmimers zoo leelijk b'en, dan vraag ik aan de „mooie -dame", of die mijn tweede mioeder wil zijn!" Jack werd bleek „Bets", vermaande hij' ernstig, „zoo iets moet je nooit weer zeggen. Je moeder 'blijft altijd je moedeT. Daar valt geen verandering in te 'brengen en dat mogen we ook nooit verlangen! Zal je dat goed onthouden, lieveling1?" De kleine meid keek ontsteld: „U is toch niet 'boos Pappa!" „Neen, niet 'bloos, kindje! Maar i-k dacht alleen hoe vreeselijk eenzaam Mamlma zich zou voelen, als ze wist, Wat je daar gezegd hadi!" Betsy schudde het hoofd: „Ik geloof niet, dat zij er veel om geven zal Pappa!... En zij heeft 't toch het eerst gezegd....?" „Maar ze meende het niet, Betsy. Ze zei het maar voor de grap". De kleine meid dacht een oogenblik na; toen sprak zij: „Dat heeft Mr. Cairtwight ook al ge zegd, maar ik 'dacht, dat hij Mamma niet zoo goed kende, als wij 'beiden, ziet u? HOOFDSTUK X. Een paar dagen na den lujneh te Brimr Iey Hall werden de kennissen van Lady Nell verrast door een invitatie voor een partij op Norlhlake. Jülie Manning hoor de ook tot de genoodigden en haar nieuwsgierigheid kende geen grenzen. On middellijk zocht zij een intieme vriendin op, die eveneens naar de Meredith's ging en verdiepte zich met haar in gissingen omtrent hetgeen .aanleiding kon hébben gegeven tot dezen oproep van Lady Nell. „Ik weet 'beslist, dat ze *niet meer dan tien logeerkamers op hun buiten hebben waar zullen ze al die nrenschen laten?" riep Miss Manning. „Sir George Grove gaat er heen, en de Farnley's, en Lord Richard, en Nellie Druoe, en ik weet niet wie al zoo meer! En die verwachten allen een zeer goede ontvangst. Wat ikan Nell daar nu mee voor hebben?" Mrs. Jake-Smith schudde het -hioofd. „Dat moet je mij rno&r niet vragien, Julie. Je kent Lady Nell beter dan ik! Ik erken, dlat ik nooit veel sympathie voor haar voelde. Maar, omdat ik ook van de partij wil 'zijn, en omdat ze zoo'n voortreffelijke schaar van kennissen heeft genood, wil ik graag meegaan met de anderen". „Ik gaf er wat voor als ik wist, wat de bedoeling van Nell is met die partij", peinsde Julie nu weer. „Nicholas Calrt- wiright is de eenige, die het misschien weet, m'aar, ongelukkigerwijs, is die niet in de stad". „Ik heb wel een half dozijn uitnoodi- gingen 'bedankt, om deze partij bij te wonen", sprak Mrs. Jake-Smith„of schoon ik mij feitelijk erger aan de han digheid, waarmee ze de menschen onder haar macht 'brengt. Er is geen tweede vrouw in Engeland, die ka-ns zou zien, nu weer zoo'n partij te arangeeren. De Hertogin heeft verbazende spijt, dat zij er niet 'b'ij kan wezen, omdat zij zelve op dien dag ontvangt". Op Northlake.Hall straalde Lady Nell van gelukzalige opgewondenheid. Er was im'mers niets, wat ze liever verlangde, dan haar vrienden in de stad te toonen, dat het niet om het gpld was, dat zij Londen verliet. Het was Sir Lucius, die haar zoo onverwacht in de 'gelegenheid had gesteld, tot deze helsche wraakne ming, vooral ook tegenover Mr. Mere dith! Sir Lucius was op die meest vleien de wijze met zijn voorstel te voo|rschijin gekomen „Ik ben een oude man, geheel uitge sloten van de wereld. Doe mijl het groot genoegen uw gasten in mij'n huis te ont vangen en te onthalen. Het wordt tijd, dat mïjn kleinkinderen „uitgaan" en ik kan ze niet in beter gezelschap wen- schen, dan omringd door uw vrienden en kennissen". Lady Nell had met opgewektheid dade lijk toegeslagen. „Als u enkel maar zorgt, dat het men schen van uw opvattingen zijn", sprak hij, altijd weer met dien sluwen glim- tegenstaande ik vaccineerde. Dhr. Prinse: Ik zou 't nu maar laten loopen. De voorz.: Nogmaals wijs ik op het belan geloos vaccineeren. Dhr. Goedegebuure: ALs u (me maar in alle oprechtheid kon overtuigen dat alles jn orde was. ASs hij volgens de wet mocht vaccineeren, heeft de dokter misschien wel eenigszins gelijk gehad, toen hij me de hand weigerde, hoewel hij zich indertijd wat sdh|erp uit drukte en mij uitmaakte voor farizeeër. Maar hoe dan toch met het bericht dal hij nu niet meer mag vaccineeren? We moeten nu toch een ander benoemen. Dr. Quakkelaar: Nu gaat het de gemeente meer geld kosten. Dhr. Goedegebuure: Maar hadden we nu een geneesheer, geert raadslid, dan konden we toch f 100 be s-paren. De voorz,: Neen, dan moesten we juist al 30 jaar lang die f 100 heb ben betaald. Dhr. Goedegebuure: Ik hoop dan. dat de dokter ook in die meeninjg is veranderd, dat bij mij ooit de bedoe ling zou hebben voorgezeten om hem uit de raadszaal te verwijderen. Ik ging en ga alleen af op de wet. De voorz'. dankt hem «voor die woorden. Tractement en pen sioensgrondslag ,'wüirden mu vastgesteld olp f 50. Bij de stemming voor vaccinateur geeft dhr. Prinse te kennen, daaraan niet te zullen meedoen. Uitslag dhr. Vermet, 5 stemmen. Blanco 2. Dhr. Prinse vraagt nog of nu is benoemd de vader of de zoon (dhr. M. A, Vermet heeft n.l- ook een z'oon die dokter1 is. Corr.) omdat hij meende verschillende voornamen te hnoren voorlezen. De voorz. antwoordt, dat is benoemd de aanbevolene, dhr. M. At Vermet. Hierna worden nog eenige wijzigingen aangebracht in de begrooting over 1927, waarna de vergadering wordt gesloten. In het bericht aangaande bewaar plaats enz. voor pootaardappelen, behoo ren de wooTden „sedert eenige jaren" te vervallen. OUD-VOSSEMEER. Door den eigenaar van het „Smidsklokje" alhier werd onSf naar aanleiding van het bericht in het nummer van Zaterdag in dit blad, mede gedeeld, dat zijn voornemen is binnen kort vooir eigen rekening het kunstige uurwerk weer in orde te doen maken. ZEEUWSCHE KALENDER. Herinneringen d«r week. 16 October. 1599. De dappere Logier Pietersz. (geb. te Kruiningen) verdrijft met zijn schip alleen 6 Spaansche galeien in het Sluissche gat. 17 October. 1586. Philip Sidney, gouverneur van Vlis- singen, overlijdt aan zijn wonden te Arnhem. 18. October. 1607. De zeeheld Gelein Evertsen Jans- zoon wordt geboren te Vlissingeil. 19 October. 1847. De houten lichtopstand op de dui nen nabij Renesse brandt gedeelte lijk af. 20 October. 1830. De Belgen komen te Neuzen, doch vertrekken dienzelfden dag weder. 21 October. 1854. De telegrafische verbinding van Brouwershaven met Rotterdam voor het ipubliek opengesteld. 22 October. 1636. De leenbank te Middelburg opge richt. ONDERWIJS. SEROOSKERKE. Door de commissie ter 'behartiging van 'het vervolgonderwijs al hier was de gelegenheid igeopend tot aan melding voor deelname aan een te hou den cursus 1927—1928, mét het resultaat, dat zich 17 jongelui hebbén opgegeven. RECHTZAKEN- ZIERIKZEE, 12 Oct. Door den kanton- lach. „VooTal niet van die „philanthjro- pen", geen dames, die „goede werken" verkiezen boven het wérkelijk leven'! Ik 'ben een oud man, maar ik voel nog altijd veel voor möoie vrouwen, bloemen, wijrn het spel; kortom, voor al het goede, dait het ieven 'btedtl! En aan u is het nu om mij in staat te stell en, van dit a Ilea nog eens te genieten; misschien wel voor het laatst!" „Ik zal mijn bést doen*!" 'beloofde Lady Nell. „Laat er dan een ongekende, weelde ten toon gespreid worden'! Koojp al, wat er voor geld maar te ktrijglen is, waar het dan ook vandaan moet komen! Ik geef u carte LlanCliel Ik zou graag een gastmaal zien, als in den tijd van de Romieinsche orgieën. Laat ik ééns Nero mogen wezen". Nicholas lachte: „U is toch, hoop jk niet van plan, b'rand te stichten sir?" vroeg hij. De oude man wreef zich in de handen. „Mooie vrouwen; 'bloemen; wijn; het spelIn dat vooruitzicht leef ik weer op". Nicholas rilde. Hèm leek de samenwer king van die twee al uiterst noodlottig!! Jacj was hel ook volstrekt niet eens met die uitnoodiging van Sir Lucius, maar hij was er niet in gekend, éér de zaak al geheel haar 'beslag gekregen had. Wat van zijn kant weer een kleine vergoe ding was tegenover de vele bezwaren, aan de partij verbonden; hij zou althans wel een week lang in de gelegenheid we zen, dagelijks Miss Jefferies te zien. Lady Nell ging met haar lijst van ge noodigden naar Brimley en bracht daar uren door, om in overleg mat Sir Lucius, rechter is op heden ontslagen van rechts vervolging: C. V. B., 42 j., vlasser te Kerkwerve. In het verslag der strafzit ting van 5 October j.l. stond vermeld: wegens overtreding van het Prov. RagL: J. A. M. te Duivendijke, bij1 verst, f 15 b., is. 3 d. hL, dit moet zijn: f3 b. s. 3 d. h. FINANCIEEL NIEUWS. Blijkens het verslag van de stichting NMs&paarbank te Zierikzee over 't dienst jaar 1926, werd in totaal ingelegd f 272311,97°, uitbetaald f 279930,28. Op 31 December 1926 bedroeg het aantal in leggers 3368. Er hadden 2258 inlagen, 1164 uitbetalingen plaats. In gebruik wa ren 163 spaarbusjes. Het schoolsparen had op 31 December 1926 te goed f 641,96 met 94 inlagen en 332 uitbetalingen. Van de winst ad f 14460,516 werd bestemd/ voor subsidie aan het Departement Zie rikzee der Maatschappij tot Nut van 't Allgemeen f 300; de Armenbewaarschool f 500; de Ambachtsschool f 200; de Nuts- (bibliotheek f 200; gestort in het Pensioen fonds f 1000 en f 12260,51s aan de re serve toegevoegd. De balans op 31 Dce. 1926 wees in debet aan: saldo klas en'kassier f 57195,30s rente te goed op hypotheken, effecten, enz. f 20769,035; hypothecaire obligatiën f 513700; onderhandsche schuldbekentenis sen ten laste van pubbekrechterlijke in stellingen f 148508,46; effecten f 623173,12s gebouw der spaarbank, Meelstraat B 893 f 2000; meubilaar f 1; totaaL f 1365346,92*; in credit: inleggers: tegoed van 3368 in leggers f 1161648,13s; reserve f 200338,35; crediteuren f 1160,44; subsidie in 1927 uit te keeren f 1200; 'pensioenfonds f 1000; totaal f 1365346,92s; de verlies- en winst rekening vermeldt de volgende cijfers: verlies: interest aan de inleggers ver schuldigd f 38352,64; interest Nederland- sche Bank, etc. f 3737,76°onkosten f 830,97; administratiekosten f 3723,39; onderhoud, belasting en assurantie ge bouw f 923,82°afschrijvingen f 2000; subsidies f 1200; storting pensioenfonds f 1000; saldo winst f 12260,51s; totaal f 64029,10s; winst: interest ontvangen van hypotheken f 25786,99; interest ontvan gen van onderhandsche schuldbekentenis- (sen f 7281,07s; interest ontvangen van ef fecten f 29260,21; interest van deposito's en schatkistbiljetten f 1700.83; totaal f 64029,10s. VAN HEINDE EN VER. Volgens een bericht uit Hongkong werd het Chineesche stoomschep „Fing Wu", op weg naar Warschau, door zee- roovers overvallen. Alle passagiers wer den van hunne bezittingen beroofd. On geveer 60 hunner werden als gijzelaars medegenomen en in het kustgebergte ge bracht. In Johannesburg (Zuid-Afrika) is een hevige aardschok waargenomen, he viger dan gedurende de laatste jaren het geval is geweest. Hevige stormen afge wisseld door onweders, woeden de laat ste weken over Transvaal. Vele inlan ders zijn door den bliksem gedood. Een ontzettend misdrijf heeft te Sarrebourg (Lotharingen) de-vrouw van een brievenbesteller gepleegd. In een vlaag van godsdienstwaanzin heeft de beklagenswaardige tijdens afwezigheid van haar man haar vier kinderen, resp. 7, 6, 3 en 2 jaar oud, verdronken. De rampzalige vrouw is onmiddellijk opge sloten. Toen de vader van het gebeurde hoorde, kreeg hijzulk een schoik, dat men voor zijn verstand vreest. Naar de B. Z. am Mittag uit Lon den méldt, is een Franschman, Gasenko, er in geslaagd met een boot, welke veel overeenkomst met een watervliegtuig en met een onderzeeboot vertoont, doch waarmee men vliegen noch duiken kan, het Kanaal in 20 minuten over te steken. De machine verbruikt 30 gallon benzine per uur en kan een snelheid van onge veer 80 mijl (150 K.M.) per uur ontwik kelen. de vereischte schikkingen te maken voor het feest. Toen ze terug kwam, was ze zóó zeer vervuld Van haar plannen, dat ze over niets anders spreken kon. „Ik héb getelefoneerd om aJ het be- noodigde; je kunt het zoo fijn niet ver zinnen, of 't zal er wezen! Bloemisten uit de stad zullen iederen dag voor de b'loémversieiringen zorg dragen. Er zijn nu weer tien namlen van genoodigden „Wj- gekomén". „Wie zijn dat dan?" vroeg Jack, lang niet zoo geestdriftig. Ze lachte: „O, dat is nu mlijn geheim! Sir Lucius heeft mij in zijn; vertrouwen genomén. Ik zal als een moeder wezen voor die malle schepseltjes! Verbeeld je, ze bé zitten zoowat ieder twintigduizend pond; en a\s ik ze aan den man weet te 'bren gen;.... Maar neen, laat ik niet te veel uit de school klappen!" Jack begreep maar al be goed, wat zij 'bedoelde; toch hield hij zidh, of Rij er niets vain 'begreep! „Ik héb in Londen kleeren besteld voor Miss Cloirinda en Miss Doirinda." Hij heeft eindelijk toegegeven ofschoon het heel wat méeite kostte! Maar toen ik hem eens goed deed verstaan, dat ik ze nooit aan den man zou jyeten te brengen, zoolang ze pt nog als een vo gelverschrikker uitzagen, deed hij ein delijk afstand van die malle gewoontq, om de arme schapen zoo vreemd toege takeld te laten verschijnen. (WiOrdt vervolgd),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 9